Még a kora ellenőrzés előtt írok pár sort, utána szerintem úgyis megint este jutok a géphez.
Az éjszaka elég darabos volt, de erről most nem a gyerekek tehettek...
Éjfél körül feküdtünk le, viszont Apa nem nagyon tudott aludni, most épp a válla "kattant be", a jobb kezét alig tudja mozdítani, valami idegbecsípődés lehet...
Emiatt éjjel többször fent volt, bármilyen csendben kelt fel én mindig felébredtem rá, utána 4 órakor Livikének kellett kaját adni mert sírt, majd 6 órakor ismét, de akkor már mind a kettőjüknek...
Mivel dolgozni egy kézzel nem lehet, Apa szabit vett ki mára, felhívta a munkahelyet, hogy hívjanak be délelőttre valakit, mert ő most nem tud dolgozni. :( Máskor is volt már ilyen baja, nem mindig vállban jelentkezik, vándorló kór ez a valami... de dolgozni mindig el tudott menni tőle. Hát most nem.
Holnap egyébként is szabad lett volna, így a két nap alatt majdcsak helyre jön.. csak azt nem tudom mit lehetne rá adni amitől jobb lenne, mivel pontos diagnózist nem tudunk, hogy idegzsába vagy csak sima becsípődés, így a Google se segít túl sokat... de azért nézegetem még.
A gyerekek eddig jók voltak, 10 órakor megetettem velük a gyümölcsöt, szépen megették mind a ketten, egy ide- egy oda elven, megy ez, ha ők is úgy akarják. :))
Jelenleg alszanak...
12:45 körül tervezzük Papával hogy elindulunk a kórházba, ebéd szerintem akkor lesz, ha visszajöttünk, délben szerintem még nem fognak tudni enni. Vagy majd meglátjuk. Fő a határozottság. :)
Pár napja szokása főleg Levinek, hogy iszonyatos erővel rángatja a karámot... az egyik fele oda van kötve a kiságy végéhez, de nem szorosan mert este mozgatni kell kicsit a pakolásnál, így kileng elég rendesen. A másik vége csak úgy van, azt nem tudtuk mihez rögzíteni. Ha ilyen erővel rángatják előbb-utóbb tönkre megy. :((
Ha rájuk szólunk annál inkább csinálják, teli szájjal vigyorogva! Ha leültetem vagy arrébb teszem akkor megsértődik és ordít... Idő kérdése volt mondjuk, hogy mikor kezdik ki a "ketrecet" de azért tönkretenni nem kellene. :(
Nahh. megyek és pakolászok amíg hagynak, hisz' a nagytakarítás nem ért véget a tegnapi nappal. :( Csak ugye szívesebben ülnék itt egész nap a gépnél, ami több okból is kivitelezhetetlen. :)
Hmm... meghirdettem a Tesz-Veszen Livike zenélő-forgóját valamint egy csomag 3-as Pamperst, ilyen az én szerencsém, nem kellett senkinek. :(( A pelenkának még van ideje este 21:30-ig azt hiszem, de szerintem azt se fogják elvinni..
Eddig még csak vásároltam, eladni még nem is próbáltam csak ezt a két dolgot, de még a kedvem is elmegy így az egész további eladási kísérletezéstől... A munka meg van vele, fotózni, postai díjat számolgatni, feltenni a hirdetést, aztán szépen letelik és nem kell senkinek, pedig nem adom drágán.. na mindegy.
Nyavalygásnak vége. :))
2010. március 4., csütörtök
2010. március 3., szerda
Gyors helyzetjelentés
Így a nap végén megint sikerült ide kerülnöm a gép elé. Kb 20 perce ülök itt, eddig olvasgattam a többieket, de most már írok is kicsit a mai napról. :)
Az éjszaka jól telt, Levike szépen elaludt a nagy ágyon Apával, szerencsére nem ébredt fel akkor sem, amikor a helyére tettem.
Reggel 7:20-kor volt ma is az ébresztőnk, jól indult a nap. :)
Szép idő volt ma is, és mivel nagyon jósolják az újabb telet, rávettem magam a tavaszi nagytakarításra, amiből mára az ablakok megpucolása és a függönymosás jutott. Végülis a többi az utálatosabb része a dolognak, a mindent letörölgetni, átmosni, mint pl csempék, ilyesmi... utálom. Na meg napsütésben takarítani is, mert akkor minden kis kosz meg maszat meglátszik...
Még Apa itthon volt amikor leszedtem a függönyöket, véletlen se tudjam magam meggondolni és halogatni még egy napra a dolgot :))))
Mindez a gyümölcs elfogyasztása után történt, gondoltam amíg kint alszanak a gyerekek a babakocsiban addig a szobai ablakkal kész is leszek, amikor bent vannak a földön csak ne nyissam már rájuk az ablakot! Hát... ebből az lett, hogy Apa még el se indult dolgozni mikor mindketten felébredtek, úgyhogy bepateroltam Őket a szobába, ahol persze rögtön ordítás lett, mert milyen már az, hogy Ők bent, én meg itt kint szöszmötölök és nem lehet utánam jönni? :)) Egy negyed órára nyugton voltak, akkor haladtam is valamennyit, még jó hogy kicsi a lakás... (erkély nincsen:) ) mégis úgy el tudom tölteni az időt ilyenkor.
Mivel Levike újabb hisztériába kezdett, - de én kezdem azt hinni hogy ezt a szeparációs szorongás, plusz a fognövesztés, meg a fene tudja mi - Mama felajánlotta, ogy vigyem át a hordozóban, hátha úgy jobban el lesz. El is voltak. :) Livike a drága meg ott állt a karámnál és nézte ahogy pucolom az ablakot, előtte jól elbeszélgetett a játékoknak, bár kicsit Ő is rákezdett a sírásra amikor még nem tartózkodtam vele egy helyiságben.
Kész lett a mára tervezett adag, meg volt az ebéd is, a tegnapi zöldséges cuccból maradt még, ügyesen megették mind a ketten. :)
Sajnos a tízórai meg az ebéd utáni tápszert egyszerűen nem tudom elvenni. :( Nem jó a tea, nem jó semmi, csak a tápszer az alváshoz. :( Hogy lesz ez nem tudom....
14:30 körül elaludtak, gyorsan elszaladtam a postára meg a gyógyszertárba Levi kenőcséért amit tegnap írattam ki a bőrgyógyásszal... hát közel tízezer forintba kerül a két tégely kenőcs az orvos díjával együtt... És még azt hittem, hogy a Sudocrem a legdrágább popsikrém.. de ha egyszer nem jó más rá, akkor mit csináljak, meg kell venni. Mondjuk az orvos is igazán kiírhatta volna a feléért, végülis vizsgálnia sem kellett, bár szerintem csak Levit kíméltük meg, mert ha elvisszük akkor is max ránézett volna, főleg hogy most még nem olyan csúnya se a feneke, se a hasa alja, se a háta, mint mikor első alkalommal megvizsgálta és kiírta ezt a két krémet.. Na hát ez van, ennyire érzékeny a bőre, hogy még a "szinte mint a pamut" vagy milyen (fehér) Pampers pelust se bírja huzamosabb ideig, muszáj használni a textil csíkokat legalább éjjelre, de nappalra is. Hát, volt vagy 25 db textilpelenkánk mikor megszülettek. Most van belőle kb 10 összesen. :) Pedig már kimosom az "olyat" is, kivéve ami nagyon menthetetlen, az megy a kukába. Eleinte dobáltam ki azt ami nem csak pisis volt, de már inkább kimosom, a Vanish szappan nagyon jó erre a célra (is meg a ruhákból is kiviszi a kaja foltokat).
Délután elég hisztiskék voltak megint, Mama is itt volt többnyire, mert nem volt semmi se jó... Levikének ez az állandó nyekergése, meg szirénázása már nagyon idegesítő.. mikor jut már túl rajta, nem tudom, de igyekezhetne. :(
Persze Livike is szokott csatlakozni, csak szerencsére az esti alvás előtti nyűglődésbe (eddig!) nem csatlakozott be, napok óta nagyon jól elalszik és alszik is éjszaka. (jajj, csak el ne kiabáljam!:) )
19:30-kor megfürdettük Őket, 20 órakor már ágyban voltak. Levi kb 5 percig evett, utána felállt és kezdte a műsort... Próbáltam hagyni, hogy meddig bírja. Sajnos én bírtam kevesebb ideig, már annyira sírt, hogy nem bírtam hallgatni... Mérges is voltam rá, de sajnáltam is. :( Kivettem a nagy ágyra, nem volt jó ha magamra tettem, így letettem középre... na akkor kb 5 percig csend volt, ennyit kb láttam is a filmből. Utána újrakezdte, magamra tettem, és majd 22 óra körül aludt el. Vele együtt én is, arra ébredtem, hogy jött Apa.. én olyankor mindig úgy megijedek, ha így elszundítok és felijedek arra, hogy ott áll mellettem. :)
Levikét szerencsére sikerült úgy letennem, hogy nem ébredt fel, így most már mindenki alszik. Megyek én is. :)
Az éjszaka jól telt, Levike szépen elaludt a nagy ágyon Apával, szerencsére nem ébredt fel akkor sem, amikor a helyére tettem.
Reggel 7:20-kor volt ma is az ébresztőnk, jól indult a nap. :)
Szép idő volt ma is, és mivel nagyon jósolják az újabb telet, rávettem magam a tavaszi nagytakarításra, amiből mára az ablakok megpucolása és a függönymosás jutott. Végülis a többi az utálatosabb része a dolognak, a mindent letörölgetni, átmosni, mint pl csempék, ilyesmi... utálom. Na meg napsütésben takarítani is, mert akkor minden kis kosz meg maszat meglátszik...
Még Apa itthon volt amikor leszedtem a függönyöket, véletlen se tudjam magam meggondolni és halogatni még egy napra a dolgot :))))
Mindez a gyümölcs elfogyasztása után történt, gondoltam amíg kint alszanak a gyerekek a babakocsiban addig a szobai ablakkal kész is leszek, amikor bent vannak a földön csak ne nyissam már rájuk az ablakot! Hát... ebből az lett, hogy Apa még el se indult dolgozni mikor mindketten felébredtek, úgyhogy bepateroltam Őket a szobába, ahol persze rögtön ordítás lett, mert milyen már az, hogy Ők bent, én meg itt kint szöszmötölök és nem lehet utánam jönni? :)) Egy negyed órára nyugton voltak, akkor haladtam is valamennyit, még jó hogy kicsi a lakás... (erkély nincsen:) ) mégis úgy el tudom tölteni az időt ilyenkor.
Mivel Levike újabb hisztériába kezdett, - de én kezdem azt hinni hogy ezt a szeparációs szorongás, plusz a fognövesztés, meg a fene tudja mi - Mama felajánlotta, ogy vigyem át a hordozóban, hátha úgy jobban el lesz. El is voltak. :) Livike a drága meg ott állt a karámnál és nézte ahogy pucolom az ablakot, előtte jól elbeszélgetett a játékoknak, bár kicsit Ő is rákezdett a sírásra amikor még nem tartózkodtam vele egy helyiságben.
Kész lett a mára tervezett adag, meg volt az ebéd is, a tegnapi zöldséges cuccból maradt még, ügyesen megették mind a ketten. :)
Sajnos a tízórai meg az ebéd utáni tápszert egyszerűen nem tudom elvenni. :( Nem jó a tea, nem jó semmi, csak a tápszer az alváshoz. :( Hogy lesz ez nem tudom....
14:30 körül elaludtak, gyorsan elszaladtam a postára meg a gyógyszertárba Levi kenőcséért amit tegnap írattam ki a bőrgyógyásszal... hát közel tízezer forintba kerül a két tégely kenőcs az orvos díjával együtt... És még azt hittem, hogy a Sudocrem a legdrágább popsikrém.. de ha egyszer nem jó más rá, akkor mit csináljak, meg kell venni. Mondjuk az orvos is igazán kiírhatta volna a feléért, végülis vizsgálnia sem kellett, bár szerintem csak Levit kíméltük meg, mert ha elvisszük akkor is max ránézett volna, főleg hogy most még nem olyan csúnya se a feneke, se a hasa alja, se a háta, mint mikor első alkalommal megvizsgálta és kiírta ezt a két krémet.. Na hát ez van, ennyire érzékeny a bőre, hogy még a "szinte mint a pamut" vagy milyen (fehér) Pampers pelust se bírja huzamosabb ideig, muszáj használni a textil csíkokat legalább éjjelre, de nappalra is. Hát, volt vagy 25 db textilpelenkánk mikor megszülettek. Most van belőle kb 10 összesen. :) Pedig már kimosom az "olyat" is, kivéve ami nagyon menthetetlen, az megy a kukába. Eleinte dobáltam ki azt ami nem csak pisis volt, de már inkább kimosom, a Vanish szappan nagyon jó erre a célra (is meg a ruhákból is kiviszi a kaja foltokat).
Délután elég hisztiskék voltak megint, Mama is itt volt többnyire, mert nem volt semmi se jó... Levikének ez az állandó nyekergése, meg szirénázása már nagyon idegesítő.. mikor jut már túl rajta, nem tudom, de igyekezhetne. :(
Persze Livike is szokott csatlakozni, csak szerencsére az esti alvás előtti nyűglődésbe (eddig!) nem csatlakozott be, napok óta nagyon jól elalszik és alszik is éjszaka. (jajj, csak el ne kiabáljam!:) )
19:30-kor megfürdettük Őket, 20 órakor már ágyban voltak. Levi kb 5 percig evett, utána felállt és kezdte a műsort... Próbáltam hagyni, hogy meddig bírja. Sajnos én bírtam kevesebb ideig, már annyira sírt, hogy nem bírtam hallgatni... Mérges is voltam rá, de sajnáltam is. :( Kivettem a nagy ágyra, nem volt jó ha magamra tettem, így letettem középre... na akkor kb 5 percig csend volt, ennyit kb láttam is a filmből. Utána újrakezdte, magamra tettem, és majd 22 óra körül aludt el. Vele együtt én is, arra ébredtem, hogy jött Apa.. én olyankor mindig úgy megijedek, ha így elszundítok és felijedek arra, hogy ott áll mellettem. :)
Levikét szerencsére sikerült úgy letennem, hogy nem ébredt fel, így most már mindenki alszik. Megyek én is. :)
2010. március 2., kedd
Az 1 éves státuszvizsgálat... és a keddi nap eseményei
Azt gondoltam korábban gép elé jutok ma, de nem így sikerült, így most egyszerre kell mindent leírnom, kezdve a tegnap délután folytatásával. (Mindjárt így az elején egy "értelmes" mondat:) )
Tegnap megették az uzsonnát, játszottunk nagyokat, majd 19 óra után elkezdtem a fürdéshez előkészülni, szerintem fél óra alatt megvolt a fürdés is, azt tudom, hogy 20 órára már kész volt a szoba is, ágyazással, pakolással. :)
A gyerekek közül megint Levike volt az, aki nem akart aludni. :(
Épp egy ordítás közepén járt, amikor megérkeztek Mamáék, én csináltam még egy kicsi tápszert, hogy majd azzal altatom el Levit. Mama bejött, próbálta Ő is altatni, de hancúrozás lett belőle, esze ágában sem volt aludni...
Persze nem adtam fel a reményt, hogy lesz még alvás, magamra tettem és úgy altattam.
Apa 22 óra előtt már itthon volt, altattam még vagy fél órán át Levit és utána le tudtam tenni anélkül, hogy ordítás lenne a vége. Aludt is reggelig szerencsére. :)
Livike végig aludt.... :)
Ma reggel is 7:20-kor volt ébresztő, ment minden a szokásos módján.
9:30-kor megetettük a tízórai gyümölcsöt, hogy ne kelljen rohanni a védőnőhöz, azt meg nem szerettem volna, hogy evés nélkül menjünk, mert akkor tuti nyűgösek lettek volna...
10 óra után pár perccel el is indultunk, persze csináltam egy kis tápszert, amivel el is aludtak a kb 5 perces úton a babakocsiban. :))
Szerencsére nem voltak nyűgösek (nagyon) csak már a végén, de ennyi belefér.
Szinte egyből mehettünk be a súlymérésre, - és egyéb mérésekre - utána még az orvoshoz is be kellett menni, mert bár oltást nem kaptak, meg szerette volna nézni Levike kukiját, valamint szó volt még arról, hogy ha elfogy a tápszer ami ki van írva (4 dobozzal van....) akkor már nem írnak ki másikat (?) hanem közben át kell állni a tejre. Hmm... Hát én nagyon nem szeretnék még tehéntejet adni:( Mi az, hogy nem ír ki másik tápszert? A DM-ben sajnos 2000 Ft körül vannak a tápszerek, amiket már 1 éves kor fölött lehet adni, és jó esetben 500 grammosak, egyébként meg inkább 300.... Én megértem, hogy kell a tejtermék, más formában meg is kapják, és kapták eddig is, és ezt lehet fokozni, de ne rendes tejjel már! A védőnő azt mondta, hogy ő nem adna még tejet.. (ezt már kint mondta, amikor az orvos nem hallotta...) legalább 2 éves korig nem kellene adni (na erre én is azt mondom, hogy ez meg a másik véglet, de azért mondjuk 1,5 éves korban vagy kicsit előbb már én is beleegyeznék... úgy, hogy előtte fokozatosan meg lettek ismertetve...) mivel koraszülöttek is voltak, meg egyébként sem. Hmm.. Ja és ha mégis adjuk, akkor inkábba DM-ben /Rossmannban kapható Milupa tejitalt vegyem, az mégse rendes tej. Az orvos meg azt mondta, hogy ne zacskós tejet adjunk, hanem dobozost, de ne tartósat hanem simát, és nem kell felforralni. De mit csináljak, ha nem tudom átszoktatni Őket két hét alatt?? (addig elég kb a tápszer...) Én egyébként sem hiszek abban, hogy tejjel jól tud lakni. A tápszerben azért van sok egyéb összetevő, vitamin meg ilyenek, amitől laktató.. a tej meg csak tej... vizes lötty, mert még csak nem is igazi tej, amit régen ihattak a gyerekek szinte úgy, ahogy kijött a tehénből.
(gondolom felforralták azért..:)) )
Szóval úgy tűnik nem lesz követő tápszerünk, ezt amit most esznek egy éves korig lehet adni. Gondolkodtam rajta, hogy rákérdezzek-e egyáltalán, hogy mi lesz ezután, de úgy voltam vele, hogy jobb ha igen, mert azután meg nehogy az legyen, hogy azért nem fejlődnek rendesen, mert gyenge a tápszer... De azt gondoltam, hogy majd másikfajtát fog írni, erre tessék, igyanak tejet.
Hát meglátjuk. Egyáltalán hogy fogják fogadni. De azért nem értem, mindenki fél a tejtől mint a tűztől (ilyen korban...) most meg mégis adjuk? A túlzott aggódás van túlparázva, hogy allergizál, meg ilyenek, vagy tényleg káros lehet még a szervezetükre ilyen korban? Hát én már nem tudom. :((
Van még egy kis idő, majd böngészem a netet ez ügyben is. :)
Tegnap megették az uzsonnát, játszottunk nagyokat, majd 19 óra után elkezdtem a fürdéshez előkészülni, szerintem fél óra alatt megvolt a fürdés is, azt tudom, hogy 20 órára már kész volt a szoba is, ágyazással, pakolással. :)
A gyerekek közül megint Levike volt az, aki nem akart aludni. :(
Épp egy ordítás közepén járt, amikor megérkeztek Mamáék, én csináltam még egy kicsi tápszert, hogy majd azzal altatom el Levit. Mama bejött, próbálta Ő is altatni, de hancúrozás lett belőle, esze ágában sem volt aludni...
Persze nem adtam fel a reményt, hogy lesz még alvás, magamra tettem és úgy altattam.
Apa 22 óra előtt már itthon volt, altattam még vagy fél órán át Levit és utána le tudtam tenni anélkül, hogy ordítás lenne a vége. Aludt is reggelig szerencsére. :)
Livike végig aludt.... :)
Ma reggel is 7:20-kor volt ébresztő, ment minden a szokásos módján.
9:30-kor megetettük a tízórai gyümölcsöt, hogy ne kelljen rohanni a védőnőhöz, azt meg nem szerettem volna, hogy evés nélkül menjünk, mert akkor tuti nyűgösek lettek volna...
10 óra után pár perccel el is indultunk, persze csináltam egy kis tápszert, amivel el is aludtak a kb 5 perces úton a babakocsiban. :))
Szerencsére nem voltak nyűgösek (nagyon) csak már a végén, de ennyi belefér.
Szinte egyből mehettünk be a súlymérésre, - és egyéb mérésekre - utána még az orvoshoz is be kellett menni, mert bár oltást nem kaptak, meg szerette volna nézni Levike kukiját, valamint szó volt még arról, hogy ha elfogy a tápszer ami ki van írva (4 dobozzal van....) akkor már nem írnak ki másikat (?) hanem közben át kell állni a tejre. Hmm... Hát én nagyon nem szeretnék még tehéntejet adni:( Mi az, hogy nem ír ki másik tápszert? A DM-ben sajnos 2000 Ft körül vannak a tápszerek, amiket már 1 éves kor fölött lehet adni, és jó esetben 500 grammosak, egyébként meg inkább 300.... Én megértem, hogy kell a tejtermék, más formában meg is kapják, és kapták eddig is, és ezt lehet fokozni, de ne rendes tejjel már! A védőnő azt mondta, hogy ő nem adna még tejet.. (ezt már kint mondta, amikor az orvos nem hallotta...) legalább 2 éves korig nem kellene adni (na erre én is azt mondom, hogy ez meg a másik véglet, de azért mondjuk 1,5 éves korban vagy kicsit előbb már én is beleegyeznék... úgy, hogy előtte fokozatosan meg lettek ismertetve...) mivel koraszülöttek is voltak, meg egyébként sem. Hmm.. Ja és ha mégis adjuk, akkor inkábba DM-ben /Rossmannban kapható Milupa tejitalt vegyem, az mégse rendes tej. Az orvos meg azt mondta, hogy ne zacskós tejet adjunk, hanem dobozost, de ne tartósat hanem simát, és nem kell felforralni. De mit csináljak, ha nem tudom átszoktatni Őket két hét alatt?? (addig elég kb a tápszer...) Én egyébként sem hiszek abban, hogy tejjel jól tud lakni. A tápszerben azért van sok egyéb összetevő, vitamin meg ilyenek, amitől laktató.. a tej meg csak tej... vizes lötty, mert még csak nem is igazi tej, amit régen ihattak a gyerekek szinte úgy, ahogy kijött a tehénből.
(gondolom felforralták azért..:)) )
Szóval úgy tűnik nem lesz követő tápszerünk, ezt amit most esznek egy éves korig lehet adni. Gondolkodtam rajta, hogy rákérdezzek-e egyáltalán, hogy mi lesz ezután, de úgy voltam vele, hogy jobb ha igen, mert azután meg nehogy az legyen, hogy azért nem fejlődnek rendesen, mert gyenge a tápszer... De azt gondoltam, hogy majd másikfajtát fog írni, erre tessék, igyanak tejet.
Hát meglátjuk. Egyáltalán hogy fogják fogadni. De azért nem értem, mindenki fél a tejtől mint a tűztől (ilyen korban...) most meg mégis adjuk? A túlzott aggódás van túlparázva, hogy allergizál, meg ilyenek, vagy tényleg káros lehet még a szervezetükre ilyen korban? Hát én már nem tudom. :((
Van még egy kis idő, majd böngészem a netet ez ügyben is. :)
2010. március 1., hétfő
Hétfő - folytatás
A gyerkőcökre nem lehetett panasz, szép nyugodtan elő tudtam készíteni az ebédjüket, tisztába tettem Őket majd szépen beleültettem az etetőszékeikbe és elkezdtük az ebédet. Igaz, hogy Livike valamiért éktelen visításba kezdett, még az első falat megkóstolása előtt.... utána ette szépen. Mama is jött közben segíteni, úgyhogy nagy részét Ő etette meg Velük, én addig csináltam a tápszert meg "pucoltam" a túrórudit is. :)
Ügyesen megették az ebédet, ittak teát és a tórórudinak is csak egyharmada maradt meg. Levikének se volt most semmi baja a kajától, így, hogy egy kanál ide- egy kanál oda elven voltak etetve, egyszerűen nem tudott gyorsan enni. :)
Aludni viszont nem voltak hajlandóak.
15 óra előtt Levike előadta az esti produkcióját, miszerint ordítás, hisztizés, kiságyban felállás, sehogy nem maradás. :( Mindezt Mamának, akinél ritka, ha nem tudja lenyugtatni Őket. :(
Én gyorsan elszaladtam a gyógyszertárba azért a bizonyos Viburcolért, - felkészülök estére - meg Mama gyógyszereiért is, utána pedig a kisboltba... Majdnem egy órán át voltam távol így is. Mi lett volna, ha messzebb megyek?
Még akkor sem aludtak, így Levikét megkíséreltem elaltatni a kanapén fekve, magamon... Sikerült is, de nem mertem letenni, így 16 és 17 óra között ott feküdtem és néztem, ahogy alszik a drága.. :)) Livike is elaludt a helyén, nem tudom mit csinálnék, ha ilyenkor amikor egyedül vagyok, mind a ketten balhéznának.. :( A KicsiLány még tartja magát, de félek, hogy Nála is el fog jönni ez az időszak. Csak remélni tudom, hogy akkorra majd Levinél lesz épp "csendes" időszak.
Most ébredeznek, azt hiszem ma is később fürdetek... Bár egyedül leszek, ergo tovább tart az egész procedúra, majd meglátom. Mindenesetre most tuti kialudták magukat, nem is ettek még uzsonnát sem, szerintem megkapják a reggeli kevés gyümölcsmaradékot tejpéppel, utána úgyis nem soká ott a vacsoraidő.
Ma már lehet, hogy nem jövök, attól függ, hogy alszanak el.... Ha úgy, mint tegnap, akkor tuti a gép közelébe nem kerülök. :)
Még vasalnom is kell, de abba direkt nem fogtam már most bele, majd ha úgy bírják magukat akkor fürdés előtt, ha nem lehet ott hagyni Őket (még annyira sem, hogy két méterre vagyok....) akkor a film után, vagy reggel meg lesz csinálva. A fontos most az, hogy legalább két tiszta bodyt és blúzt tudjak vasalni Nekik holnapra....:) A többi ráér..
Holnap megyünk a védőnőhöz az 1 éves státuszfelmérésre, utána még csütörtökön van egy kora ellenőrzés és ezzel - remélhetőleg - le van tudva egy darabig az ide-oda járkálásunk. :)
Ügyesen megették az ebédet, ittak teát és a tórórudinak is csak egyharmada maradt meg. Levikének se volt most semmi baja a kajától, így, hogy egy kanál ide- egy kanál oda elven voltak etetve, egyszerűen nem tudott gyorsan enni. :)
Aludni viszont nem voltak hajlandóak.
15 óra előtt Levike előadta az esti produkcióját, miszerint ordítás, hisztizés, kiságyban felállás, sehogy nem maradás. :( Mindezt Mamának, akinél ritka, ha nem tudja lenyugtatni Őket. :(
Én gyorsan elszaladtam a gyógyszertárba azért a bizonyos Viburcolért, - felkészülök estére - meg Mama gyógyszereiért is, utána pedig a kisboltba... Majdnem egy órán át voltam távol így is. Mi lett volna, ha messzebb megyek?
Még akkor sem aludtak, így Levikét megkíséreltem elaltatni a kanapén fekve, magamon... Sikerült is, de nem mertem letenni, így 16 és 17 óra között ott feküdtem és néztem, ahogy alszik a drága.. :)) Livike is elaludt a helyén, nem tudom mit csinálnék, ha ilyenkor amikor egyedül vagyok, mind a ketten balhéznának.. :( A KicsiLány még tartja magát, de félek, hogy Nála is el fog jönni ez az időszak. Csak remélni tudom, hogy akkorra majd Levinél lesz épp "csendes" időszak.
Most ébredeznek, azt hiszem ma is később fürdetek... Bár egyedül leszek, ergo tovább tart az egész procedúra, majd meglátom. Mindenesetre most tuti kialudták magukat, nem is ettek még uzsonnát sem, szerintem megkapják a reggeli kevés gyümölcsmaradékot tejpéppel, utána úgyis nem soká ott a vacsoraidő.
Ma már lehet, hogy nem jövök, attól függ, hogy alszanak el.... Ha úgy, mint tegnap, akkor tuti a gép közelébe nem kerülök. :)
Még vasalnom is kell, de abba direkt nem fogtam már most bele, majd ha úgy bírják magukat akkor fürdés előtt, ha nem lehet ott hagyni Őket (még annyira sem, hogy két méterre vagyok....) akkor a film után, vagy reggel meg lesz csinálva. A fontos most az, hogy legalább két tiszta bodyt és blúzt tudjak vasalni Nekik holnapra....:) A többi ráér..
Holnap megyünk a védőnőhöz az 1 éves státuszfelmérésre, utána még csütörtökön van egy kora ellenőrzés és ezzel - remélhetőleg - le van tudva egy darabig az ide-oda járkálásunk. :)
Nehéz éjszaka után tavaszias nap. :)
Utoljára pár hete volt ilyen, biztos elszoktunk tőle.... de azért túléltük, csak ne legyen belőle rendszer. :( (A tavasz jöhet, az éjszakára vonatkozott ez a mondat:) )
Tegnap délután egyébként elég jót aludtak, 17:30-kor ébredtek fel, ekkor megkapták az uzsonnát, majd játszottunk nagyokat fürdésig.
A fürdéssel 20 órára lettünk készen, direkt nem siettünk most vele, mert úgyis kialudták magukat, na meg a film se volt most, hogy amiatt igyekezzünk kész lenni. Persze hétközben se szakad le az ég, ha nem végzünk a film kezdetére, de jobban szeretem, ha addigra már nyugi van, vagy legalábbis az ágyukban vannak a gyerekek. :)
Livike hamarosan elaludt, de Levikére egészen 1:45-ig várni kellett. Még hogy várni! Addig altattuk felváltva Apával, az utolsó órát már csendben, félálomban töltöttük, mert a végén rajtam aludt el a Fiú.... De addig...! Sírt, sírt és sírt... :( Először kb 22 órára el tudtam altatni magamon, de ahogy betettem a kiságyába egyből éktelen ordításba kezdett, és ezt valahányszor eljátszotta, amikor megpróbáltam letenni. Ha kivettük a nagy ágyra ott elég jól elvolt, vigyorgott is, játszhatnékja is volt, de álmos is volt közben és emiatt nyűgös is lett.. Megmelegítettem a kajáját, nem kellett. Később csináltam újat, abból evett egy kicsit, de a kiságyban ordított, egyből állt fel és nyújtotta a kezét, hogy vegyem ki.... Egyszer annyira kihajolt, hogy ha nem állok ott előtte, szerintem kiesik. :( Mintha lett volna valami az ágyban, ami miatt egyszerűen nem akar ott maradni. Addig feküdt csak, amíg letettem, utána állt fel és sírt... :( Persze szóba került a has- vagy a fogfájás is mint lehetőség és sírás oka, kapott Infacolt, bekentem az ínyét, és még kilátásba helyeztünk egy Germicid C-t is mint végső lehetőség, bár láza nem volt, csak már nem tudtam mit lehetne adni, hogy megnyugodjon. És az elvileg kicsit nyugtató hatású is, úgy tudom.. De végül nem került rá sor. Majd veszek már Viburcol kúpot a gyógyszertárban, az elvileg ilyen fogzási tünetekre való homeós kúp... majd utánanézek.
Egyébként alul mind a két oldalon meg van duzzadva az ínye, és folyton rágja az ujját meg ami épp a keze ügyébe akad, úgyhogy szerintem az újabb áttörni készülő fog volt a bűnös. Pont a napokban mondtam, hogy valahogy úgy leálltak a fognövesztéssel, erre tessék, már folytatódik is. :)
Kicsi Livi is felébredt vagy háromszor, mindannyiszor felállt vagy feltérdelt a kiságyában, szétnézett, beszélgetett kicsit, megnyugtattuk, aludjon nyugodtan, nincs semmi baj, csak Levike balhézik... pár perc múlva ahogy odanéztem már újra feküdt és aludt. :))) Azért az jó, hogy tudnak egymástól aludni. :)
Az éjszaka további része már nyugodtan telt, bár reggel 7:20-kor ahogy felébredtem Livike vidám beszélgetésére úgy tűnt, mintha előtte aludtam volna el. Nem tudtuk sehogy rábeszélni, hogy aludjunk még, pedig Levike még aludt - hát hogyne aludt volna, kifáradt azért a sok sírásban.... - de mire Livike kész lett és már kapta a kajáját, Levike is ébren volt, legalább egyszerre meg volt a reggeli rutin. :)
Szokásos takarítás, pakolás, gyümölcs előkészítés, majd 9:45-kor meg is etettük Őket, mert álmosnak tűntek. Én megetettem mindkettőt, (jók ezek az etetőszékek..:) ) Apa pedig kihozta a babakocsit, megcsinálta a tápszert és 10 órakor már kint is voltak a jó tavaszias, már-már nyárias levegőn. :)
Levit egyébként az időjárási frontok is megkavarják, én szerencsére nem vagyok rá érzékeny, így csak Apától meg Mamától tudom, hogy milyen az ha "jön a front", de ezek szerint Levike is tudja, csak még mondani nem.... :(
Ebben az éjszakai nem alvás dologban az a legrosszabb, hogy tehetetlenül állok a probléma előtt, nem tudom hogyan segíthetnék... főleg mikor már végigjátszottuk az összes lehetséges megoldást, és még mindig nem volt jó. Még ablakot is nyitottam éjfélkor, hogy hátha levegő kell. Nem segített. Vagyis ártani biztos nem ártott, de nem lett jobb tőle.
Apa délre ment dolgozni, Livike pont akkor ébredt fel, amikor indult, így hozhattam is be a Lányt. Levikét pedig kb negyed órája hoztam be, Neki is ennyi volt az alvás. Nagyon melege volt mindkettőjüknek. Most ebédig játszanak kicsit, amíg hagynak addig egyedül, mert még az ebédet is előkészítem, bár csak melegíteni kell, meg főzök még bele egy almát és kész.
Most ennyi, majd még jövök ma biztos. :)
Tegnap délután egyébként elég jót aludtak, 17:30-kor ébredtek fel, ekkor megkapták az uzsonnát, majd játszottunk nagyokat fürdésig.
A fürdéssel 20 órára lettünk készen, direkt nem siettünk most vele, mert úgyis kialudták magukat, na meg a film se volt most, hogy amiatt igyekezzünk kész lenni. Persze hétközben se szakad le az ég, ha nem végzünk a film kezdetére, de jobban szeretem, ha addigra már nyugi van, vagy legalábbis az ágyukban vannak a gyerekek. :)
Livike hamarosan elaludt, de Levikére egészen 1:45-ig várni kellett. Még hogy várni! Addig altattuk felváltva Apával, az utolsó órát már csendben, félálomban töltöttük, mert a végén rajtam aludt el a Fiú.... De addig...! Sírt, sírt és sírt... :( Először kb 22 órára el tudtam altatni magamon, de ahogy betettem a kiságyába egyből éktelen ordításba kezdett, és ezt valahányszor eljátszotta, amikor megpróbáltam letenni. Ha kivettük a nagy ágyra ott elég jól elvolt, vigyorgott is, játszhatnékja is volt, de álmos is volt közben és emiatt nyűgös is lett.. Megmelegítettem a kajáját, nem kellett. Később csináltam újat, abból evett egy kicsit, de a kiságyban ordított, egyből állt fel és nyújtotta a kezét, hogy vegyem ki.... Egyszer annyira kihajolt, hogy ha nem állok ott előtte, szerintem kiesik. :( Mintha lett volna valami az ágyban, ami miatt egyszerűen nem akar ott maradni. Addig feküdt csak, amíg letettem, utána állt fel és sírt... :( Persze szóba került a has- vagy a fogfájás is mint lehetőség és sírás oka, kapott Infacolt, bekentem az ínyét, és még kilátásba helyeztünk egy Germicid C-t is mint végső lehetőség, bár láza nem volt, csak már nem tudtam mit lehetne adni, hogy megnyugodjon. És az elvileg kicsit nyugtató hatású is, úgy tudom.. De végül nem került rá sor. Majd veszek már Viburcol kúpot a gyógyszertárban, az elvileg ilyen fogzási tünetekre való homeós kúp... majd utánanézek.
Egyébként alul mind a két oldalon meg van duzzadva az ínye, és folyton rágja az ujját meg ami épp a keze ügyébe akad, úgyhogy szerintem az újabb áttörni készülő fog volt a bűnös. Pont a napokban mondtam, hogy valahogy úgy leálltak a fognövesztéssel, erre tessék, már folytatódik is. :)
Kicsi Livi is felébredt vagy háromszor, mindannyiszor felállt vagy feltérdelt a kiságyában, szétnézett, beszélgetett kicsit, megnyugtattuk, aludjon nyugodtan, nincs semmi baj, csak Levike balhézik... pár perc múlva ahogy odanéztem már újra feküdt és aludt. :))) Azért az jó, hogy tudnak egymástól aludni. :)
Az éjszaka további része már nyugodtan telt, bár reggel 7:20-kor ahogy felébredtem Livike vidám beszélgetésére úgy tűnt, mintha előtte aludtam volna el. Nem tudtuk sehogy rábeszélni, hogy aludjunk még, pedig Levike még aludt - hát hogyne aludt volna, kifáradt azért a sok sírásban.... - de mire Livike kész lett és már kapta a kajáját, Levike is ébren volt, legalább egyszerre meg volt a reggeli rutin. :)
Szokásos takarítás, pakolás, gyümölcs előkészítés, majd 9:45-kor meg is etettük Őket, mert álmosnak tűntek. Én megetettem mindkettőt, (jók ezek az etetőszékek..:) ) Apa pedig kihozta a babakocsit, megcsinálta a tápszert és 10 órakor már kint is voltak a jó tavaszias, már-már nyárias levegőn. :)
Levit egyébként az időjárási frontok is megkavarják, én szerencsére nem vagyok rá érzékeny, így csak Apától meg Mamától tudom, hogy milyen az ha "jön a front", de ezek szerint Levike is tudja, csak még mondani nem.... :(
Ebben az éjszakai nem alvás dologban az a legrosszabb, hogy tehetetlenül állok a probléma előtt, nem tudom hogyan segíthetnék... főleg mikor már végigjátszottuk az összes lehetséges megoldást, és még mindig nem volt jó. Még ablakot is nyitottam éjfélkor, hogy hátha levegő kell. Nem segített. Vagyis ártani biztos nem ártott, de nem lett jobb tőle.
Apa délre ment dolgozni, Livike pont akkor ébredt fel, amikor indult, így hozhattam is be a Lányt. Levikét pedig kb negyed órája hoztam be, Neki is ennyi volt az alvás. Nagyon melege volt mindkettőjüknek. Most ebédig játszanak kicsit, amíg hagynak addig egyedül, mert még az ebédet is előkészítem, bár csak melegíteni kell, meg főzök még bele egy almát és kész.
Most ennyi, majd még jövök ma biztos. :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
