2012. február 26., vasárnap

Ma 3. évesek a gyerekek! :)


Ez a bejegyzés nem a felhőtlen ünneplésről, szülinapozásról fog szólni.
Természetesen ez a legfontosabb dolog a mai napon, bár sajnos nem nagyon telt ez a nap sem másképp, mint a mostanában szokásos, beteges, lázas többi nap. :((

Még délelőtt Papa áthozta az ajándékokat, amiket múlt héten direkt nem kaptak meg a gyerekek, hogy most is legyen valami. :)) Mama nem is jött át, mert mára Őt fogta le a betegség annyira, hogy láza lett, fáj a torka, a háta, szóval nem úszta meg Ő sem. :( Így most már senki nem maradt ki a szórásból, még azt hiszem én úsztam meg a legkönnyebben, a két napos, maximum 38,5-ös lázammal, szombaton már az sem volt, csak maradt a standard nátha, a néha rám törő köhögés, de már az sem olyan vészes, viszont olyankor fáj a hátam is, amúgy már enyhül... tegnap még szinte folyamatosan fájt. Apán pénteken délután jött ki szintén lázzal, tegnap szinte egész nap csak feküdni tudott, (jó, hogy szabadnapos volt) mert ha a gyógyszer levitte a lázát, akkor is gyenge volt meg rosszul volt... Én nem, addig az 5-6 óráig, amíg nem ment fel újra a lázam, nagyon semmi bajom nem volt. Nem is fekhettem volna mondjuk a gyerekek miatt, az is biztos. :))
Apa ma már ment dolgozni, nem tudta elintézni, hogy más menjen be 10-re, de 18 óra körül már jött is, mert lett váltás. Láza már nincsen, de még kínlódik azért...
Papa is kifelé tart már talán, Neki a torka fájt nagyon és szintén láza volt kb 3 napig, most ugye Mama került sorra... remélem hamar túl lesz rajta Ő is.

A gyerekek sajnos még mindig benne vannak. Most már Levike is! Már Neki is van láza két napja, most este volt a legtöbb, 39,1, ennyi neki még SOHA nem volt... jó, hogy fürdés előtt mértem, egyből langyos fürdővizet csináltam csak, persze a Nurofent megkapta azonnal, előtte ma 14 órakor volt láza, de akkor jóval kevesebb.
Livikének is lesz szerintem hamarosan, mert 20 órakor még 37 volt csak, arra amúgysem lehetne adni még gyógyszert, de nem is adhatok csak majd 23:30-kor, mert 17:30-kor kapott, akkor 38,9 volt a láza. :(
Péntek óta a bal füle erősen váladékozik megint, pedig előtte már nem folyt... ma is kevésbé, pedig a sót azért ráteszem, akárhogy is ellenkezik, muszáj....
Holnap megyünk a doktornőhöz, meglátjuk mit mond. Szerintem most már a mandulája is begyulladt, vagy nem tudom, de mintha ma azt fájlalta volna, vagy legalábbis a torkát, meg rekedt is a hangja. :(
Nem értem a lázat, nem tudom mi ez, miért, hogyan. :((
Nekem pl a torkom egyáltalán nem fájt, pedig enyhén egy sima megfázásnál is szokott...valami fura vírus lehet ez, ami lázzal jár és kész... vagy nem tudom. :(
Ja, reggel Livike a lábát fájlalta, de akkor is volt láza, 38,2.....utána ez a lábfájás elmúlt.
Ennyit nagyjából a nyavalyáinkról, leírhatnám, hogy melyik nap, hány órakor, kinek épp mennyi láza volt, mert a telefonom naptárában benne van, másképp követni sem tudnám, hogy mikor lehet gyógyszert bevenni következőleg. Amíg csak Livikének volt láza, addig is írtam, de amikor már Apa is és Levike is becsatlakozott, na meg még én előbb... akkor főleg kellett az adminisztráció. :(
Livikével az a legnagyobb baj, hogy nem akar enni. :( Már olyan kis soványka megint. :(((
Ma is húslevest evett tésztával, répával, bár elég sokat, de utána délután normális kaját semmit... este is szőlőt meg jó reggelt kekszet evett... sült hús, krumplipüré, pirított máj, pirítós kenyér, semmi nem kellett... :((
Inni szerencsére iszik, de kell is a láz miatt, viszont enni is kellene, hogy ne csak a gyógyszer, a tej, a kakaó meg a tea legyen már benne. :((
Levike is gyérebben evett ma, de gondolom a lázas állapotok miatt nem volt étvágya most Neki sem, eddig Vele nem volt gond. Pénteken Livike is jobban evett, akkor csak reggel volt láza, majd este is csak hőemelkedése volt... akkor nap közben jobban kívánta és elfogadta az ételt.

Azért essen szó az ajándékokról is. :) Mivel csak Papa hozta be a dolgokat, így most a gyerekek úgy könyvelték el, hogy csak Tőle kapták, mondták is Mamának a telefonba, amikor kérdezte, hogy kitől kapták, hogy "Papától". Na gondolom jól eshetett szegény Mamának... :(( Biztos hogy jött volna Ő is, csak nem tudott.... :(
Levike kapott egy újabb távirányítós autót, de ez nagy, fekete, vagy 25 cm biztos megvan a hossza... Levike egyből rá is mondta, hogy Papa autója, amiből csak a színe igaz.. :)) mivel ez Audi, a Papáé meg Honda, de ez Levikének nem számít. :D
A frekvenciája amúgy ugyanaz, mint a kisautónak is, azt is irányítja ennek a távirányítója.. :)))

Livike kapott egy babakocsi, babaágy, babapihenőszék szettet, külön babát is, hogy legyen belevaló, bár van már egy baba, csak az azt hiszem nem is fér bele, de majd megnézem, meg kell keresni, most sok játék nincs még bent, de hamar meg lehet találni mindent mert dobozokban vannak a garázsban. :) Levikének is természetesen a babakocsi kellett volna egyfolytában, Livike meg olyan irigy tud lenni, hogy az már nem igaz. :( Nem adta oda, mert hogy az az övé, Azt viszont elvárta, hogy Levike odaadja Neki a távirányítós autót.... Mondtam is Levikének, hogy várjon kicsit, egy vagy két nap után majd már játszhat Ő is a babakocsival, addigra kicsit megunja majd Livike. :))

Néha elég nehézkesen, de azért eltelt a nap, láztalan időszakaikban semmi baj nem volt, rosszak voltak, meg minden... :))) Livike ha lázas akkor bújik, aludni akar, igényli, hogy pátyolgassam, Levike nyávogós lett délutánra, talán már érezte, hogy fel fog menni a láza, nem is tudom hogy ennyire hirtelen hogy tudott, előtte nem sokkal még nem volt csak 37, fél óra múlva meg már 39,1. Sajnos nem nagyon szereti a lázmérőzést még hónaljban sem, pedig aztán az tényleg nem fáj.... Livike szépen tűri, kivárja, míg csipog... bár a kilátásba helyezett gyógyszer miatt Levike is kivárja. Nem igaz, hogy ennyire odavannak, hogy gyógyszert kaphassanak! Nem hogy örülnének, hogy nem kell.... mondjuk a Nurofen az finom, szerintem túlságosan is tömény, édes... de Ők szeretik.

Ennyi lenne mára, megyek mert ha jól hallom Livike fent van, megmérem a lázát, Apa szerint kezd melegedni.. lassan kaphatja is a gyógyszert. Akár most is, fél órán szerintem nem múlik, hogy nem lesz meg esetleg a 6 óra a két adag között... minden attól függ, mennyit mérünk...
Jövök, amikor tudok...

2012. február 23., csütörtök

Kontroll..

Kezdem azzal, hogy tegnap délután 3-kor Livikének 38,2 lázat mértem... Kapott Nurofent, el is volt egész jól utána. Éjjel 1 órakor már 39 fokot mértem... megint gyógyszer...
Utána már aludt, bár többször volt fent, sajnos így én is, pedig ittam Neocitrant, mert sehogy nem akarok már kimászni a náthából meg a köhögésből. (hajjajj, azt hiszem most estem csak igazán bele!:(  )

Reggel 9 óra 20-ra értünk Papával a kórházba, furcsamód nem volt csak két ember előttünk... később gyülekeztek az emberek, viszont az asszisztens nem túl kedvesen azt is közölte, hogy a doktornő jelenleg a műtőben van, meg nagyon beteg is, nem is biztos, hogy meg fogja nézni a rá várakozókat. Nagyon jó. :( Kerek egy órát vártunk, Livike nagyon ügyesen, türelmesen ült, már akkor kezdte mondogatni, hogy haza akar menni, amikor épp bemehettünk, Amikor a torkába nézett bele a doktornő, azt nagyon nehezen tűrte, visított, sírt... nem értem miért. :( A fülei rendben vannak, a jobb oldali, amit utóbb szúrt fel, az már teljesen jó, záródott a lyuk, (szvsz fölöslegesen szúrta, semmi nem jött ki belőle... )
A bal füle is jó lesz lassan, enyhén erezett a dobhártya, mondjuk a múltkor az már jobb volt, de úgy gondolja, nem ettől lázas. A torka kissé piros, ami szerinte enyhe torokgyulladást is jelent, mint utóbb kiderült "víruska" okozza. (így mondta:D)
Szóval, hogy kiderüljön, milyen gyógyszert adjon Livikének, még azon nyomban elküldte laborba. Jajj, szegény kicsi lánykám, komolyan én is sírtam, hiszen tudom, emlékszem, hogy féltem én is mindig a vérvételtől, és hogy mennyire fájt... A terhesség alatt változott ez meg, ma már bármikor odatartanám a karom.... Papát sem irigyeltem, hisz' Neki kellett lefognia. Amúgy a laborszobát megtalálni sem volt egyszerű, át kellett menni egy másik épületbe, ott bolyongani egy sort és úgy lett meg...
Szóval Livike, anélkül, hogy tudta volna mi vár rá, bestresszelt, pedig elmondtuk finoman, de ezekszerint nem jól.. azt is elhiszem, hogy már fél, ha orvost lát.... (vagy annak kinéző embert...) Mindegy, túl vagyunk rajta, hárman fogták le, Papa szerint alig ment valami a kémcsövekbe, szerinte semmi, de azért valami biztos, mert meg tudták nézni végül az értékeket.

Hazajöttünk, minden rendben volt, kétszer nekipróbálkozott a kakilásnak a wc-be, reggel is már kétszer, sikertelenül, majd végül sikerült és utána enni is hajlandó volt, Apa csinált rizses husit. Egyébként épp haza értünk, már mehetett is dolgozni.
Még a doktornőhöz visszatérve: végig szájkendőben vizsgált, majd amikor arra került a sor, hogy elmondja a teendőket, levette... akkor meg minek? Amikor mondtam, hogy Livikének volt láza, akkor mellékesen közölte, hogy "hát lehet, hogy azt tőlem kapta..." Pff... hát igen, hétfőn már fertőzhetett, amúgy meg tőlem is kaphatta, mert én is taknyolok már egy ideje, bár én nem tudom hogy épp Livikétől kaptam, vagy máshol szedtem össze, a lényeg az, hogy délutánra nekem is 38 fokos lázam lett, vettem is be Advil ultra fortét, de hamarosan szerintem megint kell, csak teljen le a 6 óra. (négy óra is elég, csak napi háromnál többet nem lehet bevenni) A nátha az nagyon előjött, nem győzöm fújni az orrom, köhögés most nem nagyon van....
Néha a hátam is fáj, nem folyamatosan, amit most nem tudok, hogy a melegfrontra fáj-e, mert szokott, vagy már kezd tüdőgyulladásom is lenni.. vagy mellhártya, mert hátul fáj, nem elöl. Na nem tudom, valami majd lesz. Ha a hétvége után - a frontok elvonulása után - sem lesz jobb, lehet, hogy mégis el kell menjek orvoshoz. :((
Papa is beteg, legalábbis volt láza és meg van fázva, elment az orvoshoz, írtak neki köhögéscsillapító kanalas orvosságot, Voltarent a fájó vállára, valamint egyből antibiotikumot! Hát persze, hogy nem váltotta ki.. vagy legalábbis nem szedi be. Antibiotikum, ukmukfukkra, már megint! (mint múltkor az ügyeleten Levikének....)

Livikével kapcsolatban 14:30-kor lehetett hívni a doktornőt. (jahh.. beteg, de azért bent van ügyeletben!) A laborja rendben van, a CRP-je normális, a süllyedése 20as, nem tudom ez jó vagy sem, de azt mondta nem gond, a többi is jó... tehát nem bakteriális fertőzés, így antibiotikumot nem ad (amúgy jó, mert szombaton szedte be az előzőt.. de akkor is, legalább kivizsgálta!) Így azt mondta, a lázat valami kis víruska okozza, enyhe vírusos torokgyulladása van, orrspray, orrszívás továbbra is menjen, láztalan állapotban fülmelegítés... szóval minden úgy, ahogy eddig, és holnap lássa gyerekorvos, hallgassa meg a hátát....  Ja.. vigyük el, szedjen még össze ott is valami mást, közben semmi baja.... alig köhög, nem zihál.. Levike jobban, de Neki mindig is húzott a háta, mégse hallanak soha semmit benne....

Szóval egyelőre úgy néz ki, Mama van a legjobban talpon, Ő akinek gyengített az immunrendszere... :) Remélem nem kapta el..... :(

A gyerekek amúgy délután nem aludtak semmit, egy órányit ott feküdtem Levike mellett, de mégsem aludt el Ő sem, Livike sem.
17:30 körül bejött Papa, én elszaladtam a kisboltba, majd Mama is jött valamikor fürdés körül, maradt segíteni, de hamar ki is tudott menni, mert elaludtak. :)

Biztos lesz még ébredés, Livikének tuti felmegy a láza még éjjel, pedig jó lenne lefeküdni nekem is, de utána rosszabb felkelni. :(( Bár lehet, hogy megyek hamarosan...csak ezt is meg akartam már írni, mert megint fel fog halmozódni.
Egyelőre ennyi, meglátjuk hogy alakul a hétvége, Mamáék elvileg mennek Salgóakárhova trapisokkal, de ha Papa nem javul, vagy neadj Isten Mama is beteg lesz, akkor nem is mennek, csak szombaton, vagy ki tudja....
Apa pénteken reggelre megy dolgozni, 14-kor végez, de este 10-re be kell menni zárásig.. Szombaton szabad lesz, vasárnap pedig 10-re megy este 10-ig, Nem voltak hajlandóak megadni szabadnapnak, pedig több, mint egy hónapja bejelentette, hogy ez a hétvége is kellene, nemcsak a február elsője.... egyébként akkor is berángatták szombaton, úgyhogy erről ennyit. :)

Nahh.. egyelőre ennyi mára, jövök amikor tudok.

2012. február 21., kedd

3. éves státuszvizsgálat

Hétfőn délután mindketten felébredtek, nyűgösek voltak, de azért elvoltunk... 16 óra körül Mama átjött, én így el tudtam menni a kisboltba, utána 17 óra körül kicsit átvitte Őket magukhoz, mert Levike mindenáron az "át kell menni" szöveget hajtotta... addig én kiporszívóztam, itt a konyhában kétszer is, mert miután végeztem, pakoltam el a szárítóból, a szekrényből viszont kiesett egy pohár, ami darabokra tört... kezdhettem elölről a takarítást, persze nagyon alaposan, nehogy maradjon valahol üvegszilánk... Épp végeztem, amikor Mama visszahozta a gyerekeket, majd ment is, mert Veteránklubos gyűlés volt.
Úgy volt, hogy egyedül maradok a gyerekekkel fürdetésre is, már a kádban voltak, amikor mégis hazaértek Mamáék, így tudott segíteni a törlésben, altatásban. :)

Éjjel minden rendben volt...
Ma reggel időben keltünk, bár 9-re így sem értünk oda az orvosi rendelőbe, csak 9:20-ra, de akor is majdnem hiába. Nem volt nyitva ugyanis, ki volt írva, hogy a védőnő betegsége miatt elmarad a rendelés... na szép. Amúgy azt a védőnőt nem is ismerem, biztos a Mariann helyett van, akihez még mi jártunk... utoljára a 2 éves státuszon találkoztunk.
Jöttünk visszafelé, amikor jött a másik védőnő, az Edina, gyorsan visszafordultunk, hogy ha a rendelőbe megy, csak megkérdezzük, hogy mi van, lesz-e státuszvizsgálat, mert hogy mára volt kiértesítésünk.
Először azt mondta, hogy Ő nem csinálja meg, majd azt, hogy mégis, mert csütörtökön nem tudunk jönni, kedden meg már ha mennének végre bölcsibe a gyerekek, akkor emiatt ne hiányozzanak rögtön. Így megcsinálta.

Súlyt mértem itthon reggel. Pontosabban mértünk Apával, mert már kétemberes dolog lett november óta... :D Nem ülnek rá a mérlegre, hanem állak, de akkor ugye készenlétben kell lenni, hogy le ne essenek, ne ficánkoljanak...
Hát.. nem lettem boldog az eredményektől, főleg most este, ahogy megnéztem az utoljára mért, novemberi adatokat.
Mindketten kevesebbek most, mint akkor. :( Livike több, mint fél kilóval! :( Tuti volt már 13 kiló a betegség előtt, de most látszik is, hogy fogyott.
Livike így most 12,13 kg,
Levike pedig 11,62 kg. Ő csak 12 dekát fogyott.... de akkor is! ennyi idő alatt, azt hittem legalább nem csökken a súlyuk, ha még nem is gyarapszik. :((( Nem tudom már mit kellene adni Nekik, amit jóízűen és jó étvággyal megennének. :(((

Magasságot a védőnő mért, Livike 96 cm, Levike 94 cm.
A mellkas körfogatuk 1 cm-ben különbözik, azt most nem tudom fejből mennyi, majd megnézem, mint ahogy a kérdőívet is beírom majd, csak most nincs kéznél....
A szobatisztaság kérdésnél azt mondta, nem vészes ez még, hogy nem szobatiszták, Livikénél jó, hogy szól nagydolognál, majd nyáron kialakul. Na igen.. Tavaly is azt hittük! :( Azt mondta, hogy a fiúknál lassabban alakul ki a késztetés is, hát Levike nem is nagyon mutat hajlandóságot még semmire, kakánál is akkor szól csak, ha pl le akarom ültetni, akkor közli, hogy kaka van, meg reggel elég sokszor mondja, hogy már fel akar öltözni és hogy kaka van... de utólag, mindig csak utólag. :(((
A többi dolog minden rendben volt.

Kérdeztem, hogy ilyenkor nem kellene-e megnézni Levike kukiját, mert hogy úgy látjuk, nem jön még fel teljesen a fityma... Mondta, hogy ha gondoljuk várjuk meg az orvost, 10 órától van tanácsadás, mutassuk meg. Jó...
Nem volt még 10 óra, amikor Apa Livikével elindult sétálni és utána haza is jöttek, mi vártunk Levivel tovább. Az orvos 10:25-re már meg is érkezett, ketten még bementek kicsi babákkal előttünk, de utána bekéredzkedtem az asszisztensnél, hogy hadd menjünk már mi... (főleg, hogy elsők voltunk, még ha nem is azért jöttünk, mint a többiek...)
Az orvos megnézte, azt mondta ez csak kicsi letapadás, nem vészes, fel fog jönni ahogy nő majd Levike meg a kukija.. :)) Viszont ahogy nézte a heréit, úgy tapintotta, hogy a jobb oldali fent van, nem akart lejönni, hiába próbálta, csak fent maradt. Azt mondta, hogy ezt meg kellene mutatni sebésznek, nézze meg, és ha úgy látja, hogy pl rövid a vezeték vagy akármi, akkor meg tudják műteni. Levarrják a zacskó aljához a herét.. Pff.... Na ne! Addig is nézzük itthon, hogy fürdésnél, meleg vízben leszáll-e mindkét heregolyó... Néztük, sőt még tisztába tevésnél is szépen megvolt mindkettő, szerintem akkor a sok macerától meg az idegen helytől, kéztől, mit tudom én mitől nem sikerült.... Fájhatott is Levikének a vizsgálat, mert eléggé sziszegett már, meg ugye előtte a kukiján a bőrt macerálta... A lényeg, hogy megvan a beutaló, szerdán lehet menni ki a kórházba, akkor nincsen műtét. Azt beszéltük meg itthon, hogy nem kapkodjuk el, holnap még nem, de ha úgy adódik akkor jövő héten szerdán kivisszük és megmutatjuk, de Papa szerint is rendben lesz az, Ő a fityma miatt aggódott eddig is, meg Apa is mondta, hogy mindig megvoltak a herék, nem értette, hogy miért nem találta az orvos. Nekem is biztos feltűnt volna már, ha üres az egyik fele a zacsinak... de célzottan soha nem figyeltem, hogy tényleg milyen. A két éves státuszon is rendben volt, nem gondolnám, hogy időközben baj történhet, ahogy olvastam erről a betegségről, nem úgy jön, hogy egyszer már jó volt, hanem eleve úgy fejlődik ki, hogy nem jól. Na ezt aztán jól megmagyaráztam.. :D
Mindenesetre várunk, figyeljük, ettől függetlenül még lehet, hogy elvisszük vizsgálatra akkor is, ha rendben találjuk, úgy a biztos, ha orvos is látja.

 Itthon rendben volt minden, rosszak voltak, de legalább nem betegek, úgyis mindig azt mondja mindenki, hogy ez a jobb, nem az, ha gyámoltalanul kuporog a karunkban vagy a szobában. Na igen.. nem is jó az, ha betegség miatt van így, de azért a túlpörgés sem jó!

12:30 körül lefekvéshez készültünk, Livike szépen el is aludt, a sót persze tesszük a fülére gyakran, ahogy továbbra is kell..tűri is szerencsére. :)
10 perc sem telt el, Levike felkelt, addig itta a tejét, azért feküdt, de nem aludt el... Livikét is felpiszkálta. Mérges voltam, de nagyon. :((
Innentől semmit nem aludtak, csinálhattunk bármit. :(

Uzsonnára-vacsorára pizzát csinált Apa, most valahogy még abból sem ettek túl sokat, pedig máskor szoktak... a tea az megy, de az mégis csak tea... :(

19:30 körül fürdettünk, 20 óra után pár perccel már mindketten az ágyaikban voltak és hamarosan el is aludtak. Levike most nyöszörgött kicsit, de nem ébredt fel. Majd biztos ezután fog, amikor én is feküdnék már... :)) Vagy ha nem, akkor jól járunk mert lesz egy nyugodt éjjelünk, Meglátjuk. :)

2012. február 20., hétfő

Megvan! Megtaláltam! Éljen a tárolt változat!:D Gyorsan újra kiposztolom, amíg megint el nem tűnik! :)

Valahol ott tartottam, hogy szombat délután aludtak a gyerekek. Ugye? :) Nos.. hamarosan Papa lejött a gyerekekre vigyázni, mi pedig Mamával elmentünk a Tescoba, hogy a gyerekek tőlünk is kapjanak már valami ajándékot, amiről akkor még fogalmam sem volt, hogy mi is legyen. Nem vagyok nagyon otthon a játékokban, mindennél azt nézem, hogy mire tudják használni, mármint, hogy pl verekedni, szétszedni, nem arra, amire eredetileg szánták... Sajnos majdnem minden játék olyan, tehát "veszélyes". Hiába van szép fakirakó bőröndben, ami még kreatív játék is lenne, ha ez még nekik életveszélyes, mert dobálnak mindent, verekszenek vele... A lényeg, hogy közel három órát töltöttünk el az üzletben, persze néztünk mást is, nem csak játékokat, de a végén lett ajándék: játékkonyha. Kettő! :D Mert ugye úgyis ugyanaz kell mindkettőjüknek. (egyébként így is, hogy minden egyes kis hozzávalóból duplán van. Pl csésze egy szettben 4 db van, így most van 8 db, de Levike néha fogja magát és elharácsolja az összeset.. ugyanígy az edényekkel, mindennel.... )
Zenél, ha bekapcsoljuk a tűzhelyet, meg akkor is, ha kinyitjuk a vízcsapot. Próbáltak valami hasonló hangot beletenni, mint amit valójában ad a sülő hús és a folyó víz... :) A sütő is világít és csipog.. Hát most mit csináljunk, ha még mindig az ilyen játékok kötik le Őket? :) Amúgy a sok kiegészítő miatt elég jól elvannak vele, főznek, hozzák a kaját, a teát, kávét.. :)) Ha beindulnak és dobálni kezdik a cuccokat, az más kérdés, de eddig jól elfoglalták magukat. :) Mamáéktól egyelőre kaptak két kicsi pónit, Livikének nagyon bejön, azzal is alszik, sőt a doktornéninek is elvitte megmutatni.. :) Kaptak még két picike babát is, a többit majd a valóságos szülinapjukon kapják, nem akartuk, hogy játékdömping legyen, mint karácsonykor, hogy azt se tudják, mihez nyúljanak.
Volt torta is, két kicsi zsúrtorta marcipánnal bevonva és mesefigurás ostyalap volt a tetején, na meg tűzijáték is.
Képek a Facebookon Mamánál már vannak, most már tényleg teszek fel ide is, mert már én szégyellem magam, hogy olyan rég nem tettem fel képeket. :(
(Vagy majd Mama tesz fel.... :))) (?) )

Nahh.. hogy visszatérjek időrendbe, szombaton Papa elég jól elvolt a gyerekekkel, Livike majdnem végig értem hisztizett! "hol van anyám?" ezt mondogatta.. :D  Amikor megjöttem két perc múlva meg már a nyelvét nyújtogatta rám és nem fogadott szót... ennyit erről a nagy hiányolásról. Ha csak a kisboltba megyek 20 percre, akkor is mindig úgy fogad, ölelget, puszilgat, mintha nem is tudom hol lettem volna... :)

Vasárnap is elég későn ébredtek a gyerekek, meg tudnám szokni..... :) Sajnos szerintem Ők is, úgyhogy mire újra mehetnek bölcsibe megint szoktathatjuk Őket a korán keléshez....
A héten még nem lesz bölcsi, mivel csütörtökön még vissza kell menni a fülész doktornőhöz kontrollra. Gyógyszerezés már nincsen, fülmelegítés, orrszívás, orrsprayzés kell már csak. A bal füle, - amit először szúrt - már egész szép, a jobb is alakul, még látja a nyílást, amit szúrt.. mondtam, hogy semmi nem folyt ki eddig, de azt mondta, nem baj... Nincs láza, nem fájlalja, szóval gyógyulófélben van a kicsi lány... :))
Az antibiotikum körül voltak fennforgások, ugyanis mondtam, hogy szombat este adtam utoljára, akkor telt le az 5 nap. Hát ki mondta azt, hogy csak addig kell szedni? Mondtam, hogy a gyerekorvos. Hát akkor döntsük már el, hogy ki kezeli a gyereket... ha ketten is, akkor beszéljük már meg. Mondtam, hogy de a doktornőt nem lehet akármikor hívni, csak rendelés időben, meg ugye alapban 5 nap az antibio... Nem, szerinte az az általános hogy ha nem mond mást, akkor mindet be kell szedni, addig amíg tart. Én még ilyet nem hallottam.... :( Meg egyébkéntis.. ha pénteken hagyta volna, hogy végig mondjam, hogy mi volt az ügyeleten meg utána a gyerekorvosnál is, akkor biztos szóba kerül ez is, de hát nem lehetett.... sajnos ezt most sem mondtam el neki. :((
Na mindegy, azt mondta reméli nem lesz gond, hogy előbb befejeztük az antibiot... (őszintén.. nem mindegy, hogy 5 nap, vagy 5 és félre elég?? megnéztem, két adagnyi lett volna még belőle, tehát vasárnap estére már nem jutott volna. )
A papírra ráírta. hogy a mandulái közepesen nagyok. Remélem nem mandulagyulladás lesz a következő, elég volt most ez a középfül is.... :(((
A lényeg, hogy végre javul, de azért még csütörtökön rá akar nézni, akkor is a kórházba menjünk délelőtt. Remélem, utoljára!

Még a vasárnapnál tartottam, hogy későn keltek, majd Papa hozta a Dédi Mamákat, volt nagy öröm minden részről! :) 
Ebédeltünk, majd következett a torta, Livike elénekelte még előtte, hogy "boldog szülinaptortát mindenkinek!", ez ugye a Happy birthday dallamára.. :D
Miután befejeztük dilemmáztunk egy sort, hogy mikor adjuk az ajándékokat oda, mert ha kaja után, akkor tuti nem lesz alvás, de mégis odaadtuk.. És tényleg nem lett alvás! :D
Egy perc nem sok, annyit nem aludtak, sőt még este is oda kellett tenni az ágyaik mellé a két konyhát, hogy úgy aludjanak. :))
Sajnos már most van pár eszköz, amit nem találok, úgyhogy még egyel több olyan játék - vagyis kettővel! - lett a házban, ami nekem okoz a legtöbb gondot, hogy folyton keresgessem az alkatrészeket, eszközöket, hozzávalókat.. :D Nem baj.. csak porszívózni ezentúl óvatosan kell, mert van olyan, ami belefér, tehát ha végigmászva, kézzel pásztázva nem találok meg valamit, akkor az a porszívó gyomrában fogja végezni.... :(

Livike egyébként péntek este óta mint a kisangyal, úgy tűri a fülmelegítést, ennek nagyon örülök, már csak az orrszívást meg az orrsprayzést kellene hasonlóképpen tolerálnia....

Ma reggel Livike 6 órakor felébredt, kakaót kért, majd egyúttal a meleg sót is rátettem a fülére sapkába, ezzel szépen vissza is aludt, 8:15-kor ébredt, Levike valamivel előbb, Ő kb 8 órakor... :))
Elkészültünk, Papa közben elment az első címét megcsinálni, mert ugye ez az orvosi vizsgálat nem volt betervezve... 9:45 körül mentünk 10:15-kor már végeztünk is, sokan voltak, de gyorsan kiszórták az embereket, két orvos rendelt párhuzamosan.

Livike felébredt, megyek is.. jövök ahogy tudok.

Előszülinap, ellenőrzés - zajlik az élet. :)

Sírni van kedvem.... oda lett az egész bejegyzésem, úgy ahogy van!:(( Aki olvasta délután 2 óta, kb akkor írtam meg, az már tudja mi állt itt. Aki nem, annak megpróbálom majd újra leírni.... Hogy miért tűnt el?  Az én hülyeségem miatt! Telefonról megnéztem a bejegyzést, észrevettem, hogy a címben hiányzott egy szóköz, azt akartam kijavítani.. sikerült is, viszont a bejegyzés tartalma nem látszott, azt hittem attól ott van. Mentettem... Eltűnt. :( Sírok.. :(

Egyébként rendben van minden, Livike füle is javulóban, de majd összeszedem újra a gondolataimat. Nehéz lesz, hosszú volt, sokáig írtam... :(((

Jó lenne, ha valahonnan, valahogy vissza lehetne hozni az elveszett tartalmakat... ! 
Na mindegy, így jártam..... 

Ááááá...ahelyett, hogy a javítás miatt is idejöttem volna a géphez és kijavítottam volna, vagy hagytam volna úgy, ahogy van... nem, nekem bele kellett piszkálni! (mérges vagyok! )
Na majd jövök valamikor.