2011. május 15., vasárnap

Vasárnapi összefoglaló

Az este Levike 23:40 körül aludt el, utána már nem volt semmi gond.
Mindenki végig a saját helyén aludt.
Levike ébredt elsőnek 7:45 körül, Livike 8 óra-kor kelt, hamarosan renden is voltak. :)
Apa 10:15-kor indult dolgozni, elvileg 10-re ment, de szóltak, hogy nem kell sietnie, elég ha kicsit később ér be. :)
A gyerekeket már vittük is kifelé Papával, mert nagyon nyűglődtek, nem akartak már bent maradni.
12:30 körül ebédeltünk bent Mamáéknál, volt meggyleves, de azt a gyerekek nem ettek, bár Livike megkóstolta, túl savanyúnak találta. :) Rántott husi és zöldségköret volt a második, azt már jobban ették, de közel sem annyira, mint szokták. Szerintem nem voltak még éhesek, és álmosak is lettek időközben.

13 óra után pár perccel már megkapták a tejet és alhattak az időközben előkészített placcon. :)
Levike el is aludt 13:20 körül, 15 óra sem volt még, amikor Livike csak felpiszkálta, pedig megpróbáltam nyugalomra és alvásra bírni a Lányt is, - nem sok sikerrel. :(
Levike nyűgösködött egész délután és este, Livike álmos volt, szóval nem volt valami a jó a nap további része. :(

17 óra körül jött Mama, ettek a gyerekek rizses húst, ami tegnapról maradt, én hamarosan elszaladtam a Sparba, gyorsan végeztem. :)
18 óra után volt uzsonna, ami ma sonka és sajt volt, elég jól ettek. :)
Előtte Levike behisztizett azon, hogy nem adtam oda a telefonom....
Felvettem, ahogy mondogatja, hogy "anyuci". :) Ez úgy jött, hogy mindig azt mondja - Livi is - , hogy "anyuiiii" meg "apuiii", ezért gondoltuk, hogy ez valószínűleg anyuci és apuci akar lenni, amúgy "papuiiii" meg "mamuiiii" is van Náluk. :))
Szóval mondtam, hogy mondja, hogy "anyuCI", és mondta is, olyan édesen, hogy valahogy meg kellet örökítenem. :) Erre volt kéznél a telefon, vissza is hallgattuk, de utána jött a balhé, hogy miért nem adom oda, hogy nyomkodhassa. Na igen.. aztán meg mennek az SMS-ek meg hívások mindenfelé! :))

19:15 körül jött vissza Mama, hamarosan fürdettünk is, mert már álmosak voltak. Levike végig nyűglődött, nem akart vetkőzni, nem akart velem jönni fürdeni, semmit nem akart, csak Mamáért nyávogott....
Livike abba nem ment bele, hogy majd én öltöztetem fel és Mama addig fürdeti Levit, úgyhogy most mindkét gyerkőcöt egy-az egyben Mama rendezte, Levike nagynehezen megengedte a kukidolgot nekem, de semmi mást! :))

20:10-re lettünk készen. Livike szinte rögtön elaludt a helyén. Levike mellé odafeküdtem, Ő 21:30 körül aludt el. Jobb, mint az utóbbi napokban. :)

Ennyi mára, holnap jövök.

2011. május 14., szombat

Szombat

Éjjel minden rendben volt, nem volt vándorlás, Livike is végig a helyén aludt.
Levike ébredt elsőnek 8:35-kor, Livike kicsit később.
9 órára rendbe is voltak téve.
Apa 10-re ment dolgozni.

10:35-kor mentünk ki az udvarra, 13:30 körül pedig már alváshoz készülődtünk.
Volt ebéd is, Mama rizses húst csinált, azt ették a gyerekek is, mi is, kint a kerti asztalnál, közösen. :)
Papa felállította a kis 2 (vagy 3?) személyes sátrat, ezt tényleg könnyű, akár egy ember is pár perc alatt meg tudja csinálni. Végül bújócskázós helynek nem fogtuk be, mert csak behordták volna a koszt, nincs olyan előtere, mint a nagy sátornak.
Mama megkísérelte a gyerekekkel a délutáni alvást ott kint a sátorban, árnyékban. :)
Nem jött össze...
14 órakor vonultak be, én gyorsan elszaladtam a Sparba, amikor visszajöttem már idebent voltak, de még mindig nem aludt egyik gyerkőc sem.
Mama feladta, volt dolga odabent is, nekem sem volt könnyű Velük...
16 órakor aludtak el!
Livike magától ébredt 17:20 körül, Levike pedig kis segítséggel, mint pl elhúztam a sötétítőt, Levike mellé feküdtem, simogattam kicsit, na erre felkelt.. Nem akartam, hogy sokat aludjon, bár Neki ez elég kevéske volt. Miért nem aludt el korábban?:(
Nyűgösek voltak, mentek volna ki. Na persze.. az azért nekünk is elég fárasztó, hogy kint folyton ott kell lenni, felügyelni, és a legtöbbször nekem egyedül még mindig nehéz dolog.. véletlenül sem egy helyen vannak, és persze, hogy megtalálnak minden olyan dolgot, amit nem kellene. :(

18 óra körül jött Mama, előtte adtam a gyerekeknek banánt, amit főképp Livike evett meg, Levike nem kérte...
Majd ettek túrórudit is, utána sonkát, sajtot.. Tudom, fordított a sorrend, de ha egyszer így voltak hajlandóak enni, mit csináljunk?
18:30-kor mégis kimentünk, mert arra vágyódtak...
Most kimerészkedtünk az utcára a kismotorokkal. Jó nagy kört levágtunk, félúton ráadásul kettéváltunk: Levike úgy megindult, hogy én mentem utána, közben a másik kis utcán visszajöttünk a házunk felé, Livike maradt Mamával, Ők ott jöttek vissza, ahol mentünk.. szóval bezárult a kör. Érdekes, mert Levike folyton "Mama, Jaja, Mama, Jaja"?, ezt hajtogatta, Livike meg "Dali?"-t kereste folyton:) Kicsit nincsenek egymás látószögében és már keresik egymást.. :))
Még idebent az udvaron is maradtunk egy ideig, végül 19:25-kor jöttünk be.
Levike hisztizett, még maradt volna. :(

A fürdést 20:10-kor kezdtük. Minden rendben volt.
Livike a saját ágyában volt, de oda kellett feküdnöm a macira, Levike is odajött persze.. szóval nem volt egyszerű. Livike 21:30 körül aludt el, Levike meg talán most..
23:10-kor tudtam kijönni, de csak azért mert Apa haza ért és bement, hogy hátha vele hamarabb elalszik Levike.
Meglátjuk...

Ennyi lenne mára, holnap jövök, ahogy tudok.

2011. május 13., péntek

Péntek

A tegnap este emailben írt bejegyzésem valamikor ma kora este jelent meg, tegnapi dátummal. :) Nem tudom mit ügyködtek, de az a lényeg, hogy most már működik újra a blogszerkesztés. :)

Éjjel minden rendben volt, Livike vándorolt, többször is összeszedtem a szőnyegről.
Apa 6-ra ment dolgozni, majd hamarosan újra itthon volt, mert kiderült, hogy tízre kellett volna menni, csak nem jól mondták a telefonba....
A gyerekekkel minden rendben volt, Livike 8:15-kor ébredt, Levike kb 10 perccel később.

10:30-kor már mentünk is ki az udvarra, nem nagyon bírtam már Velük idebent.
Kint elég jól eltelt az idő, ebédelni nem akartak se kint, se bent, teát és kubut viszont elég sokat ittak, ettek sajtos kiflit is előtte. szóval nem éhgyomorral mentek aludni.

13 órakor kapták meg a tejet, Levike 13:30 körül aludt el, Livike pedig egy óra múlva. Ő már fent volt 15:20 körül, Levike csak 16:10 körül ébredt fel.
Gondolom ezért is nem aludt el egészen 23:20-ig, de még most is necces a helyzet... legalább már ki tudtam jönni, mert eddig ott kellett feküdnöm mióta kész lettünk a fürdetéssel.

Délután Livike megette az ebédet, Levike csak pár kanállal evett, majd ettek mandarint, sajtos kiflit, sonkát, sajtot, sült krumplit, ittak teát, szinte 17:30-tól folyamatosan ettek odakint. :) Kb akkor mentünk ki újra, egészen 19:20-ig kint is voltunk.

A fürdést 20:10-kor kezdtük Mamával, minden rendben volt.
Livike sem aludt el egyből, 21:30 körül bekéredzkedett az ágyába, ott el is aludt.
Levike viszont nem akart aludni, virgonc volt nagyon, 23:20-kor nyugodott le annyira, hogy ki tudtam jönni, majd hamarosan el is aludt, már a helyén van Ő is.
Apa 23:35-kor ért haza, rendezvény volt, ami elhúzódott.

Ennyi lenne mára, holnap jövök, ahogy tudok. Ja, meg ha egyáltalán tudok és nem lesz megint hiba a blogszolgáltatónál. :) Akkor is megírom úgy, mint tegnap, aztán majd megjelenik ahogy engedik. :)

2011. május 12., csütörtök

Csütörtöki összefoglaló...

Jelenleg a blogger nem elérhető, magyarul nem tudok bejegyzést írni, még belépni sem, azt írják, dolgoznak a hibán.  Úgyhogy e-mailen keresztül próbálom elküldeni a bejegyzést.
Nem tudom ez mikor fog megjelenni, majd meglátjuk. :)

A tegnap estéhez még annyit tennék hozzá, hogy Levike 23 óra körül sírva ébredt, annyira, hogy kb negyed óra alatt tudtam valahogy megnyugtatni. Nem tudom mi volt a baj, mert bármit kérdeztem, nem volt pozitív válasza, már egyáltalán miután hajlandó volt kommunikálni az ordításon kívül, amit vagy 10 percig művel. Ütött, vágott, csípett, majd' kiugrott a kezemből, szóval eléggé ijesztő volt, de szerencsére utána szépen megnyugodott, visszaaludt, reggelig semmi gond nem volt!
Livike is felébredt közvetlen azután, hogy Levike elaludt, de Ő hamar vissza is aludt. Éjjel nem vándorolt, minden rendben volt.

Levike ébredt elsőnek reggel 8:05-kor, Livike 8:25-kor követte a példáját, én a kettő között keltem fel valamikor. :)
A napunk viszonylag jól telt.
10:40 körül mentünk ki az udvarra, hamarosan Mama indult Pestre edzésre, úgyhogy ha nem akartuk, hogy hiszti legyen amiatt, hogy kijön, meglátják a gyerekek de utána megy is, így becsaltuk Őket a garázsba, ahonnan normál esetben mindig csak kifelé küldjük Őket, ha belógnának, mert sok a nem gyerekeknek való dolog ott. Most csak néztek, hogy nem hogy nem küldjük ki, de még be is hívjuk Őket. :) Na igen, kb 1 percre, utána kaptak mindketten egy-egy veszélytelen dolgot, amivel ki tudtunk menni utána hiszti nélkül. :)

Ebédre ma krumplis tészta volt, kicsit aggódtam, hogy ha a gyerekek nem eszik meg, akkor mit fognak enni, mert üveges kaja ugyan van, de rizst nem főztem.... Szerencsére jól ették, bár az én tányéromból jobban esett, mit a sajátjukból. :) Nem baj, ettek, ez a lényeg!
14 óra előtt jöttünk be, gondoltam addigra már jól kifáradtak, majd hamar elalszanak, sőt nem hogy hamar, mert mostanában nem az a kérdés, hanem az, hogy egyáltalán ALSZANAK-e. :)
Levike 14:20 körül már szépen aludt is, Livike csak 15:30 körül tudott elaludni. Papa befeküdt velük, mert címe már nem volt, 16 órára viszont veterános kisgyűlés volt megbeszélve, addig pihent Ő is egyet. :))

16:20 körül indultam a posta-Spar-kisbolt körutamra, 17 órára értem haza.
A gyerekek Apa szerint nem sokkal az után fel is ébredtek, ahogy én elindultam. Nem is baj, főleg Levike aludt elég sokat, de Livike is pihent legalább.
Ettek almát, sajtos kiflit, na persze a folyadékpótlás is megvolt ma bőven, kubu hígítva, később tea, és még egy kis víz formájában is. :)

A mai második levegőzést 18:15-kor kezdtük meg, amíg a kisgyűlést kint az udvaron tartották, addig nem akartam a gyerekeket kiengedni, mert akkor úgyis Papán lógtak volna, nem tudták volna a dolgaikat normálisan megbeszélni.
19:45-kor jöttünk be. :) Mama is itthon volt már, szinte végig kint volt Ő is a gyerekekkel. :)

A fürdést 20:15-kor kezdtük. Rendben volt minden.
Elaludni nem nagyon akartak, megint ott kellett lenni folyamatosan egyikőnknek, mert különben ment a visítás. :(
Livike 21:30 körül aludt el, Levike 22 óra után. Már a helyén van Ő is, remélem nem lesz már ébredés reggelig!
Apa holnap 6-ra megy dolgozni, remélem jók lesznek a gyerekek! :)))

Ennyi lenne mára, elvileg most 23:35 van és még csütörtök, nem tudom mikor fog megjelenni a blogban ez a bejegyzés.

2011. május 11., szerda

Szerdai összefoglaló - röviden

Az éjszaka jól telt, nem volt ébredés, vándorlás is csak Livike részéről, de az is hajnaltájban és reggel 7 óra után. Annyi volt, hogy mellémfeküdt, majd levonult a macira, onnan betettem az ágyába és utána már ott is maradt.
8:15-kor ébredt először Levike, majd Livike is.
Hamarosan rendbe tettük Őket, minden rendben volt.
Tíz óra körül már nagyon ki akartak menni, de végül 10:45 körül mentünk csak ki.
13:20-ig volt a levegőzés, közben meg is ebédeltek.

13:30 körül megkapták a tejet, és mint mostanában szokás, megint nem aludtak el. :(
Mama bejött 15:30 körül, hátha elalszanak, mert már nagyon álmosak voltak mindketten, mégis inkább kifelé vágyódtak.
16:30 körül Livike elaludt, Levike viszont csak kb 5 percig aludt Mamán fekve, mert felébredt ahogy megmozdult Mama, utána már nem is aludt el. :(
Livike kb egy órát aludt! Ez elég is volt ahhoz, hogy este 22 órakor még ne aludjon, de utána már hamarosan mégis elnyomta az álom. :)

Ettek almát, sajtos kiflit, tojásrántottát is, ezeket már kint az udvaron, mert 18:15-kor megint kimentünk kb egy órára levegőzni. :)
Fürdés előtt nehezen bírtam Velük. :( Folyton engem támadtak, persze játszani akartak, amit én kezdtem csikizéssel, birkózással, de Ők meg úgy folytatták, hogy a hajamat meg a ruhámat tépték teli torokból kacagva. :(( Nekem ez nem volt olyan jó játék!
20:10-kor Livikét elkezdtem fürdetni, Apa is jött mire ki kellett venni a kádból. :)
Minden renden ment, hamar végeztünk a fürdéssel, pedig hajmosás is volt mindkettőjüknek most, mert most Levike járta meg a kutyaólat, majd este felé az autó alá is bemászott, úgyhogy szörnyen szutykos lett szegénykém estére. :)

Levike szinte rögtön el is aludt, Livikével még kicsit elszórakoztunk, de most már Ő is alszik! :)
Apa ma a csónakját csinálgatta, lefestette, meg majd oldaldeszkákat kell cserélni meg ilyenek, szóval este a fürdésről azért maradt majdnem le. :) Én nem tudtam már tovább várni, már nagyon álmosak voltak a gyerekek. :)

Nagyjából ennyi mára, holnap jövök valamikor.