Éjjel minden rendben volt, nem vándoroltak, nem ébredtek, még akkor sem, amikor 6:30-kor jelzett a telefonom, hogy keljek.
Apa is felkelt, igaz már csak akkor, amikor indultunk, de a gyerekek ébredése előtt még odatette a gulyáslevest főni.
9 óra után hívott, hogy minden rendben van, a gyerekek nagyon kerestek engem reggel, még a paplan alatt is megnéztek az ágyban, hogy ott vagyok-e :D Ilyen még nem volt, bármikor mentünk így börzére, mindig fent voltak már, ez volt az első alkalom, hogy nem voltam ott amikor ébredtek. (leszámítva a tavaly nyári majdnem 1 hetet, amikor Szarvason voltunk és a gyerekek Mamáékkal voltak itthon, de az mégis más volt..:) )
Apa elmondása szerint utána is jók voltak, ettek almát, piskótát, kekszet, meg még kitudja miket, mire hazaértünk már meg is ebédeltek, valami hihetetlen mennyiséget fogyasztottak a gulyáslevesből kint az udvaron Apától. :)
13 óra után megpróbáltam letenni Őket aludni, itták a tejet, játszottak, de nem aludtak el. Mi közben megebédeltünk bent Mamáékkal, majd kijöttünk. Mamáék elmentek moziba, mesét néztek, kaptak is Dörmi kismackó piskótaszeletet, gondolom mindenki kapott, na meg legfőképp gyerekekkel nézik ezt a műsort, gondolom azért osztogatták a finomságot. :) (3D-s mozi volt) A piskótanyalánkságokat végül a gyerekek ették meg, miután hazaértek Mamáék és még mindig nem aludtak. Se előtte, se utána, a délutáni alvás megint egy-az egyben kimaradt. :(
17 óra előtt jött be Mama, szinte végig, a fürdésig itt volt. Papa is, hol váltva egymást, hogy csak az egyikőjük. :)
Közben próbáltuk tervezgetni, hogy miként lehetne megoldani a lakásátalakítást, hogy mindenkinek jó legyen. Nem lesz egyszerű, de valamit muszáj csinálni, hogy nagyobb helyünk legyen. :( Venni nem tudunk lakást vagy házat hitel nélkül, azt meg nem bírnánk fizetni, úgyhogy itt kell valami megoldást találni, amire elég az évek óta megspórolt kis pénzünk. :(
18 óra körül ettek almát Mamától, majd 19:15-kor virslit is kaptak sajtfalatkákkal, majdnem három egészet megettek abból is. Teát is ittak persze a nap folyamán többször is.
Miután ki tudtak menni Mamáék, már kezdtük is a fürdést, mert Levike már megint vészesen álmos volt.. de kibírta, ügyes volt, viszont fürdés után egyből el is aludt akárcsak Livike. :)))
A fürdésnél minden rendben volt, Livikét Apa fürdette és öltöztette, Levikét én fürdettem, Apa öltöztette.
20:35 volt kb, amikor letettük Őket. Azóta nyugi van. Se vándorlás, se semmi, egyelőre legalábbis nem volt ébredés. Remélem nem is lesz! :)
Apa holnap korán akar menni horgászni....
Meglátjuk hogy sikerül. (szvsz inkább itthon pihenne.....)
El ne felejtsem már, hogy a börzéről is szóljak pár szót. :)
7 órakor indultunk, kipakoltunk, két könyvet és egy cumisüveget kapásból meg is vettünk a szomszéd asztalnál árusító nőtől... :) (a cumisüvegből csak maga az üveg kell, hogy legyen tartalékba, ha eltörne valamelyik gyerkőcé a sok dobálásban. A cumiját persze nem fogom felhasználni, de még a cumitartó gyűrűt sem - vagy hogyishívják... - mert direkt olyat vettünk, ami régebben is volt, hogy jó legyen rá a tekerő... :)))
Újfent rájöttem, hogy én se eladni, se vásárolni nem tudok jól. :( Livikének vettem 3 blúzt, 100 Ft-t tudtam alkudni, Mama a végén, zárás előtt vett azt hiszem 7 db blúzt meg egy ruhácskát, Ő majdnem 2000 Ft-ot alkudott.. :D Árusítani is Ő tud jobban, nem tartja ki az árakat, igaz, hogy 100-200-300 Ft-okért odaadja a cuccokat, de legalább viszik, nem hozzuk haza az összeset, mint mások.. :) Ami a legjobb, hogy sikerült a két hordozót is eladni, bár az egyik többe került annakidején, mint amennyiért a kettő elment, de nem is ez a lényeg, nem meggazdagodni akarunk mi ezen, de azért jól esik, ha némi plusszal zárunk, azon is lehet venni egy két új ruhát, pelust, esetleg cipőt. :))
A végén egy szatyornyi cuccot, amit eddig sem tudtunk soha eladni, felajánlottuk a bejáratnál lévő gyűjtésbe, amit elvileg a nagycsaládosoknak szervezett a Vöröskereszt. Eléggé kételkedem én abban, hogy tényleg a rászorulók kapják meg a holmikat, legalábbis nagy a valószínűsége hogy szépen kiválogatják azt még előtte, és csak azt adják oda, ami nekik nem kell. Na mindegy, azt csinálnak amit akarnak, nem mi rakosgatjuk már azokat a dolgokat sem. Így vagy úgy, remélhetőleg valaki még hasznukat veszi. :)
Összességében elégedettek lehetünk a börzével, a pozitív eredmény persze Mamának köszönhető.. :)
Nem vettünk túl sok mindent, a pár ruhán és két könyvön kívül még egy zenélős kis telefont is vettünk, ez olyan mobiltelefon-utánzat, természetesen nem volt belőle kettő, így könyvelhettük az összeveszést rajta, de majd ha nem lesz annyira újdonság, akkor megbékélnek, más játék is van, amiből egy van és nem mindig veszekednek rajta. :)
Sajnos ez a babaruha börze, ami annakidején azért jött létre, hogy a kismamák és anyukák eladhassák SAJÁT gyermekeik kinőtt, megunt egyéb holmijait, kezd átalakulni piaccá, mert már pár alkalommal nagyon sokan bálás, potom pénzért felvásárolt cuccokat árulnak nem annyira olcsón, mint saját holmi. Na persze.. majd elhisszük, hogy 5 asztalnyi (plusz még annyi a táskákban) cucca van a családjáról...) Mindegy, szerintem amiket megvettünk, azok szépek, legalább Livikét kiszolgálják még, ha meg úgy alakul jövőre mi is kivisszük eladni.:D (ami mosott, szakadt, meg amit mi sem vennénk meg, azt eleve ki sem szoktuk vinni...) Levike most nem kapott ruhákat, Neki van sok, ezer köszönet ismét Andinak, mert nagyon sok ruhát kapunk Tőlük, hatalmas segítség ez nekünk! :) Kicsit furán is éreztem magam, hogy Neki nem vettünk, mert azért természetesen úgy nézelődtünk, hogy Neki is, de nem igazán volt olyan holmi, ami nagyon tetszett volna és még nincs is, azért meg minek vegyek, hogy "csak". :)))
Ennyi lenne mára a napi összefoglaló, megyek tusolni és utána aludni, holnap ha Apa tényleg kimegy hajnalban, akkor tovább lesz oda, mint ha délelőttös lenne a munkahelyén, mert tuti nem jön 15 óra körül, mint olyankor... :)
Jövök, ahogy tudok. :)
2011. április 10., vasárnap
2011. április 9., szombat
Rendhagyó szombat este... :)
Ilyen sem volt még a közel 26 hónap alatt, hogy az esti fürdés nem a megszokott módon: kádban és vízben történjen... :) Remélem nem is fordul elő sokszor, bár azért azt hozzáteszem, nem maradtak koszosak a gyerekek, hála Mamának no meg a Neogranormon törlőkendőknek, ami ugye "a baba egész testének áttörlésére alkalmas". :D
Naszóval... mindjárt írom ennek az okát is, de előbb a napi dolgokat is meg kellene örökíteni csak úgy nagyjából. :)
Éjjel Livike éjfél körül sírva ébredt, valami rosszat álmodhatott, vagy nem tudom, de csak közöttünk volt hajlandó elaludni. Apa tette le a helyére 2 óra körül, mert amúgyis felkelt. (utána még visszafeküdt persze, most nem szenvedett álmatlanságban.:) )
Reggel 8:20-kor ébredtem én, a többiek még aludtak. Előkészítettem mindent, majd Livike felébredt, Őt el is kezdtem volna öltöztetni, ha közben nem gondolja úgy, hogy inkább hancúrozik a nagy ágyon, így jött Levike, aki időközben felkelt és nagyon jönni akart öltözni. :D
Megfordult a sorrend, de nem baj. Miután Levikét rendbe tettem, Apa intézte Livikét, én beágyaztam, stb.
Az idő rohan ilyenkor reggel, Apa hamarosan indulhatott is dolgozni.
Kint ma is hatalmas erejű szél volt, hiába sütött a nap, nem mertem kivinni Őket délelőtt. :(
Délben épp összekészítettem az almafőzelék-rizs kombinációt, jó púpos tállal lett. :)
Mama közben jött és hozta a friss és meleg sült kacsahusit és májat... (Nyami. :D )
A májat nem ették, valamiért nem szeretik, a csirkemájat sem szokták megenni!:( (megettém én helyettük..:)) ) A húst jobban Levike ette, Livike inkább a főzeléket, szépen, ügyesen, egyedül ette az ágyon ülve... Igaz, a nadrágja meg a mellénye is kapott egy kicsit, de azoknak már úgyis mindegy volt, megérettek a mosásra amúgy is.
Levike is ette a főzeléket is, úgyhogy a máj kivételével végül megettek mindent! :)
Ittak teát, majd megkapták a tejet 12:30 körül.
Mama itt maradt, hogy én menjek és együnk Papával. Végül 13 óra után kijöttem, addig még nem is ettünk, csak megcsináltam a zöldségköretet és terítettem, Mama bement, én pedig pár perc múlva mentem utána, engem általában hamarabb kiengednek hiszti nélkül, mint Mamát. :)
A bébiőrön hallottuk, hogy nagyon jól elvannak, viháncolnak, nevetnek, véletlenül sem alszanak!
14:30 körül már nyugalomban voltak, de akkor sem aludtak, nézték a mesét. Levi a Livi ágyában, Livi a földön, a paplanokon feküdt.
Gyorsan elszaladtam a Sparba, mire visszaértem már Mama itt volt, továbbra sem volt alvás, max pár perces pihengetés Mamán fekve. :))
15 óra körül megették a gyümölcspépet, ami ma 3 nagy szem alma és 3 piskóta volt. :)
Ittak teát, elvoltunk. Papa is itt volt, végülis valamelyikőjük majdnem mindig itt volt a délután folyamán. :))
17 óra körül úgy tűnt, hogy csendesedett a szél, így kimentünk. A szél továbbra is fújt, de rájuk adtam a sapkát és a kapucnit is, remélhetőleg nem fújt bele a fülükbe, egyébként nem volt hideg.
Homokozni nem igazán lehetett, mert akkor aztán ment mindenhova a homok.. :)
17:50 körül jöttünk be, akkor ugyanis Livike egy jól irányzott mozdulattal a saját fejére borított egy kis vödörnyi homokot! Hát azt hiszem ilyen gyorsan sem akart még bejönni és mosakodni, mint most! :) Csak úgy mosta a kis arcát, szemét, kezeit, máskor pedig ki nem állhatja, ha az arcához ér a víz... :)
Ezután jött a totális átöltözés, mert még a pelusában is volt homok. :)
Mama szépen áttörölgette a testét is, hogy véletlen se szúrják a homokszemek...
Mivel elég jó kedvében volt a lány (=tűrte az öltöztetést), gyorsan felpróbáltunk pár nyári cuccot, hogy jók-e még, vagy vihetjük ki holnap a börzére.
18 óra után megkapták a sonka-sajt falatkákat, ették is ügyesen, főleg Livike!
Levike is evett, de a végére már olyan álmos volt, hogy majdnem elaludt kajával a szájában...
18:45 körül viszont már nem lehetett Vele bírni, szinte menet közben aludt el, rádőlt Mama combjára, mellkasára, mikor hova és aludt...
Úgy voltunk vele, hadd aludjon 5 percet, majd utána felkel... Hát, nem akart. Hiába minden óvatos ébresztgetés, puszilgatás, mindenfelé áthelyezgetés, csak aludt és aludt... :) Jól elfáradt a kis drága.. :))
19 órakor Mama levetkőztette, megtörölgette Őt is, ráadta az alvós cuccot, erre kicsit felébredt, de látszott, hogy számára kb ennyi volt a mai nap és nem bánja, ha nem fürdünk úgy igazán. :) Megkapta a tejet és mehetett az ágyába.
Livike is át lett öltöztetve és Ő is mehetett aludni. :)
19:15-kor már mindketten feküdtek. :) Livike az ágyában, Levike a mi ágyunkon, mert azért csak kijött és odafeküdt.. :D
20 óra előtt felébredt, kért még tejet, levette a hálózsákot, majd bevackolt a paplanok közé és vissza is aludt. :)
22 óra után adtam vissza a cuccot és le is tettem a helyére. Akkor is felébredt, de nem ellenkezett a kiságy ellen, szépen megette még a tejet, fogta a kutyusát és aludt tovább. :) Livike szinte rögtön elaludt a helyén ahogy megette a kajáját, remélem nem ébred megint éjjel sírva. :(
Szóval ez volt a mai nap nagyjából.
Holnap 6:30-kor kelek, 7-kor indulunk Mamával a börzére, délig tart, addig a gyerekek a férfiakra lesznek bízva. :))
Naszóval... mindjárt írom ennek az okát is, de előbb a napi dolgokat is meg kellene örökíteni csak úgy nagyjából. :)
Éjjel Livike éjfél körül sírva ébredt, valami rosszat álmodhatott, vagy nem tudom, de csak közöttünk volt hajlandó elaludni. Apa tette le a helyére 2 óra körül, mert amúgyis felkelt. (utána még visszafeküdt persze, most nem szenvedett álmatlanságban.:) )
Reggel 8:20-kor ébredtem én, a többiek még aludtak. Előkészítettem mindent, majd Livike felébredt, Őt el is kezdtem volna öltöztetni, ha közben nem gondolja úgy, hogy inkább hancúrozik a nagy ágyon, így jött Levike, aki időközben felkelt és nagyon jönni akart öltözni. :D
Megfordult a sorrend, de nem baj. Miután Levikét rendbe tettem, Apa intézte Livikét, én beágyaztam, stb.
Az idő rohan ilyenkor reggel, Apa hamarosan indulhatott is dolgozni.
Kint ma is hatalmas erejű szél volt, hiába sütött a nap, nem mertem kivinni Őket délelőtt. :(
Délben épp összekészítettem az almafőzelék-rizs kombinációt, jó púpos tállal lett. :)
Mama közben jött és hozta a friss és meleg sült kacsahusit és májat... (Nyami. :D )
A májat nem ették, valamiért nem szeretik, a csirkemájat sem szokták megenni!:( (megettém én helyettük..:)) ) A húst jobban Levike ette, Livike inkább a főzeléket, szépen, ügyesen, egyedül ette az ágyon ülve... Igaz, a nadrágja meg a mellénye is kapott egy kicsit, de azoknak már úgyis mindegy volt, megérettek a mosásra amúgy is.
Levike is ette a főzeléket is, úgyhogy a máj kivételével végül megettek mindent! :)
Ittak teát, majd megkapták a tejet 12:30 körül.
Mama itt maradt, hogy én menjek és együnk Papával. Végül 13 óra után kijöttem, addig még nem is ettünk, csak megcsináltam a zöldségköretet és terítettem, Mama bement, én pedig pár perc múlva mentem utána, engem általában hamarabb kiengednek hiszti nélkül, mint Mamát. :)
A bébiőrön hallottuk, hogy nagyon jól elvannak, viháncolnak, nevetnek, véletlenül sem alszanak!
14:30 körül már nyugalomban voltak, de akkor sem aludtak, nézték a mesét. Levi a Livi ágyában, Livi a földön, a paplanokon feküdt.
Gyorsan elszaladtam a Sparba, mire visszaértem már Mama itt volt, továbbra sem volt alvás, max pár perces pihengetés Mamán fekve. :))
15 óra körül megették a gyümölcspépet, ami ma 3 nagy szem alma és 3 piskóta volt. :)
Ittak teát, elvoltunk. Papa is itt volt, végülis valamelyikőjük majdnem mindig itt volt a délután folyamán. :))
17 óra körül úgy tűnt, hogy csendesedett a szél, így kimentünk. A szél továbbra is fújt, de rájuk adtam a sapkát és a kapucnit is, remélhetőleg nem fújt bele a fülükbe, egyébként nem volt hideg.
Homokozni nem igazán lehetett, mert akkor aztán ment mindenhova a homok.. :)
17:50 körül jöttünk be, akkor ugyanis Livike egy jól irányzott mozdulattal a saját fejére borított egy kis vödörnyi homokot! Hát azt hiszem ilyen gyorsan sem akart még bejönni és mosakodni, mint most! :) Csak úgy mosta a kis arcát, szemét, kezeit, máskor pedig ki nem állhatja, ha az arcához ér a víz... :)
Ezután jött a totális átöltözés, mert még a pelusában is volt homok. :)
Mama szépen áttörölgette a testét is, hogy véletlen se szúrják a homokszemek...
Mivel elég jó kedvében volt a lány (=tűrte az öltöztetést), gyorsan felpróbáltunk pár nyári cuccot, hogy jók-e még, vagy vihetjük ki holnap a börzére.
18 óra után megkapták a sonka-sajt falatkákat, ették is ügyesen, főleg Livike!
Levike is evett, de a végére már olyan álmos volt, hogy majdnem elaludt kajával a szájában...
18:45 körül viszont már nem lehetett Vele bírni, szinte menet közben aludt el, rádőlt Mama combjára, mellkasára, mikor hova és aludt...
Úgy voltunk vele, hadd aludjon 5 percet, majd utána felkel... Hát, nem akart. Hiába minden óvatos ébresztgetés, puszilgatás, mindenfelé áthelyezgetés, csak aludt és aludt... :) Jól elfáradt a kis drága.. :))
19 órakor Mama levetkőztette, megtörölgette Őt is, ráadta az alvós cuccot, erre kicsit felébredt, de látszott, hogy számára kb ennyi volt a mai nap és nem bánja, ha nem fürdünk úgy igazán. :) Megkapta a tejet és mehetett az ágyába.
Livike is át lett öltöztetve és Ő is mehetett aludni. :)
19:15-kor már mindketten feküdtek. :) Livike az ágyában, Levike a mi ágyunkon, mert azért csak kijött és odafeküdt.. :D
20 óra előtt felébredt, kért még tejet, levette a hálózsákot, majd bevackolt a paplanok közé és vissza is aludt. :)
22 óra után adtam vissza a cuccot és le is tettem a helyére. Akkor is felébredt, de nem ellenkezett a kiságy ellen, szépen megette még a tejet, fogta a kutyusát és aludt tovább. :) Livike szinte rögtön elaludt a helyén ahogy megette a kajáját, remélem nem ébred megint éjjel sírva. :(
Szóval ez volt a mai nap nagyjából.
Holnap 6:30-kor kelek, 7-kor indulunk Mamával a börzére, délig tart, addig a gyerekek a férfiakra lesznek bízva. :))
2011. április 8., péntek
Péntek
Az este hamarosan elaludtak mindketten, az éjjel is jól telt, nem volt vándorlás, mindenki a saját helyén aludt reggelig. :) Ez 8:15-öt jelentett, Livike ébredt fel elsőnek, jött közénk, ránk, szóval ébresztőt csinált. :)) (én mondjuk már a mozgolódására felébredtem... )
8:40-re már kész voltunk mindennel. Apa ma is 10-re ment dolgozni. Mamáék már korán elmentek Pestre. Gondolom, hogy korán, mindenesetre már nem voltak itthon akkor, amikor mi felkeltünk.
Mivel ma a nap hátralévő részében egyedül voltam Velük, így a levegőzést a szobában többszöri szellőztetésre korlátoztuk. Bár az eső nem esett, a szél nagyon fújt, de a nap sütött. Ettől függetlenül nem vágytak ki, pedig azt hittem majd balhé lesz.
Főztem almafőzeléket és rizst, azt ették ebédre, jó nagy adagot megettek, de maradt még holnapra is belőle. :)
11:45-kor jöttek Andiék (Levike keresztszülei és a nagyobbik fiuk, Danika), a gyerekeknek éppen kapóra jöttek szerintem, mert addig viszonylag nyugi volt, de ekkor úgy beindultak, szaladgáltak, labdáztak, élvezték, hogy más is van itt rajtam kívül.. :D Abban bíztam, hogy jól kifáradtak és majd egy hatalmasat alszanak délután... Hát, nem így lett.
Az ebédet 12:45 körül adtam, ügyesen ettek, elfogadták, hogy én adtam egy ide, egy oda elven. :))
13 óra után meg is kapták a tejet, neki is feküdtek a szobában a földön a kispárnáikra, úgyhogy kivetem a kiságyakból a takarókat és leterítettem, hogy ha már mindenképp ott akarnak aludni akkor legyen valami alattuk.
Namost.. viháncolás, kergetőzés, hancúrozás, néha egy kis pihi és mesenézés, de véletlenül sem alvás jellemezte a következő majdnem 3 órát. :( A tejet megitták, kaptak repetát is.
Levike 15:40 körül elaludt a földön, majd amikor Livike piszkálta, szépen felkelt és bement Livi ágyába, ott aludt tovább egészen 17:10-ig! Pff.... Mikor fog ma este elaludni?:((
Livike semmit nem aludt! Próbáltam altatni, de nem... Nem igényelte azt sem, hogy ott legyek folyamatosan, szépen elfoglalta magát, játszott, de volt olyan is, hogy a nagy csendre benézve azt láttam, hogy nézi a mesét. (én meg már naivan azt hittem elaludt... Azért is nem mentem be ha nem volt muszáj, mert előbb elalszik úgy, ha nem lát engem. Általában.)
Livike evett kekszet és zsömlét is, a gyümölccsel meg akartam várni Levikét is. Ma narancsot adtam, három egész szemet megettek! Normális méretű narancsok voltak most ezek, nem mandarinok. :) Ittak teát is, majd felpörgettük a dolgokat, mert közelgett az este, és még normális kaját is enni kellett fürdésig.
18:30 körül adtam sonkát és sajtot, abból is jó sokat megettek mindketten. :) Újabb adag tea is lement, amúgy azt délelőtt is adtam persze... nem voltak étlen-szomjan ebédig. :)
Mama hívott, hogy nagy valószínűséggel nem érnek haza fürdetésre sem, egyedül kell csinálnom, hát mondom jólvan.. majdcsak engedik, ha látják, hogy nincs itt más. Ha Mama, Papa vagy Apa itt van, akkor egyik sem akar velem jönni fürdeni. Na Levike még csak-csak... :))
Most nem nagyon volt más választásuk, jött is mindkettő. :)
Időben akartam kezdeni, mivel Livike már álmos lehetett, bár nem úgy nézett ki.:D Rohangáltak, a frász kerülgetett, mert amíg porszívóztam Ők az ágyon játszottak vetődőset, az ágy végéről állva ugráltak le az ágy puha ülőrészére, nagyokat kacagva, mindig jól kiszámítva, hogy hova esnek. Na de ha valami miatt nem úgy sikerül? Jobb bele sem gondolni, hogy onnan lendületből leesni mivel járhat! :(
Természetesen mondtam, hogy jöjjenek le, inkább járkáljanak a porszívó előtt, de nem.. ez most érdekesebb volt. Levike még a kiságyába is beszaltózott, mert akkor is hiába mondtam hogy jöjjön le, ne hajoljon be az ágyunk végén állva, mert beesik, addigra már szépen át is bukfencezett a levegőben és úgy érkezett le hanyatt, de nem "csúnyán", szinte profi módon érkezett, vigyorogva kelt fel és ment volna, hogy megismétli a mutatványt. :) Ekkor inkább hoztam az orrszívót, inkább megríkatom vele, úgyis aktuális volt mindkettőnek mert szörcsögtek, mint hogy kitörjön a nyaka a hancúrozásban. :(
Utána már csak a fürdős cuccot meg a kaját kellett készre csinálnom, nagyjából már megvolt minden előtte is. :)
19:45-kor kezdtük, Livike kicsit ellenkezett, nem akart vetkőzni, nagyon indulni sem, szerintem várta, hogy jön majd még valaki, de nem jött, úgyhogy beletörődött, hogy én fogom fürdetni. :))
Minden rendben volt. Az öltözésnél kicsit harcoltunk, de miután megkaphatta az arckrémes tubust, már fel tudtam öltöztetni.
Levike szintén nem akart jönni, végül Vele sem volt semmi gond.
Már félig fel volt öltöztetve, amikor megérkeztek Mamáék. :) Mama be is jött rögtön, Papa már csak akkor, amikor a villanyt kapcsolgatták le. Pontosabban Levike szokta lekapcsolni a kislámpát, de most a konyhait is le kellett, mert milyen dolog már az, hogy az még ég! Na igen, még nem tettem rendet, addig nem szoktam lekapcsolni. Szerencsére az ágyazást meg tudtam csinálni addig, amíg Mama befejezte Levike öltöztetését. :)
Livike szinte rögtön elaludt, 20:10 volt akkor, mert épp kezdődött a film is.
Levike még most sem alszik, pedig voltam is bent Vele a film alatt, de azt hiszem megint mehetek be, mert itt arénázik a rácsnál. :(
8:40-re már kész voltunk mindennel. Apa ma is 10-re ment dolgozni. Mamáék már korán elmentek Pestre. Gondolom, hogy korán, mindenesetre már nem voltak itthon akkor, amikor mi felkeltünk.
Mivel ma a nap hátralévő részében egyedül voltam Velük, így a levegőzést a szobában többszöri szellőztetésre korlátoztuk. Bár az eső nem esett, a szél nagyon fújt, de a nap sütött. Ettől függetlenül nem vágytak ki, pedig azt hittem majd balhé lesz.
Főztem almafőzeléket és rizst, azt ették ebédre, jó nagy adagot megettek, de maradt még holnapra is belőle. :)
11:45-kor jöttek Andiék (Levike keresztszülei és a nagyobbik fiuk, Danika), a gyerekeknek éppen kapóra jöttek szerintem, mert addig viszonylag nyugi volt, de ekkor úgy beindultak, szaladgáltak, labdáztak, élvezték, hogy más is van itt rajtam kívül.. :D Abban bíztam, hogy jól kifáradtak és majd egy hatalmasat alszanak délután... Hát, nem így lett.
Az ebédet 12:45 körül adtam, ügyesen ettek, elfogadták, hogy én adtam egy ide, egy oda elven. :))
13 óra után meg is kapták a tejet, neki is feküdtek a szobában a földön a kispárnáikra, úgyhogy kivetem a kiságyakból a takarókat és leterítettem, hogy ha már mindenképp ott akarnak aludni akkor legyen valami alattuk.
Namost.. viháncolás, kergetőzés, hancúrozás, néha egy kis pihi és mesenézés, de véletlenül sem alvás jellemezte a következő majdnem 3 órát. :( A tejet megitták, kaptak repetát is.
Levike 15:40 körül elaludt a földön, majd amikor Livike piszkálta, szépen felkelt és bement Livi ágyába, ott aludt tovább egészen 17:10-ig! Pff.... Mikor fog ma este elaludni?:((
Livike semmit nem aludt! Próbáltam altatni, de nem... Nem igényelte azt sem, hogy ott legyek folyamatosan, szépen elfoglalta magát, játszott, de volt olyan is, hogy a nagy csendre benézve azt láttam, hogy nézi a mesét. (én meg már naivan azt hittem elaludt... Azért is nem mentem be ha nem volt muszáj, mert előbb elalszik úgy, ha nem lát engem. Általában.)
Livike evett kekszet és zsömlét is, a gyümölccsel meg akartam várni Levikét is. Ma narancsot adtam, három egész szemet megettek! Normális méretű narancsok voltak most ezek, nem mandarinok. :) Ittak teát is, majd felpörgettük a dolgokat, mert közelgett az este, és még normális kaját is enni kellett fürdésig.
18:30 körül adtam sonkát és sajtot, abból is jó sokat megettek mindketten. :) Újabb adag tea is lement, amúgy azt délelőtt is adtam persze... nem voltak étlen-szomjan ebédig. :)
Mama hívott, hogy nagy valószínűséggel nem érnek haza fürdetésre sem, egyedül kell csinálnom, hát mondom jólvan.. majdcsak engedik, ha látják, hogy nincs itt más. Ha Mama, Papa vagy Apa itt van, akkor egyik sem akar velem jönni fürdeni. Na Levike még csak-csak... :))
Most nem nagyon volt más választásuk, jött is mindkettő. :)
Időben akartam kezdeni, mivel Livike már álmos lehetett, bár nem úgy nézett ki.:D Rohangáltak, a frász kerülgetett, mert amíg porszívóztam Ők az ágyon játszottak vetődőset, az ágy végéről állva ugráltak le az ágy puha ülőrészére, nagyokat kacagva, mindig jól kiszámítva, hogy hova esnek. Na de ha valami miatt nem úgy sikerül? Jobb bele sem gondolni, hogy onnan lendületből leesni mivel járhat! :(
Természetesen mondtam, hogy jöjjenek le, inkább járkáljanak a porszívó előtt, de nem.. ez most érdekesebb volt. Levike még a kiságyába is beszaltózott, mert akkor is hiába mondtam hogy jöjjön le, ne hajoljon be az ágyunk végén állva, mert beesik, addigra már szépen át is bukfencezett a levegőben és úgy érkezett le hanyatt, de nem "csúnyán", szinte profi módon érkezett, vigyorogva kelt fel és ment volna, hogy megismétli a mutatványt. :) Ekkor inkább hoztam az orrszívót, inkább megríkatom vele, úgyis aktuális volt mindkettőnek mert szörcsögtek, mint hogy kitörjön a nyaka a hancúrozásban. :(
Utána már csak a fürdős cuccot meg a kaját kellett készre csinálnom, nagyjából már megvolt minden előtte is. :)
19:45-kor kezdtük, Livike kicsit ellenkezett, nem akart vetkőzni, nagyon indulni sem, szerintem várta, hogy jön majd még valaki, de nem jött, úgyhogy beletörődött, hogy én fogom fürdetni. :))
Minden rendben volt. Az öltözésnél kicsit harcoltunk, de miután megkaphatta az arckrémes tubust, már fel tudtam öltöztetni.
Levike szintén nem akart jönni, végül Vele sem volt semmi gond.
Már félig fel volt öltöztetve, amikor megérkeztek Mamáék. :) Mama be is jött rögtön, Papa már csak akkor, amikor a villanyt kapcsolgatták le. Pontosabban Levike szokta lekapcsolni a kislámpát, de most a konyhait is le kellett, mert milyen dolog már az, hogy az még ég! Na igen, még nem tettem rendet, addig nem szoktam lekapcsolni. Szerencsére az ágyazást meg tudtam csinálni addig, amíg Mama befejezte Levike öltöztetését. :)
Livike szinte rögtön elaludt, 20:10 volt akkor, mert épp kezdődött a film is.
Levike még most sem alszik, pedig voltam is bent Vele a film alatt, de azt hiszem megint mehetek be, mert itt arénázik a rácsnál. :(
2011. április 7., csütörtök
Csütörtöki összefoglaló
Bár még nem alszanak, de azért megírom a mai napot, túl sok minden már nem nagyon történhet ma. :) (21:42 van most)
Éjjel volt egy kis vándorlás, leginkább Livike közlekedett, aludt mellettem kívül, egy kicsit a macin is, majd reggel 7 körül közénk kéredzkedett, de Apa akkor már fel is kelt. Levike is aludt egy kicsit mellettem, szerencsére nem egyszerre volt kint a két gyerkőc. :) Később arra riadtam, hogy nem találom Levit... néztem az ágyát, nem láttam. Néztem közöttünk, ott sem láttam. Már megijedtem, hogy Apa véletlen ráfeküdt, de ez amúgyse nagyon lehetséges, mert egyrészt észreveszi, ha csak kicsit is ráfordulna, másrészt meghalljuk, mert tuti Levike sem hagyná szó nélkül. :) Néztem a földön, ott sem, az ágy alatt sem, sehol nem találtam! Újra benéztem a kiságyba, és természetesen ott volt! :D Csak először az álmosságtól meg a félhomálytól nem láttam, olyan szögben feküdt, hogy a fejét nem láttam, a hálózsák meg beleolvadt a környezetbe.. Szóval nem veszett el... :)))
8:20-kor keltem, a gyerekek még mindketten aludtak! Livike mellettem, Levike a helyén. 8:45-kor ébredt előbb Livike, majd kb 5 perc múlva Levike is. :)
Hamarosan rendbe is tettem Őket. Apa már nem volt itthon, mert munka előtt elvitte a biciklijét megcsináltatni. Csapágyat kellett benne cserélni, majd mint kiderült még láncot és fogaskerekeket is, mert tropára voltak azok is menve.
A délelőtt gyorsan telt, 10:40 körül már kint voltunk az udvaron, 13 óra után jöttünk be. Volt ma itt a Dédi Mama is, úgyhogy most egy kis ideig hárman voltunk felnőttek a gyerekekre, néha még így is kevésnek tűnik a létszám. :)
Az ebédet is kint ették meg. Jó sokat szaladgáltak, kijátszhatták magukat, de hiába tettem le Őket aludni egy-egy adag tejjel, nem igazán aludtak el, majd csak 14:30 körül. Livike az ágyában, Levike a földön, kispárnákon, de azért betakartam két pléddel is. Egyet rátettem, a másikat meg köré, hogy ne jöjjön rá a hideg... Féltem, hogy felébred, ha beteszem az ágyába. :(
Livike 16 órakor ébredt, Levike viszont csak 17 órakor! Pedig ott járkált körülötte Livike, nem is volt csendben, nem is szóltam Rá, mert már nem bántam volna, ha felkel Levike...
Livike megevett egy sajtoskiflit amíg Levi aludt, utána a másikat ketten ették, majd almát is ettek, ittak teát, telt az idő...
18 óra után sonkát és sajtot is kaptak, azt jobban Livike ette, de azért Levike is csipegetett belőle.
Kaptak egy krémtúrót is, azt fele-fele arányban ették. (úgy adtam.... az ilyesmi menne szerintem fejenként 1-1 dobozzal is, de annyit nem akarok adni édességből.:( )
Mamáék 19 óra körül értek haza, 19:20 körül jött is Mama, később Papa is. :)
A fürdésre előkészültem időben, mégis csak 20:10-kor kezdtük el, addig még fárasztottuk egy kicsit a gyerekeket, hátha előbb elalszanak.
Még fent vannak....
Nagyjából ennyi, holnap jövök, ahogy tudok. Levegőzni nem tudom hogy fogunk tudni kimenni, mert Mamáék Pestre mennek, Apa pedig dolgozik. Kimenni még csak-csak... még talán el is bírnék Velük kint is, bár a virágoskert meg az udvar hátulja tabu lenne, mégis odamennek... nade bejönni!? Egyszerre nem tudom mindkettőt behozni, kezet mosni, átöltöztetni. Amíg valamelyikőjükkel harcolok (=hisztizik mert nem akar bejönni, kezet mosni és öltözni), a másik mit csinál egyedül kint? :((
Na majd meglátjuk...
Ha esik az eső, akkor meg van oldva, mert akkor nem is kívánkoznak kifelé, de ha jó idő van, akkor igen...
Közben Apa is haza ért, még mindig nem alszanak.. hátha majd most, ha bemegy Ő is, hamarabb elalszanak.
Éjjel volt egy kis vándorlás, leginkább Livike közlekedett, aludt mellettem kívül, egy kicsit a macin is, majd reggel 7 körül közénk kéredzkedett, de Apa akkor már fel is kelt. Levike is aludt egy kicsit mellettem, szerencsére nem egyszerre volt kint a két gyerkőc. :) Később arra riadtam, hogy nem találom Levit... néztem az ágyát, nem láttam. Néztem közöttünk, ott sem láttam. Már megijedtem, hogy Apa véletlen ráfeküdt, de ez amúgyse nagyon lehetséges, mert egyrészt észreveszi, ha csak kicsit is ráfordulna, másrészt meghalljuk, mert tuti Levike sem hagyná szó nélkül. :) Néztem a földön, ott sem, az ágy alatt sem, sehol nem találtam! Újra benéztem a kiságyba, és természetesen ott volt! :D Csak először az álmosságtól meg a félhomálytól nem láttam, olyan szögben feküdt, hogy a fejét nem láttam, a hálózsák meg beleolvadt a környezetbe.. Szóval nem veszett el... :)))
8:20-kor keltem, a gyerekek még mindketten aludtak! Livike mellettem, Levike a helyén. 8:45-kor ébredt előbb Livike, majd kb 5 perc múlva Levike is. :)
Hamarosan rendbe is tettem Őket. Apa már nem volt itthon, mert munka előtt elvitte a biciklijét megcsináltatni. Csapágyat kellett benne cserélni, majd mint kiderült még láncot és fogaskerekeket is, mert tropára voltak azok is menve.
A délelőtt gyorsan telt, 10:40 körül már kint voltunk az udvaron, 13 óra után jöttünk be. Volt ma itt a Dédi Mama is, úgyhogy most egy kis ideig hárman voltunk felnőttek a gyerekekre, néha még így is kevésnek tűnik a létszám. :)
Az ebédet is kint ették meg. Jó sokat szaladgáltak, kijátszhatták magukat, de hiába tettem le Őket aludni egy-egy adag tejjel, nem igazán aludtak el, majd csak 14:30 körül. Livike az ágyában, Levike a földön, kispárnákon, de azért betakartam két pléddel is. Egyet rátettem, a másikat meg köré, hogy ne jöjjön rá a hideg... Féltem, hogy felébred, ha beteszem az ágyába. :(
Livike 16 órakor ébredt, Levike viszont csak 17 órakor! Pedig ott járkált körülötte Livike, nem is volt csendben, nem is szóltam Rá, mert már nem bántam volna, ha felkel Levike...
Livike megevett egy sajtoskiflit amíg Levi aludt, utána a másikat ketten ették, majd almát is ettek, ittak teát, telt az idő...
18 óra után sonkát és sajtot is kaptak, azt jobban Livike ette, de azért Levike is csipegetett belőle.
Kaptak egy krémtúrót is, azt fele-fele arányban ették. (úgy adtam.... az ilyesmi menne szerintem fejenként 1-1 dobozzal is, de annyit nem akarok adni édességből.:( )
Mamáék 19 óra körül értek haza, 19:20 körül jött is Mama, később Papa is. :)
A fürdésre előkészültem időben, mégis csak 20:10-kor kezdtük el, addig még fárasztottuk egy kicsit a gyerekeket, hátha előbb elalszanak.
Még fent vannak....
Nagyjából ennyi, holnap jövök, ahogy tudok. Levegőzni nem tudom hogy fogunk tudni kimenni, mert Mamáék Pestre mennek, Apa pedig dolgozik. Kimenni még csak-csak... még talán el is bírnék Velük kint is, bár a virágoskert meg az udvar hátulja tabu lenne, mégis odamennek... nade bejönni!? Egyszerre nem tudom mindkettőt behozni, kezet mosni, átöltöztetni. Amíg valamelyikőjükkel harcolok (=hisztizik mert nem akar bejönni, kezet mosni és öltözni), a másik mit csinál egyedül kint? :((
Na majd meglátjuk...
Ha esik az eső, akkor meg van oldva, mert akkor nem is kívánkoznak kifelé, de ha jó idő van, akkor igen...
Közben Apa is haza ért, még mindig nem alszanak.. hátha majd most, ha bemegy Ő is, hamarabb elalszanak.
2011. április 6., szerda
Szerda
Gyorsan és tömören. Na igen, máskor is így kezdem. :))))
Éjjel minden rendben volt.
Ma persze amikor alhattunk volna, már 7:20-kor fent voltak a gyerekek. Nem baj, a kedvük ettől jó volt, meg a miénk sem volt annyira rossz, csak aludtam volna még. :) Tudom, ne panaszkodjak, majd akkor, ha 5-kor kell kelni! Biztos lesz majd olyan is...
A délelőtt gyorsan eltelt. Kint szépen sütött a nap, de egyszerűen nem akart felszáradni a pára a fűről, így a gyerekek kiengedésével még várni kellett...
Apa közben elment megnyiratkozni és vásárolni is, 11:30 körül ért haza, úgyhogy a gyerekeket csak utána hoztuk ki levegőzni, játszani.
13:15 körül adtuk az ebédet, vagyis Mama adta odakint a kisasztal-kisszék variációban.
Livike ette, az egész üveges kaját szinte Ő ette meg, Levike pedig csak a legvégén evett, amikor már alig volt benne, addig Apához rohangált be a konyhába sült hurkáért:D Egész rendes darabot megevett belőle. :)))
Merthogy időközben az is kész lett, a mi ebédünk ma kolbász-hurka volt sült krumplival, és Apa már csipegetett, mert éhes volt. :)
14 óra körül kapták meg a tejet és elvileg aludtak. Livike a földön a macin és a kispárnáján, Levike a mi ágyunkon...
Livike jó, ha negyed órát aludt, vagy még annyit sem. :(
Levike talán egy órát alhatott, de még ez sem biztos, mert én 15 óra után elindultam a postára meg még a városba is, 17 óra után nem sokkal értem haza.
Apa szerint jók voltak. Megettek két egész banánt, csak úgy, falatokban, egy almát, két piskótát, akkor üreskalácsot, teát, majd kint az udvaron még almát, ropit, meg egy pár falatka hurkát.. :D Szegénykéim...:)))))
Megvolt ma a második levegőzés is, 16:50-kor még kivitte Őket, be már együtt jöttünk, addigra hazaértem. :) (17:40-ig voltunk kint)
Szerintem jól kifáradtak, mert szépen eljátszogattak idebent a labdákkal, meg az építőkockákkal.. Addig mi Apával levágtuk az udvaron a füvet. Fele-fele arányban kb, bár Ő akarta vágni az egészet, de elkunyeráltam a gépet, mert én is szeretem csinálni:P Bár most nem a legegyenesebb a talaj, göröngyös és kocsikerék vájatos.. szóval régebben jobban szerettem füvet vágni.. :)
Mamáék is hazaértek a veterán túra útvonalának bejárásáról. (idén is lesz túra, nagyüzemben folynak már az előkészületek.. hamar itt lesz május utolsó hétvégéje!)
Majdnem 19 óra volt, amikor vágtam fel egy kis sonkát és sajtot, de alig ették... Nagyon jól lettek ma lakatva, ha Apára vannak bízva ő ad mindent, na mondjuk én sem azért nem adok annyi kaját, mert sajnálom, csak nem merek mindent összeetetni Velük. :( Ja, azt még elfelejtettem, hogy délelőtt megettek egy kakaós csigát is. :)
Livike persze ízlelgette a péksüti nevét is..:
Én: Kakaós csiga
Livi: Kaka
Én: nem kaka, kakaÓS CSIGA
Livi: Kakakóóó
Én: Kakaós csiga
Livi: Kakakóóóó
Én: Livike, kakaós csiga, nem kakakó
Livi: Kaka
Én: Na jó, hagyjuk, egyél! És ne mássz már a földön!!! (épp négykézláb igyekezett lemenni a teraszról, kezében a tésztadarabbal...)
Livi: Abba! (jól ki lettem osztva! :))
:D
Azt hiszem túl sokra nem haladtunk a beszélgetéssel.. :)))
Szóval ott tartottam, hogy 19 óra körül még ettek egy kicsit, ittak teát is.
Mamáék is itt voltak egy kicsit, de 19:40-kor ki is mentek, Livike szinte elaludt Mama karjában, amikor viccből felvette karba, mint egy kisbabát és ringatni kezdte... :)
Álmos volt már nagyon, de Levike is!
A fürdést 20 óra előtt kezdtük Apával. Minden rendben volt.
Livike először a helyén volt, aludt is félig már, de azért mégis kivackolt a mi ágyunkra kispárnástól, plüss elefántostól, cseppecskéstől...:D
Már jóideje az ágyában alszik újra, letettem. Levike is alszik már 23 óra óta kb, Őt még nem tettem le, majd most...
Megyek is, 0:01 van, de picit csalok az órával, hogy szerda maradjon a szerda. :)))
Apa holnapi szabadnapja ugrott, pedig már az etetőanyagot is bekeverte, hogy hajnalban megy horgászni, de ha nem is hajnalban, akkor reggel. Na, ez most napolódik. Be kell menni a kollégája helyett, aki a múltkor kórházban volt. Azt még nem tudni, hogy most mi történt vele, de nincs kórházban és rosszul sem lett. Majd holnap biztos megtudja Apa személyesen, csak telefonban nem akarták elmondani.
Holnap jövök, ahogy tudok
Éjjel minden rendben volt.
Ma persze amikor alhattunk volna, már 7:20-kor fent voltak a gyerekek. Nem baj, a kedvük ettől jó volt, meg a miénk sem volt annyira rossz, csak aludtam volna még. :) Tudom, ne panaszkodjak, majd akkor, ha 5-kor kell kelni! Biztos lesz majd olyan is...
A délelőtt gyorsan eltelt. Kint szépen sütött a nap, de egyszerűen nem akart felszáradni a pára a fűről, így a gyerekek kiengedésével még várni kellett...
Apa közben elment megnyiratkozni és vásárolni is, 11:30 körül ért haza, úgyhogy a gyerekeket csak utána hoztuk ki levegőzni, játszani.
13:15 körül adtuk az ebédet, vagyis Mama adta odakint a kisasztal-kisszék variációban.
Livike ette, az egész üveges kaját szinte Ő ette meg, Levike pedig csak a legvégén evett, amikor már alig volt benne, addig Apához rohangált be a konyhába sült hurkáért:D Egész rendes darabot megevett belőle. :)))
Merthogy időközben az is kész lett, a mi ebédünk ma kolbász-hurka volt sült krumplival, és Apa már csipegetett, mert éhes volt. :)
14 óra körül kapták meg a tejet és elvileg aludtak. Livike a földön a macin és a kispárnáján, Levike a mi ágyunkon...
Livike jó, ha negyed órát aludt, vagy még annyit sem. :(
Levike talán egy órát alhatott, de még ez sem biztos, mert én 15 óra után elindultam a postára meg még a városba is, 17 óra után nem sokkal értem haza.
Apa szerint jók voltak. Megettek két egész banánt, csak úgy, falatokban, egy almát, két piskótát, akkor üreskalácsot, teát, majd kint az udvaron még almát, ropit, meg egy pár falatka hurkát.. :D Szegénykéim...:)))))
Megvolt ma a második levegőzés is, 16:50-kor még kivitte Őket, be már együtt jöttünk, addigra hazaértem. :) (17:40-ig voltunk kint)
Szerintem jól kifáradtak, mert szépen eljátszogattak idebent a labdákkal, meg az építőkockákkal.. Addig mi Apával levágtuk az udvaron a füvet. Fele-fele arányban kb, bár Ő akarta vágni az egészet, de elkunyeráltam a gépet, mert én is szeretem csinálni:P Bár most nem a legegyenesebb a talaj, göröngyös és kocsikerék vájatos.. szóval régebben jobban szerettem füvet vágni.. :)
Mamáék is hazaértek a veterán túra útvonalának bejárásáról. (idén is lesz túra, nagyüzemben folynak már az előkészületek.. hamar itt lesz május utolsó hétvégéje!)
Majdnem 19 óra volt, amikor vágtam fel egy kis sonkát és sajtot, de alig ették... Nagyon jól lettek ma lakatva, ha Apára vannak bízva ő ad mindent, na mondjuk én sem azért nem adok annyi kaját, mert sajnálom, csak nem merek mindent összeetetni Velük. :( Ja, azt még elfelejtettem, hogy délelőtt megettek egy kakaós csigát is. :)
Livike persze ízlelgette a péksüti nevét is..:
Én: Kakaós csiga
Livi: Kaka
Én: nem kaka, kakaÓS CSIGA
Livi: Kakakóóó
Én: Kakaós csiga
Livi: Kakakóóóó
Én: Livike, kakaós csiga, nem kakakó
Livi: Kaka
Én: Na jó, hagyjuk, egyél! És ne mássz már a földön!!! (épp négykézláb igyekezett lemenni a teraszról, kezében a tésztadarabbal...)
Livi: Abba! (jól ki lettem osztva! :))
:D
Azt hiszem túl sokra nem haladtunk a beszélgetéssel.. :)))
Szóval ott tartottam, hogy 19 óra körül még ettek egy kicsit, ittak teát is.
Mamáék is itt voltak egy kicsit, de 19:40-kor ki is mentek, Livike szinte elaludt Mama karjában, amikor viccből felvette karba, mint egy kisbabát és ringatni kezdte... :)
Álmos volt már nagyon, de Levike is!
A fürdést 20 óra előtt kezdtük Apával. Minden rendben volt.
Livike először a helyén volt, aludt is félig már, de azért mégis kivackolt a mi ágyunkra kispárnástól, plüss elefántostól, cseppecskéstől...:D
Már jóideje az ágyában alszik újra, letettem. Levike is alszik már 23 óra óta kb, Őt még nem tettem le, majd most...
Megyek is, 0:01 van, de picit csalok az órával, hogy szerda maradjon a szerda. :)))
Apa holnapi szabadnapja ugrott, pedig már az etetőanyagot is bekeverte, hogy hajnalban megy horgászni, de ha nem is hajnalban, akkor reggel. Na, ez most napolódik. Be kell menni a kollégája helyett, aki a múltkor kórházban volt. Azt még nem tudni, hogy most mi történt vele, de nincs kórházban és rosszul sem lett. Majd holnap biztos megtudja Apa személyesen, csak telefonban nem akarták elmondani.
Holnap jövök, ahogy tudok
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
