2010. augusztus 4., szerda

Szerdai összefoglaló

Az este szerencsésen megúsztuk ébredés nélkül azt a bizonyos tűzijátékot. :) Hatalmas vihar volt utána, először csak erős szél és villámlás, majd úgy tűnt ennyi volt, elvonult, egy óra múlva elkezdett szakadni az eső, ami még hajnalban is ugyanolyan intenzitással esett. Reggelre szerencsére elállt, és azóta sem esett, de egész nap olyan nyomott volt az idő, fullasztó meleg volt. (néha azért volt szél is, olyankor elviselhetőbb volt az időjárás.)
Éjjel Levikéhez keltem 3:35-kor, kicsi tápszer és alvás tovább, bár elég keservesen sírt, nem tudom mi baja volt eredetileg, de vissza aludt, az a lényeg. :)
Párszor nyöszörgött még, Livike is vagy kétszer, úgyhogy olyan érzésem volt reggel, mintha sokszor fent lettem volna, pedig azért aludtunk is.

Reggel én 7:45-kor felkeltem, gondoltam úgyis ébrednek nem sokára, legyen addigra kész a kajájuk meg minden. Apa ma 9-re ment dolgozni, Neki is fel kellett kelnie legkésőbb 8-kor, ahhoz, hogy össze is tudja magát szedni valamennyire.
Fel is kelt, de a gyerekek még javában aludtak! :)
Livike ébredt először, 8:35-kor. Rendbetettem, megkapta a kajáját, Levike még aludt. Bementem Mamához, pár perc múlva gondoltam most már kijövök és beágyazok, arra biztos felébred megint. Nem kellett, már ült és épp ébredezett. :) Beágyaztam, hagytam hadd nyújtózkodja ki magát, bár elég türelmetlen lett a végére, mert meglátta, hogy Livike már eszik és akkor már ment a nyammnyamm ezerrel, alig tudtam tisztába tenni és felöltöztetni. :) Volt is már vagy 9 óra, mire Levike is elkezdhetett enni.
Kezdett borulni a szokásos napirendünk. Na nem baj, csak lett valahogy. :)

A tízóraival ma újítottam. Napok óta készülök tejberizst főzni, hogy ahhoz mit szólnak, de uzsonnára nem mertem adni, így ma tízóraira azt kaptak.
Sűrűre főztem, szerintem finom lett.
Livike egy kanállal bekapott, ízlelgette, fintorgott, majd kiszedte a szájából.
Levike nagy könyörgésekre megevett kb két kiskanállal.
Tejberizs egyelőre kudarc. :(
Jött Mama az ötlettel, hogy alma-babapiskóta turmixba tegyük bele a rizst, és így mint gyümölcsrizs, hátha nagyobb sikert arat. Úgy is lett. Megették! :)
Sőt, Livike saját maga is ette kanállal. Ügyesen rakosgatta a szájába! :) Levike is próbálta, de neki nem igazán jött össze. Na majd próbálgatjuk még, ezek szerint most jutottak el arra a szintre, hogy önállóan akarnak enni, legalábbis Livike már igen. :) Csak ne járna annyi "kosszal" az ilyenfajta evés... de ez már csak ilyen... :)
Miután megették a gyümölcsös rizst, még a simát is ették, amit előtte nem voltak hajlandóak. Azt hiszem egy alternatívánk már van a szokásos gyümölcs-piskóta turmixra így tízóraira valónak. :))
Mivel eleve később kezdtük a napot, a tízórai is később, majdnem 11 órakor volt, 11:30-kor fejeztük be. Persze így letenni nem lehetett Őket, sétáltunk az utcán, beszélgettünk a szomszéd nénivel, töltöttük az időt, fárasztottuk a gyerekeket..
Dél volt, amikor kicsi tápszerrel letettük aludni Őket.
12:15-kor még Livike beszélgetett, utána már csend volt.
Készítettem az ebédjüket, vegyes főzelék volt ma, alma, répa, krumpli, hús, a végén tejföl, hogy másabb legyen, mint szokott.
Livike 12:45-kor már fel is ébredt! Hiába igyekeztem gyorsan kihozni, felébresztette Levit is, így az Ő alvása is ennyi volt csak, pedig biztos aludt volna még. :(

Játszottunk, viszonylag sokat elvoltak kettecskén is, a kajájukat még be kellett fejeznem, meg annak még hűlnie is kellett, ahhoz, hogy enni lehessen.
13:30-kor már minden OK volt, de még nem hangzott el a bűvös szó, úgyhogy hagytam Őket, a tejberizzsel valószínűleg elég sokáig kihúzzák, gondoltam.
Játszottunk, elvoltunk, telt az idő. Elég jók voltak, nem volt ágyonrohangálás sem, szépen ment minden ahogy kell.

14:30-kor azért már úgy gondoltam mégis meg kellene próbálni ebédelni.
Apa épp haza ért, egyszerre Papával. :)
Kivittem a gyerekeket, de amint beleültettem Őket a székekbe ordítani kezdtek, de nagyon. Nem ezt várták. Biztos sétálni akartak, vagy fene tudja, de nem ott ülni, az fix!
Sétáltunk. A kaja persze nem kellett.
15 órakor újabb próba, ekkor már félig sikerünk lett. :)
Levike evett, de csak úgy, ha simogattam a fejét és néha puszilgattam az arcát! Apa közben etette. (így kényeztessük a gyereket rovatunkat hallhatták:D)
Livike két kanálnyit evett, semmi módszer nem jött be, csak sírt és visított, ha csak közelítettünk a kanállal, akkor is. :(
Bekentem az ínyét Dologéllel, hátha a foga kínozza.. mert úgy sírt, csak időszakosan, hirtelen, visítva.
Nem harapott meg, tűrte a KicsiLány! Úgy éreztem, hogy felül jönnek a szemfogai! Kis hegyes csücsök érezhető kézzel! Ez kínozná ennyire? :(
Azt mondják ez sok idő míg áttörik és nagyon megszenvedik a gyerekek (és a szülők is...) Levinek is "megnéztem", Nála nem érzek ott semmit. Szerintem Levinek az őrlő fogai készülődnek, bújnak folyamatosan, Livike leelőzte fog ügyben, de nem baj, majd kijönnek mindkettőjüknek akkor, amikor akarnak a fogaik! :)
Kaptak túrórudit is, Livike megette a háromnegyedét, legalább valamit egyen már, ha a főzelék nem ízlett. :(
Kölesgolyó is volt persze meg tea is, majd hamarosan bent a szobában folytathatták a napot, ezt már Apa oldotta meg, Ő vitte be mindkettőt, csinált tápszert, letette Őket aludni. Én gyorsan elmentem a postára meg a Sparba, de már mikor visszajöttem fent voltak. Nem voltam pedig sokáig! Alhattak, vagy 20 percet..... sok alvás volt ma megint. :((
Jól elvoltak továbbra is, ma különösen sokat voltak így, mert ha nem muszáj nem jövünk be, tanulják csak az együtt játszást, persze vannak összeveszések, úgyhogy nem árt a közelben lenni, na meg amúgyis nézegetni kell Őket, mert ha az ágyon járkálnának résen kell lenni. Ma nem volt ilyen! (kop-kop) Ja, egyszer, de akkor bent voltam éppen. :))
Még volt egy utam a kisboltba is, de az tényleg negyed óra volt volt csak, utána már nem mentem sehova. :)
Akkor már Mama is haza ért, úgyhogy kicsit Ő is játszott Velük. :)
17:45-kor elhangzott Livikétől a bűvös szó, (nyammnyamm), amin mondjuk nem csodálkozom, a "hatalmas" ebédje után... :)
Mehettek uzsonnázni! :)

Elég jól ettek, bár egyesével kell a szájukba tenni a kaját, mert különben eldobják. Levi még így is meg tudta oldani, mert úgy csinált, mint aki eszi, később szedte ki a szájából, ami még rosszabb, mint ha simán eldobja...
A joghurt nagy részét is Levi ette meg, Livike majd csak 19 óra után kérte már a szobában, odaszaladgálással. :)

18:30-kor kimentünk sétálni csak úgy simán, babakocsi nélkül. Szörnyű ez a Lány, hogy miket csinál....! Egyik az, hogy nem engedi fogni a kezét, bár Ő óvatos a legtöbb esetben, azért félek, hogy elesik... Mindent felszed, még ha csak a virágokat az hagyján, de a szemetet is! :( Ha nem arra megyünk, amerre Ő akar, akkor hisztizni kezd. Először csak húzódozik, majd leül, rongybabát játszik, nem jön. Ha felveszem, akkor hátraveti magát, majd visít. Visításra szerencsére az utcán
nem került sor, valahogy becsaltam mégis, saját lábán jött be a kapun, de ott megint a rózsabokorba akart menni, nem tetszett, hogy én nem arra szeretném, hogy jöjjön, ekkor felvettem, indultam Vele befelé, már vergődött, amikor a mostanában bűvös mondat csodát tett: megyünk kezet mosni. Ekkor szépen bejött saját lábán, mentünk a fürdőszobába, felálltunk a hokedlire és megmostuk a kezét a csapnál. :)
Engedte magát letenni a szobában, itta a teáját, szépen elvolt, nem volt semmi baj! :) A joghurtért is tátotta a száját, mint a kismadárka. :)
Levike eljátszotta a szegény éhező gyermek figurát, nyammogott a joghurtért, amikor adtam volna, akkor meg elszaladt és kiröhögött. :) Igazodjon el rajta, aki tud. :)

Gyorsan telt az idő, Apával közösen játszottunk, mármint a gyerekekkel közösen :)
Labdáztunk, az volt a jó poén, hogy mindig ki akarták dobálni a karámon kívülre meg a konyhába, de ha gyorsak voltunk, akkor sikerült megakadályozni. :) Jókat nevettünk, a gyerekek is élvezték nagyon. :))
Levike már csetlett botlott, most kényes "kislányt" játszott, ha kicsit hozzáért valami már jött oda és bújt, hogy márpedig Neki az fáj és meg kell puszilgatni. :))

19:45-kor kezdtünk fürdetni, még Mama is itt volt, vagyis akkor jött be, de fürdésre már kiment... amíg a kaját csináltam meg a vizet hoztam addig nem engedték ki a gyerekek. :) Mindenáron Levike akart elsőnek fürdeni. Ő mindig rögtön jönne, ha hívom Livikét, a Lány meg csak szórakozik velem, szaladgál, direkt másfelé megy. :))
Mindketten szerencsésen túlestek a fürdési procedúrán, 20:15-kor már az ágyaikban voltak és ettek.
Livike nem aludt el egyből, többször vissza kellett mennem lefektetni, kaját odaadni, simogatni. :)
21:45-kor felébredt és sírt, kaja nuku, gyorsan csináltam még 90 ml-t és azóta alszik.
Remélem fog is reggelig Levivel együtt!

Ennyi lenne mára, lassan megyek én is aludni, bár biztos lesz éjfél is mire odajutok, ha nem több!

2010. augusztus 3., kedd

Nyűgös kedd...

Amilyen jól indult a reggel, olyan rosszul folytatódott a nap.
Éjjel rendben volt minden. Levikéhez keltem fel egyszer 2 órakor, először teát adtam, de most ez nem jött be, így csináltam még 90 ml tápszert és azzal szépen el is aludt újra.
Reggel én 8:10-kor keltem, mert Levike kicsit nyekergett, de mire összekészülődtem (megint 15 perc volt) vissza is aludt. Apa is felkelt, tettünk-vettünk, vártuk, hogy felébredjenek a gyerekek, ami 8:35-kor sikerült is Livikének, rendbe tettem, majd megkapta a kajáját. Levi még aludt. Összeágyaztam, arra ébredt fel Levike, amikor csuktam össze az ágyat, ami kattant... Nem bántam, keljenek csak egyszerre! :) Ez 8:45-kor volt..
Szépen ettek, beszélgettek, elvoltak.
Apa 9:35-kor indult dolgozni, ezután fogtam hozzá a gyümölcs elkészítéséhez, de előtte kitettem a gyerekeket az utazóágyba, ahol szintén jól elvoltak.
Jött Papa, hozott pogácsát, amit oda is adott Nekik. :) Tízórai előtt, na nem baj. :)

10:25-kor kezdtük a tízóraiztatást, vagyis Mama etette Őket csak úgy az utazóágyakban állva, odaszaladgálva, de úgy nem igazán ettek, úgyhogy mégis az etetőszékekben kötöttek ki, bár már elég meleg volt akkor is a teraszon. Hiába a tető, a meleg ellen nem nagyon véd ilyenkor.
Livike kb 1 kanállal evett, Levike viszont az összeset megette, mára biztos, hogy nem volt gyümölcshiánya! (1 barack, másfél alma, 3 babapiskóta turmix) :))
Livike meg így járt... ha éhes akkor eszik, ezekszerint nem volt az. :(

Kaja után kicsit sétáltunk az udvaron, majd 11 órakor megpróbáltuk letenni Őket aludni.
Nem jött össze. Újra cipőhúzás és séta most már az utcán is, de már nagyon meleg volt, így csak kb 10 percet lehettünk kint. Hintázni nem akartak. :(
Álmosak voltak, dörzsölték a szemüket, orrukat.
Újra letettük Őket, hátha elalszanak.
Ekkor már 11:25 volt.
Úgy tűnt alszanak, csendben voltak legalábbis, de Livikét már 11:50-kor be kellett vinnem Mamához, mert nem akart már nyugton lenni. Levike is felébredt kb 5 perc múlva...
Kijöttünk, játszottunk, nyűglődtek...
13 óra körül jött Papa, hogy kicsit Ő is játsszon, meg valamivel elterelje a hisztiről és nyekergésről a figyelmüket, valamennyire sikerült is. :)
13:40-kor már készülődtem az ebédeltetésükhöz, de közben eltelt az idő, játszottunk, bementem segíteni scannelni egy dokumentumot, újabb játék, mert közben elég jól elvoltak, a lényeg, hogy 14:20-kor kezdtük az ebédet.
Addig nem hangzott el a bűvös szó sem. :)) (nyammnyamm)

A tegnapi öregtarhonyát adtam, Livike szépen kezdte is enni kanálból, bár a második kanálnál ki is köpte úgy ahogy van, bele a bodyjába, az ölébe, mindenhová. :(
Levike is megevett valamennyit, de utána csak nyúlkált a kajába, úgyhogy nem fogadta el kanálból csak kézzel ette. Ezután már Livike sem fogadta el kanálból, úgyhogy kitettem eléjük a tálcára, bár biztos voltam benne, hogy nagy része a földön és az ölükben fog kikötni... Ráadásul idebent ettek, mert kint mindenhol nagyon meleg volt.
Végül így elég sokat megettek, bár volt mit összeszedni utána, az biztos!
Sőt... egyenesen meg is kellett fürdetni mindkettőjüket, mert úgy néztek ki, mint a kismalacok.... :)
Mama kivitte a kiskádjukat a teraszra, és ott pancsolhattak kedvükre. :)
Levike volt most az első, amit Livike eléggé nehezményezett is, hiszen születésük óta Livike fürdik elsőnek....
Mikor mindketten újra tiszták és frissek voltak játszottunk még egy jó nagyot idebent.

15:40-kor már eléggé álmosnak tűntek, gondoltam hátha alszanak, hisz még fürödtek is, csak nehogy azt higgyék este van és annyit alszanak mint éjszaka:D
Na, nem így lett... :)
Livike kb 15 percet ha aludt, vagy csak csendben volt mert evett, nem tudni, Levike pedig kb 45 percet tudott aludni/pihenni.
Épp akkor értem vissza a postáról és a kisboltból, amikor Levike felsírt, úgyhogy ennyi volt a délutáni alvásuk.

Bementünk Mamáékhoz, az előszobában randalíroztak, pakolták a műanyag tálakat a konyhában, meg amit még találtak és nem vettünk el, mert nem szabad... Mindig az olyan dolgok érdeklik persze Őket, nem azok, amivel még lehetne is játszaniuk. :(
Bent a nappaliban is voltunk, kapcsolgatták a tévét, szaladgáltak, hancúroztak...
Ekkor már 17:45 volt.. Kijöttünk, hogy megyünk egy kört a babakocsival, még mielőtt leszakadna az ég. Nagyon el volt ugyanis borulva, nyomott idő volt, meg amúgyis beígérték mára a jégesőt... Egyelőre csak a szele van itt, eső nem volt. (jég mondjuk nem is hiányzik...)
18:15-ig voltunk kint, majd jöttünk uzsonnázni, még a teraszon meg tudtuk etetni Őket, mert nem volt most szúnyog szerencsére.
Nem ettek túl sokat, viszont joghurtot két dobozzal is megettek. :)

Fürdésig játék, majd 19:45-kor hozzá is fogtunk a fürdetéshez, ami viszonylag simán és hisztimentesen zajlott. :))
Miután ágyba kerültek, szokás szerint elcsendesedtek, de ez csak pár percig tartott, nem aludt el egyikőjük sem. Volt, hogy egyszerre kezdtek sírni, mintha megijedtek volna valamitől, akkor még kajájuk is volt, visszaadtam, kicsit ott maradtam, le is nyugodtak.
Pár percig.
Újrakezdték...
21 órakor csináltam még kaját, azzal Livike el is aludt szépen.
Levike még akkor sem aludt, már kétszer bementem visszafektetni, kaját visszaadni, sőt a Livi kajáját is odaadtam, így most már van kettő is.
Talán el is aludt, de ez még egyáltalán nem biztos.
Épp mire nyugalom lett, valaki(k) elkezdtek tűzijátékozni, amire az összes kutya begajdult, köztük a Berci is, az ablakok nyitva, ő meg itt rohangált fel s alá ugatva mint az őrült.. Kimentem kicsit nyugtatgatni (mindig is félt a durrogástól) de nem sokat értem el vele. Kb 5 percig tartott, most csend van, talán megúsztuk, hogy nem ébresztette fel a gyerekeket.

Ennyi lenne mára egyelőre.

2010. augusztus 2., hétfő

Hétfő - röviden

Próbálom röviden írni, meglátjuk hogy mennyire sikerül.
Éjjel minden rendben volt, Livike ébredt - már reggel - 5:15-kor, kapott egy kis teát és azzal szépen vissza is aludt 7:35-ig. Levike már 7:20 óta fent volt, legalábbis én akkor ébredtem fel, de csak félkor keltem... Így is úgy el tud menni az idő reggel, csak nézek, hogy már eltelt 15 vagy 20 perc, és még most megyek rendbetenni a gyerekeket. Pedig nem lazsálok, csak teszem a dolgom, és mégis. :(
8 órakor már mindketten kész voltak és ettek az ágyaikban.
Elkészítettem a gyümölcsöt, pakolásztam, stb.
Apa ma is 10-re ment dolgozni, de csak 8:45-kor ébredt fel... sikerült ma is csendesen el lennünk, úgy tűnik. :)(valamiért nem tudott az este elaludni, csak hajnal 2 körül:( )

9 órakor kitettem a gyerkőcöket az utazóágyba a teraszra, ott jól eljátszogattak, kiporszívóztam, rendet tettem idebent.

10 órakor kezdtem adni a gyümölcsöt, valamennyit megettek tőlem is, de Mama tudta végül megetetni Őket rendesen, elfogyott mind, bár ez főképp Levike érdeme volt.
Kicsit sétálgattunk, fárasztottuk Őket, majd 11 órakor letettem aludni az apróságokat. Álmosnak tűntek, de nem nagyon bíztam benne, hogy sokat fognak aludni...
Végülis Livike 12:20-kor, Levike pedig 13:15-kor kelt. Elég jó volt ez egynek. :)
Ebédre csináltam öregtarhonyát, de csak nekik, kis mennyiségben, kolbász nélkül. Na, nem is volt olyan sikere, mint amikor a magunknak készült kajából kaptak! Biztos annak jobb volt az íze... Ettől függetlenül ették, csak egy idő után megint ott tartottunk, hogy ki kellett tegyem a tálcára a kaját és úgy ették fel kézzel. (Levi kezdte természetesen, utána már Livike se fogadta el kanálból.:( )

Ebéd után eltettem az utazóágyat egy viszonylag árnyékos helyre, elég sokáig, több, mint egy órahosszát elvoltak benne! :)
Utána már nagyon meleg volt és melegük is volt, ezért bejöttünk a hűvösbe teázni, játszani, pihenni.
Elég jók voltak ma, persze a szokásos dolgok megvoltak, mint ágyon rohangálás és társai, de ki lehetett bírni...

16:30-kor úgy láttam elég álmosak már, megkíséreltem egy kis tápszerrel letenni Őket aludni.
Elcsendesedtek, de még nem aludtak amikor elindultam a Sparba, meg a kisboltba.
35 perc alatt megjártam, 17:15-kor már itthon is voltam. Mama épp Levikét tette tisztába, Ő előtte ébredt nem sokkal, de Livike talán nem is aludt semmit! Ki kellett érte jönni, mert hangoskodott, bent volt Mamáékkal, amíg nem jöttem, meg amíg Levi aludt.

Újabb játék következett, majd uzsonnáztak is 18 óra után nem sokkal, megint virsli volt, de most csak 2 db-ot főztem, még jó, mert még ezt sem ették meg! (pár kocka maradt csak, nem sok, de maradt.)
Kaja után sétáltunk egy kicsit az utcán is és az udvaron is, majd bejöttünk, mert felélénkültek a szúnyogok is, meg már csak 19 óra volt....

Játszottunk jó sokat, csináltunk képeket is, majd teszek fel, meg a délelőttiekből is, amikor csak Livike volt ébren, így Ő volt az "alany". Most este Papa is és Mama is itt volt, vannak négyesben készült képek is, majd válogatunk és felkerülnek ide is. :)

A fürdést Papával bonyolítottuk le, 19:45-kor kezdtük, minden simán ment. Én Livit fürdettem és töröltem/öltöztettem, Papa pedig Levit.
Nem igazán akartak elaludni ahogy letettük Őket, még 21:15-kor is fent voltak, néha visítás, kis vergődés és ilyesmi, de most már csend van. Nem tudom mi volt a baj.. Levinél sejtem: a kiságy rácsán lévő madzag ami a rácsvédőt fogná leszakadt, ezért Mama visszakötötte valahogy a másik rácshoz, vagy nem tudom. A lényeg, hogy most nem volt ott a megszokott helyén a hosszú - kioldott - madzag, amit Levike mindig meg szokott fogni és játszik vele, amikor letesszük aludni/enni.
Teljesen kétségbe volt esve! Panaszkodott, sírt, kiabált. Bementem, kérdeztem hogy mi a baj, erre lefeküdt, nyúlt oda és mutogatott.... rájöttem egyből, hogy mi van, vagyis hogy mi nincs. Mit tudtam csinálni? Kioldottam a mellette lévő madzagot és azt adtam oda..... Annyira megszokta már, hogy ott van, hogy anélkül el sem tud aludni!
Livike is nyűglődött valamiért, de egy kis simogatás és mellette maradás segített, megnyugodott.
Remélem így is marad az éjszakánk... :)
Ha nem, .... (úgyis tudja már mindenki, hogy holnap megírom!:) )

2010. augusztus 1., vasárnap

Jó evés, kis séta, sok játék, fürdés, evés repetával, alvás - vasárnap folytatás

Nagyjából így nézett ki a mai nap a továbbiakban.
Mindketten fent voltak, amikor bementem. Gyors tisztába tevés után egy kicsit játszottunk, mert nem tudtam kijönni anélkül, hogy egetverő visítás ne lett volna.
Uzsonnára ma virslit főztem, a háromból kb egynegyed híján megették mindet!
Livike persze most is próbálkozott a dobálással, Levike meg úgy ette, hogy azt hittük már megfullad, mert ami előtte volt, mind a szájába tömte egyszerre. Így mindig csak annyit kapott a tálcájára, amit meg tudott enni egyszerre. :)

18:30-kor fejezték be az evést, az utcára nem mentünk már ki, de az udvaron volt jó nagy séta, járkálás, persze úgy, hogy véletlen se essenek el a betonon. Livike megfontolt, Őt bátrabban el lehet engedni, de Levi megy mint akit kilőttek. Nem néz semmit és senkit, rohan, könnyen felbukik és beüti magát. :(
Szegénykét a délutáni alvás során jól megcsipkedte egy szúnyog. (vagy több...) Becsuktuk az ajtót és az ablakot is, hogy ne zavarja őket Papa kopácsolása, - akkor még csinálta a csatornát - és valószínűleg a szúnyogot is bezártuk ezáltal, bár nem hiszem, hogy nagyon ki akart volna menni, mikor volt "eledel". :( Levike bal arcát, jobb halántékát, a nyakát jobbról, a jobb alkarját és a jobb combját csípte meg. :( Az arcán levő a legcsúnyább, ahogy észrevettem - az etetésnél - egyből kentem is be Fenistillel, később rázóval is, mert nagyon viszkethetett a kisdrágának. :( Folyton vakarni akarta...
Amíg ettek, idebent jól lefújtam Morteinnel, jó, mert hamar elmegy a "szaga" ami amúgysem rossz, de azért mégis méreg, nem fújjuk akkor, ha bent vannak a gyerekek.
Remélem éjjel már nem lesz több, bőven sok ez a csípés is, ami délután lett rajta. :(

19 óra körül jöttünk be a szobába a napi utolsó játékra, de a fürdéssel vártunk egészen 20 óráig, mert egyáltalán nem tűntek még álmosnak...
Minden rendben volt a fürdésnél és az öltözésnél is, hamar el is csendesedtek a kajájukkal, azt hittem el is alszanak. Nem így volt.
Apa 21:30-kor ért haza (kb) és akkor még javában fent voltak, sőt kezdtek nyekeregni is! Kajájuk egy csepp sem volt, így csináltam még mindkettőjüknek 90 ml-t és azóta alszanak. :)

Ma is Livike volt a hisztisebb, de azért nem annyira, mint az utóbbi napokban. A lényeg az, hogy azért napközben is volt alvás - kétszer is - még ha nem is túl sok.

Azt hiszem megyek én is és alszom, reggel ki tudja megint mikor ébrednek.

Vasárnap, eddig.

Nézzük, mi is volt ma eddig. Lehet, hogy nem fogom tudni befejezni, csak este, de előbb utóbb kikerül a bejegyzés, az biztos!

Éjjel minden rendben volt, Livike ébredt fel 0:20-kor, de adtam Neki teát, azzal vissza is aludt, így most már mi is alhattunk végre. Apa 23 óra körül ért haza, így épp akkor készültünk aludni, amikor Livike felébredt. Nem baj, jobb volt így, mintha már aludtunk volna és akkor ébreszt bennünket is. :)
Ezután már reggel 7:30-ig csend volt és nyugalom, Levike megint a plüss kutya hozzámvágásával jelezte, hogy keljek már mert éhes. :)

Miután rendbetettük Őket, gyorsan telt az idő, hamar eljött a 9:30, amikor Apa indult dolgozni (10-re), Papa pedig már előtte hozzáfogott, hogy megcsinálja a csatornát az előtetőhöz. Nem túl rég végzett, bár dél után amikor a legmelegebb volt, kicsit pihent (kaja után) de utána újból nekifogott, és amíg kész nem lett, abba sem hagyta. Kész lett, mostmár talán nem lesz akkora sár itt előttünk, ha esik az eső. :)

Egész nap volt mit csinálni. Mama főzött, közben Livikét is szórakoztatta, mert tízórai után Ő hamar felébredt és bevittem az előszobába az utazóágyba, hogy ott majd jobban ellesz, mint itt vagy az udvaron, ahol viszont meleg volt nagyon. :(
A tízórai gyümölcsöt csak Levi ette, Livike nem volt hajlandó még megkóstolni sem. :( Még 10 óra sem volt, amikor hozzákezdtem az etetéshez, de Mama fejezte be...
10:50-ig séta, csak hogy teljen már az idő, mert letenni még nem lehetett Őket ilyen korán.. Még idebent is játszottak egy keveset, majd 11:25-kor tettük le aludni a gyerekeket...
Livike már 12 órakor fent volt, úgyhogy egy órát sem aludt. :( Levike 13:20-kor kelt, hamarosan kezdhettük is az ebédeltetést. A tegnapi almafőzeléket kapták, egynegyede így is megmaradt, Livike megint nem akart enni. :( Ettek sült oldalas falatkákat, kenyeret, túrórudit.

Kaja után játszottunk, majd 16:30-kor tettük le Őket aludni, kivételesen el is aludtak, de már hallom, hogy Livike fent van... Mindegy, valamit aludt, az a lényeg.
Már kevesebb van vissza a napból, ez vigasztal csak. Még jön egy menet, az uzsonna, játék, talán babakocsizás, megint játék, fürdés, alvás.
Este majd megírom mi hogy alakult.
Ja, Levi van fent, most már jobban hallom. Vagy mindketten? Mindjárt megnézem.
Ennyit a nyugalomról, hogy majd kicsit netezek. Ennyit tudtam, amíg ezt megírtam. :)