Éjjel minden rendben volt. Levike 6:20-kor jött közénk, kérte a tejet, majd vissza aludt. Livike még 7:05-ig aludt, utána már nekem is kelnem kellett. Na jó, egy negyed órát még valahogy kihúztunk. :)
Apa 8:30 körül kelt, nem is értem, hogy tudott még úgy aludni, hogy közben egyáltalán nem volt csend. :) Addigra már fel is öltöztettem a gyerekeket, kész volt a tea, a kávé, már a reggelin gondolkodtam, hogy mit egyenek a gyerekek.. Végül virslit sütöttem a kenyérpirítóban, ami valójában minigrill-nek felel meg, szóval abban szépen meg lehet sütni zsiradék nélkül is. :) Jól ették, természetesen ketchuppal, mint mostanában elég sok mindent, még a sült húst is képesek azzal enni.... :D
Apa egész délelőtt az udvaron meg a lapostetőn lapátolta a havat, pedig tegnap este, amikor végre elállt a hó még végig lapátolta... de a kocsibeálló meg az udvaron a kocsi helye, stb... szóval volt még mit csinálni.
A gyerekekkel elég jól elvoltunk, telt az idő...
Mamáékkal beszéltem kétszer is, hogy jönnek, járható az út, nincs semmi gond, még a nap is süt. Amúgy az itt is sütött, közben szállingózott a hó, már nagy pelyhekben, de később az is megállt.
11 óra körül kimentünk egy kicsit a hóba a gyerekekkel, akik egyébként teljesen maguktól kezdték el felvenni az orverálljaikat, már csak fel kellett húzni a cipzárat, sapka, sál, kesztyű, csizma és mehettek is. :)
Csináltam pár képet is, amíg le nem merült az akksi, de még nem töltöttem fel. Tudom, már nagyon rég voltak itt képek, ideje lenne már egy jó kis válogatást csinálni. :)
A gyerekek nagyon élvezték a havat, először nem igazán tudtak vele mit kezdeni, pedig azért emlékezhetnek már a tavaly télre, még ha nem is volt ekkora hó és nem is sokszor.. de azért voltak benne kint.
Túl sokáig nem nagyon mertem Őket kint lenni, mivel az utóbbi napokban nem igazán voltak kint, max a bölcsiből hazafelé, de az is egyszer volt csak, pénteken...
Ebédre sült csirkét és krumplipürét ettek, vagyis csak Levike, de Ő megette a Livikének szánt adagot is. Livike ránézett, majd közölte, hogy ez neki nem kell, bement és szenvedett egy sort, álmos volt, de mégsem feküdt le... A végén egy falatot csak megevett, de látszott, hogy nem esik jól.. Majd 13:30 körül végre elaludt, sajnos csak fél órát sikerült aludnia, mert Levike felébresztette... :( Ő ugyanis nem aludt el, megint csinálhattunk bármit. :(
Mamáék is haza értek 15 óra körül, vagy talán előbb, de ide hozzánk akkor jöttek le.
Megvolt végre Livike csütörtöki vágya, a szőlő, amit akkor a Papa elfelejtett hozni, én pedig nem kaptam a Sparban... meg is ették a gyerekek a két nagy fürtöt. :)))
Valamivel később újra visszajöttek Mamáék, rendeltek két pizzát, mivel itthon nem volt kaja, mi sem főztünk, mert volt maradék, de annyi nem, hogy mindenkinek elég legyen...
Megettük a pizzát, majd egy újabb kört tettek Mamáék, és következőleg már egy tortával tértek vissza! :) Ennek most apropója is volt, nem úgy, mint pár hete a kis zsúrtortának, amit csak azért hozott Papa, hogy meglegyen a gyerekek kívánsága. :) Nekem hozták, mivel holnap lesz a szülinapom, de az ugye munkanap, veterános gyűlés is lesz, így most tudtuk le a köszöntést.. :) Kaptam még egy kis "csekélységet" is, Mama mondta így, mert egy kis doboz az egész, én mégis nagyon megörültem, mert nem gondoltam, hogy meg is kapom... :)) Ez egy új telefon, Sony Ericsson, na ilyenem még nem volt.. :)) Papa is ilyet vett azt hiszem csütörtökön, nézegettem, megtetszett, talán egyszer-kétszer mondtam, hogy ilyen majd nekem is kellene, jó nagy óra van benne, sok ébresztő (riasztásnak írja.:D) funkció, meg még ezer minden, de a Nokiámban olyan szerencsétlenül vannak ezek megoldva, hogy egyből felfigyeltem ezekre a tulajdonságaira.. :)) Na és persze "okostelefon", ami még nem is volt azelőtt a kezemben, szokni kell a teljes érintőképernyőt, a teljesen más szövegbevitelt... :)) Wifi is van rajta, úgyhogy nagyjából állandóan fent van a neten, itthon legalábbis, de amúgy is lehet vele netezni, csak az ugye egyszer letelik, mármint az adatforgalom... :) Három oldalnyi ikon van eleve kirakva a menüjében de ahogy néztem ezt még lehet fokozni..:D Még nem tudtam mindent végig nézni rajta, de magamat ismerve pár napon belül kiismerem... :)))
Még egyszer nagyon szépen köszönöm! :))
Levikét persze egyből érdekelte a dolog, főleg, hogy egy időben hirtelen két ilyen is volt, mert Papa is elővette, ahogy mutatott egy-két beállítást, fájó pont volt ez Levikének, hogy nem nyomkodhatta kedvére. Ezután sem kellene, szerintem amúgy nem tartana Neki sokáig rájönni, hogy pl hogyan kell kioldani a billentyű zárat, a Nokiánál is tudta, hogy menü-csillag, Mama érintőképernyős telefonján is egyből nyomja meg a lakatot és már garázdálkodik is benne. :)) Ennél meg a tetején kell megnyomni egy (rejtett) gombot, majd gyorsan elhúzni a képernyőn a lakatot jobbra.. szóval gondolom ez sem okoz alkalomadtán gondot, ha mégis megszerzi.... :))
18:30 körül ment haza Papa, Mama már korábban, a gyerekek itt voltak körülöttünk, Apa tévézett, enni már nem kellett a gyerekeknek, bepizzáztak, süteményeztek... előtte meg a sok szőlő... :)
Livike sokat fájlalta a hasát, de már délelőtt óta.. végül este fürdés előtt közvetlenül, kb 10 perc próbálkozás után csak sikerült a dolog, megint jó kemény és nagy adag jött ki. :(
Mivel nagyon álmosak voltak mindketten, 19:10 körül el is kezdtük a fürdetést.
Rendben volt minden. Livikének annyira piros volt az arca, meg kissé meleg is volt, hogy megmértem a lázát. Mondjuk fürdés - jó meleg víz - után, de 37,7 °-ot mértem Neki... Remélem nem fázott meg kint délelőtt, vagy még pénteken hazafelé a bölcsiből. :( Adtam Nurofent, bár ez még nem nevezhető láznak, éjszakára azért nem mertem úgy hagyni, hogy esetleg később menjen fel és ne vegyük észre, vagy ne vigye le esetleg a gyógyszer.
Ha nap közben van ez, akkor persze nem adtam volna még gyógyszert, hanem mértem volna sűrűn, a múltkor is úgy csináltam..
Hamar elaludtak, Livike már volt fent az előbb, megint vergődött, sírt, visítozott. Felvettem, majd felébredt rendesen és mondta, hogy bántja Levi... Mondtam, hogy csak rosszat álmodott, Levike alszik, nem bántja, feküdjön csak szépen vissza. Letettem, ekkor megint vergődött egy sort, de utána szépen elaludt. Most ha jól hallom Levike magyaráz, remélem nem most kezdődik az éjszakai műszak, mert hamarosan én is az alvást terveztem már. :(
Reggel elvileg bölcsi, persze minden attól függ, hogy lesznek a gyerekek... remélem nem lesz semmi gond!
2012. február 5., vasárnap
2012. február 4., szombat
Szombati összefoglaló
Péntek kora este óta folyamatosan, megszakítás nélkül esik a hó. Apró szemű porhó, amikor nincs sok, seprűvel is simán lehet takarítani, de kb 10 cm-nél már érdemesebb lapátolni.
Holnap délig kb ezt jósolják, igazán abbahagyhatná már! :(
Délelőtt Apa nem is tudom hányszor volt kint lapátolni az udvaron és az utcán is, én kb kétszer, de most este már végigmentem kétszer is lapáttal. Csak bent, kimenni nem mertem, a gyerekeket azért annyi időre nem merem itthagyni, még ha alszanak, akkor sem!
Apa bár szabadnapos lett volna, délelőtt telefonáltak, hogy sötétedés környékén be kellene menni. (17 óra), mert az egyik kollégája aki Újszászról jár be (17 km) reggel is egy óra 10 perc alatt ért be kocsival, nem kockáztatná a sötétben hazamenetelt. Szóval Apa menjen be, de 19 óra körül leléphet, hogy tudjon segíteni a fürdetésben. (először én beszéltem a kollégával, mert Apa épp kint volt az utcán, nagyjából nekem is elmondta a dolgot a srác.:) )
Na ebből az lett, hogy 20:40 körül írtam egy üzenetet Apának, hogy várható-e mostanában, vagy végig maradni kell... Felhívott, hogy maradni kell, mert a másik kolléga aki ment volna 19 órára el sem indult szintén valahonnan vidékről, úgyhogy Ő marad egyedül 23 óráig.. vagy ameddig lesz vendég, remélhetőleg nincsenek sokan, maradjon mindenki otthon a fenekén ilyen időben. :D (mondjuk azért szívesen vettem volna, ha felhív fürdésidő előtt is, hogy ne várjak.... de mindegy, megcsináltam.)
Éjjel minden rendben volt. Levike 6 órakor jött közénk, tej, alvás. Livike 7:05-kor ébredt, majd Levike is, így én is kelhettem. Apa még kicsit tudott pihenni, na nem sokat, kb 10 percet. :)
A náthából elég jól kijöttek, délután is már az tűnt fel, hogy Levikének órák óta nem kellett fújni az orrát. :D
Jó kedvük volt, rosszak voltak, túlságosan is... Nézték a havat az ablakból, kétszer fel is öltöztettem Őket úgy, hogy sapka, vastag kardigán és kinyitottuk az ablakokat, úgy levegőztünk, szellőztettünk. :)
Mentek volna ki, de annyira kotorta a havat a szél, hogy néha alig lehetett látni, ebből csak nagy elázás lett volna. :( Azt vártam, hogy majd eláll és akkor ki lehet menni, de még mindig esik...
Reggelire tojásrántottát ettek, 5 tojásból csináltam, mind megették. :) (ezek még mindig elég pici tojások.. de akkor is elég sok lett belőle.)
Ebédre sült csirkét csináltunk krumplipürével, egy-egy combot ettek meg, nem mindet, a maradékot uzsonnára ették.. vagy inkább vacsorára, mert uzsonnára bekekszeztek... nem voltak hajlandóak mást enni. :(
Délután nem aludtak semmit. Akármit csináltunk, nem voltak hajlandóak lefeküdni sem. :(
16 órakor már nagyon álmosak voltak, már azt is megkockáztattam, hogy aludjanak, csak legyen nyugi, ne nyávogás, aztán este majd lesz valami. Nem aludtak. Mesét néztünk, játszottunk, közben ettek-ittak, majd 19:40 körül elkezdtem készíteni a fürdővizet, majd megágyaztam a gyerekeknek, a mi ágyunkat nem csináltam meg, mert akkor azon ugráltak volna. Ment a Gyerekdalok és mondókák DVD, azt nézték a készülődés alatt. Vetkőzni nem akartak, de csak sikerült leimádkozni a ruhát. :)))
A fürdés rendben ment, csak a fél fürdőszoba úszott a pancsolástól.. de most mit tudok csinálni? :(
Livikét vettem ki először, Levike jobban elvan egyedül, Ő legalább nem szedi le a habfürdőket, samponokat....Végig beszéltem hozzá, hogy énekeljen, adjon életjelet, aggasztó azért, hogy több méter, tulajdonképpen a lakás két legtávolabbi pontja most a szoba és a fürdőszoba... kivenni nem akartam Őt is, mert tuti szaladgált volna meztelen...
Mire Levikével is készen lettem, Livike már aludt is!
Levike is hamar elaludt, oda sem kellett feküdnöm mellé, szépen itta a tejet és kb 5 perc alatt el is aludt. :)
Hamarosan kimentem ellapátolni a havat, majd bementem Mamáékhoz, hogy adjak a kutyának enni és vizet is, mert folyton befagy.... Berci szinte egész nap a házában van, gondolom ott melegebb van, mint kint a hóban, már van akkora, hogy ellepné, ha benne szaladgálna. :))) A kupacok, ahová lapátoljuk meg már lassan engem is ellepnének.. :))
Mamáékkal beszéltem ma kétszer is telefonon, rendben van minden, ott is havazik, még nem tudják, hogy el merjenek-e indulni holnap délelőtt, vagy maradjanak még egy éjszakát.. a 19 órási szolnoki hírek szerint holnap délig nem áll el a hó erre, majd estére megint jön egy adag, hétfőre pedig akár mínusz 20 fokot is jósolnak.. Hát.. az szép lesz!
Ennyi lenne mára, a gyerekekkel szerintem nem lesz gond éjjel, bár volt már rá példa, hogy éjfél körül felébredtek ilyenkor, amikor nem alszanak délután és este gyorsan elalszanak... meglátjuk. :)
Holnap délig kb ezt jósolják, igazán abbahagyhatná már! :(
Délelőtt Apa nem is tudom hányszor volt kint lapátolni az udvaron és az utcán is, én kb kétszer, de most este már végigmentem kétszer is lapáttal. Csak bent, kimenni nem mertem, a gyerekeket azért annyi időre nem merem itthagyni, még ha alszanak, akkor sem!
Apa bár szabadnapos lett volna, délelőtt telefonáltak, hogy sötétedés környékén be kellene menni. (17 óra), mert az egyik kollégája aki Újszászról jár be (17 km) reggel is egy óra 10 perc alatt ért be kocsival, nem kockáztatná a sötétben hazamenetelt. Szóval Apa menjen be, de 19 óra körül leléphet, hogy tudjon segíteni a fürdetésben. (először én beszéltem a kollégával, mert Apa épp kint volt az utcán, nagyjából nekem is elmondta a dolgot a srác.:) )
Na ebből az lett, hogy 20:40 körül írtam egy üzenetet Apának, hogy várható-e mostanában, vagy végig maradni kell... Felhívott, hogy maradni kell, mert a másik kolléga aki ment volna 19 órára el sem indult szintén valahonnan vidékről, úgyhogy Ő marad egyedül 23 óráig.. vagy ameddig lesz vendég, remélhetőleg nincsenek sokan, maradjon mindenki otthon a fenekén ilyen időben. :D (mondjuk azért szívesen vettem volna, ha felhív fürdésidő előtt is, hogy ne várjak.... de mindegy, megcsináltam.)
Éjjel minden rendben volt. Levike 6 órakor jött közénk, tej, alvás. Livike 7:05-kor ébredt, majd Levike is, így én is kelhettem. Apa még kicsit tudott pihenni, na nem sokat, kb 10 percet. :)
A náthából elég jól kijöttek, délután is már az tűnt fel, hogy Levikének órák óta nem kellett fújni az orrát. :D
Jó kedvük volt, rosszak voltak, túlságosan is... Nézték a havat az ablakból, kétszer fel is öltöztettem Őket úgy, hogy sapka, vastag kardigán és kinyitottuk az ablakokat, úgy levegőztünk, szellőztettünk. :)
Mentek volna ki, de annyira kotorta a havat a szél, hogy néha alig lehetett látni, ebből csak nagy elázás lett volna. :( Azt vártam, hogy majd eláll és akkor ki lehet menni, de még mindig esik...
Reggelire tojásrántottát ettek, 5 tojásból csináltam, mind megették. :) (ezek még mindig elég pici tojások.. de akkor is elég sok lett belőle.)
Ebédre sült csirkét csináltunk krumplipürével, egy-egy combot ettek meg, nem mindet, a maradékot uzsonnára ették.. vagy inkább vacsorára, mert uzsonnára bekekszeztek... nem voltak hajlandóak mást enni. :(
Délután nem aludtak semmit. Akármit csináltunk, nem voltak hajlandóak lefeküdni sem. :(
16 órakor már nagyon álmosak voltak, már azt is megkockáztattam, hogy aludjanak, csak legyen nyugi, ne nyávogás, aztán este majd lesz valami. Nem aludtak. Mesét néztünk, játszottunk, közben ettek-ittak, majd 19:40 körül elkezdtem készíteni a fürdővizet, majd megágyaztam a gyerekeknek, a mi ágyunkat nem csináltam meg, mert akkor azon ugráltak volna. Ment a Gyerekdalok és mondókák DVD, azt nézték a készülődés alatt. Vetkőzni nem akartak, de csak sikerült leimádkozni a ruhát. :)))
A fürdés rendben ment, csak a fél fürdőszoba úszott a pancsolástól.. de most mit tudok csinálni? :(
Livikét vettem ki először, Levike jobban elvan egyedül, Ő legalább nem szedi le a habfürdőket, samponokat....Végig beszéltem hozzá, hogy énekeljen, adjon életjelet, aggasztó azért, hogy több méter, tulajdonképpen a lakás két legtávolabbi pontja most a szoba és a fürdőszoba... kivenni nem akartam Őt is, mert tuti szaladgált volna meztelen...
Mire Levikével is készen lettem, Livike már aludt is!
Levike is hamar elaludt, oda sem kellett feküdnöm mellé, szépen itta a tejet és kb 5 perc alatt el is aludt. :)
Hamarosan kimentem ellapátolni a havat, majd bementem Mamáékhoz, hogy adjak a kutyának enni és vizet is, mert folyton befagy.... Berci szinte egész nap a házában van, gondolom ott melegebb van, mint kint a hóban, már van akkora, hogy ellepné, ha benne szaladgálna. :))) A kupacok, ahová lapátoljuk meg már lassan engem is ellepnének.. :))
Mamáékkal beszéltem ma kétszer is telefonon, rendben van minden, ott is havazik, még nem tudják, hogy el merjenek-e indulni holnap délelőtt, vagy maradjanak még egy éjszakát.. a 19 órási szolnoki hírek szerint holnap délig nem áll el a hó erre, majd estére megint jön egy adag, hétfőre pedig akár mínusz 20 fokot is jósolnak.. Hát.. az szép lesz!
Ennyi lenne mára, a gyerekekkel szerintem nem lesz gond éjjel, bár volt már rá példa, hogy éjfél körül felébredtek ilyenkor, amikor nem alszanak délután és este gyorsan elalszanak... meglátjuk. :)
2012. február 3., péntek
Pénteki összefoglaló
Éjjel minden rendben volt. Levike 6:15-kor jött közénk, kérte és kapta is a tejét.. Livike is felébredt, Ő is megkapta a kakaóját. 6:45-ig még próbáltam ágyban maradni, de nem nagyon sikerült, mert folyton járkáltak a gyerekek.. Ők korábban gondolták az ébredést. :)
Felkeltünk, készülődtünk, orrot szívattunk.. Nem jött túl sok Levikének sem, Livikével harcoltunk, talán ha kétszer tudtam bedugni az orrába, akkor kijött valamennyi, a többit fújta, de nem volt vészes.
Apa segített az öltöztetésben, majd indult is dolgozni. 7:35 körül jött Papa, hamarosan indultunk is a bölcsibe kocsival.
Minden rendben volt, szépen, ügyesen, hang nélkül, vidáman mentek be ma is, mint tegnap. :)
Én mentem a kisboltba, Papa jött haza, még pakolnia kellett, ma mentek Parádfürdőre, vagy valahova arra felé, Épületgépészeti konferenciára, bálra meg hasonlókra.. vasárnap jönnek majd haza. Végül 9 óra után indultak, addig még pakolászás, készülődés volt.
Én is pakolásztam, rendet tettem, majd 10 óra után elindultam a Sparba, hogy többek között csirkemellet vegyek, amiből pörköltet akartam főzni a gyerekeknek. Sikerült is. :)
Nagyon hideg volt, sapka, kapucni, kesztyű, sál.. minden volt rajtam, csak az arcom és az orrom fázott nagyon. :D
Hazajöttem, párát törölgettem, mert azt nagyon kell, most hogy ilyen hideg van napjában többször is. A 18 fokot úgy tudta csak tartani a kazán, hogy fél óránként bekapcsolt kb 10 percre.. hát kíváncsi leszek a holnap reggeli gázóra állásra! :(( Máskor egész nap be sem kapcsol, csak 16:30 után... :( Dehát hideg van kint, nem is kicsit! :(
Megfőztem a pörköltet, köretnek tésztát főztem, majd elkezdtem nézegetni süti recepteket.. találtam végre egy jónak ígérkező kakaós csiga receptet, csak már addigra kb háromnegyed órám maradt, a gyerekekért való indulásig.
Apa 14:40-kor hívott, hogy még bent van, de találkozzunk a bölcsi előtt, és majd úgy jövünk haza. Hát jó.. én 10 perc múlva elindultam, hogy nehogy az legyen, mint egyszer, hogy Livike már ott sír, hogy mindenkiért mennek, csak értük nem. :( És akkor még háromnegyed sem volt.
Na, most nem sírt! 14:55 körül mentem be értük, addig készítgettem a cuccaikat, vittem melegebb sapkát, plusz sálat, hogy belül és kívül is legyen... össze volt vonva a két csoport, a másik csoport gondozónője volt bent, hallgatták magnóról a Bóbita bóbita táncol-t, közben ültek a kis asztaloknál... és nem tudom mit csináltak.. de úgy szóltak, hogy jött Anya, gyertek.. :D Szóval jól elvoltak. :))
Levikét már öltöztettem, amikor befutott Apa is. Ő Livikét öltöztette fel, majd indultunk is hazafelé. Mivel Apánál ott volt a bicikli, Livike gyorsan le is csapott rá, hogy Ő felül a csomagtartóra. Szerintem jól járt, mert ahogy ült és előre dőlve kapaszkodott az ülésbe, nem is érte az arcát a hó meg a szél. Levike is fel akart ülni, de persze az első vázon nem volt jó, így felvettem magam felé fordulva és úgy jöttünk....
Minden rendben volt, de Livike úgy gondolta, hogy Ő kint akar maradni a hóban, ami akkor még pár centis volt és el is állt nem sokára. (jóideje folyamatosan esik, apró szemű, de megmarad, már háromszor söpörtem végig a járdát, reggelre lesz mit lapátolni! )Mivel kint maradni nem lehetett, Livike behisztizett, alig tudtuk levetkőztetni, fél óráig tartott kb az átöltözés is, nagyon nyűglődtek, Levikének sem tetszett semmi, de azért Ő együttműködőbb volt.
16 óra után ettek pörköltet, Levike nagyon ügyesen ette a húst is. Livike csak a tésztát kérte, még azon is balhézott, hogy minek kell megmelegíteni. Dehát volt rajta szaft! Utána akart még üresen tésztát enni, hát egyen. De az úgy nem volt jó, hogy én tettem a táljába, Ő akart mindenáron a kukára felállni és úgy elérni a tűzhely tetején a tálat... Addig nem nyugodott, amíg le nem vettem a tálat, visszatettem az általam kitett tésztát és Ő vette ki magának! Pff. :)
Később azon hisztizett be, hogy Ő a Shreket akarja nézni DVD-n, Levike meg a Mr. Beant, és először az utóbbit tettem be... Előtte ment egy pár Nagy Ho-ho-horgász mese is, annál is minden főcímnél közölte, hogy Ő azt nem szereti, aztán meg tátott szájjal bámulta.. :D Na a Mr. Beannel nem békült meg, be kellett tegyem a Shreket, ha nyugalmat akartam, mert folyamatosan nyávogott érte. Ekkor meg Levike kezdte, hogy Ő azt nem akarja. Már ott tartottam, hogy kikapcsolom az egészet és nem lesz semmi, ha nem tudnak megegyezni!
Volt még nagy hancúrozás. persze ettek is még tésztát, mandarint és mézzel megkent kalácsot is, majd végre eljött az idő, hogy fürdethetünk!
19:35-kor kezdtük, minden rendben volt.
Elaludni nem sikerült túl hamar, bár először úgy tűnt....
Levike még 21 órakor is fent volt, de utána már csak sikerült elaludnia Neki is!
Még nyugalom van, remélem marad is. Az előbb Livike felsírt, valamit panaszkodott, hogy elvették Tőle, de aludt is tovább...
Lassan megyek én is...
Holnap jövök, amikor tudok, de ha nem, akkor majd vasárnap.
Felkeltünk, készülődtünk, orrot szívattunk.. Nem jött túl sok Levikének sem, Livikével harcoltunk, talán ha kétszer tudtam bedugni az orrába, akkor kijött valamennyi, a többit fújta, de nem volt vészes.
Apa segített az öltöztetésben, majd indult is dolgozni. 7:35 körül jött Papa, hamarosan indultunk is a bölcsibe kocsival.
Minden rendben volt, szépen, ügyesen, hang nélkül, vidáman mentek be ma is, mint tegnap. :)
Én mentem a kisboltba, Papa jött haza, még pakolnia kellett, ma mentek Parádfürdőre, vagy valahova arra felé, Épületgépészeti konferenciára, bálra meg hasonlókra.. vasárnap jönnek majd haza. Végül 9 óra után indultak, addig még pakolászás, készülődés volt.
Én is pakolásztam, rendet tettem, majd 10 óra után elindultam a Sparba, hogy többek között csirkemellet vegyek, amiből pörköltet akartam főzni a gyerekeknek. Sikerült is. :)
Nagyon hideg volt, sapka, kapucni, kesztyű, sál.. minden volt rajtam, csak az arcom és az orrom fázott nagyon. :D
Hazajöttem, párát törölgettem, mert azt nagyon kell, most hogy ilyen hideg van napjában többször is. A 18 fokot úgy tudta csak tartani a kazán, hogy fél óránként bekapcsolt kb 10 percre.. hát kíváncsi leszek a holnap reggeli gázóra állásra! :(( Máskor egész nap be sem kapcsol, csak 16:30 után... :( Dehát hideg van kint, nem is kicsit! :(
Megfőztem a pörköltet, köretnek tésztát főztem, majd elkezdtem nézegetni süti recepteket.. találtam végre egy jónak ígérkező kakaós csiga receptet, csak már addigra kb háromnegyed órám maradt, a gyerekekért való indulásig.
Apa 14:40-kor hívott, hogy még bent van, de találkozzunk a bölcsi előtt, és majd úgy jövünk haza. Hát jó.. én 10 perc múlva elindultam, hogy nehogy az legyen, mint egyszer, hogy Livike már ott sír, hogy mindenkiért mennek, csak értük nem. :( És akkor még háromnegyed sem volt.
Na, most nem sírt! 14:55 körül mentem be értük, addig készítgettem a cuccaikat, vittem melegebb sapkát, plusz sálat, hogy belül és kívül is legyen... össze volt vonva a két csoport, a másik csoport gondozónője volt bent, hallgatták magnóról a Bóbita bóbita táncol-t, közben ültek a kis asztaloknál... és nem tudom mit csináltak.. de úgy szóltak, hogy jött Anya, gyertek.. :D Szóval jól elvoltak. :))
Levikét már öltöztettem, amikor befutott Apa is. Ő Livikét öltöztette fel, majd indultunk is hazafelé. Mivel Apánál ott volt a bicikli, Livike gyorsan le is csapott rá, hogy Ő felül a csomagtartóra. Szerintem jól járt, mert ahogy ült és előre dőlve kapaszkodott az ülésbe, nem is érte az arcát a hó meg a szél. Levike is fel akart ülni, de persze az első vázon nem volt jó, így felvettem magam felé fordulva és úgy jöttünk....
Minden rendben volt, de Livike úgy gondolta, hogy Ő kint akar maradni a hóban, ami akkor még pár centis volt és el is állt nem sokára. (jóideje folyamatosan esik, apró szemű, de megmarad, már háromszor söpörtem végig a járdát, reggelre lesz mit lapátolni! )Mivel kint maradni nem lehetett, Livike behisztizett, alig tudtuk levetkőztetni, fél óráig tartott kb az átöltözés is, nagyon nyűglődtek, Levikének sem tetszett semmi, de azért Ő együttműködőbb volt.
16 óra után ettek pörköltet, Levike nagyon ügyesen ette a húst is. Livike csak a tésztát kérte, még azon is balhézott, hogy minek kell megmelegíteni. Dehát volt rajta szaft! Utána akart még üresen tésztát enni, hát egyen. De az úgy nem volt jó, hogy én tettem a táljába, Ő akart mindenáron a kukára felállni és úgy elérni a tűzhely tetején a tálat... Addig nem nyugodott, amíg le nem vettem a tálat, visszatettem az általam kitett tésztát és Ő vette ki magának! Pff. :)
Később azon hisztizett be, hogy Ő a Shreket akarja nézni DVD-n, Levike meg a Mr. Beant, és először az utóbbit tettem be... Előtte ment egy pár Nagy Ho-ho-horgász mese is, annál is minden főcímnél közölte, hogy Ő azt nem szereti, aztán meg tátott szájjal bámulta.. :D Na a Mr. Beannel nem békült meg, be kellett tegyem a Shreket, ha nyugalmat akartam, mert folyamatosan nyávogott érte. Ekkor meg Levike kezdte, hogy Ő azt nem akarja. Már ott tartottam, hogy kikapcsolom az egészet és nem lesz semmi, ha nem tudnak megegyezni!
Volt még nagy hancúrozás. persze ettek is még tésztát, mandarint és mézzel megkent kalácsot is, majd végre eljött az idő, hogy fürdethetünk!
19:35-kor kezdtük, minden rendben volt.
Elaludni nem sikerült túl hamar, bár először úgy tűnt....
Levike még 21 órakor is fent volt, de utána már csak sikerült elaludnia Neki is!
Még nyugalom van, remélem marad is. Az előbb Livike felsírt, valamit panaszkodott, hogy elvették Tőle, de aludt is tovább...
Lassan megyek én is...
Holnap jövök, amikor tudok, de ha nem, akkor majd vasárnap.
2012. február 2., csütörtök
Újra bölcsi. :) - csütörtöki összefoglaló
Éjjel minden rendben volt. Levike 6 órakor jött közénk, kért tejet, már a reggeli adagot adtam. Meg is itta szinte mindet, majd még vissza aludt.
Nem volt beállítva a telefonom, úgy voltam vele, ha időben kelünk és úgy látom, hogy mindketten jól vannak, akkor megyünk bölcsibe, ha nem, akkor maradunk.
7:15-kor arra ébredtem, hogy valami zaj, kopogás féle jön a konyhából. Felnéztem, láttam, hogy Livike ágya üres, na mondom akkor Ő alkot már valamit... Bent kuporgott a konyhaasztal alatt, egy tekercs dobozragasztó volt nála, amin már alig van, de nem is csinált vele semmit, csak rátette a végét az asztal lábára és húzgálta. :)) Amikor meglátott, közölte, hogy "kakiltam pelusba" Na.. mondom hogy lehet? Hát Te már a WC-be szoktál kakilni! Gyerünk csak, nézzük meg!
És valóban nem volt kaka, pisi viszont rengeteg! A WC-be sem kakilt, pedig percekig ült rajta.
Közben jött Papa, hogy akkor megyünk, vagy nem, mi lesz. Mondtam, hogy hát Levike meg Apa még alszanak, már 7:20 van és még sehol nem vagyunk, én sem öltöztem még fel, stb... Megtudjuk, ha felkelt Levike is, hogy mennyire náthás még.
Felkelt, Papa óvatosan felébresztette. Jó kómás volt még egy ideig, de jó kedve volt, örült, hogy megyünk bölcsibe, Papa öltöztette, meg is pisiltette a WC-be előtte. :)))
Kiszívattam az orrát, alig jött valami.. Na mondom akkor gyerünk, még épp odaérünk, ha sietünk és akkor reggelizni is tudnak még.
Odaértünk. :))) Még volt, aki akkor jött, pedig már pont 8 óra volt. Szerencsére nem veszik olyan komolyan a dolgot, meg a házirend szerint amúgyis 7:45 és 8:30 között nem lehet menni a reggeliztetés miatt, akkor mi mindig késünk, mert általában 50 körül érünk oda. :D (a legtöbben akkor mennek...)
Mindketten szépen, ügyesen vetkőztek, kezet mostak és mentek is be.
Ahogy láttam elég hiányos volt a létszám, kb hatan ha voltak...
Délután még az is kiderült, hogy a másik csoportban van - vagyis remélem, hogy most nem voltak ott - két bárányhimlós gyerek is. Na, azt remélem meg fogjuk úszni, hiszen a mieink születésük után nem sokkal már átestek a himlőn. Remélhetőleg nem valami mutáns vírus, ami ugyanúgy fertőzi majd Őket is. :((
Papával még elmentünk a kisboltba, majd itthon 11:30-ig nem igazán csináltam semmit...
Mamának hordtam be mér ruhákat, amik nem kerültek be még az építkezés előttről... válogattuk, pakoltuk őket.. :)
Apa délre ment dolgozni, Ő addig pihent, DVD-ket nézett...
12 óra után csak rávettem magam, hogy kitakarítsak, ha már egész héten azon nyávogtam, hogy nem tudok normálisan porszívózni és felmosni a gyerekek miatt. :)))
Főleg az utóbbit nem lehet megcsinálni.. max alvás időben, de az meg ugye nem is mindig jön össze...
14:45 körül Mamával mentünk a gyerekekért. Nagyon hideg volt már akkor is, meg mondjuk egész nap.. kocsival mentünk.
Minden rendben volt a gyerekekkel, Livike ette meg csak az ebédet, - finomfőzelék, ha jól emlékszem - , de az uzsonnát jól ették. Aludtak is, Livike pedig épp akkor kakilt, amikor mentünk. :)
Voltak a sószobában ma is, utána kezdett Levikének nagyon megindulni az orra, sokat kellett fújni, de szépen kifújta, azt mondta a Teca gondozónő.
Itthon egyből ki is szívattam, fújni is kellett, de Livikének is csillogott délután, pedig neki napok óta nem volt olyan, hogy folyjon az orra. :( Lehet, hogy rosszat csináltunk, hogy nem maradtunk még a héten itthon?:( Most már mindegy, holnap menni kell, ha csak nagyon rosszul nem lesznek... persze azért ha ömlik a trutyi az orrukból, akkor nem visszük, reggel majd az orrszívás meg az általános hangulat határozza meg, hogy mi lesz. Mindenesetre a terv a menetel, a többi majd kiderül.
Mama szinte végig itt volt délután és este, miután haza értünk akkor vagy fél órát nem volt itt, de a gyerekek ki is használták, hogy csak én vagyok.. az nekik azt jelenti, mintha senki nem lenne itt, nem kell szót fogadni, nem kell jónak lenni, csak rosszalkodni, ellent mondani, velem direkt kitolni kell. :((((
Mama volt a kisboltban, hozott kenőmájast, kiflit, sajtos kiflit, kenyeret, tejet.
Egyből ettek is, bár ekkor kb 16:15 volt, addigra már éhesek lehettek attól a kis uzsonnától, amit a bölcsiben megesznek. Levike egy egész kiflit megevett májassal, Livike egy felet. Megettek még három mandarint, megittak egy csomó teát, szóval elvoltak.. Levike még sajtos kiflit is evett, Ő már nem is evett utána semmit. :))
Livike még 18:45 körül mondta, hogy éhes, de nem kellett se kalács, se semmi, de tojásrántotta az igen. :) Csináltam is négy tojásból, egy pici hagymát is vágtam alá, hogy ne csak natúr legyen. Livike be is vágta, szerintem egyet ehettem meg én belőle, bár azt azért hozzá kell tenni, hogy nem óriás tojások voltak, de akkor is.. elég sok volt. :)))
A fürdést 19:15 körül kezdtük, még volt előtte orrszívás is, minden rendben volt. Papa is befutott épp törölközésre. :)
Mama maradt altatni, elég sokáig kellett most maradnia, kb fél órát, mire Levike is úgy ahogy elaludt.. még nem teljesen, de már ki lehetett Tőle jönni.
Azóta nyugi van, Livike volt fent az előbb, vagy legalábbis kiabált valamit, biztos álmodott...
Ennyi lenne mára, remélem az éjjel nyugalmas lesz...
Holnap jövök, vagy amikor tudok.
Nem volt beállítva a telefonom, úgy voltam vele, ha időben kelünk és úgy látom, hogy mindketten jól vannak, akkor megyünk bölcsibe, ha nem, akkor maradunk.
7:15-kor arra ébredtem, hogy valami zaj, kopogás féle jön a konyhából. Felnéztem, láttam, hogy Livike ágya üres, na mondom akkor Ő alkot már valamit... Bent kuporgott a konyhaasztal alatt, egy tekercs dobozragasztó volt nála, amin már alig van, de nem is csinált vele semmit, csak rátette a végét az asztal lábára és húzgálta. :)) Amikor meglátott, közölte, hogy "kakiltam pelusba" Na.. mondom hogy lehet? Hát Te már a WC-be szoktál kakilni! Gyerünk csak, nézzük meg!
És valóban nem volt kaka, pisi viszont rengeteg! A WC-be sem kakilt, pedig percekig ült rajta.
Közben jött Papa, hogy akkor megyünk, vagy nem, mi lesz. Mondtam, hogy hát Levike meg Apa még alszanak, már 7:20 van és még sehol nem vagyunk, én sem öltöztem még fel, stb... Megtudjuk, ha felkelt Levike is, hogy mennyire náthás még.
Felkelt, Papa óvatosan felébresztette. Jó kómás volt még egy ideig, de jó kedve volt, örült, hogy megyünk bölcsibe, Papa öltöztette, meg is pisiltette a WC-be előtte. :)))
Kiszívattam az orrát, alig jött valami.. Na mondom akkor gyerünk, még épp odaérünk, ha sietünk és akkor reggelizni is tudnak még.
Odaértünk. :))) Még volt, aki akkor jött, pedig már pont 8 óra volt. Szerencsére nem veszik olyan komolyan a dolgot, meg a házirend szerint amúgyis 7:45 és 8:30 között nem lehet menni a reggeliztetés miatt, akkor mi mindig késünk, mert általában 50 körül érünk oda. :D (a legtöbben akkor mennek...)
Mindketten szépen, ügyesen vetkőztek, kezet mostak és mentek is be.
Ahogy láttam elég hiányos volt a létszám, kb hatan ha voltak...
Délután még az is kiderült, hogy a másik csoportban van - vagyis remélem, hogy most nem voltak ott - két bárányhimlós gyerek is. Na, azt remélem meg fogjuk úszni, hiszen a mieink születésük után nem sokkal már átestek a himlőn. Remélhetőleg nem valami mutáns vírus, ami ugyanúgy fertőzi majd Őket is. :((
Papával még elmentünk a kisboltba, majd itthon 11:30-ig nem igazán csináltam semmit...
Mamának hordtam be mér ruhákat, amik nem kerültek be még az építkezés előttről... válogattuk, pakoltuk őket.. :)
Apa délre ment dolgozni, Ő addig pihent, DVD-ket nézett...
12 óra után csak rávettem magam, hogy kitakarítsak, ha már egész héten azon nyávogtam, hogy nem tudok normálisan porszívózni és felmosni a gyerekek miatt. :)))
Főleg az utóbbit nem lehet megcsinálni.. max alvás időben, de az meg ugye nem is mindig jön össze...
14:45 körül Mamával mentünk a gyerekekért. Nagyon hideg volt már akkor is, meg mondjuk egész nap.. kocsival mentünk.
Minden rendben volt a gyerekekkel, Livike ette meg csak az ebédet, - finomfőzelék, ha jól emlékszem - , de az uzsonnát jól ették. Aludtak is, Livike pedig épp akkor kakilt, amikor mentünk. :)
Voltak a sószobában ma is, utána kezdett Levikének nagyon megindulni az orra, sokat kellett fújni, de szépen kifújta, azt mondta a Teca gondozónő.
Itthon egyből ki is szívattam, fújni is kellett, de Livikének is csillogott délután, pedig neki napok óta nem volt olyan, hogy folyjon az orra. :( Lehet, hogy rosszat csináltunk, hogy nem maradtunk még a héten itthon?:( Most már mindegy, holnap menni kell, ha csak nagyon rosszul nem lesznek... persze azért ha ömlik a trutyi az orrukból, akkor nem visszük, reggel majd az orrszívás meg az általános hangulat határozza meg, hogy mi lesz. Mindenesetre a terv a menetel, a többi majd kiderül.
Mama szinte végig itt volt délután és este, miután haza értünk akkor vagy fél órát nem volt itt, de a gyerekek ki is használták, hogy csak én vagyok.. az nekik azt jelenti, mintha senki nem lenne itt, nem kell szót fogadni, nem kell jónak lenni, csak rosszalkodni, ellent mondani, velem direkt kitolni kell. :((((
Mama volt a kisboltban, hozott kenőmájast, kiflit, sajtos kiflit, kenyeret, tejet.
Egyből ettek is, bár ekkor kb 16:15 volt, addigra már éhesek lehettek attól a kis uzsonnától, amit a bölcsiben megesznek. Levike egy egész kiflit megevett májassal, Livike egy felet. Megettek még három mandarint, megittak egy csomó teát, szóval elvoltak.. Levike még sajtos kiflit is evett, Ő már nem is evett utána semmit. :))
Livike még 18:45 körül mondta, hogy éhes, de nem kellett se kalács, se semmi, de tojásrántotta az igen. :) Csináltam is négy tojásból, egy pici hagymát is vágtam alá, hogy ne csak natúr legyen. Livike be is vágta, szerintem egyet ehettem meg én belőle, bár azt azért hozzá kell tenni, hogy nem óriás tojások voltak, de akkor is.. elég sok volt. :)))
A fürdést 19:15 körül kezdtük, még volt előtte orrszívás is, minden rendben volt. Papa is befutott épp törölközésre. :)
Mama maradt altatni, elég sokáig kellett most maradnia, kb fél órát, mire Levike is úgy ahogy elaludt.. még nem teljesen, de már ki lehetett Tőle jönni.
Azóta nyugi van, Livike volt fent az előbb, vagy legalábbis kiabált valamit, biztos álmodott...
Ennyi lenne mára, remélem az éjjel nyugalmas lesz...
Holnap jövök, vagy amikor tudok.
2012. február 1., szerda
Gyógyulgatunk
Livike akár már holnap is mehetne bölcsibe, alig van az orrában váladék, néha köhög.
Levikének még sok ürül, de már legalább nem folyik, szól ha fújni kell, tehát Ő is mehetne elvileg holnap... Gyakorlatilag nem tudom hogy lesz... Reggel eldöntjük. Igazolás van holnaptól, az orvos szerint jó lesz hétfőre is, - szerintem már akkor túl van a három napon - ha a gondozónőnek nem felel meg majd hivatkozom az orvosra. :) Amúgyis mondtam Neki hétfőn, hogy nem szoktunk orvoshoz menni egy kis megfázással.
Az orvos szerint SEMMIT nem kell ilyenkor adni, csak kivenni a bölcsiből és itthon helyrejön... Mondtam, hogy csak Sinupretet adtam reggel és este valamint a Béres csepp+C vitamin kombinációt. Azt mondta erre, hogy a Sinupretet este nem szabad adni, mert akkor éjjelre hat és akkor termelődik a sok váladék. Tényleg, ezt el is felejtettem, de mindig 18 óra előtt kapták meg és utána még általában ettek is, de orrszívás mindenképpen volt. Ez egyébként nem is gyógyszer, csak homeós "immunrendszer ösztönző" akármi... :))
Azt nem mondtam, hogy 4 este Nurofent is adtam, gondolom nagy kárt nem csináltam vele, hiszen az elején még fájlalták hol ezt hol azt meg pl szombaton Livikének láza is volt. Tegnap és ma már nem adtam. Ma Sinupretet is csak reggel.
A bölcsibe menetel tehát Levikén múlik, mert azért ahhoz elég sűrűn kell orrot fújni, hogy menjen, de ahhoz meg kevésbé, hogy maradjon. :D A kedvük töretlen továbbra is, a rosszaságfaktor az egekben.. jól jönne már Nekik a közösség, a többi gyerekkel való játék, a figyelmük lekötése. Itthon szerintem unatkoznak velünk, azért is ilyen rém rosszak...
A beígért mínuszok és nagy havazás miatt kényelmesebb lenne itthon, pénteken Mamáék elutaznak, így akkor tuti gyalog kell majd hazajönni...
Eleve két napra, vagy akár csak egyre érdemes-e bölcsibe menni?
Ha maradnak, akkor még jön a plusz két nap hétvége, ha így folytatják az nekem már nagyon sok... :(
Tudom, amíg nem volt bölcsi mindig itthon voltak, rosszak is voltak, mégis én már várom azt a pár óra nyugalmat, amit az ad, hogy a bölcsiben vannak. :) Ki tudok normálisan takarítani, ebédet is tudok esetleg főzni, vasalni, akármi... vagy akár csak néha leülni és lesni ki a fejemből... :) Ezeket ilyenkor nem lehet...
Tegnap nem jutottam a gép közelébe sem, este elaludtam, nap közben a gyerekektől nem lehet idejutni.
Kedden és szerdán - tehát ma - Apa szabadnapos volt. Csütörtökön délre megy zárásig, pénteken pedig reggel 8-re 14 óráig.
Kedden bolognai volt az ebéd (vagy a milánói, nem tudom sosem! Ez kb úgy van nálam, mint az, hogy nem tudom megjegyezni, hogy a spagetti és a makaróni közül melyik a lyukas:D Jobb híján bemagoltam, hogy "a makaróni a csőtészta, a spagetti az spagetti" :))) Apa valamelyik nap azt mondta, hogy a spagetti a makaróni közepe, hátha úgy meg tudom jegyezni :D Végülis így is lehetne, amúgymeg azt mondta, hogy Ő is sokára jegyezte meg annakidején amikor még kezdte a szakács szakmát... de tényleg, semmi logika nincs benne szerintem. :))) A lényeg, hogy a sonkás-gombás ragus variáció volt, nem a darálthúsos. A gyerekek jól ették, ezt szeretik nagyon. :))
Nem igazán tudom már mi volt tegnap, de valószínűleg semmi fontos. :)
Azt tudom, hogy nehéz volt a gyerekekkel, nem hallgattak ránk....
Ebéd után nem akartak aludni. Livike 13 óra körül elaludt, Levike még fél órát biztos fent volt, ha nem többet. 15:30 körül ébredt Livike, Levike kicsivel előbb és Ő ébresztette Livikét is.
A délután vegyesen telt, kevés nyugodtnak mondható percem volt, az biztos.
A fürdéssel rendben volt minden. Hamar elaludtunk, Livikéhez ugrottam vagy kétszer, de nem volt gond, nem hányatta meg a köhögés. Felőle már nyugodtabb vagyok hányás terén, mert elfogadja a tálat.. Levikével nem tudom hogy lesz, ha sor kerül az akcióra, még az új szobájukban eddig nem kellett, de mivel ez a legtávolabb eső pontja a lakásnak a fürdőszobától, elég érdekes lesz kiérni Vele... törölköző vagy tál Nála kizárva.
Éjjel azért, hogy ne aludjak nyugodtan, fel kellett kelnem Levike miatt is, tejet kért majd azt, hogy feküdjek mellé. :)
Reggel 7 óráig sikerült aludnunk! Ez mostanában rekordnak számít. :)
Livike ébredt elsőnek ma is, mint általában.
Hamar felöltöztünk, reggeliztek, majd jól kiszellőztettük a lakást... :)
9 óra után elmentem a Sparba, majd Apa csinált gyros hús szerű dolgot csirkecomb csíkokból.. (mustárosan, fűszeresen állni hagyta kicsit, majd serpenyőben megpirította, megpárolta... Ezt elég jól ették a gyerekek.
Csinált még spenótot is, na azt Levike meg sem kóstolta, Livike igen, de nem ízlett most sem, mint ahogy a bölcsiben sem ették meg.
Ma leveles vajas tészta gyártás volt soron. :) Lettek lekváros kiflik, vagy legalábbis valamik, mert kiflinek nem mondhatnám, csak nem tudom mi a pontos neve.. lekvárral töltött vajas tészta.. :D és simán sült tészta is... Elég jók lettek, bár nekem a pogácsa tésztája jobban bejön, ezen nagyon érezni a margarint.. meg én egyébként sem szeretem pl a pékségben kapható "szerelmes levelet" sem, ennek pedig valami hasonló a tésztája. Azért finom volt, melegen sokat ettem belőle. :)
Na igen.. melegen, meg nyersen..:D Már a pogácsa tésztájánál is sorba szoktunk állni a gyerekekkel egy kis nyers tésztáért... :) Ebben tuti rám hasonlítanak, mert én mindig is szerettem mindenféle tésztát nyersen, de még a száraztésztát is ahogy a zacskóban van. És a gyerekek is szeretik! (szeretnék...csak ugye nem merek sokat adni, mert megfájdulhat a hasuk tőle...) Már látom előre, hogy ha esetlegesen piskótát sütök, milyen veszekedés lesz majd, hogy ki nyalhatja ki a tálat.. márpedig az tényleg finom, amikor a tojás sárgája géppel van kikeverve a cukorral..:))) Ja és abban én már nem lehetek benne, max sutyiban eszek belőle, amíg a tálban van. :D
Szóval ott tartottam, hogy ebéd, majd alvás. Livike 14 órakor aludt el. Levike pedig semmikor! Nem volt hajlandó aludni, 15 óra körül már nem is erőltettem.....
Jött segíteni Apának aki akkor készült betenni a tésztát sülni, Levike ügyesen adagolta kiskanállal a lekvárt a tésztákba, igaz néha máshová is jutott belőle... :)
Ahogy telt az idő, egyre álmosabb lett Levike, amúgy is esik-kel, de most főleg.
Volt pár jó beszólása ma is, most egy jut eszembe: letette Apa az egyik tepsitartó rácsot a kőre, nem kellett a sütőbe, amúgymeg meleg is volt már... mondtuk Levikének, hogy ne menjen oda, mert megsüti, szépen kerülte is még a környékét is. Fél óra múlva elfelejtette, épp ment az ablak felé és méltatlankodott, hogy az miért is van nyitva... amikor rálépett a rácsra és szépen mondva.. seggre esett. :)) Ült egy kicsit, majd előadta kb így: " nem figyeltem oda eléggé és ráléptem rácsra, elcsúsztam." Természetesen már nem volt meleg. :))
Nagyon sokszor mond már jó és értelmes mondatokat, csak nem tudom megjegyezni...
Livike pedig tegnap költött egy dalt, vagyis nem tudom mi volt az, de kb így hangzott a szöveget. "teknősbéka felment a fűzfára, teknősbéka leesett a fűzfára(ról) megütötte kezét, lábát, hátát, oda megy lakni, ahol füvet szedni" :DD A vége a Boci-boci szintén általa átköltött verziója, de hogy ez a fűzfás hogy jött, nem tudom. Nem szoktuk azt a bizonyos kecskebékás dalt énekelni, úgyhogy rejtély az eredete.. :))
De hogy valami értelmes mondat is meg legyen már örökítve Livike szájából: rohangálás közben elcsúszott bent a szobában a szőnyegen, majd egyből közölte, hogy "semmi baj, kicsit megütöttem karom, de nem fáj" :))) Mostanában ha kérdezzük, hogy pl kér-e valamit, rámondja kis gondolkodás után, hogy "persze!" :) Ha kínálom valamivel és nem kér, akkor többször mondta már azt csak simán, hogy "köszi" és ment tovább... csak a nem maradt el előle.. :)
Eddig úgy tűnik bevált a taktikánk, hogy ha nem kakil, akkor este tejet kap és nem kakaót. Hétfőn este meglátta a tejet ahogy a radiátoron várakozott, egyből kétségbe is esett, hogy "jajj, én nem kaptam kakaót!". én mondtam, hogy azért, mert nem kakilt, ezt beszéltük meg "de kakilok!" és már rohant is. És kakilt! Fürdés után. Előtte hiába ültettem a WCre nem jött... most, hogy meglátta a tejet, egyből kellett, szerintem csak lusta volt előtte. :) Ma viszont ez nem jött be, a kakót kérte volna, de dolgát végezni nem akarta. Mondtam, hogy akkor sajnálom, nem lesz kakaó.. kakilsz? - kérdeztem. "nem tudok, elfogyott!" Nem tudom hogyan fogyhatott el, mikor előtte már többször is fájlalta a hasát, elvileg lennie kellett volna. Na nem baj, nem kínoztam tovább, mondtam, hogy akkor hogy lesz este? válasz: "tejcsit kapok" :)
Azt kapott, de nem békélt meg vele.... Apa adott Neki kakaót, Ő is ráültette a WC-re, Neki sem kakilt.. a tejet viszont nem itta, meg visítozott is, hogy neki kakaó kell.... Remélem azért megmarad az ösztönző hatása a kakaónak. :)
Livike 15:35-kor ébredt, épp kész lettek a sütik. :) Eszegették akkor is, később is. :)
18 órakor Mamával elszaladtunk az Intersparba és pelenkát is vettünk. Van még egy fél csomaggal, de úgy voltam vele legyen, ki tudja milyen ítéletidők jönnek, nem tudunk majd menni, meg hétvégén amúgysem, legalábbis kocsival nem.
19:20 körül fürdettünk, Levike korábban már nagyon álmos volt, eddigre felélénkült... :)
Minden rendben volt a fürdésnél és az elalvásnál is...
Livike már volt fent, pár percig nagyon sírt, visított, megint úgy, mint valamelyik este. Akkor sem tudtuk mi baja, most sem. Ha én vettem fel nem volt jó, ha Apa akkor igen...
Nem tudom mit álmodhatott... vagy mi ijesztette meg, de az elején még fent sem volt, álmában csinálta. Levike megitta a tejét, elaludt és azóta is nyugton van. Maradjon így reggelig! :)
Megyek én is aludni:) jövök amikor tudok.
Levikének még sok ürül, de már legalább nem folyik, szól ha fújni kell, tehát Ő is mehetne elvileg holnap... Gyakorlatilag nem tudom hogy lesz... Reggel eldöntjük. Igazolás van holnaptól, az orvos szerint jó lesz hétfőre is, - szerintem már akkor túl van a három napon - ha a gondozónőnek nem felel meg majd hivatkozom az orvosra. :) Amúgyis mondtam Neki hétfőn, hogy nem szoktunk orvoshoz menni egy kis megfázással.
Az orvos szerint SEMMIT nem kell ilyenkor adni, csak kivenni a bölcsiből és itthon helyrejön... Mondtam, hogy csak Sinupretet adtam reggel és este valamint a Béres csepp+C vitamin kombinációt. Azt mondta erre, hogy a Sinupretet este nem szabad adni, mert akkor éjjelre hat és akkor termelődik a sok váladék. Tényleg, ezt el is felejtettem, de mindig 18 óra előtt kapták meg és utána még általában ettek is, de orrszívás mindenképpen volt. Ez egyébként nem is gyógyszer, csak homeós "immunrendszer ösztönző" akármi... :))
Azt nem mondtam, hogy 4 este Nurofent is adtam, gondolom nagy kárt nem csináltam vele, hiszen az elején még fájlalták hol ezt hol azt meg pl szombaton Livikének láza is volt. Tegnap és ma már nem adtam. Ma Sinupretet is csak reggel.
A bölcsibe menetel tehát Levikén múlik, mert azért ahhoz elég sűrűn kell orrot fújni, hogy menjen, de ahhoz meg kevésbé, hogy maradjon. :D A kedvük töretlen továbbra is, a rosszaságfaktor az egekben.. jól jönne már Nekik a közösség, a többi gyerekkel való játék, a figyelmük lekötése. Itthon szerintem unatkoznak velünk, azért is ilyen rém rosszak...
A beígért mínuszok és nagy havazás miatt kényelmesebb lenne itthon, pénteken Mamáék elutaznak, így akkor tuti gyalog kell majd hazajönni...
Eleve két napra, vagy akár csak egyre érdemes-e bölcsibe menni?
Ha maradnak, akkor még jön a plusz két nap hétvége, ha így folytatják az nekem már nagyon sok... :(
Tudom, amíg nem volt bölcsi mindig itthon voltak, rosszak is voltak, mégis én már várom azt a pár óra nyugalmat, amit az ad, hogy a bölcsiben vannak. :) Ki tudok normálisan takarítani, ebédet is tudok esetleg főzni, vasalni, akármi... vagy akár csak néha leülni és lesni ki a fejemből... :) Ezeket ilyenkor nem lehet...
Tegnap nem jutottam a gép közelébe sem, este elaludtam, nap közben a gyerekektől nem lehet idejutni.
Kedden és szerdán - tehát ma - Apa szabadnapos volt. Csütörtökön délre megy zárásig, pénteken pedig reggel 8-re 14 óráig.
Kedden bolognai volt az ebéd (vagy a milánói, nem tudom sosem! Ez kb úgy van nálam, mint az, hogy nem tudom megjegyezni, hogy a spagetti és a makaróni közül melyik a lyukas:D Jobb híján bemagoltam, hogy "a makaróni a csőtészta, a spagetti az spagetti" :))) Apa valamelyik nap azt mondta, hogy a spagetti a makaróni közepe, hátha úgy meg tudom jegyezni :D Végülis így is lehetne, amúgymeg azt mondta, hogy Ő is sokára jegyezte meg annakidején amikor még kezdte a szakács szakmát... de tényleg, semmi logika nincs benne szerintem. :))) A lényeg, hogy a sonkás-gombás ragus variáció volt, nem a darálthúsos. A gyerekek jól ették, ezt szeretik nagyon. :))
Nem igazán tudom már mi volt tegnap, de valószínűleg semmi fontos. :)
Azt tudom, hogy nehéz volt a gyerekekkel, nem hallgattak ránk....
Ebéd után nem akartak aludni. Livike 13 óra körül elaludt, Levike még fél órát biztos fent volt, ha nem többet. 15:30 körül ébredt Livike, Levike kicsivel előbb és Ő ébresztette Livikét is.
A délután vegyesen telt, kevés nyugodtnak mondható percem volt, az biztos.
A fürdéssel rendben volt minden. Hamar elaludtunk, Livikéhez ugrottam vagy kétszer, de nem volt gond, nem hányatta meg a köhögés. Felőle már nyugodtabb vagyok hányás terén, mert elfogadja a tálat.. Levikével nem tudom hogy lesz, ha sor kerül az akcióra, még az új szobájukban eddig nem kellett, de mivel ez a legtávolabb eső pontja a lakásnak a fürdőszobától, elég érdekes lesz kiérni Vele... törölköző vagy tál Nála kizárva.
Éjjel azért, hogy ne aludjak nyugodtan, fel kellett kelnem Levike miatt is, tejet kért majd azt, hogy feküdjek mellé. :)
Reggel 7 óráig sikerült aludnunk! Ez mostanában rekordnak számít. :)
Livike ébredt elsőnek ma is, mint általában.
Hamar felöltöztünk, reggeliztek, majd jól kiszellőztettük a lakást... :)
9 óra után elmentem a Sparba, majd Apa csinált gyros hús szerű dolgot csirkecomb csíkokból.. (mustárosan, fűszeresen állni hagyta kicsit, majd serpenyőben megpirította, megpárolta... Ezt elég jól ették a gyerekek.
Csinált még spenótot is, na azt Levike meg sem kóstolta, Livike igen, de nem ízlett most sem, mint ahogy a bölcsiben sem ették meg.
Ma leveles vajas tészta gyártás volt soron. :) Lettek lekváros kiflik, vagy legalábbis valamik, mert kiflinek nem mondhatnám, csak nem tudom mi a pontos neve.. lekvárral töltött vajas tészta.. :D és simán sült tészta is... Elég jók lettek, bár nekem a pogácsa tésztája jobban bejön, ezen nagyon érezni a margarint.. meg én egyébként sem szeretem pl a pékségben kapható "szerelmes levelet" sem, ennek pedig valami hasonló a tésztája. Azért finom volt, melegen sokat ettem belőle. :)
Na igen.. melegen, meg nyersen..:D Már a pogácsa tésztájánál is sorba szoktunk állni a gyerekekkel egy kis nyers tésztáért... :) Ebben tuti rám hasonlítanak, mert én mindig is szerettem mindenféle tésztát nyersen, de még a száraztésztát is ahogy a zacskóban van. És a gyerekek is szeretik! (szeretnék...csak ugye nem merek sokat adni, mert megfájdulhat a hasuk tőle...) Már látom előre, hogy ha esetlegesen piskótát sütök, milyen veszekedés lesz majd, hogy ki nyalhatja ki a tálat.. márpedig az tényleg finom, amikor a tojás sárgája géppel van kikeverve a cukorral..:))) Ja és abban én már nem lehetek benne, max sutyiban eszek belőle, amíg a tálban van. :D
Szóval ott tartottam, hogy ebéd, majd alvás. Livike 14 órakor aludt el. Levike pedig semmikor! Nem volt hajlandó aludni, 15 óra körül már nem is erőltettem.....
Jött segíteni Apának aki akkor készült betenni a tésztát sülni, Levike ügyesen adagolta kiskanállal a lekvárt a tésztákba, igaz néha máshová is jutott belőle... :)
Ahogy telt az idő, egyre álmosabb lett Levike, amúgy is esik-kel, de most főleg.
Volt pár jó beszólása ma is, most egy jut eszembe: letette Apa az egyik tepsitartó rácsot a kőre, nem kellett a sütőbe, amúgymeg meleg is volt már... mondtuk Levikének, hogy ne menjen oda, mert megsüti, szépen kerülte is még a környékét is. Fél óra múlva elfelejtette, épp ment az ablak felé és méltatlankodott, hogy az miért is van nyitva... amikor rálépett a rácsra és szépen mondva.. seggre esett. :)) Ült egy kicsit, majd előadta kb így: " nem figyeltem oda eléggé és ráléptem rácsra, elcsúsztam." Természetesen már nem volt meleg. :))
Nagyon sokszor mond már jó és értelmes mondatokat, csak nem tudom megjegyezni...
Livike pedig tegnap költött egy dalt, vagyis nem tudom mi volt az, de kb így hangzott a szöveget. "teknősbéka felment a fűzfára, teknősbéka leesett a fűzfára(ról) megütötte kezét, lábát, hátát, oda megy lakni, ahol füvet szedni" :DD A vége a Boci-boci szintén általa átköltött verziója, de hogy ez a fűzfás hogy jött, nem tudom. Nem szoktuk azt a bizonyos kecskebékás dalt énekelni, úgyhogy rejtély az eredete.. :))
De hogy valami értelmes mondat is meg legyen már örökítve Livike szájából: rohangálás közben elcsúszott bent a szobában a szőnyegen, majd egyből közölte, hogy "semmi baj, kicsit megütöttem karom, de nem fáj" :))) Mostanában ha kérdezzük, hogy pl kér-e valamit, rámondja kis gondolkodás után, hogy "persze!" :) Ha kínálom valamivel és nem kér, akkor többször mondta már azt csak simán, hogy "köszi" és ment tovább... csak a nem maradt el előle.. :)
Eddig úgy tűnik bevált a taktikánk, hogy ha nem kakil, akkor este tejet kap és nem kakaót. Hétfőn este meglátta a tejet ahogy a radiátoron várakozott, egyből kétségbe is esett, hogy "jajj, én nem kaptam kakaót!". én mondtam, hogy azért, mert nem kakilt, ezt beszéltük meg "de kakilok!" és már rohant is. És kakilt! Fürdés után. Előtte hiába ültettem a WCre nem jött... most, hogy meglátta a tejet, egyből kellett, szerintem csak lusta volt előtte. :) Ma viszont ez nem jött be, a kakót kérte volna, de dolgát végezni nem akarta. Mondtam, hogy akkor sajnálom, nem lesz kakaó.. kakilsz? - kérdeztem. "nem tudok, elfogyott!" Nem tudom hogyan fogyhatott el, mikor előtte már többször is fájlalta a hasát, elvileg lennie kellett volna. Na nem baj, nem kínoztam tovább, mondtam, hogy akkor hogy lesz este? válasz: "tejcsit kapok" :)
Azt kapott, de nem békélt meg vele.... Apa adott Neki kakaót, Ő is ráültette a WC-re, Neki sem kakilt.. a tejet viszont nem itta, meg visítozott is, hogy neki kakaó kell.... Remélem azért megmarad az ösztönző hatása a kakaónak. :)
Livike 15:35-kor ébredt, épp kész lettek a sütik. :) Eszegették akkor is, később is. :)
18 órakor Mamával elszaladtunk az Intersparba és pelenkát is vettünk. Van még egy fél csomaggal, de úgy voltam vele legyen, ki tudja milyen ítéletidők jönnek, nem tudunk majd menni, meg hétvégén amúgysem, legalábbis kocsival nem.
19:20 körül fürdettünk, Levike korábban már nagyon álmos volt, eddigre felélénkült... :)
Minden rendben volt a fürdésnél és az elalvásnál is...
Livike már volt fent, pár percig nagyon sírt, visított, megint úgy, mint valamelyik este. Akkor sem tudtuk mi baja, most sem. Ha én vettem fel nem volt jó, ha Apa akkor igen...
Nem tudom mit álmodhatott... vagy mi ijesztette meg, de az elején még fent sem volt, álmában csinálta. Levike megitta a tejét, elaludt és azóta is nyugton van. Maradjon így reggelig! :)
Megyek én is aludni:) jövök amikor tudok.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)