... de nagyon. Ez már nem is ősz, hanem egyenesen tél. Már csak a hó hiányzik. Hiányzik a fenét! Utálom azt is. :) Esőt is, havat is... kérdezhetik, hogy akkor nekem már semmi se jó? De, a nyár.. de csak ha nincs 40 fok, mert az se jó. Színes üveg ?:)))) Na jó, nem is ezt akartam írni, csak valami címen gondolkodtam és nem jutott eszembe semmi értelmes... :)
Dejdejdejdej.... Most épp ezt hajtja mind a két gyerekem... :))) Ilyen és ehhez hasonlókat mondogatnak, de annyira aranyosak, ahogy tátognak a kis szájukkal közben, és hol szinte mérgesen, hol jókedvűen, hol már kétségbeesetten mondják.. levegőt is alig kapva közben. Most ugye nehezíti a levegővételt az is, hogy elég hamar bedugul az orruk. Az orrszívás meg ugye még mindig nem a kedvenc elfoglaltságuk. Egyenesen kínzásszámba megy már ez a művelet, annyira tudom sajnálni őket olyankor, de meg kell csinálni, mert inkább én szenvedtessem kicsit, mint a kórházban az orvosok, ha lerakódik a cucc és majd ott szívatják ki meg felszúrják, meg mit tudom én.. :((( Szóval általában totális extázisban az ordítástól, vörös fejjel zajlik az orrszívás. :( Viszont ha csak azt nézzük, hogy mennyi kijön - és milyen gyakran - akkor már azt mondom megéri, mert az se marad bent, és utána megkönnyebbülnek kicsit... Remélem nem sokáig tart már ez a nyavalya ... az orvos azt mondta, hogy ez a hét, de gondolom ez nem szent írás, lehet, hogy belemegyünk még a jövő hétbe is. :( A gyógyszerek közül már csak "A Kanalas"-t kell enniük, mondjuk az a legrosszabb ízű, és persze az is harcok árán megy be, de ha muszáj akkor muszáj. Apa azt mondja mindig, hogy ő nem szereti szenvedtetni Őket, csináljam én az orrszívást is meg a gyógyszer adást.. hát jó... mintha én szeretném csinálni.. de már az előbb leírtam erről a véleményem. Ettől függetlenül persze segít, nem arról van szó, hogy nem, csak mindig mondja, hogy annyira rossz ez Neki is.. Naja..
Egyébként lényeges változás nincsen, Livikén úgy tűnik kevésbé jött ki a nátha, remélhetőleg nem ezután fog, Levi is csak tüsszög néha meg ugye az orra dugul el, egyéb baja nincs. Elég ez is szegénykéknek.
Popsi téren úgy tűnik - eddig legalábbis - beválik a gyógyszertári Canestenes kenőcs, mert reggelre is pl. épp csak egy picit volt piros a feneke egy része, viszont szokásához híven fél óra múlva úgy gondolta, hogy akkor most Ő tesz a tiszta pelusba egy kis cuccot, kb 5 perc múlva vettem ki, és már megint égő vörös volt a popsija.. :( Langyos vizes tisztítás, újra Canestenes kenőcs, és a következő peluscserénél újra szép (szebb) lett. Szóval érdekes.
Livikém nem tudom épp minek örül, de hallom, hogy kacag... drága... :))))
Egyébként meg a kisasszony valahogy nagyon hisztiske lett az utóbbi napokban. :( Ha a popója kikerül a kezünkből már megy a kétségbeesés, veri magát az ágyhoz, vagy pelenkázóhoz, babakocsihoz, épp hol van... ma is elég nehéz volt megnyugtatni.
Mivel hideg ide vagy oda, levegőzni márpedig kell, ma délután 2-kor felöltöztettem Őket overálba, és irány a babakocsi, csak itt a teraszon, fal felé fordítva, hogy ne érje a szél annyira.. Levi el is volt, de Livi folytatta a hisztijét és nem maradt az Istennek sem. :( Na akkor elő a hordozót, beletettem abba (fel az asztalra ami itt a teraszon van...) és egyik kezemmel a hordozót ringattam, a másikkal meg a babakocsit, mert közben Levi is kedvet kapott, biztos látta, hogy Livi ringatva van, nehogy már Ő kimaradjon.. :) Kb. 15 perc múlva elaludtak... Kicsit később megpróbáltam Livit beletenni a babakocsiba, felébredt, de elringattam és elaludt.. ott mégis melegebb van, ha nem sokkal is.. Nem telt bele sok idő, Levi felébredt, aminek egyenes következménye lett, hogy Livi is. (nem mindig egyenes, mert van, hogy simán alszik az egyikőjük amíg a másik sír...) Na akkor úgy gondoltam elég volt a hidegből, behoztam Őket.. végülis kb egy órahosszat kint voltak... Addig legalább ki tudtam jól szellőztetni idebent is. Persze a fűtést utána visszavettem, szóval most kellemes az idő odabent a szobában. Most elég jól eljátszanak, ejejejjej és társai hallatszanak, néha kacagás, néha panaszos sírás féle, de eddig nem lett belőle sírás, úgyhogy viszonylag jól elvannak. Kaptak egy adag kaját, gondolom jól esett a kinti hideg után egy kis meleg lötty.. :) (mármint tápszer... )
Hihi, most mintha Levike azt mondta volna, hogy "aja aja.." :) Persze ez véletlen... na meg a "gyejeeeee" még amit nagyon rég "mondanak"
Levi: "Bbebebebebe..." jó mérgesen.. :) Megnéztem, hát a rágókának magyaráz.. :))))
Ezt most befejezem, és ha Ők is úgy akarják - engedik - teszek fel pár képet... :)
2009. október 16., péntek
2009. október 14., szerda
Itt van az ősz....
... és vele együtt a megfázás és a nátha is. :(
De kezdjük az elején, vagyis ott, ahol legutóbb abbahagytam, mivel kb. 1 hét eseményei várnak megörökítésre. :)
Írtam a múlt héten, hogy megoldódni látszik Levi csípéseinek eredete. Végülis félig-meddig így is volt, ugyanis biztos volt szúnyogcsípés is, de valószínű, hogy mégis a sütőtök volt a hibás. Vagy a sárgarépa. Vagy a csirkehús, amit beleteszek, mindenesetre szerda óta nem eszik a főztöm, hanem újra a gyárit (de abban se sütőtököt), viszont nincs is Levin újabb kiütés/csípés. Tényleg kiderülhetne már, hogy mi okozta. Viszont, hogy ne unatkozzunk, van más! (sajnos)
A múlt hét második felében szinte minden nap elég nyűgösek voltak, főleg Levi. de Livi is, saját magához képest legalábbis nagyon, azóta ezt még fokozta.
Levi csípései/kiütései (vagy nevezzük őket bárminek) halványulnak, van, amelyik már nem is látszik, remélem mind el fog múlni nyom nélkül, főleg azért mert az arcán is vannak, nem lenne jó, ha megmaradna a helyük. :(
A fenékpirosság se jött helyre, pedig átmenetileg úgy tűnt, hogy már jó lesz, de nem. :( Nap közben sokszor már szép volt, de estére mindig csúnya lett, néha egész tüzes, nagyon rossz volt még nézni is, meg belegondolni, hogy biztos mennyire fájhat ez Neki. :(
Mivel a Bepanthen nem hozta meg a várt eredményt, újból adtam esélyt a Sudocremnek, hiszen elsőre csak párszor kentem be vele, nem csoda, hogy nem használt.
4 nap használat után ideig-óráig jó volt, de egy tetemesebb mennyiségű termés után mindig megint csúnya volt a feneke, hiába vettem ki rögtön... (Levikénél lehet tudni mikor termel, mert rendesen nyög hozzá:)) ) Így már nem tudtam mit csináljak, hogy már semmi se jó, pedig ezek a krémek mind jók - elvileg - és mégse segítettek....
Mindjárt írom az újabb versenyzőt, "aki" remélem már tényleg legyőzi ezt a gonosz pirosságot!
Szintén úgy szerda körül kezdett Levi tüsszögni, meg köhögni is, - bár a köhögést néha direkt csinálja mert bohóckodik- hétvégére, vagyis igazából szombat éjjelre rendesen kijött rajta a nátha... Alig kapott levegőt, szörcsögött, tüsszögött, nyávogott, nyűglődött, nem volt jó sehogy, nem is akart aludni sem, se rajtam nem volt jó most aludni, se mellettem, a helyén meg főleg nem.. Úgyhogy éjjel óránként keltem hozzá, persze volt, hogy két órán át nem aludtunk, vagy nehezen elaludt rajtam feküdve, de akkor meg én nem alhattam normálisan, mert féltem, hogy leesik.... A helyén igazából úgy 20 órától 23 óráig aludt, utána már kint volt végig...
Vasárnap reggel emiatt nem voltam éppen friss, az eső is esett - amit nagyon de nagyon utálok, bármikor is essen, de ha menni kell valahova akkor főleg! - már azon gondolkodtam, hogy nem is kéne elmenni a bababörzére, de aztán persze elmentünk.
A gyerekeket a férfiakra hagytuk, Apára és a Papára.. :) mi nők, Mama és én meg elindultunk majdnem 8 órakor, hogy áruljunk is pár kinőtt, de jó állapotú cuccot, meg szét is nézzünk, hátha akad valami nekünk való dolog...
A börze elég jó volt, rengeteg minden volt... ruhától a babkocsin át a fürdőkádig, minden... Mégsem sikerült sok mindent vennünk, mert amit igazán kerestünk volna, az hálózsák lett volna, mert ami most van már épphogycsak jó, de inkább kicsi... de sajnos nem találtunk olyat ami méretben is, anyagban is és árban is megfelelő lett volna. :( Találtunk viszont Levinek télire overált, úgyhogy meg már biztos nem fog fagyni :) Jó nagy rá, lehet, hogy még jövő őszre is jó lesz.. bár ezt nem hiszem, mert ami tavasszal annyira nagy volt rá, mint most ez, az most már rá se megy.. :) Nade ha Levinek lett véve valami, akkor Livinek is kell, így Neki meg vettünk egy kapucnis meleg zippzáras felsőt. Hiába jártuk körbe valahányszor az egész területet, egyszerűen nem találtunk semmi mást amit meg lehetett volna venni :( Na mindegy, ez már így alakult. Eladni is sikerült pár cuccunkat, persze összesen kb annyiért tudtunk árulni, mint amennyiért annakidején vettük pl. Livinek a meleg overálját, (ami kb 2szer volt rajta.) de nem is a haszonszerzés volt itt most a cél, hanem az, hogy ne itt álljanak a ruhák. Ez kb ennyi is volt, 12 órakor vége lett, jöttünk is haza. Áprilisban újra megyünk!:) (Sajnos csak egy évben kétszer: tavasszal és ősszel van nálunk ilyen börze, pedig biztos, hogy lenne rá többször is igény...)
Itthon minden rendben volt, a gyümölcsöt is megették, igaz kicsit később, mint ahogy ideje ett volna, de nem baj az.. Levike nem nagyon erőltette meg magát a gyümivel, de azért evett valamennyit, biztos nem érezte magát jól... :(
Egyre jobban bedugult az orra, 5 percenként szívattam, ami sajnos néha csak félig sikerült, mert a porszívó kb 1 perc működés (vagy annyi se..) után mindig úgy gondolta, hogy ő most leáll, és majd kb 10 perc múlva lehet újra bekapcsolni.... Ezt a dolgot úgy oldottuk meg, hogy kölcsönkaptuk Mama porszívóját, az már nem áll le... Vasárnap estére már Livi is kezdett tüsszögni, kahogni, szörcsögni... Úgy tűnt, szépen sikerült megfázni, vagy elkapni Apától, aki szintén meg van fázva, majdnem mindegy honnan, a lényeg, hogy benne vannak, és ez a nagyon nem jó :(
Vasárnap éjszaka megint többször keltem Levihez, szívattam az orrát, altatgattam..... Mikor végre sikerült, akkor meg Livi ébredt fel. Na ekkor már elég ideges voltam, dehát mit tudtam csinálni, kezdtem elölről azt, amit Levivel.. Sehogynemjó, serajtamsemellettem, stb... Egyszer mégis eljött a hétfő reggel, aminek vasárnap délután már örültem, mert tudtam, hogy akkor már lesz gyógyszertár és orvos is.
Hétfő délelőtt se javult a helyzet, sőt még romlott, mégpedig azzal, hogy már nagyon nehezen tűrték az orrszívást... (mára - kedd - már eljutottunk addig, hogy két emberes feladat lett a szívatás, egyik lefogja, másik szívatja, gyerek keservesen sír, szörnyű :(( )
Előtte pedig olyan szépen állták, Levi pl éjjel még szinte fel sem ébredt, hagyta ügyesen, hogy kiszívassam, és aludt is tovább.. ezzel szemben mára már Ő sem hagyja, már nem lehet közelíteni se felé az orrszívó csövével, már ordít.. hadakozik, kapkod.. Persze hogy akkor fáj neki, mert beleüti az arcát is meg az orrát a csőbe, hiába nem nyomom én bele erősen, ha Ő meg épp ránt a fején egyet és jól megnyomja :(
Felhívtam az orvost, hogy ha végez a rendeléssel jöjjön már ki és nézze meg őket, mert ez így már nagyon nem jó... Jött is, kb 12 óra volt...
Először is közölte, hogy még az elején vagyunk. Megfázás, kezelni kell, ír fel gyógyszereket, meg vegyek is még pluszban a gyógyszertárban. 5 napig kanalas orvosság, 3 napig Nurofen szirup, Levinek Rinathiol szirup is, este Nasivin orrcsepp, nap közben sóoldat-orrcsepp többször, és szívatni-szívatni-szívatni! Hát szívatnak ők, elég rendesen, mert még hétfő este szépen be tudtam adni minden gyógyszert, ma viszont már az is harc volt... úgyhogy most már a szájukhoz se lehet közelíteni, az orrukhoz ugye már eddig se lehetett. Pedig abban szerintem semmi rossz nincs, hogy benyomom a szájába azt a 2,5 meg 5 ml gyógyszert, amelyekből egyiknek sincs rossz íze... (a kanalas az szerintem még az amit anno én is ettem, mert nagyon ismerős volt az illata:) )
A gyógyszer és orrszívás harcokon felül még jön ugye a nyűgösség, az este nem alvás, stb..
Lázuk egyébként nem igazán volt. Levinek vasárnap csak hőemelkedése volt, de kapott egy fél Germicid C kúpot, hogy biztos, ami biztos, ne is legyen magasabb, Livinek pedig hétfőn délután volt 38°C, Ő megkapta a kúp másik felét, azzal le is ment a láza.
Este Levike nem akart aludni, jó kedve volt, vigyorgott, játszhatnékja volt, nem is úgy nézett ki, mint aki beteg :) A végén majdnem éjfél volt mire el tudtam altatni. Az éjszakát viszont végig aludták! Jó pár napja először nem kellett felkelnem. :)
Ma reggelre nem volt lázuk, de azért kapják a gyógyszert addig, ameddig az orvos mondta. Orrszívás és gyógyszerharc is volt bőven, alvás is elszórtan. (zápor is, de az nem elszórtan, hanem egész nap esett az eső!:( ) Délután megint nagy nyűgösség, sírás, minden ami ilyenkor szokás.. Láz semmi, gondolom nem voltak valami jól, vagy nem tudom mi okozhatta, de remélem, nem sokáig szenvednek szegénykéim, jó lenne, ha hamar meggyógyulnának!
Majdnem elfelejtettem, az orvos megnézte Levi fenekét is, ekkor mondta, hogy ír majd fel Canestenes krémet, amit a gyógyszertárban készítenek, kenjem azzal meg a Sudocremmel felváltva... Na meglátjuk, erről is olvastam már jót is, rosszat is, fene bánná, csak jönne már helyre a popsija is.
Na megyek, mert éjfél van, nem jutottam ide hamarabb írni, szokás szerint altatni kellett a gyerkőcöket..... Igaz, hogy írni még tegnap elkezdtem, de nem jutottam soha sokáig. Úgy gondoltam, most már be is fejezem, tart ameddig tart...
Képek most nem lesznek, pedig tegnap este csináltam párat a nagy vidámkodás közben.. :)
Megyek, mert lehet, hogy mielőtt elaludhatnék már kelhetek is fel, na hátha nem úgy lesz :)
Jóéjszakát! :)
De kezdjük az elején, vagyis ott, ahol legutóbb abbahagytam, mivel kb. 1 hét eseményei várnak megörökítésre. :)
Írtam a múlt héten, hogy megoldódni látszik Levi csípéseinek eredete. Végülis félig-meddig így is volt, ugyanis biztos volt szúnyogcsípés is, de valószínű, hogy mégis a sütőtök volt a hibás. Vagy a sárgarépa. Vagy a csirkehús, amit beleteszek, mindenesetre szerda óta nem eszik a főztöm, hanem újra a gyárit (de abban se sütőtököt), viszont nincs is Levin újabb kiütés/csípés. Tényleg kiderülhetne már, hogy mi okozta. Viszont, hogy ne unatkozzunk, van más! (sajnos)
A múlt hét második felében szinte minden nap elég nyűgösek voltak, főleg Levi. de Livi is, saját magához képest legalábbis nagyon, azóta ezt még fokozta.
Levi csípései/kiütései (vagy nevezzük őket bárminek) halványulnak, van, amelyik már nem is látszik, remélem mind el fog múlni nyom nélkül, főleg azért mert az arcán is vannak, nem lenne jó, ha megmaradna a helyük. :(
A fenékpirosság se jött helyre, pedig átmenetileg úgy tűnt, hogy már jó lesz, de nem. :( Nap közben sokszor már szép volt, de estére mindig csúnya lett, néha egész tüzes, nagyon rossz volt még nézni is, meg belegondolni, hogy biztos mennyire fájhat ez Neki. :(
Mivel a Bepanthen nem hozta meg a várt eredményt, újból adtam esélyt a Sudocremnek, hiszen elsőre csak párszor kentem be vele, nem csoda, hogy nem használt.
4 nap használat után ideig-óráig jó volt, de egy tetemesebb mennyiségű termés után mindig megint csúnya volt a feneke, hiába vettem ki rögtön... (Levikénél lehet tudni mikor termel, mert rendesen nyög hozzá:)) ) Így már nem tudtam mit csináljak, hogy már semmi se jó, pedig ezek a krémek mind jók - elvileg - és mégse segítettek....
Mindjárt írom az újabb versenyzőt, "aki" remélem már tényleg legyőzi ezt a gonosz pirosságot!
Szintén úgy szerda körül kezdett Levi tüsszögni, meg köhögni is, - bár a köhögést néha direkt csinálja mert bohóckodik- hétvégére, vagyis igazából szombat éjjelre rendesen kijött rajta a nátha... Alig kapott levegőt, szörcsögött, tüsszögött, nyávogott, nyűglődött, nem volt jó sehogy, nem is akart aludni sem, se rajtam nem volt jó most aludni, se mellettem, a helyén meg főleg nem.. Úgyhogy éjjel óránként keltem hozzá, persze volt, hogy két órán át nem aludtunk, vagy nehezen elaludt rajtam feküdve, de akkor meg én nem alhattam normálisan, mert féltem, hogy leesik.... A helyén igazából úgy 20 órától 23 óráig aludt, utána már kint volt végig...
Vasárnap reggel emiatt nem voltam éppen friss, az eső is esett - amit nagyon de nagyon utálok, bármikor is essen, de ha menni kell valahova akkor főleg! - már azon gondolkodtam, hogy nem is kéne elmenni a bababörzére, de aztán persze elmentünk.
A gyerekeket a férfiakra hagytuk, Apára és a Papára.. :) mi nők, Mama és én meg elindultunk majdnem 8 órakor, hogy áruljunk is pár kinőtt, de jó állapotú cuccot, meg szét is nézzünk, hátha akad valami nekünk való dolog...
A börze elég jó volt, rengeteg minden volt... ruhától a babkocsin át a fürdőkádig, minden... Mégsem sikerült sok mindent vennünk, mert amit igazán kerestünk volna, az hálózsák lett volna, mert ami most van már épphogycsak jó, de inkább kicsi... de sajnos nem találtunk olyat ami méretben is, anyagban is és árban is megfelelő lett volna. :( Találtunk viszont Levinek télire overált, úgyhogy meg már biztos nem fog fagyni :) Jó nagy rá, lehet, hogy még jövő őszre is jó lesz.. bár ezt nem hiszem, mert ami tavasszal annyira nagy volt rá, mint most ez, az most már rá se megy.. :) Nade ha Levinek lett véve valami, akkor Livinek is kell, így Neki meg vettünk egy kapucnis meleg zippzáras felsőt. Hiába jártuk körbe valahányszor az egész területet, egyszerűen nem találtunk semmi mást amit meg lehetett volna venni :( Na mindegy, ez már így alakult. Eladni is sikerült pár cuccunkat, persze összesen kb annyiért tudtunk árulni, mint amennyiért annakidején vettük pl. Livinek a meleg overálját, (ami kb 2szer volt rajta.) de nem is a haszonszerzés volt itt most a cél, hanem az, hogy ne itt álljanak a ruhák. Ez kb ennyi is volt, 12 órakor vége lett, jöttünk is haza. Áprilisban újra megyünk!:) (Sajnos csak egy évben kétszer: tavasszal és ősszel van nálunk ilyen börze, pedig biztos, hogy lenne rá többször is igény...)
Itthon minden rendben volt, a gyümölcsöt is megették, igaz kicsit később, mint ahogy ideje ett volna, de nem baj az.. Levike nem nagyon erőltette meg magát a gyümivel, de azért evett valamennyit, biztos nem érezte magát jól... :(
Egyre jobban bedugult az orra, 5 percenként szívattam, ami sajnos néha csak félig sikerült, mert a porszívó kb 1 perc működés (vagy annyi se..) után mindig úgy gondolta, hogy ő most leáll, és majd kb 10 perc múlva lehet újra bekapcsolni.... Ezt a dolgot úgy oldottuk meg, hogy kölcsönkaptuk Mama porszívóját, az már nem áll le... Vasárnap estére már Livi is kezdett tüsszögni, kahogni, szörcsögni... Úgy tűnt, szépen sikerült megfázni, vagy elkapni Apától, aki szintén meg van fázva, majdnem mindegy honnan, a lényeg, hogy benne vannak, és ez a nagyon nem jó :(
Vasárnap éjszaka megint többször keltem Levihez, szívattam az orrát, altatgattam..... Mikor végre sikerült, akkor meg Livi ébredt fel. Na ekkor már elég ideges voltam, dehát mit tudtam csinálni, kezdtem elölről azt, amit Levivel.. Sehogynemjó, serajtamsemellettem, stb... Egyszer mégis eljött a hétfő reggel, aminek vasárnap délután már örültem, mert tudtam, hogy akkor már lesz gyógyszertár és orvos is.
Hétfő délelőtt se javult a helyzet, sőt még romlott, mégpedig azzal, hogy már nagyon nehezen tűrték az orrszívást... (mára - kedd - már eljutottunk addig, hogy két emberes feladat lett a szívatás, egyik lefogja, másik szívatja, gyerek keservesen sír, szörnyű :(( )
Előtte pedig olyan szépen állták, Levi pl éjjel még szinte fel sem ébredt, hagyta ügyesen, hogy kiszívassam, és aludt is tovább.. ezzel szemben mára már Ő sem hagyja, már nem lehet közelíteni se felé az orrszívó csövével, már ordít.. hadakozik, kapkod.. Persze hogy akkor fáj neki, mert beleüti az arcát is meg az orrát a csőbe, hiába nem nyomom én bele erősen, ha Ő meg épp ránt a fején egyet és jól megnyomja :(
Felhívtam az orvost, hogy ha végez a rendeléssel jöjjön már ki és nézze meg őket, mert ez így már nagyon nem jó... Jött is, kb 12 óra volt...
Először is közölte, hogy még az elején vagyunk. Megfázás, kezelni kell, ír fel gyógyszereket, meg vegyek is még pluszban a gyógyszertárban. 5 napig kanalas orvosság, 3 napig Nurofen szirup, Levinek Rinathiol szirup is, este Nasivin orrcsepp, nap közben sóoldat-orrcsepp többször, és szívatni-szívatni-szívatni! Hát szívatnak ők, elég rendesen, mert még hétfő este szépen be tudtam adni minden gyógyszert, ma viszont már az is harc volt... úgyhogy most már a szájukhoz se lehet közelíteni, az orrukhoz ugye már eddig se lehetett. Pedig abban szerintem semmi rossz nincs, hogy benyomom a szájába azt a 2,5 meg 5 ml gyógyszert, amelyekből egyiknek sincs rossz íze... (a kanalas az szerintem még az amit anno én is ettem, mert nagyon ismerős volt az illata:) )
A gyógyszer és orrszívás harcokon felül még jön ugye a nyűgösség, az este nem alvás, stb..
Lázuk egyébként nem igazán volt. Levinek vasárnap csak hőemelkedése volt, de kapott egy fél Germicid C kúpot, hogy biztos, ami biztos, ne is legyen magasabb, Livinek pedig hétfőn délután volt 38°C, Ő megkapta a kúp másik felét, azzal le is ment a láza.
Este Levike nem akart aludni, jó kedve volt, vigyorgott, játszhatnékja volt, nem is úgy nézett ki, mint aki beteg :) A végén majdnem éjfél volt mire el tudtam altatni. Az éjszakát viszont végig aludták! Jó pár napja először nem kellett felkelnem. :)
Ma reggelre nem volt lázuk, de azért kapják a gyógyszert addig, ameddig az orvos mondta. Orrszívás és gyógyszerharc is volt bőven, alvás is elszórtan. (zápor is, de az nem elszórtan, hanem egész nap esett az eső!:( ) Délután megint nagy nyűgösség, sírás, minden ami ilyenkor szokás.. Láz semmi, gondolom nem voltak valami jól, vagy nem tudom mi okozhatta, de remélem, nem sokáig szenvednek szegénykéim, jó lenne, ha hamar meggyógyulnának!
Majdnem elfelejtettem, az orvos megnézte Levi fenekét is, ekkor mondta, hogy ír majd fel Canestenes krémet, amit a gyógyszertárban készítenek, kenjem azzal meg a Sudocremmel felváltva... Na meglátjuk, erről is olvastam már jót is, rosszat is, fene bánná, csak jönne már helyre a popsija is.
Na megyek, mert éjfél van, nem jutottam ide hamarabb írni, szokás szerint altatni kellett a gyerkőcöket..... Igaz, hogy írni még tegnap elkezdtem, de nem jutottam soha sokáig. Úgy gondoltam, most már be is fejezem, tart ameddig tart...
Képek most nem lesznek, pedig tegnap este csináltam párat a nagy vidámkodás közben.. :)
Megyek, mert lehet, hogy mielőtt elaludhatnék már kelhetek is fel, na hátha nem úgy lesz :)
Jóéjszakát! :)
2009. október 6., kedd
Képek :)
2009. szeptember 1.
Jó ez a játszószőnyeg! Egy ideig legalábbis leköti Őket.. :)
2009. szeptember 8.
Elfáradt a drága.. :)
(olyan szépen tud aludni, nem?...:) )
2009. szeptember 15.
Mamával és Papával
(a 30. házassági évfordulón)
(Levi már ott is szerelne, mint mindig, mindent meg akar fogni...:) Az egyik kedvence az ajtón lévő függöny, - hosszú vékony barna csíkokból áll - ahogy megyünk ki rajta, biztos hogy egy két szál a kezében marad és élvezi, ahogy húzza. Na de ez nem ehhez a képhez tartozik, csak eszembe jutott. :) )
2009. szeptember 15.
Levikével esti játszás közben modellt ülünk :)
Livi is csatlakozott hozzánk. :)
Még mindig nem könnyű mindkettőjüket fogni, és bevallom, egyedül nem is tudtam felvenni még Livit is, segítség kellett hozzá :)
Livivel ketteseben. :)
Biztos ott fog kijönni az első foga ahol mutatja, mert folyton ott jár a keze... nem lehet még kézzel érezni semmit, max. annyit, hogy talán picit duzzadtabb az ínye, azért be szoktam kenni Dologéllel néha amikor már nagyon fájlalja....
2009. szeptember 21.
Hát igen, ez azt hiszem egy tipikus babás kép.... :)
(Mármint a legtöbb kicsiről készül láb bekapós kép..)
"Akkor most bekapom a lábam!" :)
"Utána jöhet a kezem is!" :)
Levike meg csak úgy elvan... nézi, hogy már megint fotózok, ahelyett, hogy Vele játszanék.. :)
"Na, akkor mutatok én is valamit anyának, pl egy nyújtózkodást, de közben el kellene érni azt a lelógó figurát is...! " :)
"Még egy kis tornamutatvány, de most már menjünk fürdeni!" :)
2009. szeptember 22.
Újabb példa a szépen alvásra.. :)
Mama ölében - elég nagy nyűgösködés után - végre sikerült elaludni!
Még aznap délután Livike egyedül volt a babakocsiban az udvaron. Amikor kimentünk ez a látvány fogadott bennünket: Livi a babakocsi alsó részében (a lábrésznél, persze fekvőre van állítva a kocsi) keresztben, hason feküdt és vigyorgott. :)
Azóta csinált már olyat is, hogy feküdt rendesen a helyén, egyszer csak átfordult hasra és a Levi helyén kötött ki. Ez azért is volt érdekes, mert szemből nézve Livi van balról a babakocsiban, tehát ahoz, hogy átkerüljön a másik oldalra, balra kell fordulnia. Namost a kicsilány eddig 90%-ban mindig jobbra fordult, ha hasra akart fordulni.. Gondolom rájött, hogy ha arra nem tud - mivel ott volt a babakocsi oldala - akkor fordul balra.
Még egy dolog ami ehhez kapcsolódik (Nálam minden, mindenhez kapcsolódik:)) ): Ha hasra fordul, (vissza ugyan még nem, vagy nagyon ritkán de inkább csak segítséggel fordul) akkor saját maga körül tud forogni. Ezt úgy értem, hogy ha pl először balra "nézett" a feje, szépen körbe tud fordulni hason, hogy a végén már arra felé van a feje ahol előtte a lába volt. Na ezt jól körülírtam. :)
Kicsit később Levi is csatlakozott Livihez, hogy levegőzzenek...
Új szokása (azóta már Livinek is) szinte rögtön lehúzni a zoknit ahogy rájuk adtuk, mindezt lehetőleg úgy,hogy előtte jól megrágcsikálják....
Magyarul a zokni sem akadályozza meg őket abban, hogy a szájukba vegyék a lábukat :)
2009. szeptember 23.
Csoportképet akartunk csinálni, fogalmam sincs, hogy mit néznek mind a hárman a mellettünk lévő cseresznyefán, de biztos érdekesebb, mint a fényképezőgép.. :)
Majdnem sikerült, itt már csak Livi nem figyel, de időzítéses módban volt a gép, ez sikerült a legjobban a három közül amit csinál olyankor a fényképező. :)
2009. szeptember 28.
Livike nem tudja eldönteni, hogy most mivel is kellene játszania. :)
Annyi minden van ott :)
2009. szeptember 29.
Közös hasalás a nagyágyon, bár úgy látszik már elfáradtak... pedig még csak reggel volt. Kint még hűvos volt az idő, sajnos mostanában már ez van. Nem lehet kitenni levegőzni Őket csak 10 óra után, vagy még később, annyira hideg van. :( úgyhogy itt jobb híján bent voltak még, fotózkodás után előkerült a játszószőnyeg is, azután lassan mehettek is ki a levegőre megenni a gyümölcsöt.. :)
Ennyit tudtam most összeszedni, szerencsére hagytak is a csemeték, hogy mindet feltegyem.. úgy el tud telni az idő, lassan mehetek aludni én is, mert egyszersem biztos, hogy nem kell éjjel vagy hajnalban kelnem etetni vagy csak altatni...
Megyek is, jó éjszakát! :)
Pár szó és képek :)
Újra itt! :) Egyelőre csend van és nyugalom, remélem, hogy reggelig így is marad! :)
Úgy tűnik fény derült Levi rejtélyes csípéseinek/kiütéseinek okozójára. Tegnap reggelre megint lett az arcán vagy 4 db, meg hátul a fején is több.. éjszaka visítva ébredt, nem láttam rajta semmit, kajával visszaaludt. Hajnalban megint sírás, akkor kivettem, betettem magam mellé az ágyba és ott elaludt... Reggel láttam meg az új csípéseket. Fél óra múlva pedig a három, jó nagy SZÚNYOGot a függöny mögött! (Mama jól le is vadászta őket, eleve Ő vette észre...) úgyhogy a tegnapi "adag" felelősei meglettek. Pedig meg szoktuk nézni mindig este, hogy van-e bent valami állat, de ezek jól elbújtak.
Tegnap este - ma is - az éjjeli fényt is áttelepítettem a szoba másik oldalára, mert arra gondolok, hogy azért "csak" Levit csípi össze, mert az Ő ágya felőli falon van a fény, és arra megy.. Azt nem kockáztattuk meg, hogy kicseréljük a gyerekeket, és ha Livin is lesznek csípések, akkor biztos, hogy a szúnyog volt a pöttyök okozója..
Valószínűleg Levi érzékeny és/vagy allergiás a szúnyogcsípésre, azért lesz olyan csúnya mindig. Nekem olyan szokott lenni, hogy megcsíp egy helyen, meg se vakarom, vagy csak kicsit, és kis idő múlva már tenyérnyi a pirosság meg a duzzanat. Neki lehet, hogy ilyen kicsúcsosodós, megnövős, bepirosodós allergiája van. Ételre nem hiszem, mert most már tényleg rendszeresen eszik a házi kaját (sütőtök, répa..) több kevesebb sikerrel :) és szerintem jól bírják, meg ugye azt megeszik max délután 2kor, akkor miért másnap reggelre okozna bármit is. Ja, és ma reggelre nem volt semmi új rajta!:) Sírás se volt, 22 óra körül egyszer felébredt, de megette a maradék kajáját és el is aludt, reggelig bírta! (dejóisvolt!:) )
Remélem, hogy tényleg megoldódott, és tényleg "csak" a szúnyog volt a hibás, és nem valami más....
Egyébként most sem történt semmi különös, ma viszonylag jók voltak, mármint nem volt sok sírás, este fürdés előtt pl. szokatlanul jól viselkedtek.. Livike még egy 10 percre el is aludt, - pedig már nem szoktuk hagyni olyankor - de nem volt szívem felébreszteni.. játszottam vele, a térdemen hintáztattam, egyszer csak becsukta a szemét és elaludt.. én meg letettem, és hagytam. :) Nem soká viszont már vidáman rúgkapált, és persze rögtön hasra fordult, aztán meg panaszkodott... :) Levi ezalatt szépen játszott a játszószőnyegen, csak úgy mozgott az egész, ahogy rugdosta a boltívről lelógó figurákat.. :)))
Fürdés, kaja, alvás.. (Livike mondjuk a nagyágyon van mert nem akart elaludni a helyén, kitettem oda, ott el is aludt, majd nem soká visszateszem a helyére.. Remélem, hogy alszik továbbra is. :)
Azt hiszem elég volt már a szavakból, jöjjenek végre a képek.
(jutok, ameddig jutok...:)
Úgy tűnik fény derült Levi rejtélyes csípéseinek/kiütéseinek okozójára. Tegnap reggelre megint lett az arcán vagy 4 db, meg hátul a fején is több.. éjszaka visítva ébredt, nem láttam rajta semmit, kajával visszaaludt. Hajnalban megint sírás, akkor kivettem, betettem magam mellé az ágyba és ott elaludt... Reggel láttam meg az új csípéseket. Fél óra múlva pedig a három, jó nagy SZÚNYOGot a függöny mögött! (Mama jól le is vadászta őket, eleve Ő vette észre...) úgyhogy a tegnapi "adag" felelősei meglettek. Pedig meg szoktuk nézni mindig este, hogy van-e bent valami állat, de ezek jól elbújtak.
Tegnap este - ma is - az éjjeli fényt is áttelepítettem a szoba másik oldalára, mert arra gondolok, hogy azért "csak" Levit csípi össze, mert az Ő ágya felőli falon van a fény, és arra megy.. Azt nem kockáztattuk meg, hogy kicseréljük a gyerekeket, és ha Livin is lesznek csípések, akkor biztos, hogy a szúnyog volt a pöttyök okozója..
Valószínűleg Levi érzékeny és/vagy allergiás a szúnyogcsípésre, azért lesz olyan csúnya mindig. Nekem olyan szokott lenni, hogy megcsíp egy helyen, meg se vakarom, vagy csak kicsit, és kis idő múlva már tenyérnyi a pirosság meg a duzzanat. Neki lehet, hogy ilyen kicsúcsosodós, megnövős, bepirosodós allergiája van. Ételre nem hiszem, mert most már tényleg rendszeresen eszik a házi kaját (sütőtök, répa..) több kevesebb sikerrel :) és szerintem jól bírják, meg ugye azt megeszik max délután 2kor, akkor miért másnap reggelre okozna bármit is. Ja, és ma reggelre nem volt semmi új rajta!:) Sírás se volt, 22 óra körül egyszer felébredt, de megette a maradék kajáját és el is aludt, reggelig bírta! (dejóisvolt!:) )
Remélem, hogy tényleg megoldódott, és tényleg "csak" a szúnyog volt a hibás, és nem valami más....
Egyébként most sem történt semmi különös, ma viszonylag jók voltak, mármint nem volt sok sírás, este fürdés előtt pl. szokatlanul jól viselkedtek.. Livike még egy 10 percre el is aludt, - pedig már nem szoktuk hagyni olyankor - de nem volt szívem felébreszteni.. játszottam vele, a térdemen hintáztattam, egyszer csak becsukta a szemét és elaludt.. én meg letettem, és hagytam. :) Nem soká viszont már vidáman rúgkapált, és persze rögtön hasra fordult, aztán meg panaszkodott... :) Levi ezalatt szépen játszott a játszószőnyegen, csak úgy mozgott az egész, ahogy rugdosta a boltívről lelógó figurákat.. :)))
Fürdés, kaja, alvás.. (Livike mondjuk a nagyágyon van mert nem akart elaludni a helyén, kitettem oda, ott el is aludt, majd nem soká visszateszem a helyére.. Remélem, hogy alszik továbbra is. :)
Azt hiszem elég volt már a szavakból, jöjjenek végre a képek.
(jutok, ameddig jutok...:)
2009. október 4., vasárnap
Semmi különös...
... nem történt mióta utoljára írtam. Tudom, a képeket kellene már végre feltennem. Iwiw-re már sikerült, kb 4 részletben, de ott már megvannak. :) Ha a gyerekek is úgy akarják, akkor ide is felteszem ma már legalább egy részét a képeknek. Na nem az engedélyükre várok, azt majd max. pár év múlva kérhetek tőlük :) hanem azon múlik, hogy lesz-e időm, hogy Ők mennyire hagynak :)) Mostanában igyekszem minden nap megmérni a súlyukat, ha már a védőnőnél nem voltunk elég régen.. Azért szerintem fölösleges elmenni az orvosi rendelőbe a betegek közé - mert hiába nem akkor van a rendelés, úgyis mindig van valaki aki beteg, ha meg épp nincs, akkor előtte volt, és a bacik még bent lehetnek... - szóval csak azért hogy súlyt meg hosszt mérjenek kár elmenni. Pedig mégiscsak el kell, mert a kiskönyvbe viszont ők írhatják csak be az értékeket... Na majd meglátjuk. Az a baj, hogy mindenképp ketten kellünk hozzá, hogy elvigyük Őket... meg szerintem a gyerekeknek is fölösleges lelki megterhelés, mert lehet, hogy azt hiszik, hogy majd megint oltás lesz, ha oda megyünk... Bár ezt nem tudom, mennyire értik még... Mindenesetre a múltkor amikor a Tiszaligetbe lementünk babakocsival, úgy meg voltak szeppenve az elején, szerintem azt hitték, hogy megint orvoshoz megyünk.. az utcán eddig szinte csak akkor voltunk babakocsival, ha oda kellett menni. Egyedül nem igazán merek velük elindulni még a környékre sem, nehogy épp akkor jöjjön rá valamelyikőjükre a hiszti vagy csak simán a sírás, vagy bármi.. Ha alszanak akkor meg szerintem teljesen mindegy, hogy itt az udvaron tologatom Őket, vagy az utcán.. A másik meg az, hogy nem valami könnyű az ikerkocsival - benne kb plusz 14 kg gyerekkel:) - manőverezgetni, főleg erre felénk, ahol elég rosszak a járdák. Bár itt a környező kis utcákban lehet menni az úton is, nem jár túl sok autó.. A múltkor mikor Levinek felírta az orvos a kenőcsöt akkor el kellett Őket is vinnem a gyógyszertárba, mert egyedül voltam, nem hagyhattam itthon Őket, még akkor sem, ha biciklivel 10 perc alatt megjártam volna az egészet.. Szóval elmentünk, mire odaértünk mind a ketten elaludtak, mégsem mertem kint hagyni Őket, inkább megvártam míg kiürül a gyógyszertár, - plusz 3 ember aki később jött így elém került.. - és utána beszaladtam gyorsan a kenőcsért és jöttünk is haza. Ahogy fordultam meg a babakocsival, épp jött egy férfi az utcán, odaszólt, hogy "Az igen! Ehhez már jogosítvány kell!" és nevetett. Hmm, nem szoktam én meg, hogy odaszólogatnak, még ha nem rosszat, akkor is furcsa. Mikor a Tiszaligetbe mentünk le, az kb fél óra gyalog, akkor is akik elhaladtak mellettünk nézték és meg is jegyezték, hogy jé, ikrek, meg milyen aranyosak, meg hogy egy fiú, egy lány? Találgatták.. Visszafelé még egy kínai üzletembernek tűnő férfi is beszélgetett nekik egy sort, ahogy araszoltunk a Tisza hídon a tömegben... :))) Szóval tudom, hogy többet kellene velük kimozdulni, majd igyekszem.
A súlyméréssel kapcsolatban, a mai friss adatok: Livi 6780 gramm, Levi 7380 gramm. Livike az utóbbi időben úgy tűnt, mintha nem igazán akarna gyarapodni, így újra elkezdtem adni neki a vas cseppeket, ha kicsit is, de halad mostmár felfelé a súlya. Levi is halad, bár mára mínusz 110 grammban voltunk tegnaphoz képest, de ezen nem is csodálkozom, hisz tegnap annyit termelt a pelusba, hogy már mondtam Neki, hogy elfogy, ha így folytatja.. Nem volt hasmenése, semmi rendellenes, csak sok. :) Pedig evett is rendesen tegnap is. Gondolom szokni kell a "rendes" kaját, mivel mostanában nem az üveges gyárit kapják, hanem főzök.. Vettem csirkemellet, megfőztem, ledaráltam, eltettem kb 50 grammos adagokba a fagyasztóba. Az kb elég kettőjüknek egy kajához.. (a gyáriban is 10-12% a hús, ahogy olvastam az üvegen.. ) Eddig csináltam Nekik alma-krumpli, sütőtök-krumpli, sárgarépa-krumpli plusz egy kicsi alma főzelékeket. Elég jól megették. Volt olyan, hogy maradt a sütőtökösből egy kevés, kb. annyi ami egy gyereknek elég, másnap összekevertem egy gyári üvegessel, úgy is megették. :))) Mostanában Levike már nagyon szépen eszik kanállal, tátja a száját, szépen lenyeli, nem köpi vissza - na azért néha igen- :) Livike is megeszi, de Ő lassabban, meg néha több jön vissza a szájából, mint amit betettem... de remélem Ő is belejön hamarosan az evésbe, mert így csak az idegeskedés van... Néha már előre félek, ha etetés jön, hogy most milyen tortúra lesz... :( Lesz-e sírás, köpködés, nemenniakarás... Türelem, türelem, türelem.. Valakinek nincs egy jó nagy adag fölösleges türelme? Elküldhetné nekem... :)))
Úgy tűnik kicsit mind a ketten meg vannak fázva, legalábbis napi 2-3 alkalommal kell szívatni az orrukat, mindig van benne elég rendesen... Levi feneke változó, van mikor egész szép, de többnyire piros, és nem olyan szép sima... :( Bepanthennel kenem csak. A kukija úgy tűnik rendben van, a fürdővízben picit húzogatjuk, de nem erőltetve, csak szépen... A kiütések, vagy csípések is múlóban vannak, bár két napja pl a feje tetején jött ki egy, meg a nyelve hegyén is van. Nem tudom most már tényleg hogy mi ez.. Ma megint házi sütőtök lesz az ebéd, ha jön újabb elő, akkor attól van. Mert mikor először kijöttek is sütőtököt ettek, de akkor nagyon töményen, semmi hígítás, csak úgy ahogy összeturmixoltam..
Alvás. Napközben változó, van amikor 2 órákat is alszanak, persze nem mindig egyszerre :) van, hogy semmit, és már este aludnának el, amikor nem soká fürdés van. Levike mostanában mindig felébred éjfél felé, tegnap pl 23 óra körül ébredt sírva, próbáltam először elsimogatni, de aztán ki kellett venni és rajtam aludt el egy két visítás után.. Szerintem fázott, 21 fok volt bent.. de jéghideg volt mindene. Október elsején - ha tetszett, ha nem - be kellett gyújtanunk a konvektort a szobában fürdéshez és éjszakára. Az este is gyújtólángon ment, - úgy volt 21 fok - de feljebb vettem kicsit, akkor lett 23 fok, utána nem is kelt fel, csak reggel 5:45-kor. Visítás, gyorsan kikaptam az ágyból, betettem magam mellé, betakartam, hátha elalszik. Nem aludt. :) Korai ébresztőt csinált Apának is, aki jól meg is lepődött, hogy két nagy szem néz rá, ahogy kinyitotta a szemét.. :))))) Egy jódarabig elvolt Levike az ágyban, pedig fel is keltünk mellőle, megcsináltam a kaját Nekik, feltettem egy kávét, addig jól elvoltak, mert közben Livike is felébredt, jól elmagyarázgatott magának, meg gondolom Levinek.. Nem vártam meg míg sírás lesz, gyorsan jött a reggeli rutin - alvós cucc le, peluscsere, mérlegelés (de az minimum háromszor, mert egymás után kétszer mást mér, a harmadik dönti el, hogy melyik volt a jó súly. Szerencsére már jól tűrik a mérést. Egy időben azért nem mértem Őket mert ficánkoltak...) öltözés, közben ágy rendbetétel, és mindketten mennek vissza a kiságyba enni. Jó esetben enni, egyébként meg játszanak, és többször vissza kell adni a kaját, mire megeszik. :)
Lassan két órája ettek, úgyhogy megyek is, és megcsinálom a gyümölcsöt, hogy ne akkor kelljen, ha már ordítás van. (alma párolás éppencsakhogy, plusz egy fél banán, turmixgép, vagyis botmixer, és már kész is. Ezt nagyon szeretik. Őszibarackkal is szeretik az almát.
Azt hiszem megint elég sokat írtam, tényleg igyekszem már a képekkel... (ezt úgy írom most, mintha annyira sokakat érdekelne, hogy lesz kép vagy sem. :)) Egy konkrét olvasómat (barátnőm) tudok, meg a statisztikából nézve, még egy rendszeres látogatóm van valahonnan Pestről vagy környékéről, és ennyi. :))) ) Na de hátha lesztek többen is! :) Bár igazából magamnak írom, ja és persze a gyerekeknek pár év múlva, mégis jól esik, ha tudom, hogy valakit érdekel mi történik velünk. :) Megyek, mert Livike panaszkodik. Szerintem hasra fordult, és úgy maradt.. Kicsikét lusta lányka, nem akar visszafordulni, pedig már ideje lenne. Képes rá, mert már csinálta, csak nagyon ritkán.
Majd jövök. :)
A súlyméréssel kapcsolatban, a mai friss adatok: Livi 6780 gramm, Levi 7380 gramm. Livike az utóbbi időben úgy tűnt, mintha nem igazán akarna gyarapodni, így újra elkezdtem adni neki a vas cseppeket, ha kicsit is, de halad mostmár felfelé a súlya. Levi is halad, bár mára mínusz 110 grammban voltunk tegnaphoz képest, de ezen nem is csodálkozom, hisz tegnap annyit termelt a pelusba, hogy már mondtam Neki, hogy elfogy, ha így folytatja.. Nem volt hasmenése, semmi rendellenes, csak sok. :) Pedig evett is rendesen tegnap is. Gondolom szokni kell a "rendes" kaját, mivel mostanában nem az üveges gyárit kapják, hanem főzök.. Vettem csirkemellet, megfőztem, ledaráltam, eltettem kb 50 grammos adagokba a fagyasztóba. Az kb elég kettőjüknek egy kajához.. (a gyáriban is 10-12% a hús, ahogy olvastam az üvegen.. ) Eddig csináltam Nekik alma-krumpli, sütőtök-krumpli, sárgarépa-krumpli plusz egy kicsi alma főzelékeket. Elég jól megették. Volt olyan, hogy maradt a sütőtökösből egy kevés, kb. annyi ami egy gyereknek elég, másnap összekevertem egy gyári üvegessel, úgy is megették. :))) Mostanában Levike már nagyon szépen eszik kanállal, tátja a száját, szépen lenyeli, nem köpi vissza - na azért néha igen- :) Livike is megeszi, de Ő lassabban, meg néha több jön vissza a szájából, mint amit betettem... de remélem Ő is belejön hamarosan az evésbe, mert így csak az idegeskedés van... Néha már előre félek, ha etetés jön, hogy most milyen tortúra lesz... :( Lesz-e sírás, köpködés, nemenniakarás... Türelem, türelem, türelem.. Valakinek nincs egy jó nagy adag fölösleges türelme? Elküldhetné nekem... :)))
Úgy tűnik kicsit mind a ketten meg vannak fázva, legalábbis napi 2-3 alkalommal kell szívatni az orrukat, mindig van benne elég rendesen... Levi feneke változó, van mikor egész szép, de többnyire piros, és nem olyan szép sima... :( Bepanthennel kenem csak. A kukija úgy tűnik rendben van, a fürdővízben picit húzogatjuk, de nem erőltetve, csak szépen... A kiütések, vagy csípések is múlóban vannak, bár két napja pl a feje tetején jött ki egy, meg a nyelve hegyén is van. Nem tudom most már tényleg hogy mi ez.. Ma megint házi sütőtök lesz az ebéd, ha jön újabb elő, akkor attól van. Mert mikor először kijöttek is sütőtököt ettek, de akkor nagyon töményen, semmi hígítás, csak úgy ahogy összeturmixoltam..
Alvás. Napközben változó, van amikor 2 órákat is alszanak, persze nem mindig egyszerre :) van, hogy semmit, és már este aludnának el, amikor nem soká fürdés van. Levike mostanában mindig felébred éjfél felé, tegnap pl 23 óra körül ébredt sírva, próbáltam először elsimogatni, de aztán ki kellett venni és rajtam aludt el egy két visítás után.. Szerintem fázott, 21 fok volt bent.. de jéghideg volt mindene. Október elsején - ha tetszett, ha nem - be kellett gyújtanunk a konvektort a szobában fürdéshez és éjszakára. Az este is gyújtólángon ment, - úgy volt 21 fok - de feljebb vettem kicsit, akkor lett 23 fok, utána nem is kelt fel, csak reggel 5:45-kor. Visítás, gyorsan kikaptam az ágyból, betettem magam mellé, betakartam, hátha elalszik. Nem aludt. :) Korai ébresztőt csinált Apának is, aki jól meg is lepődött, hogy két nagy szem néz rá, ahogy kinyitotta a szemét.. :))))) Egy jódarabig elvolt Levike az ágyban, pedig fel is keltünk mellőle, megcsináltam a kaját Nekik, feltettem egy kávét, addig jól elvoltak, mert közben Livike is felébredt, jól elmagyarázgatott magának, meg gondolom Levinek.. Nem vártam meg míg sírás lesz, gyorsan jött a reggeli rutin - alvós cucc le, peluscsere, mérlegelés (de az minimum háromszor, mert egymás után kétszer mást mér, a harmadik dönti el, hogy melyik volt a jó súly. Szerencsére már jól tűrik a mérést. Egy időben azért nem mértem Őket mert ficánkoltak...) öltözés, közben ágy rendbetétel, és mindketten mennek vissza a kiságyba enni. Jó esetben enni, egyébként meg játszanak, és többször vissza kell adni a kaját, mire megeszik. :)
Lassan két órája ettek, úgyhogy megyek is, és megcsinálom a gyümölcsöt, hogy ne akkor kelljen, ha már ordítás van. (alma párolás éppencsakhogy, plusz egy fél banán, turmixgép, vagyis botmixer, és már kész is. Ezt nagyon szeretik. Őszibarackkal is szeretik az almát.
Azt hiszem megint elég sokat írtam, tényleg igyekszem már a képekkel... (ezt úgy írom most, mintha annyira sokakat érdekelne, hogy lesz kép vagy sem. :)) Egy konkrét olvasómat (barátnőm) tudok, meg a statisztikából nézve, még egy rendszeres látogatóm van valahonnan Pestről vagy környékéről, és ennyi. :))) ) Na de hátha lesztek többen is! :) Bár igazából magamnak írom, ja és persze a gyerekeknek pár év múlva, mégis jól esik, ha tudom, hogy valakit érdekel mi történik velünk. :) Megyek, mert Livike panaszkodik. Szerintem hasra fordult, és úgy maradt.. Kicsikét lusta lányka, nem akar visszafordulni, pedig már ideje lenne. Képes rá, mert már csinálta, csak nagyon ritkán.
Majd jövök. :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)