Ahogy azt ígértem, ha lesz időm és valami amit írjak is, (bár azt én mindig tudok) , akkor jövök!
Sok minden nem történt, ami volt az sem annyira érdekes.
Vasárnap este a szokásos mese nézés, majd 09:00-óra körül átkapcsolják a Tv-t a Muzsika adóra és 5-perc általában és alszanak!
Én nem tiltom, hogy ne nézzék azt a mesét amit néznek a Carton Network adón, ami kicsit nagyobb gyerekeknek szól, de a Minimaxon attól sokszor csúnyább mesék vannak. Beleálmosodnak és azután nem kínlódnak, hanem elalszanak maguktól.
Vasárnap éjszaka, hétfőre virradóra nem volt annyira veszélyes a helyzet mint vasárnap reggelre.
Fent voltak párszor, de mindig visszatudtam aludni.Kezdem már lassan megszokni ezeket a felkiabálásokat és nyüzsiket, és kicsit jobban viselem. Vagy csak egyre fáradtabb vagyok és jobbakat alszom! :)
Reggel ébredés után, 06:30-volt a Levié, Livike utána 5-10 perccel. Levi addig a telefonommal játszott, hogy ne zavarjon senkit. Kivételesen Papa is aludt még..! Fáj a feje napok óta, és eléggé nyomott, bágyadt! :( Nem tudom, hogy mi ez nála, nagyon ritkán fáj a feje, így meg még soha nem is fájt neki, ahogy mondja.
Miután Livike is felébredt, ugrottak ki az ágyból és mentünk át hozzájuk öltözködni, mert minden ilyesmit ott csinálunk. Ott fürdenek, ott van minden ruházatuk, semmit nem hordunk át.
Rendbe is szedték magukat semmi perc alatt és jöttek vissza hozzánk reggelizni.Kakaó+babapiskóta.
Most erre szoktak rá, mert Papa évek óta teával eszi a babapiskótát és ők is kérnek ilyenkor, csak nekik kakaót adok. Elindultak az Oviba, Papa vitte őket. Minden rendben zajlott és olyan csendben, hogy azt sem tudtam, hogy léteznek! :) Nagyon jó gyerekek továbbra is, ami meg néha van, azt meg sem említem... :)
Hétfő délután együtt mentünk értük, mert menni kellett vásárolni az Interspárba és az Oviból egyenesen odamentünk. Nagyon ügyesek voltak, vették ki a bevásárló kocsit a helyéről és tolták be együtt. :)
Megvettük amit kellett, semmit nem követeltek, tolták szépen a kocsit a pénztárhoz.
Megérkeztünk haza, kipakoltunk, majd kimentek még játszani.
Vacsora, majd mentek fürdeni.
No, itt azért nem volt egészen problémamentes a dolog! Lívia lement jóval előbb, hogy mossa a kádat, és engedi a vizet, majd fürdik. Én mosogattam vacsora után, pakolásztam, majd gondoltam, hogy már készen lehet, mondtam a Levinek, hogy menjen Ő is, és fürödjön. Nagyon nem akart most menni, hogy gyere Te is alapon várakozott még kicsit. Mondtam, hogy addig megágyazok, szaladjon gyorsan, hogy megint csak csupa jókat tudjak írni ha lesz majd időm. Erre ment is szó nélkül.
Eltelt már egy fél óra és a két gyerek még sehol, kimentem hát és megnéztem, hogy mi is folyik odalent. Gondoltam, hogy valami rendetlenség lesz már, túl sokat voltak már jók.. :) Ahogy nyitottam az ajtót, már mondja a Levi a fürdőkádból a Livinek aki szintén a kádban volt még, hogy, ajjaj, ezért most kapunk..! :) Nagyon nehezen tudtam magam visszafogni, hogy ne nevessek, de erőt vettem magamon és elővettem a szigorú arcomat! :) Csak nálunk szoktak együtt fürdeni, náluk csak kicsi korukban volt így, akkor még fértek a kádban. A lényeg, hogy Levi ment fürdeni és a Livike még nem volt készen, és nem jött ki a kádból hiába kérte a Levi, így belement Ő is, hogy akkor majd kijön a Livi. De, nem! :) Elkezdték egymást pancsolni, fröcskölni, meg fürdetni egymást! Hajmosás vasárnap volt, és tegnap is... :) Megmosták egymást haját, hogy biztosan leizzadtak és legyen jó illatú...! Nagyon nehezemre esett bármit is mondani, így csak annyit mondtam, hogy három, amit nagyon jól tudnak, hogy mit jelent. (Azonnal ugrás és tenni a dolgát.) Mind a kettő gyorsan lemosta magáról a habot, hajukat letusolták és ugrottak ki a kádból. Kértek engem, hogy töröljem meg a hajukat és én persze ezt nem hallottam, mert nem akartam, csak ültem a széken és vártam, hogy mit is fognak majd csinálni. Megoldották a problémát, ami egyáltalán nem volt probléma.:) Megtörölték egymás haját, elővették a hajszárítót, ami még nem volt kihúzva a konnektorból, így tudták használni és megszárították egymásnak. Gyorsan pizsire öltöztek és orrszívás, majd irány hozzánk. Én még feltöröltem utánuk, mert az elmaradt, pedig nagyon ügyeltek a rucikra, törölközőre, hogy minden a helyén legyen..csak ez elkerülte a figyelmüket.
Kb. 5 percet voltam még lent, kikészítettem a kedd reggeli ruháikat az Ovira és jöttem be. Gondoltam, hogy itt is rendetlenkednek, de nagyon meglepődtem a látványtól! Mind a két gyerek fekszik az ágyban, a Tv kapcsoló az én párnámra van téve és nincs bekapcsolva a Tv. Kértek, hogy húzzam le a redőnyt, és Ők kitalálták a büntetésüket, ami nekem eszembe sem volt, hogy mese nézés nélkül alszanak el és most ne legyek bent. Ez nagyon meglepett és legszívesebben mind a kettőt megzabáltam volna, annyira édesek voltak és bűnbánóan néztek, hogy alig tudtam magam visszafogni. Megcsináltam amit kértek és kb. 10 perc sem volt és aludtak. Levi kicsit forgolódott, Ő nem szokott egyedül elaludni sajnos, de végül csak elaludt.:) Livi képes 2 perc alatt is elaludni .
Éjszaka aludtak, néha fel-fel kiabáltak, Levi a szokásos forgolódásával aludt, és sokat bújt mellém, majd másik pillanatban már az ágy másik végében volt. Nagyon nem zavartak most, aludtam, kb. 1-órát ha összesen fent voltam.
Reggel a telefonom 06:30-kor megszólalt, csengő hangom ébredésre, Republictól a Jó reggelt kívánok, de meg sem mozdult egyik sem. :) Aludtak mélyen, majd nem nyomtam le a telefonom, hagytam, hogy végig jelezzen és 5 perc múlva újból szól. Úgy is volt, és akkor már a Livike felébredt és rá pár percre a Levi is. Szokásos gyors elkészülés otthon, majd reggeli nálunk.
Ma én vittem őket Oviba, mert mentem a kisboltba is, hogy hozzak valami reggelit magamnak.
Kaptak egyik Ovis társuktól szülinapi zsúrra meghívót, ami július 25-re szól, 15:00-órára.
Martin nevű kisfiú az egyik játszóházba hívta meg Őket és az egész Ovis társait. Gondolom, hogy amolyan búcsú "buli" is egyben az Ovis társaktól. Livike nagyon örült neki, puszilgatta a Martint, Levi pedig férfias mozdulattal, kezet fogott a kis legénnyel. :) Megköszönték a meghívást és mondta a Livike, hogy Anya biztosan elfog vinni bennünket! :) Vagy Mama, mondta a Levi..de gyorsan ki kellett ábrándítanom, mert nekünk ekkor programunk van. Közel van a játszóház, eltudnak menni ügyesen.
Így ezzel a meghívóval a Levi el is felejtette, hogy én vittem őket, így nem volt hiszti, hogy hazajön velem. Eddig azért nem mertem én vinni, mert tőlem nehezen szakad el. Most ez is megtörtént, hogy simán ott tudtam hagyni! :)
Egyelőre ennyi volt, még max. egyszer-kétszer tudok írni, ha lesz mit és azután már a Lányom írogat.
További szép napot kívánok minden kedves olvasónak!
Üdvözlettel: Edit Mama.
2015. július 14., kedd
2015. július 12., vasárnap
Vasárnapi helyzetjelentés
Este ott hagytam abba, hogy
megfürödtek szó nélkül mind a két gyerkőc.
Ezután megvacsoráztunk és még
egy kis mesenézés volt, majd maguktól átkapcsolták a Tv-t a Muzsika Tv-re, mert
otthon úgy alszanak, hogy az szól, vagyis, inkább csak világít a Tv.
Nem sok
idő volt, kb.5-10 perc és el is aludtak.
Levi kb. egy óra múlva ismét kezdte a
vergődést, forgolódást, keresztbefordulást, felült, dőlt-borult és hasonló
dolgok. Hangosan beszélt, veszekedett valakivel, majd helyeselt és aludt
tovább! :) Ez egész éjszaka így volt, és hogy tuti ne unatkozzak, most a Lívia
is hasonló dolgokat tett. Bár, Ő nem vágott fejbe, meg nem rugdosott, csak
sokat beszélt, felkiabált, sírt, hisztizett. Eléggé sokára tudtam felébreszteni,
kicsit már meg kellett paskolni az arcát, hogy felébredjen. Ekkor kaptam egy
frászt, ahogy emelte a kezét, jó fejbe vágott! :) Nehezen megnyugodott és
lefeküdt, aludt. Sokat forgolódott, felült és beszélt, majd aludt.
Eltelt nagy nehezen az éjszaka,
nekem alig pár órás alvással.
Reggel korán kelt a Levi, alig
05:30-volt. Éhes volt, adtam neki Jó Reggelt kekszet, és áthoztam a Papához a
nappaliba, aki már persze nem aludt. Nem tartott sokáig a nyugalmam, Lívia is
felkelt, mert a Levi és a Papa is elég hangosan beszéltek. Levi tegnap este
elkezdett játszani a Papa kis kézi kamerájával, felvett bennünket és
szórakozott kicsit vele. Összeszerelte a tartóját, és rá a kamerát, mint a
nagyok és videózgatott. Reggel, vagyis korán reggel ismét ezt csinálta és
többször bejárkált a hálószobába is, hogy felvegyen minket Livivel. Nem is
csoda, hogy felébredt a Lívia. Papának nem szokása csitítgatni őket, ha valaki
alszik, mert Ő tud aludni zajban is és nem érdekli, hogy ki alszik, ki nem.
Vagy, nem nagyon érdekli! Reggel nem érdekelte! :( Mérges is voltam...! Mivel
nem aludtam eleget, elég nyűgös voltam délelőtt. Mondtam is mindenkinek, hogy
ne kelljen senkire rászólnom, mert, akkor az durva lesz! Szerencséjükre nem is
kellett. Megreggeliztünk, majd kimentek az udvarra és játszottak, amíg nem volt
nagyon meleg. Közben főztem az ebédet és néha Levi bejött, hogy kamerázzon. :)
Már nem voltam nyűgös, közben felébred a testem is! :)
Most jó lenne, ha alhatnék, de
majd alszom a sárgaföld alatt, ha eljön az ideje! :)
Közben ebédig sakkoztak is.
Lívia tanítja a Levit, de Őt nagyon nem érdekli, hamar megunja. Így Papa
fejezte be a Levi játékát. :)
Alapjában véve minden rendben
volt, jól ebédeltek, szófogadóak, kimentek még játszani, majd most egy öt perce bejöttek és
nézik a TV-t és játszanak valami maguktól kitalált „színházi” darabot! :)
Egyelőre ennyi! Megyek, vasalok
nekik holnapra Ovis ruhákat.
Ahogy lesz valami érdekesség
jövök! :)
További szép napot kívánok!
Üdvözlettel: Edit Mama.
2015. július 11., szombat
Ami délutántól történt eddig
Az ebéd megvolt, nagyon sokat ettek, és jóízűen. Nem
válogattak, éhesek voltak! :)
Továbbra sem tudok mást írni, csak ismételni tudnám magam,
így annyival zárnám le a napot, hogy egész délután el voltak, játszottak, hol
boltosat, hol postásat, hol én voltam a posta és jöttek befizetni, hol meg Méh telep voltam és hozták a kacatokat felvásárlásra. :)
Tényleg nem tudok semmi olyat írni, ami negatívum lenne,
mert nagyon jó gyerekek voltak eddig.
Livike most bejött és kérdezte, hogy mehetek fürdeni?
19:00-óra volt ekkor és érzik az időpontot, mert ilyenkor szoktak fürdeni.
Én nem akartam, hogy ilyen korán már fürdés legyen, de ha Ők így szokták meg, akkor had csinálják. Kimossa a kádat, kiengedi a vizet és magától szépen megfürdik, felöltözik pizsire és majd jön be vacsorázni, ezután fogmosás és mesenézés lesz.
Én nem akartam, hogy ilyen korán már fürdés legyen, de ha Ők így szokták meg, akkor had csinálják. Kimossa a kádat, kiengedi a vizet és magától szépen megfürdik, felöltözik pizsire és majd jön be vacsorázni, ezután fogmosás és mesenézés lesz.
Levi most épp itt áll mellettem és kérdezi, hogy miket írok!
:) Mondom neki, hogy csupa jókat, mert rosszat nem tudok szerencsére! Látni
kellene az arcát, azt a vidám csillogó szemeket, hogy dicsérem őket! Írjam meg
azt mondja, hogy mi mindig jók vagyunk, csak Anya sosem hagy minket így egyedül
játszani, meg, mindig jön, hogy innen is gyertek, onnan is, és ne nyúljatok
ehhez sem, meg semmihez sem! De akkor mivel játszunk? Széttárt karokkal! .....
:)
Mondom neki, hogy Anya félt titeket, hogy valami baj ér, ha
mi nem vagyunk itthon és Ő nem tud vezetni és nem tud orvoshoz vinni és stb...
Igen, de akkor sem kellene annyira félteni minket, válaszolt! Igen, ez igaz, csak nem vagyunk egyformák
Anyával, mondom én..!
Azt tudom, kapom a választ és írom, ahogy mondja! :) Te nem féltesz úgy minket, mert Te is rosszalkodtál gyermekkorodban! :) :) Na, ezen besírok...! :) Honnan tudod Te ezeket? Hát... hallottam, amikor úgy mesélted valakinek. :) Ez igaz, mert tényleg nagyon elevenek voltunk mi is 4-en tesók és én főleg, mert szinte csak fiúkkal voltam körbe véve és ők nagyon elrontottak anno! :) Valószínű, azért is értem meg én jobban, ha Ők "kicsit" belemerülnek a játékba. :)
Most gyerekek, most játszanak, úgy is olyan gyorsan eltelik a gyerek idő!
Azt tudom, kapom a választ és írom, ahogy mondja! :) Te nem féltesz úgy minket, mert Te is rosszalkodtál gyermekkorodban! :) :) Na, ezen besírok...! :) Honnan tudod Te ezeket? Hát... hallottam, amikor úgy mesélted valakinek. :) Ez igaz, mert tényleg nagyon elevenek voltunk mi is 4-en tesók és én főleg, mert szinte csak fiúkkal voltam körbe véve és ők nagyon elrontottak anno! :) Valószínű, azért is értem meg én jobban, ha Ők "kicsit" belemerülnek a játékba. :)
Most gyerekek, most játszanak, úgy is olyan gyorsan eltelik a gyerek idő!
Most Livike elkészült a fürdéssel, és Levi először ment
magától szó nélkül fürdeni.
Nem tudtam, hogy hová megy, de Livike mondja, hogy fürdik a Levi.. :) Micsoda meglepetéseket kapok! :)
Nem tudtam, hogy hová megy, de Livike mondja, hogy fürdik a Levi.. :) Micsoda meglepetéseket kapok! :)
No, abba is hagyom, mert azért csak rá nézek!
Nem, nem nézek rá, mert épp jön, végzett!
Dicséretben részesítve mind a két gyermek és tényleg beigazolódik mindig amit mondok a lánykámnak, hogy amit adsz, azt kapsz!
Dicséretben részesítve mind a két gyermek és tényleg beigazolódik mindig amit mondok a lánykámnak, hogy amit adsz, azt kapsz!
No, azért mégis megyek, mert a végén még a vacsorát is Ők készítik
el! :)
További szép estét kívánok kedves olvasók!
Holnap, vagy amikor tudok,
jövök és megírom még a további eseményeket!
Üdvözlettel: Edit Mama.
2015.07.09-10-11.csütörtök-péntek-szombati események eddig:
Én az Edit Mama vagyok, aki már nagyon rég nem írtam,
szinte nem is tudom, hogyan kezdjem és mi újat is tudnék írni!
Az utolsó bejegyzését olvastam
el a lányomnak, sok mindent nem tudok hozzáírni, de majd próbálkozom
összeszedni a gondolataim! :)
Csütörtökön reggel elvitte a Papa a
gyerekeket az Oviba, én pedig délután elhoztam őket.Ahogy hazaértünk, leültünk, megbeszéltük,
hogy a mai naptól 8-9 napot szülők nélkül töltünk és mivel én már nem vagyok
fiatal, kérem, hogy ne kelljen többször elmondanom semmit, mert én nagyon nem
szeretem a saját hangom sokat hallatni! :) Erre azonnal kaptam egy hozzászólást
a Levitől: Mi szeretjük hallgatni..! :) Mondtam, hogy ismernek, én nem szoktam
kiabálni, háromig számolok, és ha nem történik meg a kérés, akkor mind a kettő
függetlenül attól, hogy ki mit követett el, kapja a fegyelmezést. Ez lehet
fenékre ütés, és akár szájra, ha visszafeleselés történik! Ezen volt
felháborodás, hogy ha csak az egyikük rossz, miért kap a másik is! Mondtam,
hogy azért, mert úgy is együtt találják ki, ami történik, így ügyeljenek arra,
hogy egyiküket sem kelljen megfegyelmeznem. Csütörtöki délután
16:00-tól-20:00-óráig nem is tudtam, hogy léteznek. Lívia bement 20:00-órakor
fürdeni hozzájuk, és már csak akkor jött be hozzánk, amikor készen volt. Ezután
bement a Levente is, bár hozzá már kellettem én is, mert Ő sajnos fél egyedül a
lakásban. Megvacsoráztunk, bőségesen ettek, mert előtte kértek volna
nyalánkságokat, de mondtam, hogy majd vacsorázunk és azután! Persze, hogy már
nem kellett! :) Ez után jött a fogmosás, és ágyazás. Kitaláltuk, hogy egy
szobában fogunk aludni, nem úgy, mint amikor csak egy szombat estét alszanak
bent, hogy egyik velem alszik, (Levi) másik a Papával, (Livi), hanem, most 4-en
alszunk a mi hálószobánkban. Papa külön alszik a nappaliban. Ő sokat fent van,
és Ő sokat TV-zik. Livike szeret, vagyis aludt már úgy, hogy az Apjával otthon
a kisszobában a földön, matracon. Ő ezt választotta, és milyen ügyes is volt,
mert olyan ágyat varázsoltunk össze, hogy ilyen királyi helye senkinek nem
volt! :) Két matrac egymás mellett, (a kiságyuk matracai voltak) alatta egy
vastag paplan duplán, a matracok felett még paplan, majd úgy lepedő és párna,
takaró. Vastag szőnyeg is van a hálóban..(is)..és így nagyon kellemes helye
volt. Ablak bukóra nyitva volt, van, de még így sem fázik, pedig folyamatosan
lerúgják a takarót. Levente pedig velem aludt a francia ágyon. Ez az éjszaka
nem sikerült valami jóra, nem volt semmi extra, betegség ilyesmi.. csak a Levi
nagyon sokat forgolódott, rám feküdt, hol szájba vágott, hol fejbe, hol a
hasamba rúgott, hol a hátamba, és nem sorolom! Aki már aludt kisgyerekkel az
tudja! :) Szóval, csütörtök éjszaka nekem kb. 3-órás alvás volt, de lehet, hogy
csak 2-óra. Elérkezett a péntek reggel. Pikk-pakk összekapták magukat, ami
persze otthon nem így van. Amikor mindennel készen voltak és maradt még idő az
Oviig induláshoz, addig nézhették a reggeli meséjüket. Kb. 15 percük volt, de
szó nélkül kikapcsolták a Tv-t és a Papa vitte őket ismét az Oviba. Minden
rendben volt, délután együtt mentünk értük, és nem jöttünk haza, hanem, mentünk
a városba. Mivel úszni járnak, és igazából reklám szatyrokban hordják a fürdő
cuccaikat, amit a Papa persze nem szeret, így bementünk egy üzletbe és vettünk
két kis sporttáskát nekik. Livikének egy strandpapucsot, mert egy eléggé
kopottasba járt eddig. Levi egy pólót kapott, mert neki van papucsa. Eltelt a
délután, hazajöttünk 18:00-után és kicsit még játszottak, majd jött az esti
program. Most előbb volt a vacsi, és azután Lívia ment magától megint fürdeni,
addig mi lepakoltuk az asztalról Levivel a vacsora maradványait, elmosogattunk
és addigra Livike készen is volt. Mentünk a Levivel is fürdeni, majd még egy
kis mesenézés, és én ebbe bele is aludtam. Eléggé fáradt vagyok mostanában, és
így nekem sikerült elsőnek elaludnom. Arra egyszer felébredtem, hogy a Levi
szólítgatja a Livikét, hogy legyél már csendbe, a Mama alszik. Te is aludj, már
én is álmos vagyok.. ! Ez volt 21:00-óra magasságában. (Levi) Persze, ezek után
én már nem aludtam újból el, csak úgy csináltam, de hatásos volt, mert mind a
kettő 5 perc sem volt, el is aludtak. Valameddig néztem még a Tv-t, majd újból elálmosodtam
és hajnali 02-kor ébredtem fel, hogy mennem kell pisilni, :), és a Levi ugyan
úgy aludt még abban a pózban, ahogy elalváskor. Ezek szerint meg sem moccant
addig.
Livikét betakargattam, de semmi
perc alatt le is rúgta, így hagytam takaró nélkül. :) Lefeküdtem, majd hajnali
4-kor ismét felébredtem, de akkor sem a gyerekekre, hanem, hogy a szomszéd megy
el és pittyegtette az autója riasztóját. Levi akkor már másik pózban aludt,
megfordult a másik oldalára. Reggel 06:00-kor viszont már arra ébredtem, hogy
belém furakszik, bújik hozzám, a takaróm alá.. :) Kicsit még aludtunk, kb.15
perc volt, Ő inkább pihent, és akkor szólt, hogy felkel, és átjön a Papához a
nappaliba. Mondtam, hogy rendben van, csak csendben legyen, hogy a Livike még
tudjon aludni. Nem is volt semmi baj, aludtam még én is, reggel 07:00-kor
ébredt a Livi és akkor keltünk fel. Gyorsan összekaptuk magunkat, mert menni
kellett a piacra. 07:30-kor már bent is voltunk a piacon. Bevásároltunk, majd
megreggeliztünk a piacon, lángost ettünk. Miután végeztünk,hazajöttünk, elpakoltuk a vásárolt dolgokat, és elmentünk bicajozni a Zagyvára
a Zúgóhoz. Visszafelé jövet egy jól megérdemelt gombóc fagyival zártunk a
Zagyva cukrászdában. :) Hazajöttünk, és mindenki talált magának elfoglaltságot.
Livike rajzolt, Levi megszerelte a távirányítós autóját, Papa olvas a neten, majd sakkozik a gyerekekkel, én
pedig írok... :) Most még sakkoznak, én pedig befejezem az írást, mert gyorsan
megcsinálom az ebédet. Fele már készen van, csak a másodikat kell gyorsan
elkészíteni.
Eddig nagyon jól viselkednek, egymást nevelik, és magukhoz képest még csendesek is! :)
Eddig nagyon jól viselkednek, egymást nevelik, és magukhoz képest még csendesek is! :)
Ennyi volt eddig! Ahogy tudom,
majd folytatom az írást!
További szép napot kívánok a
kedves olvasóknak és jó 7végét! :)
Üdvözlettel: Edit Mama
2015. július 4., szombat
Ovis ballagás - ...és egyéb események röviden. :)
Megint eltelt két hónap mióta utoljára írtam. Az a baj, hogy laptopom vagy gépem még mindig nincs, ezen a kicsin ami van, meg alig lehet írni. Valamivel gyorsabb azért, mint telefonról. Ha bent vagyok Mamáéknál, akkor meg nincs idő blogot írni. Tudom, ne keressek kifogásokat, írjak... már ha van még egyáltalán valaki aki olvassa. :D
Szóval... megyek időrendben naptár szerint, a címbe csak azért írtam a ballagást elsőnek, mert mégiscsak egy mérföldkő a gyerekek életében.
Legutóbb az Anyák napjánál tartottam. Most sem volt ovis műsor. Volt betanult vers itthon mondása, ami szép szivecskés papírra lett leírva - puskázásra, ha elfelejtenék - és egy kis plüss-szerű drótból hajtogatott virág. :) Ügyesek voltak! :)
Május 6-án volt Papa (Apukám) 60. éves! :) Mivel akkor Ők épp Olaszországban voltak három napos szakmai eseményen (ebből 1-1 nap buszos utazás volt), így 9-én, szombaton ünnepeltük meg. Egyébként is hétvégén szoktuk tartani a születés- és névnapokat akkor is, ha hétközben van eredetileg. Itt voltak a Dédi Mamák, ebédeltünk, tortáztunk, a szokásos dolgok voltak. :)
Közben zajlott az ovis ballagás szervezése. Idén először rábízták néhány szülőre az egészet. Torta, díszítés, tarisznyák és belevalók, óvónőknek, dadusoknak közös ajándék, stb... Mivel vegyes csoport lett a rendszer így a harmadik évre, minden csoportból voltak ballagók, volt ahonnan 6-an,de volt ahonnan 9-en ballagtak. Emiatt (is) minden költséget mi, szülők álltunk. Nem ám csoportpénzből, mint eddig csinálták! Na mindegy is már, elmúlt.
Majd mindjárt írom milyen volt, csak közben volt más is. :)
A Gyermeknapi városi dolgokat kihagytuk, itthon persze kaptak apróságokat... Jahh... olyan régen kérték már reklám alapján azt a bizonyos kézzel megfogható buborékfújót! Mármint a buborékot lehet megfogni, a fújót a hagyományos esetében is meg lehet... :D Na, gondoltam veszek Nekik. Neten rendeltem, mert annyi időm nem volt, hogy bemenjek a Régió játékboltba, amúgy ott nem is lett volna, ahogy néztem az oldalukon.... Örültek is nagyon a gyerekek! Azzal nem számoltunk, hogy miután mégis szétmennek a buborékok, a helye az olyan lesz kb mint a .... hogyismondjam, orrváladék más szóval. :D A járda olyan lett, mintha egy csomó csiga nyoma lett volna rajta, csak nem vékony csíkban, hanem foltokban. :) Azért még napokig elvoltak vele, persze mára már feledésbe merültek a kis színes tégelyek. :((
Május 31-hez köthető még egy esemény, mégpedig Levike életében fontos: kiesett az első tejfoga, a jobb alsó 1-es! :) Gyorsan lefényképeztem csak úgy egy papírtörlőn, gondoltam majd csinálok még jobb képet is bent a barna ablakpárkányon, ahogy Livike fogainál is csináltam, erre eltűnt a fog! Biztos leesett, és mivel nem lett meg, csak arra tudtunk gondolni, hogy a Berci ehette meg. :( Előtte épp ebédeltünk, dobáltuk le neki a csontot, miegymást, gondolom azt hitte az is kaja.. :((( Így mégis az az egy kép maradt meg az utókornak, egyelőre facebookon van, de majd EGYSZER ide is felkerül minden kép!
Június 4. csütörtök. Ovis évzáró és gyermeknap volt ezen a napon. Volt táncos-éneklős műsor népviseleti ruhába öltözve, nagyon ügyesek voltak a gyerekek! :) Légvár, egyéb udvari játékok, büfé, stb... Nem maradtunk túl sokáig, mert Judit (a fodrász) csak úgy tudta elvállalni a gyerekeket, ha 17 óra körül megyünk. A ballagásra mindenképp szerettem volna, ha Levikének levágják a haját. Végül Livikének is le lett vágva áll alattig érőre és lett frufruja is. Ha lehet, még nehezebb vele bánni, mint eddig... csúszik szét, itt-ott nem ér bele a gumiba, stb... de legalább a vége már nincs meg, ami már el volt töredezve és nagyon gubancolódott. :)
Június 5. péntek. Eljött a nap, elballagtak a gyerekek az oviból. Hivatalosan itt vége.... Persze még július 17-ig továbbra is járnak, bár az iskolai szünet beköszöntével jelentősen csökkent az oviba járó gyerekek létszáma. Volt műsor, versek, búcsúzók, részleteiben már hallottam, mert itthon is gyakoroltatni kellett, de egyben volt az igazi. :) A plüss figurás virág most a "menő", így azt kaptak... :) Tőlünk száraz virággal készültet kaptak, delfin és kutyus volt egyikben és másikban, Mamáéktól olyat, amiben szív alakú lufi volt és élő virág. :)
Június 12-13-14-én volt a Veterános Túra, ami most csak a tagoknak és családtagjaiknak lett megrendezve, nem jöttek most idegenek az ország minden tájáról. Az indulás napján kb fél órával azelőtt, hogy indulni kellett, Papa kitalálta, hogy vigyék el a gyerekeket is. Ez eddig nem is baj, leszámítva, hogy azért egy három napos távollétre készülni kell, ruhák, stb.. épp akkor teregettem ki a mosott ruhákat, benne persze a "normálisabb" ruháikkal... ami nem száradt meg, azt elvitték úgy, és majd megszáradt. :) Persze nem kellett minden, de direkt pakoltam 1-2 pólóval, rövidgatyával többet, mint ami kellett, sose lehet tudni alapon. :)
Tiszafüred volt a cél, előtte még megálltak több helyen, másnap mentek tovább Poroszlóra meg én már nem tudom hova... Ökocentrum, csónakázás, strandolás, stb... szóval tartalmasan telt a hétvége. :)
Nekem kb annyira, hogy amit lehetett kimostam... ágyneműhuzatokat, törölközőket, kiszellőztettem az ágyneműket, takarítottam, stb...
Június 17-én Papa javaslatára elkezdtünk járni úszásoktatásra. Mármint a gyerekek tanulnak. Most voltak ötödjére, bár minden hétköznap van oktatás, nekünk mégis kimaradt két hét, mert a hideg, rossz időben nem akartunk menni, valamint volt olyan nap, amikor Papa nem ért rá elvinni bennünket.... Mivel két külön nemű gyermekről van szó, így ketten kell mennünk, Papa megy Levivel a férfi oldalra (öltöző), Livikével pedig én megyek a a női részre. Eleinte betettem szekrénybe a cuccot, de már nem teszem, mert mióta meleg van nem viszünk köntöst, és még a kocsiban átveszik a papucsot, kevesebb a holmi. :)) Amúgy elég fura nekem ez a beléptető rendszer...Régen volt egy forgóajtó, mentél aztán jólvan... Most meg eleve két irányba lehet bemenni, bent az öltözőben vannak szekrények, ha mégis betesszük a cuccot, akkor meg kell jegyezni a szekrény számát, visszafelé azt kell bemondani a "néninek", Ő kinyitja és ennyi. Ebben a részlegben vannak a zuhanyzók, WC-k, öltöző fülkék, de lehet a szekrények közötti padokon is öltözni. Van 5-6 db hajszárító, amit csak maximum fokozaton lehet használni, mert amúgy alig fúj, így viszont forró... mégis alig szárad a Lány haja, valószínűleg a sok párától ami bent van... Nem is ezt akartam mondani a beléptetéssel kapcsolatban... A pénztárnál kérjük ugyebár a jegyeket. (ki hitte volna!:D) nade... van a gyerekeknek úszásoktatás/táborozás..stb-re jegy,ez 620 Ft. Ezzel persze nem mehet, csak a tanmedencébe. Ez olyan, mint a nagy hidegvizes úszómedence, csak kisebb, nem olyan mély (felnőtteknek derékig ér) és 28 fokos, ha jól láttam kiírva. Van nekünk kisérőknek egy 200 Ft-os jegy, amivel kb annyit lehet csinálni, amit jelent. Látogatni, gyereket kisérni. Nem fürdeni. Mégis sok anyuka, nagymama aki kiséri az úszni tanuló gyermekét simán benne van a medencében... Na jó, van aki megveszi a teljes árú belépőt, mert hallottam, hogy beszélték, de szerintem van, aki simán használja az egész strandot a látogatói jegyével. :) Nincs karszalag, nincs semmi megkülönböztetés, egyedül a jegy van, amit ugye általában eltesz az ember, nem hordja magával. Most, hogy ilyen nagyon meleg idők vannak, rajtam volt ugyan a fürdőruha felső, de még a pólót sem mertem levenni... bevizeztem karom-lábam a tusnál és kész.. pedig milyen jó lenne belemenni..:))))
Na de hogy azt is írjam már, hogy haladnak....! Ügyesek, egyre jobban megy, most a rövid távú siklásnál tartanak, nem nagyon haladnak, mert 10-12 gyerek is van Tibi bácsinál egy időben.... majd úgy 17 óra felé, amikor kevesebben vannak, akkor van több ideje... Eddig még minden alkalommal volt olyan gyerek, aki új volt tehát kezdték a 3 mp-re víz alá bukás, stb... gyakorlását, amikor javarészt rá figyel az oktató, a többieknek csak kiadja, hogy éppen mit csináljon. A mieinknek általában deszkával lábtempózás van kiadva. :)) Elvileg 15 alkalom alatt meg szeretné tudni tanítani Őket Tibi bácsi, na majd meglátjuk.. ! :)
Június 24-én voltunk utoljára logopédusnál a nyári szünet előtt, következőleg majd augusztus végén kell menni, Levikének hiányzik még az "r" eredeti formája, az ajakperdítéses már megy, de az nem az igazi... Livikének már minden oké, ha odafigyel.. Most már csak a nyávogásról kellene leszoknia, de az nem logopédiai feladat.)
A következő dolog nem a gyerekekről szól, dehát a család ügye, úgyhogy írom... június 25-én Pistinek olyan szinten becsípődött a dereka, hogy fel sem tudott kelni az ágyból, ez csütörtök volt, akkor még nagyon nagy kínok között felkelt, bement dolgozni, nem tudott a váltó társa bemenni helyette... na ezt a napot nem kellett volna így csinálni, akkor talán megússza a következő 4 nap fix fekvést! Pénteken már egyáltalán nem tudott felkelni, az ágyban úgyahogy mozgott, de a terhelést nem bírta... Vasárnap este Mama szólt a csontkovácsnak, aki a gyerekek fülét és Papa derekát is szokta kezelni, hogy ha tud jöjjön el... Én nem akartam hétvégén hívni, de ha jött, hát annál jobb! Nagyon nagy kínlódással, de kiszedte a becsípődést, még Ő is beleizzadt! Felkelni még hétfőn sem tudott Pisti, így megint következett egy kezelés, kedden már végre sikerült kis időkre felállni, járkálni, de a harmadik kezelésre autóval mentek el Papával. Ha már ott volt, Őt is megkezelte. :) Hát... én komolyan féltem, hogy kórház és műtét lesz a dolog vége, de szerencsére nem kellett ilyesmi. Először amíg még nem jött ki vasárnap, tettünk a derekára mézet és káposzta levelet, majd betekertük folpack-kal körbe, mikor levettük eltűnt a méz... :))) (telefonon javasolta, hogy addig is legyen valami rajta)
Később a kezelések után Fekete Nadálytő krémmel kellett bekenni a kérdéses területet és úgy betekerni fóliával, ezt reggel-este még most is csináljuk, plusz innia kell Vese Meridián teát, merthogy vesehomokja is van, ami a csontkovács szerint szinte mindenkinek van, mert senki nem iszik annyi folyadékot, amennyi szükséges a vesének....
Kicsit húzós volt ez a pár nap, ennivaló, innivaló, minden legyen bent, mosdatás, stb... Ja és a gyerekek is itt voltak persze délutántól.... :) Bár csak fürdésre jönnek be mostanában, de akkor is....
Jajj, el ne felejtsem már!
Július 1. szerda: Levikének kiesett a második tejfoga, a bal alsó 1-es! Ez a fogacska meg van, persze a Fogtündér elvitte... :)) (a Fogtündért is elvihetné már valaki..:D Továbbra sem tetszik ez a szokás...)
Nna... lassan utolérem magam...
Ja, még egy fontos csqládi ügy van, ami Mamát (Anyukámat) érinti, ez pedig az, hogy bekerült a válogatott keretbe, magyarul augusztus 20-án utazhat Argentínába, a XX. Szervátültetettek Világjátékára! :)) Nehezen, de csak sikerült! Nagyon kevés sportoló mehet idén, nincs pénz... :( Naja..erre nincs:((( Reméljük sikerül hozni a két éve Dél-Afrikában elért eredményeket, de természetesen, ha rosszabbul sikerül akkor is nagyon büszkék leszünk Rá! :))
Ha minden jól megy, jövő hét csütörtöktől megyünk nyaralni.:) Most csak sátras, Tisza-partos, "kietlenes" pár napra futja.... csak legalább jó idő lenne, de sajnos pont akkorra jósólnak változást, hát ha esős és viharos idő lesz, nem tudom hogy bírom...minden sátrazásnál ettől féltem, meg is úsztuk eddig, egyszer volt csak eső, bár akkor egész éjjel és másnap végig... Na majd meglátjuk milyen lesz.
Remélem Mama jön helyzetjelenteni, ha mást nem, a blogot mindig megnézem telefonról. :))
Azt hiszem mára ennyi, ha mindig írtam volna időben, legalább 10 bejegyzésem lenne... :) Most van egy, de az jó hosszúúúúúúúú, de ha már itt tart az olvasó, akkor megnyugodhat, befejeztem! :)
Szóval... megyek időrendben naptár szerint, a címbe csak azért írtam a ballagást elsőnek, mert mégiscsak egy mérföldkő a gyerekek életében.
Legutóbb az Anyák napjánál tartottam. Most sem volt ovis műsor. Volt betanult vers itthon mondása, ami szép szivecskés papírra lett leírva - puskázásra, ha elfelejtenék - és egy kis plüss-szerű drótból hajtogatott virág. :) Ügyesek voltak! :)
Május 6-án volt Papa (Apukám) 60. éves! :) Mivel akkor Ők épp Olaszországban voltak három napos szakmai eseményen (ebből 1-1 nap buszos utazás volt), így 9-én, szombaton ünnepeltük meg. Egyébként is hétvégén szoktuk tartani a születés- és névnapokat akkor is, ha hétközben van eredetileg. Itt voltak a Dédi Mamák, ebédeltünk, tortáztunk, a szokásos dolgok voltak. :)
Közben zajlott az ovis ballagás szervezése. Idén először rábízták néhány szülőre az egészet. Torta, díszítés, tarisznyák és belevalók, óvónőknek, dadusoknak közös ajándék, stb... Mivel vegyes csoport lett a rendszer így a harmadik évre, minden csoportból voltak ballagók, volt ahonnan 6-an,de volt ahonnan 9-en ballagtak. Emiatt (is) minden költséget mi, szülők álltunk. Nem ám csoportpénzből, mint eddig csinálták! Na mindegy is már, elmúlt.
Majd mindjárt írom milyen volt, csak közben volt más is. :)
A Gyermeknapi városi dolgokat kihagytuk, itthon persze kaptak apróságokat... Jahh... olyan régen kérték már reklám alapján azt a bizonyos kézzel megfogható buborékfújót! Mármint a buborékot lehet megfogni, a fújót a hagyományos esetében is meg lehet... :D Na, gondoltam veszek Nekik. Neten rendeltem, mert annyi időm nem volt, hogy bemenjek a Régió játékboltba, amúgy ott nem is lett volna, ahogy néztem az oldalukon.... Örültek is nagyon a gyerekek! Azzal nem számoltunk, hogy miután mégis szétmennek a buborékok, a helye az olyan lesz kb mint a .... hogyismondjam, orrváladék más szóval. :D A járda olyan lett, mintha egy csomó csiga nyoma lett volna rajta, csak nem vékony csíkban, hanem foltokban. :) Azért még napokig elvoltak vele, persze mára már feledésbe merültek a kis színes tégelyek. :((
Május 31-hez köthető még egy esemény, mégpedig Levike életében fontos: kiesett az első tejfoga, a jobb alsó 1-es! :) Gyorsan lefényképeztem csak úgy egy papírtörlőn, gondoltam majd csinálok még jobb képet is bent a barna ablakpárkányon, ahogy Livike fogainál is csináltam, erre eltűnt a fog! Biztos leesett, és mivel nem lett meg, csak arra tudtunk gondolni, hogy a Berci ehette meg. :( Előtte épp ebédeltünk, dobáltuk le neki a csontot, miegymást, gondolom azt hitte az is kaja.. :((( Így mégis az az egy kép maradt meg az utókornak, egyelőre facebookon van, de majd EGYSZER ide is felkerül minden kép!
Június 4. csütörtök. Ovis évzáró és gyermeknap volt ezen a napon. Volt táncos-éneklős műsor népviseleti ruhába öltözve, nagyon ügyesek voltak a gyerekek! :) Légvár, egyéb udvari játékok, büfé, stb... Nem maradtunk túl sokáig, mert Judit (a fodrász) csak úgy tudta elvállalni a gyerekeket, ha 17 óra körül megyünk. A ballagásra mindenképp szerettem volna, ha Levikének levágják a haját. Végül Livikének is le lett vágva áll alattig érőre és lett frufruja is. Ha lehet, még nehezebb vele bánni, mint eddig... csúszik szét, itt-ott nem ér bele a gumiba, stb... de legalább a vége már nincs meg, ami már el volt töredezve és nagyon gubancolódott. :)
Június 5. péntek. Eljött a nap, elballagtak a gyerekek az oviból. Hivatalosan itt vége.... Persze még július 17-ig továbbra is járnak, bár az iskolai szünet beköszöntével jelentősen csökkent az oviba járó gyerekek létszáma. Volt műsor, versek, búcsúzók, részleteiben már hallottam, mert itthon is gyakoroltatni kellett, de egyben volt az igazi. :) A plüss figurás virág most a "menő", így azt kaptak... :) Tőlünk száraz virággal készültet kaptak, delfin és kutyus volt egyikben és másikban, Mamáéktól olyat, amiben szív alakú lufi volt és élő virág. :)
Június 12-13-14-én volt a Veterános Túra, ami most csak a tagoknak és családtagjaiknak lett megrendezve, nem jöttek most idegenek az ország minden tájáról. Az indulás napján kb fél órával azelőtt, hogy indulni kellett, Papa kitalálta, hogy vigyék el a gyerekeket is. Ez eddig nem is baj, leszámítva, hogy azért egy három napos távollétre készülni kell, ruhák, stb.. épp akkor teregettem ki a mosott ruhákat, benne persze a "normálisabb" ruháikkal... ami nem száradt meg, azt elvitték úgy, és majd megszáradt. :) Persze nem kellett minden, de direkt pakoltam 1-2 pólóval, rövidgatyával többet, mint ami kellett, sose lehet tudni alapon. :)
Tiszafüred volt a cél, előtte még megálltak több helyen, másnap mentek tovább Poroszlóra meg én már nem tudom hova... Ökocentrum, csónakázás, strandolás, stb... szóval tartalmasan telt a hétvége. :)
Nekem kb annyira, hogy amit lehetett kimostam... ágyneműhuzatokat, törölközőket, kiszellőztettem az ágyneműket, takarítottam, stb...
Június 17-én Papa javaslatára elkezdtünk járni úszásoktatásra. Mármint a gyerekek tanulnak. Most voltak ötödjére, bár minden hétköznap van oktatás, nekünk mégis kimaradt két hét, mert a hideg, rossz időben nem akartunk menni, valamint volt olyan nap, amikor Papa nem ért rá elvinni bennünket.... Mivel két külön nemű gyermekről van szó, így ketten kell mennünk, Papa megy Levivel a férfi oldalra (öltöző), Livikével pedig én megyek a a női részre. Eleinte betettem szekrénybe a cuccot, de már nem teszem, mert mióta meleg van nem viszünk köntöst, és még a kocsiban átveszik a papucsot, kevesebb a holmi. :)) Amúgy elég fura nekem ez a beléptető rendszer...Régen volt egy forgóajtó, mentél aztán jólvan... Most meg eleve két irányba lehet bemenni, bent az öltözőben vannak szekrények, ha mégis betesszük a cuccot, akkor meg kell jegyezni a szekrény számát, visszafelé azt kell bemondani a "néninek", Ő kinyitja és ennyi. Ebben a részlegben vannak a zuhanyzók, WC-k, öltöző fülkék, de lehet a szekrények közötti padokon is öltözni. Van 5-6 db hajszárító, amit csak maximum fokozaton lehet használni, mert amúgy alig fúj, így viszont forró... mégis alig szárad a Lány haja, valószínűleg a sok párától ami bent van... Nem is ezt akartam mondani a beléptetéssel kapcsolatban... A pénztárnál kérjük ugyebár a jegyeket. (ki hitte volna!:D) nade... van a gyerekeknek úszásoktatás/táborozás..stb-re jegy,ez 620 Ft. Ezzel persze nem mehet, csak a tanmedencébe. Ez olyan, mint a nagy hidegvizes úszómedence, csak kisebb, nem olyan mély (felnőtteknek derékig ér) és 28 fokos, ha jól láttam kiírva. Van nekünk kisérőknek egy 200 Ft-os jegy, amivel kb annyit lehet csinálni, amit jelent. Látogatni, gyereket kisérni. Nem fürdeni. Mégis sok anyuka, nagymama aki kiséri az úszni tanuló gyermekét simán benne van a medencében... Na jó, van aki megveszi a teljes árú belépőt, mert hallottam, hogy beszélték, de szerintem van, aki simán használja az egész strandot a látogatói jegyével. :) Nincs karszalag, nincs semmi megkülönböztetés, egyedül a jegy van, amit ugye általában eltesz az ember, nem hordja magával. Most, hogy ilyen nagyon meleg idők vannak, rajtam volt ugyan a fürdőruha felső, de még a pólót sem mertem levenni... bevizeztem karom-lábam a tusnál és kész.. pedig milyen jó lenne belemenni..:))))
Na de hogy azt is írjam már, hogy haladnak....! Ügyesek, egyre jobban megy, most a rövid távú siklásnál tartanak, nem nagyon haladnak, mert 10-12 gyerek is van Tibi bácsinál egy időben.... majd úgy 17 óra felé, amikor kevesebben vannak, akkor van több ideje... Eddig még minden alkalommal volt olyan gyerek, aki új volt tehát kezdték a 3 mp-re víz alá bukás, stb... gyakorlását, amikor javarészt rá figyel az oktató, a többieknek csak kiadja, hogy éppen mit csináljon. A mieinknek általában deszkával lábtempózás van kiadva. :)) Elvileg 15 alkalom alatt meg szeretné tudni tanítani Őket Tibi bácsi, na majd meglátjuk.. ! :)
Június 24-én voltunk utoljára logopédusnál a nyári szünet előtt, következőleg majd augusztus végén kell menni, Levikének hiányzik még az "r" eredeti formája, az ajakperdítéses már megy, de az nem az igazi... Livikének már minden oké, ha odafigyel.. Most már csak a nyávogásról kellene leszoknia, de az nem logopédiai feladat.)
A következő dolog nem a gyerekekről szól, dehát a család ügye, úgyhogy írom... június 25-én Pistinek olyan szinten becsípődött a dereka, hogy fel sem tudott kelni az ágyból, ez csütörtök volt, akkor még nagyon nagy kínok között felkelt, bement dolgozni, nem tudott a váltó társa bemenni helyette... na ezt a napot nem kellett volna így csinálni, akkor talán megússza a következő 4 nap fix fekvést! Pénteken már egyáltalán nem tudott felkelni, az ágyban úgyahogy mozgott, de a terhelést nem bírta... Vasárnap este Mama szólt a csontkovácsnak, aki a gyerekek fülét és Papa derekát is szokta kezelni, hogy ha tud jöjjön el... Én nem akartam hétvégén hívni, de ha jött, hát annál jobb! Nagyon nagy kínlódással, de kiszedte a becsípődést, még Ő is beleizzadt! Felkelni még hétfőn sem tudott Pisti, így megint következett egy kezelés, kedden már végre sikerült kis időkre felállni, járkálni, de a harmadik kezelésre autóval mentek el Papával. Ha már ott volt, Őt is megkezelte. :) Hát... én komolyan féltem, hogy kórház és műtét lesz a dolog vége, de szerencsére nem kellett ilyesmi. Először amíg még nem jött ki vasárnap, tettünk a derekára mézet és káposzta levelet, majd betekertük folpack-kal körbe, mikor levettük eltűnt a méz... :))) (telefonon javasolta, hogy addig is legyen valami rajta)
Később a kezelések után Fekete Nadálytő krémmel kellett bekenni a kérdéses területet és úgy betekerni fóliával, ezt reggel-este még most is csináljuk, plusz innia kell Vese Meridián teát, merthogy vesehomokja is van, ami a csontkovács szerint szinte mindenkinek van, mert senki nem iszik annyi folyadékot, amennyi szükséges a vesének....
Kicsit húzós volt ez a pár nap, ennivaló, innivaló, minden legyen bent, mosdatás, stb... Ja és a gyerekek is itt voltak persze délutántól.... :) Bár csak fürdésre jönnek be mostanában, de akkor is....
Jajj, el ne felejtsem már!
Július 1. szerda: Levikének kiesett a második tejfoga, a bal alsó 1-es! Ez a fogacska meg van, persze a Fogtündér elvitte... :)) (a Fogtündért is elvihetné már valaki..:D Továbbra sem tetszik ez a szokás...)
Nna... lassan utolérem magam...
Ja, még egy fontos csqládi ügy van, ami Mamát (Anyukámat) érinti, ez pedig az, hogy bekerült a válogatott keretbe, magyarul augusztus 20-án utazhat Argentínába, a XX. Szervátültetettek Világjátékára! :)) Nehezen, de csak sikerült! Nagyon kevés sportoló mehet idén, nincs pénz... :( Naja..erre nincs:((( Reméljük sikerül hozni a két éve Dél-Afrikában elért eredményeket, de természetesen, ha rosszabbul sikerül akkor is nagyon büszkék leszünk Rá! :))
Ha minden jól megy, jövő hét csütörtöktől megyünk nyaralni.:) Most csak sátras, Tisza-partos, "kietlenes" pár napra futja.... csak legalább jó idő lenne, de sajnos pont akkorra jósólnak változást, hát ha esős és viharos idő lesz, nem tudom hogy bírom...minden sátrazásnál ettől féltem, meg is úsztuk eddig, egyszer volt csak eső, bár akkor egész éjjel és másnap végig... Na majd meglátjuk milyen lesz.
Remélem Mama jön helyzetjelenteni, ha mást nem, a blogot mindig megnézem telefonról. :))
Azt hiszem mára ennyi, ha mindig írtam volna időben, legalább 10 bejegyzésem lenne... :) Most van egy, de az jó hosszúúúúúúúú, de ha már itt tart az olvasó, akkor megnyugodhat, befejeztem! :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)