Összességében elég jól telt ez az időszak. :)
Tegnap nagyon sokat aludtak, a mostanában szokásos mennyiséghez képest.
12:30-kor hoztam be Őket a babakocsiból, 13 óra után ebédeltek, nagyon jól és sokat, ettek volna többet is, ha még lett volna kimelegítve főzelék... Ma már többet csináltam, főztem még a szokásos adaghoz 2 almát, és még így is megették! :)
15 óra előtt elaludtak, bár Livike később, de akkor is jót aludt, mert 16:30-kor ébredt fel, Levike pedig 17 óra után kicsivel. :)
Az uzsonna virsli volt kenyérfalatkákkal, két egészt megettek, pedig máskor egyet szoktak csak, hát biztos a jó levegő meghozta az étvágyukat! :)
Gyorsan elszaladtam a postára meg a boltba amíg Mama megetette Őket az uzsonnával, majd fürdésig játszottunk. :)
19:40-kor fürdettünk, rendben ment minden, kaja, alvás. Az alvás Livikének egyből sikerült, Levike a filmet végig rötyörészte meg szaladgált a kiságyban, majd miután a Livi maradékát még odaadtam Neki, szépen elaludt Ő is. :)
Most viszonylag korán lefeküdtem aludni, mert Apa nézelődött a neten, így nem vártam meg, hogy végezzen, inkább nem írtam már az este blogot... 22:40-kor mentem is aludni. :)
Az éjszakát végig aludták, reggel 7:10-kor ébresztettek bennünket. :)
Szokásos dolgok, tízórai gyümölcsevés 10 óra után pár perccel, ami nem ment zökkenőmentesen, és nem is ették meg mindet, bár eleve több volt, mint szokott, kiindulva a két napja tartó jó étvágyukból. :)
Kint gyönyörű idő volt és van még most is, így irány a babakocsi és alvás! :)
11:30-kor felébredtek, de még vagy fél órát kint voltunk velük Mamával, kézben/ölben levegőztünk, nézelődtünk, kutyával ismerkedtünk. :)
Előbb-utóbb eljön az idő, talán nem is olyan soká, hogy már a saját lábaikon fognak járni, és akkor kint az udvart is felfedezhetik, amibe mondjuk a Bercinek is lesz beleszólása, úgyhogy valamit majd ki kell találni, hogy pl ne ugráljon a gyerekekre, meg ilyesmi.. Szegénykéim, majd mennek a bizonytalan lépteikkel erre jön Berci és jól fellöki Őket. :( Úgyhogy valószínűleg az udvar hátsó része el lesz kerítve a kutyának, amit nem tudom hogy fog tűrni, hogy nem jöhet-mehet kedvére...
De ez még odébb van, majd kitaláljuk a módját, hogy mindenkinek jó legyen! A gyerekek pici koruktól hozzá lettek szoktatva a levegőhöz, tavaly nyáron is fél napokat kint voltak a babakocsiban. :)
12:40-kor megebédeltettük Őket. Azért ilyen korán, mert Mama 13:30-kor elment valamit intézkedni, bár az órát is elnéztük, és ha már kész volt a kaja akkor már megetettük Őket korábban. :) Mind egy szálig megették a két púpos tál kaját! :))
Még nem tettem le Őket aludni, de lassan megpróbálkozom vele, hátha kifáradtak már a sok játékban. :)
Jelenleg épp a kiságy alatt tartózkodnak a hangok alapján ítélve, és a fürdőkádat húzgálják és kacagnak. :)
A kiságyakat ismételten lejjebb kell engednünk, mert már elég veszélyesen alacsony, ha felállnak. a hónuk aljáig ér ha pipiskednek....
Ha lejjebb engedjük, akkor egyrészt nem fér alá a kád, amit megoldhatunk, mert jobb híján bele teszem a nagy kádba.... De a rosszabb az lesz, hogy a gyerekek se fognak tudni bemászni és ott bújócskázni, pedig hogy szeretik! De inkább ne legyen meg a kuckó, minthogy kiessenek! :(
Hirtelen ennyi, jövök, ahogy tudok! Nem mondom, hogy ma, majd meglátjuk. :))
2010. március 18., csütörtök
2010. március 17., szerda
Eddig jól telt a napunk. :)
Az éjszaka eseménytelenül telt, magyarul aludtunk. :) Reggel 6:45-kor magamtól felébredtem, de szerencsére csend volt még, csak 7:10-kor ébredtek fel a gyerekek és ezáltal mi is végleg mára. :)
Minden rendben ment, 10 óra sem volt még amikor megetettük a gyerekeket a tízórai gyümölccsel. Szépen megették mindet.
Mivel kint nagyon szépen süt a nap és jó idő van, így természetesen a babakocsiban alvást/levegőzést választottuk mára! :)
Bár most el van borulva az ég egy része, pont ahol a napocska is sütne, elég hideg is lett emiatt. Lassan ébredeznek is, elég is volt már ennyi a kintlétből szerintem.
Olyan gyorsan eltelik a nap! Már dél van, pedig még most keltünk. :))) Na igen, ha eddig egyfolytában hiszti meg nyekergés lett volna, akkor biztos nem tűnne ilyen rövidnek az idő. :))
Remélem a nap további részében is ilyen jók lesznek! Nem azt kívánom, hogy csak egyenek meg aludjanak, természetesen legyenek fent, de szépen, ügyesen, hisztizésmentesen játszanak, ha nekem van tennivalóm, akkor azt tudjam megcsinálni, de tudom, hogy egyre jobban igénylik a jelenlétet, hogy ne csak ketten legyenek, hanem legyünk ott velük. Persze, hogy ott vagyunk! :)
Egyelőre ennyi, majd jövök este - gondolom - :)
Minden rendben ment, 10 óra sem volt még amikor megetettük a gyerekeket a tízórai gyümölccsel. Szépen megették mindet.
Mivel kint nagyon szépen süt a nap és jó idő van, így természetesen a babakocsiban alvást/levegőzést választottuk mára! :)
Bár most el van borulva az ég egy része, pont ahol a napocska is sütne, elég hideg is lett emiatt. Lassan ébredeznek is, elég is volt már ennyi a kintlétből szerintem.
Olyan gyorsan eltelik a nap! Már dél van, pedig még most keltünk. :))) Na igen, ha eddig egyfolytában hiszti meg nyekergés lett volna, akkor biztos nem tűnne ilyen rövidnek az idő. :))
Remélem a nap további részében is ilyen jók lesznek! Nem azt kívánom, hogy csak egyenek meg aludjanak, természetesen legyenek fent, de szépen, ügyesen, hisztizésmentesen játszanak, ha nekem van tennivalóm, akkor azt tudjam megcsinálni, de tudom, hogy egyre jobban igénylik a jelenlétet, hogy ne csak ketten legyenek, hanem legyünk ott velük. Persze, hogy ott vagyunk! :)
Egyelőre ennyi, majd jövök este - gondolom - :)
Kicsi technikai segítséget szeretnék kérni.... :)
Arról lenne szó, hogy régóta keresek ide a blogra olyan naptárat, aminél ha rákattintunk egy adott napra, akkor az aznapi bejegyzéseket hozza elő. Volt is itt nekem egy, de annak az a hibája, hogy kb tizedikéig nem jelöli, hogy lenne ott bejegyzés. Pedig azért minden nap van már jópár hónapja.
Már azon is gondolkodtam, hogy átköltözök a blog.hu-ra, mert ott alapból van ilyen naptár.. Persze "ellopni" nem lehet, mert kész modulként van benne és nem kódként, amit ki tudnék másolni.
A konkrét kérdésem az lenne, hogy valaki aki jártas ezekben a dolgokban, tudna-e valami megoldást erre a problémára? Esetleg a létező naptárat "megcsinálni" hogy normálisan működjön (elmentettem a kódját mielőtt kitöröltem volna:) ) vagy valami olyan helyet tud-e valaki ahol letölthető ilyen naptár, esetleg meg tudná valaki írni ezt a scriptet nekem? :)
Természetesen kérdeztem és kértem már több fórumon, meg a gyakorikerdesek.hu-n is segítséget, de semmi használhatót nem kaptam. :(
Nem létszükséglet, mert ha nincs naptár is elvagyok, de olyan jó lenne, ha valaki "zseni" is olvasna, és tudna nekem segíteni! :))
Előre is köszönöm!
Már azon is gondolkodtam, hogy átköltözök a blog.hu-ra, mert ott alapból van ilyen naptár.. Persze "ellopni" nem lehet, mert kész modulként van benne és nem kódként, amit ki tudnék másolni.
A konkrét kérdésem az lenne, hogy valaki aki jártas ezekben a dolgokban, tudna-e valami megoldást erre a problémára? Esetleg a létező naptárat "megcsinálni" hogy normálisan működjön (elmentettem a kódját mielőtt kitöröltem volna:) ) vagy valami olyan helyet tud-e valaki ahol letölthető ilyen naptár, esetleg meg tudná valaki írni ezt a scriptet nekem? :)
Természetesen kérdeztem és kértem már több fórumon, meg a gyakorikerdesek.hu-n is segítséget, de semmi használhatót nem kaptam. :(
Nem létszükséglet, mert ha nincs naptár is elvagyok, de olyan jó lenne, ha valaki "zseni" is olvasna, és tudna nekem segíteni! :))
Előre is köszönöm!
2010. március 16., kedd
Jó étvágy, átlagos alvás és hideg szeles idő jellemezte a mai napot...
Az éjjel további része nyugalomban telt, legközelebb reggel 6:45-kor ébredtek szinte egyszerre. Remélem nem csinálnak rendszert ebből a korai ébredésből. Ez valami korral járó változás, hogy korábban kelnek? Mert elaludni ugyanakkor alszanak el, sőt van, hogy később, és nappal is inkább kevesebbet alszanak, mint eddig.... Na jó, ez legyen a legkevesebb bajom, az a lényeg, hogy éjjel nem ébrednek fel, vagy ha mégis akkor kaja és alvás tovább. :) (az "optimista" énem azt súgja, lesz ez még ígysem!)
Nna.. 7órakor kezdtük a napot, minden rendben zajlott. A tízórait ma is 10 óra körül kapták meg, amit egy kevéske híján mind megettek. (a maradék ment az ebédbe:) ) Mivel kint megint nagy szél volt, és még a nap sem sütött tehát hideg is, így bent alvás volt ma mindkétszer... Délelőtt 1 órahosszát sikerült aludniuk, vagy még annyit sem, mert Apa épp indult dolgozni, és az 11:25-kor volt, amikor a Lány már a kezemben volt mert felébredt és gyorsan kivettem az ágyából, hogy Levit ne ébressze fel.... Hiába minden igyekezet, felébredt Ő is... így innentől kezdve játék volt ebédig....
13órakor volt ma ebéd, amit szintén nagyon jól ettek ma, főleg Livike evett ma sokat és jóízűen! :)
Az ebéd utáni alvás másfél órásra sikeredett, hát az is valami... :)) Uzsonna is volt 16:40-kor, virsli és kenyér, persze a virsli pépesítve :))
17 óra után Mama itt maradt, így én el tudtam menni a postára meg a boltba...
18 óra után már nagyon álmosak voltak, de valahogy kibírtuk a szokott időig :)
20 órára kész is voltunk, Levike végig viháncolta a kiságyban a filmet, visongott, ugrándozott, rohangált... A kiságyban simán járkál már, mert egyébként is elég egy kézzel kapaszkodnia már a földön járásnál is. :) Mivel nem vettem ki csak beszélgetem hozzá, így szépen lefeküdt és elaludt. :))
Egyébként nem tudom mi lesz, de jelenleg úgy néz ki, hogy Levi nagyon rossz gyerek lesz. Tudom, rossz gyerek nincs, csak eleven, de amit néha - és mostanában egyre sűrűbben - művel az már sok! Gondolom próbálgatja a határait, meg a mi reakcióinkat... Ma éppen a bébikarámot próbálta tönkre tenni... Nem először már. Szokása, hogy odaáll a kiskapuhoz és tiszta erőből rázza, de ilyenkor az egész kerítés beljebb megy fél méterrel. (mivel nincsenek fixre húzva a csavarok, mozgatható....) Hiába szólunk, hogy nem szabad, meg dádá meg ilyenek, vigyorog és csinálja tovább. Rácsapunk a kezére egy kicsit a nyomaték kedvéért, ekkor hangosan kiröhög és csinálja tovább.... Leültettem arrébb, 5 mp múlva ugyanott van és folytatja... Ha mégis sikerül elterelni onnan akkor meg ordítás van addig, amíg Ő is nem gondolja úgy, hogy valami mással játszik...
Ez a példa egyébként igaz bármi más tárgyra is, nemcsak a ketrecre... A mérleget is nyomogatni szokta, azt meg úgy éri el, hogy a karámot odatolja, így eléri az éjjeli szekrény tetején a mérleget, és szépen nyomogatja a gombokat rajta. Nincs elég nyomogatni való játék, ugye?:)))
Na de a mai akcióját akartam én most leírni a karámmal kapcsolatban: épp az ebédjüket csináltam, innen szólogattam be Neki, hogy ne rázza már a rácsot... csak folytatta. Egyszer hallok egy reccsenést, hát arra számítottam, hogy magára rántotta az ajtót, mert könnyen kiakad a nagy rángatás miatt a zárja meg a másik oldalon is szétjön már (szerencsétlen, csoda, hogy nem bírja ezt az erőszakot amit elkövetnek rajta.... Mert már a kicsiLány is rázza ám olykor! ) Mikor bementem a kiskapu kifelé dőlve félig felborulva, Levike mellette áll és kapaszkodik egy kézzel a legelső stabilabban álló oszlopba és teli szájjal vigyorog! Mikor megkérdeztem, hogy "Mit csináltál?" erre hangosan kacagni kezdett. Szidhatom én, mondhatok bármit akkor is kiröhög... :( A reccsenés pedig abból adódott, hogy a kapunak az a része ami nem nyílik, csak csatlakozik a másik elemez, már kijárt egy ideje ahogy az előbb is írtam, na ez a része felül most nem csak kiugrott, hanem bele is tört egy része a rúdnak.... Lehet, hogy nem voltam érhető, mindenesetre kezdik teljesen leamortizálni a bébikarámot. :(
Livike mindeközben a kanapé előtt feküdt és nyomkodta a játéktelefont... Na de a Kisasszony se szent, mert Ő is megy ám rángatni a kerítést, néha egyszerre ketten csinálják, na akkor maradjon a talpán, ha tud!
Levikét nagyon kínozza az a fogacska ami most erőteljesen megindult kifelé, mára is nagyobb lett, legalábbis úgy tűnik. A keze/ökle/ujja/játék/távirányító stb állandóan a szájában van. Este már majdnem meg is hányattatta magát a kezével annyira benyomta a szájába. Ráadásul tépi is a fogát! Kirántja a kemény dolgot a szájából, attól félünk, hogy kitépi a fogacskáit. :(
Livikének szerintem van pár nap csúszása a foggal kapcsolatban, majd eljön Nála is ez az időszak biztosan.
Nagyjából most ennyit tudtam, holnap folyt.köv. :)
Nna.. 7órakor kezdtük a napot, minden rendben zajlott. A tízórait ma is 10 óra körül kapták meg, amit egy kevéske híján mind megettek. (a maradék ment az ebédbe:) ) Mivel kint megint nagy szél volt, és még a nap sem sütött tehát hideg is, így bent alvás volt ma mindkétszer... Délelőtt 1 órahosszát sikerült aludniuk, vagy még annyit sem, mert Apa épp indult dolgozni, és az 11:25-kor volt, amikor a Lány már a kezemben volt mert felébredt és gyorsan kivettem az ágyából, hogy Levit ne ébressze fel.... Hiába minden igyekezet, felébredt Ő is... így innentől kezdve játék volt ebédig....
13órakor volt ma ebéd, amit szintén nagyon jól ettek ma, főleg Livike evett ma sokat és jóízűen! :)
Az ebéd utáni alvás másfél órásra sikeredett, hát az is valami... :)) Uzsonna is volt 16:40-kor, virsli és kenyér, persze a virsli pépesítve :))
17 óra után Mama itt maradt, így én el tudtam menni a postára meg a boltba...
18 óra után már nagyon álmosak voltak, de valahogy kibírtuk a szokott időig :)
20 órára kész is voltunk, Levike végig viháncolta a kiságyban a filmet, visongott, ugrándozott, rohangált... A kiságyban simán járkál már, mert egyébként is elég egy kézzel kapaszkodnia már a földön járásnál is. :) Mivel nem vettem ki csak beszélgetem hozzá, így szépen lefeküdt és elaludt. :))
Egyébként nem tudom mi lesz, de jelenleg úgy néz ki, hogy Levi nagyon rossz gyerek lesz. Tudom, rossz gyerek nincs, csak eleven, de amit néha - és mostanában egyre sűrűbben - művel az már sok! Gondolom próbálgatja a határait, meg a mi reakcióinkat... Ma éppen a bébikarámot próbálta tönkre tenni... Nem először már. Szokása, hogy odaáll a kiskapuhoz és tiszta erőből rázza, de ilyenkor az egész kerítés beljebb megy fél méterrel. (mivel nincsenek fixre húzva a csavarok, mozgatható....) Hiába szólunk, hogy nem szabad, meg dádá meg ilyenek, vigyorog és csinálja tovább. Rácsapunk a kezére egy kicsit a nyomaték kedvéért, ekkor hangosan kiröhög és csinálja tovább.... Leültettem arrébb, 5 mp múlva ugyanott van és folytatja... Ha mégis sikerül elterelni onnan akkor meg ordítás van addig, amíg Ő is nem gondolja úgy, hogy valami mással játszik...
Ez a példa egyébként igaz bármi más tárgyra is, nemcsak a ketrecre... A mérleget is nyomogatni szokta, azt meg úgy éri el, hogy a karámot odatolja, így eléri az éjjeli szekrény tetején a mérleget, és szépen nyomogatja a gombokat rajta. Nincs elég nyomogatni való játék, ugye?:)))
Na de a mai akcióját akartam én most leírni a karámmal kapcsolatban: épp az ebédjüket csináltam, innen szólogattam be Neki, hogy ne rázza már a rácsot... csak folytatta. Egyszer hallok egy reccsenést, hát arra számítottam, hogy magára rántotta az ajtót, mert könnyen kiakad a nagy rángatás miatt a zárja meg a másik oldalon is szétjön már (szerencsétlen, csoda, hogy nem bírja ezt az erőszakot amit elkövetnek rajta.... Mert már a kicsiLány is rázza ám olykor! ) Mikor bementem a kiskapu kifelé dőlve félig felborulva, Levike mellette áll és kapaszkodik egy kézzel a legelső stabilabban álló oszlopba és teli szájjal vigyorog! Mikor megkérdeztem, hogy "Mit csináltál?" erre hangosan kacagni kezdett. Szidhatom én, mondhatok bármit akkor is kiröhög... :( A reccsenés pedig abból adódott, hogy a kapunak az a része ami nem nyílik, csak csatlakozik a másik elemez, már kijárt egy ideje ahogy az előbb is írtam, na ez a része felül most nem csak kiugrott, hanem bele is tört egy része a rúdnak.... Lehet, hogy nem voltam érhető, mindenesetre kezdik teljesen leamortizálni a bébikarámot. :(
Livike mindeközben a kanapé előtt feküdt és nyomkodta a játéktelefont... Na de a Kisasszony se szent, mert Ő is megy ám rángatni a kerítést, néha egyszerre ketten csinálják, na akkor maradjon a talpán, ha tud!
Levikét nagyon kínozza az a fogacska ami most erőteljesen megindult kifelé, mára is nagyobb lett, legalábbis úgy tűnik. A keze/ökle/ujja/játék/távirányító stb állandóan a szájában van. Este már majdnem meg is hányattatta magát a kezével annyira benyomta a szájába. Ráadásul tépi is a fogát! Kirántja a kemény dolgot a szájából, attól félünk, hogy kitépi a fogacskáit. :(
Livikének szerintem van pár nap csúszása a foggal kapcsolatban, majd eljön Nála is ez az időszak biztosan.
Nagyjából most ennyit tudtam, holnap folyt.köv. :)
2010. március 15., hétfő
Hétfő...
Ma sem volt semmi különös, de a megszokás miatt mégis legyen megörökítve legalább röviden. :)
Az éjszakát végig aludták, reggel 6:40-kor csináltak ébresztőt a gyerekek, de 7:10-ig el tudtuk húzni a tényleges kezdést. :) mindig van valami játék - plüss, rágóka vagy valami ilyesmi - a hordozóban (ami a Livi ágya meg a mi ágyunk között van a karám mellett, magyarul elérem az ágyról:) ) amit reggel be szoktam nekik adni a kiságyba, van hogy dobom is, ennek nagy kacagás szokott az eredménye lenni, de legalább jó a kedvük. :))
A szokásos dolgok és a 10 órai tízórai után bent tettem le Őket aludni, mert kint bár szépen sütött a nap, nagyon fújt a szél....
Kb egy órát aludtak, utána már játszás volt ebédig...
Apa 12-re ment dolgozni, így az ebédeltetést mamával csináltuk, meg az uzsonnáztatást is, meg elég sokat, délután szinte végig itt volt segíteni, meg még most este is visszajött Levikét altatni, úgy, mint picikorukban, karban.... :) Persze szerintem meggondolja, hogy legközelebb mikor altat karban, mert már nem 3 kiló, hanem 9, ha nem több. :) Na de haladjunk sorban.
Ebéd 13:10-kor Levike nagyon szépen ette most tőlem is a kaját, Livike pedig Mamától.. lehet, hogy most egyedül is meg tudtam volna Őket etetni, mert éhesek voltak. :))
Ebéd után mégis kitettük Őket a babakocsiba aludni, vagy legalább levegőzni, a szél kissé mérséklődött addigra, meg mindig forgattam a babakocsit, ha nagyon bele fújt volna a szél... Ez az alvás se volt valami hosszú távú, kb háromnegyed óra múlva be is kellett hozni Őket... Onnantól fogva nem volt alvás...
16 óra után nem sokkal megvolt az uzsonna is, ami először csak valami pót evésnek indult, de mondtam, hogy ha már itt vannak az etetőszékben akkor egyúttal egyék már meg az uzsonnát is. :)) Így ettek babapiskótát, tejpépet gyümölccsel és ittak hozzá teát is. Livike biztos szívesebben ette volna ma is a bundáskenyeret. :)))
18 órától már nagyon számoltuk a perceket fürdésig, mert mindketten nagyon álmosak voltak... Livi megint majdnem elaludt állva az ágynál, Levi meg csak úgy, ahogy volt bárhol. :)
Ahogy egyre kevesebb ruha volt rajtuk, egyre jobban jött meg a kedvük és felélénkültek, kezdődött a kergetőzés, a karám mentén körbe sétálás, ilyesmi. ))
19:40-kor fürdettünk, 20 órára kész voltunk....
Úgy tűnt, hogy elalszanak, de Levikét ki kellett vennem mert csak állt a kiságyban és sírt.... nem segített a mellette állás sem... magamra tettem, mellém tettem, csak sírt és fészkelődött... Mama biztos kint volt a kutyának enni adni, vagy nem tudom hogy hallotta meg a sírást, mert nem volt azért annyira hangos, mindenesetre bejött altatni. Először Ő is melléfeküdt, de Levi nem aludt el csak vigyorgott meg folyton felült, ment volna mindenfelé, pedig álmos volt már nagyon.. Ekkor vette fel Mama karba és sétált vele mint régen.. úgy aludt el. :) Nem kellene pedig erre vissza szoktatni, mert tényleg nehéz már nagyon..
Szerintem nem sok kell Levinek az önálló felálláshoz, mert egyre többször áll meg nyújtott lábon és kézen, fel is nyomja magát, de mindig leül utána. :) ha tud kapaszkodni akkor lépeget, de feláll bárhol ahol van egy kis kapaszkodó, legyen az akár a lábam. :)) Livike is egyre többet lépeget a kiságynál vagy a karámnál, az ágyunknál is.. meg mászik fel az ágyra, ma is egy kis fenékemeléses segítséggel simán felment és végigsétált a támla mentén, majd felállt a szélére a karfára, és majdnem fejjel ment bele Levi ágyába, ha nem vesszük észre időben. :)
Nagyjából ennyi mára. Közben már Apa is haza ért, megyek is, ne legyen az, hogy mindig a gép előtt ülök.. (pedig ma nem is ültem itt, csak nem sokkal azelőtt jöttem ide, ahogy haza ért, épp elkezdtem ide írni... :)
Az éjszakát végig aludták, reggel 6:40-kor csináltak ébresztőt a gyerekek, de 7:10-ig el tudtuk húzni a tényleges kezdést. :) mindig van valami játék - plüss, rágóka vagy valami ilyesmi - a hordozóban (ami a Livi ágya meg a mi ágyunk között van a karám mellett, magyarul elérem az ágyról:) ) amit reggel be szoktam nekik adni a kiságyba, van hogy dobom is, ennek nagy kacagás szokott az eredménye lenni, de legalább jó a kedvük. :))
A szokásos dolgok és a 10 órai tízórai után bent tettem le Őket aludni, mert kint bár szépen sütött a nap, nagyon fújt a szél....
Kb egy órát aludtak, utána már játszás volt ebédig...
Apa 12-re ment dolgozni, így az ebédeltetést mamával csináltuk, meg az uzsonnáztatást is, meg elég sokat, délután szinte végig itt volt segíteni, meg még most este is visszajött Levikét altatni, úgy, mint picikorukban, karban.... :) Persze szerintem meggondolja, hogy legközelebb mikor altat karban, mert már nem 3 kiló, hanem 9, ha nem több. :) Na de haladjunk sorban.
Ebéd 13:10-kor Levike nagyon szépen ette most tőlem is a kaját, Livike pedig Mamától.. lehet, hogy most egyedül is meg tudtam volna Őket etetni, mert éhesek voltak. :))
Ebéd után mégis kitettük Őket a babakocsiba aludni, vagy legalább levegőzni, a szél kissé mérséklődött addigra, meg mindig forgattam a babakocsit, ha nagyon bele fújt volna a szél... Ez az alvás se volt valami hosszú távú, kb háromnegyed óra múlva be is kellett hozni Őket... Onnantól fogva nem volt alvás...
16 óra után nem sokkal megvolt az uzsonna is, ami először csak valami pót evésnek indult, de mondtam, hogy ha már itt vannak az etetőszékben akkor egyúttal egyék már meg az uzsonnát is. :)) Így ettek babapiskótát, tejpépet gyümölccsel és ittak hozzá teát is. Livike biztos szívesebben ette volna ma is a bundáskenyeret. :)))
18 órától már nagyon számoltuk a perceket fürdésig, mert mindketten nagyon álmosak voltak... Livi megint majdnem elaludt állva az ágynál, Levi meg csak úgy, ahogy volt bárhol. :)
Ahogy egyre kevesebb ruha volt rajtuk, egyre jobban jött meg a kedvük és felélénkültek, kezdődött a kergetőzés, a karám mentén körbe sétálás, ilyesmi. ))
19:40-kor fürdettünk, 20 órára kész voltunk....
Úgy tűnt, hogy elalszanak, de Levikét ki kellett vennem mert csak állt a kiságyban és sírt.... nem segített a mellette állás sem... magamra tettem, mellém tettem, csak sírt és fészkelődött... Mama biztos kint volt a kutyának enni adni, vagy nem tudom hogy hallotta meg a sírást, mert nem volt azért annyira hangos, mindenesetre bejött altatni. Először Ő is melléfeküdt, de Levi nem aludt el csak vigyorgott meg folyton felült, ment volna mindenfelé, pedig álmos volt már nagyon.. Ekkor vette fel Mama karba és sétált vele mint régen.. úgy aludt el. :) Nem kellene pedig erre vissza szoktatni, mert tényleg nehéz már nagyon..
Szerintem nem sok kell Levinek az önálló felálláshoz, mert egyre többször áll meg nyújtott lábon és kézen, fel is nyomja magát, de mindig leül utána. :) ha tud kapaszkodni akkor lépeget, de feláll bárhol ahol van egy kis kapaszkodó, legyen az akár a lábam. :)) Livike is egyre többet lépeget a kiságynál vagy a karámnál, az ágyunknál is.. meg mászik fel az ágyra, ma is egy kis fenékemeléses segítséggel simán felment és végigsétált a támla mentén, majd felállt a szélére a karfára, és majdnem fejjel ment bele Levi ágyába, ha nem vesszük észre időben. :)
Nagyjából ennyi mára. Közben már Apa is haza ért, megyek is, ne legyen az, hogy mindig a gép előtt ülök.. (pedig ma nem is ültem itt, csak nem sokkal azelőtt jöttem ide, ahogy haza ért, épp elkezdtem ide írni... :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
