... nem történt mióta utoljára írtam. Tudom, a képeket kellene már végre feltennem. Iwiw-re már sikerült, kb 4 részletben, de ott már megvannak. :) Ha a gyerekek is úgy akarják, akkor ide is felteszem ma már legalább egy részét a képeknek. Na nem az engedélyükre várok, azt majd max. pár év múlva kérhetek tőlük :) hanem azon múlik, hogy lesz-e időm, hogy Ők mennyire hagynak :)) Mostanában igyekszem minden nap megmérni a súlyukat, ha már a védőnőnél nem voltunk elég régen.. Azért szerintem fölösleges elmenni az orvosi rendelőbe a betegek közé - mert hiába nem akkor van a rendelés, úgyis mindig van valaki aki beteg, ha meg épp nincs, akkor előtte volt, és a bacik még bent lehetnek... - szóval csak azért hogy súlyt meg hosszt mérjenek kár elmenni. Pedig mégiscsak el kell, mert a kiskönyvbe viszont ők írhatják csak be az értékeket... Na majd meglátjuk. Az a baj, hogy mindenképp ketten kellünk hozzá, hogy elvigyük Őket... meg szerintem a gyerekeknek is fölösleges lelki megterhelés, mert lehet, hogy azt hiszik, hogy majd megint oltás lesz, ha oda megyünk... Bár ezt nem tudom, mennyire értik még... Mindenesetre a múltkor amikor a Tiszaligetbe lementünk babakocsival, úgy meg voltak szeppenve az elején, szerintem azt hitték, hogy megint orvoshoz megyünk.. az utcán eddig szinte csak akkor voltunk babakocsival, ha oda kellett menni. Egyedül nem igazán merek velük elindulni még a környékre sem, nehogy épp akkor jöjjön rá valamelyikőjükre a hiszti vagy csak simán a sírás, vagy bármi.. Ha alszanak akkor meg szerintem teljesen mindegy, hogy itt az udvaron tologatom Őket, vagy az utcán.. A másik meg az, hogy nem valami könnyű az ikerkocsival - benne kb plusz 14 kg gyerekkel:) - manőverezgetni, főleg erre felénk, ahol elég rosszak a járdák. Bár itt a környező kis utcákban lehet menni az úton is, nem jár túl sok autó.. A múltkor mikor Levinek felírta az orvos a kenőcsöt akkor el kellett Őket is vinnem a gyógyszertárba, mert egyedül voltam, nem hagyhattam itthon Őket, még akkor sem, ha biciklivel 10 perc alatt megjártam volna az egészet.. Szóval elmentünk, mire odaértünk mind a ketten elaludtak, mégsem mertem kint hagyni Őket, inkább megvártam míg kiürül a gyógyszertár, - plusz 3 ember aki később jött így elém került.. - és utána beszaladtam gyorsan a kenőcsért és jöttünk is haza. Ahogy fordultam meg a babakocsival, épp jött egy férfi az utcán, odaszólt, hogy "Az igen! Ehhez már jogosítvány kell!" és nevetett. Hmm, nem szoktam én meg, hogy odaszólogatnak, még ha nem rosszat, akkor is furcsa. Mikor a Tiszaligetbe mentünk le, az kb fél óra gyalog, akkor is akik elhaladtak mellettünk nézték és meg is jegyezték, hogy jé, ikrek, meg milyen aranyosak, meg hogy egy fiú, egy lány? Találgatták.. Visszafelé még egy kínai üzletembernek tűnő férfi is beszélgetett nekik egy sort, ahogy araszoltunk a Tisza hídon a tömegben... :))) Szóval tudom, hogy többet kellene velük kimozdulni, majd igyekszem.
A súlyméréssel kapcsolatban, a mai friss adatok: Livi 6780 gramm, Levi 7380 gramm. Livike az utóbbi időben úgy tűnt, mintha nem igazán akarna gyarapodni, így újra elkezdtem adni neki a vas cseppeket, ha kicsit is, de halad mostmár felfelé a súlya. Levi is halad, bár mára mínusz 110 grammban voltunk tegnaphoz képest, de ezen nem is csodálkozom, hisz tegnap annyit termelt a pelusba, hogy már mondtam Neki, hogy elfogy, ha így folytatja.. Nem volt hasmenése, semmi rendellenes, csak sok. :) Pedig evett is rendesen tegnap is. Gondolom szokni kell a "rendes" kaját, mivel mostanában nem az üveges gyárit kapják, hanem főzök.. Vettem csirkemellet, megfőztem, ledaráltam, eltettem kb 50 grammos adagokba a fagyasztóba. Az kb elég kettőjüknek egy kajához.. (a gyáriban is 10-12% a hús, ahogy olvastam az üvegen.. ) Eddig csináltam Nekik alma-krumpli, sütőtök-krumpli, sárgarépa-krumpli plusz egy kicsi alma főzelékeket. Elég jól megették. Volt olyan, hogy maradt a sütőtökösből egy kevés, kb. annyi ami egy gyereknek elég, másnap összekevertem egy gyári üvegessel, úgy is megették. :))) Mostanában Levike már nagyon szépen eszik kanállal, tátja a száját, szépen lenyeli, nem köpi vissza - na azért néha igen- :) Livike is megeszi, de Ő lassabban, meg néha több jön vissza a szájából, mint amit betettem... de remélem Ő is belejön hamarosan az evésbe, mert így csak az idegeskedés van... Néha már előre félek, ha etetés jön, hogy most milyen tortúra lesz... :( Lesz-e sírás, köpködés, nemenniakarás... Türelem, türelem, türelem.. Valakinek nincs egy jó nagy adag fölösleges türelme? Elküldhetné nekem... :)))
Úgy tűnik kicsit mind a ketten meg vannak fázva, legalábbis napi 2-3 alkalommal kell szívatni az orrukat, mindig van benne elég rendesen... Levi feneke változó, van mikor egész szép, de többnyire piros, és nem olyan szép sima... :( Bepanthennel kenem csak. A kukija úgy tűnik rendben van, a fürdővízben picit húzogatjuk, de nem erőltetve, csak szépen... A kiütések, vagy csípések is múlóban vannak, bár két napja pl a feje tetején jött ki egy, meg a nyelve hegyén is van. Nem tudom most már tényleg hogy mi ez.. Ma megint házi sütőtök lesz az ebéd, ha jön újabb elő, akkor attól van. Mert mikor először kijöttek is sütőtököt ettek, de akkor nagyon töményen, semmi hígítás, csak úgy ahogy összeturmixoltam..
Alvás. Napközben változó, van amikor 2 órákat is alszanak, persze nem mindig egyszerre :) van, hogy semmit, és már este aludnának el, amikor nem soká fürdés van. Levike mostanában mindig felébred éjfél felé, tegnap pl 23 óra körül ébredt sírva, próbáltam először elsimogatni, de aztán ki kellett venni és rajtam aludt el egy két visítás után.. Szerintem fázott, 21 fok volt bent.. de jéghideg volt mindene. Október elsején - ha tetszett, ha nem - be kellett gyújtanunk a konvektort a szobában fürdéshez és éjszakára. Az este is gyújtólángon ment, - úgy volt 21 fok - de feljebb vettem kicsit, akkor lett 23 fok, utána nem is kelt fel, csak reggel 5:45-kor. Visítás, gyorsan kikaptam az ágyból, betettem magam mellé, betakartam, hátha elalszik. Nem aludt. :) Korai ébresztőt csinált Apának is, aki jól meg is lepődött, hogy két nagy szem néz rá, ahogy kinyitotta a szemét.. :))))) Egy jódarabig elvolt Levike az ágyban, pedig fel is keltünk mellőle, megcsináltam a kaját Nekik, feltettem egy kávét, addig jól elvoltak, mert közben Livike is felébredt, jól elmagyarázgatott magának, meg gondolom Levinek.. Nem vártam meg míg sírás lesz, gyorsan jött a reggeli rutin - alvós cucc le, peluscsere, mérlegelés (de az minimum háromszor, mert egymás után kétszer mást mér, a harmadik dönti el, hogy melyik volt a jó súly. Szerencsére már jól tűrik a mérést. Egy időben azért nem mértem Őket mert ficánkoltak...) öltözés, közben ágy rendbetétel, és mindketten mennek vissza a kiságyba enni. Jó esetben enni, egyébként meg játszanak, és többször vissza kell adni a kaját, mire megeszik. :)
Lassan két órája ettek, úgyhogy megyek is, és megcsinálom a gyümölcsöt, hogy ne akkor kelljen, ha már ordítás van. (alma párolás éppencsakhogy, plusz egy fél banán, turmixgép, vagyis botmixer, és már kész is. Ezt nagyon szeretik. Őszibarackkal is szeretik az almát.
Azt hiszem megint elég sokat írtam, tényleg igyekszem már a képekkel... (ezt úgy írom most, mintha annyira sokakat érdekelne, hogy lesz kép vagy sem. :)) Egy konkrét olvasómat (barátnőm) tudok, meg a statisztikából nézve, még egy rendszeres látogatóm van valahonnan Pestről vagy környékéről, és ennyi. :))) ) Na de hátha lesztek többen is! :) Bár igazából magamnak írom, ja és persze a gyerekeknek pár év múlva, mégis jól esik, ha tudom, hogy valakit érdekel mi történik velünk. :) Megyek, mert Livike panaszkodik. Szerintem hasra fordult, és úgy maradt.. Kicsikét lusta lányka, nem akar visszafordulni, pedig már ideje lenne. Képes rá, mert már csinálta, csak nagyon ritkán.
Majd jövök. :)
2009. október 4., vasárnap
2009. szeptember 26., szombat
7 hónaposak vagyunk. :)
Mint tegnap említettem, ma betöltötték a hetedik hónapot. Nem volt semmi különös esemény, szerintem majd ha 1 évesek lesznek, az lesz az első ünnepelni való dolog, addig meg csak megemlítjük, hogy újabb hónapba léptünk. :)
Nap közben egyébként elég jók voltak, ettek, aludtak, vidámkodtak.. Levi délután is elég sokat aludt, előtte a főzelékevésnél meg végig nevetett, szóval jó kedve volt..
A csípései - vagy kiütések, nem tudom - talán kisebbek lettek, de a göb meg a keménység még megvan. Meg mintha jött volna még a fején és a homlokán újabb. :( A homlokán lévőt akkor vettem észre, amikor délután behoztam a babakocsiból, hogy egyen... Ott csípné meg valami? Vagy inkább mégis valami belső fertőzés vagy allergia valamire ami fokozatosan jelentkezik? Nem tudom :(
Mivel olyankor amikor már javában játszani - meg hisztizni:) - szoktak fürdés előtt, Levi még aludt, szinte tudható volt, hogy fürdés és kaja után nem fog aludni. Így is lett. Most, mióta ezt írom háromszor mentem oda, többek között cumisüveget visszaadni, kiszedni a rácsvédő mögül a fejét, visszafordítani a testét, mert keresztben volt, kiszedni a kezéből a letépett rácsvédő madzagját, megint visszaadni a cumisüveget, közben kétszer meg is melegítettem a kajáját.. :) Persze Livit is felébresztette, így most van két nem alvó, hol vigyorgó, hol síró gyerekem akiket el kell altatnom..... Így a képek megint maradnak, egész friss mondjuk nincs is, csak 23-i meg régebbiek, de nem baj, jók lesznek azok is, csak tudjam feltenni őket valamikor....
Nap közben egyébként elég jók voltak, ettek, aludtak, vidámkodtak.. Levi délután is elég sokat aludt, előtte a főzelékevésnél meg végig nevetett, szóval jó kedve volt..
A csípései - vagy kiütések, nem tudom - talán kisebbek lettek, de a göb meg a keménység még megvan. Meg mintha jött volna még a fején és a homlokán újabb. :( A homlokán lévőt akkor vettem észre, amikor délután behoztam a babakocsiból, hogy egyen... Ott csípné meg valami? Vagy inkább mégis valami belső fertőzés vagy allergia valamire ami fokozatosan jelentkezik? Nem tudom :(
Mivel olyankor amikor már javában játszani - meg hisztizni:) - szoktak fürdés előtt, Levi még aludt, szinte tudható volt, hogy fürdés és kaja után nem fog aludni. Így is lett. Most, mióta ezt írom háromszor mentem oda, többek között cumisüveget visszaadni, kiszedni a rácsvédő mögül a fejét, visszafordítani a testét, mert keresztben volt, kiszedni a kezéből a letépett rácsvédő madzagját, megint visszaadni a cumisüveget, közben kétszer meg is melegítettem a kajáját.. :) Persze Livit is felébresztette, így most van két nem alvó, hol vigyorgó, hol síró gyerekem akiket el kell altatnom..... Így a képek megint maradnak, egész friss mondjuk nincs is, csak 23-i meg régebbiek, de nem baj, jók lesznek azok is, csak tudjam feltenni őket valamikor....
2009. szeptember 25., péntek
Megvagyunk! :)
Nem tűntem el, még ha úgy is tűnik, itt vagyok újra. :) Amikor elkezdtem írni, azt hittem, majd minden nap, de legalább hetente egyszer tudok jelentkezni.. hát sajnos jó esetben is egyelőre úgy néz ki, hogy havonta írok. :( Igazából nem sok minden történik, vannak fényképek is, de ugye azokat ki kell(ene) válogatni, sorba tenni, írni hozzá, szóval ez mind idő.. Időm pedig nem túl sok van. :( Amikor idejutok a gép elé, akkor kezdem a szokásos dolgokkal, mint emailek ellenőrzése, iwiw-en nézgelődés, blogok olvasása, stb... és mire a saját blogomhoz jutnék már késő van, és mehetek aludni. Vagy altatni, mint mostanában egyre többször. Hiába van elvileg nyugi már este 8 után (addigra vagyunk kész a fürdéssel, megkapják a kaját és alszanak), van, hogy még éjfél körül is altatgatás van.
Levike mostanában nem túl szerencsés..
Kezdődött azzal, hogy amikor augusztus 31-én voltunk a kora.ellenőrzésen, ott a doktornő megnézte többek között a kukiját is, hogy fel lehet-e már húzni.. Ő felhúzta kicsit Neki, mondta hogy nem lesz semmi gond, mostantól esténként húzogassuk óvatosan. Namost én nem igazán mertem a sima megmosáson kívül bármit is csinálni vele, Mama is csak egyszer és csak picit, Apa meg ugye ritkán van itthon fürdési időben. Kb 5 napra erre az esetre viszont itthon volt, és Ő megcsinálta amit kellett. Sajnos akkorra már be is volt gyulladva a kuki, úgyhogy fájt szegény Levikének rendesen a művelet.. :(
Ja, de az előtte való napokban azzal kezdődött a dolog, hogy piros lett a popsija. Eddig sose volt az, egyikőjüknek sem. Alapban Neogranormonnal kenjük, szép is volt eddig. Tehát jött a piros popsi, piros kuki, mostmilegyenhogyantovább.... Bújtam a fórumokat, ki milyen kencéket használ, mit tesz ilyenkor? A vélemények megoszlottak, Bepanthen, Sudocrem, sima kamillatea, tiszta víz-semmi kence, disznózsír és társai. Amiben mindenki egyetértett, az az volt, hogy sokat kell szabadon hagyni a popsit. Na igen, kell, ez egyértelmű volt fórumok olvasása nélkül is, de ez eléggé kivitelezhetetlen nálunk, ugyanis akkor 5 percen belül minden össze lesz pisilve. :) Nade azért próbálkoztunk ezzel is. A Neogranormon nem akart használni, gondolom azért mert egyébként is azt használjuk és megszokta a bőre (lehet, hogy ez hülyeség volt most...:) ) így elmentem a gyógyszertárba, előadtam a problémát, erre a gyógyszerésznő egyből a Sudocremet ajánlotta, hogy az jó, bár én arról 90%-ban rosszat hallottam, hogy még csúnyább lett tőle a gyerekek popsija mint előtte volt. Mindegy, megvettem, hátha nekünk bejön. Nem igazán vettem észre változást, vagycsak nem vártam eleget, nem tudom. Eközben a kuki se javult, sokat volt piros és duzzadt.. Felhívtam a védőnőt, elmondtam elejétől mindent, kértem, hogy adjon valami tanácsot. Ha lehet, orvoshoz nem akartam vinni amíg nem muszáj, nehogy valami betegséget összeszedjen a rendelőben. Ő Tetran kenőcsöt javasolt, hogy az gyulladáscsökkentő és antibiotikumos, majd az helyre hozza. Jó is volt! Igaz, hogy 3 nap alatt elfogyott az a kis 10 grammos kenőcs (ehhez képest kb 700 Ft.) de úgy voltam vele, hogy ha használ, hát legyen......) a kukit helyre hozta szépen, és szerintem a popsit is, mert oda is kentem vékonyan.. a pirosság elmúlt róla, már csak a tapintása nem olyan finom sima, hanem érdesebb, de hátha erre már jó lesz a Bepanthen is, mert most ott tartunk, hogy Tetran befejezve, Bepanthen folytatva a popsin, ja és persze SŰRŰ peleuscsere. Amúgy is cserélem elég gyakran, de ebben az időszakban szinte óránként, meg ha észrevettem, hogy bekakilt akkor azonnal cseréltem. Azóta is így van. Popsi-kuki dolog úgy tűnik rendeződőben van. Azt majdnem elfelejtettem, hogy 3 napig kamillateában fürdettük, és a popsiját is mindig azzal mosom le tisztába tevéskor is.....
Hogy ne legyen minden jó, 23-án reggelre lett az arcán és a szemhéján egy csípés, aminek akkor nem tulajdonítottam jelentőséget, hisz volt már, hogy megcsípte szúnyog vagy valami, meg összekarmolja magát, ha nagyobb a körme (ha nem nagy, akkor is..) Ezen a napon kellett mennünk az ortopédiára, mert 4 hónapos korban kaptuk a beutalót, viszont időpontot csak mostanra adtak. (ez a kötelező ortopédiai csípő-szűrő vizsgálat) El is mentünk Apával ketten eltoltuk a babakocsival Őket (10 percre van a MÁV kórház ahol a rendelés van), nem is volt semmi gond, hamar végeztünk, szerencsére minden rendben van mindkettőjük csípőjével. Még ott se látszott semmi Levin. Mikor hazajöttünk ettek és aludtak elég sokat, annyit talán még sosem napközben. :) Délutánra Levi karján lett még vagy 4 csípés, de nagy, piros, dudoros. Hát nem tudtuk mi lehetett, gondoltuk majd múlik. Másnapra még csúnyábbak lettek ezek a foltok, az is, ami az arcán volt... ja és a közepük fehér és mintha genny lett volna bennük, meg hólyag szerű valamik. Mint mikor himlősek voltak, olyan volt, de nem test szerte voltak, hanem "csak" az arcán 2 db, meg a bal karján az a 4 db.. Namost szokása Levinek úgy aludni a kiságyban, hogy a bal kezét beteszi a rácsvédő alá és ott matat egyfolytában. Megnéztük, nincs-e ott elbújva valami pók vag szúnyog, vagy valami állat, de nem találtuk.
Mivel nem javult a helyzet így szóltunk az orvosnak, hogy ha megy rendelni (15 órára ment) ugorjon már be hozzánk, (persze nem ingyen, mintha a magánrendelésére mennénk, annyit kért...) és nézzen rá Levire.. Be is jött. Szerinte is csípés.... Írt fel rázókeveréket, Fenistil cseppet és valami kenőcsöt, amit a gyógyszertárban kevertek ki*, hogy azzal reggel-este kenjük... Ja, és hogy szerinte lehet olyan, hogy később jön ki pár csípés, nem egyszerre. Hát nem tudom. Ez ugye tegnap volt, ma nem lett csúnyább (szebb sem:( ) nem jött újabb sem, remélem nem tévedett, és nem valami belső vírus vagy allergiás tünet vagy valami. :( Éjjel nem jól aludt, este 3szor kellett elaltatni, visított, sírt.. :( Éjjel nyugtalan volt, gondolom viszketett, vagy csupán csak zavarta hogy ott vannak a karján a csípések... Először arra gondoltunk, hogy most "igazi" sütőtökpürét kaptak (bár nem most először) és hátha az csapta ki, de akkor Livikének is kellett volna hogy baja legyen, Neki viszont szerencsére semmi baja nincs. Azon kívül, hogy Ő úgy általában nem akar enni az utóbbi kb 2 hétben... A gyümölcsöt is ímmel-ámmal eszi, de a tápszer se megy úgy, mint régebben, a főzelék se az igazi.. szóval valahogy nem eszik annyit, és nem is nagyon hízik, olyan kis soványkának tűnik. Ez lehet, hogy azért van, mert Levi elég jól fejlődik és mellette úgy tűnik mintha Livi lemaradna, lehet, hogy csak most nyúlik, mert centire meg szinte egyformák..... Lehet, hogy újra adni kellene Neki a vas-cseppet, hátha jobban lenne étvágya... Ezen kívül egyébként rendben van minden, megy a duma, sikongatás, hiszti, de a kacagás, vidámkodás is.. Észrevehetően többet igénylik a foglalkozást, hogy ott legyen mindig valaki velük... :) Valahol azt olvastam, hogy a gyermekkor minden perce csak egyszeri és megismételhetetlen, ha néha terhesnek érezzük is épp azt az időszakot amiben épp vagyunk, ott kell lenni, meg kell élni, mert gyorsan tovaszáll, elmúlik, mindig újabb és újabb dolgok jönnek, ne maradjunk le semmiről. Hát igen.. Mondjuk én már nagyon várom, hogy végre kijöjjön a foguk, legalább az első, mert azzal már kb 4 hónapja szenvednek. Szerintem már nem sok van hátra (mindig ezt gondolom..:) ) mert Levike az este is annyira szenvedett szerintem emiatt is, hogy amikor bekentem az ínyét fogzáskönnyítő zselével (már jobb híján ezt vettem elő, hogy hátha lenyugszik) csak úgy rágta az ínyével az ujjam...! Ha kivettem és a szájába tettem a cumit (a cumisüveget kajával) azt kiköpte, és csak az ujj volt a jó, nameg később a rágóka, amin el is aludt. (de ez csak az első altatás volt.. utána a másik kettőnél elég volt, ha a mellkasomra fektetem és ringatom, úgy is elaludt... olyankor néha nekem is sikerül pár percre elaludni:)) ) Ja és még szokása nagyon de nagyon nyűgösnek és hisztisnek lennie amikor nagyon álmos.... (ha álmos, miért nem alszik? kérdezem én mindig, miért nyűglődik?) Livikének is szokása lett ez mostanában. Ma délelőtt is pl - hónapok óta először - kézben kellett elaltatnom! (biztos neki is jön a foga! mindenre ezt mondom.. de a nyála az ömlik Neki is egyfolytában.) Na nem nyavalygok..
Mozgásilag ott tartunk, hogy Livike pár perc alatt hason van, ha háton teszem le akkor is, visszafordulni nem mindig, sőt inkább nem sikerül.. Levi lusta, pedig Ő fordult meg először négy hónaposan.. de ő inkább csak elfordul mindkét irányba, de hasra csak ritkán sikerül Neki fordulnia. Livike a pelenkázón is hason van, főleg ha meztelen, akkor szinte azonnal.. :)) nagyon figyelni kell mindig rájuk, hogy le ne pottyanjanak.. :) Levi néha szinte feláll, ha ölben van és megfogom a kezét, felrúgja magát állásba :))) Imádják a repülőzést, na akkor van igazán kacagás:) Meg amikor Mama játszik velük....! :) Elég, ha csak bejön, és meglátják, már megy az ujjongás! :) Nekem csak néha örülnek így..... nem tudom, hogy azért, mert mindig itt vagyok (bár Mama is sokat itt van! ) vagy mert az én türelmem sajnos hamar elfogy és megemelem a hangom, ha valamit nem úgy csinálnak ahogy kellene.... Azt szoktam gondolni, hogy lehet, hogy engem nem is szeretnek.... :( Próbálok én türelmes lenni, meg sajnálom is őket mert rájuk kiabálok, de nem mindig sikerül:( Ma is Livike nem akarta abbahagyni a nyekergést, nem tudtam mi baja van, pelus tiszta volt, evett is, reggel is volt még, én meg rákiabáltam, amitől még jobban sírt.. aztán én is sírtam vele és bocsánatot kértem tőle, bár ezt kétlem hogy értette.... :( Remélem, azért szeretnek engem is... még ha nem is érdemlem meg..... :( mert én szeretem őket, és megígértem már sokszor hogy nem kiabálok, próbálom is betartani, remélem sikerül!
Most hirtelen ennyi. Képeket majd teszek fel, még a múltkori adagból is van, remélem holnap rájutok, hisz megint hófordulónk lesz! :) A hetedik.
* UPDATE: Közben megtaláltam a gyógyszertári blokkot, amin rajta volt annak a bizonyos kenőcsnek a neve, ami ELOCOM. Ez - mint neten megtudtam, mert az orvos nem mondta mire való - elég komolynek tűnik, és csak 5 napig lehet alkalmazni. A betegtájékoztató szerint: "Az Elocom egy erős hatású kortikoszteroidot (mellékvesekéreg-hormon) tartalmazó, bőrgyógyászati alkalmazásra szánt gyógyszer. Gyulladással és/vagy viszketéssel járó bőrbetegségek pl. pszoriázis (pikkelysömör), irritáció és/vagy allergia okozta bőrgyulladás kezelésére szolgál. Gyermekeknek 6 hónapos kortól: bőrgyulladás, illetve kortikoszteroid-érzékeny, gyulladás nélküli bőrbetegség rövid időtartamú kezelésére alkalmazható." Remélem, használni fog. Most már talán szebbek a "csípések" (ma már szombat van..) de majd kiderül javul-e jelentősebben....
Levike mostanában nem túl szerencsés..
Kezdődött azzal, hogy amikor augusztus 31-én voltunk a kora.ellenőrzésen, ott a doktornő megnézte többek között a kukiját is, hogy fel lehet-e már húzni.. Ő felhúzta kicsit Neki, mondta hogy nem lesz semmi gond, mostantól esténként húzogassuk óvatosan. Namost én nem igazán mertem a sima megmosáson kívül bármit is csinálni vele, Mama is csak egyszer és csak picit, Apa meg ugye ritkán van itthon fürdési időben. Kb 5 napra erre az esetre viszont itthon volt, és Ő megcsinálta amit kellett. Sajnos akkorra már be is volt gyulladva a kuki, úgyhogy fájt szegény Levikének rendesen a művelet.. :(
Ja, de az előtte való napokban azzal kezdődött a dolog, hogy piros lett a popsija. Eddig sose volt az, egyikőjüknek sem. Alapban Neogranormonnal kenjük, szép is volt eddig. Tehát jött a piros popsi, piros kuki, mostmilegyenhogyantovább.... Bújtam a fórumokat, ki milyen kencéket használ, mit tesz ilyenkor? A vélemények megoszlottak, Bepanthen, Sudocrem, sima kamillatea, tiszta víz-semmi kence, disznózsír és társai. Amiben mindenki egyetértett, az az volt, hogy sokat kell szabadon hagyni a popsit. Na igen, kell, ez egyértelmű volt fórumok olvasása nélkül is, de ez eléggé kivitelezhetetlen nálunk, ugyanis akkor 5 percen belül minden össze lesz pisilve. :) Nade azért próbálkoztunk ezzel is. A Neogranormon nem akart használni, gondolom azért mert egyébként is azt használjuk és megszokta a bőre (lehet, hogy ez hülyeség volt most...:) ) így elmentem a gyógyszertárba, előadtam a problémát, erre a gyógyszerésznő egyből a Sudocremet ajánlotta, hogy az jó, bár én arról 90%-ban rosszat hallottam, hogy még csúnyább lett tőle a gyerekek popsija mint előtte volt. Mindegy, megvettem, hátha nekünk bejön. Nem igazán vettem észre változást, vagycsak nem vártam eleget, nem tudom. Eközben a kuki se javult, sokat volt piros és duzzadt.. Felhívtam a védőnőt, elmondtam elejétől mindent, kértem, hogy adjon valami tanácsot. Ha lehet, orvoshoz nem akartam vinni amíg nem muszáj, nehogy valami betegséget összeszedjen a rendelőben. Ő Tetran kenőcsöt javasolt, hogy az gyulladáscsökkentő és antibiotikumos, majd az helyre hozza. Jó is volt! Igaz, hogy 3 nap alatt elfogyott az a kis 10 grammos kenőcs (ehhez képest kb 700 Ft.) de úgy voltam vele, hogy ha használ, hát legyen......) a kukit helyre hozta szépen, és szerintem a popsit is, mert oda is kentem vékonyan.. a pirosság elmúlt róla, már csak a tapintása nem olyan finom sima, hanem érdesebb, de hátha erre már jó lesz a Bepanthen is, mert most ott tartunk, hogy Tetran befejezve, Bepanthen folytatva a popsin, ja és persze SŰRŰ peleuscsere. Amúgy is cserélem elég gyakran, de ebben az időszakban szinte óránként, meg ha észrevettem, hogy bekakilt akkor azonnal cseréltem. Azóta is így van. Popsi-kuki dolog úgy tűnik rendeződőben van. Azt majdnem elfelejtettem, hogy 3 napig kamillateában fürdettük, és a popsiját is mindig azzal mosom le tisztába tevéskor is.....
Hogy ne legyen minden jó, 23-án reggelre lett az arcán és a szemhéján egy csípés, aminek akkor nem tulajdonítottam jelentőséget, hisz volt már, hogy megcsípte szúnyog vagy valami, meg összekarmolja magát, ha nagyobb a körme (ha nem nagy, akkor is..) Ezen a napon kellett mennünk az ortopédiára, mert 4 hónapos korban kaptuk a beutalót, viszont időpontot csak mostanra adtak. (ez a kötelező ortopédiai csípő-szűrő vizsgálat) El is mentünk Apával ketten eltoltuk a babakocsival Őket (10 percre van a MÁV kórház ahol a rendelés van), nem is volt semmi gond, hamar végeztünk, szerencsére minden rendben van mindkettőjük csípőjével. Még ott se látszott semmi Levin. Mikor hazajöttünk ettek és aludtak elég sokat, annyit talán még sosem napközben. :) Délutánra Levi karján lett még vagy 4 csípés, de nagy, piros, dudoros. Hát nem tudtuk mi lehetett, gondoltuk majd múlik. Másnapra még csúnyábbak lettek ezek a foltok, az is, ami az arcán volt... ja és a közepük fehér és mintha genny lett volna bennük, meg hólyag szerű valamik. Mint mikor himlősek voltak, olyan volt, de nem test szerte voltak, hanem "csak" az arcán 2 db, meg a bal karján az a 4 db.. Namost szokása Levinek úgy aludni a kiságyban, hogy a bal kezét beteszi a rácsvédő alá és ott matat egyfolytában. Megnéztük, nincs-e ott elbújva valami pók vag szúnyog, vagy valami állat, de nem találtuk.
Mivel nem javult a helyzet így szóltunk az orvosnak, hogy ha megy rendelni (15 órára ment) ugorjon már be hozzánk, (persze nem ingyen, mintha a magánrendelésére mennénk, annyit kért...) és nézzen rá Levire.. Be is jött. Szerinte is csípés.... Írt fel rázókeveréket, Fenistil cseppet és valami kenőcsöt, amit a gyógyszertárban kevertek ki*, hogy azzal reggel-este kenjük... Ja, és hogy szerinte lehet olyan, hogy később jön ki pár csípés, nem egyszerre. Hát nem tudom. Ez ugye tegnap volt, ma nem lett csúnyább (szebb sem:( ) nem jött újabb sem, remélem nem tévedett, és nem valami belső vírus vagy allergiás tünet vagy valami. :( Éjjel nem jól aludt, este 3szor kellett elaltatni, visított, sírt.. :( Éjjel nyugtalan volt, gondolom viszketett, vagy csupán csak zavarta hogy ott vannak a karján a csípések... Először arra gondoltunk, hogy most "igazi" sütőtökpürét kaptak (bár nem most először) és hátha az csapta ki, de akkor Livikének is kellett volna hogy baja legyen, Neki viszont szerencsére semmi baja nincs. Azon kívül, hogy Ő úgy általában nem akar enni az utóbbi kb 2 hétben... A gyümölcsöt is ímmel-ámmal eszi, de a tápszer se megy úgy, mint régebben, a főzelék se az igazi.. szóval valahogy nem eszik annyit, és nem is nagyon hízik, olyan kis soványkának tűnik. Ez lehet, hogy azért van, mert Levi elég jól fejlődik és mellette úgy tűnik mintha Livi lemaradna, lehet, hogy csak most nyúlik, mert centire meg szinte egyformák..... Lehet, hogy újra adni kellene Neki a vas-cseppet, hátha jobban lenne étvágya... Ezen kívül egyébként rendben van minden, megy a duma, sikongatás, hiszti, de a kacagás, vidámkodás is.. Észrevehetően többet igénylik a foglalkozást, hogy ott legyen mindig valaki velük... :) Valahol azt olvastam, hogy a gyermekkor minden perce csak egyszeri és megismételhetetlen, ha néha terhesnek érezzük is épp azt az időszakot amiben épp vagyunk, ott kell lenni, meg kell élni, mert gyorsan tovaszáll, elmúlik, mindig újabb és újabb dolgok jönnek, ne maradjunk le semmiről. Hát igen.. Mondjuk én már nagyon várom, hogy végre kijöjjön a foguk, legalább az első, mert azzal már kb 4 hónapja szenvednek. Szerintem már nem sok van hátra (mindig ezt gondolom..:) ) mert Levike az este is annyira szenvedett szerintem emiatt is, hogy amikor bekentem az ínyét fogzáskönnyítő zselével (már jobb híján ezt vettem elő, hogy hátha lenyugszik) csak úgy rágta az ínyével az ujjam...! Ha kivettem és a szájába tettem a cumit (a cumisüveget kajával) azt kiköpte, és csak az ujj volt a jó, nameg később a rágóka, amin el is aludt. (de ez csak az első altatás volt.. utána a másik kettőnél elég volt, ha a mellkasomra fektetem és ringatom, úgy is elaludt... olyankor néha nekem is sikerül pár percre elaludni:)) ) Ja és még szokása nagyon de nagyon nyűgösnek és hisztisnek lennie amikor nagyon álmos.... (ha álmos, miért nem alszik? kérdezem én mindig, miért nyűglődik?) Livikének is szokása lett ez mostanában. Ma délelőtt is pl - hónapok óta először - kézben kellett elaltatnom! (biztos neki is jön a foga! mindenre ezt mondom.. de a nyála az ömlik Neki is egyfolytában.) Na nem nyavalygok..
Mozgásilag ott tartunk, hogy Livike pár perc alatt hason van, ha háton teszem le akkor is, visszafordulni nem mindig, sőt inkább nem sikerül.. Levi lusta, pedig Ő fordult meg először négy hónaposan.. de ő inkább csak elfordul mindkét irányba, de hasra csak ritkán sikerül Neki fordulnia. Livike a pelenkázón is hason van, főleg ha meztelen, akkor szinte azonnal.. :)) nagyon figyelni kell mindig rájuk, hogy le ne pottyanjanak.. :) Levi néha szinte feláll, ha ölben van és megfogom a kezét, felrúgja magát állásba :))) Imádják a repülőzést, na akkor van igazán kacagás:) Meg amikor Mama játszik velük....! :) Elég, ha csak bejön, és meglátják, már megy az ujjongás! :) Nekem csak néha örülnek így..... nem tudom, hogy azért, mert mindig itt vagyok (bár Mama is sokat itt van! ) vagy mert az én türelmem sajnos hamar elfogy és megemelem a hangom, ha valamit nem úgy csinálnak ahogy kellene.... Azt szoktam gondolni, hogy lehet, hogy engem nem is szeretnek.... :( Próbálok én türelmes lenni, meg sajnálom is őket mert rájuk kiabálok, de nem mindig sikerül:( Ma is Livike nem akarta abbahagyni a nyekergést, nem tudtam mi baja van, pelus tiszta volt, evett is, reggel is volt még, én meg rákiabáltam, amitől még jobban sírt.. aztán én is sírtam vele és bocsánatot kértem tőle, bár ezt kétlem hogy értette.... :( Remélem, azért szeretnek engem is... még ha nem is érdemlem meg..... :( mert én szeretem őket, és megígértem már sokszor hogy nem kiabálok, próbálom is betartani, remélem sikerül!
Most hirtelen ennyi. Képeket majd teszek fel, még a múltkori adagból is van, remélem holnap rájutok, hisz megint hófordulónk lesz! :) A hetedik.
* UPDATE: Közben megtaláltam a gyógyszertári blokkot, amin rajta volt annak a bizonyos kenőcsnek a neve, ami ELOCOM. Ez - mint neten megtudtam, mert az orvos nem mondta mire való - elég komolynek tűnik, és csak 5 napig lehet alkalmazni. A betegtájékoztató szerint: "Az Elocom egy erős hatású kortikoszteroidot (mellékvesekéreg-hormon) tartalmazó, bőrgyógyászati alkalmazásra szánt gyógyszer. Gyulladással és/vagy viszketéssel járó bőrbetegségek pl. pszoriázis (pikkelysömör), irritáció és/vagy allergia okozta bőrgyulladás kezelésére szolgál. Gyermekeknek 6 hónapos kortól: bőrgyulladás, illetve kortikoszteroid-érzékeny, gyulladás nélküli bőrbetegség rövid időtartamú kezelésére alkalmazható." Remélem, használni fog. Most már talán szebbek a "csípések" (ma már szombat van..) de majd kiderül javul-e jelentősebben....
2009. szeptember 4., péntek
Pillanatképek... :)
2009. augusztus 23.
Amikor a barikád sem akadály. Livike lába már szinte lelógott az ágyról. Amikor megláttam fel akartam kapni, de láttam, hogy nem esik le, így gyorsan lefényképeztem. :) Próbált Ő előre haladni, de nem sikerült.... Eredetileg a játszószőnyegen hagytam, ráadásul fejjel arra, ahol a pléd van. Forgolódik rendesen!
2009. augusztus 24.
Livi esti játszás közben. :)
2009. augusztus 25.
Levike felfedezte a tükröt :)
A játszószőnyegen is van egy kis tükör, de az nem érdekli. Még a nagy sem annyira, de azért szépen megfogja és nézegeti benne magát.. :)
2009. augusztus 26.
Livike délutáni pihenőjét tölti :)
Persze eredetileg a peluson feküdt, de hát megszokhattuk, hogy folyton vándorol, és érdekes pózokat vesz fel. :)
2009. augusztus 30.
Kicsit homályos a kép, de ezt a hatalmas mosolyt kár lenne kihagyni. Hát végre ölbe lett véve az esti, fürdés előtti játszás közben, ennek örült ennyire... :)
Fürdés előtti torna Mamával.. :)
Helyzetjelentés
Végre csak eljutottam addig, hogy írjak.
Hétfőn (08.31.) kellett mennünk a koraszülött utógondozásra a kórházba. 13 órára volt időpontunk, 13:15-re értünk oda (Livike aludt és mire megette az ebédjét, meg öltözés, stb... eltelt az idő..) de nem volt gond, mert a doktornő meg 13:45-re jött le. Addig volt ujjbegyszúrás, amit nagyon jól viseltek, Levi végig aludta, Livi fent volt, de meg se nyikkant. :) aztán várakoztunk az eredményre és arra, hogy végre bemehessünk. Jól viselkedtek a gyerekek, Levi továbbra is aludt, Livi pedig szépen elvolt, szolídan papagájkodott, ami azt jelenti, hogy valami hasonló hangot ad ki magából mint az a bizonyos madár, de nagyon jól áll Neki.. :) A vizsgálat alatt is jól viselkedtek, egy hangjuk nem volt.. A laboreredményük jó lett, nem kell már szerencsére szedni a vas cseppeket meg a folsavat, marad a D vitamin, vagyis a Vigantol olajból az 1 csepp, de azzal nincs is gond. A vasat nagyon nem szerették... ha azt megkapták, utána nem ettek, vagy csak nagyon nehezen, nameg kikenték vele magukat.. Pedig nincs rossz íze. Nekem.. :) Azt mondták minden rendben van, szépen fejlődnek, stb. Novemberben megyünk újra. A héten kb ennyi volt a társasági élet, egyébként itthon voltunk. :)
Az utóbbi pár éjszaka nem volt annyira jó, mert valamelyikőjükhöz mindig fel kellett kelni. Vagy enni kellett, vagy csak vigasztalni, tisztába tenni... Pedig már jó ideje simán végigalusszák az éjszakát. Megszoktam a jót. :) Van amikor Levi annyira vigasztalhatatlanul nekikezd sírni, hogy csak úgy alszik el, ha beteszem magam mellé az ágyba, vagy pl. valamelyik éjjel rajtam aludt el. :))
Most már tényleg nem igazán lehet Őket napközben egyedül hagyni a nagyágyon, csak ha mindenfelől el van barikádozva az ágy széle, mert simán leközlekednének. Livi eddig is elég jól forgolódott, de most már Levi is. :) A kiságyban mind a ketten össze-vissza forgolódnak, épp ezért betakarni nem is tudom őket (nem merem, hogy nehogy alá kerüljenek és ne kapjanak levegőt) így marad a body+hálózsák... Hamarosan kelleni fog melegebb hálózsák, mert fázni fognak... Az ablak még mindig nyitva van éjjel résnyire, mert egyébként nincs bent levegő... persze azért a függöny el van húzva, épp, hogy csak jöjjön be valamennyi levegő... :)
Egyre ügyesebben esznek kanállal, persze csak ha olyan kedvük van, hogy Ők is akarják. :) Nagyon ki kell fogni a jó hangulatukat. Ez persze nem mindig sikerül.. sőt nekem elég sokszor nem :( Enni pedig muszáj, de majdcsak megszokják hogy nem mindig a tápszer van cumisüvegből. Levi most kezdi a fújós-köpködős korszakát, nem kifejezetten a kajával, hanem úgy egyébként simán a nyálával... A kiskönyvben (amibe az oltásokat is írják, nem jut eszembe a neve) van egy rész, ahol összefoglalják, hogy hány hónapos (éves) korban mit csinál a gyerek. Hát ez a nyálfújás, köpködés épp benne van a 6 hónapos kornál. :) Remélem nem sokáig tart, mert így még nehezebb lesz megetetni.. Úgy tűnik Levi nem szereti az olyan kaját amiben borsó is van, ugyanis a múltkor borsfőzeléket akartam adni Neki, de nem volt hajlandó megenni, ma meg vegyes zöldség csirkehússal lett volna (üveges bébikaja) amiben sárgarépa, zöldborsó és karfiol van + hús, és azt sem ette meg.. Annyira nem, hogy amit sikerült megetetni vele, azt is visszaadta... :((( Szegényke, rossz volt nézni... Ma amúgy is elég szenvedős napjuk volt, mert tízóraira meg almát kaptak banánnal, amit én csináltam, attól meg mondhatjuk, hogy ment a hasa.... sok volt a banán benne... :( Két napja is kapott ilyet, akkor semmi baja nem volt... Na majd kevesebbet teszek bele.. Livinek is többször volt széklete a lágyabb fajtából, de estére helyre jöttek mindketten. Mindenesetre délután már nem erőltettem semmiféle főzeléket, örültem, hogy a tápszert megették és aludtak kicsit a sok nyűglődés után.... Ja, visszatérve, arra, hogy mit nem szeret Levi enni, a sárgarépát se ette meg, Livi sem és Ő sem... ha én csináltam úgy se, ha üveges kaja volt úgy sem. Szóval ez a mai kaja halmozottan rossz volt Levinek. Nade azért nem adjuk fel a répával sem a harcot, később hátha megeszik.. Még mindig a sütőtökpüré a sláger.. azt szeretik nagyon. :) Készültek fényképek is a napokban, teszek fel párat. (ahogy időm engedi....)
Mára ennyi... :)
Hétfőn (08.31.) kellett mennünk a koraszülött utógondozásra a kórházba. 13 órára volt időpontunk, 13:15-re értünk oda (Livike aludt és mire megette az ebédjét, meg öltözés, stb... eltelt az idő..) de nem volt gond, mert a doktornő meg 13:45-re jött le. Addig volt ujjbegyszúrás, amit nagyon jól viseltek, Levi végig aludta, Livi fent volt, de meg se nyikkant. :) aztán várakoztunk az eredményre és arra, hogy végre bemehessünk. Jól viselkedtek a gyerekek, Levi továbbra is aludt, Livi pedig szépen elvolt, szolídan papagájkodott, ami azt jelenti, hogy valami hasonló hangot ad ki magából mint az a bizonyos madár, de nagyon jól áll Neki.. :) A vizsgálat alatt is jól viselkedtek, egy hangjuk nem volt.. A laboreredményük jó lett, nem kell már szerencsére szedni a vas cseppeket meg a folsavat, marad a D vitamin, vagyis a Vigantol olajból az 1 csepp, de azzal nincs is gond. A vasat nagyon nem szerették... ha azt megkapták, utána nem ettek, vagy csak nagyon nehezen, nameg kikenték vele magukat.. Pedig nincs rossz íze. Nekem.. :) Azt mondták minden rendben van, szépen fejlődnek, stb. Novemberben megyünk újra. A héten kb ennyi volt a társasági élet, egyébként itthon voltunk. :)
Az utóbbi pár éjszaka nem volt annyira jó, mert valamelyikőjükhöz mindig fel kellett kelni. Vagy enni kellett, vagy csak vigasztalni, tisztába tenni... Pedig már jó ideje simán végigalusszák az éjszakát. Megszoktam a jót. :) Van amikor Levi annyira vigasztalhatatlanul nekikezd sírni, hogy csak úgy alszik el, ha beteszem magam mellé az ágyba, vagy pl. valamelyik éjjel rajtam aludt el. :))
Most már tényleg nem igazán lehet Őket napközben egyedül hagyni a nagyágyon, csak ha mindenfelől el van barikádozva az ágy széle, mert simán leközlekednének. Livi eddig is elég jól forgolódott, de most már Levi is. :) A kiságyban mind a ketten össze-vissza forgolódnak, épp ezért betakarni nem is tudom őket (nem merem, hogy nehogy alá kerüljenek és ne kapjanak levegőt) így marad a body+hálózsák... Hamarosan kelleni fog melegebb hálózsák, mert fázni fognak... Az ablak még mindig nyitva van éjjel résnyire, mert egyébként nincs bent levegő... persze azért a függöny el van húzva, épp, hogy csak jöjjön be valamennyi levegő... :)
Egyre ügyesebben esznek kanállal, persze csak ha olyan kedvük van, hogy Ők is akarják. :) Nagyon ki kell fogni a jó hangulatukat. Ez persze nem mindig sikerül.. sőt nekem elég sokszor nem :( Enni pedig muszáj, de majdcsak megszokják hogy nem mindig a tápszer van cumisüvegből. Levi most kezdi a fújós-köpködős korszakát, nem kifejezetten a kajával, hanem úgy egyébként simán a nyálával... A kiskönyvben (amibe az oltásokat is írják, nem jut eszembe a neve) van egy rész, ahol összefoglalják, hogy hány hónapos (éves) korban mit csinál a gyerek. Hát ez a nyálfújás, köpködés épp benne van a 6 hónapos kornál. :) Remélem nem sokáig tart, mert így még nehezebb lesz megetetni.. Úgy tűnik Levi nem szereti az olyan kaját amiben borsó is van, ugyanis a múltkor borsfőzeléket akartam adni Neki, de nem volt hajlandó megenni, ma meg vegyes zöldség csirkehússal lett volna (üveges bébikaja) amiben sárgarépa, zöldborsó és karfiol van + hús, és azt sem ette meg.. Annyira nem, hogy amit sikerült megetetni vele, azt is visszaadta... :((( Szegényke, rossz volt nézni... Ma amúgy is elég szenvedős napjuk volt, mert tízóraira meg almát kaptak banánnal, amit én csináltam, attól meg mondhatjuk, hogy ment a hasa.... sok volt a banán benne... :( Két napja is kapott ilyet, akkor semmi baja nem volt... Na majd kevesebbet teszek bele.. Livinek is többször volt széklete a lágyabb fajtából, de estére helyre jöttek mindketten. Mindenesetre délután már nem erőltettem semmiféle főzeléket, örültem, hogy a tápszert megették és aludtak kicsit a sok nyűglődés után.... Ja, visszatérve, arra, hogy mit nem szeret Levi enni, a sárgarépát se ette meg, Livi sem és Ő sem... ha én csináltam úgy se, ha üveges kaja volt úgy sem. Szóval ez a mai kaja halmozottan rossz volt Levinek. Nade azért nem adjuk fel a répával sem a harcot, később hátha megeszik.. Még mindig a sütőtökpüré a sláger.. azt szeretik nagyon. :) Készültek fényképek is a napokban, teszek fel párat. (ahogy időm engedi....)
Mára ennyi... :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)