Nem akarom elkiabálni, és azt hinni sem, hogy ez most már mindig így lesz, de múlt éjjel - éjféltől, ahogy Levit a helyére tettem - végig, mindenki a saját ágyában aludt reggelig! Levike vagy nem is volt fent, vagy nem tudom, de nem kéredzkedett ki hozzánk! :)
Reggel 8-kor Livike már fent volt, vidám volt, köszönt, hogy "szia", amikor felkeltem, Levike még aludt. Kijöttem, készülődtem, kaját csináltam, telt az idő.
8:25-kor Livikét rendbe tettem, akkor már Levike is ébredezett, úgyhogy Ő is sorra került szépen. :)
Apa ma 10-re ment dolgozni, én pakolásztam, mosógépet indítottam, takarítottam...
A gyerekek jól eljátszogattak a szobában, majd 10:20-kor elkezdtem csinálni az ebédjüket. Mama mondta, hogy próbáljuk megint az ebédet adni, ha már úgyis olyan későn esznek, Na igen, ha ezt tudom, korábban elkezdem, mert akárhogy igyekszem, mindig kell egy órahossza bármit főzök is. :(( Most is így volt.. Itt volt a Dédi Mama, a vége felé már Ő volt a gyerekekkel, de 11:30-kor már indulnia kellett, hogy elérje a buszt.
Épp elkészültem a kajával: répa-krumpli-alma-husi. Semmi plusz sűrítés nem kellett, mert nagyon pici vízben főztem meg. Összeturmixoltam, megint jobban sikerült, mint terveztem... de megoldottuk, hogy legyen benne Livikének darabos: bébirépát meg borsót kapott hozzá, csak úgy, kézzel ette. :) A főzeléket mondjuk nem igazán kérte, Levi evett többet Mamától, Livike majd csak később, már idebent az etetőszékében evett saját maga, kis tálkából, kanállal, kb másfél decinyit a főzelékből. :)
12 óra körül mentünk ki sétálni, 12:30-kor volt a kinti evés, majd Mamának mennie kellett, utána etettem még én idebent Őket. Vagyis Livike evett magától, Levike kapott még kölesgolyót, majd mindketten túrórudit is ettek.
Utána ittak teát, majd 13:05-kor letettem Őket aludni egy kis tápszerrel.
Livike már 13:45-kor fent volt, de nem vettem ki, mert jól elvolt az ágyában.
Levike 14:30-kor ébredt, akkor már kivettem mindkettőjüket. :)
Azóta teáznak, játszunk, többé-kevésbé jól elvannak.
Amíg aludtak olvasgattam a neten.
Annyi ellentmondás van a tejjel meg a kakaóval kapcsolatban, hogy nem tudok rajta eligazodni, hogy mikortól és milyen formában lehet adni. :(
Van aki azt írja, hogy reggel és este kakaót ad a gyereknek, jóval fiatalabbnak, mint a mieink, és egy idő után azt vette észre, hogy nap közben nincs étvágya egyáltalán. Az orvos azt mondta nekik, hogy a kakaó veszi el az étvágyát. :(
Most így hogy merjek adni? Pedig nagyon el kellene már hagyni a tápszert, mert ez szerintem nem sokat ér már Nekik. :( Igaz, hogy felírják 3 éves korig, de elvileg csak 1 éves korig tápláló. Igaz, addig 100%-ban, és ugye már esznek mást is, úgyhogy nem tudom. :(
A Dédi Mama mondta, hogy annakidején Ő adott olyat a gyerekeknek, hogy nagyon híg tejbegrízt főzött és azt adta cumisüvegből, na meg a kakaót is. De ezek a tejek is...! Akkor volt házitej és kész, az biztos tápláló és megbízható volt. Most meg vannak a bolti löttyök, amiről azt írják, hogy inkább a magasabb zsírtartalmút kell venni, nem a másfél %-ost, mert a gyengébbekben semmi vitamin és ásványi anyag nincsen. Az "erősebb" tejet meg lehet hígítani vízzel is.
Vehetném a babatejet is, de azzal sem lennénk előbbre, sőt árban sokkal drágábban jönnénk ki, mint a tápszerrel, akár a követő, 2-3-as tápszer is olcsóbb lenne. :(
Mama szerint adhatnánk olyat is, mint a madártej "leve", hogy egy tojás sárgáját kikeverni cukorral, azt felfőzni tejben és azt adni... de mindennap tuti nem lehet, azt hiszem tojást is heti 1-2 alkalommal lehet adni.
Az orvos javasolta annakidején a karamellás vagy vaníliás tejet, na és persze a kakaót is, csak gyengén, nem úgy mint magunknak. De kakaóból is milyet tegyek bele? Nesqicket? Sima Arany kakaót? Vagy van ez a... kakaó helyettesítő akármi, a karobpor.. ami elvileg olyan, mint a kakaó, de nincs benne koffein meg ilyesmi.
Hallott már erről valaki, és esetleg használja is?
Szeretnék tanácsot kérni... Kakaó, tej és egyéb ügyben, amivel ki lehetne váltani a tápszert, meg ötleteket is szeretnék kérni, akár ételekre is, (receptek is jöhetnek!:) ) amik egyszerűen elkészíthetőek, táplálóak, mert jó lenne valami változatosság a gyerekeknek étkezés terén.
Kérem szépen, aki tud segítsen saját tapasztalatai alapján! Köszönöm. :)
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: evés. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: evés. Összes bejegyzés megjelenítése
2010. október 7., csütörtök
2010. szeptember 9., csütörtök
Paradicsomos krumpli, bőrgyógyász meg ilyesmi... :)
Elkezdem most írni (18:35), de lehet, hogy csak majd este, fürdés és elalvás után fogom tudni befejezni ezt a bejegyzést. Meglátjuk. :)
Az alvás Livikének 14:15-ig tartott, de lehet, hogy még visszaszunnyadt, ugyanis gyorsan kimentem, hogy ne zavarjak még itt sem az apró szöszmötölésemmel, hadd aludjon még Levike amíg tud, ha csendben marad a Lány, akkor nem hozom ki. Úgy is volt, csendben maradt, talán aludt is még, nem tudom.
Mama 14:30-kor hívott, hogy hamarosan haza ér, ha még nem etettem, akkor várjam meg. Meg is vártam, legalább még ma egyenek normálisan, mert ki tudja nálam hogy fognak enni holnap meg azután...
Egész gyorsan haza ért, Martfűtől "kísértem", na jó, csak 20 km, de egész addig beszéltünk, amíg ide nem ért a sarokra a kisbolthoz. :))
Akkor jöttem be, már mindketten fent voltak, de jól elvoltak, nem volt hangoskodás, semmi. Olyannyira jó kedvük volt, hogy akárhogy hívtam Őket, nem akartak jönni, hogy tisztába tegyem Őket és öltözzünk a kinti evéshez. :)) Szaladgáltak, vigyorogtak, minden jó volt! :) Nem lettek volna még éhesek? Hát nem tudom...
15:30-kor azért csak elkezdtük az etetést, mert lassan már uzsonna idő lenne (normális esetben nem 18 óra után uzsonnáznak a gyerekek...). Közben Mama is megnézte Livike égő vörös testrészét, Ő is mondta, hogy nagyon csúnya, kérdezte, hogy rendel az orvos. Mondom ma elvileg 16-ig. Hát akkor gyorsan öltözzek és vigyem el. Ő marad Levivel. Úgy is volt, akárhogy siettem, 15:40 lett, mire elindultunk, nem kellett 5 perc, így, hogy csak egyedül volt Livike a babakocsiban, jóval könnyebb volt tolni, majdnem szaladtam már vele... Hiába. :( Csak az asszisztensnő volt már bent, azt mondta 15:30-ig van az orvos. És tényleg úgy van, csak elfelejtettem, mert 8:30-tól 15:30-ig van a rendelési ideje. Más kérdés, hogy mentem én már oda 15:55-kor tápszert íratni és ott volt még az orvos. Mondjuk akkor volt beteg is a váróban.
A lényeg, hogy okosabbak nem lettünk, az asszisztens nem nézte meg Livikét, nem tudott így semmit mondani vagy ajánlani, jöjjünk vissza holnap reggel 9-re, rendelési idő kezdetére. Ha kell, Ő segít, betolom a babakocsit, ellesz Levivel amíg az orvos Livikét vizsgálja. Aha... csak épp azt felejtettük ki, hogy a babakocsi nem fér be az ajtón.... Ez úgy jött fel, hogy én egyedül segítség nélkül nem merem elvinni mindkét gyerkőcöt, itthon ugye nem maradhat Levike. Erre mondta, hogy majd segít. Aranyos volt, majd reggel felhívom, hogy ne várjon, nem megyünk.
Gyorsan haza is értünk, Mama épp Levikét öltöztette.. Mint kiderült, át kellett öltöztetni, ugyanis a paradicsomos krumpli (üveges) még mindig, vagyis továbbra se lett kedvenc Levikénél... Pár kanállal volt már csak hátra, addig elég jól ette, amikoris egy-az egyben sugárban visszaköszönt a kaja. :(( A body kivételével mindent le kellett cserélni, az etetőszéket, a tálcát, mindent tisztítani kellett... Szegénykém... :(( Annyiból "jó" hogy most derült ez ki, és nem én jártam így mondjuk holnap.... Merthogy eléggé finnyás létemre nem tudom hogy oldottam volna meg a helyzetet... :( A pelusban lévő dolgokkal semmi bajom, azt letakarítom ha kell, de a hányást.... Nna... haladjunk inkább tovább.
Miután Livike is beülhetett a székébe, folytatódhatott az evés. Levike evett még egy kis borsólevest, Livike is azt ette, valamint a maradék paradicsomos krumpliból is egy keveset.. Neki sem a kedvence ez a fajta, majd inkább csinálunk házit, azt talán jobban eszi Ő is.
Kaptak még kekszet is... Közben Mamának eszébe jutott a bőrgyógyász, akihez Levit is vittük már régebben, meg én is mentem csak magam, hogy írassak kenőcsöt, utoljára márciusban. Felhívtam a doktornőt, hogy vannak-e sokan, mehetünk-e. Persze. Ekkor 16:15 volt. Kocsiba ültünk és mentünk. Levike megint félt kicsit, de mire odaértünk megnyugodott. Pedig ez nem is az a kocsi volt amiben félni szokott. :(
Csak én mentem be Livikével, Mama kint maradt Levikével, valameddig a kocsiban ültek majd sétálgattak az utcán. Volt sok brümm, vagyis autó, sok kirakat, sok járókelő, szóval sok-sok minden érdekes dolog. :))
Livike az első 5 percet konkrétan végig visította, félt. :(( Már lent az ajtónál elkezdte, mert elektromos nyitó van, ami berregett, az ajtó kattant, megijedt.. Mondjuk elég félelmetes amúgy is az a lépcsőház.. nagy magas, régi stílusú, belső udvaros, folyosós, tekergős lépcsős épület. Felértünk, bementünk, Livike még mindig visított. Még a doktornő meg is kérdezte, hogy megütötte magát a kicsi, hogy így sír? Mondom nem... csak megijedt. Na utána se nagyon akart lenyugodni, szerintem égő volt számomra is, hogy nem tudom megnyugtatni. :(( Kapott matricát a doktornőtől, meg még egyet, hogy Levikének is hozzon. :))) Az se hatotta meg a leányzót. :)) A lényeg, hogy megnézte az érintett területet, egyértelműen a fogzás miatt van, a hígabb széklet, a megváltozott vizelet összetétele kimarta. De nem értem akkor sem, nincs alatta olyan sokáig a pisis pelus sem, a kakis meg főleg.. mégis ki tudta marni? És ott fent? Nem is a fenekét? Mondta a doktornő, hogy ez szokásos, ne aggódjak, elmúlik idővel is, de ad kenőcsöt, az majd segít. Ha egy hét múlva se lenne szebb, akkor kell csak visszamenni. Mondtam ezt a Neogranormon+Canestenes dolgot, azt mondta, hogy az nem kell, mert nem gomba, ez "ki van marva". Hát akkor azért fáj annyira szegénykémnek, mert ég, viszket. :((
Adjak még Fenistil cseppet is, szerinte 10-et, bár mondtam, hogy még nincs 10 kg, nem baj. Azért nappalra annyit biztos nem adok, nem merek, mert Ő is kómás lesz mint Levi szokott, aztán csetlik-botlik itt nekem össze-vissza.
Miután felöltöztettem Livikét már nyugodt volt, nézelődött, érdeklődött minden iránt, és legfőképp: csendben volt! :) Még a visításos időszakban a doktornő megjegyezte, hogy "bizony jó sok fogacska van már ott!" Hát, mondom van... a szemfogak kínozzák éppen, és pont ott, annál a nagyon jó fénynél láttam meg én is, hogy az alsók is most már áttörtek, mindkettő csücske szépen fehérlik.
Kaptunk tehát receptet, fizettem és jöttünk is.
A gyógyszertárnál leadtuk a receptet, ekkor 17:10 volt. Mondták, hogy 18 óra előtt lehet is jönni érte. Mama ment is, már 17:45-kor kész volt. Mama ezután ment dolgára, sokára fog végezni, talán fürdésre nem is ér haza, úgyhogy valószínűleg egyedül fürdetek. De majd meglátjuk. Ha tudom, akkor húzom a dolgot 20 óráig, ha nem, akkor megfürdetek egyedül, Szombaton úgyis nekem kell, hadd szokjam! :)
17:20-kor megkapták az uzsonnát, majd 18 óra után nem sokkal be is jöttünk, mert már semmi nem volt jó. :( Mint kiderült Livike arcát megcsípte egy szúnyog. Szegénykém... minden eléri mostanában. :(((
Úgy tűnik be tudom fejezni az írást, a folytatással majd jövök később, vagy holnap.
Most már megyek be és játszunk, készülődök a fürdéshez, lassan idő lesz, majdcsak eltelik ez a fél-egy óra, szerintem elég gyorsan, ha nem lesznek nyűgösek. :)
Az alvás Livikének 14:15-ig tartott, de lehet, hogy még visszaszunnyadt, ugyanis gyorsan kimentem, hogy ne zavarjak még itt sem az apró szöszmötölésemmel, hadd aludjon még Levike amíg tud, ha csendben marad a Lány, akkor nem hozom ki. Úgy is volt, csendben maradt, talán aludt is még, nem tudom.
Mama 14:30-kor hívott, hogy hamarosan haza ér, ha még nem etettem, akkor várjam meg. Meg is vártam, legalább még ma egyenek normálisan, mert ki tudja nálam hogy fognak enni holnap meg azután...
Egész gyorsan haza ért, Martfűtől "kísértem", na jó, csak 20 km, de egész addig beszéltünk, amíg ide nem ért a sarokra a kisbolthoz. :))
Akkor jöttem be, már mindketten fent voltak, de jól elvoltak, nem volt hangoskodás, semmi. Olyannyira jó kedvük volt, hogy akárhogy hívtam Őket, nem akartak jönni, hogy tisztába tegyem Őket és öltözzünk a kinti evéshez. :)) Szaladgáltak, vigyorogtak, minden jó volt! :) Nem lettek volna még éhesek? Hát nem tudom...
15:30-kor azért csak elkezdtük az etetést, mert lassan már uzsonna idő lenne (normális esetben nem 18 óra után uzsonnáznak a gyerekek...). Közben Mama is megnézte Livike égő vörös testrészét, Ő is mondta, hogy nagyon csúnya, kérdezte, hogy rendel az orvos. Mondom ma elvileg 16-ig. Hát akkor gyorsan öltözzek és vigyem el. Ő marad Levivel. Úgy is volt, akárhogy siettem, 15:40 lett, mire elindultunk, nem kellett 5 perc, így, hogy csak egyedül volt Livike a babakocsiban, jóval könnyebb volt tolni, majdnem szaladtam már vele... Hiába. :( Csak az asszisztensnő volt már bent, azt mondta 15:30-ig van az orvos. És tényleg úgy van, csak elfelejtettem, mert 8:30-tól 15:30-ig van a rendelési ideje. Más kérdés, hogy mentem én már oda 15:55-kor tápszert íratni és ott volt még az orvos. Mondjuk akkor volt beteg is a váróban.
A lényeg, hogy okosabbak nem lettünk, az asszisztens nem nézte meg Livikét, nem tudott így semmit mondani vagy ajánlani, jöjjünk vissza holnap reggel 9-re, rendelési idő kezdetére. Ha kell, Ő segít, betolom a babakocsit, ellesz Levivel amíg az orvos Livikét vizsgálja. Aha... csak épp azt felejtettük ki, hogy a babakocsi nem fér be az ajtón.... Ez úgy jött fel, hogy én egyedül segítség nélkül nem merem elvinni mindkét gyerkőcöt, itthon ugye nem maradhat Levike. Erre mondta, hogy majd segít. Aranyos volt, majd reggel felhívom, hogy ne várjon, nem megyünk.
Gyorsan haza is értünk, Mama épp Levikét öltöztette.. Mint kiderült, át kellett öltöztetni, ugyanis a paradicsomos krumpli (üveges) még mindig, vagyis továbbra se lett kedvenc Levikénél... Pár kanállal volt már csak hátra, addig elég jól ette, amikoris egy-az egyben sugárban visszaköszönt a kaja. :(( A body kivételével mindent le kellett cserélni, az etetőszéket, a tálcát, mindent tisztítani kellett... Szegénykém... :(( Annyiból "jó" hogy most derült ez ki, és nem én jártam így mondjuk holnap.... Merthogy eléggé finnyás létemre nem tudom hogy oldottam volna meg a helyzetet... :( A pelusban lévő dolgokkal semmi bajom, azt letakarítom ha kell, de a hányást.... Nna... haladjunk inkább tovább.
Miután Livike is beülhetett a székébe, folytatódhatott az evés. Levike evett még egy kis borsólevest, Livike is azt ette, valamint a maradék paradicsomos krumpliból is egy keveset.. Neki sem a kedvence ez a fajta, majd inkább csinálunk házit, azt talán jobban eszi Ő is.
Kaptak még kekszet is... Közben Mamának eszébe jutott a bőrgyógyász, akihez Levit is vittük már régebben, meg én is mentem csak magam, hogy írassak kenőcsöt, utoljára márciusban. Felhívtam a doktornőt, hogy vannak-e sokan, mehetünk-e. Persze. Ekkor 16:15 volt. Kocsiba ültünk és mentünk. Levike megint félt kicsit, de mire odaértünk megnyugodott. Pedig ez nem is az a kocsi volt amiben félni szokott. :(
Csak én mentem be Livikével, Mama kint maradt Levikével, valameddig a kocsiban ültek majd sétálgattak az utcán. Volt sok brümm, vagyis autó, sok kirakat, sok járókelő, szóval sok-sok minden érdekes dolog. :))
Livike az első 5 percet konkrétan végig visította, félt. :(( Már lent az ajtónál elkezdte, mert elektromos nyitó van, ami berregett, az ajtó kattant, megijedt.. Mondjuk elég félelmetes amúgy is az a lépcsőház.. nagy magas, régi stílusú, belső udvaros, folyosós, tekergős lépcsős épület. Felértünk, bementünk, Livike még mindig visított. Még a doktornő meg is kérdezte, hogy megütötte magát a kicsi, hogy így sír? Mondom nem... csak megijedt. Na utána se nagyon akart lenyugodni, szerintem égő volt számomra is, hogy nem tudom megnyugtatni. :(( Kapott matricát a doktornőtől, meg még egyet, hogy Levikének is hozzon. :))) Az se hatotta meg a leányzót. :)) A lényeg, hogy megnézte az érintett területet, egyértelműen a fogzás miatt van, a hígabb széklet, a megváltozott vizelet összetétele kimarta. De nem értem akkor sem, nincs alatta olyan sokáig a pisis pelus sem, a kakis meg főleg.. mégis ki tudta marni? És ott fent? Nem is a fenekét? Mondta a doktornő, hogy ez szokásos, ne aggódjak, elmúlik idővel is, de ad kenőcsöt, az majd segít. Ha egy hét múlva se lenne szebb, akkor kell csak visszamenni. Mondtam ezt a Neogranormon+Canestenes dolgot, azt mondta, hogy az nem kell, mert nem gomba, ez "ki van marva". Hát akkor azért fáj annyira szegénykémnek, mert ég, viszket. :((
Adjak még Fenistil cseppet is, szerinte 10-et, bár mondtam, hogy még nincs 10 kg, nem baj. Azért nappalra annyit biztos nem adok, nem merek, mert Ő is kómás lesz mint Levi szokott, aztán csetlik-botlik itt nekem össze-vissza.
Miután felöltöztettem Livikét már nyugodt volt, nézelődött, érdeklődött minden iránt, és legfőképp: csendben volt! :) Még a visításos időszakban a doktornő megjegyezte, hogy "bizony jó sok fogacska van már ott!" Hát, mondom van... a szemfogak kínozzák éppen, és pont ott, annál a nagyon jó fénynél láttam meg én is, hogy az alsók is most már áttörtek, mindkettő csücske szépen fehérlik.
Kaptunk tehát receptet, fizettem és jöttünk is.
A gyógyszertárnál leadtuk a receptet, ekkor 17:10 volt. Mondták, hogy 18 óra előtt lehet is jönni érte. Mama ment is, már 17:45-kor kész volt. Mama ezután ment dolgára, sokára fog végezni, talán fürdésre nem is ér haza, úgyhogy valószínűleg egyedül fürdetek. De majd meglátjuk. Ha tudom, akkor húzom a dolgot 20 óráig, ha nem, akkor megfürdetek egyedül, Szombaton úgyis nekem kell, hadd szokjam! :)
17:20-kor megkapták az uzsonnát, majd 18 óra után nem sokkal be is jöttünk, mert már semmi nem volt jó. :( Mint kiderült Livike arcát megcsípte egy szúnyog. Szegénykém... minden eléri mostanában. :(((
Úgy tűnik be tudom fejezni az írást, a folytatással majd jövök később, vagy holnap.
Most már megyek be és játszunk, készülődök a fürdéshez, lassan idő lesz, majdcsak eltelik ez a fél-egy óra, szerintem elég gyorsan, ha nem lesznek nyűgösek. :)
2010. június 26., szombat
Amilyen az időjárás....
...olyan a hangulat. Vagyis olyan volt egész nap. Már a reggel sem indult jól számomra, mivel utálom az esős időt, ha egyéb bajom nincs, ez is sok úgy egész napra. Semmi sem elég jó, mindenen rögtön felkapom a vizet, úgy általában utálom magam ilyenkor (is). Ha ezt még tetézi más is, mint pl ma ez a sok nyekergés, akkor aztán teljesen kész tudok lenni... :(
A gyerekek 8:50-kor ébredtek, erre egy rossz szavam nem lehet. Nincs is. :)
A tízórait 10:30-kor kapták meg, addig elég jól viselkedtek, bár Levike reggel óta kis nyűgöske volt, ez meg is maradt Nála egész napra. :( A csípéseinek a helye elég szép lett, de délben mégis kapott 6 csepp Fenistilt, mert még aludni sem akart csak sírt és sírt és sírt. De még nem tartunk itt.
A tízórait Mama adta oda, jól megették, bár könyörögni kellett, nekem pl bele sem kóstoltak.. :(
Mivel szemelt az eső sétáról, hintázásról szó sem lehetett :( Ez itt a fő baj szerintem, hogy nagyon igénylik a levegőn létet, ami ilyen időben a teraszra korlátozódik, ott is kb az evések idejéig.
Ráadásul hideg is volt ma nagyon! Vastag felső, sapka, minden kellett... nem régen meg egy szál body, sőt még az sem, csak pelus, vagy az sem, mert fürödtek a medencében. Ki gondolná, hogy ez kb két héten belül volt? (nem tudom mennyi ideje pontosan, de nem régen....) Megkergült az időjárás teljesen. :(
Tízórai után felváltva sétáltattam a gyerekeket a teraszon, de ez eleve kudarcra van ítélve, ha egyedül csinálom, hiszen amelyikőjük nem sétál az visít.... ha kint van még mert nem sétált, akkor azért, ha bent van a szobában hogy aludjon, akkor meg azért visít, mert jönne ki. Hmm... :)
11:35-kor tettem le Őket aludni egy kicsi tápszerrel.
Livike el is aludt, Levike viszont nem volt hajlandó! Csináltam még Neki tápszert, de azzal sem aludt el. Tisztába tettem, bár egy óra sem telt el és nem is volt még szinte semmi, hátha az a baj. Nem aludt el. Végül bekapcsoltam a bébiőrt és átmentem ebédelni Mamáékhoz, addig Levike jól eljátszogatott magában, nem hangoskodott, csak egyszerűen nem aludt el. Pedig még Fenistilt is adtam Neki, hátha attól majd alszik egy jót, persze főképp a csípések miatt adtam, nem altatónak. :))) 13:05-kor Livike is felébredt, épp befejeztem a kajálást már jöhettem is ki hozzájuk.
Levike még akkor sem akart aludni, pedig már olyan álmos volt, hogy bukott fel mindenben, sírt, nyekergett..... mintha fájna valamije, de nem jöttünk rá, hogy mi. :( (Egyébként 10 percre rá, hogy tisztába tettem teletermelte a pelust, de még utána sem aludt el... )
Játszottunk, persze mérgelődtem is egy csomót, mert Levike attól függetlenül, hogy nagyon álmos és hisztis volt, egyfolytában rosszalkodott: rázta a rácsot, de úgy, hogy felemelkedett a helyéről és totál kitekeredett az egész...., felrohant az ágyra és mikor levettem kiröhögött. Jujj, ezzel még jobban felidegesít, amikor kiröhög, miközben én amúgyis majd' felrobbanok az idegtől, hogy rosszalkodnak. :(
A lényeg az, hogy valahogy eltöltöttük az időt, szerencsére most Livike jókislány volt, még ez a jó, hogy nagyon ritkán van az, hogy egyszerre jön rájuk a rapli...
(kop-kop.. nehogy holnap egy ilyen nap jöjjön, amikor javarészt egyedül leszek Velük:) )
14:25-kor kezdtük az ebédeltetést. Nekem sikerült Livikével megetetnem a tegnapi sütőtökös variációt azzal a változtatással, hogy tettem még bele a házi kajából, majdnem tele volt a tálka így. Alig maradt az alján, szóval Livike ha úgy vesszük szépen megette az adagját, na jó, a szűkebb féle adagját. Evett utána még piskóta tallért is párat, biztos az is laktató valamennyire.
Levike nem volt hajlandó elfogadni a kaját tőlem. Már szinte aludt a székben....totál el volt alélva. Amíg bementem Mamának szólni, hogy hátha Ő nagyobb sikerrel jár az etetés terén, addigra már aludt is, de felébredt ahogy visszaértünk és Mama megszólalt. (halkan...) Persze nem evett, talán pár kanállal, de inkább tekergett, nyekergett... Na akkor menjen aludni... Nagyon "jó", végülis éhen nem hal, ha eszi a tápszert.... csak ez nem megoldás, hogy tegnap sem evett főzeléket és ma sem. :((( Nem aludt el, hiába lett letéve. Rendesen korgott a gyomra! Mégsem evett. Kapott még paprikás krumplit is, vagyis ez borsópörkölt volt, de borsót direkt nem szedtünk bele csak párat, főként krumpli volt, amit szeretni szokott. Nem kérte. :(( Livike megette! :) Csak megpróbáltam, hogy kér-e, és kért! Legalább Ő ma jól evett. De Levi miért nem? Jönne a foga? Talán beteg lesz? Mi baja, hogy nem eszik??:(
16 órától 17:20-ig végül sikerült aludnia Levikének, Livike is aludt valamennyit talán fél órát, de utána csendben elvolt szerencsére.
Uzsonnáig játszottunk, jobb kedve lett Levikének is. Biztos jót tett az alvás. Ezt megtehette volna délben is, nem tudom mi volt Vele. :(
Az uzsonnát 17:45-kor adtam oda, jól ettek, alig volt valami szétszórva. A joghurtból Livike evett többet, de Levi is ette azért...
18:25-kor mentünk be a szobába, játszottunk, de megint rájuk jött a rosszalkodás, rács rázás, stb... de vártam már, hogy fürdés idő legyen és utána jöjjön a nyugalom!
Mama is bejött hamarosan, együtt játszottunk fürdésig.
Úgy tűnik bukfencezni fognak hamarosan, mert addig maguktól megcsinálják, amikor már csak át kell fordítani Őket. Egyszerre, egymás mellett, sőt olyan lehetetlen helyeken, ahol át sem lehet fordítani Őket helyhiány miatt. (kiságy melletti sarok, rács mellett közvetlenül, stb.) Nagyon élvezik. Már régebben is csinálták egyszer, de most megint. Levi kezdte, Livike látta és Ő is csinálta. :))
Kíváncsi voltam, meddig maradnak úgy félig fejen állva, ha nem fordítom át. Nem vártam ki. :))) Féltem, hogy a fejükbe folyik a vér vagy mittudomén...
Kicsit később Livikéből anyókát csináltunk, ugyanis találtam egy kendőt amivel Mama bekötötte Livike fejét, és totál úgy nézett ki mint egy mamika :))))
Levi meg vigyorgott rajta először... mindig úgy megnézi Livit, ha valami szokatlan van rajta. :)
19:45-kor kezdtünk fürdetni, rendben ment minden... Livike szinte azonnal el is aludt, Levike persze nem.... Neki még 20:30-kor csináltam 120 ml kaját, gondolom éhes volt a kisdrága, hisz' az ebéd kimaradt ma (is). Most csend van, remélem így is marad reggelig!
A gyerekek 8:50-kor ébredtek, erre egy rossz szavam nem lehet. Nincs is. :)
A tízórait 10:30-kor kapták meg, addig elég jól viselkedtek, bár Levike reggel óta kis nyűgöske volt, ez meg is maradt Nála egész napra. :( A csípéseinek a helye elég szép lett, de délben mégis kapott 6 csepp Fenistilt, mert még aludni sem akart csak sírt és sírt és sírt. De még nem tartunk itt.
A tízórait Mama adta oda, jól megették, bár könyörögni kellett, nekem pl bele sem kóstoltak.. :(
Mivel szemelt az eső sétáról, hintázásról szó sem lehetett :( Ez itt a fő baj szerintem, hogy nagyon igénylik a levegőn létet, ami ilyen időben a teraszra korlátozódik, ott is kb az evések idejéig.
Ráadásul hideg is volt ma nagyon! Vastag felső, sapka, minden kellett... nem régen meg egy szál body, sőt még az sem, csak pelus, vagy az sem, mert fürödtek a medencében. Ki gondolná, hogy ez kb két héten belül volt? (nem tudom mennyi ideje pontosan, de nem régen....) Megkergült az időjárás teljesen. :(
Tízórai után felváltva sétáltattam a gyerekeket a teraszon, de ez eleve kudarcra van ítélve, ha egyedül csinálom, hiszen amelyikőjük nem sétál az visít.... ha kint van még mert nem sétált, akkor azért, ha bent van a szobában hogy aludjon, akkor meg azért visít, mert jönne ki. Hmm... :)
11:35-kor tettem le Őket aludni egy kicsi tápszerrel.
Livike el is aludt, Levike viszont nem volt hajlandó! Csináltam még Neki tápszert, de azzal sem aludt el. Tisztába tettem, bár egy óra sem telt el és nem is volt még szinte semmi, hátha az a baj. Nem aludt el. Végül bekapcsoltam a bébiőrt és átmentem ebédelni Mamáékhoz, addig Levike jól eljátszogatott magában, nem hangoskodott, csak egyszerűen nem aludt el. Pedig még Fenistilt is adtam Neki, hátha attól majd alszik egy jót, persze főképp a csípések miatt adtam, nem altatónak. :))) 13:05-kor Livike is felébredt, épp befejeztem a kajálást már jöhettem is ki hozzájuk.
Levike még akkor sem akart aludni, pedig már olyan álmos volt, hogy bukott fel mindenben, sírt, nyekergett..... mintha fájna valamije, de nem jöttünk rá, hogy mi. :( (Egyébként 10 percre rá, hogy tisztába tettem teletermelte a pelust, de még utána sem aludt el... )
Játszottunk, persze mérgelődtem is egy csomót, mert Levike attól függetlenül, hogy nagyon álmos és hisztis volt, egyfolytában rosszalkodott: rázta a rácsot, de úgy, hogy felemelkedett a helyéről és totál kitekeredett az egész...., felrohant az ágyra és mikor levettem kiröhögött. Jujj, ezzel még jobban felidegesít, amikor kiröhög, miközben én amúgyis majd' felrobbanok az idegtől, hogy rosszalkodnak. :(
A lényeg az, hogy valahogy eltöltöttük az időt, szerencsére most Livike jókislány volt, még ez a jó, hogy nagyon ritkán van az, hogy egyszerre jön rájuk a rapli...
(kop-kop.. nehogy holnap egy ilyen nap jöjjön, amikor javarészt egyedül leszek Velük:) )
14:25-kor kezdtük az ebédeltetést. Nekem sikerült Livikével megetetnem a tegnapi sütőtökös variációt azzal a változtatással, hogy tettem még bele a házi kajából, majdnem tele volt a tálka így. Alig maradt az alján, szóval Livike ha úgy vesszük szépen megette az adagját, na jó, a szűkebb féle adagját. Evett utána még piskóta tallért is párat, biztos az is laktató valamennyire.
Levike nem volt hajlandó elfogadni a kaját tőlem. Már szinte aludt a székben....totál el volt alélva. Amíg bementem Mamának szólni, hogy hátha Ő nagyobb sikerrel jár az etetés terén, addigra már aludt is, de felébredt ahogy visszaértünk és Mama megszólalt. (halkan...) Persze nem evett, talán pár kanállal, de inkább tekergett, nyekergett... Na akkor menjen aludni... Nagyon "jó", végülis éhen nem hal, ha eszi a tápszert.... csak ez nem megoldás, hogy tegnap sem evett főzeléket és ma sem. :((( Nem aludt el, hiába lett letéve. Rendesen korgott a gyomra! Mégsem evett. Kapott még paprikás krumplit is, vagyis ez borsópörkölt volt, de borsót direkt nem szedtünk bele csak párat, főként krumpli volt, amit szeretni szokott. Nem kérte. :(( Livike megette! :) Csak megpróbáltam, hogy kér-e, és kért! Legalább Ő ma jól evett. De Levi miért nem? Jönne a foga? Talán beteg lesz? Mi baja, hogy nem eszik??:(
16 órától 17:20-ig végül sikerült aludnia Levikének, Livike is aludt valamennyit talán fél órát, de utána csendben elvolt szerencsére.
Uzsonnáig játszottunk, jobb kedve lett Levikének is. Biztos jót tett az alvás. Ezt megtehette volna délben is, nem tudom mi volt Vele. :(
Az uzsonnát 17:45-kor adtam oda, jól ettek, alig volt valami szétszórva. A joghurtból Livike evett többet, de Levi is ette azért...
18:25-kor mentünk be a szobába, játszottunk, de megint rájuk jött a rosszalkodás, rács rázás, stb... de vártam már, hogy fürdés idő legyen és utána jöjjön a nyugalom!
Mama is bejött hamarosan, együtt játszottunk fürdésig.
Úgy tűnik bukfencezni fognak hamarosan, mert addig maguktól megcsinálják, amikor már csak át kell fordítani Őket. Egyszerre, egymás mellett, sőt olyan lehetetlen helyeken, ahol át sem lehet fordítani Őket helyhiány miatt. (kiságy melletti sarok, rács mellett közvetlenül, stb.) Nagyon élvezik. Már régebben is csinálták egyszer, de most megint. Levi kezdte, Livike látta és Ő is csinálta. :))
Kíváncsi voltam, meddig maradnak úgy félig fejen állva, ha nem fordítom át. Nem vártam ki. :))) Féltem, hogy a fejükbe folyik a vér vagy mittudomén...
Kicsit később Livikéből anyókát csináltunk, ugyanis találtam egy kendőt amivel Mama bekötötte Livike fejét, és totál úgy nézett ki mint egy mamika :))))
Levi meg vigyorgott rajta először... mindig úgy megnézi Livit, ha valami szokatlan van rajta. :)
19:45-kor kezdtünk fürdetni, rendben ment minden... Livike szinte azonnal el is aludt, Levike persze nem.... Neki még 20:30-kor csináltam 120 ml kaját, gondolom éhes volt a kisdrága, hisz' az ebéd kimaradt ma (is). Most csend van, remélem így is marad reggelig!
2010. június 2., szerda
Szerda esti dolgok...
Ezért is "jó" pesszimistának lenni, mert ha valami mégis sikerül, akkor nagyon tudok neki örülni. :))
Nevezetesen most annak, hogy egész jól telt az este hátralévő része, hamar el is aludtak, ahhoz képest legalábbis, ahogy mostanában szoktak.
19:25-ig ettek, a három és fél virslit elég kis veszteséggel begyűrték. :) (kevés volt a székükben és az ölükben, a földön meg szinte semmi!) :)
Sőt, Livike megkapott egy kb 5 cm-es darab virslit egyben (nem tőlem, Apától:) ) amit hihetetlen gyorsasággal evett meg! Nem akartam elhinni, hogy megette, de mivel nem találtam meg sehol, így csak ez lehetett a "sorsa" :) Végülis van már elég foga a Lánynak, hogy gyorsan és ügyesen tudjon rágni velük. :)
Miután bementünk és rendet tettem idekint, nagy intenzitással belekezdtünk a fürdés előtti játékba, lefárasztásba. :)
Most jut eszembe, hogy az áramszünetes bejegyzésem félbe maradt, még csak ott tartottam, hogy megebédeltek a gyerekek. :)
Ekkor kb 15:30 volt... Mivel az eső újra esni kezdett, szó sem lehetett sétáról, vagy hintáról, vagy bármi kinti tevékenységről. :( Maradt a szoba, újra.
Játszottunk, de egyre jobban fáradtak, úgyhogy 16:45-kor letettem Őket aludni egy kis tápszerrel. Apa is haza ért már, úgyhogy Ő maradt, én pedig mentem a postára meg a boltba. Most nem áztam szét, csak kicsit esett, azt még az esernyő is elég jól védte... :)
Az alvás 18:20-ig tartott. :)
Ahogy felébredtek gyorsan főztem is a virslit, mégiscsak melegen jó az! :)
Ezután már az ismert rész jön, mégpedig az, hogy itt ettek mellettem, míg én "elővettem" a jó kis jegyzettömböt és ott írtam a bejegyzést :)
(Régen, amikor offline írtam naplót, mindig jegyzettömbbe írtam... kicsit jó volt nosztalgiázni:) A blogszerkesztőbe ugyebár be sem engedett net hiányában...)
A fürdés előtti játékban volt minden: táncoltunk, a tévé be sem volt kapcsolva, csak a rádió szólt ezerrel. :) Jó ez a Sztár FM. :)
Mama épp bejött, hozott vacsorát..:))) (köszönjük szépen!) amikor látta, hogy Apa Levivel, én meg Livivel táncolok. Mondta is, hogy ezt fordítva kellene, nem? :) De, igen, meg előtte úgy is volt, de érdekes módon az a kb 70 dkg súlykülönbség is olyan sokat számít..... Levike sokkal nehezebbnek tűnik, nem bírtam sokáig cipelni. :) Ültek a nyakunkban is, voltak karban, kézben, na és a földön is, ami nem nagyon tetszett, hiába akartam a Kisasszonyt cselesen letenni, hogy letérdeltem, de még a karomban volt, vette a lapot és nekikezdett hisztizni. :))
Ma a távirányító meg a légycsapó helyett egy üres üdítős flakonon vesztek össze. :))) Livike szépen eljátszott vele, amikor hirtelen arra jöttem be, hogy éktelenül visít... állt a drága az ágynál és nagyon el volt keseredve: üres kézzel... Levike meg ott sétálgatott vigyorogva előtte az üveggel. :)))))
Szerencsére Levikét most is sikerült lekenyereznem, megkapta a távirányítót.... a flakont meg visszaadtuk Livikének. :)
A távirányító azt hiszem nem sokáig lesz most már odaadva. Ugyanis ma azt láttam, - a nagy csend is gyanús ugyebár - hogy mindkettőjük kezében van egy-egy elem. Levike rájött, hogy az elemtartó fedelét is le lehet venni, - nem csak a gombok egy része fölött van ilyen csúszkás takaró rész, mert azt már rendszeresen tologatja - és szépen kiszedte a két ceruzaelemet belőle. Namost az ugye nem igazán gyerekszájba való, márpedig Ők aztán mindent az égadta világon meg akarnak kóstolni! Azóta nem szedte szét, bár nem is volt Nála a cucc, ha jól emlékszem. Egyébként ha nem adom oda, akkor odaáll a tévé elé és mutogat, hogy "ott van" (a tévé tetején). Ja, és ha a karám úgy áll, hogy el tudják tolni, akkor Levike szépen ügyesen nyomogatja a tévé elején lévő gombokat... (mert eléri a két csatornaváltót és a hangerőszabályzót...) Úgyhogy Neki már a távirányító sem szükséges ahhoz, hogy elállítgassa a tévét... :))
20:30-kor úgy láttuk elég álmosak és fáradtak már, úgyhogy kezdtük a fürdetést.
Livike elég jól viselkedett most, bár a fél kád vizet most is kicsapkodta. :(
Levike Apával fürdött, vagyis Ő fürdette :) és az öltöztetésnél már igencsak behergelődött a Legény... magyarul visított mint akit kb nyúznak. :( Apa szerint a falon lévő halacskás figurát szerette volna magáénak tudni.... amit ugye nem lehet. Én nem tudom mi baja volt, nem láttam, mert ágyaztam, pakoltam, meg néztem (hallgattam) a filmet is, mert az meg már megkezdődött.... :)
Mindenesetre Levike annyira beleélte magát abba hogy nem kapta meg amit akart, hogy amikor tettem le a kajájával az ágyába, láttam, hogy csupa könny az arca... DrágaManó... ennyire akarni valamit! :(( Megpuszilgattam, fogtam, ölelgettem kicsit, de a cumisüveg láttán inkább lemondott a babusgatásról, és kéredzkedett be az ágyába, majd rávetette magát a kajára kb úgy, mint aki ma még nem evett. :))
A film hátralévő részét meg tudtuk nézni, a végén Levike már állt és a kiságy szélét rágcsálta, meg az öklendező hangokat hallatta.... Meg is néztem gyorsan, nem nyelt-e le szálkát vagy valamit, de nem éreztem a szájában semmit, meg egyébként is tele szájjal röhögött amikor lefektettem és visszaadtam a kajáját. :) Nem volt semmi baja, csak szórakozott.... :)
Ma néztem, hogy Livike kiságyának a széle most már teljes hosszában, meg az ajtó felőli rövidebbik oldala is végig van rágcsálva...
Leviének pedig a mi ágyunk felőli vége, valamint a hosszabbik oldalnak egy kicsi része van megrágva. Neki eddig ez kimarad, de úgy látszik behozza a lemaradást. :(( Hát nincs mit rágni? Hiába van mindig az ágyban meg a kezük ügyében rágóka meg minden egyéb, Nekik az ágyat kell szétrágni szálkásra?? :((
21:20-kor csináltam még Levinek 90 ml kaját mert úgy tűnt kevés lett a 150... azzal szépen el is aludt. Livike már korábban. :)
Ma is csak azt tudom írni befejezésnek, hogy remélem, reggelig így is marad! :)
Nevezetesen most annak, hogy egész jól telt az este hátralévő része, hamar el is aludtak, ahhoz képest legalábbis, ahogy mostanában szoktak.
19:25-ig ettek, a három és fél virslit elég kis veszteséggel begyűrték. :) (kevés volt a székükben és az ölükben, a földön meg szinte semmi!) :)
Sőt, Livike megkapott egy kb 5 cm-es darab virslit egyben (nem tőlem, Apától:) ) amit hihetetlen gyorsasággal evett meg! Nem akartam elhinni, hogy megette, de mivel nem találtam meg sehol, így csak ez lehetett a "sorsa" :) Végülis van már elég foga a Lánynak, hogy gyorsan és ügyesen tudjon rágni velük. :)
Miután bementünk és rendet tettem idekint, nagy intenzitással belekezdtünk a fürdés előtti játékba, lefárasztásba. :)
Most jut eszembe, hogy az áramszünetes bejegyzésem félbe maradt, még csak ott tartottam, hogy megebédeltek a gyerekek. :)
Ekkor kb 15:30 volt... Mivel az eső újra esni kezdett, szó sem lehetett sétáról, vagy hintáról, vagy bármi kinti tevékenységről. :( Maradt a szoba, újra.
Játszottunk, de egyre jobban fáradtak, úgyhogy 16:45-kor letettem Őket aludni egy kis tápszerrel. Apa is haza ért már, úgyhogy Ő maradt, én pedig mentem a postára meg a boltba. Most nem áztam szét, csak kicsit esett, azt még az esernyő is elég jól védte... :)
Az alvás 18:20-ig tartott. :)
Ahogy felébredtek gyorsan főztem is a virslit, mégiscsak melegen jó az! :)
Ezután már az ismert rész jön, mégpedig az, hogy itt ettek mellettem, míg én "elővettem" a jó kis jegyzettömböt és ott írtam a bejegyzést :)
(Régen, amikor offline írtam naplót, mindig jegyzettömbbe írtam... kicsit jó volt nosztalgiázni:) A blogszerkesztőbe ugyebár be sem engedett net hiányában...)
A fürdés előtti játékban volt minden: táncoltunk, a tévé be sem volt kapcsolva, csak a rádió szólt ezerrel. :) Jó ez a Sztár FM. :)
Mama épp bejött, hozott vacsorát..:))) (köszönjük szépen!) amikor látta, hogy Apa Levivel, én meg Livivel táncolok. Mondta is, hogy ezt fordítva kellene, nem? :) De, igen, meg előtte úgy is volt, de érdekes módon az a kb 70 dkg súlykülönbség is olyan sokat számít..... Levike sokkal nehezebbnek tűnik, nem bírtam sokáig cipelni. :) Ültek a nyakunkban is, voltak karban, kézben, na és a földön is, ami nem nagyon tetszett, hiába akartam a Kisasszonyt cselesen letenni, hogy letérdeltem, de még a karomban volt, vette a lapot és nekikezdett hisztizni. :))
Ma a távirányító meg a légycsapó helyett egy üres üdítős flakonon vesztek össze. :))) Livike szépen eljátszott vele, amikor hirtelen arra jöttem be, hogy éktelenül visít... állt a drága az ágynál és nagyon el volt keseredve: üres kézzel... Levike meg ott sétálgatott vigyorogva előtte az üveggel. :)))))
Szerencsére Levikét most is sikerült lekenyereznem, megkapta a távirányítót.... a flakont meg visszaadtuk Livikének. :)
A távirányító azt hiszem nem sokáig lesz most már odaadva. Ugyanis ma azt láttam, - a nagy csend is gyanús ugyebár - hogy mindkettőjük kezében van egy-egy elem. Levike rájött, hogy az elemtartó fedelét is le lehet venni, - nem csak a gombok egy része fölött van ilyen csúszkás takaró rész, mert azt már rendszeresen tologatja - és szépen kiszedte a két ceruzaelemet belőle. Namost az ugye nem igazán gyerekszájba való, márpedig Ők aztán mindent az égadta világon meg akarnak kóstolni! Azóta nem szedte szét, bár nem is volt Nála a cucc, ha jól emlékszem. Egyébként ha nem adom oda, akkor odaáll a tévé elé és mutogat, hogy "ott van" (a tévé tetején). Ja, és ha a karám úgy áll, hogy el tudják tolni, akkor Levike szépen ügyesen nyomogatja a tévé elején lévő gombokat... (mert eléri a két csatornaváltót és a hangerőszabályzót...) Úgyhogy Neki már a távirányító sem szükséges ahhoz, hogy elállítgassa a tévét... :))
20:30-kor úgy láttuk elég álmosak és fáradtak már, úgyhogy kezdtük a fürdetést.
Livike elég jól viselkedett most, bár a fél kád vizet most is kicsapkodta. :(
Levike Apával fürdött, vagyis Ő fürdette :) és az öltöztetésnél már igencsak behergelődött a Legény... magyarul visított mint akit kb nyúznak. :( Apa szerint a falon lévő halacskás figurát szerette volna magáénak tudni.... amit ugye nem lehet. Én nem tudom mi baja volt, nem láttam, mert ágyaztam, pakoltam, meg néztem (hallgattam) a filmet is, mert az meg már megkezdődött.... :)
Mindenesetre Levike annyira beleélte magát abba hogy nem kapta meg amit akart, hogy amikor tettem le a kajájával az ágyába, láttam, hogy csupa könny az arca... DrágaManó... ennyire akarni valamit! :(( Megpuszilgattam, fogtam, ölelgettem kicsit, de a cumisüveg láttán inkább lemondott a babusgatásról, és kéredzkedett be az ágyába, majd rávetette magát a kajára kb úgy, mint aki ma még nem evett. :))
A film hátralévő részét meg tudtuk nézni, a végén Levike már állt és a kiságy szélét rágcsálta, meg az öklendező hangokat hallatta.... Meg is néztem gyorsan, nem nyelt-e le szálkát vagy valamit, de nem éreztem a szájában semmit, meg egyébként is tele szájjal röhögött amikor lefektettem és visszaadtam a kajáját. :) Nem volt semmi baja, csak szórakozott.... :)
Ma néztem, hogy Livike kiságyának a széle most már teljes hosszában, meg az ajtó felőli rövidebbik oldala is végig van rágcsálva...
Leviének pedig a mi ágyunk felőli vége, valamint a hosszabbik oldalnak egy kicsi része van megrágva. Neki eddig ez kimarad, de úgy látszik behozza a lemaradást. :(( Hát nincs mit rágni? Hiába van mindig az ágyban meg a kezük ügyében rágóka meg minden egyéb, Nekik az ágyat kell szétrágni szálkásra?? :((
21:20-kor csináltam még Levinek 90 ml kaját mert úgy tűnt kevés lett a 150... azzal szépen el is aludt. Livike már korábban. :)
Ma is csak azt tudom írni befejezésnek, hogy remélem, reggelig így is marad! :)
2010. május 29., szombat
Ebéd
Ettek, ettek, de nem volt az igazi. :( Nehezen fogtak hozzá. Konkrétan már ott tartottam, hogy mindjárt felrobbanok, mert csak forgolódtak, dobálták az elterelésnek odaadott cuccokat, mindenfelé nézelődtek, csak épp a kaját nem akarták elfogadni.
Pedig vártam, éhesek lehettek már eléggé. 14:30 volt ekkor.
Ja, azt elfelejtettem, hogy ahogy az előző bejegyzést befejeztem, már fel is ébredtek mindketten, úgyhogy ennyi volt az alvás...
Utána játszottunk, befejeztem az ebédjüket, majd az említett időben kivittem Őket a teraszra és nekikezdtünk az ebédnek.
Kb 10 perc után hozzá is fogtak, ettek, de közel sem annyit, mint az utóbbi napokban. Kb háromnegyed tálnyit ettek meg ketten. A semminél biztos több...
Kaptak kölesgolyót is meg pogácsát is, majd hintáztunk egy ideig. Livike többet volt a hintában, mert már nagyon mehetnéke volt az etetőszékből, Levike viszont jól eleszegette a golyót még egy ideig. Persze Ő is hintázott, db kb 10 perc után megunta, kéredzkedett ki, sétálni kellett Vele. Livikét közben meglöktem néha, de pár kör séta után már erősen nehezményezte, hogy Ő még mindig a hintában ül, és nem sétál. Kettőt nem tudok egyszerre sétáltatni. :( Levikét behoztam, nem is panaszkodott, nekifogott szépen a teájának. Sétáltam Livivel is, de Ő előbb megunta a dolgot, mint Levi, így behoztam a Lányt is teát inni.
Mivel elég jól elvoltak, úgy gondoltam hajat mosok. Ekkor volt 16:40. (jó sokat voltunk ma kint, remélem meg is lesz az eredménye este (=aludni fognak). :)
Sikerült a hajmosás és a szárítás is, de az utóbbi művelet alatt mindketten a karámnál álltak és konkrétan végigvisították az egészet. Elég erős hang lehetett, ha a hajszárító zaján át (nem halk!) hallottam. Gyorsan végeztem, csak nagyjából szárítottam meg, és csináltam a gyerekeknek egy kis tápszert, hátha alszanak vele egy kicsit.
17 órakor kapták meg. Betettem az ágyaikba a kaját, erre amíg Livikét megfogtam, hogy teszem be az ágyba, Levike odament a sajátjához és kivette az üvegjét. :))
Persze betettem üvegestől az ágyába, a csend arra enged következtetni, hogy el is aludtak. Meglátjuk meddig. :)
Pedig vártam, éhesek lehettek már eléggé. 14:30 volt ekkor.
Ja, azt elfelejtettem, hogy ahogy az előző bejegyzést befejeztem, már fel is ébredtek mindketten, úgyhogy ennyi volt az alvás...
Utána játszottunk, befejeztem az ebédjüket, majd az említett időben kivittem Őket a teraszra és nekikezdtünk az ebédnek.
Kb 10 perc után hozzá is fogtak, ettek, de közel sem annyit, mint az utóbbi napokban. Kb háromnegyed tálnyit ettek meg ketten. A semminél biztos több...
Kaptak kölesgolyót is meg pogácsát is, majd hintáztunk egy ideig. Livike többet volt a hintában, mert már nagyon mehetnéke volt az etetőszékből, Levike viszont jól eleszegette a golyót még egy ideig. Persze Ő is hintázott, db kb 10 perc után megunta, kéredzkedett ki, sétálni kellett Vele. Livikét közben meglöktem néha, de pár kör séta után már erősen nehezményezte, hogy Ő még mindig a hintában ül, és nem sétál. Kettőt nem tudok egyszerre sétáltatni. :( Levikét behoztam, nem is panaszkodott, nekifogott szépen a teájának. Sétáltam Livivel is, de Ő előbb megunta a dolgot, mint Levi, így behoztam a Lányt is teát inni.
Mivel elég jól elvoltak, úgy gondoltam hajat mosok. Ekkor volt 16:40. (jó sokat voltunk ma kint, remélem meg is lesz az eredménye este (=aludni fognak). :)
Sikerült a hajmosás és a szárítás is, de az utóbbi művelet alatt mindketten a karámnál álltak és konkrétan végigvisították az egészet. Elég erős hang lehetett, ha a hajszárító zaján át (nem halk!) hallottam. Gyorsan végeztem, csak nagyjából szárítottam meg, és csináltam a gyerekeknek egy kis tápszert, hátha alszanak vele egy kicsit.
17 órakor kapták meg. Betettem az ágyaikba a kaját, erre amíg Livikét megfogtam, hogy teszem be az ágyba, Levike odament a sajátjához és kivette az üvegjét. :))
Persze betettem üvegestől az ágyába, a csend arra enged következtetni, hogy el is aludtak. Meglátjuk meddig. :)
Tízórai
Elég jól ment. Még egy két ilyen "könnyű" etetés, és a végén még megszeretem a dolgot. :)
Igaz, a végén már mindent eldobáltak, amit a kezükbe adtam elterelésnek: napszemüveg, rágóka, toll, kis számológép, stb. De legalább két dobás között egy-egy kanálnyi gyümölcs is bement. :) Ha ledobják rögtön néznek is utána, nem lehet a szájukba adni a kaját... De ez már akkor volt, amikor a háromnegyede már bent volt a teli tálka gyümölcsnek. :)
Ezután kaptak egy kis kölesgolyót, hogy valamivel el legyenek amíg felteszem a hintákat az állványra, majd sétáltunk egy kört és irány a hinta!
Élvezték, sőt, nagyon élvezték! Napok óta nem hintáztak. Először a láz/hőemelkedés, majd az eső, végül a szúnyogok miatt nem került rá sor. Most eddig nem láttam szúnyogot. (kopp-kopp) :)
12:30-kor tettem le Őket aludni egy kis tápszerrel, azt hittem nem lesz alvás, mert mindkettő állt az ágyban és nyekergett, de ahogy kijöttem két perc múlva már elcsendesedtek.
Készül az ebéd, hajat is kellene mosnom, de a hajszárító zúgására tuti felébrednek, ha addig nem, úgyhogy ezt lehet, hogy halasztanom kell. :(
Meg ugye ha pont akkor ébred fel Livike sírva amikor nem tudok odamenni mert épp hajat mosok.... Na majd kialakul. :)
Jó idő van, túlságosan is, de legalább nem esik az eső, remélem a veterános túra útvonalán is ilyen idő van. :)
Igaz, a végén már mindent eldobáltak, amit a kezükbe adtam elterelésnek: napszemüveg, rágóka, toll, kis számológép, stb. De legalább két dobás között egy-egy kanálnyi gyümölcs is bement. :) Ha ledobják rögtön néznek is utána, nem lehet a szájukba adni a kaját... De ez már akkor volt, amikor a háromnegyede már bent volt a teli tálka gyümölcsnek. :)
Ezután kaptak egy kis kölesgolyót, hogy valamivel el legyenek amíg felteszem a hintákat az állványra, majd sétáltunk egy kört és irány a hinta!
Élvezték, sőt, nagyon élvezték! Napok óta nem hintáztak. Először a láz/hőemelkedés, majd az eső, végül a szúnyogok miatt nem került rá sor. Most eddig nem láttam szúnyogot. (kopp-kopp) :)
12:30-kor tettem le Őket aludni egy kis tápszerrel, azt hittem nem lesz alvás, mert mindkettő állt az ágyban és nyekergett, de ahogy kijöttem két perc múlva már elcsendesedtek.
Készül az ebéd, hajat is kellene mosnom, de a hajszárító zúgására tuti felébrednek, ha addig nem, úgyhogy ezt lehet, hogy halasztanom kell. :(
Meg ugye ha pont akkor ébred fel Livike sírva amikor nem tudok odamenni mert épp hajat mosok.... Na majd kialakul. :)
Jó idő van, túlságosan is, de legalább nem esik az eső, remélem a veterános túra útvonalán is ilyen idő van. :)
2010. április 16., péntek
Ebéd - második felvonás
15:20-kor újra kihoztam Őket, addig eljátszogattak a szobában, igaz, hogy a habtapi felét felszedték, dehát ez van... a rácsot legalább 5-ször szétrázták, meg ilyenek.
Evés terén annyit értem el, hogy legalább hozzáfogtak, így az a megkezdett tál kaja legalább elfogyott. Többet nem voltak hajlandóak enni. De már álmosak is voltak nagyon, úgyhogy most letettem Őket aludni egy kis tápszerrel...
Remélem alszanak is, mert vasalnom kellene, és azt csak úgy lehet, ha nincsenek ébren, vagy ha van segítség pesztrálkodni....
Evés terén annyit értem el, hogy legalább hozzáfogtak, így az a megkezdett tál kaja legalább elfogyott. Többet nem voltak hajlandóak enni. De már álmosak is voltak nagyon, úgyhogy most letettem Őket aludni egy kis tápszerrel...
Remélem alszanak is, mert vasalnom kellene, és azt csak úgy lehet, ha nincsenek ébren, vagy ha van segítség pesztrálkodni....
Ebéd - első felvonás
Mert úgy döntöttem, lesz második is, ugyanis amit 13:45-kor produkáltak, azt nem lehet ebédelésnek nevezni.
Mivel mama még korábban indult, mint tervezte, így nem etettünk együtt, mert valószínűleg Ő is csak kínlódott volna Velük, mert még nem lehettek éhesek 12:40-kor.
Így kezdtem magam felkészíteni az egyedül etetésre. :) (Papának szintén időre kellett mennie dolgozni, így Ő is kiesett, mint lehetséges segítség.)
13:45-kor kezdtünk bele a műveletbe. Most még Levike sem volt olyan együttműködő, pedig benne bíztam, hogy jól fog enni. Lehet, hogy tényleg nem voltak még éhesek. 14 óráig próbálkoztam, kb az egyik tál negyede fogyott el addigra, amit Levi hajlandó volt megenni. Mindent elkövettem pedig, de hiába. Gondoltam akkor ennyi, nyomás befelé a szobába, majd ha éhesek lesznek esznek. Levit be is vittem. Így hogy Livi egyedül maradt kint, megpróbálkoztam még utoljára Neki is adni, és olyan ügyesen tátotta a száját, vagy 5 kanálnyi erejéig, hogy öröm volt nézni! :) De itt be is fejezte. Így most megvan kb az egyik tál egyharmada, valamint a másik érintetlenül. Bár, ha az egyiket teljesen megették volna, azzal is megelégedtem volna, hisz' elég tömény kaja, a 3 deci is elég lehet.
Most játszanak. Szerintem 15 óra körül teszek még egy próbát, ha akkor sem esznek, akkor feladom mára a főzelék etetést. :(
Azért valahol elkeserítő, hogy pont tőlem, az anyjuktól nem akarnak enni. :(
Mivel mama még korábban indult, mint tervezte, így nem etettünk együtt, mert valószínűleg Ő is csak kínlódott volna Velük, mert még nem lehettek éhesek 12:40-kor.
Így kezdtem magam felkészíteni az egyedül etetésre. :) (Papának szintén időre kellett mennie dolgozni, így Ő is kiesett, mint lehetséges segítség.)
13:45-kor kezdtünk bele a műveletbe. Most még Levike sem volt olyan együttműködő, pedig benne bíztam, hogy jól fog enni. Lehet, hogy tényleg nem voltak még éhesek. 14 óráig próbálkoztam, kb az egyik tál negyede fogyott el addigra, amit Levi hajlandó volt megenni. Mindent elkövettem pedig, de hiába. Gondoltam akkor ennyi, nyomás befelé a szobába, majd ha éhesek lesznek esznek. Levit be is vittem. Így hogy Livi egyedül maradt kint, megpróbálkoztam még utoljára Neki is adni, és olyan ügyesen tátotta a száját, vagy 5 kanálnyi erejéig, hogy öröm volt nézni! :) De itt be is fejezte. Így most megvan kb az egyik tál egyharmada, valamint a másik érintetlenül. Bár, ha az egyiket teljesen megették volna, azzal is megelégedtem volna, hisz' elég tömény kaja, a 3 deci is elég lehet.
Most játszanak. Szerintem 15 óra körül teszek még egy próbát, ha akkor sem esznek, akkor feladom mára a főzelék etetést. :(
Azért valahol elkeserítő, hogy pont tőlem, az anyjuktól nem akarnak enni. :(
2010. április 15., csütörtök
Külön ebédelés. :)
Ilyen sem volt még, hogy ne egyszerre ebédeljenek a gyerekek.
Livike 13:30-kor ébredt, így őt elkezdtem etetni, elég jól is ment, de egy idő után, kb az egynegyedénél a kajának megunta. Szerencsére Mama még tudott segíteni, bár 14 órára mentek edzésre, azért megetette Livikét. Megint dobáltam a tarhonyás zacskót elterelésnek. :) Most is itt ül még az etetőszékben, és jobb híján már kölesgolyókat adogatok Neki, hogy Levit ne ébressze fel, mert a Legény még mindig alszik. Szerintem nem sokáig, mert már Livike se nagyon tűr, eléggé hangoskodik. Nem sír, csak kerreg meg kiabál. :)
Én is unnám már ha egy órája ülnöm kellene.
Ha beviszem, akkor tuti ébresztőt csinál, bár már most azt se nagyon bánnám, túl lennénk Levi ebédeltetésén is legalább. Délután tuti egy perc alvás nem lesz ezek után szerintem....
Livike 13:30-kor ébredt, így őt elkezdtem etetni, elég jól is ment, de egy idő után, kb az egynegyedénél a kajának megunta. Szerencsére Mama még tudott segíteni, bár 14 órára mentek edzésre, azért megetette Livikét. Megint dobáltam a tarhonyás zacskót elterelésnek. :) Most is itt ül még az etetőszékben, és jobb híján már kölesgolyókat adogatok Neki, hogy Levit ne ébressze fel, mert a Legény még mindig alszik. Szerintem nem sokáig, mert már Livike se nagyon tűr, eléggé hangoskodik. Nem sír, csak kerreg meg kiabál. :)
Én is unnám már ha egy órája ülnöm kellene.
Ha beviszem, akkor tuti ébresztőt csinál, bár már most azt se nagyon bánnám, túl lennénk Levi ebédeltetésén is legalább. Délután tuti egy perc alvás nem lesz ezek után szerintem....
2010. április 10., szombat
Fujj, főzelék!
Pár napja ez a véleményük az ebédről.
Kezdték a zöldséges keverékkel, azt hittem, már unják, azért nem kell.
Folytatták tegnap az üveges bébiétellel, hát az meg valami bűn rossz, de állítólag a babák szeretik, de nem igazán ment az sem.
Jött a mai ebéd, Apa által főzött krumplifőzelék, ez még annyi sikert sem aratott, mint az előzőek.... bár még nem ettek ilyet, azért többet is megehettek volna belőle, minthogy megnyalják az ujjunkról plusz egy fél kiskanálnyi ment le mindkettőnek. :( Arra is gondoltunk, hogy talán nem éhesek.... végül jobb híján uzsonnára valót kaptak, mivel üveges bébiétel csak olyan van amit tegnap is (sem!) ettek, és annyi idő meg már nem volt, hogy valami mást főzzünk. Így megettek 3 szelet párizsit, fél szelet kenyeret, egy nagy túrórudit és másfél deci teát is megittak utána. Nagy ebéd, mondhatom. De most mit tudtunk csinálni, ha főzeléksztrájkba kezdtek. :( Holnap majd almafőzeléket csinálok, azt eddig megették, bár eddig a zöldségeset is megették. No majd meglátjuk.
Jól elkezdtem ezt a mai irományom, egyből a nap közepével. :) Most akkor haladjunk időrendben.:)
Éjjel aludtak, 8 órakor ébredtünk mindannyian! :)
Persze én éjfél előtt kevéssel feküdtem le, mert miért ne.. :) Apa már 22 óra után aludt, így Neki sikerült jó sokat pihennie, ami mondjuk reggel nem látszott rajta, mondta is, hogy fáradtabb, mint mikor keveset alszik. Van ilyen. :)
A tízórai gyümölcsöt 10:15-kor kapták meg, elég jól ettek, Levit most kivételesen én is meg tudtam etetni, anélkül, hogy át kellett volna adjam Apának, megette tőlem mindet! :) Livike Apával evett, nehéz kezdés után úgy belejött, hogy Neki is elfogyott mind!
Kint hideg volt, meg borús is volt az idő, így csak hintázni tettük ki Őket egy negyed órára, addig bírták. Livikét fél percre nem lehet otthagyni. Mondjuk amúgyse hagynánk ott, mert ugyan Berci nagyon barátságos kutya és nem bántja Őket, de sose lehet tudni. Hallottunk már ilyet, hogy a szelíd, család kedvence kutya megtámadta a kisbabát/kisgyereket. Viszont Livikét amiatt sem lehetne otthagyni, mert ha megunja a hintát akkor szépen kihúzza a lábát és jönne ki! Pedig olyan a hinta, hogy a lábuk között van elválasztó... Ha nincs rajta cipő simán felhúzza a lábát, ha van rajta, akkor nehezebben, de ma úgy is kihúzta. :) Mondtam is Apának, hogy legyen már ott amíg megcsinálom a tápszert, mert még addig se merem kint hagyni Őket....
11 órakor bejöttünk, letettem aludni a gyerekeket a kis tápszerrel. Kb negyed óra múlva el is aludtak. Gyorsan elmentem a Sparba, összeírtuk mi kell. Hát, egy órahosszába telt mire megjártam, annyian voltak. :( Szerencsére aludtak, bár Livike felébredt 12:20-kor, játszottam Vele, hogy Levit ne kiabálja fel, aludt is a Legény 13 óráig! Ez mostanában maratoni alvásnak számít! :)) Na be is kellett érnünk mára ennyivel.... :))
13:30-kor jött az ominózus ebéd, ahogy már említettem az elején, eléggé kudarcba fulladt.
Jól eltelt az idő, játszottunk, mert aludni nem akartak, 15 óra volt kb mikor Mamáék hazaértek és lejöttek kicsit unokázni. :) Addig én gyorsan elmentem még a kisboltba, mert kenyeret azt ugye onnan szoktunk hozni. Na igen. Csak mivel szombaton 16 óráig van nyitva én meg odaértem 15:35-kor, kenyér már nem volt. Persze azért volt más is amit hozni akartam, de kenyérért el kellett mennem újra a Sparba. Ott is mikor délelőtt voltam még dugig volt kenyérrel a polc, délutánra meg már alig volt egy-kettő, de legalább volt. :) Oda egy órával zárás előtt értem, mert az meg 17-kor zár. Olyan jó volt, amikor ez a Spar még Plus üzlet volt... hétközben 21-ig, hétvégén meg 20 óráig volt nyitva. Most meg..... 20 és 17 óra a vége. Biztos úgy vannak vele, hogy aki hétvégén vásárol az majd biztos megy a Corába meg az Intersparba meg a Tescoba.... Na igen, megyünk oda is, de oda csak kocsival, tehát Mamáékkal lehet menni, és minek mennék messzebbre, ha itt is megvehetném. Ez van. :) A lényeg, hogy kenyerünk is lett végül. Épp hogy hazaértem elkezdett szakadni az eső. Szerencsére nem sokáig tartott, bár mondja holnapra is, ami remélem nem lesz igaz, mert Apa és Papa menni akarnak horgászni holnap korán reggel. Remélem nem egész napra mennek, elég abból a délelőtt is. :))
Apa azt mondta, hogy ha esik az eső, Ő akkor is menni fog. Hmm... aztán meg jól megfázik, a gyerekek elkapják, stb., stb. :( Ma is akart menni, de kértem, hogy maradjon már, ne hagyjon egyedül a gyerekekkel, mikor ilyen macerás az etetés..Nála legalább valahogy esznek. Ma mondjuk nem, de ezt nem tudhattuk.
A délután hátralévő részében nem volt alvás. Játszás volt, és 17:20-kor uzsonna is. Mivel ebédre már ettek uzsonnára valót, így ma bundáskenyeret kaptak. 4 fél szelet kenyeret bevágtak (héja nélkül) meg még egy pár kölesgolyót is, és még kb 1-1 deci teát is megittak utána. :)
Fürdésig megint hancúr, Levike már nagyon bátor, elengedett kézzel is áll és próbál menni, aminek általában esés a vége mert ész nélkül megy és felbukik... ha van hol kapaszkodni akkor rohan. :) Livike ma is felmászott párszor a kanapéra, tanítgattuk, hogy lejönni mondjuk nem fejjel kellene, mert abból kopp lesz, hanem meg kell fordulni és letolatni. A végén már megcsinálta egyedül, de szerintem gyakorolni kell ezt még. :)
Ha jól láttam, Levinek jön felül a bal felső kettese is, így hamarosan hatfogú lesz a Fiú. :) Látszik, de kézzel nem lehet még érezni... vagyis nem nagyon engedte hogy benyúljak a szájába, de majd próbálkozom még. :) Livikének az a bal felső sokadik is egyre élesebben érződik, de megnézni nem engedi...
19:30-kor fürdettünk, igyekeztem a pakolással és a kaja készítéssel, mert nagyon úgy tűnt, hogy mindkettő bepakolt a pelusba. Meg is lepődtem, mikor Livikét kibontottam, hogy nincs is semmi. :)) Levinek volt, úgyhogy jó, hogy nem húztuk tovább az időt. :))
20:20 óta alszanak! :) Lekopogom, mert még bármi történhet, de remélem nem fog és reggelig így folytatják. :))
Kezdték a zöldséges keverékkel, azt hittem, már unják, azért nem kell.
Folytatták tegnap az üveges bébiétellel, hát az meg valami bűn rossz, de állítólag a babák szeretik, de nem igazán ment az sem.
Jött a mai ebéd, Apa által főzött krumplifőzelék, ez még annyi sikert sem aratott, mint az előzőek.... bár még nem ettek ilyet, azért többet is megehettek volna belőle, minthogy megnyalják az ujjunkról plusz egy fél kiskanálnyi ment le mindkettőnek. :( Arra is gondoltunk, hogy talán nem éhesek.... végül jobb híján uzsonnára valót kaptak, mivel üveges bébiétel csak olyan van amit tegnap is (sem!) ettek, és annyi idő meg már nem volt, hogy valami mást főzzünk. Így megettek 3 szelet párizsit, fél szelet kenyeret, egy nagy túrórudit és másfél deci teát is megittak utána. Nagy ebéd, mondhatom. De most mit tudtunk csinálni, ha főzeléksztrájkba kezdtek. :( Holnap majd almafőzeléket csinálok, azt eddig megették, bár eddig a zöldségeset is megették. No majd meglátjuk.
Jól elkezdtem ezt a mai irományom, egyből a nap közepével. :) Most akkor haladjunk időrendben.:)
Éjjel aludtak, 8 órakor ébredtünk mindannyian! :)
Persze én éjfél előtt kevéssel feküdtem le, mert miért ne.. :) Apa már 22 óra után aludt, így Neki sikerült jó sokat pihennie, ami mondjuk reggel nem látszott rajta, mondta is, hogy fáradtabb, mint mikor keveset alszik. Van ilyen. :)
A tízórai gyümölcsöt 10:15-kor kapták meg, elég jól ettek, Levit most kivételesen én is meg tudtam etetni, anélkül, hogy át kellett volna adjam Apának, megette tőlem mindet! :) Livike Apával evett, nehéz kezdés után úgy belejött, hogy Neki is elfogyott mind!
Kint hideg volt, meg borús is volt az idő, így csak hintázni tettük ki Őket egy negyed órára, addig bírták. Livikét fél percre nem lehet otthagyni. Mondjuk amúgyse hagynánk ott, mert ugyan Berci nagyon barátságos kutya és nem bántja Őket, de sose lehet tudni. Hallottunk már ilyet, hogy a szelíd, család kedvence kutya megtámadta a kisbabát/kisgyereket. Viszont Livikét amiatt sem lehetne otthagyni, mert ha megunja a hintát akkor szépen kihúzza a lábát és jönne ki! Pedig olyan a hinta, hogy a lábuk között van elválasztó... Ha nincs rajta cipő simán felhúzza a lábát, ha van rajta, akkor nehezebben, de ma úgy is kihúzta. :) Mondtam is Apának, hogy legyen már ott amíg megcsinálom a tápszert, mert még addig se merem kint hagyni Őket....
11 órakor bejöttünk, letettem aludni a gyerekeket a kis tápszerrel. Kb negyed óra múlva el is aludtak. Gyorsan elmentem a Sparba, összeírtuk mi kell. Hát, egy órahosszába telt mire megjártam, annyian voltak. :( Szerencsére aludtak, bár Livike felébredt 12:20-kor, játszottam Vele, hogy Levit ne kiabálja fel, aludt is a Legény 13 óráig! Ez mostanában maratoni alvásnak számít! :)) Na be is kellett érnünk mára ennyivel.... :))
13:30-kor jött az ominózus ebéd, ahogy már említettem az elején, eléggé kudarcba fulladt.
Jól eltelt az idő, játszottunk, mert aludni nem akartak, 15 óra volt kb mikor Mamáék hazaértek és lejöttek kicsit unokázni. :) Addig én gyorsan elmentem még a kisboltba, mert kenyeret azt ugye onnan szoktunk hozni. Na igen. Csak mivel szombaton 16 óráig van nyitva én meg odaértem 15:35-kor, kenyér már nem volt. Persze azért volt más is amit hozni akartam, de kenyérért el kellett mennem újra a Sparba. Ott is mikor délelőtt voltam még dugig volt kenyérrel a polc, délutánra meg már alig volt egy-kettő, de legalább volt. :) Oda egy órával zárás előtt értem, mert az meg 17-kor zár. Olyan jó volt, amikor ez a Spar még Plus üzlet volt... hétközben 21-ig, hétvégén meg 20 óráig volt nyitva. Most meg..... 20 és 17 óra a vége. Biztos úgy vannak vele, hogy aki hétvégén vásárol az majd biztos megy a Corába meg az Intersparba meg a Tescoba.... Na igen, megyünk oda is, de oda csak kocsival, tehát Mamáékkal lehet menni, és minek mennék messzebbre, ha itt is megvehetném. Ez van. :) A lényeg, hogy kenyerünk is lett végül. Épp hogy hazaértem elkezdett szakadni az eső. Szerencsére nem sokáig tartott, bár mondja holnapra is, ami remélem nem lesz igaz, mert Apa és Papa menni akarnak horgászni holnap korán reggel. Remélem nem egész napra mennek, elég abból a délelőtt is. :))
Apa azt mondta, hogy ha esik az eső, Ő akkor is menni fog. Hmm... aztán meg jól megfázik, a gyerekek elkapják, stb., stb. :( Ma is akart menni, de kértem, hogy maradjon már, ne hagyjon egyedül a gyerekekkel, mikor ilyen macerás az etetés..Nála legalább valahogy esznek. Ma mondjuk nem, de ezt nem tudhattuk.
A délután hátralévő részében nem volt alvás. Játszás volt, és 17:20-kor uzsonna is. Mivel ebédre már ettek uzsonnára valót, így ma bundáskenyeret kaptak. 4 fél szelet kenyeret bevágtak (héja nélkül) meg még egy pár kölesgolyót is, és még kb 1-1 deci teát is megittak utána. :)
Fürdésig megint hancúr, Levike már nagyon bátor, elengedett kézzel is áll és próbál menni, aminek általában esés a vége mert ész nélkül megy és felbukik... ha van hol kapaszkodni akkor rohan. :) Livike ma is felmászott párszor a kanapéra, tanítgattuk, hogy lejönni mondjuk nem fejjel kellene, mert abból kopp lesz, hanem meg kell fordulni és letolatni. A végén már megcsinálta egyedül, de szerintem gyakorolni kell ezt még. :)
Ha jól láttam, Levinek jön felül a bal felső kettese is, így hamarosan hatfogú lesz a Fiú. :) Látszik, de kézzel nem lehet még érezni... vagyis nem nagyon engedte hogy benyúljak a szájába, de majd próbálkozom még. :) Livikének az a bal felső sokadik is egyre élesebben érződik, de megnézni nem engedi...
19:30-kor fürdettünk, igyekeztem a pakolással és a kaja készítéssel, mert nagyon úgy tűnt, hogy mindkettő bepakolt a pelusba. Meg is lepődtem, mikor Livikét kibontottam, hogy nincs is semmi. :)) Levinek volt, úgyhogy jó, hogy nem húztuk tovább az időt. :))
20:20 óta alszanak! :) Lekopogom, mert még bármi történhet, de remélem nem fog és reggelig így folytatják. :))
2010. március 16., kedd
Jó étvágy, átlagos alvás és hideg szeles idő jellemezte a mai napot...
Az éjjel további része nyugalomban telt, legközelebb reggel 6:45-kor ébredtek szinte egyszerre. Remélem nem csinálnak rendszert ebből a korai ébredésből. Ez valami korral járó változás, hogy korábban kelnek? Mert elaludni ugyanakkor alszanak el, sőt van, hogy később, és nappal is inkább kevesebbet alszanak, mint eddig.... Na jó, ez legyen a legkevesebb bajom, az a lényeg, hogy éjjel nem ébrednek fel, vagy ha mégis akkor kaja és alvás tovább. :) (az "optimista" énem azt súgja, lesz ez még ígysem!)
Nna.. 7órakor kezdtük a napot, minden rendben zajlott. A tízórait ma is 10 óra körül kapták meg, amit egy kevéske híján mind megettek. (a maradék ment az ebédbe:) ) Mivel kint megint nagy szél volt, és még a nap sem sütött tehát hideg is, így bent alvás volt ma mindkétszer... Délelőtt 1 órahosszát sikerült aludniuk, vagy még annyit sem, mert Apa épp indult dolgozni, és az 11:25-kor volt, amikor a Lány már a kezemben volt mert felébredt és gyorsan kivettem az ágyából, hogy Levit ne ébressze fel.... Hiába minden igyekezet, felébredt Ő is... így innentől kezdve játék volt ebédig....
13órakor volt ma ebéd, amit szintén nagyon jól ettek ma, főleg Livike evett ma sokat és jóízűen! :)
Az ebéd utáni alvás másfél órásra sikeredett, hát az is valami... :)) Uzsonna is volt 16:40-kor, virsli és kenyér, persze a virsli pépesítve :))
17 óra után Mama itt maradt, így én el tudtam menni a postára meg a boltba...
18 óra után már nagyon álmosak voltak, de valahogy kibírtuk a szokott időig :)
20 órára kész is voltunk, Levike végig viháncolta a kiságyban a filmet, visongott, ugrándozott, rohangált... A kiságyban simán járkál már, mert egyébként is elég egy kézzel kapaszkodnia már a földön járásnál is. :) Mivel nem vettem ki csak beszélgetem hozzá, így szépen lefeküdt és elaludt. :))
Egyébként nem tudom mi lesz, de jelenleg úgy néz ki, hogy Levi nagyon rossz gyerek lesz. Tudom, rossz gyerek nincs, csak eleven, de amit néha - és mostanában egyre sűrűbben - művel az már sok! Gondolom próbálgatja a határait, meg a mi reakcióinkat... Ma éppen a bébikarámot próbálta tönkre tenni... Nem először már. Szokása, hogy odaáll a kiskapuhoz és tiszta erőből rázza, de ilyenkor az egész kerítés beljebb megy fél méterrel. (mivel nincsenek fixre húzva a csavarok, mozgatható....) Hiába szólunk, hogy nem szabad, meg dádá meg ilyenek, vigyorog és csinálja tovább. Rácsapunk a kezére egy kicsit a nyomaték kedvéért, ekkor hangosan kiröhög és csinálja tovább.... Leültettem arrébb, 5 mp múlva ugyanott van és folytatja... Ha mégis sikerül elterelni onnan akkor meg ordítás van addig, amíg Ő is nem gondolja úgy, hogy valami mással játszik...
Ez a példa egyébként igaz bármi más tárgyra is, nemcsak a ketrecre... A mérleget is nyomogatni szokta, azt meg úgy éri el, hogy a karámot odatolja, így eléri az éjjeli szekrény tetején a mérleget, és szépen nyomogatja a gombokat rajta. Nincs elég nyomogatni való játék, ugye?:)))
Na de a mai akcióját akartam én most leírni a karámmal kapcsolatban: épp az ebédjüket csináltam, innen szólogattam be Neki, hogy ne rázza már a rácsot... csak folytatta. Egyszer hallok egy reccsenést, hát arra számítottam, hogy magára rántotta az ajtót, mert könnyen kiakad a nagy rángatás miatt a zárja meg a másik oldalon is szétjön már (szerencsétlen, csoda, hogy nem bírja ezt az erőszakot amit elkövetnek rajta.... Mert már a kicsiLány is rázza ám olykor! ) Mikor bementem a kiskapu kifelé dőlve félig felborulva, Levike mellette áll és kapaszkodik egy kézzel a legelső stabilabban álló oszlopba és teli szájjal vigyorog! Mikor megkérdeztem, hogy "Mit csináltál?" erre hangosan kacagni kezdett. Szidhatom én, mondhatok bármit akkor is kiröhög... :( A reccsenés pedig abból adódott, hogy a kapunak az a része ami nem nyílik, csak csatlakozik a másik elemez, már kijárt egy ideje ahogy az előbb is írtam, na ez a része felül most nem csak kiugrott, hanem bele is tört egy része a rúdnak.... Lehet, hogy nem voltam érhető, mindenesetre kezdik teljesen leamortizálni a bébikarámot. :(
Livike mindeközben a kanapé előtt feküdt és nyomkodta a játéktelefont... Na de a Kisasszony se szent, mert Ő is megy ám rángatni a kerítést, néha egyszerre ketten csinálják, na akkor maradjon a talpán, ha tud!
Levikét nagyon kínozza az a fogacska ami most erőteljesen megindult kifelé, mára is nagyobb lett, legalábbis úgy tűnik. A keze/ökle/ujja/játék/távirányító stb állandóan a szájában van. Este már majdnem meg is hányattatta magát a kezével annyira benyomta a szájába. Ráadásul tépi is a fogát! Kirántja a kemény dolgot a szájából, attól félünk, hogy kitépi a fogacskáit. :(
Livikének szerintem van pár nap csúszása a foggal kapcsolatban, majd eljön Nála is ez az időszak biztosan.
Nagyjából most ennyit tudtam, holnap folyt.köv. :)
Nna.. 7órakor kezdtük a napot, minden rendben zajlott. A tízórait ma is 10 óra körül kapták meg, amit egy kevéske híján mind megettek. (a maradék ment az ebédbe:) ) Mivel kint megint nagy szél volt, és még a nap sem sütött tehát hideg is, így bent alvás volt ma mindkétszer... Délelőtt 1 órahosszát sikerült aludniuk, vagy még annyit sem, mert Apa épp indult dolgozni, és az 11:25-kor volt, amikor a Lány már a kezemben volt mert felébredt és gyorsan kivettem az ágyából, hogy Levit ne ébressze fel.... Hiába minden igyekezet, felébredt Ő is... így innentől kezdve játék volt ebédig....
13órakor volt ma ebéd, amit szintén nagyon jól ettek ma, főleg Livike evett ma sokat és jóízűen! :)
Az ebéd utáni alvás másfél órásra sikeredett, hát az is valami... :)) Uzsonna is volt 16:40-kor, virsli és kenyér, persze a virsli pépesítve :))
17 óra után Mama itt maradt, így én el tudtam menni a postára meg a boltba...
18 óra után már nagyon álmosak voltak, de valahogy kibírtuk a szokott időig :)
20 órára kész is voltunk, Levike végig viháncolta a kiságyban a filmet, visongott, ugrándozott, rohangált... A kiságyban simán járkál már, mert egyébként is elég egy kézzel kapaszkodnia már a földön járásnál is. :) Mivel nem vettem ki csak beszélgetem hozzá, így szépen lefeküdt és elaludt. :))
Egyébként nem tudom mi lesz, de jelenleg úgy néz ki, hogy Levi nagyon rossz gyerek lesz. Tudom, rossz gyerek nincs, csak eleven, de amit néha - és mostanában egyre sűrűbben - művel az már sok! Gondolom próbálgatja a határait, meg a mi reakcióinkat... Ma éppen a bébikarámot próbálta tönkre tenni... Nem először már. Szokása, hogy odaáll a kiskapuhoz és tiszta erőből rázza, de ilyenkor az egész kerítés beljebb megy fél méterrel. (mivel nincsenek fixre húzva a csavarok, mozgatható....) Hiába szólunk, hogy nem szabad, meg dádá meg ilyenek, vigyorog és csinálja tovább. Rácsapunk a kezére egy kicsit a nyomaték kedvéért, ekkor hangosan kiröhög és csinálja tovább.... Leültettem arrébb, 5 mp múlva ugyanott van és folytatja... Ha mégis sikerül elterelni onnan akkor meg ordítás van addig, amíg Ő is nem gondolja úgy, hogy valami mással játszik...
Ez a példa egyébként igaz bármi más tárgyra is, nemcsak a ketrecre... A mérleget is nyomogatni szokta, azt meg úgy éri el, hogy a karámot odatolja, így eléri az éjjeli szekrény tetején a mérleget, és szépen nyomogatja a gombokat rajta. Nincs elég nyomogatni való játék, ugye?:)))
Na de a mai akcióját akartam én most leírni a karámmal kapcsolatban: épp az ebédjüket csináltam, innen szólogattam be Neki, hogy ne rázza már a rácsot... csak folytatta. Egyszer hallok egy reccsenést, hát arra számítottam, hogy magára rántotta az ajtót, mert könnyen kiakad a nagy rángatás miatt a zárja meg a másik oldalon is szétjön már (szerencsétlen, csoda, hogy nem bírja ezt az erőszakot amit elkövetnek rajta.... Mert már a kicsiLány is rázza ám olykor! ) Mikor bementem a kiskapu kifelé dőlve félig felborulva, Levike mellette áll és kapaszkodik egy kézzel a legelső stabilabban álló oszlopba és teli szájjal vigyorog! Mikor megkérdeztem, hogy "Mit csináltál?" erre hangosan kacagni kezdett. Szidhatom én, mondhatok bármit akkor is kiröhög... :( A reccsenés pedig abból adódott, hogy a kapunak az a része ami nem nyílik, csak csatlakozik a másik elemez, már kijárt egy ideje ahogy az előbb is írtam, na ez a része felül most nem csak kiugrott, hanem bele is tört egy része a rúdnak.... Lehet, hogy nem voltam érhető, mindenesetre kezdik teljesen leamortizálni a bébikarámot. :(
Livike mindeközben a kanapé előtt feküdt és nyomkodta a játéktelefont... Na de a Kisasszony se szent, mert Ő is megy ám rángatni a kerítést, néha egyszerre ketten csinálják, na akkor maradjon a talpán, ha tud!
Levikét nagyon kínozza az a fogacska ami most erőteljesen megindult kifelé, mára is nagyobb lett, legalábbis úgy tűnik. A keze/ökle/ujja/játék/távirányító stb állandóan a szájában van. Este már majdnem meg is hányattatta magát a kezével annyira benyomta a szájába. Ráadásul tépi is a fogát! Kirántja a kemény dolgot a szájából, attól félünk, hogy kitépi a fogacskáit. :(
Livikének szerintem van pár nap csúszása a foggal kapcsolatban, majd eljön Nála is ez az időszak biztosan.
Nagyjából most ennyit tudtam, holnap folyt.köv. :)
2010. február 6., szombat
Túróstészta :)
Délután gyorsan összedobtam egy túróstésztát, mert az gyorsan meg van, meg régen is ettem... :)
A többit erről később....
A babakocsis alvás 12 óráig tartott kb. Livinek kicsit előbb ért véget, de Levit is hamarosan behoztam mert felébredt. :)
Az ebéd a már említett zöldséges keverék (még a Mama-féle, volt még egy dobozzal belőle) volt csirkehússal.
Elég jól megették mind a ketten, és fejenként 1-1 túrórudi is lecsúszott. (a kisebbik fajtából.) :)
14 órától aludtak kb fél órát, közben Mamával is beszéltem telefonon, úgyhogy mire elindultam a kisboltba Levike fel is ébredt, Livi pedig utána kb 5 perccel, ahogy elindultam. Dédi Mama persze itt volt velük.
15 óra után indultam el...
Ahogy haza értem megcsináltam a tésztát, gyorsan ettem is. Ezután a gyerekeknek a kekszes tejpépet a gyümölcs maradékkal készítettem el, és 16:30-kor megetettük Őket.
Ügyesen megették.
Majd ezután a Dédi Mamának is szedtem egy tányérral a túróstésztából, amit Ő bent evett meg a gyerekeknél. Livike kért belőle! :) Odakúszott, és tátotta a száját, meg nyúlkált érte... :)) Hát végülis túrót meg tejfölt ehetnek, néha egy-egy kis tészta darabka is került a szájába, de nagyon jóízűen ette... :))))
Biztos, hogy nem volt nagy mennyiség, mert pici falatkák voltak, de ezt legalább örömmel ette..... :)) Levike is kapott pár falatkát, de Neki annyira nem ízlett.. :)
Jó, hogy nem csináltam sósra. Valahogy akármennyi sót teszek a főzővízbe, meg még utólag is sózom, általában mindig sótlan marad a kaja, de most ez kivételesen jól jött, hogy így sikerült. :)
Esik a hó. :( Az előbb már végigsöpörtem, de lassan lehet elölről kezdeni az egészet...
A gyerekeket letettem aludni egy kis tápszerrel, hogy most még lehet, de nem alszanak... Egymás ágyában vannak, talán úgy érdekesebb. :)
Most egyelőre ennyi... :)
A többit erről később....
A babakocsis alvás 12 óráig tartott kb. Livinek kicsit előbb ért véget, de Levit is hamarosan behoztam mert felébredt. :)
Az ebéd a már említett zöldséges keverék (még a Mama-féle, volt még egy dobozzal belőle) volt csirkehússal.
Elég jól megették mind a ketten, és fejenként 1-1 túrórudi is lecsúszott. (a kisebbik fajtából.) :)
14 órától aludtak kb fél órát, közben Mamával is beszéltem telefonon, úgyhogy mire elindultam a kisboltba Levike fel is ébredt, Livi pedig utána kb 5 perccel, ahogy elindultam. Dédi Mama persze itt volt velük.
15 óra után indultam el...
Ahogy haza értem megcsináltam a tésztát, gyorsan ettem is. Ezután a gyerekeknek a kekszes tejpépet a gyümölcs maradékkal készítettem el, és 16:30-kor megetettük Őket.
Ügyesen megették.
Majd ezután a Dédi Mamának is szedtem egy tányérral a túróstésztából, amit Ő bent evett meg a gyerekeknél. Livike kért belőle! :) Odakúszott, és tátotta a száját, meg nyúlkált érte... :)) Hát végülis túrót meg tejfölt ehetnek, néha egy-egy kis tészta darabka is került a szájába, de nagyon jóízűen ette... :))))
Biztos, hogy nem volt nagy mennyiség, mert pici falatkák voltak, de ezt legalább örömmel ette..... :)) Levike is kapott pár falatkát, de Neki annyira nem ízlett.. :)
Jó, hogy nem csináltam sósra. Valahogy akármennyi sót teszek a főzővízbe, meg még utólag is sózom, általában mindig sótlan marad a kaja, de most ez kivételesen jól jött, hogy így sikerült. :)
Esik a hó. :( Az előbb már végigsöpörtem, de lassan lehet elölről kezdeni az egészet...
A gyerekeket letettem aludni egy kis tápszerrel, hogy most még lehet, de nem alszanak... Egymás ágyában vannak, talán úgy érdekesebb. :)
Most egyelőre ennyi... :)
2009. december 29., kedd
Nem kell a kaja!
Mindig mikor egy ideig jól esznek, utána biztos, hogy nem soká újra "elromlik" az evőkéjük.
Most épp Livinek.
Tegnap a főzeléket is alig akarta megenni, pedig szeretni szokta amit kapott.
Az, hogy jó pár napja nyűgös, már megszokott lesz lassan, de legalább eddig evett.
Nagyon nem hiányozna pedig, ha fogyna. Híznia kellene, de legalább fogynia nem!
Lehet, hogy Neki is jön a foga?
Meg van duzzadva az ínye felül, de még nem érezhető semmi.
Viszont mintha alul akarna kijönni egy újabb fogacska, jobbról a második, de az lehet, hogy nem az. Nem lehet nagyon eldönteni, mert továbbra sem engedi megnézni.
Levikének viszont határozottan láthatóvá vált felül a bal első foga! Szépen fehérlik, és a másik is nagyon ott van! Az még kézzel nem érezhető, de már látszik :)
Ő egyelőre még szépen eszik, kivéve ha akár egy pici darabka is van a kajában, akkor öklendezik. Vagy csak úgy csinál. Szerintem rájött, hogy ha "úgy csinál" akkor nem adjuk tovább.
Valamelyik nap Mama etette Levit, épp öklendezni akart egy kicsi rizs darabka miatt, amikor Mama úgy rászólt hirtelen, hogy még én is megijedtem. De Levi egyből lenyelte a darabkát... :)))) Utána elég szépen ette tovább a kaját.
Tegnap egyébként elég jók voltak délután, bár nem sokat aludtak...
Este szokás szerint álmosak voltak, fürdés után viszont Livi nem akart elaludni.. vigyorgott, viháncolt, később nyűglődött az álmosságtól, úgyhogy irány a hordozó...
Gyorsan elaludt, vissza is tettem a helyére, ahol REGGELIG aludt. Mind a ketten! Egyikőjük sem ébredt fel éjszaka se kajáért, se másért. De jó is volt!
7:20-kor keltem, kezdődött a nap.
9 óra után elkezdtem a gyümölcsöt csinálni, Apa épp a kamerát próbálgatta, én mosogattam, mikor látom, hogy Livike már itt van a küszöbön, hát kikúszott ide a konyhába, bár rövid időn belül vissza lett tessékelve, aminek nem is örült annyira, mivel itt hideg a burkolókő, na meg nem is olyan tiszta, sőt, most egyáltalán nem az, mert felporszívóztam ugyan reggel, de nem töröltem fel... úgyhogy ez nem babának való játszótér...
Majd megnézem a felvételt, hogy van-e benne használható rész és felteszem. :))
A gyümölcsöt szépen megették, bár a végén már Levi is annyira álmos volt, hogy csukott szemmel nyávogott, forgatta a fejét össze-vissza, úgyhogy két kanálnyi kaja megmaradt.... nem kínoztam tovább. Livike Apánál kb ugyanígy járt, kicsit több maradékkal. Nem dobtam ki, megettem. :))))
Csináltam egy kevés tápszert az alváshoz, de szinte híja sincsen, elaludtak azonnal ahogy letettem Őket. Egyelőre bent, majd ebéd után kitesszük, hátha ilyen jó idő lesz még akkor is, mint most... Eszméletlen egy időjárás, tiszta tavasz!
És akkor elvileg szilveszterre megint mínuszt meg havat mondanak.
Lassan lehet is ebédeltetni Őket, 13 óra után már ott is lesz az ideje.
Egyébként fél órát sem aludtak, azóta kint vannak megint a placcon, játszanak.
Én meg szaladgálok Livi után, mert mindig elcsászkál a konvektort piszkálni, a kiságy alatt a kádat rugdosni, na meg ami a legrosszabb, hogy ide jön az ajtóhoz, szerencsére eddig mindig be tudtam menni, mert annyira kinyílik az ajtó, hogy én be tudok slisszolni egy pici résen is... De ha netalántán kézzel errefelé van, akkor nem tudom hogy nyitom ki az ajtót anélkül, hogy odanyomnám a kezét.....
Nagyjából ennyi most, ahogy lesz időm átnézegetem a felvételeket és teszek fel belőlük....
:)
Most épp Livinek.
Tegnap a főzeléket is alig akarta megenni, pedig szeretni szokta amit kapott.
Az, hogy jó pár napja nyűgös, már megszokott lesz lassan, de legalább eddig evett.
Nagyon nem hiányozna pedig, ha fogyna. Híznia kellene, de legalább fogynia nem!
Lehet, hogy Neki is jön a foga?
Meg van duzzadva az ínye felül, de még nem érezhető semmi.
Viszont mintha alul akarna kijönni egy újabb fogacska, jobbról a második, de az lehet, hogy nem az. Nem lehet nagyon eldönteni, mert továbbra sem engedi megnézni.
Levikének viszont határozottan láthatóvá vált felül a bal első foga! Szépen fehérlik, és a másik is nagyon ott van! Az még kézzel nem érezhető, de már látszik :)
Ő egyelőre még szépen eszik, kivéve ha akár egy pici darabka is van a kajában, akkor öklendezik. Vagy csak úgy csinál. Szerintem rájött, hogy ha "úgy csinál" akkor nem adjuk tovább.
Valamelyik nap Mama etette Levit, épp öklendezni akart egy kicsi rizs darabka miatt, amikor Mama úgy rászólt hirtelen, hogy még én is megijedtem. De Levi egyből lenyelte a darabkát... :)))) Utána elég szépen ette tovább a kaját.
Tegnap egyébként elég jók voltak délután, bár nem sokat aludtak...
Este szokás szerint álmosak voltak, fürdés után viszont Livi nem akart elaludni.. vigyorgott, viháncolt, később nyűglődött az álmosságtól, úgyhogy irány a hordozó...
Gyorsan elaludt, vissza is tettem a helyére, ahol REGGELIG aludt. Mind a ketten! Egyikőjük sem ébredt fel éjszaka se kajáért, se másért. De jó is volt!
7:20-kor keltem, kezdődött a nap.
9 óra után elkezdtem a gyümölcsöt csinálni, Apa épp a kamerát próbálgatta, én mosogattam, mikor látom, hogy Livike már itt van a küszöbön, hát kikúszott ide a konyhába, bár rövid időn belül vissza lett tessékelve, aminek nem is örült annyira, mivel itt hideg a burkolókő, na meg nem is olyan tiszta, sőt, most egyáltalán nem az, mert felporszívóztam ugyan reggel, de nem töröltem fel... úgyhogy ez nem babának való játszótér...
Majd megnézem a felvételt, hogy van-e benne használható rész és felteszem. :))
A gyümölcsöt szépen megették, bár a végén már Levi is annyira álmos volt, hogy csukott szemmel nyávogott, forgatta a fejét össze-vissza, úgyhogy két kanálnyi kaja megmaradt.... nem kínoztam tovább. Livike Apánál kb ugyanígy járt, kicsit több maradékkal. Nem dobtam ki, megettem. :))))
Csináltam egy kevés tápszert az alváshoz, de szinte híja sincsen, elaludtak azonnal ahogy letettem Őket. Egyelőre bent, majd ebéd után kitesszük, hátha ilyen jó idő lesz még akkor is, mint most... Eszméletlen egy időjárás, tiszta tavasz!
És akkor elvileg szilveszterre megint mínuszt meg havat mondanak.
Lassan lehet is ebédeltetni Őket, 13 óra után már ott is lesz az ideje.
Egyébként fél órát sem aludtak, azóta kint vannak megint a placcon, játszanak.
Én meg szaladgálok Livi után, mert mindig elcsászkál a konvektort piszkálni, a kiságy alatt a kádat rugdosni, na meg ami a legrosszabb, hogy ide jön az ajtóhoz, szerencsére eddig mindig be tudtam menni, mert annyira kinyílik az ajtó, hogy én be tudok slisszolni egy pici résen is... De ha netalántán kézzel errefelé van, akkor nem tudom hogy nyitom ki az ajtót anélkül, hogy odanyomnám a kezét.....
Nagyjából ennyi most, ahogy lesz időm átnézegetem a felvételeket és teszek fel belőlük....
:)
2009. december 25., péntek
Tavasz a télben.... Karácsony...? :)
Hát komolyan, teljesen megkergült az időjárás.
Egyik pillanatban sütött a nap, a következőben meg már esett az eső. Volt még nagy szél, dörgés, villámlás, szakadó eső, most az előbb néztem, hogy csillagos az ég, de a felhők olyan gyorsan mennek az égen, mint mikor a tévében mutatnak több órán át felvett égképet pár másodpercbe sűrítve.
Mivel más magyarázatot nem találtam a gyerekek mai különösen nyűgös hangulatára, jól ráfogom az időjárásra. Hisz' egyébként minden rendben volt, alapvető szükségleteik ki voltak elégítve, mégis hol az egyik, hol a másik ordított torkaszakadtából, vagy csak úgy lightosan, de olyan, hogy mind a ketten aludjanak, vagy csak simán csend legyen kb 2 óra volt egész nap.
Az is akkor, amikor Livike odaát volt Mamáéknál... ott ette meg az ebédet is, ott aludt egy fél órát, utána még elvoltak egy darabig, majd "hazahoztam" :))
Levike aludt kb másfél órát ez idő alatt, délutánra mégis nyűgös lett megint.
A tegnap éjjel jól telt, Livike ébredt 4:30-kor, kis kaja és alvás tovább 8 óráig! :)
A szokásos reggeli dolgok után itt is összeraktunk egy adag habtapit, - egy másik adagot még tegnap bent. - és az újdonság varázsa segített is, egy ideig szépen eljátszogattak rajta a gyerkőcök. :)
A gyümölcsöt majdnem 11 órakor ették meg, szépen, ügyesen...
Az ebédet Livike 13:30-kor ette Mamával, Levike pedig velem és Apával 14:20-kor.:)
A mai menü Apa-gyártotta sárgarépa-zöldség-krumpli-kevés alma-csirkehús, valamint húsleves kombináció volt, és meglepő módon Levi is szépen ette. Magához képest legalábbis. Persze fintorgott, meg kicsit kirázta a hideg az elején, de utána szépen ette, addig amíg gondolom valamennyire jól nem lakott, utána már csak játszott meg kapkodott volna bele, itt adtam át Apának a stafétát, vagyis a kanalat. :) Elég nagy adag volt, több, mint a gyári üveges, és mivel ez házi kaja, jóval töményebb és táplálóbb is, mégis kb 3 kanálnyi maradt meg belőle. Ügyes volt a Fiúka, ez a lényeg.
Livike is szépen ette Mamával, de Neki is maradt valamennyi, nem baj az... :)
Szóval az evés része a mai napnak JÓ volt. :)
A többi része meg nem annyira, de ezt már az elején ráfogtam az időjárásra.
Levinél meg arra, hogy úgy láttuk, hogy jön felül a jobb felső foga is, kézzel is lehet valamit érezni, legalábbis az eddigiekhez képest más az ínyének a tapintása. A duzzadás már régen ott van, de most mégis más. Lehet, hogy beelőzi Livit fog növesztésben, pedig jóval később jött elő a legelső. :))
20 órakor fürdettünk, de Livi még nem alszik, magyaráz meg cuppog a kajával, nem tudom mikor óhajt elaludni végre.
Na és akkor jöjjön pár kép, iwiwre már délután feltettem, ide csak párat teszek, mert soha nem tudom mennyi időm van blogolni, ma ezt mindenképp ki szeretném tenni. :)
A videóhoz sajnos hozzá se tudtam fogni, a kamera is tegnap este óta a töltőn van, le is veszem majd, mert biztos nem használ neki, ha ennyit rajta van....
Talán holnap... majd, valamikor, ahogy tudom telepítem, töltöm, vágom, felteszem. :))
Tehát akkor kattintás és jönnek a képek. :)
Egyik pillanatban sütött a nap, a következőben meg már esett az eső. Volt még nagy szél, dörgés, villámlás, szakadó eső, most az előbb néztem, hogy csillagos az ég, de a felhők olyan gyorsan mennek az égen, mint mikor a tévében mutatnak több órán át felvett égképet pár másodpercbe sűrítve.
Mivel más magyarázatot nem találtam a gyerekek mai különösen nyűgös hangulatára, jól ráfogom az időjárásra. Hisz' egyébként minden rendben volt, alapvető szükségleteik ki voltak elégítve, mégis hol az egyik, hol a másik ordított torkaszakadtából, vagy csak úgy lightosan, de olyan, hogy mind a ketten aludjanak, vagy csak simán csend legyen kb 2 óra volt egész nap.
Az is akkor, amikor Livike odaát volt Mamáéknál... ott ette meg az ebédet is, ott aludt egy fél órát, utána még elvoltak egy darabig, majd "hazahoztam" :))
Levike aludt kb másfél órát ez idő alatt, délutánra mégis nyűgös lett megint.
A tegnap éjjel jól telt, Livike ébredt 4:30-kor, kis kaja és alvás tovább 8 óráig! :)
A szokásos reggeli dolgok után itt is összeraktunk egy adag habtapit, - egy másik adagot még tegnap bent. - és az újdonság varázsa segített is, egy ideig szépen eljátszogattak rajta a gyerkőcök. :)
A gyümölcsöt majdnem 11 órakor ették meg, szépen, ügyesen...
Az ebédet Livike 13:30-kor ette Mamával, Levike pedig velem és Apával 14:20-kor.:)
A mai menü Apa-gyártotta sárgarépa-zöldség-krumpli-kevés alma-csirkehús, valamint húsleves kombináció volt, és meglepő módon Levi is szépen ette. Magához képest legalábbis. Persze fintorgott, meg kicsit kirázta a hideg az elején, de utána szépen ette, addig amíg gondolom valamennyire jól nem lakott, utána már csak játszott meg kapkodott volna bele, itt adtam át Apának a stafétát, vagyis a kanalat. :) Elég nagy adag volt, több, mint a gyári üveges, és mivel ez házi kaja, jóval töményebb és táplálóbb is, mégis kb 3 kanálnyi maradt meg belőle. Ügyes volt a Fiúka, ez a lényeg.
Livike is szépen ette Mamával, de Neki is maradt valamennyi, nem baj az... :)
Szóval az evés része a mai napnak JÓ volt. :)
A többi része meg nem annyira, de ezt már az elején ráfogtam az időjárásra.
Levinél meg arra, hogy úgy láttuk, hogy jön felül a jobb felső foga is, kézzel is lehet valamit érezni, legalábbis az eddigiekhez képest más az ínyének a tapintása. A duzzadás már régen ott van, de most mégis más. Lehet, hogy beelőzi Livit fog növesztésben, pedig jóval később jött elő a legelső. :))
20 órakor fürdettünk, de Livi még nem alszik, magyaráz meg cuppog a kajával, nem tudom mikor óhajt elaludni végre.
Na és akkor jöjjön pár kép, iwiwre már délután feltettem, ide csak párat teszek, mert soha nem tudom mennyi időm van blogolni, ma ezt mindenképp ki szeretném tenni. :)
A videóhoz sajnos hozzá se tudtam fogni, a kamera is tegnap este óta a töltőn van, le is veszem majd, mert biztos nem használ neki, ha ennyit rajta van....
Talán holnap... majd, valamikor, ahogy tudom telepítem, töltöm, vágom, felteszem. :))
Tehát akkor kattintás és jönnek a képek. :)
2009. december 21., hétfő
Folyt.köv. :)
A kora délutáni hangos ébredés után még majdnem egy órán át játszottunk, közben előkészítettem az ebédjüket is, ami ma megint üveges volt, mert nem volt itthon alapanyag almán kívül, azt meg megint nem akartam csinálni.
13:40-kor Livikével kezdtem az etetést, mivel a KicsiLány a gyümölcs után elaludt pótlás tápszer nélkül, így gondoltam, hogy Ő az éhesebb. (Nem vártam meg, hogy igazán jelezze is hogy éhes, mert az akkor sírással és nyűgösséggel jár. )
Szépen megette, nem volt semmi gond. :) Ügyes Lány! Nem köpködött, nem forgolódott, ki se kente magát. (Akkor még!)
Ezután következett LeviÚr etetése, ami szintén jól indult, bár Ő jobban kapkodta a fejét, de aztán a tévé irányába fordítottam a hordozót, hogy lássa, akkor nem forgott, hanem evett szépen. Kb. háromnegyede már benn volt a helyén, a kicsi pociban, amikoris egy jól irányzott mozdulattal kiverte a kezemből a tele kanalat, aminek tartalma a nadrágjára és a hordozó huzatján landolt. Én próbáltam megőrizni hidegvérem, hogy ne ordítsak rá annyira, hogy megijedjen, csak egy picit szóltam hangosabban, hogy ezt azért mégsem így kellene (nem egészen így mondtam:) ) és meg kellene enni még a maradékot, miután nagyjából letöröltem a nadrágjáról meg a kezéről a cuccost.
Livike mindeközben a játszószőnyegen szépen elvolt. A hordozóban nem akart már lenni, pedig a legtöbb esetben ott szokott hintázni evés után is, de most kivettem, hadd legyen Ő is kicsit a "placcon" amíg Levit etetem.
Kicsit rámelegítettem a kajára, mert természetesen kihűlt, és újra nekiveselkedtem az izgő-mozgó, vigyorgó-röhögő, enni nem akaró Fiam etetésének.
Kajás tál mellettem, én játékosan kb fél percig becéloztam a száját, próbáltam elkerülni, hogy újra kiverje a kezemből, mire végre sikerült a célba juttatni a kanalat....
Nade! Nem ez a lényeg.. Keresem a tálat, hát az előbb még itt volt, hol van? Ennyire nem lehetek hülye hogy nem tudom hova tettem!
Mire megláttam: Livike kezében volt, a tartalma nagy része a Lány nyakában és a ruháján! Na ez szép! Ennyire nem lehet még éhes, hogy elveszi a másik elől a kaját.:) Persze gyorsan elvettem tőle, levettem a kajás cuccot Róla, mielőtt a nagy közlekedésben mindent összeken.
Mire újra hozzáfogtam volna Levit etetni, Mama is épp megérkezett, úgyhogy Ő etetett, én öltöztettem. :)
Livike jóvoltából egyébként most már tényleg el kellett pakolnom a pelenkázó szekrény oldalánál levő polcok alsó részéről a cuccokat, ugyanis délelőtt arra mentem be, hogy kiszedte a púdert, fürdőhabot, légfrissítőt, üres kenőcsös dobozt (gyógyszertárit, kimostam hátha jó lesz valamire címmel), szóval amit elért azt kiszedte. És nem elég, hogy arrébb tettem a Kisasszonyt, mire összeszedtem a cuccokat hogy máshova tegyem már újra ott volt, a légfrissítős flakont vette célba megint. Biztos tetszik, hogy szép rózsaszín. De sajnos el kellett vegyem, mert még csak az kellett volna, hogy megnyomja! Még jó, hogy elég erős a nyomókája, nem hiányzott volna, hogy szembe vagy szájba fújja magát vele.
Az éjjeli szekrény a másik kedvenc célpontja, de a telefontöltőket már áttettem máshova onnan, bár így is lenne még mit kipakolnia....
Ma már mostam egy adag ruhájukat géppel, ma csak a pelusokat akartam kimosni kézzel (meg kifőzni) erre a gyerekek tettek róla, hogy legyen mit mosnom. :) Plusz 1 nadrág, 1 blúz, 1 body. :) Mivel rögtön beáztattam nem kellett vele sokat vacakolni, gyorsan kész lettem vele. :)
Kb. egy órát aludtak, Livike valamivel többet, de már Ő is fent van, úgyhogy megint mehetek befelé lassan, mert nem sokáig maradnak ilyenkor csendben. Levi most termelt egy hatalmas adagot, az előbb kiabált, elég volt a közelébe mennem, hogy tudjam, miért. :))
Kint nagyon hideg volt/van ma is. De legalább a hó nem esik! Nézzük a jobb oldalát a dolognak!
Ma se jutottam el vásárolni, mert Mama ment, bár hamarosan jön, lehet, hogy még a kisboltba el tudok szaladni, de ha nem az se baj, végülis felírtam Neki, hogy mit hozzon. Igaz, abban tej meg kenyér nem szerepel, de a nehezebb dolgok viszont igen, amiket kocsival mégis könnyebb elhozni, meg az Intersparban olcsóbbak is mint a Sparban vagy a CBA-ban ahova én könnyebben el tudok jutni.
Egyelőre ennyi, lehet, hogy mára is, de még lehet, hogy jövök este. :)
Remélhetőleg eseménytelen (hisztimentes) délutánunk-esténk lesz. :)
13:40-kor Livikével kezdtem az etetést, mivel a KicsiLány a gyümölcs után elaludt pótlás tápszer nélkül, így gondoltam, hogy Ő az éhesebb. (Nem vártam meg, hogy igazán jelezze is hogy éhes, mert az akkor sírással és nyűgösséggel jár. )
Szépen megette, nem volt semmi gond. :) Ügyes Lány! Nem köpködött, nem forgolódott, ki se kente magát. (Akkor még!)
Ezután következett LeviÚr etetése, ami szintén jól indult, bár Ő jobban kapkodta a fejét, de aztán a tévé irányába fordítottam a hordozót, hogy lássa, akkor nem forgott, hanem evett szépen. Kb. háromnegyede már benn volt a helyén, a kicsi pociban, amikoris egy jól irányzott mozdulattal kiverte a kezemből a tele kanalat, aminek tartalma a nadrágjára és a hordozó huzatján landolt. Én próbáltam megőrizni hidegvérem, hogy ne ordítsak rá annyira, hogy megijedjen, csak egy picit szóltam hangosabban, hogy ezt azért mégsem így kellene (nem egészen így mondtam:) ) és meg kellene enni még a maradékot, miután nagyjából letöröltem a nadrágjáról meg a kezéről a cuccost.
Livike mindeközben a játszószőnyegen szépen elvolt. A hordozóban nem akart már lenni, pedig a legtöbb esetben ott szokott hintázni evés után is, de most kivettem, hadd legyen Ő is kicsit a "placcon" amíg Levit etetem.
Kicsit rámelegítettem a kajára, mert természetesen kihűlt, és újra nekiveselkedtem az izgő-mozgó, vigyorgó-röhögő, enni nem akaró Fiam etetésének.
Kajás tál mellettem, én játékosan kb fél percig becéloztam a száját, próbáltam elkerülni, hogy újra kiverje a kezemből, mire végre sikerült a célba juttatni a kanalat....
Nade! Nem ez a lényeg.. Keresem a tálat, hát az előbb még itt volt, hol van? Ennyire nem lehetek hülye hogy nem tudom hova tettem!
Mire megláttam: Livike kezében volt, a tartalma nagy része a Lány nyakában és a ruháján! Na ez szép! Ennyire nem lehet még éhes, hogy elveszi a másik elől a kaját.:) Persze gyorsan elvettem tőle, levettem a kajás cuccot Róla, mielőtt a nagy közlekedésben mindent összeken.
Mire újra hozzáfogtam volna Levit etetni, Mama is épp megérkezett, úgyhogy Ő etetett, én öltöztettem. :)
Livike jóvoltából egyébként most már tényleg el kellett pakolnom a pelenkázó szekrény oldalánál levő polcok alsó részéről a cuccokat, ugyanis délelőtt arra mentem be, hogy kiszedte a púdert, fürdőhabot, légfrissítőt, üres kenőcsös dobozt (gyógyszertárit, kimostam hátha jó lesz valamire címmel), szóval amit elért azt kiszedte. És nem elég, hogy arrébb tettem a Kisasszonyt, mire összeszedtem a cuccokat hogy máshova tegyem már újra ott volt, a légfrissítős flakont vette célba megint. Biztos tetszik, hogy szép rózsaszín. De sajnos el kellett vegyem, mert még csak az kellett volna, hogy megnyomja! Még jó, hogy elég erős a nyomókája, nem hiányzott volna, hogy szembe vagy szájba fújja magát vele.
Az éjjeli szekrény a másik kedvenc célpontja, de a telefontöltőket már áttettem máshova onnan, bár így is lenne még mit kipakolnia....
Ma már mostam egy adag ruhájukat géppel, ma csak a pelusokat akartam kimosni kézzel (meg kifőzni) erre a gyerekek tettek róla, hogy legyen mit mosnom. :) Plusz 1 nadrág, 1 blúz, 1 body. :) Mivel rögtön beáztattam nem kellett vele sokat vacakolni, gyorsan kész lettem vele. :)
Kb. egy órát aludtak, Livike valamivel többet, de már Ő is fent van, úgyhogy megint mehetek befelé lassan, mert nem sokáig maradnak ilyenkor csendben. Levi most termelt egy hatalmas adagot, az előbb kiabált, elég volt a közelébe mennem, hogy tudjam, miért. :))
Kint nagyon hideg volt/van ma is. De legalább a hó nem esik! Nézzük a jobb oldalát a dolognak!
Ma se jutottam el vásárolni, mert Mama ment, bár hamarosan jön, lehet, hogy még a kisboltba el tudok szaladni, de ha nem az se baj, végülis felírtam Neki, hogy mit hozzon. Igaz, abban tej meg kenyér nem szerepel, de a nehezebb dolgok viszont igen, amiket kocsival mégis könnyebb elhozni, meg az Intersparban olcsóbbak is mint a Sparban vagy a CBA-ban ahova én könnyebben el tudok jutni.
Egyelőre ennyi, lehet, hogy mára is, de még lehet, hogy jövök este. :)
Remélhetőleg eseménytelen (hisztimentes) délutánunk-esténk lesz. :)
2009. december 15., kedd
Kajakudarc
Levikének nem ízlett a főztöm. De Levikének már két napja nem ízlik az üveges kaja sem. Volt ugyebár a hányós eset, azóta egyszer köpött, nem hányt, de mindentől öklendezik.
Mitől lehet ez?
Ma délelőtt a gyümölcsöt szépen megette, bár lassan és kis kanálhegyekkel adtam csak, viszont elfogyott mind, egyetlen öklendezés nélkül. Tegnap is meg ma is csak almát kaptak babapiskótával, nem tettem bele körtét meg banánt, hátha azok közül valamelyik nem tetszik a gyomrának.
Ebédre gondoltam ideje elkezdeni a házi kaját, ugyebár ahhoz, hogy fejlődjön a mozgásuk is, több energia kell, mint amit az üveges kaják adnak. Bár a mai kajában nem biztos hogy túl sok volt, de valahol el kell kezdeni.
Kezdtem azzal, hogy a tegnap délután hozott majdnem egy kiló csirkemellet megfőztem.
(nem ennyit esznek egyszerre:)) )
Közben pároltam almát és főztem 3 szem krumplit, valami almafőzelék félét akartam csinálni. A fűszerezéssel nem vagyok tisztában, hogy mit lehet már Nekik adni, így egy csipet sót tettem csak a krumpliba, amúgy semmit. Nem is sok köze volt az ízének az almafőzelékhez :) Főleg pépesítve.... Egyébként azt mondják, hogy attól hogy valami nekünk nem ízlik a babáknak még lehet, hogy tetszeni fog, mert Ők még nem szokták meg - ha nem szoktatták hozzá őket - a fűszereket, az édeset, a sósat, az úgymond "finomat". A natúr ízek Nekik ugyanolyan jók, mint nekünk az ízesített. Hát nem tudom mennyi igazság van ebben, én pl az üveges bébiételt sem enném meg, némelyiknek annyira rossz íze van.
Szóval alma és krumpli összeturmixolás, közben a húst is leturmixoltam, vagyis a botmixerhez van ilyen aprító rész is, azzal próbáltam, hát érdekes, mert egy része szinte habos lett más része meg darabos, de nem baj, mert ha teszem majd a kajákba úgyis lesz még rajta turmixolva egy kicsi. :)
Kizacskózom majd kis adagokba és megy a fagyóba. Egyelőre a hűtőben van, nem volt még nagyon időm sem, de főleg kedvem méricskélni meg csomagolni... Reggelig semmi baja nem lesz, de még az is lehet, hogy most este megcsinálom.
Mitől lehet ez?
Ma délelőtt a gyümölcsöt szépen megette, bár lassan és kis kanálhegyekkel adtam csak, viszont elfogyott mind, egyetlen öklendezés nélkül. Tegnap is meg ma is csak almát kaptak babapiskótával, nem tettem bele körtét meg banánt, hátha azok közül valamelyik nem tetszik a gyomrának.
Ebédre gondoltam ideje elkezdeni a házi kaját, ugyebár ahhoz, hogy fejlődjön a mozgásuk is, több energia kell, mint amit az üveges kaják adnak. Bár a mai kajában nem biztos hogy túl sok volt, de valahol el kell kezdeni.
Kezdtem azzal, hogy a tegnap délután hozott majdnem egy kiló csirkemellet megfőztem.
(nem ennyit esznek egyszerre:)) )
Közben pároltam almát és főztem 3 szem krumplit, valami almafőzelék félét akartam csinálni. A fűszerezéssel nem vagyok tisztában, hogy mit lehet már Nekik adni, így egy csipet sót tettem csak a krumpliba, amúgy semmit. Nem is sok köze volt az ízének az almafőzelékhez :) Főleg pépesítve.... Egyébként azt mondják, hogy attól hogy valami nekünk nem ízlik a babáknak még lehet, hogy tetszeni fog, mert Ők még nem szokták meg - ha nem szoktatták hozzá őket - a fűszereket, az édeset, a sósat, az úgymond "finomat". A natúr ízek Nekik ugyanolyan jók, mint nekünk az ízesített. Hát nem tudom mennyi igazság van ebben, én pl az üveges bébiételt sem enném meg, némelyiknek annyira rossz íze van.
Szóval alma és krumpli összeturmixolás, közben a húst is leturmixoltam, vagyis a botmixerhez van ilyen aprító rész is, azzal próbáltam, hát érdekes, mert egy része szinte habos lett más része meg darabos, de nem baj, mert ha teszem majd a kajákba úgyis lesz még rajta turmixolva egy kicsi. :)
Kizacskózom majd kis adagokba és megy a fagyóba. Egyelőre a hűtőben van, nem volt még nagyon időm sem, de főleg kedvem méricskélni meg csomagolni... Reggelig semmi baja nem lesz, de még az is lehet, hogy most este megcsinálom.
2009. december 11., péntek
Egy kis sikerélmény :)
Végre, sok idő óta először elmondhatom, hogy NAGYON SZÉPEN ETTEK a gyerekek! :)
Se köpködés, se fújás, se sírás, se hiszti! El sem hiszem! :))
Jajj, csak el ne kiabáljam. Ma még előttünk van az ebéd... :))
Livike egyszer akart csak sírni, amikor túl lassan adtam a kaját..
Csak úgy tátotta a kicsi száját..... :)
Jó lenne, ha aludnának egy kicsit, hogy el tudjak menni a gyógyszertárba.
Mama nem tud itt lenni, sok a dolga, hogy tegnap nem volt....
Az etetésnél egyébként Dédi Mama segített, Levikét Ő etette.
Szépen evett Ő is, csak néha akart belenyúlni a kajába, nem annyiszor, mint nálam. :)
Szóval elmondhatom, hogy ez most JÓ etetés volt.
Ha mindig ilyen lenne, nem görccsel a gyomromban fognék hozzá, hogy ugyan éppen most mit fognak produkálni.
Na megyek kimosom a cuccaikat, mert tegnap ugyebár jutott a nadrágokra meg a pulcsikra is kaja... be vannak áztatva, de maguktól nem fognak kimosódni és megszáradni. :))
Se köpködés, se fújás, se sírás, se hiszti! El sem hiszem! :))
Jajj, csak el ne kiabáljam. Ma még előttünk van az ebéd... :))
Livike egyszer akart csak sírni, amikor túl lassan adtam a kaját..
Csak úgy tátotta a kicsi száját..... :)
Jó lenne, ha aludnának egy kicsit, hogy el tudjak menni a gyógyszertárba.
Mama nem tud itt lenni, sok a dolga, hogy tegnap nem volt....
Az etetésnél egyébként Dédi Mama segített, Levikét Ő etette.
Szépen evett Ő is, csak néha akart belenyúlni a kajába, nem annyiszor, mint nálam. :)
Szóval elmondhatom, hogy ez most JÓ etetés volt.
Ha mindig ilyen lenne, nem görccsel a gyomromban fognék hozzá, hogy ugyan éppen most mit fognak produkálni.
Na megyek kimosom a cuccaikat, mert tegnap ugyebár jutott a nadrágokra meg a pulcsikra is kaja... be vannak áztatva, de maguktól nem fognak kimosódni és megszáradni. :))
2009. december 7., hétfő
Vasárnap
Nem írom újra, nem törlöm ki.
A tegnap este elkezdett bejegyzésemet folytatom, akkor kb. 9 óra volt amikor elkezdtem írni, csak utána nem tudtam már vissza jönni.
Tehát:
Bár már este van, még nem mondhatom el, hogy vége a napnak, mert még nem alszanak, hiába fürdettük Őket később, mint ahogy szoktuk.
Most megy a "buli", kiabálnak egymásnak, egyelőre jól elvannak, pedig már aludni kellene.
Na de ez is jobb, mint ha sírás lenne. Biztos lesz az is, nem ússzuk meg mára sem.
Hol is fejeztem be? Ja igen. ott, hogy hamarosan főzelék evés következik.
Következett is, 14 órakor.
Livikével kezdtem. Elég jól megette, végül is megette mindet, de hát hogy..!
Hordozóban egyfolytában fújt, az ölemben úgy-ahogy ette. A vége felé már ott is sírt.
Olyankor kicsit abbahagytuk, játszogattam Vele, volt is vigyorgás meg minden, de ahogy újra közelítettem a kanállal kezdődött az egész elölről. Valahogy csak sikerült lekőzdeni azt az üveg kaját. :)
Következett Levi. Szokásától eltérően most Ő sem ette nyugisan a hordozóban a kaját, hát kivettem ölbe. Ott ette. :) De folyton a szájába nyúlkált, forgolódott meg minden, de ez az adag is csak bement nehezen.
Egy óra hossza volt kereken a két gyerkőc etetése.
Persze utána már nem aludtak. Egy jó darabig a földön voltak, ott jól eljátszottak egymással is, meg velem is. :)
16 órakor gondoltam most már csinálok kaját és beteszem Őket a kiságyba, hogy végre ki tudjak menni megsütni a húst. Úgy is lett, a kiságyból legalább nem tudnak elmászkálni, itt lehetett hagyni Őket. Igaz, 2 percenként beszaladgáltam, vagy legalábbis az ajtóig hallgatózni, hogy van-e már ordítás.
16:30-kor jött haza Apa, akkor már volt. Mármint ordítás. De épp végeztem a kajával, úgyhogy utána már itt voltunk mind a ketten. :) És még enni is tudtunk! :)
Nem voltak "rosszak", mondhatom, hogy egész nap jól viselkedtek kivéve a két etetést. :)
19:45-kor kezdtem el az esti kajájukat készíteni, addig olyan jól eljátszottunk, gondoltam jól fárasszuk le Őket, hátha hamarabb elalszanak, vagy legalább később kelnek majd fel.
Végül 20:15-kor kezdtünk neki a fürdetésnek Apával, akkorra már látszott, hogy nagyon álmosak. Mind a hárman. :))
Gyorsan kész lettünk, mire a fürdésre kerül a sor, előtte már van csupaszkodás is, torna meg ilyenek.. úgyhogy akkor már csak gyorsan fürdeni kell meg öltözködni. :)
Szépen el is kezdték enni a kajájukat, úgy tűnt minden OK, de egy idő után úgy gondolták, hogy még egyáltalán nem akarnak aludni és kezdődött a már említett hancúrozás.
Közben Mamáék is haza értek a bowling versenyről, (Első helyezett lett Mama! Aranyérmet kapott! Papa is játszott, Ő pedig ezüstérmet szerzett. Innen is gratulálok Nekik! :) ) persze beköszöntek, Nekik is furcsa lenne, ha egy nap egyáltalán nem látnák a gyerekeket... Volt már rá példa, de Mama szerint elég rossz érzés volt. Hmm.. Mi lesz ha egyszer valaha elköltözünk?:)) Kilátás erre jelenleg nem sok van, de örökre úgyse lakhatunk itt. Egyszerűen nem férünk el. :( Ez a lakás két embernek megfelelő, de négynek már kicsi. :( Na de most nem ezt akartam írni, hanem hogy miután még Mamáékkal is kijátszották magukat (kb 5 percig voltak bent) Livikét beletettem a hordozóba, Levi meg maradt kint a nagy ágyon. Mert előtte már kikerült, mivel a nagy kacarászásnak természetesen sírás lett a vége.
Livike kb 1 órányi hintázgatás után elaludt, de a biztonság kedvéért még vártam fél órát, hogy biztos mélyen aludjon, és utána tettem a helyére.
Levi pedig szépen elaludt a nagy ágyon, úgy, mint a nagyok, oldalra fordulva, bekuporodva, ügyesen. :) Ott feküdtem a háta mögött (néztem a tévét) de ha nem vagyok ott is elaludt volna. :) Ő is ment a helyére akkor, amikor Livi.
Végre lefekhettem én is.
Nem alhattam sokat, amikor Livi sírására felébredtem azt hittem van már vagy hajnal 2, erre még csak 23:45 volt... Na mondom ez jó. Gyors kajakészítés és azzal vissza is aludt.
Egészen reggel 6:40-ig sikerült aludniuk, ezáltal nekünk is. :)
És hogy el ne felejtsem már, elveszek a részletekben a legfontosabbat meg kihagyom a vasárnapból.
Dátum szerint könnyű lesz megjegyezni, december 6. :
A tegnap este elkezdett bejegyzésemet folytatom, akkor kb. 9 óra volt amikor elkezdtem írni, csak utána nem tudtam már vissza jönni.
Tehát:
Bár már este van, még nem mondhatom el, hogy vége a napnak, mert még nem alszanak, hiába fürdettük Őket később, mint ahogy szoktuk.
Most megy a "buli", kiabálnak egymásnak, egyelőre jól elvannak, pedig már aludni kellene.
Na de ez is jobb, mint ha sírás lenne. Biztos lesz az is, nem ússzuk meg mára sem.
Hol is fejeztem be? Ja igen. ott, hogy hamarosan főzelék evés következik.
Következett is, 14 órakor.
Livikével kezdtem. Elég jól megette, végül is megette mindet, de hát hogy..!
Hordozóban egyfolytában fújt, az ölemben úgy-ahogy ette. A vége felé már ott is sírt.
Olyankor kicsit abbahagytuk, játszogattam Vele, volt is vigyorgás meg minden, de ahogy újra közelítettem a kanállal kezdődött az egész elölről. Valahogy csak sikerült lekőzdeni azt az üveg kaját. :)
Következett Levi. Szokásától eltérően most Ő sem ette nyugisan a hordozóban a kaját, hát kivettem ölbe. Ott ette. :) De folyton a szájába nyúlkált, forgolódott meg minden, de ez az adag is csak bement nehezen.
Egy óra hossza volt kereken a két gyerkőc etetése.
Persze utána már nem aludtak. Egy jó darabig a földön voltak, ott jól eljátszottak egymással is, meg velem is. :)
16 órakor gondoltam most már csinálok kaját és beteszem Őket a kiságyba, hogy végre ki tudjak menni megsütni a húst. Úgy is lett, a kiságyból legalább nem tudnak elmászkálni, itt lehetett hagyni Őket. Igaz, 2 percenként beszaladgáltam, vagy legalábbis az ajtóig hallgatózni, hogy van-e már ordítás.
16:30-kor jött haza Apa, akkor már volt. Mármint ordítás. De épp végeztem a kajával, úgyhogy utána már itt voltunk mind a ketten. :) És még enni is tudtunk! :)
Nem voltak "rosszak", mondhatom, hogy egész nap jól viselkedtek kivéve a két etetést. :)
19:45-kor kezdtem el az esti kajájukat készíteni, addig olyan jól eljátszottunk, gondoltam jól fárasszuk le Őket, hátha hamarabb elalszanak, vagy legalább később kelnek majd fel.
Végül 20:15-kor kezdtünk neki a fürdetésnek Apával, akkorra már látszott, hogy nagyon álmosak. Mind a hárman. :))
Gyorsan kész lettünk, mire a fürdésre kerül a sor, előtte már van csupaszkodás is, torna meg ilyenek.. úgyhogy akkor már csak gyorsan fürdeni kell meg öltözködni. :)
Szépen el is kezdték enni a kajájukat, úgy tűnt minden OK, de egy idő után úgy gondolták, hogy még egyáltalán nem akarnak aludni és kezdődött a már említett hancúrozás.
Közben Mamáék is haza értek a bowling versenyről, (Első helyezett lett Mama! Aranyérmet kapott! Papa is játszott, Ő pedig ezüstérmet szerzett. Innen is gratulálok Nekik! :) ) persze beköszöntek, Nekik is furcsa lenne, ha egy nap egyáltalán nem látnák a gyerekeket... Volt már rá példa, de Mama szerint elég rossz érzés volt. Hmm.. Mi lesz ha egyszer valaha elköltözünk?:)) Kilátás erre jelenleg nem sok van, de örökre úgyse lakhatunk itt. Egyszerűen nem férünk el. :( Ez a lakás két embernek megfelelő, de négynek már kicsi. :( Na de most nem ezt akartam írni, hanem hogy miután még Mamáékkal is kijátszották magukat (kb 5 percig voltak bent) Livikét beletettem a hordozóba, Levi meg maradt kint a nagy ágyon. Mert előtte már kikerült, mivel a nagy kacarászásnak természetesen sírás lett a vége.
Livike kb 1 órányi hintázgatás után elaludt, de a biztonság kedvéért még vártam fél órát, hogy biztos mélyen aludjon, és utána tettem a helyére.
Levi pedig szépen elaludt a nagy ágyon, úgy, mint a nagyok, oldalra fordulva, bekuporodva, ügyesen. :) Ott feküdtem a háta mögött (néztem a tévét) de ha nem vagyok ott is elaludt volna. :) Ő is ment a helyére akkor, amikor Livi.
Végre lefekhettem én is.
Nem alhattam sokat, amikor Livi sírására felébredtem azt hittem van már vagy hajnal 2, erre még csak 23:45 volt... Na mondom ez jó. Gyors kajakészítés és azzal vissza is aludt.
Egészen reggel 6:40-ig sikerült aludniuk, ezáltal nekünk is. :)
És hogy el ne felejtsem már, elveszek a részletekben a legfontosabbat meg kihagyom a vasárnapból.
Dátum szerint könnyű lesz megjegyezni, december 6. :
Levikének is érezni lehet az első fogacskáját! :)
Neki úgy tűnik bal alsó középső foga lesz az első ami ki fog bújni.
Az ínye már fehér, kézzel érezhető, de még nem látható. Majd az lesz. :)
Nna. 10 óra, a gyümölcs kész van, csak arra vár, hogy megegyék. Az meg ugyebár csak úgy lehetséges, ha megetetem. Vagy megetetjük. Jobb lenne úgy, ha Mama ráér. Ha nem, akkor egyedül. Meg kell ezt nekem szoknom. :)
Az este készült képekből meg majd teszek fel később párat. :)
Egyelőre ennyi. :)
2009. október 4., vasárnap
Semmi különös...
... nem történt mióta utoljára írtam. Tudom, a képeket kellene már végre feltennem. Iwiw-re már sikerült, kb 4 részletben, de ott már megvannak. :) Ha a gyerekek is úgy akarják, akkor ide is felteszem ma már legalább egy részét a képeknek. Na nem az engedélyükre várok, azt majd max. pár év múlva kérhetek tőlük :) hanem azon múlik, hogy lesz-e időm, hogy Ők mennyire hagynak :)) Mostanában igyekszem minden nap megmérni a súlyukat, ha már a védőnőnél nem voltunk elég régen.. Azért szerintem fölösleges elmenni az orvosi rendelőbe a betegek közé - mert hiába nem akkor van a rendelés, úgyis mindig van valaki aki beteg, ha meg épp nincs, akkor előtte volt, és a bacik még bent lehetnek... - szóval csak azért hogy súlyt meg hosszt mérjenek kár elmenni. Pedig mégiscsak el kell, mert a kiskönyvbe viszont ők írhatják csak be az értékeket... Na majd meglátjuk. Az a baj, hogy mindenképp ketten kellünk hozzá, hogy elvigyük Őket... meg szerintem a gyerekeknek is fölösleges lelki megterhelés, mert lehet, hogy azt hiszik, hogy majd megint oltás lesz, ha oda megyünk... Bár ezt nem tudom, mennyire értik még... Mindenesetre a múltkor amikor a Tiszaligetbe lementünk babakocsival, úgy meg voltak szeppenve az elején, szerintem azt hitték, hogy megint orvoshoz megyünk.. az utcán eddig szinte csak akkor voltunk babakocsival, ha oda kellett menni. Egyedül nem igazán merek velük elindulni még a környékre sem, nehogy épp akkor jöjjön rá valamelyikőjükre a hiszti vagy csak simán a sírás, vagy bármi.. Ha alszanak akkor meg szerintem teljesen mindegy, hogy itt az udvaron tologatom Őket, vagy az utcán.. A másik meg az, hogy nem valami könnyű az ikerkocsival - benne kb plusz 14 kg gyerekkel:) - manőverezgetni, főleg erre felénk, ahol elég rosszak a járdák. Bár itt a környező kis utcákban lehet menni az úton is, nem jár túl sok autó.. A múltkor mikor Levinek felírta az orvos a kenőcsöt akkor el kellett Őket is vinnem a gyógyszertárba, mert egyedül voltam, nem hagyhattam itthon Őket, még akkor sem, ha biciklivel 10 perc alatt megjártam volna az egészet.. Szóval elmentünk, mire odaértünk mind a ketten elaludtak, mégsem mertem kint hagyni Őket, inkább megvártam míg kiürül a gyógyszertár, - plusz 3 ember aki később jött így elém került.. - és utána beszaladtam gyorsan a kenőcsért és jöttünk is haza. Ahogy fordultam meg a babakocsival, épp jött egy férfi az utcán, odaszólt, hogy "Az igen! Ehhez már jogosítvány kell!" és nevetett. Hmm, nem szoktam én meg, hogy odaszólogatnak, még ha nem rosszat, akkor is furcsa. Mikor a Tiszaligetbe mentünk le, az kb fél óra gyalog, akkor is akik elhaladtak mellettünk nézték és meg is jegyezték, hogy jé, ikrek, meg milyen aranyosak, meg hogy egy fiú, egy lány? Találgatták.. Visszafelé még egy kínai üzletembernek tűnő férfi is beszélgetett nekik egy sort, ahogy araszoltunk a Tisza hídon a tömegben... :))) Szóval tudom, hogy többet kellene velük kimozdulni, majd igyekszem.
A súlyméréssel kapcsolatban, a mai friss adatok: Livi 6780 gramm, Levi 7380 gramm. Livike az utóbbi időben úgy tűnt, mintha nem igazán akarna gyarapodni, így újra elkezdtem adni neki a vas cseppeket, ha kicsit is, de halad mostmár felfelé a súlya. Levi is halad, bár mára mínusz 110 grammban voltunk tegnaphoz képest, de ezen nem is csodálkozom, hisz tegnap annyit termelt a pelusba, hogy már mondtam Neki, hogy elfogy, ha így folytatja.. Nem volt hasmenése, semmi rendellenes, csak sok. :) Pedig evett is rendesen tegnap is. Gondolom szokni kell a "rendes" kaját, mivel mostanában nem az üveges gyárit kapják, hanem főzök.. Vettem csirkemellet, megfőztem, ledaráltam, eltettem kb 50 grammos adagokba a fagyasztóba. Az kb elég kettőjüknek egy kajához.. (a gyáriban is 10-12% a hús, ahogy olvastam az üvegen.. ) Eddig csináltam Nekik alma-krumpli, sütőtök-krumpli, sárgarépa-krumpli plusz egy kicsi alma főzelékeket. Elég jól megették. Volt olyan, hogy maradt a sütőtökösből egy kevés, kb. annyi ami egy gyereknek elég, másnap összekevertem egy gyári üvegessel, úgy is megették. :))) Mostanában Levike már nagyon szépen eszik kanállal, tátja a száját, szépen lenyeli, nem köpi vissza - na azért néha igen- :) Livike is megeszi, de Ő lassabban, meg néha több jön vissza a szájából, mint amit betettem... de remélem Ő is belejön hamarosan az evésbe, mert így csak az idegeskedés van... Néha már előre félek, ha etetés jön, hogy most milyen tortúra lesz... :( Lesz-e sírás, köpködés, nemenniakarás... Türelem, türelem, türelem.. Valakinek nincs egy jó nagy adag fölösleges türelme? Elküldhetné nekem... :)))
Úgy tűnik kicsit mind a ketten meg vannak fázva, legalábbis napi 2-3 alkalommal kell szívatni az orrukat, mindig van benne elég rendesen... Levi feneke változó, van mikor egész szép, de többnyire piros, és nem olyan szép sima... :( Bepanthennel kenem csak. A kukija úgy tűnik rendben van, a fürdővízben picit húzogatjuk, de nem erőltetve, csak szépen... A kiütések, vagy csípések is múlóban vannak, bár két napja pl a feje tetején jött ki egy, meg a nyelve hegyén is van. Nem tudom most már tényleg hogy mi ez.. Ma megint házi sütőtök lesz az ebéd, ha jön újabb elő, akkor attól van. Mert mikor először kijöttek is sütőtököt ettek, de akkor nagyon töményen, semmi hígítás, csak úgy ahogy összeturmixoltam..
Alvás. Napközben változó, van amikor 2 órákat is alszanak, persze nem mindig egyszerre :) van, hogy semmit, és már este aludnának el, amikor nem soká fürdés van. Levike mostanában mindig felébred éjfél felé, tegnap pl 23 óra körül ébredt sírva, próbáltam először elsimogatni, de aztán ki kellett venni és rajtam aludt el egy két visítás után.. Szerintem fázott, 21 fok volt bent.. de jéghideg volt mindene. Október elsején - ha tetszett, ha nem - be kellett gyújtanunk a konvektort a szobában fürdéshez és éjszakára. Az este is gyújtólángon ment, - úgy volt 21 fok - de feljebb vettem kicsit, akkor lett 23 fok, utána nem is kelt fel, csak reggel 5:45-kor. Visítás, gyorsan kikaptam az ágyból, betettem magam mellé, betakartam, hátha elalszik. Nem aludt. :) Korai ébresztőt csinált Apának is, aki jól meg is lepődött, hogy két nagy szem néz rá, ahogy kinyitotta a szemét.. :))))) Egy jódarabig elvolt Levike az ágyban, pedig fel is keltünk mellőle, megcsináltam a kaját Nekik, feltettem egy kávét, addig jól elvoltak, mert közben Livike is felébredt, jól elmagyarázgatott magának, meg gondolom Levinek.. Nem vártam meg míg sírás lesz, gyorsan jött a reggeli rutin - alvós cucc le, peluscsere, mérlegelés (de az minimum háromszor, mert egymás után kétszer mást mér, a harmadik dönti el, hogy melyik volt a jó súly. Szerencsére már jól tűrik a mérést. Egy időben azért nem mértem Őket mert ficánkoltak...) öltözés, közben ágy rendbetétel, és mindketten mennek vissza a kiságyba enni. Jó esetben enni, egyébként meg játszanak, és többször vissza kell adni a kaját, mire megeszik. :)
Lassan két órája ettek, úgyhogy megyek is, és megcsinálom a gyümölcsöt, hogy ne akkor kelljen, ha már ordítás van. (alma párolás éppencsakhogy, plusz egy fél banán, turmixgép, vagyis botmixer, és már kész is. Ezt nagyon szeretik. Őszibarackkal is szeretik az almát.
Azt hiszem megint elég sokat írtam, tényleg igyekszem már a képekkel... (ezt úgy írom most, mintha annyira sokakat érdekelne, hogy lesz kép vagy sem. :)) Egy konkrét olvasómat (barátnőm) tudok, meg a statisztikából nézve, még egy rendszeres látogatóm van valahonnan Pestről vagy környékéről, és ennyi. :))) ) Na de hátha lesztek többen is! :) Bár igazából magamnak írom, ja és persze a gyerekeknek pár év múlva, mégis jól esik, ha tudom, hogy valakit érdekel mi történik velünk. :) Megyek, mert Livike panaszkodik. Szerintem hasra fordult, és úgy maradt.. Kicsikét lusta lányka, nem akar visszafordulni, pedig már ideje lenne. Képes rá, mert már csinálta, csak nagyon ritkán.
Majd jövök. :)
A súlyméréssel kapcsolatban, a mai friss adatok: Livi 6780 gramm, Levi 7380 gramm. Livike az utóbbi időben úgy tűnt, mintha nem igazán akarna gyarapodni, így újra elkezdtem adni neki a vas cseppeket, ha kicsit is, de halad mostmár felfelé a súlya. Levi is halad, bár mára mínusz 110 grammban voltunk tegnaphoz képest, de ezen nem is csodálkozom, hisz tegnap annyit termelt a pelusba, hogy már mondtam Neki, hogy elfogy, ha így folytatja.. Nem volt hasmenése, semmi rendellenes, csak sok. :) Pedig evett is rendesen tegnap is. Gondolom szokni kell a "rendes" kaját, mivel mostanában nem az üveges gyárit kapják, hanem főzök.. Vettem csirkemellet, megfőztem, ledaráltam, eltettem kb 50 grammos adagokba a fagyasztóba. Az kb elég kettőjüknek egy kajához.. (a gyáriban is 10-12% a hús, ahogy olvastam az üvegen.. ) Eddig csináltam Nekik alma-krumpli, sütőtök-krumpli, sárgarépa-krumpli plusz egy kicsi alma főzelékeket. Elég jól megették. Volt olyan, hogy maradt a sütőtökösből egy kevés, kb. annyi ami egy gyereknek elég, másnap összekevertem egy gyári üvegessel, úgy is megették. :))) Mostanában Levike már nagyon szépen eszik kanállal, tátja a száját, szépen lenyeli, nem köpi vissza - na azért néha igen- :) Livike is megeszi, de Ő lassabban, meg néha több jön vissza a szájából, mint amit betettem... de remélem Ő is belejön hamarosan az evésbe, mert így csak az idegeskedés van... Néha már előre félek, ha etetés jön, hogy most milyen tortúra lesz... :( Lesz-e sírás, köpködés, nemenniakarás... Türelem, türelem, türelem.. Valakinek nincs egy jó nagy adag fölösleges türelme? Elküldhetné nekem... :)))
Úgy tűnik kicsit mind a ketten meg vannak fázva, legalábbis napi 2-3 alkalommal kell szívatni az orrukat, mindig van benne elég rendesen... Levi feneke változó, van mikor egész szép, de többnyire piros, és nem olyan szép sima... :( Bepanthennel kenem csak. A kukija úgy tűnik rendben van, a fürdővízben picit húzogatjuk, de nem erőltetve, csak szépen... A kiütések, vagy csípések is múlóban vannak, bár két napja pl a feje tetején jött ki egy, meg a nyelve hegyén is van. Nem tudom most már tényleg hogy mi ez.. Ma megint házi sütőtök lesz az ebéd, ha jön újabb elő, akkor attól van. Mert mikor először kijöttek is sütőtököt ettek, de akkor nagyon töményen, semmi hígítás, csak úgy ahogy összeturmixoltam..
Alvás. Napközben változó, van amikor 2 órákat is alszanak, persze nem mindig egyszerre :) van, hogy semmit, és már este aludnának el, amikor nem soká fürdés van. Levike mostanában mindig felébred éjfél felé, tegnap pl 23 óra körül ébredt sírva, próbáltam először elsimogatni, de aztán ki kellett venni és rajtam aludt el egy két visítás után.. Szerintem fázott, 21 fok volt bent.. de jéghideg volt mindene. Október elsején - ha tetszett, ha nem - be kellett gyújtanunk a konvektort a szobában fürdéshez és éjszakára. Az este is gyújtólángon ment, - úgy volt 21 fok - de feljebb vettem kicsit, akkor lett 23 fok, utána nem is kelt fel, csak reggel 5:45-kor. Visítás, gyorsan kikaptam az ágyból, betettem magam mellé, betakartam, hátha elalszik. Nem aludt. :) Korai ébresztőt csinált Apának is, aki jól meg is lepődött, hogy két nagy szem néz rá, ahogy kinyitotta a szemét.. :))))) Egy jódarabig elvolt Levike az ágyban, pedig fel is keltünk mellőle, megcsináltam a kaját Nekik, feltettem egy kávét, addig jól elvoltak, mert közben Livike is felébredt, jól elmagyarázgatott magának, meg gondolom Levinek.. Nem vártam meg míg sírás lesz, gyorsan jött a reggeli rutin - alvós cucc le, peluscsere, mérlegelés (de az minimum háromszor, mert egymás után kétszer mást mér, a harmadik dönti el, hogy melyik volt a jó súly. Szerencsére már jól tűrik a mérést. Egy időben azért nem mértem Őket mert ficánkoltak...) öltözés, közben ágy rendbetétel, és mindketten mennek vissza a kiságyba enni. Jó esetben enni, egyébként meg játszanak, és többször vissza kell adni a kaját, mire megeszik. :)
Lassan két órája ettek, úgyhogy megyek is, és megcsinálom a gyümölcsöt, hogy ne akkor kelljen, ha már ordítás van. (alma párolás éppencsakhogy, plusz egy fél banán, turmixgép, vagyis botmixer, és már kész is. Ezt nagyon szeretik. Őszibarackkal is szeretik az almát.
Azt hiszem megint elég sokat írtam, tényleg igyekszem már a képekkel... (ezt úgy írom most, mintha annyira sokakat érdekelne, hogy lesz kép vagy sem. :)) Egy konkrét olvasómat (barátnőm) tudok, meg a statisztikából nézve, még egy rendszeres látogatóm van valahonnan Pestről vagy környékéről, és ennyi. :))) ) Na de hátha lesztek többen is! :) Bár igazából magamnak írom, ja és persze a gyerekeknek pár év múlva, mégis jól esik, ha tudom, hogy valakit érdekel mi történik velünk. :) Megyek, mert Livike panaszkodik. Szerintem hasra fordult, és úgy maradt.. Kicsikét lusta lányka, nem akar visszafordulni, pedig már ideje lenne. Képes rá, mert már csinálta, csak nagyon ritkán.
Majd jövök. :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
