2010. január 4., hétfő

Bújócska :)

Ma délelőtt szokás szerint benéztem a szobaajtó ablakán mielőtt beléptem volna, hogy Livi nincs-e az ajtóban, de sehol nem láttam.
Levi az ágy végénél volt, Őt láttam. :)
Néztem a konvektornál, a szekrény oldalánál, erre a Kisasszony elárulta magát egy halk hangadással, hogy bizony itt vagyok ám! :)





Levike kiságya alatt. :)
A két csomag állatos habtapi oda van téve, mert egyelőre nem találtam jobb helyet nekik, de muszáj lesz keresni, mert így Livike folyton oda akar bemászni.
Nem elég Neki a másik négy csomagnyi, ami össze van rakva. :)
Ennyire egyébként még sose mászott be az ágy alá... :)



Kis csalogatásra (elvettem az egyik csomagot) szépen ki is kúszott, még a fejét se ütötte be szerencsére. :)



Levike a sarokból szemlélte a dolgokat, jönne a drága, csak még nem jött rá, hogy hogyan is kellene kúszni. :(
Ha hátul kitámasztjuk a lábait, akkor szépen teszi a kezét előre, ez már haladás...
csak ugye ennyi idősen már nagyon kevés.... :(
Egyre többet "kutyázik" is, már úgy is, hogy nincs kitámasztva hátul a lába.
Lehet, hogy ki fogja hagyni a kúszást, és egyből mászni fog? :)
Húzzál bele KicsiFiú, ne kelljen tornára járni!



Livike újabb felfedező úton, a durcás arc azért van mert előtte hoztam vissza az ajtóból, Apa papucsát célozta meg kóstolás céljából.... :)

Ennyi hirtelen... :)
Levikéről is csinálok még képeket, hogy Róla is legyen több... most sajnos a többi homályos lett.

Tegnap este egyébként ALUDTAK! :) És éjszaka is!
Bár éjfél körül volt egy kis nyöszörgés Livike részéről, de szépen vissza aludt, szerencsére. :)
Reggel 8-ig alvás volt, bár sokszor fent voltam éjszaka. Egyáltalán nem érzem úgy, hogy másabb lenne, hogy nem kellett felkelni hozzájuk. Biztos azért, mert nem aludtam jól, vagy fene tudja.

Túl vagyunk a gyümölcs evészeten, ügyesek voltak, nem vártuk meg amíg álmosak lesznek, így Livike is szépen megette. (hagyott kb 3 kanálnyit, de nem eröltettük bele, majd bele lesz kavarva az ebédjébe...)

Szépen süt a nap, bár nagyon hideg van!
A levegő viszont kell, az előbb tettem ki a babakocsiba Őket, aludjanak egy jót a levegőn.
Csak úgy érzem a szomszéd megint sikeresen begyújtott, hogy a .................
Ide jön az összes füst. :( Értem én, hogy drága a gáz, kell rásegítés vegyestüzelésűvel, de szörnyű büdös, a gyerekeknek nem ez kellene, hanem a friss levegő.

Mivel január van, időpontot kell kérnem a kora.ellenőrzésre, meg a szemészetre is, mert oda 1 éves korban kell majd vinni Őket, de két hónappal korábban kell időpontért telefonálni. A korára ráérek még pár nap múlva is. A szemészetet majd felhívom ma délután, akkor lehet.
Vagy holnap, ma gondolom első munkanapon vannak kismillióan.

Az utazási kedvezményes igazolványomat is érvényesíttetni kellene, nem tudom mikor jutok el oda is, mert elég kacifántosan van az ügyfélfogadás....
(A gyengén látásom miatt jár a kedvezmény a Vakok és Gyengén látók Szövetségénél. Minden évben be kell fizetni a tagdíjat, kapok egy bélyeget a kis könyvbe és mehetek világgá! :) Helyi járaton ingyen, távolságin 90%-os, plusz a kísérőnek is. Ez akkor volt jó, amikor még Apa nem lakott itt, és jártam fel hozzá hetente, meg volt amikor együtt jöttünk haza, nem volt mindegy, hogy ketten 500 Ft-ból megúsztuk vagy a tízszereséből. :))  Most már csak hébe-hóba járok itt busszal, ha épp jön, mert inkább gyalog járok ami közel van oda minek buszozzak, a Corához meg a város másik végére viszont kell a busz...Meg ugye ha jár, akkor ne maradjak le róla, ha nem utazom akkor is jó, ha érvényes:) )

Ennyi kis kitérő után megyek és beteszek egy adag mosást.
Ja, a vasalódeszka huzatát Apa megcsinálta, fűzött bele madzagot, amíg az bírja, vagy inkább az anyag, mert eléggé el van érve, addig nem kell másik legalább... És nem nekem kellett vele kínlódnom...! :)

2010. január 3., vasárnap

Alvás, evés, játék... :)

Nagyjából ezekből állt a mai napunk, megfűszerezve persze Livike részéről egy kis hisztivel, mert mostanában olyat is szokott a KicsiLány csinálni!

Az ebédre 14 óra körül került sor, bár Livike már 12:30 óta fent volt, nem sokat aludt...
Szépen ettek mindketten, bár így ha tudom, hogy van segítségem (Mama) akkor én is nyugodtabban fogok hozzá. Talán azért, mert ha nekem nem megy, még mindig itt van Ő, hogy befejezze az etetést... Livikének egyébként is pár napja nem nagyon akaródzik enni, több részletben, hisztikkel tarkítva megeszi, de egyből nem.
(Mindig akkor lesz álmos, amikor enni kellene...:(   )
Biztos jön a foga! Na, ez már szállóige lesz, bármi baja van a gyerekeknek, biztos a foga miatt! :)))

Mivel szinte egész nap esett a hó, a mai levegőzés a szobában lett megoldva. Sapka fel, két takaró körbe, pár percig a földön hasalva nézték a "hideget" ahogy nyitva volt az ablak, Levi rendesen ment és szimatolta a levegőt :)) Utána bekerültek a kiságyakba és a nyitott ablaknál aludtak el jól betakargatva.
Ez az alvás egyébként a tízórai utánai - ebéd előtti időszakban volt.
Az ebéd utáni az rövid volt, kis ablaknyitás azért akkor is volt, de inkább játszani kellett Velük, mert nem akartak egyedül (ketten) lenni.

Bevittem a laptopot, hogy megmutassam a Micimackó című dalt a gyerekeknek, mert ha énekeljük akkor szeretik, kíváncsi voltam mit szólnak, ha eredetiben hallják, és látják is.
Találtam a youtube-on elég sok felvételt, köztük olyat is, ahol vannak képek is a dal alatt a Micimackóról, stb. Levi teljesen belefeledkezve nézte, vigyorgott a refrén alatt, meg úgy általában végig, nagyon tetszett Neki. :) Livikének is tetszett, de ő a kezemben volt, Levi pedig ült az ágyon, úgy nézte. :)

Persze a nagy ellenség, az álmosság ma is utólérte Őket este felé, amikor már nem kellene aludni. Hősiesen azért kibírták 19:20-ig :)
Fürdés, kaja, alvás.
Egyelőre itt tartunk.
Majd kiderül a vége, mert tuti nem marad így.
Túl szép lenne. :) Reggelig aludni, viszonylag korán feküdni? Hmm. :)

Itt van a tél....

... itt van újra.
Este 8 körül elég intenzív havas eső kezdett esni, majd az éjszaka folyamán ez átment hóesésbe. Reggelre annyi esett - és folyamatosan esik - hogy lapátolni kellett. :(

Tegnap egész nap hideg volt, de ez nem tartott vissza attól, hogy kitegyük a gyerekeket levegőzni. Ki kell használni, ha nem esik az eső vagy a hó.... :)
Biztos, hogy sokat jelent a délutáni és esti "viselkedésük" alakulásában, hogy voltak-e levegőn vagy sem. Mivel már nem nyár van, hogy órákig kint legyenek, így sajnos ha elalszanak akkor is be kell hozni Őket max 1 óra után, mert azért elég hideg van, akárhogy be is vannak bugyolálva.
A jó kis levegőzés után Levike még 18 óra után is elaludt, ami mondjuk nem volt jó ötlet, de most mit tudtam csinálni?!
A fürdést is halasztottuk, 20 óra el is múlt mire elkezdtük, hiába volt a sok játszás meg fárasztás, Levi nem akart elaludni.
Kitettem a nagy ágyra középre, közben leültem az ágy szélére mert a tévében volt valami érdekes, erre egyszer azt látom, hogy ott van mellettem szinte az ölemben, és teli szájjal vigyorog. Na mondom ez szép! :) Hiába nem tud még konkrétan kúszni, körbeforgással meg hencsergéssel simán közlekedik, úgyhogy most már Ő sem maradhat a nagy ágyon csak úgy egyedül, mert még a végén leközlekedik....
Melléfeküdtem, hátha elalszik, de csak vigyorgott, magyarázott azon a kis édes hangján, annyira aranyos a hangja amikor nem ordít vagy sír, hanem "beszélget" :) Megpróbálom majd felvenni egyszer....
Persze egy idő után eltört a mécses, egyre fáradtabb volt, ringattam magamon, de csak forgolódott jobbra-balra, egyszerűen nem láttam a végét ennek az altatásnak... :(
23 óra is elmúlt mire elaludt végre! Akkorra már én is álmos voltam, persze a nyűglődésének hangja is volt amire Livi is felébredt, úgyhogy majdnem altatni kellett Őt is.
Végül Livi egy 90-es kajával aludt el, Levi meg ugye még rajtam.

2:30-kor megint ébredés volt, újabb altatásos kaja és alhattam végre én is tovább...
Nem tudom hogy kellene leszoktatni arról őket, hogy ne csak kajával aludjanak el.
Előbb-utóbb a tápszert el kell majd hagyni, akkor mi lesz? A vizet nem igazán szeretik, a teát sem, és egyáltalán semmi ilyesmit.. meg azzal lelocsolják magukat az ágyban....

Ez után már csak reggel 8:10-kor ébredtünk, vagyis kicsit előbb, de akkor keltem fel. :)
Így is majdnem 9 óra volt mire elkészültem mindennel, utána még kimentem havat lapátolni is.... Apa 10-re ment dolgozni, sikerült 9-ig aludnia, pedig ez is ritka, hogy nem kiabálják fel a gyerekek. Vagy én, amikor a gyerekekre kiabálok... :) Nem szokott jól esni korán reggel amikor egyfolytában hasba meg mellbe rugdosnak pelenkázás közben, szóval sokszor az én hangomra hamarabb felébred mint a gyerekekére. :) De ma jók voltak, nem kellett hangosan szólni.... :) Tudom amúgy se kellene. Csakhátugyetürelmemnemnagyonvan.......

A gyümölcsöt 11 óra után adtuk oda Mamával, most alvás van.
Gyorsan eltelik a nap....

Jövök ahogy tudok. :)

2010. január 2., szombat

Helyzetjelentés

Tegnap 14 órakor ették meg az ebédet, most is üveges volt, de két kanál között becsempésztem egy kis túrót is. Jó, hogy nem kavartam bele az egész kajába, mert tuti nem ették volna meg. Livikének már alig volt a főzelékből - szerencsére - amikor kapott egy falatka túrót, na onnantól kezdve nem kellett neki semmi kaja! Annyira rosszul esett a túró...
Az Aktiviával már úgy tűnik kibékültek, bár még azt is csak főzelékben kapták. Eleve nekem annyira fura, hogy milyen hozzávalókat párosítanak össze a gyerekeknek. Tuti meg nem enném.... Na mindegy.

Ebéd után aludtak egy keveset, éppen csak annyit, hogy mi is tudtunk ebédelni. Vagyis ez nem is teljesen igaz, mert evés közben Livikét be kellett vinni magunkhoz a hordozóban, mert felébredt és sírt... Úgyhogy a KicsiLány utána még jódarabig bent tartózkodott, ott ették meg Mamával a délutáni tejpépet meg gyümölcsöt.
A fiúk idelent aludtak. :) Úgyhogy Livike először itt volt velem a konyhában a hordozóban, utána csatlakozott Levike is, jót hintáztak, elvoltak. Hagytuk Apát aludni. :)

Később volt még közös játék, Levike megint szét akart esni. :) Mostanában ez a szokása, hogy úgy tekergeti magát, hogy attól tartunk eltörik a gerince.. vonaglik, dobálja magát, közben röhög. :) De még kézben tartva is csinálja, na akkor olyan hernyómozgás szerű dolgot csinál. :))) És nem fárad el benne. :)

Mindent úgy csináltunk, mint máskor, leszámítva a fél órával későbbi fürdést, - bírták a strapát, hagytuk, hadd fáradjanak még kicsit - mégsem akartak elaludni.
Mindketten éberen figyeltek, dumáltak, nem nagyon ettek, szóval egyáltalán nem úgy tűnt, mint ahol egyhamar nyugi lesz. Pedig álmosak voltak.
Livike ki lehet találni hol kötött ki: hát persze, hogy a hordozóban!
Levike is a szokásos helyén: rajtam. Először Apa próbálta altatni, de aztán hallottam, hogy megbeszélik, hogy na akkor szóljunk anyának, jöjjön, úgyis ő tud jól elaltatni. Na mondom jó, akkor 5 perc gép előtt ülés után mehettem altatni. :)
Nálam is sokára aludt el a Legény... Úgyhogy megint volt vagy éjfél mire mi is alhattunk.

Éjszaka Livike ébredt 2:30-kor, de mire elkészítettem a kaját addigra visszaaludt. Gondoltam jó lesz az még, úgyis felébred, ott hagytam az ágy végében, majd megtalálja ha kell. 1 óra múlva fel is ébredt, meg kellett mutatni a kaját, még langyos volt. Megette, aludt. :)
Levike 4:30-kor kezdett nyűglődni, de az ő kajájával addig jutottam, hogy csak a vizet mértem ki, de túl nagy volt a csend, így nem csináltam tovább, nem is kellett, vissza aludt.

5-órakor újabb ébredés, vagyis én már nem is aludtam az előző óta, ekkor meg Apa kelt, mert ment dolgozni.
Mivel úgyis fent voltam megvártam míg elindul, csak utána feküdtem vissza.
Szerencsére 8:05-ig tudtam is aludni, igaz, csak kb 6 órától, de a semminél ez is jóval több! :)
Levike jól bírta, pedig nem is evett éjjel.

Gyümölcs evés megvolt 10:30-kor, most alvás van.
Sajnos esik ez a ..... eső, így kimenni megint nem tudnak! :((

Nagyjából ennyi eddig, mindjárt megyek teregetni, mert pelusmosás van, egyelőre még a főzési folyamat tart... :)

Utána vasalni is kellene, ott van a sok póló, de előbb meg kellene csinálnom a deszka huzatát valahogy.. de nincs türelmem nekem most biztosítótűvel kínlódni, hogy visszahúzzam a korcba a madzagot, inkább majd kihozom a Mama deszkáját.... :)
Azt nem akarom elörökölni, mint a porszívóját, mert azt sikerült. :) Vettek egy újat, az övé meg most nálam van, nem kell legalább naponta hurcolásznom.
A vasalódeszka huzatot meg majd egy türelmesebb pillanatomban megcsinálom. (Akkor sose lesz kész! :)  )

Egyelőre ennyi. :)

2010. január 1., péntek

B.Ú.É.K. 2010! :)

2009. utolsó napja hasonlóképpen telt mint az eddigiek.
Délután ebéd ügyesen, alvás semmi, sok játék, kevés hiszti, uzsonnára virsli, (Levi is ügyesen ette, pedig darabos! Ha a főzelékben van egy pici répa vagy valami darabka attól meg öklendezik. Ki érti ezt?) utána még sok játék, fürdés után alvás...
Hiába durrogtak ezerrel (tüzijáték), ugattak a kutyák, a gyerekeket ez cseppet sem zavarta, édesen aludtak. :)

Apa 23 óra után ért haza, úgyhogy az új év beköszöntét közösen ünnepelhettük. Telefon beélesítve (itt is egy és nálam is), majd átmentünk Mamáékhoz meghallgatni a Hímnuszt és koccintani 2010 első másodperceiben. :)

Jöttünk is, mert közben a telefon szétkapcsolt, gondolom a túlterheltség miatt, bár emlékszem, hogy pár éve karácsonykor és szilveszterkor szinte egyáltalán nem lehetett telefonálni, annyira le volt terhelve a hálózat. :)

A gyerekek még mindig aludtak, Livike akkor ébredt fel, amikor félálomban megtalálta a cumisüvegjét és enni akarta a maradékot, én pedig elvettem Tőle, mert az már rég "lejárt" kaja volt. (19:30-kor csináltam meg.)
Erre a KicsiLány felébredt, na meg a tévében is épp reklám volt, úgyhogy rövidesen azt láttam, hogy kukucskál, azután meg már kiabált is, úgyhogy gyorsan csináltam egy 90-es kaját és azzal szépen el is aludt.
Levike egyszer nyávogott egy kicsit, de olyankor a legtöbb esetben még vissza tud aludni, így volt ez most is.
0:30-kor már mi is feküdtünk, aludtunk reggel 7:30-ig.

Livike csinálta az ébresztőt szokásához híven. :)
Reggeli szokásos rutin, 10:30kor a szokás nélküli reggeli virsli nekünk. :)
Azóta pihi, lassan ebéd jön Nekik, és ha Ők is úgy akarják és engedik, akkor nekünk is.

Az idő esős, borús, őszies....

A 2010-es év első napja így indult. :)

Ez a második szilveszter volt jó pár évre visszamenőleg, amit csak úgy "simán" buli nélkül töltöttünk.... Tavaly ugye még a gyerkőcök bennem laktak, így szó se lehetett buliról, vagy akár csak egy pohár pezsgőről sem, most pedig már azért nem, mert már nincsenek bennem. :) El kell még telnie pár évnek ahhoz, hogy egy kicsit elengedhessük magunkat, addig meg ki kell bírni. Mondjuk szívesen mellőzném addig az ilyen nagy össznépi bulizós alkalmakat, mert azon túl, hogy a gyerekek érdekeit tartom szem előtt, és imádom ŐKET, ilyenkor legalább jó lenne kicsit kikapcsolódni a hétköznapi mindennapi hajtásból.

Nna.. egyelőre ennyi, mindenkinek nagyon köszönjük az újévi jókívánságokat! :)