A következő címkéjű bejegyzések mutatása: este. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: este. Összes bejegyzés megjelenítése

2010. június 2., szerda

Szerda esti dolgok...

Ezért is "jó" pesszimistának lenni, mert ha valami mégis sikerül, akkor nagyon tudok neki örülni. :))
Nevezetesen most annak, hogy egész jól telt az este hátralévő része, hamar el is aludtak, ahhoz képest legalábbis, ahogy mostanában szoktak.

19:25-ig ettek, a három és fél virslit elég kis veszteséggel begyűrték. :) (kevés volt a székükben és az ölükben, a földön meg szinte semmi!) :)
Sőt, Livike megkapott egy kb 5 cm-es darab virslit egyben (nem tőlem, Apától:) ) amit hihetetlen gyorsasággal evett meg! Nem akartam elhinni, hogy megette, de mivel nem találtam meg sehol, így csak ez lehetett a "sorsa" :) Végülis van már elég foga a Lánynak, hogy gyorsan és ügyesen tudjon rágni velük. :)

Miután bementünk és rendet tettem idekint, nagy intenzitással belekezdtünk a fürdés előtti játékba, lefárasztásba. :)

Most jut eszembe, hogy az áramszünetes bejegyzésem félbe maradt, még csak ott tartottam, hogy megebédeltek a gyerekek. :)
Ekkor kb 15:30 volt... Mivel az eső újra esni kezdett, szó sem lehetett sétáról, vagy hintáról, vagy bármi kinti tevékenységről. :( Maradt a szoba, újra.
Játszottunk, de egyre jobban fáradtak, úgyhogy 16:45-kor letettem Őket aludni egy kis tápszerrel. Apa is haza ért már, úgyhogy Ő maradt, én pedig mentem a postára meg a boltba. Most nem áztam szét, csak kicsit esett, azt még az esernyő is elég jól védte... :)
Az alvás 18:20-ig tartott. :)
Ahogy felébredtek gyorsan főztem is a virslit, mégiscsak melegen jó az! :)
Ezután már az ismert rész jön, mégpedig az, hogy itt ettek mellettem, míg én "elővettem" a jó kis jegyzettömböt és ott írtam a bejegyzést :)
(Régen, amikor offline írtam naplót, mindig jegyzettömbbe írtam... kicsit jó volt nosztalgiázni:) A blogszerkesztőbe ugyebár be sem engedett net hiányában...)

A fürdés előtti játékban volt minden: táncoltunk, a tévé be sem volt kapcsolva, csak a rádió szólt ezerrel. :) Jó ez a Sztár FM. :)
Mama épp bejött, hozott vacsorát..:))) (köszönjük szépen!) amikor látta, hogy Apa Levivel, én meg Livivel táncolok. Mondta is, hogy ezt fordítva kellene, nem? :) De, igen, meg előtte úgy is volt, de érdekes módon az a kb 70 dkg súlykülönbség is olyan sokat számít..... Levike sokkal nehezebbnek tűnik, nem bírtam sokáig cipelni. :) Ültek a nyakunkban is, voltak karban, kézben, na és a földön is, ami nem nagyon tetszett, hiába akartam a Kisasszonyt cselesen letenni, hogy letérdeltem, de még a karomban volt, vette a lapot és nekikezdett hisztizni. :))
Ma a távirányító meg a légycsapó helyett egy üres üdítős flakonon vesztek össze. :))) Livike szépen eljátszott vele, amikor hirtelen arra jöttem be, hogy éktelenül visít... állt a drága az ágynál és nagyon el volt keseredve: üres kézzel... Levike meg ott sétálgatott vigyorogva előtte az üveggel. :)))))
Szerencsére Levikét most is sikerült lekenyereznem, megkapta a távirányítót.... a flakont meg visszaadtuk Livikének. :)
A távirányító azt hiszem nem sokáig lesz most már odaadva. Ugyanis ma azt láttam, - a nagy csend is gyanús ugyebár - hogy mindkettőjük kezében van egy-egy elem. Levike rájött, hogy az elemtartó fedelét is le lehet venni, - nem csak a gombok egy része fölött van ilyen csúszkás takaró rész, mert azt már rendszeresen tologatja - és szépen kiszedte a két ceruzaelemet belőle. Namost az ugye nem igazán gyerekszájba való, márpedig Ők aztán mindent az égadta világon meg akarnak kóstolni! Azóta nem szedte szét, bár nem is volt Nála a cucc, ha jól emlékszem. Egyébként ha nem adom oda, akkor odaáll a tévé elé és mutogat, hogy "ott van" (a tévé tetején). Ja, és ha a karám úgy áll, hogy el tudják tolni, akkor Levike szépen ügyesen nyomogatja a tévé elején lévő gombokat... (mert eléri a két csatornaváltót és a hangerőszabályzót...) Úgyhogy Neki már a távirányító sem szükséges ahhoz, hogy elállítgassa a tévét... :))

20:30-kor úgy láttuk elég álmosak és fáradtak már, úgyhogy kezdtük a fürdetést.
Livike elég jól viselkedett most, bár a fél kád vizet most is kicsapkodta. :(
Levike Apával fürdött, vagyis Ő fürdette :) és az öltöztetésnél már igencsak behergelődött a Legény... magyarul visított mint akit kb nyúznak. :( Apa szerint a falon lévő halacskás figurát szerette volna magáénak tudni.... amit ugye nem lehet. Én nem tudom mi baja volt, nem láttam, mert ágyaztam, pakoltam, meg néztem (hallgattam) a filmet is, mert az meg már megkezdődött.... :)
Mindenesetre Levike annyira beleélte magát abba hogy nem kapta meg amit akart, hogy amikor tettem le a kajájával az ágyába, láttam, hogy csupa könny az arca... DrágaManó... ennyire akarni valamit! :(( Megpuszilgattam, fogtam, ölelgettem kicsit, de a cumisüveg láttán inkább lemondott a babusgatásról, és kéredzkedett be az ágyába, majd rávetette magát a kajára kb úgy, mint aki ma még nem evett. :))

A film hátralévő részét meg tudtuk nézni, a végén Levike már állt és a kiságy szélét rágcsálta, meg az öklendező hangokat hallatta.... Meg is néztem gyorsan, nem nyelt-e le szálkát vagy valamit, de nem éreztem a szájában semmit, meg egyébként is tele szájjal röhögött amikor lefektettem és visszaadtam a kajáját. :) Nem volt semmi baja, csak szórakozott.... :)
Ma néztem, hogy Livike kiságyának a széle most már teljes hosszában, meg az ajtó felőli rövidebbik oldala is végig van rágcsálva...
Leviének pedig a mi ágyunk felőli vége, valamint a hosszabbik oldalnak egy kicsi része van megrágva. Neki eddig ez kimarad, de úgy látszik behozza a lemaradást. :(( Hát nincs mit rágni? Hiába van mindig az ágyban meg a kezük ügyében rágóka meg minden egyéb, Nekik az ágyat kell szétrágni szálkásra?? :((

21:20-kor csináltam még Levinek 90 ml kaját mert úgy tűnt kevés lett a 150... azzal szépen el is aludt. Livike már korábban. :)
Ma is csak azt tudom írni befejezésnek, hogy remélem, reggelig így is marad! :)

2010. május 29., szombat

Nem volt egyszerű az este....

Itt most Livike pár napja szokásos hisztijét/visítását/sírását említeném: ma sem maradt ki, de lényegesen kevesebb ideig tartott, mint tegnap. (legalábbis remélem, hogy mára vége és éjszakára is. )

19:30-kor vonultunk be a szobába, eltakarítottam a romokat kajamaradékokat, letöröltem az etetőszékeket, kiporszívóztam. Egy uzsonna is mennyi utómunkával jár! :)
A gyerekek addig itták az újabb adag teájukat, egész jól megszokták már, - főleg a lázas időszakban nyomtam beléjük a sok folyadékot - hogy sok teát megisznak. :)
Bekészítettem az esti tápszernek a vizet az üvegekbe, hogy csak melegíteni kelljen, ha eljön az ideje... Nem tudtam mi vár rám, mennyire kell majd kapkodnom a készülődéssel.
Eljátszogattunk, Levike szokás szerint rohangált körbe-körbe, Livike meg az újabb szokása szerinti hisztijét művelte, semmi nem volt Neki jó, járkáltattam, de azt is megunta, csak hanyatt vágta magát, meg hidat csinált szinte, tekergett és ordított. Miért? Nem tudom. Adtam neki mindent, játékot, még a tévé távirányítót is. Na, azzal kibékült. De ezt Levi is meglátta ám, Ő is hozzáfogott hisztizni, úgyhogy a távirányítót elkoboztam. Ekkor mindkettő ordított. Eszembe jutott, hogy egyszer a plüss kockákkal lehetett elterelni a figyelmüket. Most is bejött! :) Mindkettő kapott mindkét kezébe egy-egy kockát, sőt én is megfogtam kettőt és azt ütögettük, meg tapsoltunk, el is felejtették, hogy miért hisztiztek. :)
Időközönként azért Livike újra kezdte a dolgot, szerintem saját maga sem tudta miért.... Féltem, hogy egyáltalán hogy fogom tudni megfürdetni, ha így tekereg....
20:50-kor már úgy láttam álmosak, meg már nem is tudtam mivel lekötni Őket, betettem a kiságyaikba Őket, megkapták a távirányítót, (a DVD lejátszóét is) és gyorsan megcsináltam a kaját, bepakoltam a fürdős cuccot, stb.

21:07-kor kezdtem Livikével a fürdést. Elég jó kedve lett, tűrte is szépen a dolgokat, az öltözésnél kicsit ellenkezett, de én győztem! :))) Nem is sírt amikor letettem az ágyába a kajájával.
Következett Levike, Vele is minden rendben ment. Livike persze akkor már állt az ágyában és nézelődött.
Mikor Levi is bekerült a helyére a kajájával, elkezdtem keresni a tévé távirányítóját. (Tényleg, a DVD kapcsolóját még nem is kerestem! ) Hol máshol lett volna a távirányító? Levi kiságya alatt legbelül a sarokban. Na, akárhogy bújtam én alá és nyújtózkodtam, nem értem el. Már én sem férek be alá, hogy le van engedve az alja. Jobb híján behoztam a légycsapót és azzal piszkáltam ki. Livike ekkor már sírdogált, levágott egykét kör hisztit is, na mondom most figyelj KicsiLány. Odaadtam a légycsapót, és csendben lett! :) (a távirányító mellett ez a másik kedvenc dolog, amit feltétlen el kell venni a másiktól... )
Pakolásztam itt kint, mikor Livike keserves/hisztis/kétségbeesett sírását/ordítását hallom: Levi elvette a légycsapót! :))
Megbeszéltem Levivel, hogy adjuk már vissza Livikének, ne sírjon már... Elengedte, megértette, hogy Livinek jobban kell. Ő elvolt a rágókával és a kajájával.
Livike egy idő után szépen elaludt Cseppecske, a légycsapó és a kajája társaságában. :)) Levike már korábban úgy gondolta, hogy inkább alszik.
22:30 óta van ez így. Remélem reggelig kitart! :) (tudom, ne legyek optimista)

2010. május 21., péntek

Péntek este... :)

Még egyáltalán nem biztos, hogy mára ennyi volt, de egyelőre csend van, alszanak.
Evés után (19:20-kor) vittem be a gyerekeket a szobába, játszottunk kicsit, majd bekapcsoltam a bébiőrt (már van "rendes", nem a telefonokat használjuk:) ) és bementünk Mamáékhoz vacsorázni. Addig nagyon jól elvoltak itt a gyerekek, nem volt sírás, hiszti, semmi.. Igaz, hogy mikor bejöttünk csatatér fogadott: habtapi felszedve, játékok szétdobálva. :) De valahol erre számítottam.
Látszott, hogy nem álmosak, játszhatnékuk, mehetnékük volt. Így a fürdést az előző tervek szerint a film utánra halasztottuk.
Livike elég hisztis volt, egyfolytában menni kellett Vele, fogni a kezét, járkáltatni. Ha leültettem, vagy csak megfogtam, hogy pihenjünk kicsit - főleg én:D - akkor eldobta magát és hisztizett... Nagyon élvezte, hogy megy, még ha nem egyedül, akkor is. Levit kergettük, mentünk utána. :) Ő is élvezte. Bár akkor, amikor Apával szemben ülve egymáshoz lépegettettük Livikét, kissé féltékeny volt, jött Ő is oda, vagy egyszerűen csak befeküdt az "útba" teát inni. :))
Látszik, hogy Livike nagyon AKAR menni! Az, hogy ez milyen módon sikerül, már hagy némi kívánnivalót maga után. Ha odafigyel és szépen lassan megy, akkor jó, de ha sietne, vagy bohóckodik közben, akkor nem lehet irányítani, tartani, félredől, vagy épp előre, húz maga után... de így ez nem jó. Nem tudom mit kellene csinálni. Hagyjuk, hogy magától belejöjjön, mint Levi is, vagy mégis meg kellene mutatni gyógytornásznak, vagy Dévényesnek, hátha valami mégis van, ne rögzüljön rosszul a járás folyamata... Viszont ha megfogjuk a kezét egyből felhúzza magát és áll, csak elindulásnál felejti el néha a lábát is vinni a törzse után... Levi pl ezt nem csinálta, hogy feláll, Ő egyből ment. De jóval stabilabban kezdettől fogva, mint most Livike. Nem tudom mi lenne a jó megoldás...
Nagyon akarja, ez látszik, szerintem ösztönzi Levi is, hogy folyton járkál, szeretne már Ő is menni... Ebben most Levi jár élen. Annakidején mikor Livike kúszott már szinte hónapok óta és Levi meg csak hasalt és "evezett", ugyanezt érezhette, mint most Livike... csinálná, de még nem tudja. :(

A filmet hellyel-közzel még láttam is, bár Livikével foglalkoztunk, utána mindkettő feljött mellém a kanapéra, mert oda ültem, persze Nekik is ott kellett feküdni, néha egymás tetején. :))
Livike teljesen kifáradt, már felmászni alig tudott az ágyra....
Ahogy vége lett a filmnek csináltam is a kaját, a helyet, és kezdtük a fürdést.
Én Livikét, Apa Levikét tette rendbe, megágyaztam, megkapták a kaját és szinte azonnal el is aludtak. Nem néztem még, hogy mennyi kaja maradt - ha maradt egyáltalán - reménykedem benne, hogy jól laktak és reggelig alvás lesz. :)

2010. május 6., csütörtök

Még mindig csütörtök...

Bejegyzésként az utolsó lesz ez mára, de az estének még valószínűleg nincs vége, ugyanis nem alszanak. Éppen most nyugisabb a helyzet, de eddig hol felváltva, hol egyszerre ment a nyekergés, sírás, kiabálás, mikor mi.. :(

Próbálom gyorsan és tömören írni a mai nap további eseményeit:
Épp ahogy itt befejeztem az írást, hazaértek Mamáék.
Épp akkor Levike is felébredt.
Természetesen Levike TUDJA, hogy a délutáni alvás után, és általában 17:30-kor uzsonna, jön, tehát KAJAAAA és nemámhogy majd letesszük játszani a placcra! :))
Így meg is kapták a kis párizsi, sajt, kenyérke, joghurt adagjukat. :)
Livike is evett elég jól, bár az egész napi alig-evészet után azt gondoltam, hogy egyedül megeszi az egészet....
Miután becsipegették a falatkákat, még kint voltunk egy darabig, de össz-vissz egy órahossza után bejöttünk, mert hideg is volt már, az eső is szemelt. (nem áztak a tető alatt.)

Fürdésig már gyorsan eltelt az idő. Levike mondjuk ránk hozta a frászt. Már kezdtem megnyugodni, hogy nem, vagy csak nagyon ritkán megy fel az ágyra. Erre 1 perc alatt, amíg bementem valamiért Mamáékhoz és jöttünk Mamával vissza, szépen felment az ágyra. Ez eddig OK. De! Ahogy meglátta Mamát, egyből indult volna felé, szaladt volna, de ugye az ágyon állt... Ha ott elindul, esett volna akkorát! :( Mama hirtelen rákiabált, hogy maradjon ott, erre persze megijedt Levi és visszafordult. Közben még a ketrecet is át kellett ugrani, hogy ha mégis esne, el lehessen kapni.. Bár tuti nem lehetett volna, annyira hirtelen indult, és messze voltunk.
Én attól féltem, hogy majd azért esik le, mert megijed... Még Papa is kiszaladt, hogy mi volt már ez a kiáltás.... Szerencsére nem történt semmi baj!

Ezután már ment a játék, a vidámság, továbbá Livike hisztije, mert csak úgy, Levike hisztije, mert nem kapta meg a bonbont (csak a dobozát, de utána azt is elvettük mert szétrágta), mindkettő hisztije, mert Mama épp a másikkal foglalkozott, stb. :)) A lényeg, hogy eltelt az idő, 19:30-kor fürdettünk is.
Livike nem akart fürdeni jönni, utána törölközni sem, azt már nem is mondom, hogy a kádban feküdni továbbra sem akar. Levike mindent jól tűrt, csak most nem tűr valamiért... meg is nézem mindjárt, hogy nem fogyott-e el a kajája, azért nem marad..
A film előtt szinte már aludtak, de akkor inkább Livike hangoskodott, a film alatt főként Levike, de Livike is besegített, azóta először kórusban, majd most már csak Levike kesereg... Livinek bekentem az ínyét is, miután csak nem akart nyugton maradni. Most úgy tűnik Ő alszik.
Mindketten kaptak már repetát, de úgy tűnik még kell. Hát igen, rendesen kellene napközben enni, erre csak ezt tudom mondani... :(
Na megyek mert szétrobbanok, ha ezt tovább kell hallgatni.... Nem hangos, nem követelőző, csak olyan... lightos, nyávogós, nyekergős, vontatott sírás... :(
Bár seperc alatt képes magát behergelni, nem érdemes megvárni....

2010. május 5., szerda

Még a tegnap estéhez...

Az este gyorsan mentem is be Levikéhez, hogy nehogy felébressze Livikét is... A KisDrágaLány úgy aludt, mint akit fejbe vágtak reggel 7:40-ig. :))
Levit kivettem a nagyágyra, ott megint elkezdte a hancúrozását, hangosan kacagott azon, hogy mondtam és mutattam Neki, hogy tente-tente... :)) Feküdni, azt nem akart. Se rajtam, se mellettem... Ült, mászkált, Apa hasát csapkodta és közben hangosan kacagott. Ha le akartam fektetni, akkor sírt.. 23 órakor már mindenhogy sírt, szerintem addigra már nagyon elfáradt. Mivel az utólag csinált kaját is megette, jobb híján kapott még 90 ml-t, azzal szépen el is aludt. Az a baj, hogy ha csak úgy "simán" leteszem az ágyába, akkor ordít, nem alszik el, csak ha kap kaját is. Hiába próbálok napközben is egyre kevesebbet és kevesebbszer adni, meg este is kevesebbet csinálok, ha utána még kétszer rá kell repetázni... :(
Mindenesetre a lényeg az, hogy utána már aludt, hajnalban volt csak fent egyszer, meg se néztem az órát, de még sötét volt.. na mondom akkor még aludjunk, plüssállatkát berepítettem és csicsika tovább. :))

2010. április 29., csütörtök

A nap vége...

A továbbiakban uzsonna, játék és fürdés volt.
Lényegében ennyi, de azért ne egy mondat legyen már ez a poszt. :))
Szóval...
Gyorsan felöltöztettem a gyerekeket és irány a terasz, és az uzsonna. Ehettek volna többet is, de azért elfogyott az "adag", más kérdés, hogy lehet, hogy a Bercike is kapott belőle. Pl akkor, amikor arrébb mentem, hogy összeszedem a megszáradt ruhákat, meg ilyesmi... :)
A lényeg, hogy ettek, majd jól elnézegették Papát, ahogy pakolászott az udvaron.
19 óra volt amikor bejöttünk a fürdés előtti játszásra. Levikének annyira mehetnéke volt, meg sem állt! Papától hozzám, tőlem a ketrechez, onnan Papához, így járt körbe-körbe, meg össze-vissza amerre látott, ment. Néha lecsüccsent, de mindig ment tovább. :)) Livike most nem volt nagyon játszós kedvében, elücsörgött Papa mellett az ágyon és a melegítőjének a madzagjával játszott. :) Persze amikor már hívtam volna fürdeni, akkor lendült bele a helyben járásba, amit a tévé előtt végzett a rácsnál, és inkább helyben futás volt mint járás. :)

Majdnem 20 óra volt amikor elkezdtük a fürdetést Papával. Amíg Livit fürdettem, addig Papa Levit próbálta visszatartani a szokásos rosszaságaitól, úgymint karám széttolása, fürdőkád leborítása, stb. :)) Miután Livikével kész lettem, következett Levike.. úgy pancsolna ez a fiú, de nem lehet, mert akkor úszik minden :( Na majd nyáron kint az udvaron pancsolhatnak! :)
Ahogy letettem Őket az ágyba, szinte azonnal el is aludtak. Nem is kellett volna 180 ml-t csinálnom, mert önthettem ki. Jó ha a felét megették. :( Levike olyan aranyosan odafogta a kispárna csücskét a szeme elé, biztos zavarta a fény, mert amíg ágyaztam addig még égett a kislámpa a pelenkázó mellett.
Livike kétszer már felsírt, először fel is ült, nem tudom mi történt, lehet, hogy rosszat álmodott. De úgy megijedtem, mert egyből visítva sírt. :( Vissza aludt, remélem nem így fog telni az éjszaka, jó lenne nyugodtan aludni nekik is és nekünk is.
Megyek is... :)

2010. április 17., szombat

Kissé nyűgöskén telt az este...

..és lehet, hogy még nincs vége.
18:15-kor mentünk be a szobába az uzsonna és a porszívózás után. Tea, játék. Elég jól elvoltak, de azért ott kellett lennem. Ha kijöttem akkor egyből rácsrázás és habtapi szétszedés volt, valamint kismilliószor összepakoltam az apróbb játékokat, amit Ők módszeresen újra szétszórtak.... Na mindegy, mindent nem tilthatok meg.

Nagyjából előkészültem a fürdéshez, 19:35-kor jött Mama, azért még Ő is játszott Velük, így 20 óra volt pontosan, amikor elkezdtük a fürdést. Fél óra alatt, sőt még annyi se kell, mindig kész vagyunk. :) Csak éppen most nem akart egyik gyerkőc sem elaludni. Livike ma egyébként is - nem csak ma, hanem mostanában - nagyon hisztis lett, folyton sír, hanyatt vágja magát, kétségbeesik, mintha legalábbis összedőlt volna a fél város, kapaszkodik, zokog, nem lehet letenni. Kézben is ezt csinálja. De volt már rá példa, hogy 2 perc alatt abbahagyta, ha kijöttünk a szobából, rájött, hogy nincs közönsége. Vagy nem tudom. De nagyon tudom sajnálni, mert úgy tud olyankor nézni, olyan könyörgően... :(
A lényeg, hogy nem akart aludni, ki is kellett venni magamhoz a nagy ágyra, ott elvoltunk egy ideig, majd letettem a helyére ami nem igazán tetszett, de elfogadta a kajáját és most csendben van. Levike is alszik már, pedig Ő is elkezdte volna a nyávogást, valószínűleg szolidaritásból.
Pedig a legény már az uzsonna közben is elbóbiskolt az etetőszékben pár percre. :) Már akkor álmos volt.... Örültem, hogy eddig kibírták, biztos azért voltak most ilyen nyűgösek.
Most hirtelen ennyi, mindjárt írom a következő posztot. :))

2010. április 16., péntek

Nem ért váratlanul...

... az, hogy Levike nem volt az este álmos. Az a maratoni délutáni alvás jól megkavarta a kis drágát. :) Bár azt hittem elalszik miután itt befejeztem az írást, egyáltalán nem is mutatta csekély jelét sem az alvásnak.
22:40-kor mentem (volna) lefeküdni. Meg is lepődtem, mert a nagy csendben - mert igazán jól viselkedett, ahhoz képest hogy nem aludt - Levike ott állt a kiságy sarkában és nézte a tévét. Mikor meglátott nagyon örült, virgonckodott, kacagott, futkározott az ágyban, szóval jól elvolt. Jó kedve volt nagyon! :) Mivel a nevetés is ugyanúgy hanggal jár, mint a sírás, inkább kivettem, hogy legalább Livit ne ébressze már fel. A hancúrt folytatta a mi ágyunkon is. Apa hasát meg combját paskolta, tetszett, ahogy csattog. Mászott át rajtunk, forgott össze-vissza, egy fél percre nem maradt nyugton. :) Persze még előtte csináltam 90 ml kaját, hátha elalszik vele, mint máskor. Nem tette. Evett egy kicsit, majd kidobta a cumisüveget a földre, kétszer is. Harmadszorra nem adtam vissza, nehogy a következő célpont Livike legyen. :) Kb egy óra után már látszott, hogy álmos, többet volt nyugton is, feküdt keresztbe-kasul közöttünk, gondoltam talán elalszik. Nem aludt. Kezdett nyűglődni, sírni, ez az a fajta álmos sírás volt már amit akkor csinál, ha nagyon álmos, de nem tud elaludni....
Letettem a helyére a kajával, ekkor már 0:15 volt az idő, eleinte felkelt, utána lefeküdt, de úgy, hogy közben én benyújtottam a kezem a kiságy végénél, azt fogta. :) Végül megfordult rendesen "irányba" feküdt és csak elaludt 1 óra körül. Végre alhattunk mi is! :) Egészen reggel 7:30-ig! :)

2010. április 14., szerda

Újabb esti közjáték...

Pedig most nem feküdtem le olyan korán. Már kezdtem azt hinni, hogy azért kelnek fel késő éjjel, mert tudják, hogy már aludnék. :)) Na persze nem, de eddig mindig akkor volt ébredés, ha én a szokásoshoz képest korábban szerettem volna aludni.
Most 23 óra körül kerültem ágyba. Tévét néztünk, és már épp behelyezkedtem, amikor: éktelen sikítás és visítás hangzott fel Livike irányából. Hát mondom ez nem igaz, ez már a harmadik este, hogy így ébred. Pedig tegnap volt széklete is, mégis ugyanúgy sírt... Így marad a következő általános "bajforrás" a fog. Persze attól nincs kizárva, hogy a hasa nem fájt. Ja és még egy, ami szerintem tegnap szóba jöhetett, az, hogy kicsit hideg volt. Pedig ment a fűtés, csak fürdés után lejjebb vettem és utána úgy maradt. Magyarul éjfélre kihűlt a szoba, amit én is éreztem, amikor kibújtam a paplan alól. :( Livike arca is csupa hideg volt, gyorsan betettem magam mellé a meleg ágyba a paplan alá, ahol elég jól megnyugodott, de folyton fészkelődött, nem találta a helyét... Kicsit átmelegedett, közben csináltam Neki 90 ml kaját, azt is jó melegre és azzal letettem a helyére, ahol el is aludt. Ez már majdnem 1 órakor volt.
Ezután már aludtak reggel 7:35-ig. :)

2010. április 13., kedd

Hétfő este

Tegnap este elég jót játszottunk, pedig nagyon álmosak voltak már a gyerekek... :) Mégis még játszottak volna, ha nem kezdem el a fürdetést 20 órakor. Tovább nem akartam már húzni a témát. :)

Livike néha egész ügyesen letolat a kanapéról, de a legtöbb esetben még mindig fejjel indulna lefelé. Szerencsére eddig mindig ott voltunk a közelében ilyenkor. Mondjuk tegnap ott voltam mellette, csak épp nem oda néztem, és szépen legurult az ágyról. :) Előtte játszott, semmi jelét nem mutatta, hogy le akarna jönni (párhuzamosan feküdt, tehát hosszára) egyszercsak már azt láttam, hogy lent van a habtapin, és épp megáll a gurulásban. :) Valószínűleg egy hirtelen mozdulattal fordult egyet, csak épp az ágynak már vége volt. De nem esett Neki rosszul, nem sírt, vigyorgott, mintha még tetszett is volna a dolog a Lánynak. :) Na azért remélem nem fog ebből rendszert csinálni, mert az egy dolog, hogy most jól járt, de "rosszul" is eshet bármikor.... Inkább tanuljon meg szépen lábbal lejönni. :)

A film végére aludtak el kb, de addig se volt semmi extra, Levike járta a megszokott kis "táncát" az ágyban, de utána lefeküdt Ő is és aludt.
Sajnos egyikőjük sem úgy aludt el, hogy most már reggelig fel sem kel! :(

Ismét korán akartam feküdni, valahogy egész nap álmos voltam, úgyhogy 22:20 körül már készülődtem a lefekvéshez.
Először Livike visított-sírt fel, kb úgy, mint előzó nap. Most 120 ml kaját kaptt pluszban, de nem ette meg, hagyott kb 40-et, de ezzel el is aludt.
Viszont a visítására - akármilyen rövid is volt mert kivettem gyorsan a Kicsilányt.. - Levi is felébredt. Nem sírt, inkább vigyorgott, meg szó szerint röhögött. :) Játszhatnéka volt. Bújócskázott meg kukucsolt velem, mindig talált olyan helyet ahol épp megbújik, de utána rám tud nézni. Nagyon jó kedve volt. Ki is vettem, hogy majd rajtam elalszik, de nem akart... az ágyon is csak jött-ment, bujkált, meg tentézett is, hát az valami édes, ahogy gyorsan leteszi a fejét épp ami ott van mellette, és mintha aludna, de vigyorog. Csak annyit kell mondani, hogy "tente-tente" :))
Ismét letettem, a Livi maradékával, hát nem kellett a kaja. Átdobta Livihez, jó, hogy nem találta fejbe. :) Hülye szokásuk, hogy mindent, de főleg a cumisüveget egymáshoz és egymás ágyába dobálják.

23 óra is elmúlt már, amikor végre elaludt Levi is, és végre én is alhattam. :))

2010. február 25., csütörtök

..még ez is csütörtök.. :)

Uzsonnára virslit kaptak, Apa főzött két db-ot, pedig mondtam, hogy egy is elég mert nem fogják megenni. (kb másfélszer akkora mint a sima Orsi virsli...) Persze úgy is lett, a felét megették egy kevés kenyérbéllel és teával. Egyszerűen nem ment több, már köpték ki meg szedték ki a szájukból. Persze ez a kiszedés főleg Levinek szokása, és biztos a kölesgolyó miatt csinálja, mert azt is mikor beteszi a szájába, akkor még benyomkodja meg igazgatja, és azt hiszi, hogy a többi kajával is úgy kell.. Hát nem kellene :))

Kicsit később megérkezett Mama is, már előtte is játszottunk, Mama is játszott Velük, utána még Apa is meg én is külön is meg együtt is játszottunk Velük, szóval azt gondoltam volna, hogy a fürdés előtti álmosság/fáradtság meg az egész nap után egyből alvás lesz ha leteszem Őket az ágyba. Na jó, a kaját még megehetik előtte :))
De nem.... Livike az elméletemnek megfelelően evett és elaludt, de Levike másképp gondolta. Épp elkezdődött a film, mikor elkezdett kiabálni, pár perc után kivettem az ágyra Apa mellé feküdt, de ott is csak két percig bírta, addig is vigyorgott, utána már sürgős dolga lehetett a Legénynek, mert egyfolytában le akart mászni az ágyról.... Még mielőtt kivettem csináltam Neki kaját mert megette az estit, abból elég sokat megevett még, de mégsem akart aludni....
Végül a film után egy újabb hancúr után letettem a maradék kis kajájával, és azóta alszik.
Valószínűleg a sok élmény, meg a lefárasztás fordítva sült el.... Tegnap nem volt semmi bajuk. Ezek szerint a kórházat jobban szeretik, mint az SZTK-t ahol ma voltunk. :)))

Ennyi mára... :) Most már remélem alvás lesz, mert rajtam kívül már mindenki alszik. Megyek én is. :)

2010. február 6., szombat

Alvás után nagy hancúrozás :)

Természetesen 18 óra körül aludtak el. Levi 18:30-kor felébredt, kivettem, de rajtam újra elaludt. 19 óra előtt pár perccel jött Dédi Mama, de akkor már ébredezett Levi is, természetesen nem erőltettem a további alvást már. :)
Kimentem havat söpörni, 19:10-kor jöttem be, Livike akkor ébredt fel! :)
Ezután akkora hancúrozást rendeztek, hogy öröm volt nézni! Az a rengeteg energia ami van bennük, néha hihetetlen! :) Kúsztak-másztak össze-vissza a szobában, mentek mindennek neki, egymásnak is persze, ha sikerül teszek fel róla videót, mert csináltam, csak ugye az elég időigényes.
Ha most aludnának végre akkor meg tudnám csinálni.

A fürdés 20 órakor volt, megint kergetni kellett Őket, meg visszafogni hogy ne jöjjenek ki meg a kádhoz se menjenek. :))
Megkapták a kajájukat, de egyelőre nem alszanak, hát ez van, amikor késő délután alszanak. :( Egész nap nem sok alvás jutott, gondolom emiatt aludtak olyan jóízűt este felé. :)

2010. január 30., szombat

Este :)

Az alvás nem tartott sokáig, 18:20-kor fel is ébredtek... :))
Épp Mama is bejött, így kezdődhetett a közös nagy játszás, mert energiában aztán nem volt hiány! A gyerekeknél természetesen. :)
Levi annyira belejött már a mászásba, hogy nem néz semmit, hogy minek megy neki, vagy min/kin megy át, csak igyekszik, rohan, mintha elszaladna előle bármi cél is. :)
A jóval előrébb lerakott kispárnához is csak úgy igyekezett, hogy a végén még orra is esett, de az félig szándékos volt, mert közben odaért a kispárnához és bújt bele :)) Livike a kúszást fejlesztette tökélyre, mászni valahogy nem akar...
Viszont Levi is egyre jobban használja a lábát, nem csak rugdosásra meg kapálózásra, hanem ha felállítjuk kezdi magát tartani, nem csak az összerogyás megy... :) ha "menni" próbálunk akkor meg páros lábbal ugrál :D Livike szépen lépeget, egyenesen fut olyankor :)))

Na meg másik szokása Levinek mostanában, hogy játszás közben ha pl a kezemben van, és Mama megcsikizi vagy valamit bohóckodik Neki, akkor Levi bújik belém, meg harap ahol ér... általában a blúzom az áldozat, de tegnap sikerült az arcomba harapnia... a nagy bújós igyekezetében.... :)) Közben kacag és vigyorog ezerrel. :))

Persze Livikével is játszunk, pont ugyanennyit, mert most úgy tűnhet, hogy Vele nem. Pedig de. Ő is nagyon csikis... és sokszor úgy viselkedik, mint egy kiskutya vagy cica, jön oda a lábunkhoz, bújik bele, lefekszik, közben sikongat... :) Hát az egyik beceneve LiviCica, lehet, hogy tanult valamit... :))))
Livinek a fürdés előtti 1 perc szerintem az est fénypontja, olyankor ugyanis már teljesen meztelenül felkapom (vagy aki fürdeti...) és mint a kis repülő méhecske megyünk pusziért az épp jelenlévőkhöz... és ekkor nagy sikongatás, kacagás, bújás van ám! :))

20 óra is volt már, mikor hozzáfogtunk a fürdéshez. Egyszerűen annyira fel voltak pörögve, hogy előbb fölösleges lett volna fürdetni, úgyse aludtak volna el.
Ennyit jelent az a kis alvás 18 óra után...?

Jelenleg alszanak.... kiderül meddig. :)

2010. január 20., szerda

Szerda folytatás..

Gyorsan pár szót írok a mai nap további részéről.
Ahogy befejeztem az írást, nem soká fel is ébredtek a gyerekek.
Az ebédre mégis csak 13:30-kor került sor, Mama főzött, nem tudott jönni segíteni, így egyedül fogtam az etetéshez.
Ma üveges kaját kaptak mind a ketten.
Levikével kezdtem, evett, de nem úgy, mint kellene. Az a baj, hogy a hordozóban már nagyon nem szeretnek enni. Fészkelődnek, lecsúszkálnak, kitekerednek. Nem mindig, de általában. Ezért vagy ölben - ami nekem elég kitekert helyzet - vagy a kanapénak támasztva ülve etetünk. Úgy se sokkal könnyebb.
Valahogy megetettem Levivel kb a kaja felét, de nagyon felidegesített, mert a végén még bele is lépett a tálba és kiborult egy kicsi... :(
Ráhagytam, mert nem volt hajlandó már többet enni. :(
Livike következett, aki már eléggé balhézott addig is, mert a kiságyban volt, és jött volna már ki. de ha kivettem volna korábban, akkor tuti Ő borítja ki a kaját...
Elég szépen evett, végülis két kiskanálnyi híján megette az egész adag kajáját! :)
Nem mondom, hogy zökkenőmentesen, de azért mégis nagyobb volt a siker, mint Levi esetében. Ezután játszottunk, mert nem akartak aludni.

Mama 16 órakor jött le, de csak annyi időre, hogy Levivel megetette a kaját.... :)
Utána ment fodrászhoz.....
A gyerekek kaptak egy kis tápszert, hátha alszanak.... hát, a kaját megették, aludtak kb 17 óráig, de utána megint balhé volt, újra ki kellett venni Őket a placcra.
Papa lejött egy fél órára, legalább nem egyedül kellett szórakoztatnom Őket. :)
18:20-kor Apa is haza ért, ma megint korábban végzett. :)
Mama is jött később, ezután pedig hirtelen megcsappant a társaság, a korábbi 4 főből maradt a gyerekeknek 2 (Apa és én) amiből általában csak az egyikőnk volt utána már bent.. Eléggé zokon is vették a dolgot....:(

19:30-kor megfürdettünk, előtte ugye készülés, pakolás, stb....
A filmet viszont alig láttam, mert egyáltalán eszük ágában sem volt aludni, utána meg nem tudtak szerintem, fájhatott a hasuk meg az ínyük.. Így, egyszerre.  Ínykenés után jobb lett valamivel, utána felváltva ment a pukizgatás is, meg persze a sírás...
Az uzsonnára adott banános rizses tejpép plusz egy puding úgy tűnik nem volt jó párosítás. :((
21 óra után csak el tudtuk altatni Őket, de nagyon nehéz volt. :((
Azóta nyugi van, hogy meddig, az majd kiderül.

Apa reggel 5-kor kel, jó lenne ha nyugton lennének éjszaka, hogy tudjon pihenni. Bár Ő általában tud akkor is, ha nincsenek nyugton. :) Esetleg ha felébred Ő is, akkor amíg megcsinálom a kaját addig elvan az épp síró gyerekkel, ha odateszem az ágyba...

Na megyek én is és próbálok aludni, bár van egy sejtésem, hogy még éjfél előtt kelnem kell.... egy előnye van a kései fekvésnek, hogy kevesebbszer kelek, ha még nem alszom. :)


2010. január 17., vasárnap

Pár szó még mára...

...utána megyek aludni.
Remélem, hogy fogok is.
Levikét az előbb, vagyis 22:40-től 23:10-ig altattam. Fél óra, nem is sok.
Fájhatott a hasa, mert pukizgatott, közben vagyis inkább utána visított, de a szeme csukva volt, félig aludt... Remélem, hogy most már fog is reggelig. De legalább háromig. Ugyis fel fog ébredni kajáért, mert egynegyede megmaradt a vacsorájának. Livike majdnem megette mindet. :)

Na de hogy ne visszafelé haladjak, folytatom onnan, ahol befejeztem.
A fürdésig hátralevő időt azzal töltöttem, hogy bár Apa mondta, hogy jöjjek nyugodtan a géphez, 1-2 percenként beszaladgáltam a szobába, mert vagy a konvektornál voltak, vagy egymáson, vagy csak simán sírtak. De főleg Livike. Ő viszont nagyon. :(

Persze utána már inkább nem jöttem ki, maradtam velük.
Apa mentségére legyen mondva, nem tudta emelgetni Őket, - max szólongatni, az meg mint tudjuk nem sokat ér.... - mert a jobb kezét alig tudja mozgatni (becsípődött valami ideg, vagy nem tudom mi és fáj.....) így mégis ott kellett lennem. Na meg ha el is lett volna a gyerekekkel, ha hallom hogy sírnak meg nyűglődnek úgyis odamegyek mert zavar. Dehát az anyjuk vagyok, azért találta ezt így ki a természet, hogy zavarjon. :)

Livikének ettől függetlenül semmi nem volt jó továbbra sem. Felvettem, hintáztattam a lábamon ami szokott tetszeni Neki, csináltam mindent Vele ami máskor simán beválik, sőt nem is ilyen elterelő dolog, hanem simán játszás.... Na ezek közül semmi nem volt most hatásos.. csak sírt és sírt és sírt.... Ínyét kentem, többször is.
Kaja nem kellett Neki, csak kb 60 ml-t ehetett meg 18 óra előtt, amikor írtam, hogy alszik.
Aludt is, 18:20-ig.
Épp mondtam Apának, hogy most még az kell, hogy jól bealudjon aztán meg nem alszik este, mint valamelyik nap is mindketten, erre abban a pillanatban ahogy kimondtam már fel is ébredt, természetesen sírva. Szegény KicsiLány. :(

Ezután is elkövettem mindent, hogy jobb legyen, nem lett.
19 óra után kicsivel mintha egy kissé lenyugodott volna, persze Levike is beletette azért a részét néha, de Ő leginkább eljátszogatott, meg ugye együtt játszottunk....
Gyorsan előkészítettem az esti kaját, fürdős cuccot, utána pedig meg is fürdettem Őket egymás után...
Azóta alszanak, de Levit már kellett altatni, sőt most is nyivákolt egyet mint a cica, sőt most meg Livike... na azt hiszem mennem kell.....

23:58 ~ Még csak annyit, hogy Livit 10 percig fogtam, ringattam, ínyét kentem, simogattam, stb, nem nyugodott. Erre Levi is felébredt, így egyszerre sírtak.... Ezt viszont nagyon nem bírom elviselni, egyszerűen úgy érzem mindjárt szétrobbanok az idegtől!
Csináltam mindkettőnek 90 ml kaját... most csend van.
Van egy sejtésem, hogy csak addig, amíg ki nem ürül a cumisüveg.....
Ilyenkor szinte félek aludni, mert nem tudom mikor kell legközelebb felkelni, legszívesebben le se feküdnék, de ha nem alszom akkor meg holnap lesz nagyon rossz. :((
Most még megvárom míg felforr a víz - tápszernek, a biztonság kedvéért legyen, mert bár van fél liter, ki tudja éjjel hányszor kell kaja, esetleg nem marad reggelre - addig itt vagyok, utána meglátjuk. Vagy altatok, vagy én is alhatok végre.

0:04 ~ Azt még elfelejtettem írni, hogy fürdésnél vettem észre Livike bal karján, hogy a BCG oltás helye kezd fehéredni. Mint amikor régebben kigyűlt vagy mi... 2-3 nap alatt megduzzadt és kifakadt. De eddig csak Levinek volt ilyen, kétszer is, mindig a következő esedékes oltás előtt kb 1 héttel. Mintha tudta volna, hogy kapni fog szurit, nem baj, hogy nem is olyat és nem is oda, hanem a combjába (Prevenart meg ami épp kellett..) Livikénél ha jól emlékszem még nem volt ilyen a karján....
Lehet, hogy megvan minden extra nyűgösség oka??
Mert emlékszem, hogy Levike is ilyen volt annakidején...
Meglátjuk, ha "fejlődik" a kis fehér dolog a karján akkor az lesz a bűnös.
(Plusz a foga, esetleg még a hasa is....)

2010. január 7., csütörtök

Nem lehet elég korán kezdeni! :)

Természetesen nem szeretnék olyan gyerekeket, akik folyton a számítógép előtt ülve pl. chipset esznek álló nap...
Ma jobb híján hogy nyugton maradjon a Legény, odaültettem az ölembe, bekapcsoltam neki a Youtube-on a Halász Juditot, ezzel is nyertem fél óra nyugalmat. :)
Előtte mind a ketten a hordozóban hintáztak, Livike el is aludt, de Levi a végén megunta, azért is vettem ki.


Itt éppen sikeresen bezárta az egész zenecuccost,
úgyhogy volt-nincs Halász Judit... :)



"Megszereztem az egeret is! Olyan szépen világít (pirosan) az alja! :)"
Minden érdekli ami fényes, világít, meg úgy általában, amit nem szabad kézbe venni:)
Livikét is.... Ma este azon vesztek össze, hogy a távirányító Levinél volt, Livi nyekergett érte, odaadtam, erre Levi kezdett panaszkodni, de vígaszul megkapta a telefonom, ami persze nem érdekelte, Livit viszont annál inkább, a távirányítót eldobva sietett a telefonért, míg végül megszerezte, Levi pedig visszakapta a távirányítót. Ez kb lekötötte Őket 2 percig, utána kereshettünk egyéb elfoglaltságot, ami ekkor már leginkább az ölben-lét, csikizés, hancúrozás formában volt elképzelhető (fürdés előtti nyűgös-álmos időszak) :)

Egyébként a délután elég jól telt. Bár már nem aludtak ebéd után, mégis kibírták 19:40-ig.
Livike aludt kb 20 percet 18 óra körül itt a konyhában a hordozóban, de Levi semmit!
(17 órakor volt tejpép-evészet, azt is jól megették ma!:)  )

19 óra előtt jött Mama, kicsit Ő is megdögönyözte a gyerkőcöket amíg én készítettem elő a fürdős cuccokat, utána megfürdettünk, Levi el is aludt szinte rögtön, Livi csak most az előbb....
De persze ez nem jelenti azt, hogy így is marad... eljön az éjfél környéke és hajjajj:( Remélem nem úgy lesz, és alszunk végre egy majdnem "igazit" ! :)


2009. december 19., szombat

Még egy gyors bejelentkezés :)

Eleinte örültem a havi 1 bejegyzésnek, ma meg már ez a harmadik. :)
Persze azért továbbra is igyekszem tartani a napi 1-et, hisz' annyi minden úgyse történik, hogy olyan sokat tudnék írni róla. :)

A fürdetés rendben lezajlott. Előtte is elég jól elvoltunk, jól le tudtam kötni a figyelmüket játékkal, csikizéssel, na meg a TV is a segítségemre volt többször is, ugyebár esti műsoridőben sokszor van reklám, az meg a gyerekeknél legtöbbször KO. :))) Úgy nézik, mintha semmi más nem létezne a világon. Hogy mi olyan érdekes benne, nem tudom. :)
Viszont értékes perceket mentettünk így meg. :) Úgy értem, hogy telt az idő, és addig se volt nyekergés. Nagyon jók voltak egyébként, ahhoz képest, hogy egyedül voltam Velük.
Még havat söpörni is ki tudtam menni, ami minimum 10 perc, mert mire a végére érek kezdhetem elölről, de a keveset könnyebb söpörni meg lapátolni is, mint ha fél méteres hó lenne.
A lényeg, hogy máskor 19 óra után már nem igazán lehet velük bírni, egyedül hagyni meg főleg, de most jól eljátszottak egyedül is. A vége felé mondjuk Livike megint rosszalkodott, először a kis kerek széket akarta mindenáron arrébb húzni, aminek következtében majdnem magára is borította, úgyhogy kereshetünk annak is más helyet vagy valahogy másképp kell elhelyezni. Utána a pelenkázó szekrény alsó fiókját húzgálta, persze mondtam, hogy nem szabad, meg dádá meg mittudomén, de annyit értem el vele, hogy rám nézett, vigyorgott egyet és folytatta tovább. Amíg el nem tettem onnan a Lányt és valami mással vontam el a figyelmét. :)

A fürdés is a szokásos módon zajlott, csak tovább tartott, mert miután Livivel kész voltam és már az ágyában evett, Levihez akkor fogtam hozzá. De mégsem vetkőztethettem le előre, még a végén megfázott volna.
Levi olyankor van elemében, amikor fürdés után pucéran van a pelenkázón. Előtte lehet akármilyen álmos, úgy fel tud élénkülni, hogy elég nagy erő kell hozzá, hogy fel tudjam öltöztetni. Így is betalál egy-két jó erős rúgása, ami nem túl kellemes. Hiába vigyázok, nem mindet tudom elkerülni. :)

Livike a hordozóban kötött ki 20:30 körül, mert miután megette a kajáját elkezdett magyarázni, forgolódni, mindent csinálni csak épp aludni nem akart. Utána viszont nyűglődött, látszott hogy álmos, ezért tettem bele a hordozóba. Meg azért is, hogy ne ébressze fel Levit, ha Ő egyszer már végre alszik. Ettől függetlenül nincs kizárva még, hogy nem fog felébredni Levi is. Mondtam is Neki mikor tettem le az ágyába és adtam a jóéjt puszit, hogy biztos úgyis találkozunk még ma. :) (Tegnap is mondtam Neki, és nem kellett már kivennem este az ágyából...hátha így lesz ma is:)   )

Miután nyugi lett kimentem megint egy körre, nem mintha annyira szeretnék havat söpörni, de ha közlekedni akarunk akkor muszáj csinálni, mert reggelre ellepi az egész járdát, nem beszélve még arról, hogy még Apa is jön, - most már nemsokára - és valahogy be kell jutnia. Nem irigylem. (biciklivel jár dolgozni)

Mamáék is haza értek, 21 óra volt ekkor. 18:30-kor beszéltünk telefonon, akkor indultak el visszafelé, hát ennyi ideig tartott az út. 20-szal, 30-cal lehetett jönni. A lényeg, hogy szerencsésen haza értek.

Mára azt hiszem be is fejezem, megnézem a Csillag születik győztesét, mert kb már ott tart a műsor, hogy lassan kiderül ki nyerte meg. :) Nem nagyon követtem a részeket, de azért akik a végén maradtak már nagyon jók, bármelyikőjük nyer, örülök neki. :)

2009. december 7., hétfő

A hétfői nap, és a vasárnap esti képek. :)

Nem szeretnék rendszert csinálni abból, hogy az adott nap nevét írom címnek, de erről már volt szó korábban, hogy mennyire nagyon nem tudok kitalálni értelmes címet (sem).

Na nem is ez a lényeg. :)
Ott tartottam délelőtt, hogy a gyümölcs evés következett. Livi aludt, gondoltam akkor majd így sorban egymás után fogom megetetni őket, annál jobb. :)
Levike szépen evett, utolsó pár kanálnál tartottunk mikor jött Mama, nem tudta hogy már etetés van, csak sejtette, és jött volna, hogy segít. :)
Levi nagy örömujjongásaira Livi is felébredt, így lehetett Őt is etetni. Meghagytam az örömöt Mamának. :))
Elég szépen ette, csak néha köpködött, bár akkor elég nagyot. :)
Mondtam is már, hogy itt nem is a Lány elé kell az előkét tenni hanem saját magunkra hogy ne legyünk egy-egy etetés végére tiszta kaja... :)

Ezután elvileg mehettek volna ki a levegőre, de nem úgy néztek ki mint akik aludni fognak, jól eljátszogattak vidáman. Majd ebéd után kimennek - gondoltam.

Ebédig csend volt és nyugalom, rég volt ilyen...
A főzeléketetéshez már eleve kértem segítséget, bár így is nekem "jutott" Livike, de nem bántam mert szépen evett! Egy-két köpködés, mi az a síráshoz meg tekergéshez képest..! :)
Szóval ez is jól eltelt..
Megint jól eljátszogattak, meg próbáltam lefárasztani Őket kicsit... :) Végül Livi még fárasztás nélkül is elaludt a hordozóban....
Levit felöltöztettem, hogy kiteszem, erre ahogy mennék ki - Vele együtt - érzem, hogy csepereg az eső. Na mondom ez szép! Levi nyakig cuccban, na most akkor mit csináljak vele. Kicsit sétálgattunk esővédett helyeken, na meg nem volt vészes, csak ha sokáig lett volna a babakocsi kint akkor lehet, hogy elázott volna. De nem esett olyan sok, csak épp annyi, hogy megijesszen, és kis idő múlva be kelljen jönni mert nehéz volt a Fiú. Pedig Mama is cipelgette....
KicsiLivike pedig ma se volt kint :( Délután mondjuk jól betakargatva meg sapkával a fején a hordozóval kitettem az ajtóba, meg többször volt szellőztetve is, de az akkorsem az igazi.:(

A nap további részében is feltűnően jók voltak. Gondoltam lesz még ennek böjtje.
Eddig csak kicsi. Vagy már megszoktam az esti műsort. :)

Ma is majdnem 20 óra volt amikor fürdettünk, addig próbáltam fárasztani Őket, mert azért elég jó nagyokat aludtak ma mind a ketten! :)
Viszont a fürdés előtti időre meg már dörzsölték a szemüket, ami ugyebár az álmosság egyik legalapvetőbb jele szokott lenni. :) Livinek szokása még olyankor, hogy szinte fúrja bele a fejét a földbe/ágyba/párnába... :)

Fürdés után a kajájuk háromnegyedét megették, utána kezdődött a már-már szokásos műsor. Viháncolás, nem evés, nem alvás, sírás.
Levi nagyágyon, Livi hordozóban.
Elég hamar elaludtak. Hmm.. Most épp 23:31 van, és Livi felébredt, természetesen sír...:(
Lehet, hogy ebből se lesz ma bejegyzés.....
Talán mégis, ha gyors leszek, és hagynak is, mert nemsoká éjfél.... :)
Szóval Livike kb két órahossza alatt hintáztatta el magát, de mint az előbb láthattam nem sokáig. Mondjuk tegnap is ilyenkor ébredt fel, de kajával elaludt. Viszont akkor már a helyén volt, most meg nem. Várhatok megint amíg elalszik.....

Nagyjából ennyi volt a mai nap. Összességében pozitív, ez a kis esti dolog meg máskor is megvan, amikor nappal is nyűgösek.

De még előttünk az éjszaka! Ne legyek szerintem ennyire optimista... :)

És akkor jöjjenek a beígért képek tegnap estéről:
Kattintás után :)

2009. november 19., csütörtök

Tavasz...

...van. :)
Kint is, mert megint nagyon jó idő van, de átvitt értelemben kicsit idebent is.
Fél nap új kenőcs használat után már az este sokkal szebb volt Levike feneke (és környéke), reggelre még szebb volt, csak épp ott volt eléggé piros ahol az ébredés után termelt dolog érintkezett a bőrével... Igaz, hogy most megint nem lehet majd tudni, hogy a kenőcs használ-e, vagy az, hogy textil pelus van az eldobható pelenkában.
Jó, egy kissé macerásabb így, mert be kell áztatni, kimosni, kifőzni, megszárítani, kivasalni.... De csak a pisiseket csinálom..... ami nagyon "olyan" lesz azt kidobom..... Nem vagyok finnyás (csak kicsit:) ) de nincs kedvem a sz....-ban nyúlkálni... 1 textilpelusból kijön 4 csík, tegnap csak egytől búcsúztunk végleg, a többit ki tudtam mosni. (többször is volt persze széklete, de nem mind vészes...:)) ) Na jó... kaka téma kivesézve :))
Azt akartam én ezzel kapcsolatban írni, hogy vagy a kenőcs használ vagy a textil... Vagy együtt a kettő, mindegy, csak JÓ legyen már végre, és lehetőleg tartósan, mert a másik kenőccsel is úgy volt eleinte hogy jó lesz, aztán meg mégsem.

A tegnap este és éjszaka határozottan jobban telt mint az eddigiek. :)
Igaz, hogy Levit ki kellett tennem a nagy ágyra még a Jóban rosszban alatt.. :) (általában addigra már kész vagyunk a fürdéssel, jó esetben el is alszanak...)
Viszont nem kellett altatgatni, eleinte elnézelődött úgy, hogy én az ágy másik végén ültem (néztem a filmet:)) ) de utána odafeküdtem mellé, megfogtam a kezét és szépen elaludt... :)))

Éjszaka se kellett felkelni hozzájuk, Levi egyszer felébredt már reggel 5:30-kor, de elég volt, hogy odamentem, visszafordítottam, mert hason volt:)) szerintem nem fért megfordulni.... símogattam kicsit meg amennyire tudtam odabújtam hozzá (nem egyszerű behajolni a kiságyába:) és vissza is aludt. Livike ébresztett bennünket (hát ki más:P) 6:50-kor, nem volt mit tenni, kelnem kellett mert addig dumált meg sikítozott hogy nem lehetett már tovább aludni Tőle.. :)

Mivel szép idő van, 10:20 óta kint vannak a babakocsiban, remélem jó sokat alszanak megint. Biztos, hogy a jó levegő nagyon sokat jelent. Ha majd esik a hó nem tudom hogy tesszük ki Őket...:( Pedig akkor is ki kell, de majd megoldjuk valahogy, most szerencsére nem úgy néz ki, mintha esni akarna a hó. :) Bár amilyen szeszélyes az időjárás, bármi lehetséges. Tegnap se gondoltam ilyenkor, hogy esni fog az eső, mégis esett.
Na megyek, próbálom magam hasznosabbá tenni, mint hogy csak itt üljek. (pedig milyen jó lenne....) de előbb teszek fel pár képet amiket tegnap délután csináltam. :)

2009. november 17., kedd

Bőrgyógyásznál voltunk...+ a mai nap. :)

Most azt már nem sorolom, hogy hétfőn este se volt egyszerű az elalvás, mindkettőjüket altatni kellett. Úgy néz ki, ez mostanában már csak így lesz. :(
Levivel mondjuk már tényleg nem tudtam mit csináljak, mert sehogy nem volt jó Neki... de azért éjfél körül mégiscsak sikerült elaludnia.
Éjjel, vagyis inkább reggel volt az már (5:20) Livihez kellett felkelni, gyors kaja készítés és alvás 7-ig. :)

Reggel Levike nagyon vakarta (volna, ha hagyom) a hasa alját amikor tettem tisztába.
Szegénykének már viszket is! Bekentem Antivakarinnal meg adtam Neki Fenistil cseppet is. Hogy attól, vagy egyébként is úgy lett volna nem tudom, de a gyümölcs evés után aludt egy hatalmasat kint a babakocsiban, 3 órát! :)

Délelőtt a háziorvos telefonon javasolta, hogy menjünk el maszek bőrgyógyászhoz, mert emígy nincsen gyerek bőrgyógyászat.. mármint beutalós. Mondjuk ezt nem hiszem, hogy nincs, de lehet, hogy jobb volt így, nem kellett várakozni a betegek között, stb... mindennek van előnye. :)

Este 17:45-re mentünk, nem kellett várni. :)
A doktornő ránézésre mondta, hogy ez NEM GOMBA! Végre egy jó hír :) "csak" pelenkakiütés, irritáció, de ez kenőccsel és rázókeverékkel amit kiírt hamarabb gyógyítható mint ha gombás is lenne. Ja és tegyünk textilt a pelenkába.
Hmm.. egyelőre négybe lett vágva egy textilpelus, azt tettem bele éjjelre a pelenkába. Az illatosított fürdetőt meg hintőport kerüljük, de főleg a Johnsont... Annak idején a védőnő egyből száműzetni akarta ezeket a termékeket, de a fürdetőt legalábbis használtuk, hogy hát nem árthat az, annyian használják, mert régi márka, stb. Lehet, hogy tudott valamit? Bár Livikének semmi baja. (kop-kop) :)
Adott "ajándékba" valami német fürdető olajat, ez olyan orvosok kapják termékminta cucc, meglátjuk milyen lesz.
Sajnos a kenőcsöt és a rázót nem tudtuk már kiváltani, de holnap a gyógyszertárban fogok kezdeni. Nem az 5 percre lévőben, mert ott nem keverik ki azonnal csak délutánra, hanem a 15 percnyi távolságban lévő gyógyszertárba megyek amit a doktornő is javasolt. Csak Ő úgy tudta, hogy este 7-ig van nyitva, de tévedett, 6-ig volt. Na de ezen az egy éjjelen talán már nem múlik.

Még mindig nem tudom miért jött ez ki Levikén. Gyakran cseréltük eddig is a pelenkáját, tisztán van tartva, stb.. Ennyivel érzékenyebb lenne, mint Livi?

Livike egyébként nagyon élénk volt most este fürdés után. Alig akart elaludni, ott hancúrozott a nagy ágyon, forgott, tekergett, még "kutyázott" is :))) Ezt eddig még nem csinálta. Úgy már hintázott, hogy jobbra-balra billegett, de most előre-hátra csinálta, igaz, a fejét belefúrta a paplanba, akkor lehet, hogy ez nem is az. Na nem baj, határozottan gyorsabban forog mindenfelé mint pár napja.
Levike is fejlődik, most már szinte mindig arra megyek be ha a kiságyban van, hogy hason fekszik.. Eddig csak háton volt és forgott fejjel lefelé meg keresztbe, most már ott is megfordul, meg ha lent van a földön, ott is gyakran hasra vágja magát és vissza is. Majd csak utól éri már Livikét, egyszer csak megtanul Ő is mindent, és még mennyi minden előttük áll! :) Meg előttünk.... :D

Na jól van, megyek, hamar reggel lesz, aludni kellene egy kicsit. :)