Szinte már nekem is furcsa, ha nem tudok minden nap írni ide. Eleinte örültem, ha havonta egyszer sikerült, hát igen, valamilyen szinten ez is egy függőség, de mint már sokszor írtam, nem szeretném ha bármiről is lemaradnánk, mármint még a lényegtelen dolgokat is meg szeretném őrizni, hisz' az emlékezet véges, az írás megmarad. Tudom, nem így van a mondás. :))
Vasárnap esténél tartottam legutóbb, folytatom az éjjellel, vagyis hajnallal. Szinte percre pontosan mint előző éjszaka/hajnalban 4 óra előtt felébredtek mind a ketten. De teljesen egyszerre, keserves sírással. Tisztába tettem Őket, meg kaját is csináltam. Livike elvolt az ágyában, de Levi megint rajtam majd később mellettem kötött ki. Reggel 7-kor tettem vissza a helyére, gondoltam alszok még egy kicsit nyugodtabban is, de akkor már nem sikerült vissza aludnom, így felkeltem.
Kb fél óra múlva a gyerekek is felébredtek, kezdődhetett a nap.
Hétfőn igazából nem történt említésre méltó dolog, A gyümölcs evés után kitettem a babakocsiba Őket, de nem sokat aludtak. Vagyis Livike nem akart aludni, Őt behoztam és próbáltam altatgatni, de igazán jött össze. :(
16 óra körül már Apa is itthon volt, így kicsit én Papával leléptem, kimentünk a MediaMarktba, mert oda kocsival jó menni, messze van. :( Ki szoktam én néha menni busszal is, de nem délután, sötétben, hanem délelőtt, ha Apa nem dolgozik és tud vigyázni a gyerekekre. Így most ketten mentünk Papával, ami fontos volt hogy vegyünk, az szörp a szódagéphez, na meg néztünk videokamerákat, mert nagyon jó lenne már egy saját. A Papáéval se az a baj, hogy nem az enyém, hanem hogy kiskazettás, és arról én nem tudom lementeni a felvételeket. Amit venni szeretnék az meg merevlemezes (vagy memóriakártyás, de azt nem ajánlják mert abba még meg kell venni külön a kártyát is és akkor jóval drágábban jön ki mint a másik) és talán arról már le tudnám menteni a felvételeket én is, és fel tudnám tenni ide is akár.. Na meg amúgy is jó lenne. :) Egyelőre nézgelődtünk, valószínű, hogy az lesz, hogy kinézünk valamit aztán neten megrendeljük valahonnan, mert úgy általában olcsóbb az ilyesmi.. csak ugye látatlanban nem mernék rendelni. Na, nem is ez a lényeg, nem is idevaló dolog volt ez, csak leírtam, mert jött. :))
Az este jól telt, bár nem sokat ettek már a gyerekek a fürdés után, gondoltam is, hogy megint ébredés lesz éjjel. De nem volt, csak Livike kelt fel 1:20-kor, kajával vissza is aludt reggel 7-ig.
Azt hittem majd megint nem lehet Őket kitenni levegőzni a ködös idő miatt, de volt egy kis időszak amikor kisütött a nap, na meg ha köd is volt, legalább nem szitált. Aludni persze egyikőjük se akart!
Így kb 1 órahossza altatási próbálkozás után behoztuk Őket és persze azóta se volt alvás. :))) Livike a hordozóban aludt egy fél órát, de Levi még semmit... Olyan nyűgös lesz ez a kicsifiú estére, hogy csak na! Ja, most jut eszembe, hogy mégis aludt, de Ő is kb fél órát, a játszószőnyegen hason. De mindketten a főzelék evés előtt aludtak, azóta nem. :)
Elvileg ma kellene Levit visszavinni a bőrgyógyász doktornőhöz, hogy ránézzen, de lehet, hogy nem lesz belőle semmi, azon múlik, hogy Papa haza ér-e legalább 18 óráig (19-ig van rendelés) mert most Apa dolgozik, nem tud itt lenni, Livivel meg ugye maradni kell valakinek. Majd elvisszük csütörtökön vagy pénteken, ha ma nem jön össze.
Egyébként Levike feneke most elég szép már, csak legbelül piros, meg van amikor a heréje. Ma megint elkezdtük a rongypelust beletenni a másikba, mert először csak keddtől szombatig tettük bele, utána már nem mert úgy gondoltam nem kell... A kenőcs meg a rázókeverék (este) persze maradt, meg a Pampers "szinte mint a pamut" vagy valami hasonló szlogenű pelusa. Egyébként tényleg nagyon puha, de azért ahogy a doktornő mondta, mégis műszálas, és a nagyon érzékeny bőrű babák nem bírják.
Az más kérdés, hogy eddig bírta? Hát ez van, inkább rongypelus az eldobhatóba csak legyen szép a feneke! :)
Na... friss infó, 17:07 van, Mama hívott, hogy készüljünk, jön haza mindjárt, és Papa meg már most ért haza, vigyáz Livikére.
Jövök később :)
Jöttem. Jóval később, de itt vagyok. 18:20-ra itthon is voltunk, minden rendben van, nem kell menni csak akkor, ha van valami gond.
Természetesen megdicsért bennünket, hogy milyen gondosak vagyunk, (akkor is volt betéve rongypelus:) ) meg szépen kezelve lett, stb.
Kérdeztem, hogy lehet-e ezt a kenőcsöt állandóan, megelőzésképpen is alkalmazni, de azt mondta, hogy nem, mert ebben van szteroid (gyulladáscsökkentő) is és azt nem lehet állandóan, de ír ki egy másikat, ami elvileg ugyanez, csak nincs benne az az anyag. Gyógyszertári kikeverésű az is. Ezt meg csak akkor kenjük ha piros, egyébként eláll a hűtőben.
Holnap kiváltom, meglátjuk milyen lesz.
Mire hazaértünk Levi elaludt, bár még két perccel azelőtt nyekergett, mert meg kellett állni egy kereszteződésnél, és hát nem mozgott alatta a kocsi :)
Azért volt már ez, mert álmos volt. Úgy bealudt, hogy simán levetkőztettem, betettem a kiságyba, észre se vette. Kb. fél órát aludt, de nem is volt baj, mert ilyenkor már nagyon nem jó ha elalszanak.... mi lesz ugye akkor este.
Az, mint most, vagyis még mindig nem alszik!
Fél óráig már altattam volna az előbb, most átvette Apa, pontosabban odafeküdt mellé a nagyágyba, jelenleg csend van, de ez nem azt jelenti, hogy már alszik is. :)
Livikéről is ejtsünk pár szót :) Nyűgöske a kicsiLány, fogacskát még mindig nem engedi megnézni, Apa szerint kint van, Mama szerint még nincs, én meg nem tudom, csak azt, hogy kb 1 mm "magas" és éles dolog van a szájában. Az akkor mi?:)
Mindketten feltűnően keveset alszanak az utóbbi napokban. Levi is kezdi a nyűglődést, félek, hogy Ő nehezebben fogja viselni az első fogacska közeledtét/áttörését... De majd megtudjuk, ha eljön az ideje.
Na megyek, mert csak nem akar elaludni, megint én leszek a "kispárna"
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: popsigondok. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: popsigondok. Összes bejegyzés megjelenítése
2009. november 24., kedd
2009. november 19., csütörtök
Tavasz...
...van. :)
Kint is, mert megint nagyon jó idő van, de átvitt értelemben kicsit idebent is.
Fél nap új kenőcs használat után már az este sokkal szebb volt Levike feneke (és környéke), reggelre még szebb volt, csak épp ott volt eléggé piros ahol az ébredés után termelt dolog érintkezett a bőrével... Igaz, hogy most megint nem lehet majd tudni, hogy a kenőcs használ-e, vagy az, hogy textil pelus van az eldobható pelenkában.
Jó, egy kissé macerásabb így, mert be kell áztatni, kimosni, kifőzni, megszárítani, kivasalni.... De csak a pisiseket csinálom..... ami nagyon "olyan" lesz azt kidobom..... Nem vagyok finnyás (csak kicsit:) ) de nincs kedvem a sz....-ban nyúlkálni... 1 textilpelusból kijön 4 csík, tegnap csak egytől búcsúztunk végleg, a többit ki tudtam mosni. (többször is volt persze széklete, de nem mind vészes...:)) ) Na jó... kaka téma kivesézve :))
Azt akartam én ezzel kapcsolatban írni, hogy vagy a kenőcs használ vagy a textil... Vagy együtt a kettő, mindegy, csak JÓ legyen már végre, és lehetőleg tartósan, mert a másik kenőccsel is úgy volt eleinte hogy jó lesz, aztán meg mégsem.
A tegnap este és éjszaka határozottan jobban telt mint az eddigiek. :)
Igaz, hogy Levit ki kellett tennem a nagy ágyra még a Jóban rosszban alatt.. :) (általában addigra már kész vagyunk a fürdéssel, jó esetben el is alszanak...)
Viszont nem kellett altatgatni, eleinte elnézelődött úgy, hogy én az ágy másik végén ültem (néztem a filmet:)) ) de utána odafeküdtem mellé, megfogtam a kezét és szépen elaludt... :)))
Éjszaka se kellett felkelni hozzájuk, Levi egyszer felébredt már reggel 5:30-kor, de elég volt, hogy odamentem, visszafordítottam, mert hason volt:)) szerintem nem fért megfordulni.... símogattam kicsit meg amennyire tudtam odabújtam hozzá (nem egyszerű behajolni a kiságyába:) és vissza is aludt. Livike ébresztett bennünket (hát ki más:P) 6:50-kor, nem volt mit tenni, kelnem kellett mert addig dumált meg sikítozott hogy nem lehetett már tovább aludni Tőle.. :)
Mivel szép idő van, 10:20 óta kint vannak a babakocsiban, remélem jó sokat alszanak megint. Biztos, hogy a jó levegő nagyon sokat jelent. Ha majd esik a hó nem tudom hogy tesszük ki Őket...:( Pedig akkor is ki kell, de majd megoldjuk valahogy, most szerencsére nem úgy néz ki, mintha esni akarna a hó. :) Bár amilyen szeszélyes az időjárás, bármi lehetséges. Tegnap se gondoltam ilyenkor, hogy esni fog az eső, mégis esett.
Na megyek, próbálom magam hasznosabbá tenni, mint hogy csak itt üljek. (pedig milyen jó lenne....) de előbb teszek fel pár képet amiket tegnap délután csináltam. :)
Kint is, mert megint nagyon jó idő van, de átvitt értelemben kicsit idebent is.
Fél nap új kenőcs használat után már az este sokkal szebb volt Levike feneke (és környéke), reggelre még szebb volt, csak épp ott volt eléggé piros ahol az ébredés után termelt dolog érintkezett a bőrével... Igaz, hogy most megint nem lehet majd tudni, hogy a kenőcs használ-e, vagy az, hogy textil pelus van az eldobható pelenkában.
Jó, egy kissé macerásabb így, mert be kell áztatni, kimosni, kifőzni, megszárítani, kivasalni.... De csak a pisiseket csinálom..... ami nagyon "olyan" lesz azt kidobom..... Nem vagyok finnyás (csak kicsit:) ) de nincs kedvem a sz....-ban nyúlkálni... 1 textilpelusból kijön 4 csík, tegnap csak egytől búcsúztunk végleg, a többit ki tudtam mosni. (többször is volt persze széklete, de nem mind vészes...:)) ) Na jó... kaka téma kivesézve :))
Azt akartam én ezzel kapcsolatban írni, hogy vagy a kenőcs használ vagy a textil... Vagy együtt a kettő, mindegy, csak JÓ legyen már végre, és lehetőleg tartósan, mert a másik kenőccsel is úgy volt eleinte hogy jó lesz, aztán meg mégsem.
A tegnap este és éjszaka határozottan jobban telt mint az eddigiek. :)
Igaz, hogy Levit ki kellett tennem a nagy ágyra még a Jóban rosszban alatt.. :) (általában addigra már kész vagyunk a fürdéssel, jó esetben el is alszanak...)
Viszont nem kellett altatgatni, eleinte elnézelődött úgy, hogy én az ágy másik végén ültem (néztem a filmet:)) ) de utána odafeküdtem mellé, megfogtam a kezét és szépen elaludt... :)))
Éjszaka se kellett felkelni hozzájuk, Levi egyszer felébredt már reggel 5:30-kor, de elég volt, hogy odamentem, visszafordítottam, mert hason volt:)) szerintem nem fért megfordulni.... símogattam kicsit meg amennyire tudtam odabújtam hozzá (nem egyszerű behajolni a kiságyába:) és vissza is aludt. Livike ébresztett bennünket (hát ki más:P) 6:50-kor, nem volt mit tenni, kelnem kellett mert addig dumált meg sikítozott hogy nem lehetett már tovább aludni Tőle.. :)
Mivel szép idő van, 10:20 óta kint vannak a babakocsiban, remélem jó sokat alszanak megint. Biztos, hogy a jó levegő nagyon sokat jelent. Ha majd esik a hó nem tudom hogy tesszük ki Őket...:( Pedig akkor is ki kell, de majd megoldjuk valahogy, most szerencsére nem úgy néz ki, mintha esni akarna a hó. :) Bár amilyen szeszélyes az időjárás, bármi lehetséges. Tegnap se gondoltam ilyenkor, hogy esni fog az eső, mégis esett.
Na megyek, próbálom magam hasznosabbá tenni, mint hogy csak itt üljek. (pedig milyen jó lenne....) de előbb teszek fel pár képet amiket tegnap délután csináltam. :)
2009. november 17., kedd
Bőrgyógyásznál voltunk...+ a mai nap. :)
Most azt már nem sorolom, hogy hétfőn este se volt egyszerű az elalvás, mindkettőjüket altatni kellett. Úgy néz ki, ez mostanában már csak így lesz. :(
Levivel mondjuk már tényleg nem tudtam mit csináljak, mert sehogy nem volt jó Neki... de azért éjfél körül mégiscsak sikerült elaludnia.
Éjjel, vagyis inkább reggel volt az már (5:20) Livihez kellett felkelni, gyors kaja készítés és alvás 7-ig. :)
Reggel Levike nagyon vakarta (volna, ha hagyom) a hasa alját amikor tettem tisztába.
Szegénykének már viszket is! Bekentem Antivakarinnal meg adtam Neki Fenistil cseppet is. Hogy attól, vagy egyébként is úgy lett volna nem tudom, de a gyümölcs evés után aludt egy hatalmasat kint a babakocsiban, 3 órát! :)
Délelőtt a háziorvos telefonon javasolta, hogy menjünk el maszek bőrgyógyászhoz, mert emígy nincsen gyerek bőrgyógyászat.. mármint beutalós. Mondjuk ezt nem hiszem, hogy nincs, de lehet, hogy jobb volt így, nem kellett várakozni a betegek között, stb... mindennek van előnye. :)
Este 17:45-re mentünk, nem kellett várni. :)
A doktornő ránézésre mondta, hogy ez NEM GOMBA! Végre egy jó hír :) "csak" pelenkakiütés, irritáció, de ez kenőccsel és rázókeverékkel amit kiírt hamarabb gyógyítható mint ha gombás is lenne. Ja és tegyünk textilt a pelenkába.
Hmm.. egyelőre négybe lett vágva egy textilpelus, azt tettem bele éjjelre a pelenkába. Az illatosított fürdetőt meg hintőport kerüljük, de főleg a Johnsont... Annak idején a védőnő egyből száműzetni akarta ezeket a termékeket, de a fürdetőt legalábbis használtuk, hogy hát nem árthat az, annyian használják, mert régi márka, stb. Lehet, hogy tudott valamit? Bár Livikének semmi baja. (kop-kop) :)
Adott "ajándékba" valami német fürdető olajat, ez olyan orvosok kapják termékminta cucc, meglátjuk milyen lesz.
Sajnos a kenőcsöt és a rázót nem tudtuk már kiváltani, de holnap a gyógyszertárban fogok kezdeni. Nem az 5 percre lévőben, mert ott nem keverik ki azonnal csak délutánra, hanem a 15 percnyi távolságban lévő gyógyszertárba megyek amit a doktornő is javasolt. Csak Ő úgy tudta, hogy este 7-ig van nyitva, de tévedett, 6-ig volt. Na de ezen az egy éjjelen talán már nem múlik.
Még mindig nem tudom miért jött ez ki Levikén. Gyakran cseréltük eddig is a pelenkáját, tisztán van tartva, stb.. Ennyivel érzékenyebb lenne, mint Livi?
Livike egyébként nagyon élénk volt most este fürdés után. Alig akart elaludni, ott hancúrozott a nagy ágyon, forgott, tekergett, még "kutyázott" is :))) Ezt eddig még nem csinálta. Úgy már hintázott, hogy jobbra-balra billegett, de most előre-hátra csinálta, igaz, a fejét belefúrta a paplanba, akkor lehet, hogy ez nem is az. Na nem baj, határozottan gyorsabban forog mindenfelé mint pár napja.
Levike is fejlődik, most már szinte mindig arra megyek be ha a kiságyban van, hogy hason fekszik.. Eddig csak háton volt és forgott fejjel lefelé meg keresztbe, most már ott is megfordul, meg ha lent van a földön, ott is gyakran hasra vágja magát és vissza is. Majd csak utól éri már Livikét, egyszer csak megtanul Ő is mindent, és még mennyi minden előttük áll! :) Meg előttünk.... :D
Na jól van, megyek, hamar reggel lesz, aludni kellene egy kicsit. :)
Levivel mondjuk már tényleg nem tudtam mit csináljak, mert sehogy nem volt jó Neki... de azért éjfél körül mégiscsak sikerült elaludnia.
Éjjel, vagyis inkább reggel volt az már (5:20) Livihez kellett felkelni, gyors kaja készítés és alvás 7-ig. :)
Reggel Levike nagyon vakarta (volna, ha hagyom) a hasa alját amikor tettem tisztába.
Szegénykének már viszket is! Bekentem Antivakarinnal meg adtam Neki Fenistil cseppet is. Hogy attól, vagy egyébként is úgy lett volna nem tudom, de a gyümölcs evés után aludt egy hatalmasat kint a babakocsiban, 3 órát! :)
Délelőtt a háziorvos telefonon javasolta, hogy menjünk el maszek bőrgyógyászhoz, mert emígy nincsen gyerek bőrgyógyászat.. mármint beutalós. Mondjuk ezt nem hiszem, hogy nincs, de lehet, hogy jobb volt így, nem kellett várakozni a betegek között, stb... mindennek van előnye. :)
Este 17:45-re mentünk, nem kellett várni. :)
A doktornő ránézésre mondta, hogy ez NEM GOMBA! Végre egy jó hír :) "csak" pelenkakiütés, irritáció, de ez kenőccsel és rázókeverékkel amit kiírt hamarabb gyógyítható mint ha gombás is lenne. Ja és tegyünk textilt a pelenkába.
Hmm.. egyelőre négybe lett vágva egy textilpelus, azt tettem bele éjjelre a pelenkába. Az illatosított fürdetőt meg hintőport kerüljük, de főleg a Johnsont... Annak idején a védőnő egyből száműzetni akarta ezeket a termékeket, de a fürdetőt legalábbis használtuk, hogy hát nem árthat az, annyian használják, mert régi márka, stb. Lehet, hogy tudott valamit? Bár Livikének semmi baja. (kop-kop) :)
Adott "ajándékba" valami német fürdető olajat, ez olyan orvosok kapják termékminta cucc, meglátjuk milyen lesz.
Sajnos a kenőcsöt és a rázót nem tudtuk már kiváltani, de holnap a gyógyszertárban fogok kezdeni. Nem az 5 percre lévőben, mert ott nem keverik ki azonnal csak délutánra, hanem a 15 percnyi távolságban lévő gyógyszertárba megyek amit a doktornő is javasolt. Csak Ő úgy tudta, hogy este 7-ig van nyitva, de tévedett, 6-ig volt. Na de ezen az egy éjjelen talán már nem múlik.
Még mindig nem tudom miért jött ez ki Levikén. Gyakran cseréltük eddig is a pelenkáját, tisztán van tartva, stb.. Ennyivel érzékenyebb lenne, mint Livi?
Livike egyébként nagyon élénk volt most este fürdés után. Alig akart elaludni, ott hancúrozott a nagy ágyon, forgott, tekergett, még "kutyázott" is :))) Ezt eddig még nem csinálta. Úgy már hintázott, hogy jobbra-balra billegett, de most előre-hátra csinálta, igaz, a fejét belefúrta a paplanba, akkor lehet, hogy ez nem is az. Na nem baj, határozottan gyorsabban forog mindenfelé mint pár napja.
Levike is fejlődik, most már szinte mindig arra megyek be ha a kiságyban van, hogy hason fekszik.. Eddig csak háton volt és forgott fejjel lefelé meg keresztbe, most már ott is megfordul, meg ha lent van a földön, ott is gyakran hasra vágja magát és vissza is. Majd csak utól éri már Livikét, egyszer csak megtanul Ő is mindent, és még mennyi minden előttük áll! :) Meg előttünk.... :D
Na jól van, megyek, hamar reggel lesz, aludni kellene egy kicsit. :)
2009. november 15., vasárnap
Vasárnap...
Valahol igazam lett tegnap, mert többet aludtunk az éjjel mint előtte, de mégsem volt az igazi.
Levi menetrendszerűen ( :( ) felébredt éjfélkor. Sírt, kivettem magam mellé, aludt kb fél órát majd újra sírt, semmi nem volt jó.
2 óra körül tisztába tettem és kapott egy kis kaját is, ezzel elaludt egy időre.
3 óra előtt Livi ébredt fel, Neki is kellett kaja, de Ő vissza is aludt vele.
4 óra körül Levi megint elkezdte, kivettem és rajtam aludt pár perceket, egyébként sírt...
5 órakor jelzett Apa telefonja, hogy kelni kell, na erre Livi is mindig felébred, most se volt ez másképp. Levit letettem magam mellé az ágyba, de mire megcsináltam egy újabb adag kaját Neki is és Livinek is, elaludt.... Livi megette a kajáját és aludt Ő is.
9 óra előtt pár perccel ébredtünk. Jó nagy csúszás volt persze, majdnem délben ették a gyümölcsöt, utána kitettem levegőzni Őket, de Livi nem aludt semmit kint... Bent is a főzelék evés után kb 15 percet aludt, nem is csoda, hogy este 19:20-ra már kész voltunk a fürdetéssel, és már ágyban is voltak... Levi majdnem 3 órát aludt kint a babakocsiban, utána már Ő sem aludt.
Most csend van. Meddig?
Levinek nem hiszem, hogy beválik ez az újabb pelenka. Ha lehet, még csúnyább a feneke meg a többi része is. Lehet, hogy viszket is Neki, mert bekentem este Antivakarinnal, és akkor megnyugodott, előtte meg nyűgös volt meg sírt.
Viszont a földön tartózkodás (délután ma is "nagy" terepen voltak) használ Neki, mert ma már többször hasra fordult és vissza is, bár volt hogy inkább sírt, hogy fordítsam meg..
A feneke miatt lenne ennyire nyűgös? Az fáj vagy viszket Neki éjjel is? Vagy a foga kínozza mindkettőt? Vagy megint front van? Én már nem tudok semmit, csak azt, hogy lassan visszatér az éjszakai rendünk a 2 hónapos korukhoz. :( Igaz, hogy akkor az etetésekkel telt el az idő, de utána aludtak.
Livike délután majdnem feltérdelt, belekapaszkodott a hordozó legmagasabb részébe és húzta magát fel, de visszaesett... :) Egyébként meg pillanatok alatt elhencsergett a konvektorig, ahol már nincs szőnyeg, lehet, hogy tudta, hogy ott szokott hintázni a hordozóban... :) Ma csak az etetések idején ült benne, lehet, hogy hiányzott a nagymamáskodás.. :) De nem akartam már este felé beletenni, hogy ne aludjon el... így is csak 19 óráig tudtuk kihúzni a fürdetést, álmosak voltak már nagyon.
Lehet, hogy inkább későbbre kellene tolni a fürdést és az utolsó kaja idejét, mert valószínűleg kialusszák magukat éjfél körülre..
Azt meg nem tudjuk megcsinálni, hogy megfürdetjük és nem kapnak kaját, mert akkor visítás van, megszokták már hogy rögtön kapnak enni. :)
Egyébként ma is szép idő volt, kár, hogy Livi nem volt kint egy óránál tovább, de ez már így alakult.
Most befejezem, próbálok lelkiekben készülni az éjjelre, na meg amíg tudok kicsit nézgelődök a neten. :)
Levi menetrendszerűen ( :( ) felébredt éjfélkor. Sírt, kivettem magam mellé, aludt kb fél órát majd újra sírt, semmi nem volt jó.
2 óra körül tisztába tettem és kapott egy kis kaját is, ezzel elaludt egy időre.
3 óra előtt Livi ébredt fel, Neki is kellett kaja, de Ő vissza is aludt vele.
4 óra körül Levi megint elkezdte, kivettem és rajtam aludt pár perceket, egyébként sírt...
5 órakor jelzett Apa telefonja, hogy kelni kell, na erre Livi is mindig felébred, most se volt ez másképp. Levit letettem magam mellé az ágyba, de mire megcsináltam egy újabb adag kaját Neki is és Livinek is, elaludt.... Livi megette a kajáját és aludt Ő is.
9 óra előtt pár perccel ébredtünk. Jó nagy csúszás volt persze, majdnem délben ették a gyümölcsöt, utána kitettem levegőzni Őket, de Livi nem aludt semmit kint... Bent is a főzelék evés után kb 15 percet aludt, nem is csoda, hogy este 19:20-ra már kész voltunk a fürdetéssel, és már ágyban is voltak... Levi majdnem 3 órát aludt kint a babakocsiban, utána már Ő sem aludt.
Most csend van. Meddig?
Levinek nem hiszem, hogy beválik ez az újabb pelenka. Ha lehet, még csúnyább a feneke meg a többi része is. Lehet, hogy viszket is Neki, mert bekentem este Antivakarinnal, és akkor megnyugodott, előtte meg nyűgös volt meg sírt.
Viszont a földön tartózkodás (délután ma is "nagy" terepen voltak) használ Neki, mert ma már többször hasra fordult és vissza is, bár volt hogy inkább sírt, hogy fordítsam meg..
A feneke miatt lenne ennyire nyűgös? Az fáj vagy viszket Neki éjjel is? Vagy a foga kínozza mindkettőt? Vagy megint front van? Én már nem tudok semmit, csak azt, hogy lassan visszatér az éjszakai rendünk a 2 hónapos korukhoz. :( Igaz, hogy akkor az etetésekkel telt el az idő, de utána aludtak.
Livike délután majdnem feltérdelt, belekapaszkodott a hordozó legmagasabb részébe és húzta magát fel, de visszaesett... :) Egyébként meg pillanatok alatt elhencsergett a konvektorig, ahol már nincs szőnyeg, lehet, hogy tudta, hogy ott szokott hintázni a hordozóban... :) Ma csak az etetések idején ült benne, lehet, hogy hiányzott a nagymamáskodás.. :) De nem akartam már este felé beletenni, hogy ne aludjon el... így is csak 19 óráig tudtuk kihúzni a fürdetést, álmosak voltak már nagyon.
Lehet, hogy inkább későbbre kellene tolni a fürdést és az utolsó kaja idejét, mert valószínűleg kialusszák magukat éjfél körülre..
Azt meg nem tudjuk megcsinálni, hogy megfürdetjük és nem kapnak kaját, mert akkor visítás van, megszokták már hogy rögtön kapnak enni. :)
Egyébként ma is szép idő volt, kár, hogy Livi nem volt kint egy óránál tovább, de ez már így alakult.
Most befejezem, próbálok lelkiekben készülni az éjjelre, na meg amíg tudok kicsit nézgelődök a neten. :)
2009. november 14., szombat
Néhány nap összefoglalója
Úgy tűnik megint sikerült valami nyavalyát összeszedni a kórházban. Mint mindig, ha oda kell mennünk. :( Na jó, egyelőre nem vészes, meg még nem betegek, csak nagyon sokat tüsszögnek és jóval nyűgösebbek mint a szokásos esetekben.
Orrszívás ma volt már kétszer, ha nem is sok, de volt benne. (ezt csak azért írtam le, mert mostanában volt olyan 1-2 nap, hogy egyáltalán nem kellett orrot szívatni.
Szerdán egész nap esett az eső, sőt már kedd estétől folyamatosan. Gondolom ez kb. így volt országos szinten, nem mondtam vele semmi újat. :)
Meg is volt a levegőhiány eredménye, nyűglődtek egész nap... :( De legalább éjjel azért volt alvás, ha jól emlékszem egyszer kellett felkelni Levihez.
Csütörtökön Livike volt elég nyűgös, még a levegőzés se tetszett neki, nem maradt a babakocsiban, ki lett téve a hordozóba, ott se volt jó, úgyhogy kb 3/4 óra után irány vissza a szobába. Levi aludt egy jót kint a levegőn. Estére már mind a kettő ott tartott, hogy semmi se volt jó. Éjjel ALVÁS volt, este 8-tól reggel 7-ig. Mondjuk ettek szinte egész nap. :) De azért rég volt ilyen, hogy végig aludják az éjszakát. (és ezáltal mi is:) )
Pénteken a tízórai után aludtak egy nagyot kint a jó levegőn, sőt még a főzelék után is volt egy viszonylag jó nagy alvás. Ez így nagyon jó volt, volt egy csomó időm, hú, mennyi mindent akartam én csinálni! Persze, hogy semmit se csináltam, mert egyszerűen nem volt kedvem semmihez. :( Mondjuk ebben az alvás időben megcsinálni dolgokat csak az a rossz, hogy nem tudom, hogy 10 percig vagy 2 óra hosszáig fog-e tartani az alvás, mibe tudok belefogni, amit be is tudok fejezni.
Ezen a napon a lustaság győzött, mondjuk eléggé nyűgös voltam én is, biztos a front miatt. Úgyis mindig, mindenki, mindent a frontokra fog. :)) Én egyébként nem szoktam soha ilyet tenni. :)
Szóval ez a pénteki nap abból a szempontból jó volt, hogy nyugis időszak volt nap közben. De nem úgy éjjel!
20 órakor már aludtak, de közben megették a kaját is, szóval eddig OK volt a helyzet.
23:30 körül épp lefekvéshez készülődtem, de akkor már Levi Apa mellett trónolt az ágy közepén.... Felijedt valamire és nem akart vissza aludni. Semmi se volt jó.
Magamra tettem, ahogy mostanában el szokott tudni aludni, de ez most nem jött be. Sírt, nyűglődött, fészkelődött.....
Éjfél után tisztába tettem, mert termelt egy adagot, gondoltam az volt a baj, hogy fájt a hasa, most már nyugi lesz.
1 óra előtt kicsivel megint tisztába tettem - nem tudom mitől kellett Neki ennyit...:) - csináltam egy kis kaját és letettem aludni. Elaludt, de addig azért elég lassan telt az idő, mert szinte folyamatosan sírt.. (a tisztába tevések között)
2 óra körül Livi sírására ébredtünk, de úgy sírt, hogy bármit csináltunk nem nyugodott le. Azon, hogy pelusnézés/csere, íny bekenés Dologéllel, kaja adása már túl voltunk, mégse volt jó.... Végül 3 óra előtt pár perccel mégiscsak megnyugodott, akkor már elfogadta a kaját, reggelre meg is ette. Gondolom még akkor megette, de én már azért nem keltem fel, hogy kihozzam a cumisüveget elmosni, majd reggel! Örültem, hogy végre alhatok pár órát még mielőtt reggel lenne.
Na még én csak-csak elvagyok, ha én nem pihenem ki magam nem akkora vész, nekem nem kell dolgozni menni mint Apának. És ugye nem árt ha kipihent az ember, ami ennyi alvással nem igazán kivitelezhető.
Végül reggel 7-kor keltem én, mert Livi fent volt és dumált. Nem sírt, jól elvolt. Hiába kértem, hogy aludjunk már még kicsit, nem akart. Na gondoltam akkor gyerünk, kezdődjön a nap.
Orrszívás ma volt már kétszer, ha nem is sok, de volt benne. (ezt csak azért írtam le, mert mostanában volt olyan 1-2 nap, hogy egyáltalán nem kellett orrot szívatni.
Szerdán egész nap esett az eső, sőt már kedd estétől folyamatosan. Gondolom ez kb. így volt országos szinten, nem mondtam vele semmi újat. :)
Meg is volt a levegőhiány eredménye, nyűglődtek egész nap... :( De legalább éjjel azért volt alvás, ha jól emlékszem egyszer kellett felkelni Levihez.
Csütörtökön Livike volt elég nyűgös, még a levegőzés se tetszett neki, nem maradt a babakocsiban, ki lett téve a hordozóba, ott se volt jó, úgyhogy kb 3/4 óra után irány vissza a szobába. Levi aludt egy jót kint a levegőn. Estére már mind a kettő ott tartott, hogy semmi se volt jó. Éjjel ALVÁS volt, este 8-tól reggel 7-ig. Mondjuk ettek szinte egész nap. :) De azért rég volt ilyen, hogy végig aludják az éjszakát. (és ezáltal mi is:) )
Pénteken a tízórai után aludtak egy nagyot kint a jó levegőn, sőt még a főzelék után is volt egy viszonylag jó nagy alvás. Ez így nagyon jó volt, volt egy csomó időm, hú, mennyi mindent akartam én csinálni! Persze, hogy semmit se csináltam, mert egyszerűen nem volt kedvem semmihez. :( Mondjuk ebben az alvás időben megcsinálni dolgokat csak az a rossz, hogy nem tudom, hogy 10 percig vagy 2 óra hosszáig fog-e tartani az alvás, mibe tudok belefogni, amit be is tudok fejezni.
Ezen a napon a lustaság győzött, mondjuk eléggé nyűgös voltam én is, biztos a front miatt. Úgyis mindig, mindenki, mindent a frontokra fog. :)) Én egyébként nem szoktam soha ilyet tenni. :)
Szóval ez a pénteki nap abból a szempontból jó volt, hogy nyugis időszak volt nap közben. De nem úgy éjjel!
20 órakor már aludtak, de közben megették a kaját is, szóval eddig OK volt a helyzet.
23:30 körül épp lefekvéshez készülődtem, de akkor már Levi Apa mellett trónolt az ágy közepén.... Felijedt valamire és nem akart vissza aludni. Semmi se volt jó.
Magamra tettem, ahogy mostanában el szokott tudni aludni, de ez most nem jött be. Sírt, nyűglődött, fészkelődött.....
Éjfél után tisztába tettem, mert termelt egy adagot, gondoltam az volt a baj, hogy fájt a hasa, most már nyugi lesz.
1 óra előtt kicsivel megint tisztába tettem - nem tudom mitől kellett Neki ennyit...:) - csináltam egy kis kaját és letettem aludni. Elaludt, de addig azért elég lassan telt az idő, mert szinte folyamatosan sírt.. (a tisztába tevések között)
2 óra körül Livi sírására ébredtünk, de úgy sírt, hogy bármit csináltunk nem nyugodott le. Azon, hogy pelusnézés/csere, íny bekenés Dologéllel, kaja adása már túl voltunk, mégse volt jó.... Végül 3 óra előtt pár perccel mégiscsak megnyugodott, akkor már elfogadta a kaját, reggelre meg is ette. Gondolom még akkor megette, de én már azért nem keltem fel, hogy kihozzam a cumisüveget elmosni, majd reggel! Örültem, hogy végre alhatok pár órát még mielőtt reggel lenne.
Na még én csak-csak elvagyok, ha én nem pihenem ki magam nem akkora vész, nekem nem kell dolgozni menni mint Apának. És ugye nem árt ha kipihent az ember, ami ennyi alvással nem igazán kivitelezhető.
Végül reggel 7-kor keltem én, mert Livi fent volt és dumált. Nem sírt, jól elvolt. Hiába kértem, hogy aludjunk már még kicsit, nem akart. Na gondoltam akkor gyerünk, kezdődjön a nap.
2009. október 18., vasárnap
A gyógyulás útján...
Épp ideje már, hogy lassan, de biztosan kifelé kecmeregjünk ebből a megfázásból.
Tegnap kellett utoljára adni a kanalas orvosságot, bár este erősen gondolkodtam még rajta, hogy adok, vagy inkább Nurofent, de aztán mégse adtam. Az orrszívás azért még továbbra is harc. Egyedül úgy tudom megcsinálni, hogy legyőzzem az ellenállást, hogy a bal karomba fogom a pácienst, a jobb karja eleve a hátam mögött van. bal kezemmel lefogom a jobb kezét, már csak a lába van szabadon, amit leginkább Livike használ ki, mert képes szinte az egész altestét verni a pelenkázóhoz, meg tekeregni, közben persze a fejével is próbál ellenállni.. általában saját magával tol ki ilyenkor, mert ami eredetileg egyáltalán nem fájna, valamennyire fáj, mert ha ficereg akkor tuti jobban bemegy az orrszívó csöve az orrába, és megüti :( De hát amit muszáj, azt muszáj..... :(
Tegnap is voltunk kint levegőzni, overálban, sapkában, takaróval... Livike persze megint nem akart a babakocsiban maradni, így gyorsan beszaladtam a hordozóért, hogy ne sokáig ordítson.. viszont a babakocsi mellett elmenni nem épp úgy sikerült, ahogy terveztem, - elég keskeny a hely a terasz szélétől... - és sikerült félrelépnem. Na nem ÚGY :) hanem a jobb lábammal megcsúsztam az amúgy is vizes terasz szélén, aminek következtében közelebbről megnéztem a terasz burkolatát. Na most szerencsém volt, hogy NEM A GYEREK volt a kezemben...! Bár akkor gondolom nem sietek annyira.....
Felpattantam, befejeztem amit elkezdtem, vagyis Livikét beletettem a hordozóba, aztán éreztem, hogy egy kicsit FÁJ a bokám. Jól van, majd elmúlik.. Estére viszont eléggé be is dagadt, de gondolom nem tört el, mert akkor rá se tudtam/tudnék állni. Viszont kb 10 percig néztem a tévét, ugyebár megpihent a lábam, utána erősen gondolkodni kellett, hogy hogy is kellene elindulni, mert nem igazán akart engedelmeskedni... :( Végül csak bejárattam, úgyhogy nem olyan vészes. Apa mondta, hogy majd nézzem meg reggel, hogy nem fogok tudni ráállni.. Na mondom az nagyon jó lesz, hogy a fenébe fogom ellátni a két gyereket egyedül?! (Apa 6-ra ment dolgozni, majd 16 óra körül jön...Mamáék Győrben vannak péntek óta, Ők este jönnek.) Reggel 5-kor ki is próbálhattam hogy milyen is lesz felállni, hát rosszabbat vártam! Egész jól ment, és csak kicsit sántikálok, de azt se mindig, mikor mennyire sikerül úgy lépnem...
Ennyit a "sebesülésemről".
Az éjszaka egyébként eseménytelenül telt, Livike ébredt 5 órakor, kapott kaját aztán aludt is.. Levi 7:30-kor ébredt és ébresztett engem is. Ma ugyanis visszafeküdtem reggel aludni, nem úgy, mint tegnap, amikor inkább ideültem a gép elé (feltettem a vizet forralni tápszernek, azt kellett várni...) és elkezdtem megnézni neten az egész heti Jóban rosszbant, mert a tévében egyszer se láttam. Így szépen eltelt az idő, utána indulhatott a NAP! :)
Most megyek is, mert Livi panaszkodik... pedig az előbb cseréltem Nála pelust is, mindig jelzi, ha van benne valami. :) Ja, hogy el ne felejtsem, le is kopogom, Levike feneke HELYREJÖTT! Canestenes krém úgy tűnik jó lett rá! Igaz, hogy többször kentem azzal, mint a Sudocremmel, nem felváltva, hanem inkább a canestenessel, de a lényeg, hogy most SZÉP! :)
Tehát ott tartottam, hogy megyek, lassan enniük kell a gyümölcsöt, valószínűleg azért panaszkodik, mert éhes... :)
Tegnap kellett utoljára adni a kanalas orvosságot, bár este erősen gondolkodtam még rajta, hogy adok, vagy inkább Nurofent, de aztán mégse adtam. Az orrszívás azért még továbbra is harc. Egyedül úgy tudom megcsinálni, hogy legyőzzem az ellenállást, hogy a bal karomba fogom a pácienst, a jobb karja eleve a hátam mögött van. bal kezemmel lefogom a jobb kezét, már csak a lába van szabadon, amit leginkább Livike használ ki, mert képes szinte az egész altestét verni a pelenkázóhoz, meg tekeregni, közben persze a fejével is próbál ellenállni.. általában saját magával tol ki ilyenkor, mert ami eredetileg egyáltalán nem fájna, valamennyire fáj, mert ha ficereg akkor tuti jobban bemegy az orrszívó csöve az orrába, és megüti :( De hát amit muszáj, azt muszáj..... :(
Tegnap is voltunk kint levegőzni, overálban, sapkában, takaróval... Livike persze megint nem akart a babakocsiban maradni, így gyorsan beszaladtam a hordozóért, hogy ne sokáig ordítson.. viszont a babakocsi mellett elmenni nem épp úgy sikerült, ahogy terveztem, - elég keskeny a hely a terasz szélétől... - és sikerült félrelépnem. Na nem ÚGY :) hanem a jobb lábammal megcsúsztam az amúgy is vizes terasz szélén, aminek következtében közelebbről megnéztem a terasz burkolatát. Na most szerencsém volt, hogy NEM A GYEREK volt a kezemben...! Bár akkor gondolom nem sietek annyira.....
Felpattantam, befejeztem amit elkezdtem, vagyis Livikét beletettem a hordozóba, aztán éreztem, hogy egy kicsit FÁJ a bokám. Jól van, majd elmúlik.. Estére viszont eléggé be is dagadt, de gondolom nem tört el, mert akkor rá se tudtam/tudnék állni. Viszont kb 10 percig néztem a tévét, ugyebár megpihent a lábam, utána erősen gondolkodni kellett, hogy hogy is kellene elindulni, mert nem igazán akart engedelmeskedni... :( Végül csak bejárattam, úgyhogy nem olyan vészes. Apa mondta, hogy majd nézzem meg reggel, hogy nem fogok tudni ráállni.. Na mondom az nagyon jó lesz, hogy a fenébe fogom ellátni a két gyereket egyedül?! (Apa 6-ra ment dolgozni, majd 16 óra körül jön...Mamáék Győrben vannak péntek óta, Ők este jönnek.) Reggel 5-kor ki is próbálhattam hogy milyen is lesz felállni, hát rosszabbat vártam! Egész jól ment, és csak kicsit sántikálok, de azt se mindig, mikor mennyire sikerül úgy lépnem...
Ennyit a "sebesülésemről".
Az éjszaka egyébként eseménytelenül telt, Livike ébredt 5 órakor, kapott kaját aztán aludt is.. Levi 7:30-kor ébredt és ébresztett engem is. Ma ugyanis visszafeküdtem reggel aludni, nem úgy, mint tegnap, amikor inkább ideültem a gép elé (feltettem a vizet forralni tápszernek, azt kellett várni...) és elkezdtem megnézni neten az egész heti Jóban rosszbant, mert a tévében egyszer se láttam. Így szépen eltelt az idő, utána indulhatott a NAP! :)
Most megyek is, mert Livi panaszkodik... pedig az előbb cseréltem Nála pelust is, mindig jelzi, ha van benne valami. :) Ja, hogy el ne felejtsem, le is kopogom, Levike feneke HELYREJÖTT! Canestenes krém úgy tűnik jó lett rá! Igaz, hogy többször kentem azzal, mint a Sudocremmel, nem felváltva, hanem inkább a canestenessel, de a lényeg, hogy most SZÉP! :)
Tehát ott tartottam, hogy megyek, lassan enniük kell a gyümölcsöt, valószínűleg azért panaszkodik, mert éhes... :)
2009. október 16., péntek
Hideg van...!
... de nagyon. Ez már nem is ősz, hanem egyenesen tél. Már csak a hó hiányzik. Hiányzik a fenét! Utálom azt is. :) Esőt is, havat is... kérdezhetik, hogy akkor nekem már semmi se jó? De, a nyár.. de csak ha nincs 40 fok, mert az se jó. Színes üveg ?:)))) Na jó, nem is ezt akartam írni, csak valami címen gondolkodtam és nem jutott eszembe semmi értelmes... :)
Dejdejdejdej.... Most épp ezt hajtja mind a két gyerekem... :))) Ilyen és ehhez hasonlókat mondogatnak, de annyira aranyosak, ahogy tátognak a kis szájukkal közben, és hol szinte mérgesen, hol jókedvűen, hol már kétségbeesetten mondják.. levegőt is alig kapva közben. Most ugye nehezíti a levegővételt az is, hogy elég hamar bedugul az orruk. Az orrszívás meg ugye még mindig nem a kedvenc elfoglaltságuk. Egyenesen kínzásszámba megy már ez a művelet, annyira tudom sajnálni őket olyankor, de meg kell csinálni, mert inkább én szenvedtessem kicsit, mint a kórházban az orvosok, ha lerakódik a cucc és majd ott szívatják ki meg felszúrják, meg mit tudom én.. :((( Szóval általában totális extázisban az ordítástól, vörös fejjel zajlik az orrszívás. :( Viszont ha csak azt nézzük, hogy mennyi kijön - és milyen gyakran - akkor már azt mondom megéri, mert az se marad bent, és utána megkönnyebbülnek kicsit... Remélem nem sokáig tart már ez a nyavalya ... az orvos azt mondta, hogy ez a hét, de gondolom ez nem szent írás, lehet, hogy belemegyünk még a jövő hétbe is. :( A gyógyszerek közül már csak "A Kanalas"-t kell enniük, mondjuk az a legrosszabb ízű, és persze az is harcok árán megy be, de ha muszáj akkor muszáj. Apa azt mondja mindig, hogy ő nem szereti szenvedtetni Őket, csináljam én az orrszívást is meg a gyógyszer adást.. hát jó... mintha én szeretném csinálni.. de már az előbb leírtam erről a véleményem. Ettől függetlenül persze segít, nem arról van szó, hogy nem, csak mindig mondja, hogy annyira rossz ez Neki is.. Naja..
Egyébként lényeges változás nincsen, Livikén úgy tűnik kevésbé jött ki a nátha, remélhetőleg nem ezután fog, Levi is csak tüsszög néha meg ugye az orra dugul el, egyéb baja nincs. Elég ez is szegénykéknek.
Popsi téren úgy tűnik - eddig legalábbis - beválik a gyógyszertári Canestenes kenőcs, mert reggelre is pl. épp csak egy picit volt piros a feneke egy része, viszont szokásához híven fél óra múlva úgy gondolta, hogy akkor most Ő tesz a tiszta pelusba egy kis cuccot, kb 5 perc múlva vettem ki, és már megint égő vörös volt a popsija.. :( Langyos vizes tisztítás, újra Canestenes kenőcs, és a következő peluscserénél újra szép (szebb) lett. Szóval érdekes.
Livikém nem tudom épp minek örül, de hallom, hogy kacag... drága... :))))
Egyébként meg a kisasszony valahogy nagyon hisztiske lett az utóbbi napokban. :( Ha a popója kikerül a kezünkből már megy a kétségbeesés, veri magát az ágyhoz, vagy pelenkázóhoz, babakocsihoz, épp hol van... ma is elég nehéz volt megnyugtatni.
Mivel hideg ide vagy oda, levegőzni márpedig kell, ma délután 2-kor felöltöztettem Őket overálba, és irány a babakocsi, csak itt a teraszon, fal felé fordítva, hogy ne érje a szél annyira.. Levi el is volt, de Livi folytatta a hisztijét és nem maradt az Istennek sem. :( Na akkor elő a hordozót, beletettem abba (fel az asztalra ami itt a teraszon van...) és egyik kezemmel a hordozót ringattam, a másikkal meg a babakocsit, mert közben Levi is kedvet kapott, biztos látta, hogy Livi ringatva van, nehogy már Ő kimaradjon.. :) Kb. 15 perc múlva elaludtak... Kicsit később megpróbáltam Livit beletenni a babakocsiba, felébredt, de elringattam és elaludt.. ott mégis melegebb van, ha nem sokkal is.. Nem telt bele sok idő, Levi felébredt, aminek egyenes következménye lett, hogy Livi is. (nem mindig egyenes, mert van, hogy simán alszik az egyikőjük amíg a másik sír...) Na akkor úgy gondoltam elég volt a hidegből, behoztam Őket.. végülis kb egy órahosszat kint voltak... Addig legalább ki tudtam jól szellőztetni idebent is. Persze a fűtést utána visszavettem, szóval most kellemes az idő odabent a szobában. Most elég jól eljátszanak, ejejejjej és társai hallatszanak, néha kacagás, néha panaszos sírás féle, de eddig nem lett belőle sírás, úgyhogy viszonylag jól elvannak. Kaptak egy adag kaját, gondolom jól esett a kinti hideg után egy kis meleg lötty.. :) (mármint tápszer... )
Hihi, most mintha Levike azt mondta volna, hogy "aja aja.." :) Persze ez véletlen... na meg a "gyejeeeee" még amit nagyon rég "mondanak"
Levi: "Bbebebebebe..." jó mérgesen.. :) Megnéztem, hát a rágókának magyaráz.. :))))
Ezt most befejezem, és ha Ők is úgy akarják - engedik - teszek fel pár képet... :)
Dejdejdejdej.... Most épp ezt hajtja mind a két gyerekem... :))) Ilyen és ehhez hasonlókat mondogatnak, de annyira aranyosak, ahogy tátognak a kis szájukkal közben, és hol szinte mérgesen, hol jókedvűen, hol már kétségbeesetten mondják.. levegőt is alig kapva közben. Most ugye nehezíti a levegővételt az is, hogy elég hamar bedugul az orruk. Az orrszívás meg ugye még mindig nem a kedvenc elfoglaltságuk. Egyenesen kínzásszámba megy már ez a művelet, annyira tudom sajnálni őket olyankor, de meg kell csinálni, mert inkább én szenvedtessem kicsit, mint a kórházban az orvosok, ha lerakódik a cucc és majd ott szívatják ki meg felszúrják, meg mit tudom én.. :((( Szóval általában totális extázisban az ordítástól, vörös fejjel zajlik az orrszívás. :( Viszont ha csak azt nézzük, hogy mennyi kijön - és milyen gyakran - akkor már azt mondom megéri, mert az se marad bent, és utána megkönnyebbülnek kicsit... Remélem nem sokáig tart már ez a nyavalya ... az orvos azt mondta, hogy ez a hét, de gondolom ez nem szent írás, lehet, hogy belemegyünk még a jövő hétbe is. :( A gyógyszerek közül már csak "A Kanalas"-t kell enniük, mondjuk az a legrosszabb ízű, és persze az is harcok árán megy be, de ha muszáj akkor muszáj. Apa azt mondja mindig, hogy ő nem szereti szenvedtetni Őket, csináljam én az orrszívást is meg a gyógyszer adást.. hát jó... mintha én szeretném csinálni.. de már az előbb leírtam erről a véleményem. Ettől függetlenül persze segít, nem arról van szó, hogy nem, csak mindig mondja, hogy annyira rossz ez Neki is.. Naja..
Egyébként lényeges változás nincsen, Livikén úgy tűnik kevésbé jött ki a nátha, remélhetőleg nem ezután fog, Levi is csak tüsszög néha meg ugye az orra dugul el, egyéb baja nincs. Elég ez is szegénykéknek.
Popsi téren úgy tűnik - eddig legalábbis - beválik a gyógyszertári Canestenes kenőcs, mert reggelre is pl. épp csak egy picit volt piros a feneke egy része, viszont szokásához híven fél óra múlva úgy gondolta, hogy akkor most Ő tesz a tiszta pelusba egy kis cuccot, kb 5 perc múlva vettem ki, és már megint égő vörös volt a popsija.. :( Langyos vizes tisztítás, újra Canestenes kenőcs, és a következő peluscserénél újra szép (szebb) lett. Szóval érdekes.
Livikém nem tudom épp minek örül, de hallom, hogy kacag... drága... :))))
Egyébként meg a kisasszony valahogy nagyon hisztiske lett az utóbbi napokban. :( Ha a popója kikerül a kezünkből már megy a kétségbeesés, veri magát az ágyhoz, vagy pelenkázóhoz, babakocsihoz, épp hol van... ma is elég nehéz volt megnyugtatni.
Mivel hideg ide vagy oda, levegőzni márpedig kell, ma délután 2-kor felöltöztettem Őket overálba, és irány a babakocsi, csak itt a teraszon, fal felé fordítva, hogy ne érje a szél annyira.. Levi el is volt, de Livi folytatta a hisztijét és nem maradt az Istennek sem. :( Na akkor elő a hordozót, beletettem abba (fel az asztalra ami itt a teraszon van...) és egyik kezemmel a hordozót ringattam, a másikkal meg a babakocsit, mert közben Levi is kedvet kapott, biztos látta, hogy Livi ringatva van, nehogy már Ő kimaradjon.. :) Kb. 15 perc múlva elaludtak... Kicsit később megpróbáltam Livit beletenni a babakocsiba, felébredt, de elringattam és elaludt.. ott mégis melegebb van, ha nem sokkal is.. Nem telt bele sok idő, Levi felébredt, aminek egyenes következménye lett, hogy Livi is. (nem mindig egyenes, mert van, hogy simán alszik az egyikőjük amíg a másik sír...) Na akkor úgy gondoltam elég volt a hidegből, behoztam Őket.. végülis kb egy órahosszat kint voltak... Addig legalább ki tudtam jól szellőztetni idebent is. Persze a fűtést utána visszavettem, szóval most kellemes az idő odabent a szobában. Most elég jól eljátszanak, ejejejjej és társai hallatszanak, néha kacagás, néha panaszos sírás féle, de eddig nem lett belőle sírás, úgyhogy viszonylag jól elvannak. Kaptak egy adag kaját, gondolom jól esett a kinti hideg után egy kis meleg lötty.. :) (mármint tápszer... )
Hihi, most mintha Levike azt mondta volna, hogy "aja aja.." :) Persze ez véletlen... na meg a "gyejeeeee" még amit nagyon rég "mondanak"
Levi: "Bbebebebebe..." jó mérgesen.. :) Megnéztem, hát a rágókának magyaráz.. :))))
Ezt most befejezem, és ha Ők is úgy akarják - engedik - teszek fel pár képet... :)
2009. október 14., szerda
Itt van az ősz....
... és vele együtt a megfázás és a nátha is. :(
De kezdjük az elején, vagyis ott, ahol legutóbb abbahagytam, mivel kb. 1 hét eseményei várnak megörökítésre. :)
Írtam a múlt héten, hogy megoldódni látszik Levi csípéseinek eredete. Végülis félig-meddig így is volt, ugyanis biztos volt szúnyogcsípés is, de valószínű, hogy mégis a sütőtök volt a hibás. Vagy a sárgarépa. Vagy a csirkehús, amit beleteszek, mindenesetre szerda óta nem eszik a főztöm, hanem újra a gyárit (de abban se sütőtököt), viszont nincs is Levin újabb kiütés/csípés. Tényleg kiderülhetne már, hogy mi okozta. Viszont, hogy ne unatkozzunk, van más! (sajnos)
A múlt hét második felében szinte minden nap elég nyűgösek voltak, főleg Levi. de Livi is, saját magához képest legalábbis nagyon, azóta ezt még fokozta.
Levi csípései/kiütései (vagy nevezzük őket bárminek) halványulnak, van, amelyik már nem is látszik, remélem mind el fog múlni nyom nélkül, főleg azért mert az arcán is vannak, nem lenne jó, ha megmaradna a helyük. :(
A fenékpirosság se jött helyre, pedig átmenetileg úgy tűnt, hogy már jó lesz, de nem. :( Nap közben sokszor már szép volt, de estére mindig csúnya lett, néha egész tüzes, nagyon rossz volt még nézni is, meg belegondolni, hogy biztos mennyire fájhat ez Neki. :(
Mivel a Bepanthen nem hozta meg a várt eredményt, újból adtam esélyt a Sudocremnek, hiszen elsőre csak párszor kentem be vele, nem csoda, hogy nem használt.
4 nap használat után ideig-óráig jó volt, de egy tetemesebb mennyiségű termés után mindig megint csúnya volt a feneke, hiába vettem ki rögtön... (Levikénél lehet tudni mikor termel, mert rendesen nyög hozzá:)) ) Így már nem tudtam mit csináljak, hogy már semmi se jó, pedig ezek a krémek mind jók - elvileg - és mégse segítettek....
Mindjárt írom az újabb versenyzőt, "aki" remélem már tényleg legyőzi ezt a gonosz pirosságot!
Szintén úgy szerda körül kezdett Levi tüsszögni, meg köhögni is, - bár a köhögést néha direkt csinálja mert bohóckodik- hétvégére, vagyis igazából szombat éjjelre rendesen kijött rajta a nátha... Alig kapott levegőt, szörcsögött, tüsszögött, nyávogott, nyűglődött, nem volt jó sehogy, nem is akart aludni sem, se rajtam nem volt jó most aludni, se mellettem, a helyén meg főleg nem.. Úgyhogy éjjel óránként keltem hozzá, persze volt, hogy két órán át nem aludtunk, vagy nehezen elaludt rajtam feküdve, de akkor meg én nem alhattam normálisan, mert féltem, hogy leesik.... A helyén igazából úgy 20 órától 23 óráig aludt, utána már kint volt végig...
Vasárnap reggel emiatt nem voltam éppen friss, az eső is esett - amit nagyon de nagyon utálok, bármikor is essen, de ha menni kell valahova akkor főleg! - már azon gondolkodtam, hogy nem is kéne elmenni a bababörzére, de aztán persze elmentünk.
A gyerekeket a férfiakra hagytuk, Apára és a Papára.. :) mi nők, Mama és én meg elindultunk majdnem 8 órakor, hogy áruljunk is pár kinőtt, de jó állapotú cuccot, meg szét is nézzünk, hátha akad valami nekünk való dolog...
A börze elég jó volt, rengeteg minden volt... ruhától a babkocsin át a fürdőkádig, minden... Mégsem sikerült sok mindent vennünk, mert amit igazán kerestünk volna, az hálózsák lett volna, mert ami most van már épphogycsak jó, de inkább kicsi... de sajnos nem találtunk olyat ami méretben is, anyagban is és árban is megfelelő lett volna. :( Találtunk viszont Levinek télire overált, úgyhogy meg már biztos nem fog fagyni :) Jó nagy rá, lehet, hogy még jövő őszre is jó lesz.. bár ezt nem hiszem, mert ami tavasszal annyira nagy volt rá, mint most ez, az most már rá se megy.. :) Nade ha Levinek lett véve valami, akkor Livinek is kell, így Neki meg vettünk egy kapucnis meleg zippzáras felsőt. Hiába jártuk körbe valahányszor az egész területet, egyszerűen nem találtunk semmi mást amit meg lehetett volna venni :( Na mindegy, ez már így alakult. Eladni is sikerült pár cuccunkat, persze összesen kb annyiért tudtunk árulni, mint amennyiért annakidején vettük pl. Livinek a meleg overálját, (ami kb 2szer volt rajta.) de nem is a haszonszerzés volt itt most a cél, hanem az, hogy ne itt álljanak a ruhák. Ez kb ennyi is volt, 12 órakor vége lett, jöttünk is haza. Áprilisban újra megyünk!:) (Sajnos csak egy évben kétszer: tavasszal és ősszel van nálunk ilyen börze, pedig biztos, hogy lenne rá többször is igény...)
Itthon minden rendben volt, a gyümölcsöt is megették, igaz kicsit később, mint ahogy ideje ett volna, de nem baj az.. Levike nem nagyon erőltette meg magát a gyümivel, de azért evett valamennyit, biztos nem érezte magát jól... :(
Egyre jobban bedugult az orra, 5 percenként szívattam, ami sajnos néha csak félig sikerült, mert a porszívó kb 1 perc működés (vagy annyi se..) után mindig úgy gondolta, hogy ő most leáll, és majd kb 10 perc múlva lehet újra bekapcsolni.... Ezt a dolgot úgy oldottuk meg, hogy kölcsönkaptuk Mama porszívóját, az már nem áll le... Vasárnap estére már Livi is kezdett tüsszögni, kahogni, szörcsögni... Úgy tűnt, szépen sikerült megfázni, vagy elkapni Apától, aki szintén meg van fázva, majdnem mindegy honnan, a lényeg, hogy benne vannak, és ez a nagyon nem jó :(
Vasárnap éjszaka megint többször keltem Levihez, szívattam az orrát, altatgattam..... Mikor végre sikerült, akkor meg Livi ébredt fel. Na ekkor már elég ideges voltam, dehát mit tudtam csinálni, kezdtem elölről azt, amit Levivel.. Sehogynemjó, serajtamsemellettem, stb... Egyszer mégis eljött a hétfő reggel, aminek vasárnap délután már örültem, mert tudtam, hogy akkor már lesz gyógyszertár és orvos is.
Hétfő délelőtt se javult a helyzet, sőt még romlott, mégpedig azzal, hogy már nagyon nehezen tűrték az orrszívást... (mára - kedd - már eljutottunk addig, hogy két emberes feladat lett a szívatás, egyik lefogja, másik szívatja, gyerek keservesen sír, szörnyű :(( )
Előtte pedig olyan szépen állták, Levi pl éjjel még szinte fel sem ébredt, hagyta ügyesen, hogy kiszívassam, és aludt is tovább.. ezzel szemben mára már Ő sem hagyja, már nem lehet közelíteni se felé az orrszívó csövével, már ordít.. hadakozik, kapkod.. Persze hogy akkor fáj neki, mert beleüti az arcát is meg az orrát a csőbe, hiába nem nyomom én bele erősen, ha Ő meg épp ránt a fején egyet és jól megnyomja :(
Felhívtam az orvost, hogy ha végez a rendeléssel jöjjön már ki és nézze meg őket, mert ez így már nagyon nem jó... Jött is, kb 12 óra volt...
Először is közölte, hogy még az elején vagyunk. Megfázás, kezelni kell, ír fel gyógyszereket, meg vegyek is még pluszban a gyógyszertárban. 5 napig kanalas orvosság, 3 napig Nurofen szirup, Levinek Rinathiol szirup is, este Nasivin orrcsepp, nap közben sóoldat-orrcsepp többször, és szívatni-szívatni-szívatni! Hát szívatnak ők, elég rendesen, mert még hétfő este szépen be tudtam adni minden gyógyszert, ma viszont már az is harc volt... úgyhogy most már a szájukhoz se lehet közelíteni, az orrukhoz ugye már eddig se lehetett. Pedig abban szerintem semmi rossz nincs, hogy benyomom a szájába azt a 2,5 meg 5 ml gyógyszert, amelyekből egyiknek sincs rossz íze... (a kanalas az szerintem még az amit anno én is ettem, mert nagyon ismerős volt az illata:) )
A gyógyszer és orrszívás harcokon felül még jön ugye a nyűgösség, az este nem alvás, stb..
Lázuk egyébként nem igazán volt. Levinek vasárnap csak hőemelkedése volt, de kapott egy fél Germicid C kúpot, hogy biztos, ami biztos, ne is legyen magasabb, Livinek pedig hétfőn délután volt 38°C, Ő megkapta a kúp másik felét, azzal le is ment a láza.
Este Levike nem akart aludni, jó kedve volt, vigyorgott, játszhatnékja volt, nem is úgy nézett ki, mint aki beteg :) A végén majdnem éjfél volt mire el tudtam altatni. Az éjszakát viszont végig aludták! Jó pár napja először nem kellett felkelnem. :)
Ma reggelre nem volt lázuk, de azért kapják a gyógyszert addig, ameddig az orvos mondta. Orrszívás és gyógyszerharc is volt bőven, alvás is elszórtan. (zápor is, de az nem elszórtan, hanem egész nap esett az eső!:( ) Délután megint nagy nyűgösség, sírás, minden ami ilyenkor szokás.. Láz semmi, gondolom nem voltak valami jól, vagy nem tudom mi okozhatta, de remélem, nem sokáig szenvednek szegénykéim, jó lenne, ha hamar meggyógyulnának!
Majdnem elfelejtettem, az orvos megnézte Levi fenekét is, ekkor mondta, hogy ír majd fel Canestenes krémet, amit a gyógyszertárban készítenek, kenjem azzal meg a Sudocremmel felváltva... Na meglátjuk, erről is olvastam már jót is, rosszat is, fene bánná, csak jönne már helyre a popsija is.
Na megyek, mert éjfél van, nem jutottam ide hamarabb írni, szokás szerint altatni kellett a gyerkőcöket..... Igaz, hogy írni még tegnap elkezdtem, de nem jutottam soha sokáig. Úgy gondoltam, most már be is fejezem, tart ameddig tart...
Képek most nem lesznek, pedig tegnap este csináltam párat a nagy vidámkodás közben.. :)
Megyek, mert lehet, hogy mielőtt elaludhatnék már kelhetek is fel, na hátha nem úgy lesz :)
Jóéjszakát! :)
De kezdjük az elején, vagyis ott, ahol legutóbb abbahagytam, mivel kb. 1 hét eseményei várnak megörökítésre. :)
Írtam a múlt héten, hogy megoldódni látszik Levi csípéseinek eredete. Végülis félig-meddig így is volt, ugyanis biztos volt szúnyogcsípés is, de valószínű, hogy mégis a sütőtök volt a hibás. Vagy a sárgarépa. Vagy a csirkehús, amit beleteszek, mindenesetre szerda óta nem eszik a főztöm, hanem újra a gyárit (de abban se sütőtököt), viszont nincs is Levin újabb kiütés/csípés. Tényleg kiderülhetne már, hogy mi okozta. Viszont, hogy ne unatkozzunk, van más! (sajnos)
A múlt hét második felében szinte minden nap elég nyűgösek voltak, főleg Levi. de Livi is, saját magához képest legalábbis nagyon, azóta ezt még fokozta.
Levi csípései/kiütései (vagy nevezzük őket bárminek) halványulnak, van, amelyik már nem is látszik, remélem mind el fog múlni nyom nélkül, főleg azért mert az arcán is vannak, nem lenne jó, ha megmaradna a helyük. :(
A fenékpirosság se jött helyre, pedig átmenetileg úgy tűnt, hogy már jó lesz, de nem. :( Nap közben sokszor már szép volt, de estére mindig csúnya lett, néha egész tüzes, nagyon rossz volt még nézni is, meg belegondolni, hogy biztos mennyire fájhat ez Neki. :(
Mivel a Bepanthen nem hozta meg a várt eredményt, újból adtam esélyt a Sudocremnek, hiszen elsőre csak párszor kentem be vele, nem csoda, hogy nem használt.
4 nap használat után ideig-óráig jó volt, de egy tetemesebb mennyiségű termés után mindig megint csúnya volt a feneke, hiába vettem ki rögtön... (Levikénél lehet tudni mikor termel, mert rendesen nyög hozzá:)) ) Így már nem tudtam mit csináljak, hogy már semmi se jó, pedig ezek a krémek mind jók - elvileg - és mégse segítettek....
Mindjárt írom az újabb versenyzőt, "aki" remélem már tényleg legyőzi ezt a gonosz pirosságot!
Szintén úgy szerda körül kezdett Levi tüsszögni, meg köhögni is, - bár a köhögést néha direkt csinálja mert bohóckodik- hétvégére, vagyis igazából szombat éjjelre rendesen kijött rajta a nátha... Alig kapott levegőt, szörcsögött, tüsszögött, nyávogott, nyűglődött, nem volt jó sehogy, nem is akart aludni sem, se rajtam nem volt jó most aludni, se mellettem, a helyén meg főleg nem.. Úgyhogy éjjel óránként keltem hozzá, persze volt, hogy két órán át nem aludtunk, vagy nehezen elaludt rajtam feküdve, de akkor meg én nem alhattam normálisan, mert féltem, hogy leesik.... A helyén igazából úgy 20 órától 23 óráig aludt, utána már kint volt végig...
Vasárnap reggel emiatt nem voltam éppen friss, az eső is esett - amit nagyon de nagyon utálok, bármikor is essen, de ha menni kell valahova akkor főleg! - már azon gondolkodtam, hogy nem is kéne elmenni a bababörzére, de aztán persze elmentünk.
A gyerekeket a férfiakra hagytuk, Apára és a Papára.. :) mi nők, Mama és én meg elindultunk majdnem 8 órakor, hogy áruljunk is pár kinőtt, de jó állapotú cuccot, meg szét is nézzünk, hátha akad valami nekünk való dolog...
A börze elég jó volt, rengeteg minden volt... ruhától a babkocsin át a fürdőkádig, minden... Mégsem sikerült sok mindent vennünk, mert amit igazán kerestünk volna, az hálózsák lett volna, mert ami most van már épphogycsak jó, de inkább kicsi... de sajnos nem találtunk olyat ami méretben is, anyagban is és árban is megfelelő lett volna. :( Találtunk viszont Levinek télire overált, úgyhogy meg már biztos nem fog fagyni :) Jó nagy rá, lehet, hogy még jövő őszre is jó lesz.. bár ezt nem hiszem, mert ami tavasszal annyira nagy volt rá, mint most ez, az most már rá se megy.. :) Nade ha Levinek lett véve valami, akkor Livinek is kell, így Neki meg vettünk egy kapucnis meleg zippzáras felsőt. Hiába jártuk körbe valahányszor az egész területet, egyszerűen nem találtunk semmi mást amit meg lehetett volna venni :( Na mindegy, ez már így alakult. Eladni is sikerült pár cuccunkat, persze összesen kb annyiért tudtunk árulni, mint amennyiért annakidején vettük pl. Livinek a meleg overálját, (ami kb 2szer volt rajta.) de nem is a haszonszerzés volt itt most a cél, hanem az, hogy ne itt álljanak a ruhák. Ez kb ennyi is volt, 12 órakor vége lett, jöttünk is haza. Áprilisban újra megyünk!:) (Sajnos csak egy évben kétszer: tavasszal és ősszel van nálunk ilyen börze, pedig biztos, hogy lenne rá többször is igény...)
Itthon minden rendben volt, a gyümölcsöt is megették, igaz kicsit később, mint ahogy ideje ett volna, de nem baj az.. Levike nem nagyon erőltette meg magát a gyümivel, de azért evett valamennyit, biztos nem érezte magát jól... :(
Egyre jobban bedugult az orra, 5 percenként szívattam, ami sajnos néha csak félig sikerült, mert a porszívó kb 1 perc működés (vagy annyi se..) után mindig úgy gondolta, hogy ő most leáll, és majd kb 10 perc múlva lehet újra bekapcsolni.... Ezt a dolgot úgy oldottuk meg, hogy kölcsönkaptuk Mama porszívóját, az már nem áll le... Vasárnap estére már Livi is kezdett tüsszögni, kahogni, szörcsögni... Úgy tűnt, szépen sikerült megfázni, vagy elkapni Apától, aki szintén meg van fázva, majdnem mindegy honnan, a lényeg, hogy benne vannak, és ez a nagyon nem jó :(
Vasárnap éjszaka megint többször keltem Levihez, szívattam az orrát, altatgattam..... Mikor végre sikerült, akkor meg Livi ébredt fel. Na ekkor már elég ideges voltam, dehát mit tudtam csinálni, kezdtem elölről azt, amit Levivel.. Sehogynemjó, serajtamsemellettem, stb... Egyszer mégis eljött a hétfő reggel, aminek vasárnap délután már örültem, mert tudtam, hogy akkor már lesz gyógyszertár és orvos is.
Hétfő délelőtt se javult a helyzet, sőt még romlott, mégpedig azzal, hogy már nagyon nehezen tűrték az orrszívást... (mára - kedd - már eljutottunk addig, hogy két emberes feladat lett a szívatás, egyik lefogja, másik szívatja, gyerek keservesen sír, szörnyű :(( )
Előtte pedig olyan szépen állták, Levi pl éjjel még szinte fel sem ébredt, hagyta ügyesen, hogy kiszívassam, és aludt is tovább.. ezzel szemben mára már Ő sem hagyja, már nem lehet közelíteni se felé az orrszívó csövével, már ordít.. hadakozik, kapkod.. Persze hogy akkor fáj neki, mert beleüti az arcát is meg az orrát a csőbe, hiába nem nyomom én bele erősen, ha Ő meg épp ránt a fején egyet és jól megnyomja :(
Felhívtam az orvost, hogy ha végez a rendeléssel jöjjön már ki és nézze meg őket, mert ez így már nagyon nem jó... Jött is, kb 12 óra volt...
Először is közölte, hogy még az elején vagyunk. Megfázás, kezelni kell, ír fel gyógyszereket, meg vegyek is még pluszban a gyógyszertárban. 5 napig kanalas orvosság, 3 napig Nurofen szirup, Levinek Rinathiol szirup is, este Nasivin orrcsepp, nap közben sóoldat-orrcsepp többször, és szívatni-szívatni-szívatni! Hát szívatnak ők, elég rendesen, mert még hétfő este szépen be tudtam adni minden gyógyszert, ma viszont már az is harc volt... úgyhogy most már a szájukhoz se lehet közelíteni, az orrukhoz ugye már eddig se lehetett. Pedig abban szerintem semmi rossz nincs, hogy benyomom a szájába azt a 2,5 meg 5 ml gyógyszert, amelyekből egyiknek sincs rossz íze... (a kanalas az szerintem még az amit anno én is ettem, mert nagyon ismerős volt az illata:) )
A gyógyszer és orrszívás harcokon felül még jön ugye a nyűgösség, az este nem alvás, stb..
Lázuk egyébként nem igazán volt. Levinek vasárnap csak hőemelkedése volt, de kapott egy fél Germicid C kúpot, hogy biztos, ami biztos, ne is legyen magasabb, Livinek pedig hétfőn délután volt 38°C, Ő megkapta a kúp másik felét, azzal le is ment a láza.
Este Levike nem akart aludni, jó kedve volt, vigyorgott, játszhatnékja volt, nem is úgy nézett ki, mint aki beteg :) A végén majdnem éjfél volt mire el tudtam altatni. Az éjszakát viszont végig aludták! Jó pár napja először nem kellett felkelnem. :)
Ma reggelre nem volt lázuk, de azért kapják a gyógyszert addig, ameddig az orvos mondta. Orrszívás és gyógyszerharc is volt bőven, alvás is elszórtan. (zápor is, de az nem elszórtan, hanem egész nap esett az eső!:( ) Délután megint nagy nyűgösség, sírás, minden ami ilyenkor szokás.. Láz semmi, gondolom nem voltak valami jól, vagy nem tudom mi okozhatta, de remélem, nem sokáig szenvednek szegénykéim, jó lenne, ha hamar meggyógyulnának!
Majdnem elfelejtettem, az orvos megnézte Levi fenekét is, ekkor mondta, hogy ír majd fel Canestenes krémet, amit a gyógyszertárban készítenek, kenjem azzal meg a Sudocremmel felváltva... Na meglátjuk, erről is olvastam már jót is, rosszat is, fene bánná, csak jönne már helyre a popsija is.
Na megyek, mert éjfél van, nem jutottam ide hamarabb írni, szokás szerint altatni kellett a gyerkőcöket..... Igaz, hogy írni még tegnap elkezdtem, de nem jutottam soha sokáig. Úgy gondoltam, most már be is fejezem, tart ameddig tart...
Képek most nem lesznek, pedig tegnap este csináltam párat a nagy vidámkodás közben.. :)
Megyek, mert lehet, hogy mielőtt elaludhatnék már kelhetek is fel, na hátha nem úgy lesz :)
Jóéjszakát! :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)