Nagyjából itt tartunk most, jelenleg alszanak. Ha a délelőtti alvásból indulok ki, akkor már jók vagyunk, mert most egy órája, hogy alszanak. :) (mire ezt befejezem már több is lesz.)
11:40-kor már fent voltak. Livike ébredt elsőnek, hiába vettem ki, nem maradt csendben, így felébresztette Levit is. :( Pedig Ő még aludt volna, bújt oda hozzám, persze hamar felélénkült és kezdődött a rohangálás. Nincs elég meleg, még rohangálni is kell mellé, csak, hogy biztosan totál leizzadjanak...!
Folyamatosan ment a nyekergés, semmi nem tetszett, ki se tudtam jönni, mert akkor egyből irány az ágy teteje....
12:45-ig tudtam húzni a dolgot, hozzáfogtam az etetéshez. Livike bent a szobában megette a fél tálkával, Levike megint semmit, Ő majd csak az etetőszékében evett, kb 2 kiskanálnyi főzelék maradt a teli tálkából. Megettek még egy óriás túrórudit is, persze kaja előtt fél doboz kölesgolyót is adtam, mert addig legalább csendben voltak. :)
Kaja után betettem Őket a teraszon az utazóágyba, ott elvoltak, nem sütötte Őket a nap, bár meleg volt, az tény.
14 óráig voltak ott, bejöttünk, hogy jobb híján kis játék után leghamarabb 14:30-kor leteszem Őket aludni, mert már nagyon nyűglődtek. A tea persze folyamatosan ott van, kínálom, adom, de szerintem többet kellene inniuk ebben a nagy melegben. :(
Közben Papa is haza ért, ekkor kimentünk, és a medencében játszottak, pléd volt benne meg játékok... jól el is voltak vele egy ideig, de utána folyton ki akartak mászni, be kellett ülnöm közéjük, egyik kezemmel az egyiket, másikkal a másikat húzgáltam vissza hogy ne ugorjanak már fejest a kavicsos talajra, vagy a bokorba...
15 óra sem volt még, amikor Papa mondta, hogy tegyünk vizet a medencébe és pancsoljanak egyet... A nap már nem sütött oda, de meleg volt és van is még mindig.
Hát legyen, pancsoljanak. Csak ugye ott is rohangálnak, és sajnos esnek is, Livike dobott egy akkora hátast, hogy a fél feneke megpirosodott... remélem nem kékül be, mert akkor szép lesz. Egy kukkja nem volt, nem sírt csak nézni volt rossz, ahogy esett. Levi is esett párat, de kisebbet... meg mindig leültettem, mert nagyon veszélyesen közlekedik a medencében (is).
15:30-kor jöttünk be, persze Levi ordított, nem akart kijönni, Papával majdnem kergettük, mert amikor meg akartuk fogni, hogy kivesszük a vízből, mindig ellenkező irányba indult, rohanva.... Na aztán Papa jobban benyúlt érte és elérte mielőtt a nagy rohanásban hatalmasat esne. Behoztam, megtöröltem, pelus, body, kaja és irány az ágy. Livivel ugyanez Papa részéről, ez volt 15:35-kor, azóta csend van. Meddig?
Este majd megírom. :))
2010. július 20., kedd
Kedd - eddig. :)
Az este megint éjfélkor feküdtem, valamiért az internet pont akkor "ment el", nem tudom miért, a YouTube-on néztem valami zenét, talán amiatt? De pont éjfélkor? :) Nem is volt baj, így legalább mentem aludni.
A gyerekek aludtak, megint csak két-három felsírás-féle akció volt, abból az egyikről Berci tehetett, mert hol máshol, mint a nyitott ablak alatt kezdett neki ugatni. :(
Levike 4:15-ös ébredése kicsit hosszabbra sikeredett, (=fel is kellett kelnem Hozzá) de kapott teát és azzal vissza is aludt szerencsére. :)
Néztem még párszor az órát, (sokszor felébredek...) de végül 7 órakor döntöttek úgy a porontyok, hogy most már keljek, mert Ők már nem szeretnének tovább aludni.
Hát így is lett.
Elszöszmötöltem az időt, így csak 7:25-kor fogtam hozzá Őket rendbe tenni.
Minden rendben ment, bár Livike valamiért nagyon nyekergősre fogta a délelőttöt, 9 órakor azt hittem betojt és az a baja, de nem. Mindenesetre 9 óra után kitettem Őket az utazóágyba a teraszra, ott eljátszogattak, közben csináltam a gyümölcsöt, majd pontban 10 órakor el is kezdtem adni.
Először az utazóágyban, ahol Livike sokat megevett, Levike viszont csak azután evett, miután kitettem az etetőszékekbe Őket.
Majdnem mindet megették, ami maradt azt meg beletettem a tegnapi almafőzelékbe, így elég lesz ebédre Nekik. Ha mégsem, van üveges. Holnap majd főzök. :)
Miután ettek hintáztattam kicsit a társaságot, majd 11 órakor letettem Őket aludni.
Közben már mostam egy adag cuccot (ágynemű), de épp most jelzett a telefonom, hogy lejárt a következő adag is, úgyhogy megyek is és kiteregetek.
Nagyon meleg van ma is, tegnap végül nem lett a viharnak készülő dologból semmi, egy csepp eső sem esett. Jó lett volna pedig. :(
Később jövök.
A gyerekek aludtak, megint csak két-három felsírás-féle akció volt, abból az egyikről Berci tehetett, mert hol máshol, mint a nyitott ablak alatt kezdett neki ugatni. :(
Levike 4:15-ös ébredése kicsit hosszabbra sikeredett, (=fel is kellett kelnem Hozzá) de kapott teát és azzal vissza is aludt szerencsére. :)
Néztem még párszor az órát, (sokszor felébredek...) de végül 7 órakor döntöttek úgy a porontyok, hogy most már keljek, mert Ők már nem szeretnének tovább aludni.
Hát így is lett.
Elszöszmötöltem az időt, így csak 7:25-kor fogtam hozzá Őket rendbe tenni.
Minden rendben ment, bár Livike valamiért nagyon nyekergősre fogta a délelőttöt, 9 órakor azt hittem betojt és az a baja, de nem. Mindenesetre 9 óra után kitettem Őket az utazóágyba a teraszra, ott eljátszogattak, közben csináltam a gyümölcsöt, majd pontban 10 órakor el is kezdtem adni.
Először az utazóágyban, ahol Livike sokat megevett, Levike viszont csak azután evett, miután kitettem az etetőszékekbe Őket.
Majdnem mindet megették, ami maradt azt meg beletettem a tegnapi almafőzelékbe, így elég lesz ebédre Nekik. Ha mégsem, van üveges. Holnap majd főzök. :)
Miután ettek hintáztattam kicsit a társaságot, majd 11 órakor letettem Őket aludni.
Közben már mostam egy adag cuccot (ágynemű), de épp most jelzett a telefonom, hogy lejárt a következő adag is, úgyhogy megyek is és kiteregetek.
Nagyon meleg van ma is, tegnap végül nem lett a viharnak készülő dologból semmi, egy csepp eső sem esett. Jó lett volna pedig. :(
Később jövök.
2010. július 19., hétfő
Még nem volt vége - még mindig hétfő
Úgy látszik, elkiabáltam, hogy már nyugalom lesz mára.
Most már az van, de inkább nem is mondok semmit, még mindig csak 22 óra múlt. :)
Az volt, hogy szépen elmagyarázgattak, nevetgéltek, majd Levi kidobta a kajáját, ami után persze nyekergett.
Bementem, visszaadtam. Újra kidobta. Viháncolt, rohangált. Lefeküdtem, hogy nézem a kettesen azt a humoros műsort, talán Irigy Hónalmirigy, de nem tudom... mindegy, a lényeg, hogy nem jöttem ki. Erre egyszercsak úgy a fejemhez vágta a cumisüvegjét, hogy rendesen fájt! :( Livike is felkelt és virgonckodott, úgy éreztem, hogy most aztán én is kapok abból, amiből Mama is, hogy itt nem lesz egyhamar alvás....
Én azt nem tudom hogy bírnám türelemmel, idegekkel, folyamatos fent léttel....
Mérges voltam, felszedték a lepedőt, rohangáltak az ágyban... A kaját számtalanszor visszaadtam, a végén már egymásét ették, de legalább ették. Kijöttem.
Nyugi volt, de ekkor vettem észre, hogy a telefonom kiesett a zsebemből az ágyra, be kellett mennem. Persze Levi észrevett, felállt, de olyan gyorsan ahogy bementem, ki is jöttem, nem foglalkoztam Vele... Visszafeküdt, azóta nyugi van! :))
Nemsokára hívott Mama, kb 20 percet beszélgettünk, kiültem a teraszra, hogy nehogy felébredjenek a gyerekek. Úgy összecsipkedtek a szúnyogok, hogy csak na! (Mint Szarvason....) Villámlik és dörög, jön a vihar ide is gondolom.
Apával 20 óra után nem sokkal beszéltem, Ő mondta, hogy ott délután már volt, hatalmas erejű szél, villámlás, dörgés, vihar, és végre eső is volt! Lehűlt a levegő.
Most biztos jön majd ide is.
A lehűlés nem ártana, szerintem a gyerekek is azért voltak olyan elevenek és nemalvósak, mert dögmeleg volt megint a szobában a totál kitárt ablakok mellett is. Pedig elvileg huzatot kellene csinálnia a konyha- és fürdőszobai ablaknak a szobaival, de teljesen állt a levegő odabent.. :(
Most egy ideig még így hagyom bent az ablakot, de éjjelre szerintem megint félig be fogom csukni, elég lesz az úgy is szerintem.
Csak ennyit szerettem volna még a mai naphoz, ha mégis lenne még valami - de ne legyen! - az éjjel, azt holnap megírom úgyis. :)
Most már az van, de inkább nem is mondok semmit, még mindig csak 22 óra múlt. :)
Az volt, hogy szépen elmagyarázgattak, nevetgéltek, majd Levi kidobta a kajáját, ami után persze nyekergett.
Bementem, visszaadtam. Újra kidobta. Viháncolt, rohangált. Lefeküdtem, hogy nézem a kettesen azt a humoros műsort, talán Irigy Hónalmirigy, de nem tudom... mindegy, a lényeg, hogy nem jöttem ki. Erre egyszercsak úgy a fejemhez vágta a cumisüvegjét, hogy rendesen fájt! :( Livike is felkelt és virgonckodott, úgy éreztem, hogy most aztán én is kapok abból, amiből Mama is, hogy itt nem lesz egyhamar alvás....
Én azt nem tudom hogy bírnám türelemmel, idegekkel, folyamatos fent léttel....
Mérges voltam, felszedték a lepedőt, rohangáltak az ágyban... A kaját számtalanszor visszaadtam, a végén már egymásét ették, de legalább ették. Kijöttem.
Nyugi volt, de ekkor vettem észre, hogy a telefonom kiesett a zsebemből az ágyra, be kellett mennem. Persze Levi észrevett, felállt, de olyan gyorsan ahogy bementem, ki is jöttem, nem foglalkoztam Vele... Visszafeküdt, azóta nyugi van! :))
Nemsokára hívott Mama, kb 20 percet beszélgettünk, kiültem a teraszra, hogy nehogy felébredjenek a gyerekek. Úgy összecsipkedtek a szúnyogok, hogy csak na! (Mint Szarvason....) Villámlik és dörög, jön a vihar ide is gondolom.
Apával 20 óra után nem sokkal beszéltem, Ő mondta, hogy ott délután már volt, hatalmas erejű szél, villámlás, dörgés, vihar, és végre eső is volt! Lehűlt a levegő.
Most biztos jön majd ide is.
A lehűlés nem ártana, szerintem a gyerekek is azért voltak olyan elevenek és nemalvósak, mert dögmeleg volt megint a szobában a totál kitárt ablakok mellett is. Pedig elvileg huzatot kellene csinálnia a konyha- és fürdőszobai ablaknak a szobaival, de teljesen állt a levegő odabent.. :(
Most egy ideig még így hagyom bent az ablakot, de éjjelre szerintem megint félig be fogom csukni, elég lesz az úgy is szerintem.
Csak ennyit szerettem volna még a mai naphoz, ha mégis lenne még valami - de ne legyen! - az éjjel, azt holnap megírom úgyis. :)
Alvás, játék és hiszti, uzsonna, séta és hiszti, játék és hiszti, fürdés és alvás... - még mindig hétfő
A délutánra kicsit sok hiszti és rosszalkodás jutott, már nagyon vártam a fürdés idejét hogy végre nyugalom legyen. Eljött. :)
Papa 16 óra előtt nem sokkal érkezett haza, a gyerekek szerencsére aludtak már.
Gyorsan elintéztünk egy céges ügyet, majd indultam a postára, a gyógyszertárba és a Sparba, bébiőr bekapcsolva, gyerekek Papára hagyva. :)
Mindenütt sokan voltak, sokat kellett várni, sorba állni. :( A Sparban speciel egy nő három részletbe kérte a cuccát számolni, mindannyiszor kártyával fizetett, nem is tartott csak kb 10 percig a művelet... :(
17:15-re értem haza. Livike már Papával volt az irodában, 16:30-ig aludt, utána gyorsan be is vitte Papa, hogy ne ébressze fel Levit is.
Levi akkor ébredt, ahogy én megérkeztem. Nem én zajongtam, mikor jöttem be már nyekergett... Rosszul ébredhetett, be is volt tojva, szóval nem indult jól a délután hátralevő része számára (sem).
Miután rendbe tettem, bevittem Őt is az irodába, majd egy pár kudarcba fulladt pakolás után betettem Őket az utazóágyba. Részemről volt kudarc, mert Ők szétpakoltak, én meg össze.... Papa közben megmelegítette a húsleves és brassói maradékot, nagynehezen meg is ettük, közben a gyerekek levágtak egy megahisztit, csigatésztát, sült krumplit, főtt leveshúst és ilyeneket adogattam, hogy addig is csendben legyenek. Előtte még egy majdnem tele tálka kölesgolyót is megettek, az kb addig tartott ki Nekik, amíg mi a levest ettük. :D
Nagyon nem akartam tele etetn Őket, mert utána úgyis jön az uzsonna és majd nem esznek. Hát nem is sokat ettek. :(
Elpakoltam, mosogattam, majd kihoztam a gyerekeket és megkapták az uzsonnát az etetőszékeikben. Pár falat után már inkább csak a Berci járt jól, mert Neki dobálták. Nem sokat ettek, de ami megmaradt eltettem holnapra, nem pocséklunk, eláll :) Legfeljebb már nem kell összedarabolni a sonkát meg a sajtot.
Azt hittem most jobban fog ízleni a sonka, mert három napig fasirtot ettek uzsonnára, gondoltam újdonság lesz a sonka. De valószínűleg tényleg jól laktak már előtte odabent.
A joghurt sem ment, a tea sem, csak a hiszti és a kikívánkozás a székekből...
Ekkor 18 óra volt még csak, így Papával kivittük a gyerekeket egyet babakocsizni az utcára és a környékre. Fél órát voltunk kint kb. Az utolsó 10 percben "lábon" jöttek, Levi konkrétan elindult visszafelé, és úgy szaladt, hogy azt hittem Papa nem is éri utol. Én meg azon izgultam, hogy nehogy elessen azzal a sebességgel, mert akkor jól összetöri magát az aszfalton. :( De szerencsére nem esett el.
Épp jöttünk volna be, Livikét felvettem, de Ő ezen megsértődött, és nekiállt hisztizni, de úgy, hogy alig tudtam kézben behozni.... 5 percig biztos csinálta, szörnyű hangerővel tudja magát előadni. :(
Ahogy lenyugodott, megette a joghurtot szaladgálós módszerrel.... :) Levi nem sokat evett belőle, de azért valamennyit mégis.
Ő inkább beindult szokás szerint, csinálta a fesztivált: ágyon rohangált, röhögött, elengedett kézzel szaladt fent, ha letettem akkor kidobált mindent a konyhába, utána a légycsapóval a hifit csapkodta, utána engem, mert fel mertem feküdni az ágyra, hogy Ő ne jöjjön fel.... Minden létező rosszat amit bent el lehet követni, Ő megtette. Szép szó. fenékre ütés, hangos szó, semmi nem ért semmit. Ha ez rájön, akkor annyi. Bármit adtam, csináltam, nem segített. Persze ha megfogtam akkor egyből vinnyogott...
Livike eközben szépen sétálgatott, hordozgatta a játékokat, odafeküdt az ágyra mellém, Ő akkor jól elvolt szépen. Egyszer a kis kapucnis törölközőt kezdték egymástól húzogatni, jót nevettek közben, csak Levi épp kihúzta Livi lába alól, aki erre elég keservesen sírni kezdett, nem tetszett a landolás. :(
Hamar megnyugodott, de ekkor már Levi is. Még kb 5 percre Papához ki is tudtam menni, akkor jól elvoltak, nevetgéltek, játszottak, kivételesen nem az ágyon, hanem a földön. :))
Ez már 19:25-kor volt, úgyhogy jöttünk is be és készítettük a fürdős cuccokat, végül 20 órakor már mindketten az ágyaikban voltak és ettek. Még nem alszanak, remélem nem sokára fognak is. Mondjuk még nagyon korán van nyilatkozni a mai nap végéről, mégis megteszem, ha nem így alakul azt holnap úgyis megírom. :)
Papa 16 óra előtt nem sokkal érkezett haza, a gyerekek szerencsére aludtak már.
Gyorsan elintéztünk egy céges ügyet, majd indultam a postára, a gyógyszertárba és a Sparba, bébiőr bekapcsolva, gyerekek Papára hagyva. :)
Mindenütt sokan voltak, sokat kellett várni, sorba állni. :( A Sparban speciel egy nő három részletbe kérte a cuccát számolni, mindannyiszor kártyával fizetett, nem is tartott csak kb 10 percig a művelet... :(
17:15-re értem haza. Livike már Papával volt az irodában, 16:30-ig aludt, utána gyorsan be is vitte Papa, hogy ne ébressze fel Levit is.
Levi akkor ébredt, ahogy én megérkeztem. Nem én zajongtam, mikor jöttem be már nyekergett... Rosszul ébredhetett, be is volt tojva, szóval nem indult jól a délután hátralevő része számára (sem).
Miután rendbe tettem, bevittem Őt is az irodába, majd egy pár kudarcba fulladt pakolás után betettem Őket az utazóágyba. Részemről volt kudarc, mert Ők szétpakoltak, én meg össze.... Papa közben megmelegítette a húsleves és brassói maradékot, nagynehezen meg is ettük, közben a gyerekek levágtak egy megahisztit, csigatésztát, sült krumplit, főtt leveshúst és ilyeneket adogattam, hogy addig is csendben legyenek. Előtte még egy majdnem tele tálka kölesgolyót is megettek, az kb addig tartott ki Nekik, amíg mi a levest ettük. :D
Nagyon nem akartam tele etetn Őket, mert utána úgyis jön az uzsonna és majd nem esznek. Hát nem is sokat ettek. :(
Elpakoltam, mosogattam, majd kihoztam a gyerekeket és megkapták az uzsonnát az etetőszékeikben. Pár falat után már inkább csak a Berci járt jól, mert Neki dobálták. Nem sokat ettek, de ami megmaradt eltettem holnapra, nem pocséklunk, eláll :) Legfeljebb már nem kell összedarabolni a sonkát meg a sajtot.
Azt hittem most jobban fog ízleni a sonka, mert három napig fasirtot ettek uzsonnára, gondoltam újdonság lesz a sonka. De valószínűleg tényleg jól laktak már előtte odabent.
A joghurt sem ment, a tea sem, csak a hiszti és a kikívánkozás a székekből...
Ekkor 18 óra volt még csak, így Papával kivittük a gyerekeket egyet babakocsizni az utcára és a környékre. Fél órát voltunk kint kb. Az utolsó 10 percben "lábon" jöttek, Levi konkrétan elindult visszafelé, és úgy szaladt, hogy azt hittem Papa nem is éri utol. Én meg azon izgultam, hogy nehogy elessen azzal a sebességgel, mert akkor jól összetöri magát az aszfalton. :( De szerencsére nem esett el.
Épp jöttünk volna be, Livikét felvettem, de Ő ezen megsértődött, és nekiállt hisztizni, de úgy, hogy alig tudtam kézben behozni.... 5 percig biztos csinálta, szörnyű hangerővel tudja magát előadni. :(
Ahogy lenyugodott, megette a joghurtot szaladgálós módszerrel.... :) Levi nem sokat evett belőle, de azért valamennyit mégis.
Ő inkább beindult szokás szerint, csinálta a fesztivált: ágyon rohangált, röhögött, elengedett kézzel szaladt fent, ha letettem akkor kidobált mindent a konyhába, utána a légycsapóval a hifit csapkodta, utána engem, mert fel mertem feküdni az ágyra, hogy Ő ne jöjjön fel.... Minden létező rosszat amit bent el lehet követni, Ő megtette. Szép szó. fenékre ütés, hangos szó, semmi nem ért semmit. Ha ez rájön, akkor annyi. Bármit adtam, csináltam, nem segített. Persze ha megfogtam akkor egyből vinnyogott...
Livike eközben szépen sétálgatott, hordozgatta a játékokat, odafeküdt az ágyra mellém, Ő akkor jól elvolt szépen. Egyszer a kis kapucnis törölközőt kezdték egymástól húzogatni, jót nevettek közben, csak Levi épp kihúzta Livi lába alól, aki erre elég keservesen sírni kezdett, nem tetszett a landolás. :(
Hamar megnyugodott, de ekkor már Levi is. Még kb 5 percre Papához ki is tudtam menni, akkor jól elvoltak, nevetgéltek, játszottak, kivételesen nem az ágyon, hanem a földön. :))
Ez már 19:25-kor volt, úgyhogy jöttünk is be és készítettük a fürdős cuccokat, végül 20 órakor már mindketten az ágyaikban voltak és ettek. Még nem alszanak, remélem nem sokára fognak is. Mondjuk még nagyon korán van nyilatkozni a mai nap végéről, mégis megteszem, ha nem így alakul azt holnap úgyis megírom. :)
Alvás, jó ebéd, sok játék, kevés hiszti, alvás... - hétfő folytatás
Mindketten 12:20-kor ébredtek fel. Livikét hallottam meg először, de már Levi is fent volt, úgyhogy nagyon egyszerre sikerült ébredniük.
Az alvásidejüket nem használtam ki sajnos az ebédjük elkészítésére, épp előtte fogtam hozzá, ahogy ébredtek... de nem voltam késésben, 13:15-kor már etethettem is, de a kaja már kész volt korábban is, csak hűlnie kellett. Persze jeleztek már, hogy ennének, a szokásos "nyaminyami"-val. :) Kaptak pár kölesgolyót, közben hívott Mama is, az Ő hangját is hallhatták a kihangosított telefonomból. Livike köszönt is, hogy "szia" vagyis csak így hangzik, de ha telefont lát, vagy fog, egyből mondja. :) Mindketten érdeklődve nézték a telefont, hogy honnan jön a hang. :)) Levike még a zsebembe is belenyúlt, ahol a telefonom szokott lenni. :D
Mamával minden OK, a szállásuk kissé -hogyismondjam- egérlyuk, szóval kicsi és padlásteres, de az összes szoba közül ez volt a legjobb, amit tegnap este nem akartak elhinni, amíg ma meg nem nézték a többit. Ha már ketten bent vannak a szobában akkor az egyiknek ki kell jönni, mert nem férnek.... tényleg kicsi lehet. :(
Majdcsak eltelik ez a pár nap amit ott kell tölteni.
Az ebédet a szobában kezdtük szaladgálós módszerrel, ezzel Livike meg is evett majdnem egy tálka almafőzeléket (hússal), de Levike az ágyon akart rohangálni (szokás szerint) így betettem a kiságyba, ahol viszont nem evett csak hisztizett, majd röhögve rohangált. Azért, hogy Ő is egyen - mertem remélni, hogy fog is - kivittem mindkettőjüket az etetőszékekbe és ott már Levike is evett, elég jól! Ketten másfél tálkával megettek, szóval nem panaszkodom. :) Túrórudi nincs most, majd hozok, ha eljutok még ma a boltba. Papa még nem ért haza. :(
Kaptak még pogácsát, kölesgolyót és teát is, majd kitettem Őket az utazóágyba árnyékos helyre és játszottunk. Jó játék volt ám! Ők kidobálták a játékokat, én meg igyekeztem a Berci előtt visszaszerezni, lemosni, visszaadni:D Berci mondjuk rendes, mert már nem foglalkozik azzal sem, ha az orra elé dobják a cuccot. Délelőtt viszont megszerzett egy kis csipogós kék akármit, na azt szét is rágta.
Próbáltam mesélni is Nekik könyvből, de nem igazán kötötte le Őket, mint ahogy a képnézegetés sem. Viszont mikor a versben az orr és a fül szó szerepelt és kimondtam, mindketten mutatták az orrukat, fülüket, utána az enyémet is. :)
Lassan telt az idő, 15 óra előtt nem akartam letenni Őket aludni....
Bejöttünk, még itt is játszottunk, de összevesztek a formabedobós vödör tetején... Mama épp akkor hívott, ezzel megint elvoltak pár percig, hogy hallgatták. :)
Levike egyre jobban nyűglődött, már az álmosságtól is, úgyhogy gyorsan csináltam egy kis tápszert és 15:15-kor letettem Őket aludni.
Itt tartunk most....
Még mindig azt mondom jól telt a napunk eddig, nem lehetnek kisangyalok - pedig lehetnének! - ennyi nyekergés még belefér.. :)
Később még jövök, gondolom most már csak este, ha letettem Őket aludni. :)
Az alvásidejüket nem használtam ki sajnos az ebédjük elkészítésére, épp előtte fogtam hozzá, ahogy ébredtek... de nem voltam késésben, 13:15-kor már etethettem is, de a kaja már kész volt korábban is, csak hűlnie kellett. Persze jeleztek már, hogy ennének, a szokásos "nyaminyami"-val. :) Kaptak pár kölesgolyót, közben hívott Mama is, az Ő hangját is hallhatták a kihangosított telefonomból. Livike köszönt is, hogy "szia" vagyis csak így hangzik, de ha telefont lát, vagy fog, egyből mondja. :) Mindketten érdeklődve nézték a telefont, hogy honnan jön a hang. :)) Levike még a zsebembe is belenyúlt, ahol a telefonom szokott lenni. :D
Mamával minden OK, a szállásuk kissé -hogyismondjam- egérlyuk, szóval kicsi és padlásteres, de az összes szoba közül ez volt a legjobb, amit tegnap este nem akartak elhinni, amíg ma meg nem nézték a többit. Ha már ketten bent vannak a szobában akkor az egyiknek ki kell jönni, mert nem férnek.... tényleg kicsi lehet. :(
Majdcsak eltelik ez a pár nap amit ott kell tölteni.
Az ebédet a szobában kezdtük szaladgálós módszerrel, ezzel Livike meg is evett majdnem egy tálka almafőzeléket (hússal), de Levike az ágyon akart rohangálni (szokás szerint) így betettem a kiságyba, ahol viszont nem evett csak hisztizett, majd röhögve rohangált. Azért, hogy Ő is egyen - mertem remélni, hogy fog is - kivittem mindkettőjüket az etetőszékekbe és ott már Levike is evett, elég jól! Ketten másfél tálkával megettek, szóval nem panaszkodom. :) Túrórudi nincs most, majd hozok, ha eljutok még ma a boltba. Papa még nem ért haza. :(
Kaptak még pogácsát, kölesgolyót és teát is, majd kitettem Őket az utazóágyba árnyékos helyre és játszottunk. Jó játék volt ám! Ők kidobálták a játékokat, én meg igyekeztem a Berci előtt visszaszerezni, lemosni, visszaadni:D Berci mondjuk rendes, mert már nem foglalkozik azzal sem, ha az orra elé dobják a cuccot. Délelőtt viszont megszerzett egy kis csipogós kék akármit, na azt szét is rágta.
Próbáltam mesélni is Nekik könyvből, de nem igazán kötötte le Őket, mint ahogy a képnézegetés sem. Viszont mikor a versben az orr és a fül szó szerepelt és kimondtam, mindketten mutatták az orrukat, fülüket, utána az enyémet is. :)
Lassan telt az idő, 15 óra előtt nem akartam letenni Őket aludni....
Bejöttünk, még itt is játszottunk, de összevesztek a formabedobós vödör tetején... Mama épp akkor hívott, ezzel megint elvoltak pár percig, hogy hallgatták. :)
Levike egyre jobban nyűglődött, már az álmosságtól is, úgyhogy gyorsan csináltam egy kis tápszert és 15:15-kor letettem Őket aludni.
Itt tartunk most....
Még mindig azt mondom jól telt a napunk eddig, nem lehetnek kisangyalok - pedig lehetnének! - ennyi nyekergés még belefér.. :)
Később még jövök, gondolom most már csak este, ha letettem Őket aludni. :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
