2013. január 31., csütörtök

Fülészeti kontroll

A nap többi részéről nem nagyon van mit írni, láz nem volt, nyűgösség igen, főleg Levike részéről délután, mert Livike felébresztette idő előtt.
Amúgy elvoltak... volt séta is és nagy levegőzés is, jó idő volt de a szél az veszettül fújt még itt az udvaron is, pedig itt nem szokott annyira, mint kint.

16:30 körül indultunk a rendelésre, most Mama vitt bennünket.
Furcsamód egy ember volt csak, nem volt zsúfolásig a váró, ilyet se láttam még ott. :)
Livike került sorra elsőnek. Egyébként most sem akart menni, de Mama megígérte, hogy ha ügyesek lesznek akkor bemegyünk a buszpályára a pénzbedobós helikopterre egy körre. :)
Livike nagyon-nagyon ügyes volt! Kicsikét sírt csak, pedig most szívatták a fülét, nem törölgette az orvos, mint eddig. Javul, de nem elég gyors ütemben. Váladék még jön, de kevesebb. Továbbra is csináljuk amit eddig, csak sokkal, de sokkal többször! Nagyon rá kell húzni! Ha már kicsit is halljuk, hogy van az orrukban akkor azonnal orrmosás, szívás, nem elég szívatni, és csak néha mosatni. Sót is sokszor kell tenni, hadd olvadjon és folyjon kifelé a váladék, majdcsak elfogy.

Levike beparázott... nem akart még odaülni sem. Félt, sírt, már akkor is ellenkezett, amikor még hozzá sem nyúltak. Nehéz lehetett lefogni. :( Neki is kiszívatta az orvos a fülét. További kezelés ugyanaz, mint Livikénél, plusz megnyertünk egy ötnapos Zinnat szirup antibiotikumot is mindkettőjüknek. :( Nem elég a Bioparox ezek szerint.. Az orvos azt mondta, azért kell, mert javulnak ugyan, de nem elég jól, nagyon lassan, fel kell gyorsítani valahogy a folyamatot.
Egy hét múlva mindenképp szeretné megnézni a gyerekeket, de ha úgy alakul akkor hétfőn is. Kár, hogy kihagytam, hogy nem mondtam, hogy már nem bírjuk anyagilag, hogy heti kétszer menjünk... egyszerűen kiment a fejemből, annyira figyeltem, mit mond. :(( És még mindig nem is fordul meg a fejében, hogy a kórházba hívjon bennünket.. :(((

Nahh... nincs idő most se nyavalyogni, se másra... menni kell fürdetni, csak gyorsan le akartam ezt írni, mert utána úgysem jutok ide, altatás stb....

2013. január 30., szerda

Helyzetjelentés

Mivel a netem most valamiért nagyon labilis - állandóan szakad a wifi -, igyekszem gyorsan írni, hogy sikerüljön kiposztolni még ma.
Túl sok változás nincsen, ami van az is negatív irányba. Azt hittük már minden simán megy, folydogál a váladék, kitörlöm aztán hétfőn majd megyünk kontrollra. Viszont nagyon úgy tűnik mégis menni kell holnap, mert tegnap délelőtt Livikének, délután Levikének és ma délután is Levikének láza volt, ma estére "csak" hőemelkedés mindkettőjüknek. Livinél egyáltalán nem értem ezt a kiugrást, Neki azért már régebben zajlik a dolog, elvileg már gyógyul akkor mire fel jött? De ahogy jött el is múlt, persze adtam Nurofent, azóta nem volt semmi. Akkor a fülét is fájlalta, azóta nem. A váladék nem több, de nem is kevesebb. Melegítés után több, most estére pedig elég sok volt, mert ahogy 17 óra körül átmentek Mamáékhoz, nem törölték fél óránként, csak mondjuk egy óra vagy másfél után és akkor már sok volt. (fürdésre mentem értük)
Levike tegnap is fájlalta, ma is, nagyon sok jön, úgyhogy mégis ki kell, hogy tisztítsa az orvos, meg tegyen bele gyógyszert. Először úgy gondoltam, hogy vigyük csak Levikét, Livikét meg hétfőn... de Mama szerint Őt is vinni kell, hadd legyen tiszta. Jahh.. utána meg hétfőn megint? :((
Livike persze közölte, hogy "én soha az életbe nem akarok többet a doktorbácsihoz menni!" Azt hiszem megint harc lesz. :( Viszont nem szabad engedni a zsarolásnak, hogy majd akkor megint csak kindertojás meg tic-tac lesz majd az Intersparból, a végén meg összeszednek nekem itt 3000 Ft-nyi édességet. :( Mert ez is kell, meg az is kell, meg még a fél bolt, meg amit még azt sem tudnak mi, de kell. :((( Ezt osszák be, kész. Egyébként nem értem még most sem, pedig már a blokkot is megnéztem, hogy mégis hogy jött ez össze...de stimmelt, drága nyalánkságokat néztek ki. :( (pedig a Kinder tojás még akciós is most...vettem is valamelyik nap a Sparban hatot:D azt adogatom néha-néha, amikor kérdezik a boltból jövet, hogy "Anya, hoztál Kinder tojást?" naja.. csak nem most, de ezt nem kell tudni.:)))  )
A lényeg, hogy valahogy rá kell venni Livikét, hogy el kell menni a doktorbácsihoz.

Éjszaka egyébként nem volt semmi gond, már én aludtam Velük. Levike viszonylag későn (hajnalban, de még sötét volt) jött oda a nagy ágyra, Livike már ott volt, mert felébredt ahogy Apa hazaért... oda feküdt le utána. Nem kellett fület törölni csak reggel.
8 órakor keltünk, persze Livike már fent volt előbb is, így én is... esős idő volt ma szinte egész nap. Aludtam volna még. Levike is, de persze a Kisasszony felébresztette. Közvetlen utána ment Apához. Miután jól végezte dolgát leült tévét nézni. :D Miért nem tudta ezt megcsinálni anélkül, hogy felébreszt mindenkit?

Nap közben volt minden. Rosszaság, nyugisabb időszakok váltották egymást. Az én hangulatom még mindig nem jobb, még mindig sírós vagyok, a tehetetlen düh, amikor nem tudok mit csinálni, hogy nem hallgatnak rám, nem fogadnak szót, nem teszik azt amit szeretnék... olyankor ki szeretnék szaladni a világból, ne kelljen többé itt lennem. :((( Ráadásul a délutáni alvás "szabadidejét" is elvette Levike, ugyanis ahogy Mama kiment, hogy alszanak már, Levike 10 mp-en belül kint volt a konyhában, hogy Ő már aludt, nem akar már aludni, és nem is fog! Bejött ide, letelepedett a gépem elé és mesét nézett. Hamarosan fájlalni kezdte a fülét, járkált körbe-körbe, hogy nagyon fáj, tegyek rá sót... tettem, de a következő kérésénél, hogy tegyek rá, már nem lehetett, mert akkora már 38,0-t mértem.... a másik hónaljában 37,2-t! Persze elsőnek ezt, csak nem hittem el, így betettem a másikba is.. Nem értem, hogy lehet ilyen különbség, a 37,2-vel még nem foglalkoznék, de ha ezt ráhagyom, mire 38 lesz már rég 39 fölött van a valós! Idétlen lázmérők...! A higanyos sem mér amúgy egyformát, de ilyen régen szerintem nem volt, vagy csak senki nem foglalkozott vele, elfogadta azt amit mért azon az oldalon ahol szokta és kész. Most a jobb oldalon volt a melegebb. Múltkor a bal...

Miután Mama szólt, hogy menjenek át, gyorsan pakoltam egyet, majd itt a kis szobában kiporszívóztam a heverő háta mögött is, mert azt nem szoktam minden alkalommal kihúzni. Hát hogy ott mi volt! Livike csatja, Pingvin szelet tépőcelofánja, kartonpapír, papírzsebkendő, a számológépem doboza, stb... :))) Meg porháló... meg lehet hogy pók is, de szerencsére azt nem láttam, bízom benne, hogy a porszívó felszívta a pókot, ha volt.. :))) Ezután kiporszívóztam mindenhol, majd a fürdőszobát tettem rendbe, jól el is telt az idő, mehettem is át a gyerekekért.. épp nyitottam Mamáék ajtaját, amikor csörgetett telefonon... :))
Livikét hoztam is fürdeni, ügyes volt, nem kellett könyörögni, hogy kijöjjön, na meg a mosakodást is szépen végig vittük... felöltöztünk, orrot szívtunk, fület töröltünk, majd lázat is mértem Neki, 37,3 volt. Egyik oldalon mértem csak, de nem éreztem melegnek, úgyhogy elfogadtam most ezt. Mire Mama jött Levikével már rég kész voltunk, vitte Livike a propelleres* orrspray-t, hogy fújjon bele... ! Ez nagy szó, mert máskor harcolunk..:) 
* Ez a Bioparox spray gyerekek által adott neve. Levike még tavaly elnevezte azt a kis feltétet amit rá kell tenni az adagolóra propellernek. Hogy miért, nem tudom, mikor kör alakú és középen lyukas, meg előre hosszabb... mondjuk ha úgy nézünk egy propellert, hogy forog, akkor az is kör... na mindegy, szóval így jött a név.. :)

Viszonylag hamar elaludtak, Levike még így is ellenkezett, hogy délután nem aludt, hogy Ő nem álmos... :)

Nekem ma fogyott el a harmadik, egyben utolsó szem az antibiotikumból. Már tegnap sem fájt a torkom, ma sem. Ma már nem is piros, csak minimálisan. (megint lefényképeztem telefonnal:) ) A nátha még meg van, az orrom valamiért jobban dugul, pedig fújom a Bioparoxot, úgy tűnik kell majd sima orrspray is.
Most már majd csak jobb lesz.

Ennyi lenne hirtelen, amit írni tudok, jövök amikor sikerül. Holnap és utána Apa itthon lesz, olyankor ha nem a gyerekek akkor Ő ül ide, telefonról meg majd meglátom lesz-e kedvem írni.. :) (egyébként úgy nem is szeretek írni, ha pl itt ül a hátam mögött, egyedül jó ezt csinálni..:)  )

2013. január 29., kedd

A gyerekeknek fülészeti kontroll, nekem háziorvos - mindenki javulgat, de még nem az igazi...

Tegnap Livikével elég sokat kellett harcolni, hogy egyáltalán el tudjunk indulni a rendelésre, nem akart menni, most parázott be igazán, nem is a fülfelszúrás után. :( Papa beígérte, hogy megyünk az Intersparba, csak közben beugrunk a dokibácsihoz is, hogy megnézze és kitörölje a fülét, ennyi... :) Ezzel el tudtunk indulni, de az autóból már nem akart kiszállni, megint kellett beszélni jó pár percet. :( Végül alighogy felértünk, mehettünk is be. Akkor jött az orvos is, másodikok lehettünk, mert egy kedves idősebb hölgy előre engedte azt a kislányt is, aki már múltkor szintén ott volt és minket is.
A nagy parának az lett a vége, hogy egész jól sikerült a dolog, persze ellenkezett, de nem úgy, mint legutóbb, pedig akkor örömmel ment, csak a macerát nem szerette. A bal füle már javulóban, de még nyitva, a jobb még jobban nyitva, váladék még ürül, (a balból már kevesebb) Továbbra is  melegítés, Bioparox, orrmosás, orrszívás, valamint adjak Sinupretet, hogy gyorsítsunk a helyzeten, mert az oldja a váladékot. (jahh... a takonykórból akkor sose mennek ki, mert az mindig termelteti a cuccot...)
Levike következett, aki nagy lelkesedéssel ment be, de a végén már nem akart beülni Papa ölébe, hogy neki ne töröljék ki a fülét. Gondoltam magamban, hogy ha csak törölni kell, akkor jók vagyunk, de ha esetleg szúrni, mert nem jól fakadt ki...? Szerencsére nem kellett szúrni. Szépen jön kifelé aminek kell. Sűrű váladék jön, ezért gyakrabban kell melegíteni a fülét, hogy ki tudjon folyni rendesen. A teendő ugyanaz, mint Livikénél.
Csütörtökön menjünk vissza. Pff... Papa erre monda, hogy lehet, hogy akkor nem tudunk jönni, egy hét múlva nem jó-e, mit változtat a dolgon? (mit, mit... hát elesik az orvos újabb 8000 Ft-tól!!! de most nem?? kitörölni itthon is ki tudjuk, na jó, nem úgy, mint Ő, és gyógyszert is fújt bele, aláírom, hogy jobb, ha megcsinálja, de könyörgöm, ezt kint a kórházban nem lehetne esetleg, hogy ne kellene minden alkalommal ennyit fizetni? És még mindig nem mondta, hogy mehetünk oda is... ez már annyira durva, a kihasználás teteje. :(( Nem néztem még vissza, hogy Livikével annakidején mennyi idő volt mire totál jó lett a füle, de mondjuk 3-4 hét... akkor az még heti kétszer 8000 Ft?? Naneeee. )
Azt mondta az orvos, hogy persze mindent lehet, de Ő nyugodtabb, ha látja, hogy alakul, de mi döntjük el. Ha nincs különösebb panasz, szépen ürül, nincs láz és ilyesmi, akkor menjünk egy hét múlva, de ha bármi van akkor csütörtökön. Nem vette a lapot még ebből sem, hogy mire célzott Papa. (vagy lehet, hogy tényleg van valami csütörtökön Papának csak én nem tudom, de szerintem nem ez volt most a szempont, hanem hogy hátha sikerül kimondatni, hogy mehetünk a kórházba is.)
A lényeg, hogy még ezek szerint vagy két hétig tuti itthon lesznek, jól lemaradnak majd az oviban, mert ugye ott is megvannak a tanulási folyamatok, a másik meg az, hogy a karácsonyi három hetes szünet is nagyon hosszú volt nekem. Na majd kibírjuk valahogy...

Délután én is voltam a háziorvosnál, mert ez már nem állapot, hogy csak akkor tudok nyelni kb másfél óráig, ha veszek be gyógyszert, meg hogy úgy voltam ahogy... A doktornő mivel régen látott, mindenről beszélt először, csak arról nem amiért mentem.. :) közben gyógyszereket írt ki a várakozóknak, a telefon folyton csörgött, szóval nem egyszerű így rendelni. Köszönhető volt ez annak, hogy első lehettem, mivel Mama odatelefonált, hogy írat gyógyszert, meg hogy én is ott lennék, így behívtak... :)) A váró tele volt, de szerencsére ennek nagy része gyógyszerre várt, úgyhogy szinte mehettek is rögtön ahogy én bemehettem... viszont az a néhány (kb 3, de nem számoltam) ember biztos szidott, aki elé "eléfurakodtam". Jó, jó... ki szeret várni, de az öldöklő tekinteteket meg a hátam mögött sugdosást sem szeretem, ha rajtam múlik kivárom a sorom... így persze jobb volt.
A lényeg, hogy konkrétan nem tudom mi bajom, mert nem mondta, de nagyon csúnya a torkom, meg az a pici mandulamaradványom ami van az is be van gyulladva, meg a nyaki nyirokcsomók is, abból sugározhat felfelé is meg mindenhova a fájdalom. Adott antibiotikumot, három szemes csak, de ettől szerintem ugyanúgy nagy adag, csak egyben, nem szétosztva, mint az ötnaposok naponta többször...  (Azibiot a neve, soha nem hallottam, nade majdcsak megmaradok, bevettem az első szemet tegnap kb ilyenkor, mindjárt jön a következő.) Most legalább le tudom nyelni, mert ma még hogy lekopogjam nem fájt a torkom olyan szinten, és gyógyszer sem kellett! Este vettem be utoljára Advil Ultra fortét azóta nem kellett. Ki kell bírni, én már csak akkor veszek be fájdalom csillapítót, ha nagyon fáj valami.
Egyébként ég az egész arcom és fáj is nyomásra is kívülről, meg piros is.. meg a szemem is ödémás, pedig lefeküdtem időben, aludtam is, párszor kellett csak a gyerekekhez kelni. Nem tudom, mi okozza, majd mindjárt elolvasom a mellékhatásokat, mert csak átsuhantam rajta, hogy na, a betegtájékoztató fele kb a mellékhatásokról szól. (az antibiotikumé)

Éjjel megint Apa aludt a gyerekekkel, de ma már én fogok, ez nem állapot ami ott megy... nem ébred fel, ha valami van, nem férnek el, Levike folyton ki volt takarózva, akármikor átmentem, amúgyis ide járkáltak fültörlésre, este nem akartak aludni, de nem volt erőm átmenni altatni, mert akkor nagyon fájt mindenem már... gondoltam megoldják majd. :( Pedig mennyivel jobb itt aludni, még ha csak egyszemélyes heverő van is, de az CSAK az enyém, nem túr ki senki, nem térdel/könyököl az oldalamba senki.....  Mindegy, ha már így maradok betegségileg, akkor már mehetek vissza, amikor jött ki rajtam a nátha, akkor se jöhettem át, most már ez ahhoz képest is jobb állapot.

Ma még semmi sem volt az igazi, csak a rosszaság ment, az én türelmem is kevesebb, mint bármikor máskor, csak sírnék legszívesebben egész nap, de az sem jó, mert akkor még jobban fáj az arcom...
Mikor lesz ennek már vége, mikor lesz jobb? Na majd egyszer... csak győzzem kivárni.
Most megyek, Livike már fel is kelt, nem aludt túl sokat... jövök amikor tudok.

2013. január 28., hétfő

Most főként rólam...

Előbb azért a gyerekekről is pár szó: rendben vannak, fültörlés, ha az nem lenne, semmi bajuk nem lenne már, na meg az orrszívások... de nem fájlalják a fülüket már, csak folyik a váladék, viszont az sem annyira már, mint eddig. Este meglátjuk mit mond az orvos, 18:30-tól van ma rendelés, visszük mindkettőjüket. Gondolom megint csinál egy tisztítást, no meg Levikénél kíváncsi leszek mit mond a spontán kifakadásra.. remélem nem kell megszúrni. :(

Most jövök én. Hát, tegnap azt hittem meg sem maradok, annyira rosszul voltam délutántól. Az, hogy nyelni nem tudtam már semmi volt, fájt mindenem, fejem, az egész arcom, fülem, majd viszketett az egész, de úgy, hogy megvakarni nem lehetett, mert belül viszketett. Mértem lázat, 38,6. Pff... 16 órakor vettem be Advil Ultra Fortét, ez meg 18 órakor volt. Azért is nem gondoltam, hogy lehet lázam, még Apa hozta a mérőt, hogy szerinte lázas vagyok, úgy nézek ki, de én nem éreztem....
Na most akkor mit csináljak, gyógyszert nem vehetek be 2 óra múlva a másikra. (hogy az nem jutott eszembe, hogy Neocitran-t ihatnék, mert az paracetamol tartalmú, az Advil meg ibuprofen, tehát nem üti egymást, csak Panadollal nem mehet a Neocitran. No.. akkor jöjjön a sokat dícsért népi gyógymód, a reszelt krumpli rákötése a talpra, bebugyolálni, feküdni, plusz vizes borogatás a homlokomra.
4 óra hossza alatt húzta le 37,2-re... ekkor feladtam és ittam Neocitrant.. Az egész fürdetési procedúrát Apa vezényelte le, végülis jól boldogultak, csak nekem volt rossz, hogy ágyhoz vagyok kötve, nem tudok segíteni. :(
Az volt a terv, hogy ma én alszom a kis szobában, Apa pedig a gyerekekkel a nagy ágyon.
23 órakor Levike még nem aludt, de ahogy Apa elmondta, még fél2-kor sem... Livike szépen elaludt a helyén. Fület törölni hozzám jöttek át kétszer éjjel. :)) Livike 5 órakor nem akart sehogysem vissza aludni, a nagy ágyra akart menni, de "a fiúktól nem férek, Apa fekszik a helyemen!"  :)) Végül csak elaludt a saját ágyában és 8:15-kor ébredtek, Mama épp jött és hozta a reggelit a kisboltból. :)

Ma már jobban vagyok, a torkom még fáj, de vettem be reggel gyógyszert... lázam egyelőre nincsen.
Délután elmegyek majd a háziorvoshoz, bár attól tartok antibiotikumot fog adni, mást mit tud? fájdalomcsillapító van itthon is... Köhögni nem kell, max néha, de azt is tegnap este óta, mert Apa még hagymateát is csinált nekem, hogy az jó a megfázásra is és kipucolja a betegséget.. na igen, de elsősorban köhögésre van, ami nekem eddig nem volt, most viszont ha van, akkor felszakadós.
Ennyi egyelőre, jövök amikor tudok.
Ja... Livike tegnap eltörte a higanyos lázmérőt, amit ugye már nem lehet kapni... :( én nem szeretek vele mérni, mert mindig szerencsétlenkedek a lerázással, de Mama azt szerette használni a gyerekeknél. :( Szerencsére nem fogták meg a higanyt, pedig egyből fel is kapta Livike a lázmérőt, de nem ott fogta meg ahol tört...

2013. január 27., vasárnap

Gyorsan pár sor....

Viszonylag eseménytelen napon vagyunk túl. A gyerekek fülét rendszeresen törlöm és kb ennyi is a bajuk, nem fájlalják, gyógyszer sem kellett napközben és éjjel sem fájdalom vagy láz miatt.
Éjszaka nem jött túl sok váladék egyikőjüknek sem, nem is kellett törölni csak 6 órakor, magam miatt voltam fent többször is, mert nem bírtam nyelni és sokat kellett orrot fújni. Nem tudom meddig tart még ez, de már nagyon unom, annyira fáj. :( Advil Ultra Fortét szoktam bevenni, de nem hat túl sokáig, de abban a kis időben szoktam enni és inni, egyébként kétszer is meggondolom még az ivást is, annyira nehéz nyelni.
Méz-fokhagyma, Bioparox, egyéb kezelést most nem igazán tudok magamnak... na meg a rengeteg váladék az orromban, de azt legalább ki tudom fújni. Ha csak az lenne, nem is nagyon izgatna, max olyan szinten, hogy nehogy elkapják a gyerekek meg Mamáék...

Azt hiszem most ennyi, nem igazán tudok mit írni, jövök ahogy tudok.