Éjjel még 1 órakor is a két gyerkőc között szaladgáltam, mert köhögtek és féltem, hogy hányni, köpni fognak, de szerencsére nem lett semmi baj.
Mindenki a helyén aludt, Levike 4:30-kor jött közénk, kért tejet, megitta és aludt tovább, annyira, hogy most Őt kellett reggel 7:20-kor ébreszteni és még akkor sem tetszett Neki felkelni. :(
6:50-re állítottam a telefonom, de én is csak 7 órakor keltem fel, mert mindenki aludt... Nagyon gyorsan el tud telni az idő a saját dolgaimmal, mosakodás, öltözködés, tea, kávé főzés, máris 7:20 volt... Apa közben öltöztette a gyerekeket, majd gyorsan összeágyaztam és már mehettünk is Papával a bölcsibe. Apa is jött ma is, mert nem dolgozott, így mi vittük be a gyerekeket. Most nem volt gond a Papától való búcsúzkodással, de amint odaértünk a bölcsi kapujába Levike elkezdett sírni, mire beértünk már visítva hisztizett, hogy Ő nem akar jönni, vissza akar menni! Nagy nehezen levetkőztettem, megint a Kati gondozónő volt reggel, kikapta a kezemből és már csukta is be az ajtót. :(( Az a kérő nézése, szomorú arca Levikének olyankor... Fáj. :((
Mire elpakoltam a kabátokat már csend volt.
Szépen reggeliztek, Levike ma nagyon jól evett, reggelit, ebédet, uzsonnát, Livike ebédet nem nagyon kért, de uzsonnát evett. Ebéd után gyorsan elaludtak mind a ketten a plüss állataikkal, tej ismét nem kellett, pedig vittem be a biztonság kedvéért 11:30 körül.
15 órakor indultunk értük Apával, ekkor mondta el a gondozónő, hogy minden rendben volt, Livike pisilt a WC-be, Levike kakilt a pelusba... Még ott soha nem volt széklete eddig. Bogyós, kemény volt. Tegnap volt ott az orvos is, szokott menni mindig az aktuális státuszvizsgálatokat elvégezni, olyankor megnézi a többi gyereket is. Levikénél azt találta, hogy nagyon kemény bogyók vannak a hasában. Mármint kaka... Azt ki lehet tapintani? Bár.. amilyen soványka most, lehet, hogy igen. Mondtam, hogy pedig mostanában volt hígabb széklete is, nem mondtam, hogy hasmenés jellegű, csak hogy volt.. Tegnap viszont tele ette magát sült hússal meg kaláccsal, abból még nem volt széklete reggelre. Két véglet.. vagy híg, vagy bogyó...Mármint mostanában, amúgy szokott lenni rendes széklete is.
A napunk gyorsan eltelt amíg a gyerekek a bölcsiben voltak. Jött ma Gábor, leszedte a tapétát a szobánkban, megcsinálta az ajtó másik felét is, ami ki lett véve itt a konyha és a szoba között.
Én még 9 óra után elindultam a városba, először a Centrumba mentem be, hogy nézzek Levikének olyan kantáros vastag, overál jellegű nadrágot, mint ami Livikének van, de nem találtam sajnos, még bélelt nadrágot se nagyon... :((
Ezután bementem az Aranytollba, (papír-írószer bolt) naptárért, mert még ideit nem vettem eddig.) Útban hazafelé pedig a CBA-be is bementem húsért, mert Apa csirkepörköltet akart főzni a csontleves mellé, ami már készült, sőt még grízes tésztát is főzött. :))
11:20-ra értem haza, a Centrumban ment el sok idő, mire végig néztem a cuccokat... :((
Gyorsan megmelegítettem a tejet és vittem be a bölcsibe, visszafelé elszaladtam a kisboltba is.
Lejártam ma a lábam, ami nem kilométerben sok, csak fájt a lábam a csizmámban, mert már a végét járja szegény.. Mármint a csizma. Szét van a sarka, mintha kifelé akarna dőlni a jobb lábasnál.. kényelmetlen, de amíg nem találok jobbat, ezt kell hordanom. Hiába, kínai... de már a harmadik telet járom benne! :))) Ma is néztem, hátha találok valami jót, de semmi. :((
Miután haza értem nekiálltam végre a konyha szekrényt pakolni, van két polc, azt rendbe tettem, valamint a mosogató feletti részt is, ahol a tányérok, poharak vannak. Az a rész, amit már régen meg szeretnék csinálni még mindig maradt.... majd hétfőn, ha mennek bölcsibe a gyerekek és nem maradnak itthon mondjuk betegség miatt. Ma csak reggel és fürdés előtt volt orrszívás, nem nagyon engedte egyikőjük sem, de azért jött némi váladék még.
Ma nem vitték ki Őket levegőzni, na persze.. most volt bent meleg cucc. :(((
Annyit levegőztek, amíg haza értünk, de elég is volt, mert nagyon hideg és erős szél fújt ma. :(
Ahogy haza értünk és becsuktuk az ajtót magunk mögött, Livikének akkor jutott eszébe, hogy Ő nem akar haza jönni. Mondtam, hogy ezzel elkésett mert már itthon vagyunk. :)) Nekikezdett hisztizni, de vagy 5 percig tombolt, le sem lehetett vetkőztetni. :(
Miután mégis sikerült rendbe tenni, egyből ettek grízes tésztát, nokedlit és még csigatésztát is, Apa akkor hordta be a kajákat, a gyerekek persze résen voltak... :)))
17 óra körül jött Mama, valahogy feljött a szó a szülinapról, amúgy is "szülinapi torta" mániások, végül addig könyörögtek, hogy Ők tortát akarnak, hogy Mama szólt Papának, hogy hozzon tortaszeletet a cukrászdából. Hozott, de nem szeletet, hanem egy kis zsúrtortát.. :)))) Nem volt szeletben.. a kis marcipán virágokat amik körben voltak rajta fél perc alatt eltökintette a két gyerkőc.. :) Megettek két-két vékony szeletet, mi is ettünk, a felét átvitte Mama, majd Apa is evett, még maradt is egy jó vastag szelet! :)))
Azt hittem már nem fognak kaját enni, de ettek még Apával pörköltet nokedlival, addig én porszívóztam, pakoltam.
19:40 körül fürdettünk, sőt lehet, hogy több is volt már az idő.
Egyébként rosszak voltak, hiába nem voltak itthon szinte egész nap, bepótolták. :( Elég is volt hirtelen mára nekem. :(
Hamar elaludtak, de még biztos lesznek fent, azért igyekszem is írni, elküldeni, nehogy utána felébredjenek és ne tudjak bemenni felcsatlakozni a netre, mivel csak a gyerekszobában van jele a vezeték nélküli routernek. :(
Ennyi lenne mára, holnap jövök, ha tudok.
2012. január 6., péntek
2012. január 5., csütörtök
Az első teljes nap a bölcsiben - pozitív tapasztalat :)
Ez a nap is eljött, hogy végig, azaz uzsonna utánig maradtak a gyerekek a bölcsiben.
Éjjel elég változatosan aludtunk, a gyerekek vándoroltak, hajnalban mindketten a mi ágyunkon voltak, 6:20-kor felébredtek, kérték a tejet és a kakaót, majd Livike úgy visszaaludt, hogy 7:25-kor alig tudtuk felébreszteni, hogy most már tényleg készülődni kell, ha 8 órára be akarunk érni.
Levike már nem aludt vissza reggel, vagy csak percekre, mindenesetre én már nem tudtam aludni.
7:10-kor keltem, elkészültem, teát, kávét főztem... Majd elkezdtük öltöztetni a gyerekeket, 7:48-kor indultunk el, ilyen későn még soha. (na igen, mentünk eddig vagy háromszor 8 órára:D)
Papa elvitt bennünket autóval, nem csak a késés miatt, hanem mert elég hideg volt reggel.
(délutánra még hidegebb lett egyébként...)
Apa is jött, hogy akkor majd könnyebben bemegy Levike a csoportszobába.
Tévedtünk. A bölcsi melletti kis utcában szépen elköszöntek Papától, de Levikének a kapuban esett le, hogy Papa nem jön tovább, na ekkor elkezdett sírni, hisztizni, levetkőzni sem akart, végig üvöltötte az egész időt, kicsit égő volt, mert többen is érkeztek akkor. Bár tudom, senkinek nem újdonság ez, mindenki átesett azon, hogy nem akar bemenni a gyereke, mondta is az egyik anyuka, hogy nekik is volt ilyen, sőt még ilyenebb!
Kézmosás után Livike egyből ment be, most a Kati gondozónő volt bent csak reggel, Ő nem hagyta, hogy magyarázzunk Levikének, egyszerűen kivette a kezemből és becsukta az ajtót. :( Azért eléggé fájt látni Levike kérő arcát, meg ahogy nyújtózkodott volna vissza. :((( Mire elpakoltam a cuccokat már csend volt, szóval nem sokáig bánkódott, de ez akkor is nagyon rossz. Ezek szerint ez nem jó megoldás, gyalog kell mennünk, akármilyen idő is van, mert így ha csak kitesz is Papa vagy akár Mama, ordítás van. Szerintem ha én egyedül vinném Őket, csak akkor nem sírna, bár ki tudja, akkor én is jó lennék, csak ne kelljen maradni. :(
A lényeg, hogy hamar megnyugodott.
Hazajöttünk, voltam a Sparban, tettem-vettem, Apa megcsinálta a mi szobánkban a falvésést a villanyszereléshez, én folyamatosan készültem öregtarhonyát főzni, de mindig maradt, a telefont néztem állandóan, hogy hívnak-e, mi van, vajon elalszanak-e.
Ja igen, 11:30-kor beszaladtam a bölcsibe, de csak az öltözőig, bevittem a tejet megmelegítve és cumisüveg melegen tartóban, Levike kiskutyáját, Livike elefántját az alvós állatkájukat, valamint Levikének overált és Livikének is a kantáros nadrágot, mert reggel csak a vastag kabátot adtuk rájuk, de nem volt plusz nadrág, csak a harisnya meg a benti melegítő. Hazafelé úgy volt, hogy gyalog jövünk, ne akkor kelljen cuccolni.
Miután hazajöttem még nehezebben telt az idő, nagyon semmibe nem mertem belefogni, mint pl konyhaszekrény pakolás, mert bármikor hívhattak, hogy nem alszanak, menni kell értük.
Nem hívtak. :)
Végül csak megfőztem a tarhonyát, apróságokat megcsináltam, amit bármikor abba lehetett hagyni.
Úgy tudtam, hogy 15 órakor van uzsonna, gondoltam akkor utána jó, ha már ott vagyunk értük.
Ezt a részét nem beszéltük meg tegnap, mert csak ott tartottunk, hogy szólnak, ha nem alszanak el, nem gondoltuk, hogy ilyen jól sikerül a dolog. :)
15:15 körül értünk oda Mamával, autóval.
A gyerekek épp körben jártak és énekeltek a gondozónővel, Levike persze a Teca néni ölében ült, Livike egy kis asztalnál rajzolt. :)))
Rohantak felénk, ezután csak dicséretet és jót hallhattunk a gondozónőtől, hogy milyen jók voltak, nem volt semmi baj, csak Levike étvágyával vannak gondok, nem nagyon evett reggelit és ebédet sem, uzsonnát többet, de az sem volt túl sok. Már ebéd előtt álmos volt, amikor eljött az alvás ideje akkor szépen lefeküdtek, csak a plüssöket kérték, azt be is vitte a gondozónő, a tejeket nem, és nem is kellett később sem! Levike 1 és egynegyed órát aludt, Livikét pedig 14:30-kor úgy kellett ébreszteni, hogy uzsonna következik. :))))
Levike miután felébredt szépen elvolt, nem kelt fel, nem zavarta a többieket.
Meguzsonnáztak, játszottak, elvoltak.
Levike evésén kívül minden jó volt, remélem holnap is így lesz! :)
Mióta bölcsibe "járnak", ma először vitték ki a gyerekeket az udvarra levegőzni. Pont ma nem vittünk overált és vastag nadrágot. :( Szegénykéim, biztos fáztak a sima melegítőnadrágokban a harisnyával, még ha felül vastag is volt a kabát, sapka, sál. :((( Nem tudom miért nem szóltak, hiszen tudják, hogy két perc alatt ott vagyok, vittem volna a meleg ruhát korábban. :( Most már tudom, hogy mindig fel kell készülni, legyen bent meleg cucc, de a fene gondolta, hogy épp ma viszik ki Őket, amikor eddig egyszer sem került rá sor. :( Így sem jöttek még helyre teljesen az előző megfázásból, tegnap este már tüsszögtek is párat, a mai kint lét biztos adott még egy jó adagot. :((((
Reggel azért nem adtam vastag cuccot, hogy arra a két percre amíg az autóban ülnek és beérünk minek, kevesebbet kelljen vetkőzni, főleg ha hiszti is van közben. :(
15:30 körül értünk haza, Levike ahogy belépett a lakásba és megérezte az öregtarhonya illatát, egyből megszólalt, hogy "kaja van?" :)) Szerintem inkább mondta, nem kérdezte, de nagyon jól jött ki... :))))
Szegénykém nagyon éhes lehetett, megevett egy csomót, majd később Mama hozott grillcsirkét és fonott kalácsot, abból is sokat ettek mind a ketten, de főleg Levike. Negyed óra múlva pedig megint kért husit és kalácsot is.:) Remélem nem lesz baj, hogy hirtelen evett sokat, szerintem az utóbbi napokban összesen nem evett ennyit, bár ez azért túlzás így, de tény, hogy nagyon-nagyon keveseket evett. :( Meg is látszik rajta sajnos. :(
Játszottunk, legóztunk, birkóztunk, azért volt erre a pár órára is rosszalkodás, pl a villanyok kapcsolgatása. Most már itt a konyhában is rájött Levike, hogy ha feláll a székre akkor eléri a kapcsolót. Azt nem is írtam szerintem, hogy szilveszterkor, vagy előtte, nem tudom már, ideiglenesen átkerült hozzánk Mamáék egyik étkezőasztala és három szék, mert ott nem fér jelenleg. Az asztal elég nagy, épp elfér a hűtő és a radiátor között, bár jobban nézne ki, ha arrébb tudnánk még tenni, de nem fér el a radiátortól. :(( A székeknek van háttámlája, fából vannak, ezért ezeket nem hurcolják egyelőre olyan vígan, mint a hokedliket. Próbáljuk szokatni a gyerekeket, hogy itt kell enni, nem a szobában, de nekem nem mindig engedelmeskednek, Mamával szépen itt ettek délután.:)
A fürdést is Mamával rendeztük, mert Apa kint a garázsban pakolt, na meg nem is engedte volna Levike, hogy csak úgy kimenjen...
20:20 körül már mindketten aludtak a saját ágyaikban. Livike épp most kiáltott fel, valamit álmodhatott, de biztos lesznek még fent később is, csak jó lenne, ha nem jönnének közénk... maradjon csak mindenki a saját helyén. :)))
Holnap mindenképp korábban kell kelni, mert nem jó kapkodni, de arra se nagyon van szívem, hogy ébresszem Őket. :(
Ennyi lenne hirtelen, megyek és elküldöm a bejegyzést.
Álmos is vagyok, úgyhogy mára ennyi...jövök, ahogy tudok.
Éjjel elég változatosan aludtunk, a gyerekek vándoroltak, hajnalban mindketten a mi ágyunkon voltak, 6:20-kor felébredtek, kérték a tejet és a kakaót, majd Livike úgy visszaaludt, hogy 7:25-kor alig tudtuk felébreszteni, hogy most már tényleg készülődni kell, ha 8 órára be akarunk érni.
Levike már nem aludt vissza reggel, vagy csak percekre, mindenesetre én már nem tudtam aludni.
7:10-kor keltem, elkészültem, teát, kávét főztem... Majd elkezdtük öltöztetni a gyerekeket, 7:48-kor indultunk el, ilyen későn még soha. (na igen, mentünk eddig vagy háromszor 8 órára:D)
Papa elvitt bennünket autóval, nem csak a késés miatt, hanem mert elég hideg volt reggel.
(délutánra még hidegebb lett egyébként...)
Apa is jött, hogy akkor majd könnyebben bemegy Levike a csoportszobába.
Tévedtünk. A bölcsi melletti kis utcában szépen elköszöntek Papától, de Levikének a kapuban esett le, hogy Papa nem jön tovább, na ekkor elkezdett sírni, hisztizni, levetkőzni sem akart, végig üvöltötte az egész időt, kicsit égő volt, mert többen is érkeztek akkor. Bár tudom, senkinek nem újdonság ez, mindenki átesett azon, hogy nem akar bemenni a gyereke, mondta is az egyik anyuka, hogy nekik is volt ilyen, sőt még ilyenebb!
Kézmosás után Livike egyből ment be, most a Kati gondozónő volt bent csak reggel, Ő nem hagyta, hogy magyarázzunk Levikének, egyszerűen kivette a kezemből és becsukta az ajtót. :( Azért eléggé fájt látni Levike kérő arcát, meg ahogy nyújtózkodott volna vissza. :((( Mire elpakoltam a cuccokat már csend volt, szóval nem sokáig bánkódott, de ez akkor is nagyon rossz. Ezek szerint ez nem jó megoldás, gyalog kell mennünk, akármilyen idő is van, mert így ha csak kitesz is Papa vagy akár Mama, ordítás van. Szerintem ha én egyedül vinném Őket, csak akkor nem sírna, bár ki tudja, akkor én is jó lennék, csak ne kelljen maradni. :(
A lényeg, hogy hamar megnyugodott.
Hazajöttünk, voltam a Sparban, tettem-vettem, Apa megcsinálta a mi szobánkban a falvésést a villanyszereléshez, én folyamatosan készültem öregtarhonyát főzni, de mindig maradt, a telefont néztem állandóan, hogy hívnak-e, mi van, vajon elalszanak-e.
Ja igen, 11:30-kor beszaladtam a bölcsibe, de csak az öltözőig, bevittem a tejet megmelegítve és cumisüveg melegen tartóban, Levike kiskutyáját, Livike elefántját az alvós állatkájukat, valamint Levikének overált és Livikének is a kantáros nadrágot, mert reggel csak a vastag kabátot adtuk rájuk, de nem volt plusz nadrág, csak a harisnya meg a benti melegítő. Hazafelé úgy volt, hogy gyalog jövünk, ne akkor kelljen cuccolni.
Miután hazajöttem még nehezebben telt az idő, nagyon semmibe nem mertem belefogni, mint pl konyhaszekrény pakolás, mert bármikor hívhattak, hogy nem alszanak, menni kell értük.
Nem hívtak. :)
Végül csak megfőztem a tarhonyát, apróságokat megcsináltam, amit bármikor abba lehetett hagyni.
Úgy tudtam, hogy 15 órakor van uzsonna, gondoltam akkor utána jó, ha már ott vagyunk értük.
Ezt a részét nem beszéltük meg tegnap, mert csak ott tartottunk, hogy szólnak, ha nem alszanak el, nem gondoltuk, hogy ilyen jól sikerül a dolog. :)
15:15 körül értünk oda Mamával, autóval.
A gyerekek épp körben jártak és énekeltek a gondozónővel, Levike persze a Teca néni ölében ült, Livike egy kis asztalnál rajzolt. :)))
Rohantak felénk, ezután csak dicséretet és jót hallhattunk a gondozónőtől, hogy milyen jók voltak, nem volt semmi baj, csak Levike étvágyával vannak gondok, nem nagyon evett reggelit és ebédet sem, uzsonnát többet, de az sem volt túl sok. Már ebéd előtt álmos volt, amikor eljött az alvás ideje akkor szépen lefeküdtek, csak a plüssöket kérték, azt be is vitte a gondozónő, a tejeket nem, és nem is kellett később sem! Levike 1 és egynegyed órát aludt, Livikét pedig 14:30-kor úgy kellett ébreszteni, hogy uzsonna következik. :))))
Levike miután felébredt szépen elvolt, nem kelt fel, nem zavarta a többieket.
Meguzsonnáztak, játszottak, elvoltak.
Levike evésén kívül minden jó volt, remélem holnap is így lesz! :)
Mióta bölcsibe "járnak", ma először vitték ki a gyerekeket az udvarra levegőzni. Pont ma nem vittünk overált és vastag nadrágot. :( Szegénykéim, biztos fáztak a sima melegítőnadrágokban a harisnyával, még ha felül vastag is volt a kabát, sapka, sál. :((( Nem tudom miért nem szóltak, hiszen tudják, hogy két perc alatt ott vagyok, vittem volna a meleg ruhát korábban. :( Most már tudom, hogy mindig fel kell készülni, legyen bent meleg cucc, de a fene gondolta, hogy épp ma viszik ki Őket, amikor eddig egyszer sem került rá sor. :( Így sem jöttek még helyre teljesen az előző megfázásból, tegnap este már tüsszögtek is párat, a mai kint lét biztos adott még egy jó adagot. :((((
Reggel azért nem adtam vastag cuccot, hogy arra a két percre amíg az autóban ülnek és beérünk minek, kevesebbet kelljen vetkőzni, főleg ha hiszti is van közben. :(
15:30 körül értünk haza, Levike ahogy belépett a lakásba és megérezte az öregtarhonya illatát, egyből megszólalt, hogy "kaja van?" :)) Szerintem inkább mondta, nem kérdezte, de nagyon jól jött ki... :))))
Szegénykém nagyon éhes lehetett, megevett egy csomót, majd később Mama hozott grillcsirkét és fonott kalácsot, abból is sokat ettek mind a ketten, de főleg Levike. Negyed óra múlva pedig megint kért husit és kalácsot is.:) Remélem nem lesz baj, hogy hirtelen evett sokat, szerintem az utóbbi napokban összesen nem evett ennyit, bár ez azért túlzás így, de tény, hogy nagyon-nagyon keveseket evett. :( Meg is látszik rajta sajnos. :(
Játszottunk, legóztunk, birkóztunk, azért volt erre a pár órára is rosszalkodás, pl a villanyok kapcsolgatása. Most már itt a konyhában is rájött Levike, hogy ha feláll a székre akkor eléri a kapcsolót. Azt nem is írtam szerintem, hogy szilveszterkor, vagy előtte, nem tudom már, ideiglenesen átkerült hozzánk Mamáék egyik étkezőasztala és három szék, mert ott nem fér jelenleg. Az asztal elég nagy, épp elfér a hűtő és a radiátor között, bár jobban nézne ki, ha arrébb tudnánk még tenni, de nem fér el a radiátortól. :(( A székeknek van háttámlája, fából vannak, ezért ezeket nem hurcolják egyelőre olyan vígan, mint a hokedliket. Próbáljuk szokatni a gyerekeket, hogy itt kell enni, nem a szobában, de nekem nem mindig engedelmeskednek, Mamával szépen itt ettek délután.:)
A fürdést is Mamával rendeztük, mert Apa kint a garázsban pakolt, na meg nem is engedte volna Levike, hogy csak úgy kimenjen...
20:20 körül már mindketten aludtak a saját ágyaikban. Livike épp most kiáltott fel, valamit álmodhatott, de biztos lesznek még fent később is, csak jó lenne, ha nem jönnének közénk... maradjon csak mindenki a saját helyén. :)))
Holnap mindenképp korábban kell kelni, mert nem jó kapkodni, de arra se nagyon van szívem, hogy ébresszem Őket. :(
Ennyi lenne hirtelen, megyek és elküldöm a bejegyzést.
Álmos is vagyok, úgyhogy mára ennyi...jövök, ahogy tudok.
2012. január 4., szerda
2011. utolsó napjának és az idei év eddigi összefoglalója. :)
Itt vagyok újra a saját gépemen, meg van a megkezdett bejegyzés is, tehát ezt folytatom, jöjjön előbb az, ami akkor, január elsején volt aktuális, de most is minden úgy igaz, mint akkor! :)
Először is a bejegyzés címe a lényeg, mivel átléptünk 2012-be. Leírni, kimondani furcsa, de majd megszokjuk ezt is, mint eddig az összes évet. :)
Adós vagyok még az év utolsó napjának összefoglalójával is, bár nem azért nem jöttem szilveszter este blogot írni, mert buliztunk, hanem már nem volt kedvem éjfél után ideülni.... :)
A nap egyáltalán nem telt jól. A gyerekek nyűgösek voltak, én is, semmi nem sikerült úgy, ahogy szerettük volna.
Délelőtt is nagyon nehéz volt a gyerekekkel, 11 óra után elindultunk sétálni, Apa ment a gyerekekkel, én pedig gyorsan elszaladtam a Sparba, nagyjából egyszerre értünk haza, bár elkerültük egymást, hiába beszéltük meg, hogy hol találkozunk visszafelé. (Apa nem vitte a telefonját...)
Papa majdnem egész nap, de legalábbis délelőtt és kb 15 óráig villanyt szerelt nálunk, mivel a gyerekszobában még nem volt bekötve semmi, lámpák, konnektorok helye árválkodott mindenütt. Hosszabbítóról volt világítás eddig. :)
Minden készen volt, már a padláson kellett szerelni az összekötéseket, épp kiszívattam Levike orrát, persze nem akarta hagyni épp... amikor hirtelen elaludt a villany fele (két égős), majd nagy csattanással kikapcsolt a tévé és elkezdett füstölni, de nagyon! Megijedtem, de azért megvártam, míg abbamarad, utána mentem ablakot nyitni meg szólni Papának, aki addigra már jött is befelé.
Gyorsan kihúzgált mindent, mert ugyanabból a hosszabbítóból kapja az áramot a hifi és a DVD lejátszó is.
Összesen 5 elektromos készülék ment tönkre, senki nem tudja miért, Papa sem, pedig Ő csinálta. Villanyszerelő szakmája is van, tehát ért hozzá, tudja mit hova köt és miért...
A tévé még beindult, de egy idő után elkezdett ciceregni és csíkozódni a kép, és bár füst már nem jött belőle, de büdös "amperszag" igen, így ezután már nem kapcsoltuk be. A DVD és a hifi egy-az egyben meghalt... Kb fél óra múlva vettem észre, hogy hideg van, a termosztát szerint mennie kellene a fűtésnek, mondtam is Papának, nézzen már a kazánra, megy-e vagy van valami gubanc ott is. Volt. A vezeték nélküli szobatermosztát kazán felőli egysége is tönkre ment, tehát szerencsétlen hiába kéri a fűtésigényt, ha a másik oldal halott. Így most persze van fűtésünk, de direktbe kötve, mint a legelején is, amikor még nem volt szobatermosztát.
Az ötödik készülék ami tönkre ment valószínűleg a véletlen műve, mert már éjfél után volt, nem ugyanakkor, mint a többi. Behoztuk a garázsból Apa régi tévéjét, amit hozott magával annak idején, hogy majd milyen jó lesz, a gyerekeknél is lesz tévé. Most jó volt arra is, hogy egyáltalán legyen működő tévénk. Volt. 1:30 körül az is lefüstölt. Csak úgy. Valószínű, hogy az 5-6 évnyi állás utáni hirtelen működés tett be neki, nem is mai példány már, egy Videoton tévé, de azért már teletextes meg minden, csak régi... Az első bekapcsolás előtt vártunk, hogy felmelegedjen, működött is szépen egészen addig, amíg egyszer csak kikapcsolt és füstölni kezdett, még világított is a hátuljában valami.
Eddig írtam január elsején délután 4-kor a bejegyzést, most már 4-e este van, ma lett kész a gépem. Pontosabban ma tudta Papa elvinni szervizbe, a töltő volt rossz, az ment tönkre a hirtelen áramlökettől. Egyébként amit még azóta észrevettünk, hogy "áldozata" lett a villanyszerelésnek, az a konyhában lévő hosszabbító lámpája, az is kiégett. (a hosszabbítón van egy kacsoló, ami pirosan szokott világítani, amikor be van kapcsolva, de attól működik:) ) Ez persze jelentéktelen, csak megjegyeztem. :)) Ebbe volt bedugva a gép töltője, a mikró, a hűtő és a konyhaszekrénynél lévő lámpa, de ezeknek semmi bajuk nem lett. :) A tűzhely másik konnektorban van.
A két tévé egyelőre várja a sorát, hogy szervizbe kerülhessen, a DVD lejátszó már be van adva, talán pénteken lesz készen. A hifi még nem került szóba, de úgyis csak a rádiót hallgattuk rajta, az meg van külön is, hogy altatáshoz szóljon.
Tévénk is van addig, amíg nem lesz jó a régi, vagy nem veszünk, mert Papa áthozta azt, ami Náluk az étkezőben szokott lenni, Nekik így maradt egy a szobában.
Még elsején délután kinéztünk egy használt tévét 7500 Ft-ért a Jófogás.hu-n, le is beszélte Papa, el is mentünk ide Szandaszőlősre (kb 10 km) megnézni. Jó is lett volna az, csak épp szörnyen sípolt. Ezt most úgy kell érteni, hogy bizonyos tévéknek van egy elég magas frekvencián kiadott sípoló hangja, amit a legtöbben nem is hallanak, de én igen. Sajnos. :( Mamáék szobai tévéje is ilyen, a másik nem sípol és a miénk sem, sőt Apáé sem. Így nem vettük meg, akármilyen jó ára is lett volna. Papa azt mondta, hogy bármikor tévét akar majd venni ezután, meg ha nekünk nézünk, akkor is menjek én is, mert én hallom, amit más nem.. :D
Üzletekben is ahol sok tévét árulnak, meg tudnék kergülni a sok sípolástól.. mondjuk azt már azért Papa is hallja, de ott megy vagy ötven tévé egyszerre... :))))
Másodikán átcuccoltunk a gyerekszobába mindannyian, ezt azt jelenti, hogy átvittük a pelenkázót, a gyerekek szekrényét, a kiságyakat és a mi ágyunkat is. Már mit is ott aludtunk. :)
Harmadikán délután épp zárás előtt Papával elmentünk a már korábban kinézett gyerekágyakat megvenni a közeli bútorboltba. Nem lett volna ilyen sürgős, elvileg a szülinapjukra kapták volna meg, vagy akkor, ha mi vissza tudunk pakolni a szobánkba és Ők maradnak egyedül a gyerekszobában, de mától már drágábbak lettek az ágyak, ezért gyorsan meg kellett venni. :)
Négyféle színvariáció volt, kék, rózsaszín, zöld és sárga. Mind mintás, így több színű. Kárpitozott, ágyneműtartós, 160 cm-es ágyak, leesésgátló is van rajtuk, az is kárpitozott, elöl, középen lehet felmenni, kb annyi hely van, hogy le lehet ülni, a többi körben védett. :) Majd mutatok képeket, mert készült sok. :)
Mamának a kék és a rózsaszín tetszett. Nekem a kék és a zöldes. Papának a zöldes és a sárga. Na most akkor mi legyen.. :D Fél órával a zárás előtt Papa hazaszaladt a gyerekekért, Mamával együtt visszajöttek és a gyerekek dönthették el, hogy melyiket szeretnék, így nem lesz vita, hogy nem olyan, amit Ők szerettek volna. A zöldnél mi attól tartottunk, hogy Levikének fog kelleni, a sárgát a végén már mindannyian csúnyának láttuk, mert kis apró barna macik voltak rajta, szóval akkor döntsenek a gyerekek. :)
Végignézték, Levike egyből ment a kékhez, ránézett, mondta, hogy tetszik, majd ment tovább és nézte a nagy heverőket, egyéb bútorokat, de ott is a kékeket.. :) Majd visszajött, a kérdésre, hogy jó lesz-e ez akkor Neki, rámondta, hogy "igen" és ment tovább. Mintha minden nap vennénk valami ilyesmit, úgy viselkedett.:D Livike határozottan megállt pár kör után a rózsaszín előtt és közölte, hogy "Én ezt akajom!" Kell ennél egyértelműbb választás?:D
Kicsit bíztam benne, hogy majd a zöld tetszik Livikének, de most már megbékéltem a rózsaszínnel is, főleg azért is, mert a Mama által korábban vett kis hercegnős szőnyege is pontosan olyan színárnyalatú, mint az ágya! :)))) Meg mert végül Apának is tetszik, pedig látatlanban kijelentette, hogy bármi lehet, csak rózsaszín nem.. Na jó, meglettek az ágyak, nagyon örültek, ahogy szoktak, ugráltak, viháncoltak.. :)
Újabb pakolás következett, a mi ágyunk átkerült a másik falra, a gyerekeké a mi szobánkkal közös falra, ahová eredetileg is szántuk, mert az a legmelegebb, Papa és Apa pakolhattak megint sokat. :) Apa szétszedte a kiságyakat, Papa kijelentette,hogy "vége a csecsemőkornak" :D, mármint az ágyak miatt, és birtokba lehetett venni az úgy szobát, ami persze még nem végleges, mert nincs még szekrénysor, és a mi ágyunk sem lesz majd ott, meg a tévé sem a gyerekek szekrényének a tetején lesz ezután. Ott legalább nem érik el.
Most a szobatermosztáttal vagyunk bajban, mert nem nagyon tudom hova tenni. Mindenütt elérik, ahol nem, ott meg nem veszi már a jelet... így a pelenkázó szélén a Sudocremes doboz tetején van, ha pedig ott vannak a gyerekek akkor felteszem a tévé elé, de ott nem lehet huzamosabb ideig, mert a tévé is melegíti. Az ablakpárkányra nem tehetem, mert ott meg hidegebb van, a falon lehetne a villanykapcsoló mellett, de ott meg elérik a gyerekek. Igen, elérik, mert felállnak az ágyuk végére és onnan kapcsolgatják a villanyt is, ránk meg a frász jön olyankor, hogy le ne essenek arccal a padlóra.. :((Magasabbra már nem lehet szerelni, mert az átlag magasság, amin jól működik az 150-160 cm, utána már melegebb van fent és az megint nem jó.
A gyerekek első éjszakája az új ágyaikban elég nehézkesen indult, nem akartak ott aludni, csak a mi ágyunkon, végül ott is aludtak el és úgy tettem a helyükre Őket, utána már nem volt gond.
Én mindenképp minél előbb aludni szerettem volna, mert rajtam is kijött a nátha, miért ne.. mindig elkapom a gyerekektől, ez még ugye a karácsony előtt egy nappal kijött dolog Náluk, lecsengőben van, rajtam múlt hét pénteken kezdett kijönni, de tegnap estére lettem eléggé rosszul, fájt mindenem, fejem, bőröm, bár lázam biztos nem volt.. na mindegy, megittam egy Neocitrant és ahogy letettük a gyerekeket én is készültem aludni. Mivel Levike folyton ki akart túrni ,mondtam, hogy ha Ő nem akar, majd én alszom az Ő ágyában, elférek, kicsi vagyok... :)) Nem engedte, de nem is feküdt be velem, nekem kellett visszamenni a mi ágyunkra. Ott nyomorogtunk négyen, majd letettem mindkettőt a helyére és végre alhattam! :)
Reggel 7:10 körül ébredtünk, minden rendben ment, Apa 8:30-ra ment a munkahelyére egy megbeszélésre, mondta, hogy majd lehet, hogy haza jön még, mert dolgozni délre kell menni.
A gyerekeket 8 óra után kezdtem öltöztetni. Levike nagyon mondogatta, hogy menjünk bölcsibe, mert meg akarja mutatni azt a gyereket, aki bántotta! Na már jó jel, hogy alapban nem a bölcsi ellen van, hanem menne. Mivel este volt csak széklete és az is kemény, megkockáztattam, hogy menjünk, hátha nem lesz már híg, főleg nap közben.
Nem szóltam oda, csak mentünk, 9:15 volt amikor kijöttem, szóval valahogy úgy értünk oda előtte nem sokkal. Papa vitt bennünket autóval.
Livikével szokás szerint nem volt semmi gond, szaladt be, azonnal játszani kezdett. Levike a gondozónő kezében nézelődött, közben elmeséltem, hogy mi a dilemmája, mi történhetett, ami miatt nem akart már két nap menni, mert ezt derítettük ki elmondása alapján. Szerinte nem volt semmi baj, nem látott incidenst, és Levike amúgy is olyan, hogy inkább kerüli a konfliktust, mint hogy belekeveredne valami verekedésbe. Szerinte kitalálta, vagy összerakta, ha épp úgy kérdeztünk, hogy "bántott valamelyik gyerek?", akkor Ő rámondja, hogy igen és már képes történetet kerekíteni, mint ahogy Levike mesélte is, hogy mi volt. :))
A gondozónő kezében szétnézett, azt mondta nem látja azt a gyerekeket, pedig nem hiányzott senki. :) Akkor nincs is semmi baj. :) Letette, na akkor kezdett sírni, szaladt volna vissza Papához. Ki kellett volna mennünk... :( Elköszöntünk, Papa hazajött, én úgyis menni akartam a kisboltba, elpakoltam a ruhákat, tettem be tiszta pelenkákat a kis kosarakba, addigra már nyugalom volt.
Miután hazajöttem, gyorsan belefogtam mindenbe, amit akkor nem tudok csinálni, amikor a gyerekek itthon vannak. :) Pakolni a gyerekszobában, takarítani, konyhaszekrényt rendezni, ami végül mégsem történt meg. Apa hazajött, Ő kiselejtezte a hűtőt, kitakarította, kivette a mikrót a helyéről és kitakarította a helyét, közben én is törölgettem amit kellett, mert máskor nem férek hozzá...
A végén úgy eltelt az idő, hogy épp csak befejeztem a takarítást a szobában és idekint is, mehettünk is a gyerekekért 11:45-kor Mamával, gyalog.
A gyerekekkel nem volt semmi gond, tízóraira gyümölcssaláta volt, azt megették. Ebédre paradicsomos káposzta és sajtos pogácsa volt, Livike mindent megevett, Levike csak a pogácsát.
Levike most az utóbbi napokban nagyon lefogyott.. hogy a kb 3 napos hasmenés miatt volt-e (de nem volt vészes, mert napi 2-3, majd 1 híg széklete volt, csak épp nem evett szinte semmit!), vagy már a sok betegeskedés december eleje óta, ki tudja, mindenesetre most olyan soványka, mint talán még soha. :(( Nem eszik, ha mégis akkor keveset és nem is azt, amitől hízhatna. :(((
Mama mindig mondja, hogy kis soványka, de most pár napja én is látom, főleg az arcán, mert amúgy sem volt soha dagi, de még nagyon jó húsban sem volt, mint néha Livike szokott. Más testalkatú, Livike az apja, Levike meg az én alkatomat örökölhette valószínűleg. Én is mindig gebe voltam, de Mama szerint akkor sem voltam ilyen beteges, mint Levike. Ők sem voltak eddig, egy évben két-három alkalommal voltak megfázva és kész.
Ma már megint tüsszögtek, szóval szerintem jó ha a hetet végigvisszük a bölcsivel és megint itthon lehet maradni két hétre. :((((
Holnap megpróbáljuk az ott alvást. :) Kiskutyát, alvós állatot lehet vinni, tejet nem, de azt beszéltük meg, hogy 11:45 körül én viszek be meleg tejet az üvegeikben, beteszem az öltözőszekrénybe, a gondozónő megpróbálja lefektetni anélkül a gyerekeket, hátha a más közeg miatt majd elalszanak, de ha mégsem, akkor még mindig ott a tej, ki tud menni érte. Reggel nem vihetem be, mert megromlik, nem tudják hűtőben tárolni, utána pedig melegítgetni. Ha végképp nem alszanak el, vagy zavarják a többieket akkor szólnak és megyünk értük.
Jó lenne, ha leszoknának a cumisüveggel alvásról, itthonra sem kellene már régen. :(
Ahogy hazajöttünk kaptak egy-egy Dörmi szeletet, mert kérték... :)
12:20 körül aludtak el. Levike 10 perc után felébredt, Mama átjött érte, mert nem maradt, Livikét is majdnem felébresztette. Átmentek, hogy majd ott alszik, kb 20 percet aludt, utána felébredt és szépen elvolt, 14:30 körül hozta Mama vissza, Livike is fent volt már persze, Ő 13:10-kor ébredt, nem aludt már vissza. :(
Lassan telt a délután, Papa is haza ért 15 óra után, akkor kezdtük próbálgatni a termosztátot, hogy melyik az a hely, ahol még kapcsol, melyiken nem, mert ma azt vettük észre, hogy szinte folyamatosan ment a kazán akkor is, ha elvileg nem kérte a termosztát. Nagyon határon van a jelenlegi helyén, bár épp akkor amikor Papa nézte, még közvetlenül a kazán előtt sem kapcsolt, így átcserélte a másikra, mert ugye most két vevő részünk van, mivel venni kellett újat, az áramlöket tönkretette a kazán felőli egységet is. :( A másik is csak ott jó, ahol a régi is, de a végén csak az újabbik maradt használatban, a másikat Papa bevitte, hogy legyen hőmérőjük. :) Amikor itt 21,5 fok van, akkor Mamáéknál max 19,2, de inkább kevesebb. Szóval necces a 20 fok is, talán fürdés időben, amikor itt 22,5-ön megy, akkor ott elérheti a 20 fokot, de nem tudunk mit csinálni, állandóan nem mehet a fűtés, pedig oda is nagyon kellene a jobb idő, Mama így is beteg, mióta Náluk vége a felújításnak és kazános fűtés van. :(
17 óra körül Papával elmentünk a laptopomért, majd kiszaladtunk a Tescoba is, Papa ott szokta venni a piskótát a teájához. :) Ha már ott voltunk vettem Neogranormon törlőkendőt, egy 3 literes Vanisht, most szerintem jó áron volt... meg a gyerekeknek állatfigurás kekszet, mert azt nagyon szeretik. :))))
Miután visszajöttünk már nem volt sok idő fürdésig, 19 órakor kezdtük is, mert holnap korán kell kelni, már 8-ra megyünk a bölcsibe. :)
Apa elvileg nem dolgozik, de ha nagyon hideg lesz akkor úgyis kocsival kell menni, de akkor is úgy, hogy Apa is jöjjön, könnyebben elválnak úgy a gyerekek, ha nincs ott még Papa sem. Más kérdés, hogy a kocsiból hajlandóak lesznek-e kiszállni.... na majd lesz valahogy, előre nem parázok. :(
Már alszanak, Mama altatta Őket, mindenki a saját ágyában van, de az előbb már Livike volt fent, szerencsére sikerült vissza altatnom.
Megyek, remélem sikerül felcsatlakoznom a netre, igazán bent a szobában lenne jó, de ott nem merek, mert felébrednek.. a folyosón meg vagy van jel, vagy nincs. Vagy lesz net is, vagy nem. Na majd meglátom. :)))
Jövök amikor tudok.
Először is a bejegyzés címe a lényeg, mivel átléptünk 2012-be. Leírni, kimondani furcsa, de majd megszokjuk ezt is, mint eddig az összes évet. :)
Adós vagyok még az év utolsó napjának összefoglalójával is, bár nem azért nem jöttem szilveszter este blogot írni, mert buliztunk, hanem már nem volt kedvem éjfél után ideülni.... :)
A nap egyáltalán nem telt jól. A gyerekek nyűgösek voltak, én is, semmi nem sikerült úgy, ahogy szerettük volna.
Délelőtt is nagyon nehéz volt a gyerekekkel, 11 óra után elindultunk sétálni, Apa ment a gyerekekkel, én pedig gyorsan elszaladtam a Sparba, nagyjából egyszerre értünk haza, bár elkerültük egymást, hiába beszéltük meg, hogy hol találkozunk visszafelé. (Apa nem vitte a telefonját...)
Papa majdnem egész nap, de legalábbis délelőtt és kb 15 óráig villanyt szerelt nálunk, mivel a gyerekszobában még nem volt bekötve semmi, lámpák, konnektorok helye árválkodott mindenütt. Hosszabbítóról volt világítás eddig. :)
Minden készen volt, már a padláson kellett szerelni az összekötéseket, épp kiszívattam Levike orrát, persze nem akarta hagyni épp... amikor hirtelen elaludt a villany fele (két égős), majd nagy csattanással kikapcsolt a tévé és elkezdett füstölni, de nagyon! Megijedtem, de azért megvártam, míg abbamarad, utána mentem ablakot nyitni meg szólni Papának, aki addigra már jött is befelé.
Gyorsan kihúzgált mindent, mert ugyanabból a hosszabbítóból kapja az áramot a hifi és a DVD lejátszó is.
Összesen 5 elektromos készülék ment tönkre, senki nem tudja miért, Papa sem, pedig Ő csinálta. Villanyszerelő szakmája is van, tehát ért hozzá, tudja mit hova köt és miért...
A tévé még beindult, de egy idő után elkezdett ciceregni és csíkozódni a kép, és bár füst már nem jött belőle, de büdös "amperszag" igen, így ezután már nem kapcsoltuk be. A DVD és a hifi egy-az egyben meghalt... Kb fél óra múlva vettem észre, hogy hideg van, a termosztát szerint mennie kellene a fűtésnek, mondtam is Papának, nézzen már a kazánra, megy-e vagy van valami gubanc ott is. Volt. A vezeték nélküli szobatermosztát kazán felőli egysége is tönkre ment, tehát szerencsétlen hiába kéri a fűtésigényt, ha a másik oldal halott. Így most persze van fűtésünk, de direktbe kötve, mint a legelején is, amikor még nem volt szobatermosztát.
Az ötödik készülék ami tönkre ment valószínűleg a véletlen műve, mert már éjfél után volt, nem ugyanakkor, mint a többi. Behoztuk a garázsból Apa régi tévéjét, amit hozott magával annak idején, hogy majd milyen jó lesz, a gyerekeknél is lesz tévé. Most jó volt arra is, hogy egyáltalán legyen működő tévénk. Volt. 1:30 körül az is lefüstölt. Csak úgy. Valószínű, hogy az 5-6 évnyi állás utáni hirtelen működés tett be neki, nem is mai példány már, egy Videoton tévé, de azért már teletextes meg minden, csak régi... Az első bekapcsolás előtt vártunk, hogy felmelegedjen, működött is szépen egészen addig, amíg egyszer csak kikapcsolt és füstölni kezdett, még világított is a hátuljában valami.
Eddig írtam január elsején délután 4-kor a bejegyzést, most már 4-e este van, ma lett kész a gépem. Pontosabban ma tudta Papa elvinni szervizbe, a töltő volt rossz, az ment tönkre a hirtelen áramlökettől. Egyébként amit még azóta észrevettünk, hogy "áldozata" lett a villanyszerelésnek, az a konyhában lévő hosszabbító lámpája, az is kiégett. (a hosszabbítón van egy kacsoló, ami pirosan szokott világítani, amikor be van kapcsolva, de attól működik:) ) Ez persze jelentéktelen, csak megjegyeztem. :)) Ebbe volt bedugva a gép töltője, a mikró, a hűtő és a konyhaszekrénynél lévő lámpa, de ezeknek semmi bajuk nem lett. :) A tűzhely másik konnektorban van.
A két tévé egyelőre várja a sorát, hogy szervizbe kerülhessen, a DVD lejátszó már be van adva, talán pénteken lesz készen. A hifi még nem került szóba, de úgyis csak a rádiót hallgattuk rajta, az meg van külön is, hogy altatáshoz szóljon.
Tévénk is van addig, amíg nem lesz jó a régi, vagy nem veszünk, mert Papa áthozta azt, ami Náluk az étkezőben szokott lenni, Nekik így maradt egy a szobában.
Még elsején délután kinéztünk egy használt tévét 7500 Ft-ért a Jófogás.hu-n, le is beszélte Papa, el is mentünk ide Szandaszőlősre (kb 10 km) megnézni. Jó is lett volna az, csak épp szörnyen sípolt. Ezt most úgy kell érteni, hogy bizonyos tévéknek van egy elég magas frekvencián kiadott sípoló hangja, amit a legtöbben nem is hallanak, de én igen. Sajnos. :( Mamáék szobai tévéje is ilyen, a másik nem sípol és a miénk sem, sőt Apáé sem. Így nem vettük meg, akármilyen jó ára is lett volna. Papa azt mondta, hogy bármikor tévét akar majd venni ezután, meg ha nekünk nézünk, akkor is menjek én is, mert én hallom, amit más nem.. :D
Üzletekben is ahol sok tévét árulnak, meg tudnék kergülni a sok sípolástól.. mondjuk azt már azért Papa is hallja, de ott megy vagy ötven tévé egyszerre... :))))
Másodikán átcuccoltunk a gyerekszobába mindannyian, ezt azt jelenti, hogy átvittük a pelenkázót, a gyerekek szekrényét, a kiságyakat és a mi ágyunkat is. Már mit is ott aludtunk. :)
Harmadikán délután épp zárás előtt Papával elmentünk a már korábban kinézett gyerekágyakat megvenni a közeli bútorboltba. Nem lett volna ilyen sürgős, elvileg a szülinapjukra kapták volna meg, vagy akkor, ha mi vissza tudunk pakolni a szobánkba és Ők maradnak egyedül a gyerekszobában, de mától már drágábbak lettek az ágyak, ezért gyorsan meg kellett venni. :)
Négyféle színvariáció volt, kék, rózsaszín, zöld és sárga. Mind mintás, így több színű. Kárpitozott, ágyneműtartós, 160 cm-es ágyak, leesésgátló is van rajtuk, az is kárpitozott, elöl, középen lehet felmenni, kb annyi hely van, hogy le lehet ülni, a többi körben védett. :) Majd mutatok képeket, mert készült sok. :)
Mamának a kék és a rózsaszín tetszett. Nekem a kék és a zöldes. Papának a zöldes és a sárga. Na most akkor mi legyen.. :D Fél órával a zárás előtt Papa hazaszaladt a gyerekekért, Mamával együtt visszajöttek és a gyerekek dönthették el, hogy melyiket szeretnék, így nem lesz vita, hogy nem olyan, amit Ők szerettek volna. A zöldnél mi attól tartottunk, hogy Levikének fog kelleni, a sárgát a végén már mindannyian csúnyának láttuk, mert kis apró barna macik voltak rajta, szóval akkor döntsenek a gyerekek. :)
Végignézték, Levike egyből ment a kékhez, ránézett, mondta, hogy tetszik, majd ment tovább és nézte a nagy heverőket, egyéb bútorokat, de ott is a kékeket.. :) Majd visszajött, a kérdésre, hogy jó lesz-e ez akkor Neki, rámondta, hogy "igen" és ment tovább. Mintha minden nap vennénk valami ilyesmit, úgy viselkedett.:D Livike határozottan megállt pár kör után a rózsaszín előtt és közölte, hogy "Én ezt akajom!" Kell ennél egyértelműbb választás?:D
Kicsit bíztam benne, hogy majd a zöld tetszik Livikének, de most már megbékéltem a rózsaszínnel is, főleg azért is, mert a Mama által korábban vett kis hercegnős szőnyege is pontosan olyan színárnyalatú, mint az ágya! :)))) Meg mert végül Apának is tetszik, pedig látatlanban kijelentette, hogy bármi lehet, csak rózsaszín nem.. Na jó, meglettek az ágyak, nagyon örültek, ahogy szoktak, ugráltak, viháncoltak.. :)
Újabb pakolás következett, a mi ágyunk átkerült a másik falra, a gyerekeké a mi szobánkkal közös falra, ahová eredetileg is szántuk, mert az a legmelegebb, Papa és Apa pakolhattak megint sokat. :) Apa szétszedte a kiságyakat, Papa kijelentette,hogy "vége a csecsemőkornak" :D, mármint az ágyak miatt, és birtokba lehetett venni az úgy szobát, ami persze még nem végleges, mert nincs még szekrénysor, és a mi ágyunk sem lesz majd ott, meg a tévé sem a gyerekek szekrényének a tetején lesz ezután. Ott legalább nem érik el.
Most a szobatermosztáttal vagyunk bajban, mert nem nagyon tudom hova tenni. Mindenütt elérik, ahol nem, ott meg nem veszi már a jelet... így a pelenkázó szélén a Sudocremes doboz tetején van, ha pedig ott vannak a gyerekek akkor felteszem a tévé elé, de ott nem lehet huzamosabb ideig, mert a tévé is melegíti. Az ablakpárkányra nem tehetem, mert ott meg hidegebb van, a falon lehetne a villanykapcsoló mellett, de ott meg elérik a gyerekek. Igen, elérik, mert felállnak az ágyuk végére és onnan kapcsolgatják a villanyt is, ránk meg a frász jön olyankor, hogy le ne essenek arccal a padlóra.. :((Magasabbra már nem lehet szerelni, mert az átlag magasság, amin jól működik az 150-160 cm, utána már melegebb van fent és az megint nem jó.
A gyerekek első éjszakája az új ágyaikban elég nehézkesen indult, nem akartak ott aludni, csak a mi ágyunkon, végül ott is aludtak el és úgy tettem a helyükre Őket, utána már nem volt gond.
Én mindenképp minél előbb aludni szerettem volna, mert rajtam is kijött a nátha, miért ne.. mindig elkapom a gyerekektől, ez még ugye a karácsony előtt egy nappal kijött dolog Náluk, lecsengőben van, rajtam múlt hét pénteken kezdett kijönni, de tegnap estére lettem eléggé rosszul, fájt mindenem, fejem, bőröm, bár lázam biztos nem volt.. na mindegy, megittam egy Neocitrant és ahogy letettük a gyerekeket én is készültem aludni. Mivel Levike folyton ki akart túrni ,mondtam, hogy ha Ő nem akar, majd én alszom az Ő ágyában, elférek, kicsi vagyok... :)) Nem engedte, de nem is feküdt be velem, nekem kellett visszamenni a mi ágyunkra. Ott nyomorogtunk négyen, majd letettem mindkettőt a helyére és végre alhattam! :)
Reggel 7:10 körül ébredtünk, minden rendben ment, Apa 8:30-ra ment a munkahelyére egy megbeszélésre, mondta, hogy majd lehet, hogy haza jön még, mert dolgozni délre kell menni.
A gyerekeket 8 óra után kezdtem öltöztetni. Levike nagyon mondogatta, hogy menjünk bölcsibe, mert meg akarja mutatni azt a gyereket, aki bántotta! Na már jó jel, hogy alapban nem a bölcsi ellen van, hanem menne. Mivel este volt csak széklete és az is kemény, megkockáztattam, hogy menjünk, hátha nem lesz már híg, főleg nap közben.
Nem szóltam oda, csak mentünk, 9:15 volt amikor kijöttem, szóval valahogy úgy értünk oda előtte nem sokkal. Papa vitt bennünket autóval.
Livikével szokás szerint nem volt semmi gond, szaladt be, azonnal játszani kezdett. Levike a gondozónő kezében nézelődött, közben elmeséltem, hogy mi a dilemmája, mi történhetett, ami miatt nem akart már két nap menni, mert ezt derítettük ki elmondása alapján. Szerinte nem volt semmi baj, nem látott incidenst, és Levike amúgy is olyan, hogy inkább kerüli a konfliktust, mint hogy belekeveredne valami verekedésbe. Szerinte kitalálta, vagy összerakta, ha épp úgy kérdeztünk, hogy "bántott valamelyik gyerek?", akkor Ő rámondja, hogy igen és már képes történetet kerekíteni, mint ahogy Levike mesélte is, hogy mi volt. :))
A gondozónő kezében szétnézett, azt mondta nem látja azt a gyerekeket, pedig nem hiányzott senki. :) Akkor nincs is semmi baj. :) Letette, na akkor kezdett sírni, szaladt volna vissza Papához. Ki kellett volna mennünk... :( Elköszöntünk, Papa hazajött, én úgyis menni akartam a kisboltba, elpakoltam a ruhákat, tettem be tiszta pelenkákat a kis kosarakba, addigra már nyugalom volt.
Miután hazajöttem, gyorsan belefogtam mindenbe, amit akkor nem tudok csinálni, amikor a gyerekek itthon vannak. :) Pakolni a gyerekszobában, takarítani, konyhaszekrényt rendezni, ami végül mégsem történt meg. Apa hazajött, Ő kiselejtezte a hűtőt, kitakarította, kivette a mikrót a helyéről és kitakarította a helyét, közben én is törölgettem amit kellett, mert máskor nem férek hozzá...
A végén úgy eltelt az idő, hogy épp csak befejeztem a takarítást a szobában és idekint is, mehettünk is a gyerekekért 11:45-kor Mamával, gyalog.
A gyerekekkel nem volt semmi gond, tízóraira gyümölcssaláta volt, azt megették. Ebédre paradicsomos káposzta és sajtos pogácsa volt, Livike mindent megevett, Levike csak a pogácsát.
Levike most az utóbbi napokban nagyon lefogyott.. hogy a kb 3 napos hasmenés miatt volt-e (de nem volt vészes, mert napi 2-3, majd 1 híg széklete volt, csak épp nem evett szinte semmit!), vagy már a sok betegeskedés december eleje óta, ki tudja, mindenesetre most olyan soványka, mint talán még soha. :(( Nem eszik, ha mégis akkor keveset és nem is azt, amitől hízhatna. :(((
Mama mindig mondja, hogy kis soványka, de most pár napja én is látom, főleg az arcán, mert amúgy sem volt soha dagi, de még nagyon jó húsban sem volt, mint néha Livike szokott. Más testalkatú, Livike az apja, Levike meg az én alkatomat örökölhette valószínűleg. Én is mindig gebe voltam, de Mama szerint akkor sem voltam ilyen beteges, mint Levike. Ők sem voltak eddig, egy évben két-három alkalommal voltak megfázva és kész.
Ma már megint tüsszögtek, szóval szerintem jó ha a hetet végigvisszük a bölcsivel és megint itthon lehet maradni két hétre. :((((
Holnap megpróbáljuk az ott alvást. :) Kiskutyát, alvós állatot lehet vinni, tejet nem, de azt beszéltük meg, hogy 11:45 körül én viszek be meleg tejet az üvegeikben, beteszem az öltözőszekrénybe, a gondozónő megpróbálja lefektetni anélkül a gyerekeket, hátha a más közeg miatt majd elalszanak, de ha mégsem, akkor még mindig ott a tej, ki tud menni érte. Reggel nem vihetem be, mert megromlik, nem tudják hűtőben tárolni, utána pedig melegítgetni. Ha végképp nem alszanak el, vagy zavarják a többieket akkor szólnak és megyünk értük.
Jó lenne, ha leszoknának a cumisüveggel alvásról, itthonra sem kellene már régen. :(
Ahogy hazajöttünk kaptak egy-egy Dörmi szeletet, mert kérték... :)
12:20 körül aludtak el. Levike 10 perc után felébredt, Mama átjött érte, mert nem maradt, Livikét is majdnem felébresztette. Átmentek, hogy majd ott alszik, kb 20 percet aludt, utána felébredt és szépen elvolt, 14:30 körül hozta Mama vissza, Livike is fent volt már persze, Ő 13:10-kor ébredt, nem aludt már vissza. :(
Lassan telt a délután, Papa is haza ért 15 óra után, akkor kezdtük próbálgatni a termosztátot, hogy melyik az a hely, ahol még kapcsol, melyiken nem, mert ma azt vettük észre, hogy szinte folyamatosan ment a kazán akkor is, ha elvileg nem kérte a termosztát. Nagyon határon van a jelenlegi helyén, bár épp akkor amikor Papa nézte, még közvetlenül a kazán előtt sem kapcsolt, így átcserélte a másikra, mert ugye most két vevő részünk van, mivel venni kellett újat, az áramlöket tönkretette a kazán felőli egységet is. :( A másik is csak ott jó, ahol a régi is, de a végén csak az újabbik maradt használatban, a másikat Papa bevitte, hogy legyen hőmérőjük. :) Amikor itt 21,5 fok van, akkor Mamáéknál max 19,2, de inkább kevesebb. Szóval necces a 20 fok is, talán fürdés időben, amikor itt 22,5-ön megy, akkor ott elérheti a 20 fokot, de nem tudunk mit csinálni, állandóan nem mehet a fűtés, pedig oda is nagyon kellene a jobb idő, Mama így is beteg, mióta Náluk vége a felújításnak és kazános fűtés van. :(
17 óra körül Papával elmentünk a laptopomért, majd kiszaladtunk a Tescoba is, Papa ott szokta venni a piskótát a teájához. :) Ha már ott voltunk vettem Neogranormon törlőkendőt, egy 3 literes Vanisht, most szerintem jó áron volt... meg a gyerekeknek állatfigurás kekszet, mert azt nagyon szeretik. :))))
Miután visszajöttünk már nem volt sok idő fürdésig, 19 órakor kezdtük is, mert holnap korán kell kelni, már 8-ra megyünk a bölcsibe. :)
Apa elvileg nem dolgozik, de ha nagyon hideg lesz akkor úgyis kocsival kell menni, de akkor is úgy, hogy Apa is jöjjön, könnyebben elválnak úgy a gyerekek, ha nincs ott még Papa sem. Más kérdés, hogy a kocsiból hajlandóak lesznek-e kiszállni.... na majd lesz valahogy, előre nem parázok. :(
Már alszanak, Mama altatta Őket, mindenki a saját ágyában van, de az előbb már Livike volt fent, szerencsére sikerült vissza altatnom.
Megyek, remélem sikerül felcsatlakoznom a netre, igazán bent a szobában lenne jó, de ott nem merek, mert felébrednek.. a folyosón meg vagy van jel, vagy nincs. Vagy lesz net is, vagy nem. Na majd meglátom. :)))
Jövök amikor tudok.
2012. január 2., hétfő
Gyors helyzetjelentés
Először is boldog új évet kívánok mindenkinek!
Elsején délután már elkezdtem leírni a 31-i eseményeket, de félbemaradt, mert felébredtek a gyerekek.
Este nem tudtam írni, mert későn aludtak el.
Ma pedig nem is tudnék a saját gépemről, mert nem veszi a töltést, magyarul nem működik, lemerült amikor délután áramellátás nélkül írtam a gyerekszobában - lusta voltam vinni a kábelt is - , azóta pedig nem töltődik fel. :( Papa elvitte volna szervizbe, de ma még mindenhol leltároznak, jó, ha a héten fogadják valahol.
Most az irodából vagyok, azt a bejegyzést, amit elkezdtem nem tudom most folytatni, mert emailben írtam.
Ha meg lehet csinálni a laptopomat, akkor folytatom, ha nem, akkor újraírom idővel. :)
Egyébként a gyerekek kifelé mennek a náthából, kell még azért orrot szívatni, de ha minden jól megy akkor holnap - kedden - már mehetnek bölcsibe.
Ma már Levike is azt mondta, hogy szeretne menni, mert ugye utolsó két nap már nem akart és azóta is azt hajtotta, hogy nem megy.
Azon múlik a keddi bölcsi kezdés, hogy megy-e még Levike hasa, mert tegnap négyszer is volt híg, nyálkás széklete, ami remélem csak a sok váladék miatt volt olyan. :( Enni nem nagyon akart tegnap sem és ma sem, bár ebédre evett krumplis tésztát, nem tudom megmarad-e benne, mert most alszik és ma még nem volt széklete. A legutolsó éjjel volt mostanában az első, amit a helyén aludt végig és nem közöttünk! :) Nem volt köhögés, hányás, vagy öklendezés.. :)
Ezen kívül jól vannak, a rosszaságon, huncutságon nem változtatott a betegség sem! :)
Most megyek, mert lehet, hogy már fel is ébredtek, csak nem tudom, Apa ma itthon van, holnap már dolgozik.
Nem tudom mikor jövök, de amint sikerül írok! :)
Elsején délután már elkezdtem leírni a 31-i eseményeket, de félbemaradt, mert felébredtek a gyerekek.
Este nem tudtam írni, mert későn aludtak el.
Ma pedig nem is tudnék a saját gépemről, mert nem veszi a töltést, magyarul nem működik, lemerült amikor délután áramellátás nélkül írtam a gyerekszobában - lusta voltam vinni a kábelt is - , azóta pedig nem töltődik fel. :( Papa elvitte volna szervizbe, de ma még mindenhol leltároznak, jó, ha a héten fogadják valahol.
Most az irodából vagyok, azt a bejegyzést, amit elkezdtem nem tudom most folytatni, mert emailben írtam.
Ha meg lehet csinálni a laptopomat, akkor folytatom, ha nem, akkor újraírom idővel. :)
Egyébként a gyerekek kifelé mennek a náthából, kell még azért orrot szívatni, de ha minden jól megy akkor holnap - kedden - már mehetnek bölcsibe.
Ma már Levike is azt mondta, hogy szeretne menni, mert ugye utolsó két nap már nem akart és azóta is azt hajtotta, hogy nem megy.
Azon múlik a keddi bölcsi kezdés, hogy megy-e még Levike hasa, mert tegnap négyszer is volt híg, nyálkás széklete, ami remélem csak a sok váladék miatt volt olyan. :( Enni nem nagyon akart tegnap sem és ma sem, bár ebédre evett krumplis tésztát, nem tudom megmarad-e benne, mert most alszik és ma még nem volt széklete. A legutolsó éjjel volt mostanában az első, amit a helyén aludt végig és nem közöttünk! :) Nem volt köhögés, hányás, vagy öklendezés.. :)
Ezen kívül jól vannak, a rosszaságon, huncutságon nem változtatott a betegség sem! :)
Most megyek, mert lehet, hogy már fel is ébredtek, csak nem tudom, Apa ma itthon van, holnap már dolgozik.
Nem tudom mikor jövök, de amint sikerül írok! :)
2011. december 30., péntek
Pénteki összefoglaló
Az este 23:30 körül Levike öklendezni kezdett, de nem lett hányás a dologból, pedig Apa kifutott vele a fürdőszobába. Utána már nem volt gond, reggelig aludtunk.
Valamikor hajnalban Livike is odavackolt mellém, úgyhogy "kényelmesen" aludtam. :)
7:20-kor már fent volt a kisasszony, minket sem hagyott aludni, Levike alhatott a legtovább, 8 óra körül ébresztette fel Livike.
Levikét ma is elég hamar rendbe tudtam tenni, de Livikét csak 9:30 után, addig nem engedte. :(
Épp indultam volna a kisboltba, a kabát is rajtam volt már, csak még megcsináltam Livike haját, amikor hívott Helga, hogy megérkezett. :) Tudtam, hogy jön, meg volt beszélve, csak azt hittem még megjárom a kisboltot előtte, de nem baj, így Apa ment, mi meg maradtunk.
Kaptunk Helgától jó sok mesefilmet DVD-n, délután a Frakk-ot már néztük is, tetszik a gyerekeknek. :)
Helga nagyon sokat segített, szinte Ő volt egész végig a gyerekekkel, így én tudtam borsólevest főzni ebédre. :) Nem tudom hogy lesz, ha főzni akarok és nem lesz segítségem, mert a gyerekek folyton itt akarnak lenni, belenyúlkálnak az előkészületekbe, az amúgy is kevés helyen a pulton, nem igazán tudok úgy elpakolni, hogy ne érjék el a dolgokat. Főleg mióta fel tudnak állni a szemetes tetejére. A tűzhely lángját is folyton el akarják fújni. :D
12:30 körül lett kész a leves, utána gyorsan felöltöztettük a gyerekeket és kimentünk az utcára kicsit levegőzni. Jó negyed órát voltunk kint, álmosak voltak, úgyhogy jöttünk is be, meg végülis az volt a baj, hogy a motorokat akarták vinni, azok meg most a padláson vannak télire... Amikor bejöttünk, akkor jutott eszükbe, addig szépen sétáltunk. :)
13:15 körül kezdtek enni, nagy adag levest szedtem ki, de nem ették meg mindet. A Dörmi macival nem volt gond, azt simán megették. :)
14 óra körül aludtak el, talán még annyi sem volt... Helgával megebédeltünk majd beszélgettünk, Livike 15:30 körül ébredt, mindenáron fel akarta Levikét is ébreszteni, végül 16:30-kor ébredt magától, de akkor már a villanyt is felkapcsoltam, ideje volt felkelnie, ha azt akartam, hogy este is aludjon. :)))
Helgát 16:40 körül vitte ki Anya az állomásra, jó volt újra találkozni és még egyszer köszönöm szépen a sok segítséget a gyerekek körül! :))
17 órakor megettek egy vajas-párizsis zsömlét, majd almát is kaptak, Livike pedig még amikor felkelt akkor evett banánt. :)
17:30 körül jött Mama, később Papa is, fürdésre Mama maradt.
Orrszívás mindkettőjüknek, most Livikének is jó sokat ki lehetett szívatni, mert Mama csinálta és Neki jobban megengedi, mint nekem.
Livike nagyon fájlalta a hasát, nap közben is többször ráültettem a WC-re, hogy majd kakil, de sajnos nem sikerült egész nap megint kakilnia. :( Pontosabban sikerült egy pici bogyót, de azt is a fürdővízbe, utána már nem akart a WC-re ülni, úgyhogy annyiban maradt a mai termés.
A fürdést így szaporára vettük, gyorsan lemosdattuk a gyerekeket és mentünk is törölközni.
21:40 körül aludtak el, Levikének még volt plusz orrszívás, Ő a mi ágyunkon van, Livike a saját helyén, de most Tőle tartok, hogy hányni fog, mert nagyon szörcsög és néha köhög is, most egy órája mondjuk nem, de most meg fent volt kétszer is, valami rosszat álmodhatott.
Mennem kellene nekem is aludni, lehet, hogy ki fog jönni rajtam is a nátha, mert nem vagyok valami jól most este, ilyenkor jó lenne, ha nem kellene a gyerekek miatt aggódni, meginnám a Neocitrant és aludnék, de ugye ezt most nem lehet. :(
Na mindegy, majd lesz valahogy. :)
Remélem tudok jönni holnap is, de ha mégsem, akkor most kívánok mindenkinek nagyon boldog új évet és minden szépet-jót amit csak szeretnétek.. :)
Valamikor hajnalban Livike is odavackolt mellém, úgyhogy "kényelmesen" aludtam. :)
7:20-kor már fent volt a kisasszony, minket sem hagyott aludni, Levike alhatott a legtovább, 8 óra körül ébresztette fel Livike.
Levikét ma is elég hamar rendbe tudtam tenni, de Livikét csak 9:30 után, addig nem engedte. :(
Épp indultam volna a kisboltba, a kabát is rajtam volt már, csak még megcsináltam Livike haját, amikor hívott Helga, hogy megérkezett. :) Tudtam, hogy jön, meg volt beszélve, csak azt hittem még megjárom a kisboltot előtte, de nem baj, így Apa ment, mi meg maradtunk.
Kaptunk Helgától jó sok mesefilmet DVD-n, délután a Frakk-ot már néztük is, tetszik a gyerekeknek. :)
Helga nagyon sokat segített, szinte Ő volt egész végig a gyerekekkel, így én tudtam borsólevest főzni ebédre. :) Nem tudom hogy lesz, ha főzni akarok és nem lesz segítségem, mert a gyerekek folyton itt akarnak lenni, belenyúlkálnak az előkészületekbe, az amúgy is kevés helyen a pulton, nem igazán tudok úgy elpakolni, hogy ne érjék el a dolgokat. Főleg mióta fel tudnak állni a szemetes tetejére. A tűzhely lángját is folyton el akarják fújni. :D
12:30 körül lett kész a leves, utána gyorsan felöltöztettük a gyerekeket és kimentünk az utcára kicsit levegőzni. Jó negyed órát voltunk kint, álmosak voltak, úgyhogy jöttünk is be, meg végülis az volt a baj, hogy a motorokat akarták vinni, azok meg most a padláson vannak télire... Amikor bejöttünk, akkor jutott eszükbe, addig szépen sétáltunk. :)
13:15 körül kezdtek enni, nagy adag levest szedtem ki, de nem ették meg mindet. A Dörmi macival nem volt gond, azt simán megették. :)
14 óra körül aludtak el, talán még annyi sem volt... Helgával megebédeltünk majd beszélgettünk, Livike 15:30 körül ébredt, mindenáron fel akarta Levikét is ébreszteni, végül 16:30-kor ébredt magától, de akkor már a villanyt is felkapcsoltam, ideje volt felkelnie, ha azt akartam, hogy este is aludjon. :)))
Helgát 16:40 körül vitte ki Anya az állomásra, jó volt újra találkozni és még egyszer köszönöm szépen a sok segítséget a gyerekek körül! :))
17 órakor megettek egy vajas-párizsis zsömlét, majd almát is kaptak, Livike pedig még amikor felkelt akkor evett banánt. :)
17:30 körül jött Mama, később Papa is, fürdésre Mama maradt.
Orrszívás mindkettőjüknek, most Livikének is jó sokat ki lehetett szívatni, mert Mama csinálta és Neki jobban megengedi, mint nekem.
Livike nagyon fájlalta a hasát, nap közben is többször ráültettem a WC-re, hogy majd kakil, de sajnos nem sikerült egész nap megint kakilnia. :( Pontosabban sikerült egy pici bogyót, de azt is a fürdővízbe, utána már nem akart a WC-re ülni, úgyhogy annyiban maradt a mai termés.
A fürdést így szaporára vettük, gyorsan lemosdattuk a gyerekeket és mentünk is törölközni.
21:40 körül aludtak el, Levikének még volt plusz orrszívás, Ő a mi ágyunkon van, Livike a saját helyén, de most Tőle tartok, hogy hányni fog, mert nagyon szörcsög és néha köhög is, most egy órája mondjuk nem, de most meg fent volt kétszer is, valami rosszat álmodhatott.
Mennem kellene nekem is aludni, lehet, hogy ki fog jönni rajtam is a nátha, mert nem vagyok valami jól most este, ilyenkor jó lenne, ha nem kellene a gyerekek miatt aggódni, meginnám a Neocitrant és aludnék, de ugye ezt most nem lehet. :(
Na mindegy, majd lesz valahogy. :)
Remélem tudok jönni holnap is, de ha mégsem, akkor most kívánok mindenkinek nagyon boldog új évet és minden szépet-jót amit csak szeretnétek.. :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)