...a tegnapi kevés alvását. Jelenleg (16:43) is alszik, kb 13:15 óta! Nade haladjunk sorban...
Az este 23:45-körül aludt el nagy nehezen a mi ágyunkon. 0:30-kor tettem a helyére, nem ébredt fel rá, aludt is reggelig, vagyis 4:50-ig. Akkor felébredt, rájött, hogy az ágyában van és hatalmas hisztit rendezett.
Nem keltem fel, csak beszéltem hozzá, de annál jobban csinálta. Sajnos már tudja, hogy előbb-utóbb úgyis kiveszem, úgyhogy nem is hagyta abba. 5:25-ig bírtam. :( Persze addig nem ordítás volt folyamatosan, csak olyan lightos sírás, nyekergés, néha egy-egy erősebb visítás, hogy biztosan meghalljuk... de nem akartam vele foglalkozni, hátha rájön, hogy jobban jár ha befejezi, lefekszik és alszik. Nem így volt... Csináltam kaját, természetesen nem érdekelte, csak kapaszkodott kifelé... 5:45-kor Livike is felébredt, úgyhogy Ő is kapott kaját, vissza is aludt vele. Levike pedig elérte a célját: kivettem magam mellé az ágyba. Sajnos Apa sem tudott már visszaaludni, tudom, erről én tehetek, miért nem vettem ki rögtön? :(( Apa felkelt, így időben odatette az ebédet. Csontlevest készített fel, bepanírozta a rántott húsnak valót és még palacsintát is sütött. 9 óra előtt Papával kimentek a Corához a veterán börzére, bár volt ott minden régiség/ócskaság...
A gyerekek és én 8:45-kor ébredtünk.
Megkapták a kaját, majd a rendbetétel kicsit később következett, 9:40-kor kb.
Felcseréltem a sorrendet. :) Kitakarítottam, közben Mama megcsinálta még odabent a gyerekeknek a gyümölcsöt, mert azt beszélték meg Papával, hogy majd ha jobb idő lesz utánuk megyünk a börzére, hadd legyenek emberek között, lássanak kicsit "világot". :)
11:15-kor indultunk el, az út simán telt, Levike is szépen elnézelődött, nem sírt az autóban.
A börzén is nagyon jól viselkedtek mindketten, bár Levike nagyon álmos volt, főleg kézben volt el, cipeltette magát. Livike szinte végig a saját két lábán ment. :)
Voltak kint kis pedálos autók is, mindkettőjüket beültettük egy-egy kisautóba, de menni nem lehetett velük, azt nem engedték meg a tulajdonosok... Papa telefonjával készültek képek, ha meglesznek nálam is majd teszek fel belőlük. :))
Ezután hoztunk két bevásárló kocsit és bementünk a Corába szétnézni. Főleg Livikének akartunk sapkát nézni, ha ott van Ő is, jobban tudunk venni, mint csak ránézésre. Hát, így sem tudtunk, nem volt méretben és fazonban is megfelelő. Vagy csak nem kerestük elé sokáig, de már sürgetett az idő, már 12:30 volt, igyekezni kellett haza, hogy egyenek és aludjanak.
A bevásárló kocsiban üldögélést élvezték, legalábbis jól elvoltak benne, nézelődtek. :)
Pár perc múlva Mamáék Levivel kimentek, Apa és én pedig maradtunk egy kocsival - és Livikével - még egy kicsit, hogy vegyünk kenyeret meg pár felvágottat, sajtot, többre sajnos nem volt idő, pedig milyen jó lett volna úgy igazán szétnézni. De az nem 10 perc a Corában, hanem kb 2 órahossza. :)) A pénztárnál már Livike megunta a dolgot, kiáltott is két jó hangosat, jajj, csak nehogy hisztizni kezdjen, azon imádkoztam... de szerencsére nem volt egyéb hangadása.. :))
Mikor mentünk az autó felé, Levikét épp Papa szórakoztatta azzal, hogy pörgette a bevásárlókocsival körbe-körbe, Ő meg csak kacagott. Livike is nevetni kezdett, ahogy meglátta, de amikor Ő került sorra akkor kicsit megijedt, már annyira nem is volt jó móka, mint nézni. :))
Hazajöttünk, már majdnem elaludtak mind a ketten.
Gyorsan megették a gyümölcsöt a teraszon a székeikben, majd mehettek is aludni egy kis tápszerrel.
Mindketten egy nyekk nélkül szinte azonnal elaludtak! Kifáradtak, sok inger érte Őket, sokat voltak levegőn. :))
Livikének 13:15-től 13:55-ig tartott az alvás, pedig azt hittem, most majd jó sokat alszik Ő is.
Bevittük, épp ebédelni kezdtünk, így Papa ölbe vette a Lányt és Ő is csipegetett zöldségköretet, rizst és rántott húst is. Még Ő etette Papát is a hússal:D
Még egy ideig bent játszottunk, majd kihoztam, hogy most már az sem baj, ha felébreszti Levikét, ez kb 15:40-kor volt. Levike észre sem vette, hogy Livike is és Apa is bent van a szobában rajta kívül, aludt é alszik azóta is.
Mamáékkal elszaladtunk szavazni, jó, hogy itt van az utcában az iskola :))
Gondoltam mire visszajövünk már fent lesz Levike is, de nem....
Most már szerintem óvatosan fel kell ébreszteni, mert az addig jó, hogy alszik és nyugalom van, mert Livike is szépen eljátszik, de lesz ennek még böjtje este!
Nem beszélve arról, hogy még nem is ebédelt, közben már lassan uzsonnázni kellene.
Itt tartunk most. Este jövök valamikor.
(remélem tudok jönni, bár ha Levikét kell altatni ki tudja meddig, akkor nem biztos...)
2010. október 3., vasárnap
2010. október 2., szombat
A kérdés már csak E/3-ban értendő....
Vagyis: Levike miért nem akar aludni?
Még most sem alszik. (22:51)
Délután kb egy órát aludt, 16:10-kor ébredt fel, természetesen Livike "segítségével".
(Tisztába tettem a Lányt, aki közben mindent ledobált amit elért.. kis kuka teteje, cumisüveg stb, amik a padlón nem épp halkan értek földet...)
Apa is haza ért közben, kb 10 perce itthon volt már.
Levike pihengetett még rajtam fekve egy kicsit, lehet, hogy aludt volna még, de Livike megint jött piszkálódni, meg szerintem kezd Ő is féltékeny lenni - mint Levike szokott - ha a "másik" van rajtam/nálam/testközelben. :)
Az a lényeg, hogy így Levi már nem sírva és ijedten "ébredt", hanem vidáman, magától, pár perc után felkelt és indult útjára... :) (Általában így szoktam csinálni, ha hirtelen ébred, hogy még elvan kicsit rajtam fekve...)
16:20-kor elkezdtem adni Levikének az ebédet, éppen ideje volt már. Nem mondom hogy gyorsan és egyszerűen, de megette azt az üveges kaját egyedül, amit Livike meg se kóstolt. (bíztam benne, hogy megeszi, mert szinte már csak ezt az egy fajtát szokták szeretni...) Keksz, túrórudi is volt - ez utóbbi Livikének is - majd játszottunk egy nagyot.
Livike még akkor, amikor itt volt kint az etetőszékben elaludt kb 2 percre, de felébredt, mert ki akartam venni, hogy ne nyomorogjon ott ülve... ennyi is volt Nála az alvás... Viszont így este fürdés után szinte azonnal elaludt, és bár Levi miatt volt fent már vagy kétszer, mindig sikerült visszaaludnia szerencsére.
Az uzsonnát 18:10-kor adtam, virslit ettek, most csak két darabot.. szemben a mostanában szokásos 3-4 darabbal. :( Sajt és sajtos kifli falatkák is voltak még, később joghurt valamint tea folyamatosan.
Mamáék 19 óra körül értek haza, egy fél órát kb itt töltöttek, hisz' ma nem is látták még a gyerekeket. Néztük a Megasztárt, volt táncikálás, na meg persze bújás ezerrel Mamához és Papához. :))
A fürdetést 19:45-kor kezdtük Apával a szokásos módon. Livike most nem sírt a törölközésnél sem és előtte sem, szerintem már annyira álmos volt, hogy el is felejtette, hogy ilyenkor hisztizni szokott. :)) Jó volt, hogy Apával ugyanarra az elterelő eszközre gondoltunk mindketten: Ő is és én is egy-egy légycsapót vettünk elő egymástól függetlenül, hogy na, majd az jól eltereli Livike figyelmét és így nem fog sírni amikor kiveszi a vízből. :D
Levikét ma is én fürdettem, Ő is nagyon álmosnak tűnt, ásítozott, nyugodt volt.. még gondolkodtam a Nurofenen is, hogy adjak-e, de végül mégis adtam, mert egyrészt mintha melegebb lett volna a szokásosnál már délután is, meg ugye a fognyűglődés még ezután szokott jobban előjönni. (viszont kell egy-két nap szünet még ilyenkor is, mert nagyon megszokja és már nem hat annyira, mint eleinte, meg ugye mégiscsak gyógyszer.. )
Levike ma sem feküdt le az ágyában. Nem evett, csak állt és sírt. Mielőtt nagyon behergelte volna magát és Livikét is felébresztette volna, kivettem a mi ágyunkra. Csak épp az a bibi, hogy most nem azt csinálta, mint az utóbbi napokban, hogy feküdt és aludt, hanem le-fel-össze-vissza szaladgált, vidám volt, úgy tűnik nagyon kipihente magát az alatt az egy óra alvás alatt. :(
21 óra körül letettem a helyére, mert már nagyon idegesítő volt, hogy nem marad nyugton. Na, ekkor jött az ordítás, a toporzékolás, rohangálás, visítás...!
Ha nem lenne Livike, tőlem akármeddig csinálhatta volna, krokodil könnyek ide vagy oda, egyáltalán nem sajnáltam a hüppögő sírásával együtt sem, mert ez most 100%, hogy hiszti volt! Ha a foga bántja, akkor a kiságyon kívül miért nem??
Egyedüli gyerekkel meg lehet azt csinálni, hogy 2-3 éjjelt végigordít, ha kell, de utána elalszik a saját helyén és nem csinálja ezt, amit most Levike. :(( De így, hogy ketten vannak, ez nem kivitelezhető. :( Most tudja, hogy előbb-utóbb úgyis kivesszük, úgyis eléri a célját és ennek érdekében bevet mindent. :( Jó, biztos fáj a foga is, de akkor is, ez durva volt, hogy az ágyban ordít, azon kívül nem. :(
Végül persze Livike is felébredt, kellett kb 5 perc, mire vissza tudtam valahogy fektetni, simogattam, majd elaludt újra. Levike persze direkt odament, ott vigyorgott Livike előtt, hogy bosszantsa, hogy "bibi én kint vagyok, te meg az ágyban!" vagy valami hasonlót gondolhatott. :( Mondtam Livikének, hogy mutassa meg, hogy milyen ügyes kislány, aki lefekszik szépen az ágyában és alszik... És mintha megértette volna, megtette amit kértem. :) Szerintem csak nagyon álmos volt és nem foglalkozott Levivel - szerencsére. :))
Levike azóta se nyugszik, jön-megy, fekszik kicsit majd megy tovább.. A Megasztárt meg még utána is végig bent töltöttem, próbáltam altatni, simogatni, mellé feküdtem, de semmi... :(
Most Apa van bent Vele, de Nála sem jobb a helyzet...
Még mindig fent van... és ahogy hallom kezd pakolni is a játékok között, az kell még, hogy valami zenélős cuccot találjon meg!
Megyek inkább be én is, majdcsak elfárad már....! Remélem...
Még most sem alszik. (22:51)
Délután kb egy órát aludt, 16:10-kor ébredt fel, természetesen Livike "segítségével".
(Tisztába tettem a Lányt, aki közben mindent ledobált amit elért.. kis kuka teteje, cumisüveg stb, amik a padlón nem épp halkan értek földet...)
Apa is haza ért közben, kb 10 perce itthon volt már.
Levike pihengetett még rajtam fekve egy kicsit, lehet, hogy aludt volna még, de Livike megint jött piszkálódni, meg szerintem kezd Ő is féltékeny lenni - mint Levike szokott - ha a "másik" van rajtam/nálam/testközelben. :)
Az a lényeg, hogy így Levi már nem sírva és ijedten "ébredt", hanem vidáman, magától, pár perc után felkelt és indult útjára... :) (Általában így szoktam csinálni, ha hirtelen ébred, hogy még elvan kicsit rajtam fekve...)
16:20-kor elkezdtem adni Levikének az ebédet, éppen ideje volt már. Nem mondom hogy gyorsan és egyszerűen, de megette azt az üveges kaját egyedül, amit Livike meg se kóstolt. (bíztam benne, hogy megeszi, mert szinte már csak ezt az egy fajtát szokták szeretni...) Keksz, túrórudi is volt - ez utóbbi Livikének is - majd játszottunk egy nagyot.
Livike még akkor, amikor itt volt kint az etetőszékben elaludt kb 2 percre, de felébredt, mert ki akartam venni, hogy ne nyomorogjon ott ülve... ennyi is volt Nála az alvás... Viszont így este fürdés után szinte azonnal elaludt, és bár Levi miatt volt fent már vagy kétszer, mindig sikerült visszaaludnia szerencsére.
Az uzsonnát 18:10-kor adtam, virslit ettek, most csak két darabot.. szemben a mostanában szokásos 3-4 darabbal. :( Sajt és sajtos kifli falatkák is voltak még, később joghurt valamint tea folyamatosan.
Mamáék 19 óra körül értek haza, egy fél órát kb itt töltöttek, hisz' ma nem is látták még a gyerekeket. Néztük a Megasztárt, volt táncikálás, na meg persze bújás ezerrel Mamához és Papához. :))
A fürdetést 19:45-kor kezdtük Apával a szokásos módon. Livike most nem sírt a törölközésnél sem és előtte sem, szerintem már annyira álmos volt, hogy el is felejtette, hogy ilyenkor hisztizni szokott. :)) Jó volt, hogy Apával ugyanarra az elterelő eszközre gondoltunk mindketten: Ő is és én is egy-egy légycsapót vettünk elő egymástól függetlenül, hogy na, majd az jól eltereli Livike figyelmét és így nem fog sírni amikor kiveszi a vízből. :D
Levikét ma is én fürdettem, Ő is nagyon álmosnak tűnt, ásítozott, nyugodt volt.. még gondolkodtam a Nurofenen is, hogy adjak-e, de végül mégis adtam, mert egyrészt mintha melegebb lett volna a szokásosnál már délután is, meg ugye a fognyűglődés még ezután szokott jobban előjönni. (viszont kell egy-két nap szünet még ilyenkor is, mert nagyon megszokja és már nem hat annyira, mint eleinte, meg ugye mégiscsak gyógyszer.. )
Levike ma sem feküdt le az ágyában. Nem evett, csak állt és sírt. Mielőtt nagyon behergelte volna magát és Livikét is felébresztette volna, kivettem a mi ágyunkra. Csak épp az a bibi, hogy most nem azt csinálta, mint az utóbbi napokban, hogy feküdt és aludt, hanem le-fel-össze-vissza szaladgált, vidám volt, úgy tűnik nagyon kipihente magát az alatt az egy óra alvás alatt. :(
21 óra körül letettem a helyére, mert már nagyon idegesítő volt, hogy nem marad nyugton. Na, ekkor jött az ordítás, a toporzékolás, rohangálás, visítás...!
Ha nem lenne Livike, tőlem akármeddig csinálhatta volna, krokodil könnyek ide vagy oda, egyáltalán nem sajnáltam a hüppögő sírásával együtt sem, mert ez most 100%, hogy hiszti volt! Ha a foga bántja, akkor a kiságyon kívül miért nem??
Egyedüli gyerekkel meg lehet azt csinálni, hogy 2-3 éjjelt végigordít, ha kell, de utána elalszik a saját helyén és nem csinálja ezt, amit most Levike. :(( De így, hogy ketten vannak, ez nem kivitelezhető. :( Most tudja, hogy előbb-utóbb úgyis kivesszük, úgyis eléri a célját és ennek érdekében bevet mindent. :( Jó, biztos fáj a foga is, de akkor is, ez durva volt, hogy az ágyban ordít, azon kívül nem. :(
Végül persze Livike is felébredt, kellett kb 5 perc, mire vissza tudtam valahogy fektetni, simogattam, majd elaludt újra. Levike persze direkt odament, ott vigyorgott Livike előtt, hogy bosszantsa, hogy "bibi én kint vagyok, te meg az ágyban!" vagy valami hasonlót gondolhatott. :( Mondtam Livikének, hogy mutassa meg, hogy milyen ügyes kislány, aki lefekszik szépen az ágyában és alszik... És mintha megértette volna, megtette amit kértem. :) Szerintem csak nagyon álmos volt és nem foglalkozott Levivel - szerencsére. :))
Levike azóta se nyugszik, jön-megy, fekszik kicsit majd megy tovább.. A Megasztárt meg még utána is végig bent töltöttem, próbáltam altatni, simogatni, mellé feküdtem, de semmi... :(
Most Apa van bent Vele, de Nála sem jobb a helyzet...
Még mindig fent van... és ahogy hallom kezd pakolni is a játékok között, az kell még, hogy valami zenélős cuccot találjon meg!
Megyek inkább be én is, majdcsak elfárad már....! Remélem...
Miért nem akarnak aludni...?
Éjjel nem volt gond, de ma még egy perc nem sok, annyit nem aludtak a gyerekek. :(
Éjszaka minden rendben volt, Levike felébredt 5 órakor, csináltam kaját, de már tudtam, hogy az nem lesz elég.... ha nem akartam, hogy Livit is felébressze meg hogy még mi is tudjunk aludni, inkább kivettem magam mellé. Ott egyből elkezdett enni, utána el is aludt. Nem lesz ez így jó! :(
Apa ma is 6-kor kelt, mi pedig aludtunk 9:10-ig. :)
Szépen elkészültünk, takarítottam, gyümölcsöt csináltam, majd 11:40-kor felöltöztettem Őket és kimentünk az udvarra. Most először vállalkoztam erre egyedül! Féltem is, hogy mi lesz, nem is nagyon a kint lét miatt, hanem majd ha be kell jönni... Végül 12:15-kor jöttünk be, rendben volt minden. Igaz, még mielőtt kimentünk volna, Levi majdnem magára borította az egész laptopot, szódagépet, mindent.. az utolsó pillanatban kaptam el a cuccot, a terítővel együtt húzta volna lefelé. :((
Miután bejöttünk elkezdtem etetni Őket a gyümölccsel, idebent az etetőszékeikben. Livike csak úgy evett, ha kitettem Neki kis tálkába és Ő maga ehette. Szerencsére az előkét is tűri... Nem evett annyira sokat, de ahhoz képest, hogy egyedül ette, elég jó mennyiség volt. Tőlem nem fogadta el. :( Levike sajnos sehogy... se tőlem, se magától, semmit nem evett. Kb 2 kanálnyit az elején és kész.
Gondoltam majd esznek, ha felébredtek. Csak ugye nehéz úgy felébredni, hogy el sem alszanak! Ez egy kissé módosult most annyiban, hogy Levike 15 órakor végre elaludt. Livike egyáltalán nem aludt még semmit. (korábban elkezdtem már ezt a bejegyzést írni, csak abbahagytam, többször is.)
Letettem én mindkettőjüket 13 óra előtt, de nem feküdtek le, Levi kikéredzkedett, így Livi is, lefeküdtem a macira, akkor mindketten rám akartak feküdni, na meg Livike rossz szokása is megvolt, hogy húzza a hajam. De úgy erőből, igazán... ahogy éri beleragad és tépi. :(((
Levikét többször majdnem sikerült elaltatnom, de Livike mindig közbeavatkozott. :(
Végül 15 órakor elaludt rajtam, majd mellettem a mi ágyunkon - csak úgy összecsukva - lefeküdt, simogattam és el is aludt...
Livikét kihoztam, próbáltam megetetni, hát nem sok sikerrel ismételten. :( Az üveges kaja híg ahhoz, hogy egyedül egye, bár próbálta, de mindenhová ment, csak a szájába nem. :( A gyümölcs nem kellett, kekszet evett, valamint az előbb hoztam ki egy kis paprikás krumplit, az sűrű, tudja enni egyedül is. Most azt is inkább kézzel, mint kanállal eszi, de mit bánom én már, csak egyen valahogy. :(
Levike meg.... nem tudom meddig fog aludni, de jó lenne, ha gyorsan kipihenné magát, mert ha mondjuk 18 órakor kel fel, akkor aztán lőttek az éjszakánknak!
Bár nem hiszem, hogy kitart addig, hiszen Livike se maradhat sokáig az etetőszékben, ha beviszem biztos az lesz az első, hogy rámászik Levire és felébreszti. :(
Itt tartunk most... este majd megírom a folytatást.
Éjszaka minden rendben volt, Levike felébredt 5 órakor, csináltam kaját, de már tudtam, hogy az nem lesz elég.... ha nem akartam, hogy Livit is felébressze meg hogy még mi is tudjunk aludni, inkább kivettem magam mellé. Ott egyből elkezdett enni, utána el is aludt. Nem lesz ez így jó! :(
Apa ma is 6-kor kelt, mi pedig aludtunk 9:10-ig. :)
Szépen elkészültünk, takarítottam, gyümölcsöt csináltam, majd 11:40-kor felöltöztettem Őket és kimentünk az udvarra. Most először vállalkoztam erre egyedül! Féltem is, hogy mi lesz, nem is nagyon a kint lét miatt, hanem majd ha be kell jönni... Végül 12:15-kor jöttünk be, rendben volt minden. Igaz, még mielőtt kimentünk volna, Levi majdnem magára borította az egész laptopot, szódagépet, mindent.. az utolsó pillanatban kaptam el a cuccot, a terítővel együtt húzta volna lefelé. :((
Miután bejöttünk elkezdtem etetni Őket a gyümölccsel, idebent az etetőszékeikben. Livike csak úgy evett, ha kitettem Neki kis tálkába és Ő maga ehette. Szerencsére az előkét is tűri... Nem evett annyira sokat, de ahhoz képest, hogy egyedül ette, elég jó mennyiség volt. Tőlem nem fogadta el. :( Levike sajnos sehogy... se tőlem, se magától, semmit nem evett. Kb 2 kanálnyit az elején és kész.
Gondoltam majd esznek, ha felébredtek. Csak ugye nehéz úgy felébredni, hogy el sem alszanak! Ez egy kissé módosult most annyiban, hogy Levike 15 órakor végre elaludt. Livike egyáltalán nem aludt még semmit. (korábban elkezdtem már ezt a bejegyzést írni, csak abbahagytam, többször is.)
Letettem én mindkettőjüket 13 óra előtt, de nem feküdtek le, Levi kikéredzkedett, így Livi is, lefeküdtem a macira, akkor mindketten rám akartak feküdni, na meg Livike rossz szokása is megvolt, hogy húzza a hajam. De úgy erőből, igazán... ahogy éri beleragad és tépi. :(((
Levikét többször majdnem sikerült elaltatnom, de Livike mindig közbeavatkozott. :(
Végül 15 órakor elaludt rajtam, majd mellettem a mi ágyunkon - csak úgy összecsukva - lefeküdt, simogattam és el is aludt...
Livikét kihoztam, próbáltam megetetni, hát nem sok sikerrel ismételten. :( Az üveges kaja híg ahhoz, hogy egyedül egye, bár próbálta, de mindenhová ment, csak a szájába nem. :( A gyümölcs nem kellett, kekszet evett, valamint az előbb hoztam ki egy kis paprikás krumplit, az sűrű, tudja enni egyedül is. Most azt is inkább kézzel, mint kanállal eszi, de mit bánom én már, csak egyen valahogy. :(
Levike meg.... nem tudom meddig fog aludni, de jó lenne, ha gyorsan kipihenné magát, mert ha mondjuk 18 órakor kel fel, akkor aztán lőttek az éjszakánknak!
Bár nem hiszem, hogy kitart addig, hiszen Livike se maradhat sokáig az etetőszékben, ha beviszem biztos az lesz az első, hogy rámászik Levire és felébreszti. :(
Itt tartunk most... este majd megírom a folytatást.
2010. október 1., péntek
Jó alvás, rossz evés, sok játék, jobb evés, mégtöbb játék, nehéz elalvás... - Péntek folytatás
Ennyi a napunk folytatása címszavakban.
Mindketten 15 óráig aludtak. Ezzel a szűk két órányi alvással elégedett lehetek, főleg Livike részéről, de Levikénél sem bántam, hogy felébredt, hiszen már bőven benne voltunk az ebédidőben.
Épp bementem Mamáékhoz, hogy hozok ki egy kis paprikás krumplit, amit mama csinált még dél körül, szokták szeretni a gyerkőcök, egy ebédnek megteszi néha. :)
Ahogy jöttem le a kajával, meglepődtem, mert Apa már itthon is volt. :) Ha minden jól megy, akkor holnap is ilyentájt végez, ami jó lesz, mert előtte egész nap egyedül leszek a gyerekekkel.
Kis kergetőzés után - nem akartak jönni, hogy tisztába tegyem Őket - beültettem mindkettőjüket az etetőszékeikbe - itt, a konyhában - és elkezdtem adni a villával összetört paprikás krumplit nokedlivel. :) Levike egy falat nem sok, annyit nem evett! Nagysokára bekapott egy keveset, de azt is kiköpte.. Hát nem értem én, hogy ennyire bántaná a foga, azért nem akar enni? Már ezt sem szereti? Nem volt erős, nem volt sós, és mégsem kérte. :( Livike se kezdte valami fényesen az evészetet, tőlem egy kanálhegynyit fogadott csak el, majd elkunyerálta a kanalat és szépen kikanalazgatta magának a tányérból. Le is tettem elé a nagy tányért úgy, ahogy van, a Leányzó pedig szépen, ügyesen EGYEDÜL ette! :)) Levike közben nyávogott, nyújtózkodott Ő is a kajáért, de ha adtam, akkor nem kérte. Kapott Ő is kis tálkába egy keveset, plusz egy kanalat is, hogy majd hátha eszi Ő is egyedül... próbálkozott, de csak játszott a kanállal, segítséget nem fogadott el, durván ellökte a kezem, mart, csikart. (arról, hogy csikar, nem konkrétan Ő tehet, hacsak azért nem, mert nem akkor vágjuk le a körmei(ket) amikor mi akarjuk, hanem amikor hagyják, éshát.. már elég nagyok. :( ... Miután majdnem repült az egész kaja tálastól-kanalastól, úgy gondoltam nem erőltetem tovább, majd jobban eszi az uzsonnát, addigra biztosan megéhezik. Abból gondoltam, hogy talán nem nagyon éhes, mert nem kért semmi egyéb felajánlott ételt sem, mint pl sajt, párizsi, keksz, kenyér, sajtos kifli, sőt még a kölesgolyót is csak szétdobálta, pedig azt eddig mindig, minden körülmények között tömte magába.
Kaptak túrórudit, abból talán két falatot megevett, a többit Livike ette meg.
Hamarosan bementünk, ittak teát, játszottunk.
16:10-kor elszaladtam a postára meg a Sparba, 17 óra előtt már itthon is voltam. (most nézem, ha nagyon pontos akarok lenni, akkor 16:17-kor voltam a postán: akkor fizettem be a csekket, és 16:42-kor fizettem a Sparban. Plusz hazaút... Semmi jelentősége ennyire részletesen leírni, de ez most konkrétan megvan..:D )
A gyerekek kissé nyekergősre vették a figurát, de azért elég jól elvoltunk...
18 órakor kezdtem adni az uzsonnát, Levike most már jól evett, tényleg megéhezhetett. :) Miután úgy gondolta, hogy már jól lakott, nem is akart maradni a székében, szinte mászott ki, nyekergett, olyan kis nyűgöske volt egész délután és este. :(
Játék, hancúrozás, közben kajáltunk is, Apa hideget (és lecsókolbászt főve) evett, nem kért paprikás krumplit, én átmentem Mamáékhoz és ettem gyorsan egy tányérral.. :)))
19:45-kor kezdtünk fürdetni, persze megint akkor akart még Livike kergetőzni, meg mindent csinálni, csak épp fürdeni indulni nem. :) Végül csak elkapta Apa és vitte, na utána meg kiszedni nem lehetett a kádból! Annyira élvezte a jó meleg vizet, máskor harmadennyi idő alatt kész van, most meg...:) Apa ott toporgott, hogy mit kellene odaadni Livikének, hogy ne ordítson amikor kiveszi... több dolog felmutatása után megláttam a műanyag kiskanalat, Livike azt meglátva nyammnyammolni kezdett és közben elfelejtett visítani. :))) Pár mp előnyünk lett így, mert persze törölközés közben elkezdte azért magát dobálni is, meg visítani is. :( Hát nemhiába, kell ide a férfi erő. :)
Levikét én fürdettem, simán ment minden. :)
Már előre féltem, hogy mi lesz miután ágyba kerülnek. :( Bejött.... :(
Visítás, sírás, állás, nem evés, hiszti. :( Livike még csak-csak evett is, de Levike megint sztrájkba kezdett: nem evett, nem feküdt le, csak állt és kisebb-nagyobb megszakításokkal sírt.. egy idő után a nyála is ömleni kezdett.. :( Bekentem az ínyét majd percekig masszíroztam is.. majdnem elaludt megint. Csak a tegnaphoz képest most az volt más, hogy Livike még nem aludt. Így viszont Levikét nem tehettem ki a nagy ágyra, mert azt a Lány nem igazán nézte volna jó szemmel. :(
A filmet végignéztük valahogy, bár sokat nem hallottam belőle sajnos. :(
Livike megette a kajáját, majd még csináltam Neki 90 ml-t és azzal szépen lefeküdt és már majdnem aludt is... De Apa épp akkor akart kijönni megint enni ( :) ), amit látva Livike egyből fel is állt és sírni kezdett. :(( Kezdődött minden elölről...
Apa kivette Livikét... Na mondom jólvan... így aztán tényleg meg fogják tanulni, hogy az alvásnak a kiságyban van a helye és itt lenne az ideje is. :(
Így most már kivettem Levikét is, ha ezt tudom, akkor már egy órával azelőtt is kivehettem volna... Na mindegy már. :(
21:40-kor adtam Levikének Nurofent, ma nem akartam, de mégis muszáj volt, annyira fájhatott már a foga/ínye..:(
Livike feküdt egy kicsit, majd szaladgálni kezdett - már amennyire hálózsákban lehet - úgyhogy megfogtam és betettem az ágyikójába. Természetesen nem tetszett Neki. Odafeküdtem mellé, 1-2 percig hisztizett még, majd lefeküdt és aludt is negyed órán belül. Levike még kitartott, pedig odafeküdtem mellé, simogattam a fejét, erre kacagni kezdett, szerintem még ott is csikis.. :D Majd Ő is simogatta az én arcomat, jó kedve volt, nem úgy tűnt, mint aki hamarosan el fog aludni. Pedig álmos is volt már azért...
23 óra körül jöttem ki, akkor már Apa feküdt le mellé, nem tudom, hogy melyikőjük aludt el előbb, de most már mindannyian alszanak...! Végre!
Remélem ez így is marad reggelig...! :)
Mindketten 15 óráig aludtak. Ezzel a szűk két órányi alvással elégedett lehetek, főleg Livike részéről, de Levikénél sem bántam, hogy felébredt, hiszen már bőven benne voltunk az ebédidőben.
Épp bementem Mamáékhoz, hogy hozok ki egy kis paprikás krumplit, amit mama csinált még dél körül, szokták szeretni a gyerkőcök, egy ebédnek megteszi néha. :)
Ahogy jöttem le a kajával, meglepődtem, mert Apa már itthon is volt. :) Ha minden jól megy, akkor holnap is ilyentájt végez, ami jó lesz, mert előtte egész nap egyedül leszek a gyerekekkel.
Kis kergetőzés után - nem akartak jönni, hogy tisztába tegyem Őket - beültettem mindkettőjüket az etetőszékeikbe - itt, a konyhában - és elkezdtem adni a villával összetört paprikás krumplit nokedlivel. :) Levike egy falat nem sok, annyit nem evett! Nagysokára bekapott egy keveset, de azt is kiköpte.. Hát nem értem én, hogy ennyire bántaná a foga, azért nem akar enni? Már ezt sem szereti? Nem volt erős, nem volt sós, és mégsem kérte. :( Livike se kezdte valami fényesen az evészetet, tőlem egy kanálhegynyit fogadott csak el, majd elkunyerálta a kanalat és szépen kikanalazgatta magának a tányérból. Le is tettem elé a nagy tányért úgy, ahogy van, a Leányzó pedig szépen, ügyesen EGYEDÜL ette! :)) Levike közben nyávogott, nyújtózkodott Ő is a kajáért, de ha adtam, akkor nem kérte. Kapott Ő is kis tálkába egy keveset, plusz egy kanalat is, hogy majd hátha eszi Ő is egyedül... próbálkozott, de csak játszott a kanállal, segítséget nem fogadott el, durván ellökte a kezem, mart, csikart. (arról, hogy csikar, nem konkrétan Ő tehet, hacsak azért nem, mert nem akkor vágjuk le a körmei(ket) amikor mi akarjuk, hanem amikor hagyják, éshát.. már elég nagyok. :( ... Miután majdnem repült az egész kaja tálastól-kanalastól, úgy gondoltam nem erőltetem tovább, majd jobban eszi az uzsonnát, addigra biztosan megéhezik. Abból gondoltam, hogy talán nem nagyon éhes, mert nem kért semmi egyéb felajánlott ételt sem, mint pl sajt, párizsi, keksz, kenyér, sajtos kifli, sőt még a kölesgolyót is csak szétdobálta, pedig azt eddig mindig, minden körülmények között tömte magába.
Kaptak túrórudit, abból talán két falatot megevett, a többit Livike ette meg.
Hamarosan bementünk, ittak teát, játszottunk.
16:10-kor elszaladtam a postára meg a Sparba, 17 óra előtt már itthon is voltam. (most nézem, ha nagyon pontos akarok lenni, akkor 16:17-kor voltam a postán: akkor fizettem be a csekket, és 16:42-kor fizettem a Sparban. Plusz hazaút... Semmi jelentősége ennyire részletesen leírni, de ez most konkrétan megvan..:D )
A gyerekek kissé nyekergősre vették a figurát, de azért elég jól elvoltunk...
18 órakor kezdtem adni az uzsonnát, Levike most már jól evett, tényleg megéhezhetett. :) Miután úgy gondolta, hogy már jól lakott, nem is akart maradni a székében, szinte mászott ki, nyekergett, olyan kis nyűgöske volt egész délután és este. :(
Játék, hancúrozás, közben kajáltunk is, Apa hideget (és lecsókolbászt főve) evett, nem kért paprikás krumplit, én átmentem Mamáékhoz és ettem gyorsan egy tányérral.. :)))
19:45-kor kezdtünk fürdetni, persze megint akkor akart még Livike kergetőzni, meg mindent csinálni, csak épp fürdeni indulni nem. :) Végül csak elkapta Apa és vitte, na utána meg kiszedni nem lehetett a kádból! Annyira élvezte a jó meleg vizet, máskor harmadennyi idő alatt kész van, most meg...:) Apa ott toporgott, hogy mit kellene odaadni Livikének, hogy ne ordítson amikor kiveszi... több dolog felmutatása után megláttam a műanyag kiskanalat, Livike azt meglátva nyammnyammolni kezdett és közben elfelejtett visítani. :))) Pár mp előnyünk lett így, mert persze törölközés közben elkezdte azért magát dobálni is, meg visítani is. :( Hát nemhiába, kell ide a férfi erő. :)
Levikét én fürdettem, simán ment minden. :)
Már előre féltem, hogy mi lesz miután ágyba kerülnek. :( Bejött.... :(
Visítás, sírás, állás, nem evés, hiszti. :( Livike még csak-csak evett is, de Levike megint sztrájkba kezdett: nem evett, nem feküdt le, csak állt és kisebb-nagyobb megszakításokkal sírt.. egy idő után a nyála is ömleni kezdett.. :( Bekentem az ínyét majd percekig masszíroztam is.. majdnem elaludt megint. Csak a tegnaphoz képest most az volt más, hogy Livike még nem aludt. Így viszont Levikét nem tehettem ki a nagy ágyra, mert azt a Lány nem igazán nézte volna jó szemmel. :(
A filmet végignéztük valahogy, bár sokat nem hallottam belőle sajnos. :(
Livike megette a kajáját, majd még csináltam Neki 90 ml-t és azzal szépen lefeküdt és már majdnem aludt is... De Apa épp akkor akart kijönni megint enni ( :) ), amit látva Livike egyből fel is állt és sírni kezdett. :(( Kezdődött minden elölről...
Apa kivette Livikét... Na mondom jólvan... így aztán tényleg meg fogják tanulni, hogy az alvásnak a kiságyban van a helye és itt lenne az ideje is. :(
Így most már kivettem Levikét is, ha ezt tudom, akkor már egy órával azelőtt is kivehettem volna... Na mindegy már. :(
21:40-kor adtam Levikének Nurofent, ma nem akartam, de mégis muszáj volt, annyira fájhatott már a foga/ínye..:(
Livike feküdt egy kicsit, majd szaladgálni kezdett - már amennyire hálózsákban lehet - úgyhogy megfogtam és betettem az ágyikójába. Természetesen nem tetszett Neki. Odafeküdtem mellé, 1-2 percig hisztizett még, majd lefeküdt és aludt is negyed órán belül. Levike még kitartott, pedig odafeküdtem mellé, simogattam a fejét, erre kacagni kezdett, szerintem még ott is csikis.. :D Majd Ő is simogatta az én arcomat, jó kedve volt, nem úgy tűnt, mint aki hamarosan el fog aludni. Pedig álmos is volt már azért...
23 óra körül jöttem ki, akkor már Apa feküdt le mellé, nem tudom, hogy melyikőjük aludt el előbb, de most már mindannyian alszanak...! Végre!
Remélem ez így is marad reggelig...! :)
Péntek eddig
Az éjszakánk jól telt. Levike is végig a saját helyén aludt. Apa 6-kor kelt, 7-re ment dolgozni. Mi aludtunk egészen reggel 9 óráig. Livike már volt fent kicsit előbb is, de mindig vissza aludt. Nem bántam. :)
Rendbe tettem Őket meg a lakást is, majd játszottunk. Megcsináltam a gyümölcsöt, majd 11 óra után felöltöztettem Őket és mentünk is ki az udvarra levegőzni, szaladgálni. Végül 11:30 lett, mire kiértünk. :) Sok időbe telik mire jól beöltöztetem Őket, főleg amikor nem is nagyon akarnak együtt működni, mint pl ma Livike tette. :(
12:15-ig voltunk kint, már én is fáztam, gondoltam elég volt ennyi hirtelen a kint létből.
Bejöttünk, Mama megetette velük a gyümölcsöt, majd én is ettem szendvicset, a desszert kölesgolyó mellé még adtam párizsi és sajt falatkákat is, de jobban csak Livike ette, Levike maradt a golyóknál inkább. :)
12:35-kor mentünk be a szobába, ittak teát, majd letettem Őket aludni. Nem nagyon akartak lefeküdni, hiába feküdtem én is oda a macira Livike mellé, Ő inkább csak játszott, húzgálta a hajam meg piszkált... Végül 13 óra után mégis lefeküdtek mindketten és talán már alszanak is, bár még mindig hallok néha cuppogást a kajájukkal..
Kint nagyon hideg van, olyan, mint mikor hó fog esni, azért remélem, hogy ott még nem tartunk.. :)
Ennyi lenne hirtelen.. megyek teregetni, mert lejárt a mosógép is, remélem legalább addig nyugi lesz és nem kezd egyik gyerkőc sem balhézni.. valahogy olyan érzésem van, hogy nem lesz ma túl hosszú alvás. :( Majd kiderül. :)
Rendbe tettem Őket meg a lakást is, majd játszottunk. Megcsináltam a gyümölcsöt, majd 11 óra után felöltöztettem Őket és mentünk is ki az udvarra levegőzni, szaladgálni. Végül 11:30 lett, mire kiértünk. :) Sok időbe telik mire jól beöltöztetem Őket, főleg amikor nem is nagyon akarnak együtt működni, mint pl ma Livike tette. :(
12:15-ig voltunk kint, már én is fáztam, gondoltam elég volt ennyi hirtelen a kint létből.
Bejöttünk, Mama megetette velük a gyümölcsöt, majd én is ettem szendvicset, a desszert kölesgolyó mellé még adtam párizsi és sajt falatkákat is, de jobban csak Livike ette, Levike maradt a golyóknál inkább. :)
12:35-kor mentünk be a szobába, ittak teát, majd letettem Őket aludni. Nem nagyon akartak lefeküdni, hiába feküdtem én is oda a macira Livike mellé, Ő inkább csak játszott, húzgálta a hajam meg piszkált... Végül 13 óra után mégis lefeküdtek mindketten és talán már alszanak is, bár még mindig hallok néha cuppogást a kajájukkal..
Kint nagyon hideg van, olyan, mint mikor hó fog esni, azért remélem, hogy ott még nem tartunk.. :)
Ennyi lenne hirtelen.. megyek teregetni, mert lejárt a mosógép is, remélem legalább addig nyugi lesz és nem kezd egyik gyerkőc sem balhézni.. valahogy olyan érzésem van, hogy nem lesz ma túl hosszú alvás. :( Majd kiderül. :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
