2009. november 19., csütörtök

Tavasz...

...van. :)
Kint is, mert megint nagyon jó idő van, de átvitt értelemben kicsit idebent is.
Fél nap új kenőcs használat után már az este sokkal szebb volt Levike feneke (és környéke), reggelre még szebb volt, csak épp ott volt eléggé piros ahol az ébredés után termelt dolog érintkezett a bőrével... Igaz, hogy most megint nem lehet majd tudni, hogy a kenőcs használ-e, vagy az, hogy textil pelus van az eldobható pelenkában.
Jó, egy kissé macerásabb így, mert be kell áztatni, kimosni, kifőzni, megszárítani, kivasalni.... De csak a pisiseket csinálom..... ami nagyon "olyan" lesz azt kidobom..... Nem vagyok finnyás (csak kicsit:) ) de nincs kedvem a sz....-ban nyúlkálni... 1 textilpelusból kijön 4 csík, tegnap csak egytől búcsúztunk végleg, a többit ki tudtam mosni. (többször is volt persze széklete, de nem mind vészes...:)) ) Na jó... kaka téma kivesézve :))
Azt akartam én ezzel kapcsolatban írni, hogy vagy a kenőcs használ vagy a textil... Vagy együtt a kettő, mindegy, csak JÓ legyen már végre, és lehetőleg tartósan, mert a másik kenőccsel is úgy volt eleinte hogy jó lesz, aztán meg mégsem.

A tegnap este és éjszaka határozottan jobban telt mint az eddigiek. :)
Igaz, hogy Levit ki kellett tennem a nagy ágyra még a Jóban rosszban alatt.. :) (általában addigra már kész vagyunk a fürdéssel, jó esetben el is alszanak...)
Viszont nem kellett altatgatni, eleinte elnézelődött úgy, hogy én az ágy másik végén ültem (néztem a filmet:)) ) de utána odafeküdtem mellé, megfogtam a kezét és szépen elaludt... :)))

Éjszaka se kellett felkelni hozzájuk, Levi egyszer felébredt már reggel 5:30-kor, de elég volt, hogy odamentem, visszafordítottam, mert hason volt:)) szerintem nem fért megfordulni.... símogattam kicsit meg amennyire tudtam odabújtam hozzá (nem egyszerű behajolni a kiságyába:) és vissza is aludt. Livike ébresztett bennünket (hát ki más:P) 6:50-kor, nem volt mit tenni, kelnem kellett mert addig dumált meg sikítozott hogy nem lehetett már tovább aludni Tőle.. :)

Mivel szép idő van, 10:20 óta kint vannak a babakocsiban, remélem jó sokat alszanak megint. Biztos, hogy a jó levegő nagyon sokat jelent. Ha majd esik a hó nem tudom hogy tesszük ki Őket...:( Pedig akkor is ki kell, de majd megoldjuk valahogy, most szerencsére nem úgy néz ki, mintha esni akarna a hó. :) Bár amilyen szeszélyes az időjárás, bármi lehetséges. Tegnap se gondoltam ilyenkor, hogy esni fog az eső, mégis esett.
Na megyek, próbálom magam hasznosabbá tenni, mint hogy csak itt üljek. (pedig milyen jó lenne....) de előbb teszek fel pár képet amiket tegnap délután csináltam. :)

2009. november 18., szerda

Kreatív cím: képek :)


Bár az előző bejegyzés címe se volt valami fantáziadús. :)
Hát ez vagyok én. Soha nem voltam jó ebben, hogy pár szóban tudjam összefoglalni, hogy miről is fog szólni a következő iromány...
A kép aláírásokkal ugyanez a helyzet, már pedig most azok jönnek.
Lesz még Livikéről is pár kép, még az előző adagba valók, csak onnan kimaradtak. :)



2009. november 16.
Livike forgolódik, jó darabig a takaró se esett le Róla. :)




Kis pihenő..:)




"Elég volt a forgolódásból, játszok egy kicsit :)"




Még mindig aznap, de már délután.
Levike Mama ölében.
Csak így, vagányan:)




Minek az a pulcsi, csak akadályoz a mozgásban :)




"Ez mindig így lehetne, hogy ne legyen a fenekem lent! :))"




"Jóó kedvem van! :)"



Tapsi....



....tapsi :)



Mamához bújva lenni jó. :))



"Álmos vagyoook! :("
(Pedig még csak 18 óra volt... ilyenkor a nehéz,
hogy már ne aludjanak el fürdés előtt.)




"Apával játszunk, csak itt már elfáradtam:)"
Jellemző, hogy már megint ki van kézben. :D




2009. november 17.
Levike elaludt a gyümölcsevés előtt, itt épp felébredt.
Nagyon jó kedve volt, készült is pár kép.
Íme csak így, ömlesztve:














 
 Ez a kép ugyanakkor készült Livikéről, aki MÉG aludt,
de hamarosan felébredt és ettek mind a ketten. :)

Ennyi. :)

Szerda

És persze pár szó a kedd estéről is, bár tudom ezek nem fontos dolgok, mégis leírom, hisz' magamnak is írom, hogy később is tudjam mikor mi történt. :))

Most jut eszembe, az este írtam. :) Utána már nem volt semmi különös, Livike ébredt 3:15-kor, tisztába tevés, mert teljesen át volt ázva, még a bodyját is ki kellett cserélni.... utána pedig Levike lett rendbe téve 4 órakor, mindketten kajával aludtak reggel 7:10-ig.

Délelőtt nagyon jó idő volt, szinte tavaszias, meleg, napsütéses. Ki is használtuk, 11 órától 13:30-ig kint is voltak a gyerekek a babakocsiban, bár az utolsó 10 percet már idebent töltötték mert elkezdett szemelni az eső. Na, azóta már esik is rendesen, és le is hűlt az idő. :(

Délelőtt leadtam a recepteket a gyógyszertárban, dél körül mehettem a kész dolgokért. Végül 13 órakor hoztam el a kenőcsöt és a rázókeveréket.:) Kíváncsi leszek mennyire lesz hatásos, mert nem volt olcsó dolog.... Sokszor írtam már, hogy fene bánja, csak jó legyen. De legalább LEGYEN JÓ már végre valami, és jöjjön helyre Levike!

Sok mondanivalóm most nincs, ha úgy engedik teszek fel még képeket, de azt egy másik postba. :)

2009. november 17., kedd

Bőrgyógyásznál voltunk...+ a mai nap. :)

Most azt már nem sorolom, hogy hétfőn este se volt egyszerű az elalvás, mindkettőjüket altatni kellett. Úgy néz ki, ez mostanában már csak így lesz. :(
Levivel mondjuk már tényleg nem tudtam mit csináljak, mert sehogy nem volt jó Neki... de azért éjfél körül mégiscsak sikerült elaludnia.
Éjjel, vagyis inkább reggel volt az már (5:20) Livihez kellett felkelni, gyors kaja készítés és alvás 7-ig. :)

Reggel Levike nagyon vakarta (volna, ha hagyom) a hasa alját amikor tettem tisztába.
Szegénykének már viszket is! Bekentem Antivakarinnal meg adtam Neki Fenistil cseppet is. Hogy attól, vagy egyébként is úgy lett volna nem tudom, de a gyümölcs evés után aludt egy hatalmasat kint a babakocsiban, 3 órát! :)

Délelőtt a háziorvos telefonon javasolta, hogy menjünk el maszek bőrgyógyászhoz, mert emígy nincsen gyerek bőrgyógyászat.. mármint beutalós. Mondjuk ezt nem hiszem, hogy nincs, de lehet, hogy jobb volt így, nem kellett várakozni a betegek között, stb... mindennek van előnye. :)

Este 17:45-re mentünk, nem kellett várni. :)
A doktornő ránézésre mondta, hogy ez NEM GOMBA! Végre egy jó hír :) "csak" pelenkakiütés, irritáció, de ez kenőccsel és rázókeverékkel amit kiírt hamarabb gyógyítható mint ha gombás is lenne. Ja és tegyünk textilt a pelenkába.
Hmm.. egyelőre négybe lett vágva egy textilpelus, azt tettem bele éjjelre a pelenkába. Az illatosított fürdetőt meg hintőport kerüljük, de főleg a Johnsont... Annak idején a védőnő egyből száműzetni akarta ezeket a termékeket, de a fürdetőt legalábbis használtuk, hogy hát nem árthat az, annyian használják, mert régi márka, stb. Lehet, hogy tudott valamit? Bár Livikének semmi baja. (kop-kop) :)
Adott "ajándékba" valami német fürdető olajat, ez olyan orvosok kapják termékminta cucc, meglátjuk milyen lesz.
Sajnos a kenőcsöt és a rázót nem tudtuk már kiváltani, de holnap a gyógyszertárban fogok kezdeni. Nem az 5 percre lévőben, mert ott nem keverik ki azonnal csak délutánra, hanem a 15 percnyi távolságban lévő gyógyszertárba megyek amit a doktornő is javasolt. Csak Ő úgy tudta, hogy este 7-ig van nyitva, de tévedett, 6-ig volt. Na de ezen az egy éjjelen talán már nem múlik.

Még mindig nem tudom miért jött ez ki Levikén. Gyakran cseréltük eddig is a pelenkáját, tisztán van tartva, stb.. Ennyivel érzékenyebb lenne, mint Livi?

Livike egyébként nagyon élénk volt most este fürdés után. Alig akart elaludni, ott hancúrozott a nagy ágyon, forgott, tekergett, még "kutyázott" is :))) Ezt eddig még nem csinálta. Úgy már hintázott, hogy jobbra-balra billegett, de most előre-hátra csinálta, igaz, a fejét belefúrta a paplanba, akkor lehet, hogy ez nem is az. Na nem baj, határozottan gyorsabban forog mindenfelé mint pár napja.
Levike is fejlődik, most már szinte mindig arra megyek be ha a kiságyban van, hogy hason fekszik.. Eddig csak háton volt és forgott fejjel lefelé meg keresztbe, most már ott is megfordul, meg ha lent van a földön, ott is gyakran hasra vágja magát és vissza is. Majd csak utól éri már Livikét, egyszer csak megtanul Ő is mindent, és még mennyi minden előttük áll! :) Meg előttünk.... :D

Na jól van, megyek, hamar reggel lesz, aludni kellene egy kicsit. :)

2009. november 16., hétfő

Végre képek! :)


Rég tettem fel képeket, de mint nemrég írtam, nem is volt mit feltenni.
Most van, sőt még lesz is, de egyelőre ennyi...




2009. november 7.
Reggeli után jókedvűen :)




Ez a kép már este felé készült a játszószőnyegen.




Igaz, hogy az ágyon kicsi a hely, Livike forogni akar,
Levi pedig útban van. :)




Sikerült megfordulni!
Közben megy a berregés... :)




2009. november 16.
Ezeken a képeken csak Livi van, mert Levi a kiságyában aludt délelőtt.
Itt épp készül megfordulni, de azért nézi, hogy fényképezek :)




Úgy tűnik a nagy placc is kicsi Livinek, mert sikerült róla legurulni.
Legalább leesni nem tud. :)
És persze, mindig van valami érdekes, itt épp a hordozó, amit meg kell szerelni. :)




Hencsergés... :)




Fordult Ő tovább is, egész be a játszószőnyegre,
de azok a képek nem sikerültek...
Leviről is lesznek képek hamarosan,
nehogy Ő kimaradjon valamiből. :)

Ennyi :)