2013. november 14., csütörtök

Helyzetjelentés

Nem vesztem el, csak valahogy sosem jutok el addig, hogy írjak.... na nem magyarázkodom, inkább írok most! :) Bár az igaz, hogy túl sok dolog nem történt, hiába telt el kb 3 hét az utolsó bejegyzésem óta.
Na nézzük azt a keveset is, ami van:
(szokás szerint a naptáramat hívom segítségül. :)  )

A szünet előtti héten semmi bejegyzés nem volt, úgyhogy gondolom az oviban rendben volt minden, betegek mindenesetre nem voltak. :)
Következett a 9 napos szünet... Október 29-én délután megint voltunk a csontkovácsnál, hogy kezelje a gyerekek füleit. Levikénél minden rendben van már, nincs benne levegő, vagy nem is tudom már mi volt eddig a baja vele... azért mondjuk egy műszeres hallásvizsgálat is megnyugtatna, de az tény, hogy mióta kezeli Őket, a fülük nem fájt!  Livikének még nem tökéletes, viszont épp aznap reggel jött ki egy csomó trutyi csak úgy a füléből, mintha kis gyulladás lett volna, nem fájt, csak folyt.. Estére láza lett, még másnap is volt kétszer hőemelkedés és ennyi.. Kicsit fájlalta a torkát is, de amúgy jó kedve volt végig Livikének. Ez valami gyorsan lefutó víruska lehetett szerintem, vagy kitudja.... Hétvégére, de főleg oviba menetelre már semmi baja nem volt, pedig féltem, hogy le fog betegedni, meg utána majd Levike is, mert úgyse maradhat ki, mindig elkapják egymástól a nyavalyákat, de aztán mégsem lett semmi. Kicsi köhögés meg inkább Levike rájátszott, hogy jajj, hát Neki is fáj, meg Ő is beteg, pátyolgatni kellett, de amúgy nem volt baja, vagy csak nagyon kevés, csak a plusz törődést akarta inkább. :)

November 4-én már mehettek oviba, járnak azóta is szüntelen, ilyen még nem volt az egy év bölcsi és egy év ovi távlatában, hogy ne legyen egyetlen nap hiányzásuk sem szeptember eleje óta! :)) Le is kopogtam! Mert épp ma valami összevissza evés miatt Livikének volt két híg széklete, meg este kitette a kaját is, utána viszont semmi baja nem volt .Na majd meglátjuk reggel, hogy lesz... :( Az oviban megettek egy csomó zöldségfélét, mert most ez a projekt, hogy egészséges életmód, meg nyers zöldségek evése, az ebédet nem tudták megmondani mi volt, én meg nem olvastam el.. majd itthon evett állatfigurás kekszet, bár háztartási, de édes, majd arra reszelt almát, aminek a végét már inkább betömte, na ez jött ki belőle.. Utána már csak főtt rizst evett, ásványvizet meg teát ivott, jó reggelt kekszet is evett, a kedve továbbra is töretlen volt, szóval nem tudom mi lehetett ez. Egyébként pár napja én is csináltam egy tisztítókúrát magamnak akaratlanul is, ugyanis jól bekajáltam tojásos krumpliból, meg összeettem mindent előtte, így éjjel hasmenésem volt meg hánytam is, másnap két sóskiflit mertem csak megenni és óvatosan vizet inni, hát nem volt kellemes, de addig tartott.. :))
Bízom benne, hogy Livike nem szedte össze a hírhedt "fosós-hányós" vírust, az oviban nem szokták reklámozni, hogy mi miatt hiányoznak a gyerekek, úgyhogy simán szétszórhatják a bacit a beteg gyerekek, mielőtt konkrétan betegek lennének és hiányoznának. :(

November 12-én fényképezés volt az oviban.
Még nincsenek kész a képek, az eddigiektől eltérően, nem előre kellett megadni, hogy milyen beállításból hány db képet kérünk, hanem csináltak minden gyerekről több képet is, ezeket bélyegképben mindenki megkapja és akkor lehet eldönteni, hogy miből mennyit kérünk. Kíváncsi leszek, hogy milyenek lettek. :))

Egy nappal később, azaz tegnap pedig fogadó óra volt, ami a két gyerekre alig fél óra időt jelentett.
A DIFER-teszt eredményét mutatták be az óvónők, tudtuk, hogy lesz ilyen mérés, hiszen még szeptemberben be kellett adni fejenként 200 Ft-ot a kis füzetecskékre, amiben rögzítik az eredményeket évről-évre, mert ez nem egyszeri vizsgálat, lesz majd a betöltött 5. év után is, meg iskolába menetel előtt is.
A tesztről, meg úgy általában arról, hogy mi is ez, a neten lehet infót találni, én most kapásból ezt találtam, eddig eszembe sem jutott utána nézni, pedig fogalmam sem volt, hogy mit is takar ez a vizsgálat. :(
A lényeg röviden a gyerekeinkkel kapcsolatban: Összességében mindketten 70% körüli eredményt értek el, ami az óvónők szerint nem rossz eredmény. Levikének az írás ment nagyon rosszul, pontosabban karikát, vonalat, U, Z, W alakot meg ilyeneket kellett lemásolni, gyengén fogja a ceruzát, pontatlan, nem tartja az arányokat, még ha tartalmilag valahol jó is lenne a dolog - egy kicsit - . Ebből látszik, hogy nem szeret rajzolni sem, - nem is rajzol, csak nagyon ritkán! - inkább épít, szerel! Fejleszteni kell a finommotorikát, három ujjal csipegetni, pl babot válogatni,  - vagy gombot, stb.. - ilyenek....
Livikének ez jól ment, de ezen nem is csodálkozom, imád rajzolni, másolgatni, a nevét ha leírom nyomtatott betűvel, már szépen lemásolja. :)
Livikénél a beszédhang hallás - vagy mi... - ment rosszul. Pl: van két kép, az egyiken egy meggy látható, a másikon egy fiú alak aki épp megy. Megbeszélik, hogy mi látható a képen, majd az óvónő kimondja a két szót, hogy hall-e különbséget...."meggy" és "megy".  Livike nem tesz különbséget. :( Ugyanez van az "egy L" és "két L" -es szavaknál is, nem tudom most mi volt a példa rá...  Vagy pl a képen van egy citrom, majd az óvónő mondja, hogy ha úgy mondom, hogy "citom" az helyes? Livike szerint igen. Ha úgy mondom, hogy "citrom"? úgy is... szóval nem értem mi ez. Mivel a beszéde is sokkal "csúnyább", mint Levikének, sok szót nem jól mond, nem tiszták a hangok, talán ezért nem is érzékeli a különbséget a rossz és a jó kiejtés és jelentés között? Nagyon kíváncsi leszek, hogy 5 éves kor után ha meglesz a logopédiai szűrés, mi lesz az "ítélet" de az óvónő szerint is - szerintünk is már jóideje... - járni kell majd logopédushoz. Sajnos már nem jár ki az óvodába szakember, régen volt, most majd lehet hordani Őket... bár ha jól láttam a neten, akkor nincs is messze tőlünk, bár ki tudja akkor épp hol lesz a rendelés....
Levikének ez a teszt jobban ment, bár azért Neki sem volt teljesen hibátlan. A beszédnél is sok hibája van, ezt nem mérték, tapasztaljuk... a "lábam" az még mindig sokszor "jábam", és a többi, mint pl látod=játod, mogyoró=modojó, gyere=deje....
Mindkettőjüknek van mit fejleszteni, gyakorolni kell, amúgy semmi baj Velük, a szókincsük nagyon gazdag, a többi területen is megfelelően haladnak, stb...

Nem is tudom mit írjak még, inkább befejezem és nézegetem ezeket a teszteket még kicsit, ha már így rátaláltam, mert nem csak leírás van szerintem, hanem konkrét gyakorló feladatok is.

Jövök amikor tudok, remélhetőleg hamarabb, mint most. :)

2013. október 22., kedd

Őszi szünet az oviban....

Még jó, hogy tavaly ovikezdés előtt az úgyenevezett nulladik szülőin elmondták, hogy az oviban nincs őszi-téli-tavaszi-nyári szünet, mint az iskolában.
Gyakorlatilag viszont mégis van, arra hivatkozva, hogy a legtöbb helyen úgyis van iskolás testvér, ha a nagy otthon van a kicsit se viszik oviba.
Értem én, csak úgy örültem, hogy eddig megúsztuk hiányzás (betegség) nélkül, nem könnyű Velük itthon egész nap, erre most kiadnak egy egész hetet szünetre. Na nem baj, majd el leszünk, más is megoldja, csak én néha (vagy úgyis mondhatnám, hogy folyamatosan) pazárok, hogy mi lesz, hogy lesz, bírok-e velük egyedül, stb... Az a vicc az egészben, hogy ha a gyerekek is úgy akarják, akkor nagyon jól el tudjuk tölteni a napot, viszont ha rájuk jön a ...nemistuommi, akkor aztán mindegy, hogy hányan vagyunk itt Velük, akkor is feje tetjén áll a világ. :(

Tehát most pénteken (10.25) még mennek, következőleg pedig csak majd november 4-én. 

Egyébként a múlt héten még az volt kiírva, hogy a kevés gyereklétszám miatt csoportösszevonások lesznek. Biztos sok a beteg. Összevont csoport így is lesz, emlékszem, tavaly is volt olyan, hogy öten voltak az egész oviban ilyen esetben, ugyebár aki meg tudja oldani ilyenkor nem viszi a gyerekét, ahogy azt "elvárják", íratlan szabályként.

2013. október 21., hétfő

"Tök nap" az oviban, Mama születésnapja, horgászverseny - és még ami eszembe jut. :)

Nézzük.... Csütörtökön reggel vittünk két kis - kb 2 kg-os - sütni való tököt az oviba, mivel kérték.. Azt hittem mindet megsütik, mármint úgy értem, hogy aki vitt, azt mindet, és majd nem azokat kell délután faragni, hanem arra lesz majd direkt töklámpásnak való tök, bár azt nem kértek, hogy vigyünk.
Errefel mi volt? Született egy csomó nagyon szép töklámpás, természetesen faragni való tökből, majd volt akinek sikerült a sütni valóból is faragnia, de az nem én voltam. :) Sajnos nem értek hozzá, soha nem is csináltam ilyet és csak a saját megnyugtatásomra mondtam, hogy nem baj, a sütni való úgysem faragni való, nehéz kivájni és kifaragni, azért sikerült kb ovis szintű "művet" készíteni, de én biztos vagyok benne, hogy a direkt arra való tökből sem tudtam volna semmit csinálni.
Mivel ez a hosszúkás fajta tök volt, először levágtam a tetejét, ahogy azt látjuk máskor is... kivájni viszont életlen késsel és kanállal nem igazán lehetett, valamint arra is rájöttem közben, hogy az aljára úgysem érek le, bármeddig vájom is, mert nagyon mély volt, max ha könyékig tökös lettem volna, akkor talán.:) Ezért gondoltam egyet és derékba vágtam a karrierjét.. :) Magyarul lett egy kis idétlen formájú tükünk, amit már könnyebben vájtam, bár az aljáig annak sem értem el időhiány és elfáradás miatt.  Most jött a neheze, szemet és szájat kellett faragni. Livike megoldott a helyzetet, no nem faragta ki, hanem filctollal rárajzolta ügyesen a szemet, szájat, orrot.. :)) Ekkor kb annyit tudtam vele kezdeni, hogy a szemeknél kilyukasztottam, közben persze imádkoztam, hogy nehogy megszaladjon a kés és elvágjam a kezem, vagy szétrepedjen a tök ott is, ahol nem kell.. :) A száj résznél feladtam, így csak a szemek világítottak, ahogy beletettük a mécsest. :))
Szóval így lett egy tényleg óvodás szintű töklámpásunk, viszont az óvónőknek nagyon tetszett, mármint a megoldás, hogy rajzolva lettek az egyébként kivágandó részek. :)) Volt verseny is, - szavazás a tökökre, nem név, hanem számozás szerint -  természetesen egy darab szavazatot nem kaptunk, viszont tényleg szép alkotások lettek helyezettek. :) A gyerekek kiválasztották mindketten, hogy Nekik melyik tetszik, arra tettem fel a jelet és kész. :) Valaki megjegyezte a szülők közül, akinek a gyereke szintén másvalaki töklámpására tette a jelet, hogy azért csak illene a sajátunkra szavazni, nem? Szerintem nem, most mire mentem volna azzal a két szavazattal, meg akkor mindenki a sajátjára szavazzon? Így jobb volt, mert volt olyan lámpás, ami 15 szavazatot is kapott, amúgy meg lett volna csomó holtverseny....
Erről ennyit. :)

Vasárnap reggeltől kb 13 óráig Papa és Apa horgászversenyen voltak itt Szolnokon, a horgászegyesület szervezte. Most nem volt valami eredményes a dolog egyikőjüknek sem, 1-1 kis kárászt fogtak mindketten, persze ezzel nulla eredményt értek el, viszont Papa nyert egy üveg pezsgőt, mert vigaszdíjakat is sorsoltak, nem is keveset, Ő bekerült a szórásba, Apa nem.  Profikkal együtt indultak, azt hiszem 37-en összesen, viszont sikerült szerencsétlen helyre sorsolni magukat, legalábbis Apa mellett az egyik tulaj volt - horgászbolt és egyesület - , aki már profi horgász és Ő is csak egy halat fogott.... :)

Az október 20-a viszont másról is "híres" a családban, szerintem régi olvasók - és most nem ér a családtagoknak:D - már tudják, de ha mégsem, akkor már írom is: ez a nap nem más, mint Mama születésnapja. :) Eljött ez is, a gyerekek "ajándékból" elég jók voltak nap közben, persze cserébe estére totál felpörögtek, három órán át rohangáltak a lakásban, egymást csépelték, csatakosra izzadtak, szerencsére jött a fürdés idő, hajat meg úgyis mosni kellett. :(
A reggel is jól indult, Livike ahogy kiment pisilni egyből meg is mosakodott, fogat mosott, kimosta az orrát - már fel tudja húzni a fecskendőt is:) - majd ki is szívatta! :) Ezután szépen felöltözött, mindezek alatt Levike is felöltözött egyedül, de mosakodni, na azt aztán már nem akart... Reggelire virslit főztem, jól ették.. 10 óra előtt átmentünk Mamát megköszönteni, én egyelőre csak szóban, azt a kis ajándékot amit most össze tudtam hozni délután adtuk át. Livike rajzolt Mamának virágot, cseresznyét, meg emberkét is, de azt végül itthon hagyta, mert hajat nem tudott csinálni és kopasz "Mamát" mégsem akart adni.. :D Levike kiválasztott egy kis kindertojásos motort, ami egyébként egész jó, ahhoz képest hogy elég bénák szoktak lenni az ilyen összerakhatós kütyük. Azt mondta, Neki az már nem kell, mert nem lehet átalakítani. :) (az a fránya transformers mánia:) ) Szóval Levike a kis motort adta ajándékba Mamának. :) Akart Ő építeni is, mondtam, hogy olyan ügyes, szép garázst meg házat, ilyesmit tud építeni a faépítőből, csináljon valamit, nem baj ha ledől, majd lefényképezem előtte és azt adhatja Mamának, vagy építesen legóból, az nem esik szét... Próbálkozott, nem jött össze, berágott, hisztizett, hogy Ő nem tud semmi szépet csinálni - pedig tud! - és feladta.. ekkor találta ki a nem saját készítésű dolgot, viszont azt, hogy valamit adni szeretnének, saját maguk találták ki, én csak elmondtam reggel, hogy ma van Mama szülinapja. :) Amikor látták, hogy a telefonomon nézem a virágos képeket, hogy küldjek Mamának facebookon, egyből jöttek, hogy Ők is szeretnének, és ki is választottak egyet, amit az Ő nevükben küldhettem el. :))) (Többet is választottak, tulajdonképpen ahogy haladtam a képek között, mindet küldték volna, így maradtunk egyben, úgyis lesz sok kép, üdvözlet, köszöntés, ne terheljük az üzenőfalat fölöslegesen.:)  )

Miután kicsit jobb idő lett kint, pulcsi, mellény, cipő és irány az udvar. Mama közben főzött, a gyerekek rám maradtak, bár úgy kb délig még egész jól el is voltunk. Livike segített tobozokat szedni a vödörbe, majd Papa kocsiját is meg akarta mosni, sajnos enyhén földes vízzel, "szép" lett a motorháztető. :( csak remélem, hogy csikarás nem lett rajta, bár később én lemostam sima vízzel, de az akkorsem ugyanaz, mint ahogy az autómosóban mossák. :( Természetesen nem láttam az akciót, akkor egyrészt előbb lemosom, mielőtt Papa meglátta volna, másrészt talán meg tudom akadályozni... )
A biciklizés gyakorlására még mindig nem hajlandó Livike, Levike már profi, tavasszal remélem már a Lánynak is megjön a bátorsága meg az egyensúlya hozzá.  

Miután Papa és Apa hazaértek, hamarosan ebédelhettünk mert közben készen lett. Húsleves és Uncle Ben's* volt. Torta is volt, meggyes, marcipános, szerintem finom volt, bár én a meggyet kiszedtem, de a marcipánt azt nagyon szeretem, csokimáz szerű krém volt kívül, rajta marcipán és/vagy fehércsoki darabokkal, úgyhogy összességében finom volt. :)
Miután mindenki jól lakott elmosogattam, a gyerekek kicsit még maradtak Mamáéknál, majd én jöttem, hogy vasaljak, mert azt ugye kell, szülinap ide, vagy oda...

A gyerekek innentől fogva totál meg voltak kergülve. Nem értem, honnan van ennyi energiájuk, pedig kint is voltak, ott sem egyhelyben álltak, vagy ültek, szóval fel voltak pörögve ezerrel. Hiába beszéltünk Nekik, semmi nem hatott. Azon imádkoztam, hogy csak nehogy olyan mértékben üssék meg magukat/egymást, hogy orvos legyen a vége. :( Esések, elcsúszások, egymásnak ütközések, harapások így is voltak bőven...
19:30-ra sikerült túl lenni a fürdésen, hajmosáson, már az ágyban voltak, következett az est "fénypontja", az altatás, merthogy azt nem igazán akartak, még mindig nem tudtak leállni, továbbra is egymást cseszegették, felugráltak, ááá... :( Végül meglepő módon kb 40 perc volt és jöhettem is kifelé, Livike hamar elaludt, Levikére kellett kicsit többet várni, de miután oda tudtam mellé ülni már Ő is hamar elaludt. Megvárta, míg Livi elalszik.. :))

Éjjel rendben volt minden, reggel is elég jól ment a készülődés, Livike sokat tüsszögött tegnap is, ma reggel is, remélem nem rosszabbodott azóta a helyzet az oviban. Mindenesetre este lesz mézes fokhagyma, hadd űzze a bacikat kifelé! :)

Ennyi lenne, nemsoká mehetek is értük...
Gyorsan mutatok két képet is, az elsőből lassan sorozatot csinálhatnék, úgy értem, hogy minden évben van ilyen, hogy Mama a szülinapi tortájával és a két unokával van megörökítve. :)
A második kép is kb ilyen, csak ott én is rajta vagyok. :) (azt hiszem ez a mondat most totál fölösleges volt:D )



Nem lehet elégszer mondani, nagyon boldog születésnapot kívánunk Mama! (Anya) :)

Ezzel most már tényleg befejeztem mára, így is több részletben írtam, pedig még azt sem mondhatom, hogy a gyerekek akadályoznak. Csak ugye takarítás, ágynemű húzás, teregetés, na jó egy kicsit a face előtt is ültem, voltam bent Mamánál is, ettem, stb... el is telt az idő, mindjárt nem lesz se csend, se rend itthon.. :)
Jövök, amikor tudok.  



*Uncle Ben's édes-savanyú mártás extra ananásszal, csirkecomb csíkok lepirítva és köretnek rizs. Egyik kedvenc ételem, a gyerekek is nagyon szeretik.:)

2013. október 15., kedd

Ovi foci :)

Hétfőn olvastam az oviban a faliújságon, hogy kedden - azaz ma - menni fognak a gyerekek a Sportcsarnokba focizni. Erre vinni kell a következőket: tornazsák, póló, nadrág, tornacipő, fél literes csavaros üvegben innivaló. Nem ártott volna mondjuk még múlt héten ezt kiírni, de végül csak megoldottuk, tornacipő híján minden volt/lett. :) A gyerekek már említették, hogy majd "lesz" foci, kellenek majd ezek a dolgok, de azt nem mondták, hogy mikor, és mivel pénteken Mama hozta el a gyerekeket, így az is lehet, hogy már akkor ki volt írva, csak ugye Ő nem tudta, hogy érdemes minden nap, akár reggel és délután is ránézni a faliújságra... Egyébként szombaton amikor Livikével cipőt nézni voltunk abban a sok üzletben, mindegyikben néztem a torncipőket is, mivel "majd" úgyis kell, hátha lenne akár most is, de nem volt. Tehát akkor se lett volna mára, ha tudom. Na a lényeg, hogy tornazsák se volt még, régebben láttam a centrumban, de közben eszembe jutott, hogy egyrészt, mi van, ha már nincsen, másrészt az, hogy annakidején amikor az ovis zsákokat meg az ágyneműhuzatokat varrattuk, akkor a zsákok anyagából maradt ki annyi, ami most pont jól jött, akkor is volt már róla szó, hogy majd ha szükség lesz rá akkor megvarrja tornazsáknak Zsuzsi néni. Így gyorsan fel is hívtam hétfőn ahogy hazaértünk az oviból reggel, szerencsére el is vállalta SOS-ben, mentem, meg is vártam míg megvarrja a két zsákot, így ez szerencsére megoldódott.
Tornaruhát és innivalót természetesen simán össze tudtam készíteni, tornacipőnek pedig elvitték a benti váltócipőjüket...

Kedd reggelre esős időnk lett, szerencsére amikor indultak a busszal már elállt... utána sem volt már rossz idő, bár fedett helyen voltak, de legalább addig sem áztak és fáztak amíg mentek meg jöttek. :)
Nagyon élvezték, tetszett Nekik, bár konkrétabbat nem igazán árultak el, hogy volt-e több ovi is, - bár gondolom, hogy nem csak az itteni két csoport ment. (a kicsoportosokat még nem viszik külsős helyszínre úgy tudom) - viszont tanultak szurkolós tapsot is, ütemre. :) Mindketten estek is egyet-egyet, de nem nagyot, ez belefér.. :))

Most gőzerővel készülnek a Haloween-re, bár nem október végére tették, hanem most csütörtökre (17-e) és elég furán csak "Tök nap"-ként szerepel a kiírás, de lesz sütőtök evés - amihez az alapanyagot vinni kell-, tök faragás a faragott lámpások szépségversenye, meg még ki tudja mi... :)))

Egyébként nem igazán van más, amit leírhatnék... A biciklizéssel kapcsolatban annyit, hogy Levike már mondhatni teljes biztonsággal kezeli a biciklijét, az utcára még nem merészkedtünk ki, ahhoz kell Apa vagy Papa is, egyedül félek, hogy elesik vagy nem áll meg és elüti az autó, ilyesmi, de idebent már nagyon profi, és aki ilyen egyenesnek egyáltalán nem mondható terepen is tud menni, annak a sima út nem okozhat nagy gondot.. :))
Livike is kezd már próbálkozni, egyelőre még csak lábbal hajtja úgy, hogy ül a biciklin, de azt legalább már magától és nem noszogtásra csinálja. Tegnap próbáltam tolni, mármint tartani, hogy hajtsa, de még én is majdnem elestem Vele, annyira nem tartotta az egyensúlyt... na majd belejön biztos, ha most nem, majd tavasszal. Levike annyira tanítaná, folyton mondogatja, hogy hogy kell csinálni, meg hogy kontrázzon.. :) Na ja, szegénykém még hajtani se tudja, hova kontrázna még?:D Levi csak megy utána és be nem áll a szája, Livike persze nem meri hajtani, azóta még az oviban sem volt lehetősége a kisebb biciklin gyakorolni.

Egy éjjel meg a mai nap alatt lehullott egy csomó levél a nagy diófáról, ami persze a gyerekekek nagyon tetszett, egy a baj, hogy csurom víz, így nem mehettek bele, pedig imádnak "levelezni". :(
Ma vagy háromszor összesöpörtem nagy kupacba, de fél óra múlva meg sem látszott, hullott újabb adag... Jó lenne, ha nem esne már az eső és zsákba lehetne szedni. Mondjuk Apa lehet, hogy így is fel fogja szedni, én nem akartam nyakg vizes és saras lenni.. :) 

Na jól van, be is fejezem, úgysem tudok mást írni. Jövök amikor tudok és van is valami, ha nincs akkor csak jelentkezésre. :)

2013. október 13., vasárnap

Szombati "egy gyerekes" délelőtt. :)

Akinek csak egy gyermeke van, az tudja milyen az, hogy kézen fogja és mennek a városba sétálni, vásárolni, nézelődni. Mivel nekünk ikreink vannak, ezt kevés kivételtől eltekintve - pl beteg volt valamelyikőjük és orvoshoz mentünk - nem igazán tudtam eddig, hogy milyen érzés, mindig kettőre kell figyelni, még akkor is, ha nem egyedül megyünk, hanem ott van pl Apa. (vagy Mama, vagy Papa)
Szombaton viszont úgy döntöttünk, hogy a kis négyes csapatunk a piacnál ketté válik és úgy megyünk tovább. :) Apa Levikével piacozott, mi pedig Livikével mentünk tovább, hogy végre Neki is vegyünk cipőt, a múlt héten ugyanis csak Levikének kaptunk, de a helyzet már nem tűrt halasztást, a Lány cipője ugyanis szó szerint kilyukadt a hét végére. :( Abban már nem hogy oviba, de sehova nem tudott már menni, a hócsizma meg ugye még korai, tehát így vagy úgy, cipő kellett. Nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz a dolog. Livike nagyon jól viselkedett, jött szépen kézen fogva, ahol lehetett, ott ment magától, nem fogtam, de nem is szaladt el, szépen szót fogadott. Kétszer vágta be a durcát, mert nem vettünk csecsebecsét meg játékot, de olyankor mindig közöltem vele, hogy na akkor szia, én megyek, majd hazajössz, ahogy akarsz. Ekkor mindig jött is egyből utánam. :) Megbeszéltük, hogy miért jöttünk, cipőt nézünk, nem játékot, nem kopogós cipőt, nem csilivili hülyeségeket. Ez kell, erre van pénz és kész. Múltkor kaptak a Deichmannban játékot, most nem lesz ilyesmi. Egy zacskó kukit azért vettem, ami jó ötletnek is bizonyult, mert legalább nem mászkált el a boltokban sem, nem szóródós, így nyugodtan ehette bent is. Bár azért, hogy az eladók hallják, mindig nyomatékosan megkértem, hogy most tegye el, majd eszi tovább, ha kimentünk, persze nem tette el, én meg hagytam.. :))))
Bejártuk amit be lehetett a belvárosban. Két kínait a Centrum mellett, akkor a Centrumot, ami szintén félig kínai, majd egy harmadik kínait a Pelikán szálló tetején, majd egy nem kínait, a Ficánkát, majd újra a buszpályán a Deichmannt, hátha múlt hét óta jött már Livikére való cipő, de sajnos nem. :( Egyikben se találtunk semmit, vagy kicsi volt, vagy nagy, de inkább úgy általában még nem is nagyon volt olyan cipő, ami azért még nem csizma, de kicsit magasabb szárú, meleg, de nem bundás, hogy jó legyen addig, amíg nem kell a hócsizma. Így elmondhatjuk, hogy sétáltuk egy nagyot, de az amiért mentünk végül nem lett. :(
Mivel még múlt héten mondták, hogy a Szandai réten lévő Deichmannban van 26-os abból a cipőből, ami jó lett volna, utolsó mentsvárként délután oda is kimentünk. Persze oda már Mamával autóval, a két és fél órás gyalogolás után nem vállaltam volna be Livikével még egy hatalmas gyaloglást, a buszok fene tudja hogy járnak, de konkrétan oda nem is megy, bár régen létezett a Cora járat, de fogalmam sincs, hogy mióta a Cora Auchan lett, mi lett a busszal. (Azon a területen több üzlet van, Auchan, Media Markt, Praktiker, Obi, Family center, abba van többek között a Deichmann és a Müller is meg még pár üzlet. Csak az a baj, hogy a város szélén van, biciklivel is több, mint fél óra, bár én nem száguldozom..:D )
Tehát kocsiba be, Mama Levikével kint maradt, mi pedig Livikével bementünk, volt is szerencsére 26-os a kinézett cipőből, jó is lett, bár Mama szerint biztos, hogy nagy... Hát ha a 25-ös kicsi volt még Levikének is, akkor ennek jónak kell lennie. :) Végre ez a teher is lement a vállamról, no meg összesen kb 20.000 Ft. a kártyámról a múltkori két csizma, Levike cipője meg most Livike cipője miatt. :( Nade meg kell venni, nem tudok mit tenni.

Ahhoz képest, hogy délelőtt nagyot sétáltunk és szinte egész délután az udvaron voltak a gyerekek, este nagyon rosszak voltak, rohangáltak, Levike csatakosra izzadt, úgyhogy még hajat is kellett neki mosni. Este szerencsére 20:30-kor már aludtak. :)

Ma 10 óra körül kinéztem a börzére, ami a Kodály iskolában volt, nincs messze biciklivel sem. Sajnos nem találtam sok mindent, Livikének két nadrágot meg egy pulcsit sikerült vennem, de ezekből a két nadrág még hosszú. :( Levikének sajnos semmit nem találtam, ami miatt pityergett is egy sort, most vehetek Neki üzletben valami ruhát, hogy megnyugodjon....

Mivel egész éjjel esett az eső, minden csupa sár, még ki se nagyon lehet menni, mert úgysem maradnak meg a járdán... :(

Az oviban amúgy rendben volt minden a héten.

Most ennyi, megyek mert megint beindultak...