Mostanában volt itt minden, vidám és szomorú dolgok is, de haladjunk sorban.
Múlt hét pénteken volt Papa névnapja. A szomszéd Erikáékkal volt egy uzsonna/vacsora, köszöntés, kb ennyi.
Még aznap, előtte sajnos temetésre is kellett mennünk, Helga barátnőm édesapja hagyta itt sajnos az élők sorát még azon a héten kedden. :(( A temetésen mindenképp ott szerettünk volna lenni, viszont pont abban az időben volt, amikor a gyerekekért menni kell az oviba, így a szomszéd Erikáék lettek megkérve, hogy hozzák el Őket és legyenek addig ott Náluk, amíg nem jövünk... Úgy is volt. (Apa dolgozott, így Ő emiatt kikerült a képből, mint lehetséges felvigyázó.)
A gyerekek - elmondás szerint - jók voltak, szót fogadtak, hát, hiszem is meg nem is. :)) Bár, rajtam kívül jók Ők mindenkivel, majdnem...
Szombaton szinte végig egyedül voltam a gyerekekkel, Mamáék 19 óra előtt értek haza valami veterános dologól... Apával beszéltük, hogy jó lenne már csinálni egy városba menős estét, hiszen március óta nem voltunk. Egy a biztos, így, hogy előtte dolgozik és 23 órakor végez nem éri meg bemenni, mert akkor későn - korán? - jövünk, keveset lehet aludni. :( Az óra szerinti idő még csak hagyján, de az időjárás is jól betett, bár én még azt hiszem jól meg is úsztam, sok mással ellentétben. Az volt ugyanis, hogy 21 óra körül indultam be a városba, úgyis épp volt a Tiszavirág fesztivál, fellépők, együttesek, tömeg, mi kell még.. szóval hallgattam kicsit a zenét, bár egyedül az sem valami nagy dolog, de mégis, legalább nem itthonról hallottam, mint máskor, amikor valami van a városban és nem vagyunk bent, csak idehallatszik. :)
22 óra körül jött egy hatalmas eső, zivatar, vihar, .. minek hívjam.. jég is esett, de az a rengeteg mennyiségű és nagy intenzitású eső egyszerűen félelmetes volt! Én nem áztam, időben kerestem fedett helyet, bár nem "bent" voltam, csak olyan helyen, ahol nem áztam. Szolnokiak és erre ismerősök tudhatják, ha azt mondom, Árkádok alja.. :)) Egy órát álltam ott, bár az utolsó negyed órában már Apát és a kollégáját vártam, hogy végezzenek a műszakkal, - sajnos nem tudtak korábban zárni, szerintem oda is bemenekültek az emberek az eső elől. - és induljunk valamerre. Jött még két kolléga később, vagyis csak az egyik volt az, aki pincér, a másik illető a barátnője volt. Biliárdoztunk és csocsóztunk is, valahogy most nem akart menni nekem egyik sem, bár máskor se nagyon, de akkor jobban. :( 2 óra körül indultunk haza, mivel Apa biciklivel volt, hamar hazaértünk. (felültem a csomagtartóra ahol nem látta senki:D )
Vasárnap elvoltunk, a gyerekek eléggé nyűglődtek, persze megint nem voltak jók éjjel, nem aludtak jól és ezáltal Mama sem. :( Mikor fognak már "rendesek" lenni, talán akkor gyakrabban elmehetnénk.. így meg rossz nekem is, mert tudom, hogy Mama akkor nem alszik szinte egész éjjel. :(
A következő hét, - a mostani - is eltelt, még van ovi, összevontan, de van. A délutánok sem egyszerűek, de mi lesz majd itt, ha folyamatosan itthon lesznek? :(
Csütörtökön tartottuk meg Levike névnapját itthon, mert Apa akkor volt szabad, pénteken - a napján - pedig dolgozott.
Ovi után megvolt a szokásos étkezés, ami mondjuk ebéd vagy vacsora volt uzsonna időben. :)
Ezután jött az ajándékozás, megint gazdagabbak lettek pár játékkal, mert természetesen Livikének is kellett venni valamit, a legtöbb játék amúgy is olyan jellegű, amit közösen használhatnak.
Mamáéktól kaptak... - ki ne hagyjak valamit! - Levike egy transformers átalakíthatós autót-robotot, egy elemmel működő jelzőlámpát és hozzá kresz táblákat, ebből persze a lámpa a kedvence, mi más.. :), közösen kaptak műanyag golf szettet is, hát mit ne mondjak, nem épp a labdát ütögetik vele leginkább... :/
Tőlünk egyéni ajándék csak egy-egy ugrálókötél volt, - nem találtam mást hirtelen... - közösen pedig kaptak tollasütőt és labdákat, valamint mágneses halas horgászós játékot is. :)
Pénteken vittünk az oviba rágcsálni valót és dobozos üdítőket, hogy ott is meg tudják ünnepelni Levikét! :)
Kapott kinder tojást - csoki nélkül:D - , matricát, kis állat figurát.. Mindketten. :)
A mai nap is korán ébredtek, mint mindig, ha nem kell oviba menni.. :/ 6 óra előtt már fent voltak, így én is.
Mamáék reggel csontkovácsnál voltak, Apa ment dolgozni 10-re, de szerencsére nem voltam most túl sokáig egyedül a gyerekekkel. Helyette elpátyolgattam egy nagy fej karfiolt, aki csinált már rántott karfiolt, az tudhatja, hogy eléggé pepecs munka, főleg ahogy én csinálom, hogy inkább kisebbek legyenek, mint ökölnyi darabok... Finom, csak csinálni ne kellene.. :D Krumplipürét is csináltam, Mama pedig ragulevest főzött, ez volt a kései ebédünk, majdnem 15 óra volt mire a gyerekek megkezdték a délutáni alvásukat.
Ma már jobb idő volt eddig, de most szerintem jön a vihar, a héten eddig elég hideg volt itt is, gondolom másol is...
Mama holnap megy Székesfehérvárra edzőtáborba egy hétre. Jövő hét pénteken vagy szombaton jön, úgyhogy lesz "Mama hiány" azt hiszem! Ez lesz az első felvonás, mert hó végén meg ugye megy a világversenyre Durbanba (Dél-Afrika).
A csontkovácsra visszatérve. Ez az illető egyszerre természetgyógyász, energetikus - vagy hogy hívják.. - és csontkovács. Kijött házhoz is, hogy megnézze van-e vízér meg ilyenek... volt, nem is kevés. Elvileg leszedte a hatását, nem tudom hogy, de a réz pálcája a "kezelése" után már nem pörgött annyira, mint előtte. Ebben nem igazán hiszek amúgy, biztos lehet manipulálni a pörgést, de az egyéb dolgok biztos jók amit csinál.
A vízér hatását nem tudjuk, de ha mást csinált azt ugye lehet érezni. Nekem pl ránézésre megmondta, hogy a gyomrommal van baj, mondom nem fáj.. Jó, de akkor is, sok a letapadás, fel is vagyok fázva, kell csinálni egy telejes béltisztítást is, azt a részét még nem csináltam meg, mert keserű sót kell inni reggel, előtte este meg grapefruit lével krómtablettát... Viszont igyak körömvirág és cickafarkfű teát, mert az jó. 15 nap után váltsak kamillateára. Hát.. azt nem tudom hogy fogom tudni meginni, mert citromlét nem tehetek bele, max mézet, azt meg egyébként sem szeretem. Ez a másik keverék minden nélkül iható. Nem finom, de iható. :)
Tuti vízhajtó, mert nem győzök járkálni kisdologra... :) Konkrétan engem még nem kezelt, nem csinált a csontjaimmal semmit, Mamát és Papát már igen. Persze fáj, főleg Mamának a kezelés is és utána is, de elvileg az a jó, ha fáj, úgy gyógyul folyamatosan. Mamának gerincsérve van, elvileg azt is meg tudja majd "javítani". :) Szintén Mamának a fülfelszúrás óta csengett, csilingelt, zúgott a bal füle... azt is el tudta múlasztani. :)
Azt mondja ez a csontkovács, hogy nagyon sok kisgyereket gyógyított már meg fülbajból.. egész piciket is, egy próbát megér, hétfőn délután visszük a gyerekeket, hátha megúszná Levike a bal fülének becsövezését, Livikét pedig nézze meg, hiszen Neki is szokott vele baj lenni.
Nah.. nagyjából most ennyi...
Jövök amikor tudok.
2013. június 29., szombat
2013. június 20., csütörtök
Gyorsan, röviden... ovi, fülészet
Lassan két hete készülök írni, na jó, csak egy, mert ugye általában egy hét eseményeit szoktam megírni. Na mindegy, ez már így alakult.
Nézzük, mire emlékszem. :)
Az oviban minden rendben, kb az egész ovi, tehát a három csoport egyharmada jár már csak, most akkor mondhatnánk, hogy a mieink minek, amikor nem lenne muszáj, mert itthon tudok lenni Velük. Na igen. Csak azért szerintem sokkal jobban elvannak ott a többi gyerekkel, még így is nem győzik magukat kitombolni délután itthon, mintha egész nap velem lennének összezárva. Persze a jó idő -ez már túlságosan is jó! :) - beköszöntével szinte egész nap kint vannak az udvaron itthon is, de mégis unalmasabb ez, mint az ovi. :)
Az meg a másik, hogy az óvónőknek, dadusoknak akkor is be kell menniük, ha pl 2 gyerek van, így meg azért vannak elegen, nem a mi kettőnk miatt kell bent lenniük.
A jó idő előnye, hogy már reggel lehet rövidnadrágban menni, nem kell öltözködni, ruhákat pakolászni oda-vissza minden nap. :)
Vettünk végre szandált a gyerekeknek, eddig elvoltak a cipőben, meg amilyen esős nyarat jósoltak, nem is igazán igyekeztem szandált venni, de most már muszáj volt. Benti cipő is kellett már másik, még akkor is, ha év vége van, mert a Levié már nagyon balesetveszélyes volt, felvált az orra is meg a sarka is a mamuszának, így kapott másikat. Livike is, bár az övé még éppen bírta volna, de már kicsi volt, nyomta a lábát egy ideje. Ezek a cipők már tavaly is megvoltak, a bölcsi második felét is kiszolgálták meg most az ovit eddig. :)
Levikével voltunk a fülészeten is, mert csak meg kellett már nézetni a csövet, hogy a helyén van-e, meg hogy nem ment-e bele a múltkor a homok, mert gyanús volt...
Valami keveset törölt ki az orvos, de nem volt vészes, nem is mondott semmit a jobb fülével kapcsolatban, csak annyit, hogy a grommet a helyén, nem is készül még kifelé...
Ellenben a bal füle nagyon nem tetszik neki, behúzódó fényevesztett dobhártya, magyarul gyulladásközeli állapot, nem fáj még, de bármi lehet, meglátjuk a hallásvizsgálat után, ami amúgyis esedékes volt már.
Lementünk az alagsorba, előbb megcsinálták a tympanometriát, az a bizonyos nyomásmérés, ahol a görbe sajnos most is egyenes... majd az audio-t is, amit viszont fáziskéséssel ugyan, de mind jól jelzett Levike, hogy melyik fülében hallja a hangot.
Visszamentünk az ambulanciára, másfél órát vártunk kb az orvosra, mert közben elment műteni, majd mikor bemehettünk, akkor mondta, hogy hát a bal füle nem jó, nagyon nem jó. engem megtévesztett a görbe közepén egy nagy fel-le hullám, de az belemozdulás miatt lehetett, amúgy majdnem teljesen egyenes, magyarul nem hall rá jól teljesen, valami 22%-os a halláscsökkenés, de ezt a másik vizsgálat alapján írták le, szóval nem tudom. Egyébként hallja a suttogást is, ez a gyulladás miatt lehet szerintem, hogy ilyen görbét kaptunk... A lényeg, hogy azt mondta az orvos, hogy majd július 8-án menjünk vissza megint egy kontroll vizsgálatra, és ha akkor is ilyen lesz a görbe akkor megbeszélünk egy időpontot és a bal fülét is becsövezi! :( Pont ezt akartuk már elkerülni, azt szerettük volna, ha a másikban sem lenne, hogy mehessen pancsolni, strandolni, ne kelljen folyton dugdosni a fülét vattával, stb.. :(( Addig pedig melegítsük sóval a bal fülét, hátha helyre jön, bár akkor most már mindig kelleni fog?? Sok orrmosás, orrszívás, orrspray... Eddig azért még együttműködő volt Levike, bár nagyon nem akarom fenyegetni sem, hogy pl ha nem jön orrszívásra akkor majd megy a kórházba, mert ha tényleg menni kell, akkor meg majd nem bírunk vele. :(
Na majd meglátjuk, hogy alakul....
Azt hiszem most ennyi, majd jövök, ha eszembe jut még valami.
Nézzük, mire emlékszem. :)
Az oviban minden rendben, kb az egész ovi, tehát a három csoport egyharmada jár már csak, most akkor mondhatnánk, hogy a mieink minek, amikor nem lenne muszáj, mert itthon tudok lenni Velük. Na igen. Csak azért szerintem sokkal jobban elvannak ott a többi gyerekkel, még így is nem győzik magukat kitombolni délután itthon, mintha egész nap velem lennének összezárva. Persze a jó idő -ez már túlságosan is jó! :) - beköszöntével szinte egész nap kint vannak az udvaron itthon is, de mégis unalmasabb ez, mint az ovi. :)
Az meg a másik, hogy az óvónőknek, dadusoknak akkor is be kell menniük, ha pl 2 gyerek van, így meg azért vannak elegen, nem a mi kettőnk miatt kell bent lenniük.
A jó idő előnye, hogy már reggel lehet rövidnadrágban menni, nem kell öltözködni, ruhákat pakolászni oda-vissza minden nap. :)
Vettünk végre szandált a gyerekeknek, eddig elvoltak a cipőben, meg amilyen esős nyarat jósoltak, nem is igazán igyekeztem szandált venni, de most már muszáj volt. Benti cipő is kellett már másik, még akkor is, ha év vége van, mert a Levié már nagyon balesetveszélyes volt, felvált az orra is meg a sarka is a mamuszának, így kapott másikat. Livike is, bár az övé még éppen bírta volna, de már kicsi volt, nyomta a lábát egy ideje. Ezek a cipők már tavaly is megvoltak, a bölcsi második felét is kiszolgálták meg most az ovit eddig. :)
Levikével voltunk a fülészeten is, mert csak meg kellett már nézetni a csövet, hogy a helyén van-e, meg hogy nem ment-e bele a múltkor a homok, mert gyanús volt...
Valami keveset törölt ki az orvos, de nem volt vészes, nem is mondott semmit a jobb fülével kapcsolatban, csak annyit, hogy a grommet a helyén, nem is készül még kifelé...
Ellenben a bal füle nagyon nem tetszik neki, behúzódó fényevesztett dobhártya, magyarul gyulladásközeli állapot, nem fáj még, de bármi lehet, meglátjuk a hallásvizsgálat után, ami amúgyis esedékes volt már.
Lementünk az alagsorba, előbb megcsinálták a tympanometriát, az a bizonyos nyomásmérés, ahol a görbe sajnos most is egyenes... majd az audio-t is, amit viszont fáziskéséssel ugyan, de mind jól jelzett Levike, hogy melyik fülében hallja a hangot.
Visszamentünk az ambulanciára, másfél órát vártunk kb az orvosra, mert közben elment műteni, majd mikor bemehettünk, akkor mondta, hogy hát a bal füle nem jó, nagyon nem jó. engem megtévesztett a görbe közepén egy nagy fel-le hullám, de az belemozdulás miatt lehetett, amúgy majdnem teljesen egyenes, magyarul nem hall rá jól teljesen, valami 22%-os a halláscsökkenés, de ezt a másik vizsgálat alapján írták le, szóval nem tudom. Egyébként hallja a suttogást is, ez a gyulladás miatt lehet szerintem, hogy ilyen görbét kaptunk... A lényeg, hogy azt mondta az orvos, hogy majd július 8-án menjünk vissza megint egy kontroll vizsgálatra, és ha akkor is ilyen lesz a görbe akkor megbeszélünk egy időpontot és a bal fülét is becsövezi! :( Pont ezt akartuk már elkerülni, azt szerettük volna, ha a másikban sem lenne, hogy mehessen pancsolni, strandolni, ne kelljen folyton dugdosni a fülét vattával, stb.. :(( Addig pedig melegítsük sóval a bal fülét, hátha helyre jön, bár akkor most már mindig kelleni fog?? Sok orrmosás, orrszívás, orrspray... Eddig azért még együttműködő volt Levike, bár nagyon nem akarom fenyegetni sem, hogy pl ha nem jön orrszívásra akkor majd megy a kórházba, mert ha tényleg menni kell, akkor meg majd nem bírunk vele. :(
Na majd meglátjuk, hogy alakul....
Azt hiszem most ennyi, majd jövök, ha eszembe jut még valami.
2013. június 7., péntek
Gyors összefoglaló többek között az ovis évzáróról is.
Itt vagyok újra, a héten valahogy mindig elmaradt az írás, egyszerűen mindig van mit csinálni amíg nincsenek itthon a gyerekek, utána meg azért nem tudok jönni, mert itthon vannak. :)
Ilyenkor van az, hogy alig tudom már felidézni, amit "pont akkor" biztos leírtam volna, ez leginkább a beszólásokra, kis párbeszédekre, úgy általában a megnyilvánulásaikra vonatkozik. Némelyiket tényleg sajnálom, hogy nem maradnak meg későbbre. Na nem baj, biztos lesz még amit le tudok majd írni. :)
Nézzük az elmúlt másfél hetet, mi is történt. Átgondolva, nagyon semmi. :) Az oviban rendben volt minden, itthon is úgy-ahogy, sajnos abban sincs változás, ahogy hozzám viszonyulnak szófogadásilag.. Tehát egyáltalán nem hallgatnak rám, vagy csak akkor, ha be van ígérve valami "meglepi", azért néha el tudom érni amit szeretnék tőlük. Kár, hogy csak ilyen áron. :( Pedig értik, felfogják, hogy mit kérek, mit szeretnék, és direkt nem úgy csinálják. Direkt csinálják ezt velem. :( Valamelyik este is pl az volt, hogy egyedül altattam Őket, bár itthon volt Apa is, de kint segített valamit Papának az udvaron, én egyedül fürdettem, az nem is szokott gond lenni, de amikor aludni kell, na az már igen! Levike szépen elaludt kb 2 perc alatt, Ilyen sem volt még amúgy, általában Ő alszik el később, de most nem aludt délután az oviban és kifáradt.. Szóval Vele már nem volt gond, de Livikével annál inkább! Miután csomót könyörögtem, hogy feküdjön már végre vissza, ne játsszon, ne fészkelődjön, aludjon, közölte, hogy Ő éhes. Mindezt úgy, hogy kb egész délután és este ettek.. Néha tényleg van, hogy lehet éhes, mert nem evett annyit, de akkor tuti nem. Kifogás, hogy ne kelljen aludni. Utána jön az, hogy szomjas, amit amúgy általában időben megelőzök azzal, hogy készítek be inni, ne kelljen kijárkálni. A lényeg az, hogy elkezdett visítozni, vergődni, mindezt a folyosón, legalább Levit nem ébresztette fel.. erre bejött Mama, hogy mi a baj, bementek, lefektette, hamarosan aludt is Livike. Mama mondta, hogy azt mondta Livike, hogy "először direkt hisztiztem anyánank, de utána nem tudtam abbahagyni" Hát ezaz..!
Mindegy, hagyjuk....
Csütörtökön volt az évzáró rendezvény az oviban. Nem tudom máshol hogy működik egy ilyen, de azért ami itt megy szerintem is és más szülők szerint is túlzás.
Eleve mi szülők vittük be a szendvics alapanyagokat, süteményeket, szörpöt, stb... szóval amiből majd lehet fogyasztani gyerekeknek, szülőknek egyaránt. Igen, lehet. Pénzért! Vegyük meg megint azt, amit egyszer már megvettünk. Mert hogy az ovinak ez a bevétele. (meg az alapítványi bál, amire speciel én nem is mentem, de azért tombolába adtam ajándékot, mert még azoktól is kérték, hogy mit ajánl fel, aki nem tudott - vagy nem akart fejenként 2000 Ft-ért - elmenni. )
Az addig oké, hogy minimális összegekért esetleg árulják a kajákat, de hogy 200 Ft legyen egy kis kocka süti, 50 Ft. egy agyonra felhígított szörp, 400 Ft. az arcfestés, amit egy anyuka csinált, máskor ingyenes szokott lenni, 300 Ft egy zsákbamacska, amire szintén mi vittünk be jó állapotú, de már szükségtelen játékokat, stb... Szóval ez van. És akkor értessem meg a két gyerekkel, hogy nem vehetünk meg mindent, próbáljam Őket fegyelmezni, mert az óvónők csak addig figyelték Őket, amíg a kis műsor tartott, utána minden gyerekre vigyázzon a szülő. Folyton keresni kellett valamelyiket, Levike annyit rohangált, hogy totál leizzadt, örülhetek, ha nem fázott meg. Mert persze a szitáló esőben egy szál pólóban kellett lenni, speciel pirosban, mert a csoport színe az, mindenkinek egyforma kellett. Még mindig jobban jártunk ezzel, mint az akinek kék kellett, a kéknek ezer árnyalata van, tuti nem lesz egyforma, a piros meg azért csak piros.. :) Bár speciel én sem kaptam két egyformát, az egyik inkább bordó, a másik piros.. mert miért is lett volna egy üzletben két egyforma méret?
Még az elején, amikor beszélt az igazgatónő, volt egy rész, amikoris felsorolta minden csoportból azokat a szülőket, akik sokat tettek az óvódáért, a csoportért, oklevelet is kaptunk, Igen, mi is, bár itthon Apával egymástól függetlenül mondtuk ki azt, hogy ezt igazából Papa érdemelte volna ki, Ő tett sokat, Ő vitte a sok papírt a papírgyűjtésre, Ő vitte a sövényeket is az ovinak futóval, bár Apával együtt szedték ki az udvarunkról, de mégiscsak Ő ajánlotta fel és végezte a munka nagy részét.
A pénzlenyúlással kapcsolatban még annyit, hogy értem én, hogy az ovi javát szolgálja, fejlesztenek belőle, meg a gyerekekre költik, nincs is ezzel gond, csak nem tudom miért nem biztosít az önkormányzat vagy az állam - elvégre nem magánovi - elegendő pénzt a működéshez. Soha nincs semmi, mindent kérniük kell az óvónőknek, néha látszik, hogy nekik sem esik jól, hogy kérni kell, de másképp nem megy. :(
Bár a hivatalos évzáró megvolt, ma még mentek a gyerekek, sőt július 22-ig még fognak is, akkortól van zárás. Augusztus 20 után összevont csoportok lesznek, arra az időszakra nem kértem az ovit, majd szeptember 2-től. Elvileg jövő héttől is összevont csoportok lesznek július 22-ig, de szinte mindenki kérte az ovit, úgyhogy szerintem majdnem ugyanúgy fog menni minden, mint máskor. Maximum azok nem viszik a gyereket, akinek van iskolás testvére is, aki amúgyis otthon lesz nyári szüneten. Az úgy nagyon hosszú lenne nekem itthon, hogy június 10-től szeptember 1-ig... Amit muszáj lesz is hosszú lesz... Nem lehet lekötni Őket itthon, vagyis nem mindig, főleg ha esős idő van, márpedig azt jósolnak egész nyárra... :(( Na majd lesz valahogy.
Egészségileg egyébként most úgy állunk, hogy reggel Livike kezdett náthásabb lenni, gondolom a tegnap most jön ki, amúgy már szinte rendben voltak mindketten eltekintve egy kis náthától, ami már-már nem is betegség nálunk, hanem egy állapot.
Be is fejezem, mert még lenne mit csinálni mielőtt megyek értük, de már ezt is meg akartam írni, hétvégén úgysem jutok rá megint...
Jövök amikor tudok. :)
Ilyenkor van az, hogy alig tudom már felidézni, amit "pont akkor" biztos leírtam volna, ez leginkább a beszólásokra, kis párbeszédekre, úgy általában a megnyilvánulásaikra vonatkozik. Némelyiket tényleg sajnálom, hogy nem maradnak meg későbbre. Na nem baj, biztos lesz még amit le tudok majd írni. :)
Nézzük az elmúlt másfél hetet, mi is történt. Átgondolva, nagyon semmi. :) Az oviban rendben volt minden, itthon is úgy-ahogy, sajnos abban sincs változás, ahogy hozzám viszonyulnak szófogadásilag.. Tehát egyáltalán nem hallgatnak rám, vagy csak akkor, ha be van ígérve valami "meglepi", azért néha el tudom érni amit szeretnék tőlük. Kár, hogy csak ilyen áron. :( Pedig értik, felfogják, hogy mit kérek, mit szeretnék, és direkt nem úgy csinálják. Direkt csinálják ezt velem. :( Valamelyik este is pl az volt, hogy egyedül altattam Őket, bár itthon volt Apa is, de kint segített valamit Papának az udvaron, én egyedül fürdettem, az nem is szokott gond lenni, de amikor aludni kell, na az már igen! Levike szépen elaludt kb 2 perc alatt, Ilyen sem volt még amúgy, általában Ő alszik el később, de most nem aludt délután az oviban és kifáradt.. Szóval Vele már nem volt gond, de Livikével annál inkább! Miután csomót könyörögtem, hogy feküdjön már végre vissza, ne játsszon, ne fészkelődjön, aludjon, közölte, hogy Ő éhes. Mindezt úgy, hogy kb egész délután és este ettek.. Néha tényleg van, hogy lehet éhes, mert nem evett annyit, de akkor tuti nem. Kifogás, hogy ne kelljen aludni. Utána jön az, hogy szomjas, amit amúgy általában időben megelőzök azzal, hogy készítek be inni, ne kelljen kijárkálni. A lényeg az, hogy elkezdett visítozni, vergődni, mindezt a folyosón, legalább Levit nem ébresztette fel.. erre bejött Mama, hogy mi a baj, bementek, lefektette, hamarosan aludt is Livike. Mama mondta, hogy azt mondta Livike, hogy "először direkt hisztiztem anyánank, de utána nem tudtam abbahagyni" Hát ezaz..!
Mindegy, hagyjuk....
Csütörtökön volt az évzáró rendezvény az oviban. Nem tudom máshol hogy működik egy ilyen, de azért ami itt megy szerintem is és más szülők szerint is túlzás.
Eleve mi szülők vittük be a szendvics alapanyagokat, süteményeket, szörpöt, stb... szóval amiből majd lehet fogyasztani gyerekeknek, szülőknek egyaránt. Igen, lehet. Pénzért! Vegyük meg megint azt, amit egyszer már megvettünk. Mert hogy az ovinak ez a bevétele. (meg az alapítványi bál, amire speciel én nem is mentem, de azért tombolába adtam ajándékot, mert még azoktól is kérték, hogy mit ajánl fel, aki nem tudott - vagy nem akart fejenként 2000 Ft-ért - elmenni. )
Az addig oké, hogy minimális összegekért esetleg árulják a kajákat, de hogy 200 Ft legyen egy kis kocka süti, 50 Ft. egy agyonra felhígított szörp, 400 Ft. az arcfestés, amit egy anyuka csinált, máskor ingyenes szokott lenni, 300 Ft egy zsákbamacska, amire szintén mi vittünk be jó állapotú, de már szükségtelen játékokat, stb... Szóval ez van. És akkor értessem meg a két gyerekkel, hogy nem vehetünk meg mindent, próbáljam Őket fegyelmezni, mert az óvónők csak addig figyelték Őket, amíg a kis műsor tartott, utána minden gyerekre vigyázzon a szülő. Folyton keresni kellett valamelyiket, Levike annyit rohangált, hogy totál leizzadt, örülhetek, ha nem fázott meg. Mert persze a szitáló esőben egy szál pólóban kellett lenni, speciel pirosban, mert a csoport színe az, mindenkinek egyforma kellett. Még mindig jobban jártunk ezzel, mint az akinek kék kellett, a kéknek ezer árnyalata van, tuti nem lesz egyforma, a piros meg azért csak piros.. :) Bár speciel én sem kaptam két egyformát, az egyik inkább bordó, a másik piros.. mert miért is lett volna egy üzletben két egyforma méret?
Még az elején, amikor beszélt az igazgatónő, volt egy rész, amikoris felsorolta minden csoportból azokat a szülőket, akik sokat tettek az óvódáért, a csoportért, oklevelet is kaptunk, Igen, mi is, bár itthon Apával egymástól függetlenül mondtuk ki azt, hogy ezt igazából Papa érdemelte volna ki, Ő tett sokat, Ő vitte a sok papírt a papírgyűjtésre, Ő vitte a sövényeket is az ovinak futóval, bár Apával együtt szedték ki az udvarunkról, de mégiscsak Ő ajánlotta fel és végezte a munka nagy részét.
A pénzlenyúlással kapcsolatban még annyit, hogy értem én, hogy az ovi javát szolgálja, fejlesztenek belőle, meg a gyerekekre költik, nincs is ezzel gond, csak nem tudom miért nem biztosít az önkormányzat vagy az állam - elvégre nem magánovi - elegendő pénzt a működéshez. Soha nincs semmi, mindent kérniük kell az óvónőknek, néha látszik, hogy nekik sem esik jól, hogy kérni kell, de másképp nem megy. :(
Bár a hivatalos évzáró megvolt, ma még mentek a gyerekek, sőt július 22-ig még fognak is, akkortól van zárás. Augusztus 20 után összevont csoportok lesznek, arra az időszakra nem kértem az ovit, majd szeptember 2-től. Elvileg jövő héttől is összevont csoportok lesznek július 22-ig, de szinte mindenki kérte az ovit, úgyhogy szerintem majdnem ugyanúgy fog menni minden, mint máskor. Maximum azok nem viszik a gyereket, akinek van iskolás testvére is, aki amúgyis otthon lesz nyári szüneten. Az úgy nagyon hosszú lenne nekem itthon, hogy június 10-től szeptember 1-ig... Amit muszáj lesz is hosszú lesz... Nem lehet lekötni Őket itthon, vagyis nem mindig, főleg ha esős idő van, márpedig azt jósolnak egész nyárra... :(( Na majd lesz valahogy.
Egészségileg egyébként most úgy állunk, hogy reggel Livike kezdett náthásabb lenni, gondolom a tegnap most jön ki, amúgy már szinte rendben voltak mindketten eltekintve egy kis náthától, ami már-már nem is betegség nálunk, hanem egy állapot.
Be is fejezem, mert még lenne mit csinálni mielőtt megyek értük, de már ezt is meg akartam írni, hétvégén úgysem jutok rá megint...
Jövök amikor tudok. :)
2013. május 27., hétfő
Arcfestés-képek, gyermeknap és veteránjármű kiállítás esőben, visszatért az ősz is.. - összefoglaló :)
Napok óta hideg van. Vagy esik az eső és hideg van, vagy csak simán hideg van. Most akkor ősz van vagy tavasz? :( Na majdcsak jobb lesz már, elvégre május utolsó napjait írjuk, júniustól már elvileg nyárnak kellene lennie.. :)
Nézzük, mi is történt mostanság.
Az ovis arcfestés, amiről most mutatom a képeket, május 15-én volt, de a képek most lettek készen. Nem is tudtuk, hogy volt fotózás is, pénteken adta ide az óvónő, hogy válogassunk, melyiket is szeretnénk megkapni. (400 Ft/db áron persze, nem ingyen).
Rólam már tudják, hogy nem tudom ott eldönteni, melyik is legyen, így elhozhattam a képeket, több szem többet lát, nézzék meg a többiek is. :)
Bescanneltem mindet, persze megtehettem volna, hogy visszaadom, hogy köszönjük szépen nem kérünk egyet sem, utána pedig előhívatom a scannelt képeket.. :) Egyrészt nem akartam olyan lenni, másrészt nem tudom, hogy a scannelt képek milyenek lennének előhívva, mert az egy dolog, hogy gépen jó minőségűek, mégis más papíron. Így a 10 képből ötöt kiválasztottunk, azokat ki is fizettem, majd Mamának kell még egy sorozat, ha megtalálják az oviban az indexképeket akkor tudunk utánrendelni is.
Van egy kép, amit még ide sem teszek fel, mert ott szegény Livikém úgy néz ki, mint egy boszorkány.. :) ül valami lengőhintán vagy min, de a háta mögött áll egy másik kislány és a haja belelóg a képbe Livike haja mellé, plusz még a fény is rossz.. szóval az alapban felejtős.. :)
Nézzük tehát a képeket, ne csak beszéljek róla.
(facebookos ismerőseim persze már láthatták... :) )
Haladjunk tovább...
A héten nem volt semmi gond az ovival, Livike kezdett náthás lenni csütörtök körül, szombatra Levike is, vasárnap reggelre én is, nálam mára rosszabb lett, a gyerekek stagnálnak. Méz, tea, sűrű orrmosás és szívás...
Persze a taknyosságnak nem tett jót a vasárnap délelőtti kiruccanásunk sem.
Tényleg vicc, hogy annyira ritkán megyünk a gyerekekkel négyesben valahová, amikor meg mégis, akkor szétázunk.. :( Most pedig ez történt....
Láttam én már itthon, hogy "csúnya felhő" van, de Apa szerint az csak kicsi, nem is arra megy, amerre mi, nem lesz abból semmi, max egy kis zápor. Naja... Olyan "kis" zápor lett, hogy egészen éjszakáig abba sem hagyta, vagy még utána is esett, nem tudom, meg még reggel is szemelgetett..
A gyerekek totál be voltak sózva, muszáj volt menni, hiába nem akartam szándékosan szétázni, mert valahogy sejtettem, hogy az lesz a vége..
Livike már reggel előszedett egy farmert, ami mondjuk egy régi, már kinőtt volt, meg Levike farmer ingjét is felvette, hogy Ő abban akar menni. :) Persze megkerestem a sajátját, mindketten farmerban, pólóban, kapucnis felsőben, mellényben mentek, indulás után kb 10 perccel pedig már az esőkabát is felkerült, mert eleredt az eső.
Begyalogoltunk a Tiszai hajósok terére, ahol a veterán járművek voltak kiállítva, de a díjátadást már nem vártuk meg, inkább indultunk vissza. (Ez a szokásos, minden év májusának utolsó hétvégéjén megrendezett veterán jármű találkozó és túra záróeseménye volt, ezt szokták Mamáék a Veterán klub keretében szervezni.) :))
Hazafelé azért benéztünk a Rózsák terére is, ott volt a gyereknapi rendezvény... dodgemezni szerettünk volna, ha már mindenáron muszáj valamit, azt még én is szeretem.. :) Csak szerettem volna, ugyanis a dodgem épp nem üzemelt, törölgették a pályáról a vizet - esőt -, a többi sergőt pedig alapból hagytuk, mert már nagyon lógott ismét az eső lába.. Addig is szemelt, de olyan igazi, fekete felhő közeledett, ami persze utol is ért bennünket hamarosan. Egy-egy nagy nyalókát azért kaptak a gyerekek, gondolom nem én választottam, Ők akartak olyat... nade egyefene, egyszer van gyereknap, csak épp rendes kaját is kellett volna utána enni, nem azzal jól lakni. Reggel legalább előrelátó voltam, mondtam, hogy addig, amíg jól be nem reggeliznek nem megyünk sehova, ugyanis sejtettem, hogy édesség lesz a vége és utána nem fognak enni.
Hazafelé hogy gyorsabban haladjunk, felváltva vitte Apa a nyakában a gyerekeket, szegény Levikém már úgy el volt fáradva, de én nem tudtam felvenni, mert Őt is meg az esernyőt is fogni, nem beszélve a hatalmas szélről... elég volt magamat "vinni"... persze csere után Livike gyalogolt velem. A végére totál elázott a cipőjük, a nadrágjuk lábszárig volt csurom vizes.
Gyorsan engedtem egy nagy kád meleg vizet, miután beleültek még melegítettünk rajta, hadd járja át Őket.. (ha egyből forró, úgy nem ülnek bele:) )
Jó sokat pancsoltak, főztem teát, adtam mézet is, majd jött Mama és elaltatta Őket... 14 óra is elmúlt már, de szerintem jót tett az alvás mindkettőjüknek ekkore séta és szétázás után. :)
Miután felkeltek is olyan kis bágyadtkák voltak, na mondom kész, jól rátetéztünk a betegség kezdeményre, tuti itthon dekkolás lesz mától, de nem.. reggelre úgy ahogy semmi bajuk, persze több az orrváladék, remélem nem lesz láz vagy fülfájás a vége. :(
Este rendhagyó módon nem fürödtek, minek, amikor délben fél órát fürödtek és még ki sem mentek utána? :)) Gyors áttörölgetés a kényes helyeken Neogranormonos törlővel, pizsoma, fogmosás, orrmosás és irány az ágy. Na persze, ahogy én azt elképzeltem! Mivel a tévében a Madagaszkár 2 volt - Apa kapcsolta oda... - azt meg akarták nézni, de már 21:30 volt, még mindig nem aludtak, hiába volt vége.. majd valahogy 22 óra körül talán sikerült is elaludniuk, közben én is ittam egy Neocitrant, mert éreztem, hogy jön ki rajtam is a nátha - már vasárnap reggel is, szóval nem az eső miatt fáztam meg.. - erre Levike odaállt könyörögni mellém, amikor már azt hittem rég alszik, hogy feküdjek már mellé, mert úgy nem tud elaludni... Na igen, nagyon jól esett kimásznom az ágyból, azt sem tudtam hogy feküdjek egyébként is, hogy minél messzebb legyek a gyerekektől, ne fertőzzem már Őket, hátha nem csak az ő nyavalyájuk költözött belém, hanem más is... Halvány próbálkozásom, miszerint jó lenne, ha én alhatnék a kis szobában egyedül, nem ért célba, bár Apa se különb, Ő is taknyolódik este óta.. Ő mondjuk visszafelé simán ázott, mert az esernyő nálam volt, odafelé négyesben mentünk úgy, hogy Apa és én középen az ernyő alatt, a két gyerkőc meg az esőkabátban a két szélén jött.. visszafelé valahogy nem sikerült összehozni, egyrészt a nyakban cipelés is akadályozott, másrészt nem ugyanazon az útvonalon jöttünk, mint amin mentünk, keskenyebb járdák voltak. :)
Megvolt az új cipőm próbája is, mármint az, hogy mennyire bírja a vizet, egyelőre ötös, nem ázott át, pedig csak enyhén vízálló papírja szerint, amúgymeg ennyit sem vártam tőle, 2900 Ft-os kínai.... Ezt is mire megtaláltam, pff.. volt egy jó kis wink cipőm - tudom, az is kínai, de mégis..- az három évig bírta, ez szerintem nem fogja addig. :)
Na jólvan.. vegyem rá magam a takarításra, pedig tényelg semmi kedvem, ahogy elnézem az időt megint esni fog, pedig az előbb már a nap is sütött... :(
Jövök amikor tudok.
Nézzük, mi is történt mostanság.
Az ovis arcfestés, amiről most mutatom a képeket, május 15-én volt, de a képek most lettek készen. Nem is tudtuk, hogy volt fotózás is, pénteken adta ide az óvónő, hogy válogassunk, melyiket is szeretnénk megkapni. (400 Ft/db áron persze, nem ingyen).
Rólam már tudják, hogy nem tudom ott eldönteni, melyik is legyen, így elhozhattam a képeket, több szem többet lát, nézzék meg a többiek is. :)
Bescanneltem mindet, persze megtehettem volna, hogy visszaadom, hogy köszönjük szépen nem kérünk egyet sem, utána pedig előhívatom a scannelt képeket.. :) Egyrészt nem akartam olyan lenni, másrészt nem tudom, hogy a scannelt képek milyenek lennének előhívva, mert az egy dolog, hogy gépen jó minőségűek, mégis más papíron. Így a 10 képből ötöt kiválasztottunk, azokat ki is fizettem, majd Mamának kell még egy sorozat, ha megtalálják az oviban az indexképeket akkor tudunk utánrendelni is.
Van egy kép, amit még ide sem teszek fel, mert ott szegény Livikém úgy néz ki, mint egy boszorkány.. :) ül valami lengőhintán vagy min, de a háta mögött áll egy másik kislány és a haja belelóg a képbe Livike haja mellé, plusz még a fény is rossz.. szóval az alapban felejtős.. :)
Nézzük tehát a képeket, ne csak beszéljek róla.
(facebookos ismerőseim persze már láthatták... :) )
![]() |
| Arcfestés az oviban (2013. május 15.) |
Haladjunk tovább...
A héten nem volt semmi gond az ovival, Livike kezdett náthás lenni csütörtök körül, szombatra Levike is, vasárnap reggelre én is, nálam mára rosszabb lett, a gyerekek stagnálnak. Méz, tea, sűrű orrmosás és szívás...
Persze a taknyosságnak nem tett jót a vasárnap délelőtti kiruccanásunk sem.
Tényleg vicc, hogy annyira ritkán megyünk a gyerekekkel négyesben valahová, amikor meg mégis, akkor szétázunk.. :( Most pedig ez történt....
Láttam én már itthon, hogy "csúnya felhő" van, de Apa szerint az csak kicsi, nem is arra megy, amerre mi, nem lesz abból semmi, max egy kis zápor. Naja... Olyan "kis" zápor lett, hogy egészen éjszakáig abba sem hagyta, vagy még utána is esett, nem tudom, meg még reggel is szemelgetett..
A gyerekek totál be voltak sózva, muszáj volt menni, hiába nem akartam szándékosan szétázni, mert valahogy sejtettem, hogy az lesz a vége..
Livike már reggel előszedett egy farmert, ami mondjuk egy régi, már kinőtt volt, meg Levike farmer ingjét is felvette, hogy Ő abban akar menni. :) Persze megkerestem a sajátját, mindketten farmerban, pólóban, kapucnis felsőben, mellényben mentek, indulás után kb 10 perccel pedig már az esőkabát is felkerült, mert eleredt az eső.
Begyalogoltunk a Tiszai hajósok terére, ahol a veterán járművek voltak kiállítva, de a díjátadást már nem vártuk meg, inkább indultunk vissza. (Ez a szokásos, minden év májusának utolsó hétvégéjén megrendezett veterán jármű találkozó és túra záróeseménye volt, ezt szokták Mamáék a Veterán klub keretében szervezni.) :))
Hazafelé azért benéztünk a Rózsák terére is, ott volt a gyereknapi rendezvény... dodgemezni szerettünk volna, ha már mindenáron muszáj valamit, azt még én is szeretem.. :) Csak szerettem volna, ugyanis a dodgem épp nem üzemelt, törölgették a pályáról a vizet - esőt -, a többi sergőt pedig alapból hagytuk, mert már nagyon lógott ismét az eső lába.. Addig is szemelt, de olyan igazi, fekete felhő közeledett, ami persze utol is ért bennünket hamarosan. Egy-egy nagy nyalókát azért kaptak a gyerekek, gondolom nem én választottam, Ők akartak olyat... nade egyefene, egyszer van gyereknap, csak épp rendes kaját is kellett volna utána enni, nem azzal jól lakni. Reggel legalább előrelátó voltam, mondtam, hogy addig, amíg jól be nem reggeliznek nem megyünk sehova, ugyanis sejtettem, hogy édesség lesz a vége és utána nem fognak enni.
Hazafelé hogy gyorsabban haladjunk, felváltva vitte Apa a nyakában a gyerekeket, szegény Levikém már úgy el volt fáradva, de én nem tudtam felvenni, mert Őt is meg az esernyőt is fogni, nem beszélve a hatalmas szélről... elég volt magamat "vinni"... persze csere után Livike gyalogolt velem. A végére totál elázott a cipőjük, a nadrágjuk lábszárig volt csurom vizes.
Gyorsan engedtem egy nagy kád meleg vizet, miután beleültek még melegítettünk rajta, hadd járja át Őket.. (ha egyből forró, úgy nem ülnek bele:) )
Jó sokat pancsoltak, főztem teát, adtam mézet is, majd jött Mama és elaltatta Őket... 14 óra is elmúlt már, de szerintem jót tett az alvás mindkettőjüknek ekkore séta és szétázás után. :)
Miután felkeltek is olyan kis bágyadtkák voltak, na mondom kész, jól rátetéztünk a betegség kezdeményre, tuti itthon dekkolás lesz mától, de nem.. reggelre úgy ahogy semmi bajuk, persze több az orrváladék, remélem nem lesz láz vagy fülfájás a vége. :(
Este rendhagyó módon nem fürödtek, minek, amikor délben fél órát fürödtek és még ki sem mentek utána? :)) Gyors áttörölgetés a kényes helyeken Neogranormonos törlővel, pizsoma, fogmosás, orrmosás és irány az ágy. Na persze, ahogy én azt elképzeltem! Mivel a tévében a Madagaszkár 2 volt - Apa kapcsolta oda... - azt meg akarták nézni, de már 21:30 volt, még mindig nem aludtak, hiába volt vége.. majd valahogy 22 óra körül talán sikerült is elaludniuk, közben én is ittam egy Neocitrant, mert éreztem, hogy jön ki rajtam is a nátha - már vasárnap reggel is, szóval nem az eső miatt fáztam meg.. - erre Levike odaállt könyörögni mellém, amikor már azt hittem rég alszik, hogy feküdjek már mellé, mert úgy nem tud elaludni... Na igen, nagyon jól esett kimásznom az ágyból, azt sem tudtam hogy feküdjek egyébként is, hogy minél messzebb legyek a gyerekektől, ne fertőzzem már Őket, hátha nem csak az ő nyavalyájuk költözött belém, hanem más is... Halvány próbálkozásom, miszerint jó lenne, ha én alhatnék a kis szobában egyedül, nem ért célba, bár Apa se különb, Ő is taknyolódik este óta.. Ő mondjuk visszafelé simán ázott, mert az esernyő nálam volt, odafelé négyesben mentünk úgy, hogy Apa és én középen az ernyő alatt, a két gyerkőc meg az esőkabátban a két szélén jött.. visszafelé valahogy nem sikerült összehozni, egyrészt a nyakban cipelés is akadályozott, másrészt nem ugyanazon az útvonalon jöttünk, mint amin mentünk, keskenyebb járdák voltak. :)
Megvolt az új cipőm próbája is, mármint az, hogy mennyire bírja a vizet, egyelőre ötös, nem ázott át, pedig csak enyhén vízálló papírja szerint, amúgymeg ennyit sem vártam tőle, 2900 Ft-os kínai.... Ezt is mire megtaláltam, pff.. volt egy jó kis wink cipőm - tudom, az is kínai, de mégis..- az három évig bírta, ez szerintem nem fogja addig. :)
Na jólvan.. vegyem rá magam a takarításra, pedig tényelg semmi kedvem, ahogy elnézem az időt megint esni fog, pedig az előbb már a nap is sütött... :(
Jövök amikor tudok.
2013. május 21., kedd
Újabb heti összefoglaló
Megint eltelt egy hét, mióta utoljára írtam. Sok érdemelges most sincs, de azért valamit csak írok, hogy nyoma legyen ennek is. :)
Oviba csak csütörtökig lehetett menni, mert pénteken az óvónők mentek valamilyen értekezletre. Lehetett volna menni összevont csoportba pénteken is, de oda csak az mehet, akinek nagyon muszáj, aki végképp nem tudja megoldani a gyerekfelvigyázást az ilyen napokon.
Szóval pénteken már itthon voltak, hétfőn pedig még itthon voltak a Pünkösd miatt.
Amikor jó idő van, szinte egész nap kint szoktak lenni az udvaron, de amikor esős, mint mostanában is többször, akkor beszorulunk a lakásba, itt pedig szalad minden olyankor... legfőképp a gyerekek, kergetik egymást, rohannak, akkor jó, ha nem együtt játszanak, mert amúgy hamar vita és egymás ütlegelése lesz soron a legtöbb esetben. Néha azért szépen eljátszogatnak együtt is, de az a ritkább.
Gépezés szerencsére már alig van, ha bent vannak se kéredzkednek ide mindig, vagy ha mégis, akkor Levike inkább mesét néz, a már szanaszét nézett Mentőbotokat vagy Állati küldetéseket a YouTubeon. :)))
(Van remény új Mentőbotok részekre, mert megint adják a Minimaxon, egyelőre az első sorozatot, de gondolom utána majd jön a következő is és akkor fel fogják tudni tenni netre is az új részeket.. :) )
Livike ha ideül akkor legfőképp játszik, van sokféle kicsiknek való játék, egy részét én találtam, de van amit Ő, hiszen egy bizonyos játék végén legtöbbször beajánl a gép valami mást, úgy jut újabb helyekre. Mondjuk többször mondtam már, hogy ha nem látom, nem nagyon kellene bármire rákattintgatnia, mert ezekkel jöhet be a legtöbb vírus, mert "jajjdeszépszínesnézzükmegmiez" vagy mittudomén és már kész a baj. :(
Livike mostanában megint rákapott a színezésre, az igazi, kifestőbe filccel történőre gondolok, nem a gépi játékra.. :) Alig megy már ki a vonalból, nagyon ügyes! Az óvónők is mondták már, hogy szépen rajzol, lehet, hogy valami művészeti iskolában kell majd gondolkodni az esetében. Jahh.. Levikét meg gépészeti vagy szerelői iskolába adjuk?:D Mert Ő meg szerel, szerel, szerel... Kipakolja Papa szerszámosát és órákig képes ellenni a mindenféle jóval.. :) A kisbiciklijük csengőjét egyedül szerelte le és fel, talán kicsit segített csak Papa a visszatételnél, de ez sem biztos. :)
Livikéből Papa szernt tornásznő lesz. :) Ez úgy jött, hogy a régi hintaágy állványon szépen keresztül tudott menni kézzel, szóval egyik végén felkapaszkodott, van ugye a vízszintes cső olyan 150 cm magasságban kb.. azt megfogja két kézzel és "lépeget" amíg át nem ér a másik végére... :) Ügyes! :)
A pingpongozásban is kitartó mindkettő, bár még nem tökéletesen, de néha bele is tudnak találni a labdába.. :)) Csak ne fújna a szél állandóan, így nem lehet játszani, pedig én is szeretek, igaz csak szépen, lassan, nagyon amatőr módon megy... :)
Szombat délután voltak itt Tündiék (unokatestvéremék Veresegyházról), Földváron voltak a Dédi Mamánál és hazafelé meglátogattak bennünket is.. :) A gyerekek gazdagabbak lettek két nagyon jó társasjátékkal, némi csokival és pillecukorral... :))) A társasjátékok lényegét még nagyon gyakorolni kell, Livikének próbáltam magyarázni, hogy ha dob a dobókockával, akkor ne kapja már el, mutassa meg vagy mondja el, ha felismeri, hogy mennyit dobott, utána a SAJÁT bábujával annyit lépjen, amennyit dobott.. lehetőleg előre, ne vissza és ne kétszer annyit menjen, meg ne dobjon hatszor, ha az épp dobott pöttyök nem szimpatikusak... :)))) Na nem baj, majd belejön... :) Meg én is, mert olvasni kell a szimbólumok jelentését, bizonyos mezőkre ha lépünk akkor van valami szabály.. pl kétszer kimarad, vagy újra dobhat, stb.. :) Ja és nem az olvasással van bajom, hanem az aktív részvétellel, mert ritkán van türelmem így játszogatni... :( Az építőkockákkal is mérgelődök, ha már jó nagy és mégis összeborul az egész... :( A társasjáték egyébként akkor lesz majd jó, ha tényleg fognak tudni a gyerekek is aktívan játszani, nem úgy, hogy én csinálom helyettük is, akkor majd még élvezni is fogom a versenyt... talán. :)
Vasárnap délelőtt Papa tett egy felelőtlen kijelentést, miszerint alvás után majd bemennek a városba! Hű, a két gyerkőc délután 5 percenként nyaggatta Papát, hogy mikor mennek már és stb.. így ha akart, ha nem, menni kellett.. :) Mivel sehol semmi nincsen nyitva vasárnap ünnep révén, hova mehetnének? Fagyizni..! Na mondom szép.. nincsenek Ők ehez hozzászokva. :( Ettek már fagyit, de mindig tálkából, kissé megolvadva... na meg a bölcsiben egyszer tölcsérből. Remélem nem lesz gond, torok- vagy mandulagyulladás. Betegség terén még jók vagyunk, bár Livike tegnap már tüsszögött, ma pedig alig akart felkelni, pedig végig 5 óra 5:30 körül kelt, Levike is legkésőbb 6 órakor már mindig fent volt, most meg persze aludtak volna! :)
Levike felkelt először 5:15-kor, akkor jött mellém, szerencsére még vissza aludt, majd 6:20-kor már nem volt mentség, kelnem kellett nekem is, pedig 7 órakor is elég lett volna. Livike 7:10-kor kelt Levike közreműködésével.. :) Baja amúgy nincs egyikőjüknek sem még, remélem nem is lesz.
Azt hiszem ennyi most, nem jut eszembe semmi, pedig biztos lenne még olyan, amit le tudnék írni. Ha rögtön írnám, amikor történik még el sem felejteném... :)
Oviba csak csütörtökig lehetett menni, mert pénteken az óvónők mentek valamilyen értekezletre. Lehetett volna menni összevont csoportba pénteken is, de oda csak az mehet, akinek nagyon muszáj, aki végképp nem tudja megoldani a gyerekfelvigyázást az ilyen napokon.
Szóval pénteken már itthon voltak, hétfőn pedig még itthon voltak a Pünkösd miatt.
Amikor jó idő van, szinte egész nap kint szoktak lenni az udvaron, de amikor esős, mint mostanában is többször, akkor beszorulunk a lakásba, itt pedig szalad minden olyankor... legfőképp a gyerekek, kergetik egymást, rohannak, akkor jó, ha nem együtt játszanak, mert amúgy hamar vita és egymás ütlegelése lesz soron a legtöbb esetben. Néha azért szépen eljátszogatnak együtt is, de az a ritkább.
Gépezés szerencsére már alig van, ha bent vannak se kéredzkednek ide mindig, vagy ha mégis, akkor Levike inkább mesét néz, a már szanaszét nézett Mentőbotokat vagy Állati küldetéseket a YouTubeon. :)))
(Van remény új Mentőbotok részekre, mert megint adják a Minimaxon, egyelőre az első sorozatot, de gondolom utána majd jön a következő is és akkor fel fogják tudni tenni netre is az új részeket.. :) )
Livike ha ideül akkor legfőképp játszik, van sokféle kicsiknek való játék, egy részét én találtam, de van amit Ő, hiszen egy bizonyos játék végén legtöbbször beajánl a gép valami mást, úgy jut újabb helyekre. Mondjuk többször mondtam már, hogy ha nem látom, nem nagyon kellene bármire rákattintgatnia, mert ezekkel jöhet be a legtöbb vírus, mert "jajjdeszépszínesnézzükmegmiez" vagy mittudomén és már kész a baj. :(
Livike mostanában megint rákapott a színezésre, az igazi, kifestőbe filccel történőre gondolok, nem a gépi játékra.. :) Alig megy már ki a vonalból, nagyon ügyes! Az óvónők is mondták már, hogy szépen rajzol, lehet, hogy valami művészeti iskolában kell majd gondolkodni az esetében. Jahh.. Levikét meg gépészeti vagy szerelői iskolába adjuk?:D Mert Ő meg szerel, szerel, szerel... Kipakolja Papa szerszámosát és órákig képes ellenni a mindenféle jóval.. :) A kisbiciklijük csengőjét egyedül szerelte le és fel, talán kicsit segített csak Papa a visszatételnél, de ez sem biztos. :)
Livikéből Papa szernt tornásznő lesz. :) Ez úgy jött, hogy a régi hintaágy állványon szépen keresztül tudott menni kézzel, szóval egyik végén felkapaszkodott, van ugye a vízszintes cső olyan 150 cm magasságban kb.. azt megfogja két kézzel és "lépeget" amíg át nem ér a másik végére... :) Ügyes! :)
A pingpongozásban is kitartó mindkettő, bár még nem tökéletesen, de néha bele is tudnak találni a labdába.. :)) Csak ne fújna a szél állandóan, így nem lehet játszani, pedig én is szeretek, igaz csak szépen, lassan, nagyon amatőr módon megy... :)
Szombat délután voltak itt Tündiék (unokatestvéremék Veresegyházról), Földváron voltak a Dédi Mamánál és hazafelé meglátogattak bennünket is.. :) A gyerekek gazdagabbak lettek két nagyon jó társasjátékkal, némi csokival és pillecukorral... :))) A társasjátékok lényegét még nagyon gyakorolni kell, Livikének próbáltam magyarázni, hogy ha dob a dobókockával, akkor ne kapja már el, mutassa meg vagy mondja el, ha felismeri, hogy mennyit dobott, utána a SAJÁT bábujával annyit lépjen, amennyit dobott.. lehetőleg előre, ne vissza és ne kétszer annyit menjen, meg ne dobjon hatszor, ha az épp dobott pöttyök nem szimpatikusak... :)))) Na nem baj, majd belejön... :) Meg én is, mert olvasni kell a szimbólumok jelentését, bizonyos mezőkre ha lépünk akkor van valami szabály.. pl kétszer kimarad, vagy újra dobhat, stb.. :) Ja és nem az olvasással van bajom, hanem az aktív részvétellel, mert ritkán van türelmem így játszogatni... :( Az építőkockákkal is mérgelődök, ha már jó nagy és mégis összeborul az egész... :( A társasjáték egyébként akkor lesz majd jó, ha tényleg fognak tudni a gyerekek is aktívan játszani, nem úgy, hogy én csinálom helyettük is, akkor majd még élvezni is fogom a versenyt... talán. :)
Vasárnap délelőtt Papa tett egy felelőtlen kijelentést, miszerint alvás után majd bemennek a városba! Hű, a két gyerkőc délután 5 percenként nyaggatta Papát, hogy mikor mennek már és stb.. így ha akart, ha nem, menni kellett.. :) Mivel sehol semmi nincsen nyitva vasárnap ünnep révén, hova mehetnének? Fagyizni..! Na mondom szép.. nincsenek Ők ehez hozzászokva. :( Ettek már fagyit, de mindig tálkából, kissé megolvadva... na meg a bölcsiben egyszer tölcsérből. Remélem nem lesz gond, torok- vagy mandulagyulladás. Betegség terén még jók vagyunk, bár Livike tegnap már tüsszögött, ma pedig alig akart felkelni, pedig végig 5 óra 5:30 körül kelt, Levike is legkésőbb 6 órakor már mindig fent volt, most meg persze aludtak volna! :)
Levike felkelt először 5:15-kor, akkor jött mellém, szerencsére még vissza aludt, majd 6:20-kor már nem volt mentség, kelnem kellett nekem is, pedig 7 órakor is elég lett volna. Livike 7:10-kor kelt Levike közreműködésével.. :) Baja amúgy nincs egyikőjüknek sem még, remélem nem is lesz.
Azt hiszem ennyi most, nem jut eszembe semmi, pedig biztos lenne még olyan, amit le tudnék írni. Ha rögtön írnám, amikor történik még el sem felejteném... :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
