Délután Levike ébredt elsőnek 14:15 körül, Livike aludt még kb 20 percet, majd Ő is felébredt.
Megint vitatkoztak, hogy mit tegyünk be a DVD lejátszóba, sajnos legtöbbször azt kell, amit Livike akar, mert egyébként szörnyű hisztibe kezd és félek, hogy elájul. :(
Levike többször átszaladt a leendő gyerekszobába, mert Gábor a festő most párhuzamosan csinálja azt is meg Mamáéknál a konyhát is, és ha nem zárta be az ajtót, Levike rögtön kihasználta. Megmutattam pedig már, hogy most már nincs ott Mama, nem is lehet átmenni, de nem hitte el. Ott kergettem percekig, mert játéknak vette, nem jött volna vissza... Ezt este szépen el is mesélte Mamának. :)
Csináltam pudingot, ettek azt is, almát is, egy kis rizses húst is, majd később kakaós csigát és pár falatka sonkát-sajtot, meleg kenyeret vajjal. Ezt már akkor, amikor Mama átjött és el tudtam menni a kisboltba.
Amíg egyedül voltam Velük, viszonylag jók voltak, utána is, csak azért írom most, mert velem rosszak szoktak lenni. :) Orrszívásnál Levike önként jött és vagy 10 percig állta egy hang nélkül, hogy szívassam az orrát, jött is végig belőle. :(
20 órára kész voltunk a fürdéssel, rendben volt minden, bár Livike megint levette a habfürdőjüket majd a samponomat is, de nem érkezett belenyomni, mert észrevettem...
Mama altatta Őket, most ment ki, biztos lesz még ébredés, korán van....
Ennyi lenne mára egyelőre, holnap jövök valamikor.
2011. december 8., csütörtök
Szerda folytatás és csütörtök eddig
Livike 14:10 körül ébredt, Levike 15 óra körül, akkor már Apa is itthon volt. Hamarosan elmentem a kisboltba, majd a gyógyszertárba és a Sparba is.
Eddig jutottam el az este az írásban, ugyanis Levike nehezen aludt el, Vele együtt elaludtunk mi is Apával, 22:30-kor ébredtem fel, kijöttem írni, de Livike felébredt és Őt kellett altatni, utána már nem jöttem inkább ki, aludtam. :)
Tegnap délután viszonylag jók voltak, este felé lettek már nagyon megkergülve, rohangáltak, ami most a betegség ideje alatt mindig megköhögteti Őket.. Livike majdnem hányt is, mert valamit felszedett a földről és a torkán akadt.. talán hajszál, vagy az előzőleg megcsócsált kártyalap volt... mindenesetre köpött egy jó nagyot bent, majd csak öklendezett a fürdőben, nem hányt.
A fürdést 19:20 körül kezdtük, Livike elkezdett vetkőzni, hogy Neki kakálni kell, amiből végül nem lett semmi, de így akkor már fürödtünk is.
19:45-kor már ágyban voltak. Korán volt még persze, de Livike hamarosan elaludt, Levike csak 21 óra körül, velünk együtt. :)
Éjjel már nem kellett felkelni hozzájuk, de 6:40-kor Livike ébresztőt csinált. nem is feküdtem már vissza.
Apa 11-re ment dolgozni, előtt főzött rizses húst, hogy legyen ebédünk.
A gyerekekkel egyedül voltam, most már Mama nem egy ajtónyira van, sőt már át sem lehet menni a leendő gyerekszobából Mamáékhoz a konyhába, be lett rakva az ajtónyílás... körbe kell menni, ha át akarnak jönni, vagy ha mi akarunk átmenni.
Levike kétszer is kiszökött, egyszer Mama kapta el, be is vitte magához az irodába. :)
Alig tudtam fél óra után is hazahozni. :) Mindig kell valamit adnia Mamának, lassan már hordhatom vissza a cuccokat. :)))
12:40 körül ebédeltek, félúton jött Mama is, Ő altatta el a gyerekeket kb 13 órakor.
Livike épp most volt fent, talán még vissza alszik!
Ennyi egyelőre, jövök, amikor tudok.
Eddig jutottam el az este az írásban, ugyanis Levike nehezen aludt el, Vele együtt elaludtunk mi is Apával, 22:30-kor ébredtem fel, kijöttem írni, de Livike felébredt és Őt kellett altatni, utána már nem jöttem inkább ki, aludtam. :)
Tegnap délután viszonylag jók voltak, este felé lettek már nagyon megkergülve, rohangáltak, ami most a betegség ideje alatt mindig megköhögteti Őket.. Livike majdnem hányt is, mert valamit felszedett a földről és a torkán akadt.. talán hajszál, vagy az előzőleg megcsócsált kártyalap volt... mindenesetre köpött egy jó nagyot bent, majd csak öklendezett a fürdőben, nem hányt.
A fürdést 19:20 körül kezdtük, Livike elkezdett vetkőzni, hogy Neki kakálni kell, amiből végül nem lett semmi, de így akkor már fürödtünk is.
19:45-kor már ágyban voltak. Korán volt még persze, de Livike hamarosan elaludt, Levike csak 21 óra körül, velünk együtt. :)
Éjjel már nem kellett felkelni hozzájuk, de 6:40-kor Livike ébresztőt csinált. nem is feküdtem már vissza.
Apa 11-re ment dolgozni, előtt főzött rizses húst, hogy legyen ebédünk.
A gyerekekkel egyedül voltam, most már Mama nem egy ajtónyira van, sőt már át sem lehet menni a leendő gyerekszobából Mamáékhoz a konyhába, be lett rakva az ajtónyílás... körbe kell menni, ha át akarnak jönni, vagy ha mi akarunk átmenni.
Levike kétszer is kiszökött, egyszer Mama kapta el, be is vitte magához az irodába. :)
Alig tudtam fél óra után is hazahozni. :) Mindig kell valamit adnia Mamának, lassan már hordhatom vissza a cuccokat. :)))
12:40 körül ebédeltek, félúton jött Mama is, Ő altatta el a gyerekeket kb 13 órakor.
Livike épp most volt fent, talán még vissza alszik!
Ennyi egyelőre, jövök, amikor tudok.
2011. december 7., szerda
Szerda eddig
Nem volt egyszerű sem az éjszaka, sem a nap eddig.
Éjjel Livike ébredt először 1:30-kor, sírt, kakaót kért, majd Levike kért tejet 3 óra körül, utána megint Livike volt fent 4:20-kor, majd 5:30-kor, 6:40-kor... végül 7 órakor mindketten felébredtek, nem aludtam valami sokat. :( Apa is kelt, mert 8-ra ment dolgozni.
8 20 körül már sikerült mindkettőjüket felöltöztetni, lassan telt az idő, 9 óra alig múlt, amikor már azt gondoltam van vagy 11 óra... :(
11:30 körül mentünk az udvarra levegőzni, 12:10-kor jöttünk be. Jó idő van, süt a nap, de azért nincs túl meleg...
Ma is bolognait ettek, Mama átjött segíteni etetni és altatni is, 12:40 körül alhattak el.
Livike épp most nyöszörgött, lehet, hogy ennyi volt számára az alvás...
Remélem azért még alszik valamennyit.
Ennyi egyelőre, este jövök, ha tudok.
A netezésem úgyis csak ennyiből áll most, hogy megírom a bejegyzést emailben, keresek egy pontot ahol van net, kiküldöm és ennyi. :(
A filmet még eddig a héten nem tudtam megnézni egy részt sem, szerintem már nem is fogom....
Éjjel Livike ébredt először 1:30-kor, sírt, kakaót kért, majd Levike kért tejet 3 óra körül, utána megint Livike volt fent 4:20-kor, majd 5:30-kor, 6:40-kor... végül 7 órakor mindketten felébredtek, nem aludtam valami sokat. :( Apa is kelt, mert 8-ra ment dolgozni.
8 20 körül már sikerült mindkettőjüket felöltöztetni, lassan telt az idő, 9 óra alig múlt, amikor már azt gondoltam van vagy 11 óra... :(
11:30 körül mentünk az udvarra levegőzni, 12:10-kor jöttünk be. Jó idő van, süt a nap, de azért nincs túl meleg...
Ma is bolognait ettek, Mama átjött segíteni etetni és altatni is, 12:40 körül alhattak el.
Livike épp most nyöszörgött, lehet, hogy ennyi volt számára az alvás...
Remélem azért még alszik valamennyit.
Ennyi egyelőre, este jövök, ha tudok.
A netezésem úgyis csak ennyiből áll most, hogy megírom a bejegyzést emailben, keresek egy pontot ahol van net, kiküldöm és ennyi. :(
A filmet még eddig a héten nem tudtam megnézni egy részt sem, szerintem már nem is fogom....
2011. december 6., kedd
Kedd folytatás
Úgy tűnik, hogy amíg nem lesz valami megoldás, net nélkül írok, az elküldés idejére pedig keresek az előszobában egy pontot, ahol van net, de megírom így, kényelmesen. :)
Apa 15:30 körül indult dolgozni, telefonáltak, hogy menjen előbb.
A gyerekek még aludtak, bár Livike többször volt fent, mindig vissza is aludt.
16 órakor ébredt, 2,5 órát aludt, Levike pedig 3-at. Még akkor sem ébredt volna fel, de óvatosan felébresztettem, mert félő volt, hogy este nem lesz alvás.
Végülis elég hamar elaludt, csak amit előtte művelt, az volt sok. :(
Végig egyedül voltam Velük, Papa jött át 19 órakor, hogy mi van már, miért veszekszek már ennyire a gyerekekre, hát miért...? Először Levike kiborította a Livi teáját az ágyra, majd amikor leszidtam érte, akkor dühösen a saját teáját is elhajította, azt is az ágypárnára! És ne legyek ideges?
És utána még csak fokozták, rohangáltak, ugráltak a leszedett párnákon, Livike folyton a DVD lejátszót piszkálta, mert nem tudtak megegyezni, hogy mi menjen, Ő fogta és kiszedte a lemezt, jól összefogdosta, stb. :( Amikor felébredt még szépen elvolt, kérte, hogy a Shrek-et tegyem be, el is kezdte szépen nézni.
Ettek narancsot, bár Levike nem nagyon ette, mert Neki savanyú volt. Livikének nem. Azért annak a maradékát is jól szétszórták. :(
Fürdetni 20:30 körül tudtam elkezdeni, Mama gondolom pakolta az irodai cuccokat, azért is nem jött át, meg a nátha miatt sem.
Minden szépen ment, de amikor ott hagytam a gyerekeket addig a kádban, amíg megcsináltam volna a tejet és a kakaót, Livike leszedte Apa tusfürdőjét és belenyomta a vízbe. Szerintem nem sok volt benne, de mindenesetre mindkét gyerek jó "férfi szagú" lett. :D Leengedtem a vizet, majd tussal mostam le Őket, aztán gondolkozhattam, hogy vegyem ki mindkettőt egyszerre... mivel víz nem volt a kádban már.
Livikét kivettem a pelenkázóra, szépen megült addig, amíg Levikét is kivettem, bebugyoláltam és letettem az ágyra, még a plédjét is rátettem... el is volt majdnem végig, már Livikére csak a pizsama nadrág és a zokni kellett, akkor felkelt, rohangált meztelen, fetrengett a szőnyegen, ahol ugye csak délelőtt volt utoljára porszívózva...
Őt is rendbe tettem, Livike ment is szépen az ágyába, Levike megvárta míg megágyazok, majd jött oda mellém...
21 óra lehetett ekkor kb, háromnegyed óra múlva tudtam kijönni, addigra aludt el.
Vacsorára is bolognait ettek, többet, mint ebédre. Szerintem holnap is ez lesz az ebéd, remélem megeszik, én tuti nem fogok tudni semmit sem főzni egyedül holnap délelőtt...
Majd ha lesz idebent tűzhely, talán akkor jobban, bár akkor meg az lesz a necces, hogy nehogy hozzá érjenek a forró tűzhelyhez, na majd meglátjuk. Valahogy meg kell majd oldani biztos.
Délután is szívattam az orrukat vagy háromszor, utoljára Levikének vagy 10 percig biztos csináltam, egy mukkja nem volt, tűrte, látszott, hogy jól esik Neki, hogy jön ki egy csomó váladék. Három szívófejet használtam el.. vagyis kettőt csak, a harmadikba nem ment már csak egy picike.
Livikének is sok jött, de Ő most sírdogált közben.
Fürdés után már csak zsebkendőbe fújták, Levikének akkor is sok jött.
Nagyon elég volt ez a mai nap, este már csak bőgtem kínomban, még igazán kiabálni sem tudtam Rájuk, mert nem nagyon jön ki hang a torkomon, de ez ami kijön szerintem rosszabb, mint a rendes.. :(
Nagyjából ennyi lenne mára, megyek és keresek netet az előszobában...
Apa 15:30 körül indult dolgozni, telefonáltak, hogy menjen előbb.
A gyerekek még aludtak, bár Livike többször volt fent, mindig vissza is aludt.
16 órakor ébredt, 2,5 órát aludt, Levike pedig 3-at. Még akkor sem ébredt volna fel, de óvatosan felébresztettem, mert félő volt, hogy este nem lesz alvás.
Végülis elég hamar elaludt, csak amit előtte művelt, az volt sok. :(
Végig egyedül voltam Velük, Papa jött át 19 órakor, hogy mi van már, miért veszekszek már ennyire a gyerekekre, hát miért...? Először Levike kiborította a Livi teáját az ágyra, majd amikor leszidtam érte, akkor dühösen a saját teáját is elhajította, azt is az ágypárnára! És ne legyek ideges?
És utána még csak fokozták, rohangáltak, ugráltak a leszedett párnákon, Livike folyton a DVD lejátszót piszkálta, mert nem tudtak megegyezni, hogy mi menjen, Ő fogta és kiszedte a lemezt, jól összefogdosta, stb. :( Amikor felébredt még szépen elvolt, kérte, hogy a Shrek-et tegyem be, el is kezdte szépen nézni.
Ettek narancsot, bár Levike nem nagyon ette, mert Neki savanyú volt. Livikének nem. Azért annak a maradékát is jól szétszórták. :(
Fürdetni 20:30 körül tudtam elkezdeni, Mama gondolom pakolta az irodai cuccokat, azért is nem jött át, meg a nátha miatt sem.
Minden szépen ment, de amikor ott hagytam a gyerekeket addig a kádban, amíg megcsináltam volna a tejet és a kakaót, Livike leszedte Apa tusfürdőjét és belenyomta a vízbe. Szerintem nem sok volt benne, de mindenesetre mindkét gyerek jó "férfi szagú" lett. :D Leengedtem a vizet, majd tussal mostam le Őket, aztán gondolkozhattam, hogy vegyem ki mindkettőt egyszerre... mivel víz nem volt a kádban már.
Livikét kivettem a pelenkázóra, szépen megült addig, amíg Levikét is kivettem, bebugyoláltam és letettem az ágyra, még a plédjét is rátettem... el is volt majdnem végig, már Livikére csak a pizsama nadrág és a zokni kellett, akkor felkelt, rohangált meztelen, fetrengett a szőnyegen, ahol ugye csak délelőtt volt utoljára porszívózva...
Őt is rendbe tettem, Livike ment is szépen az ágyába, Levike megvárta míg megágyazok, majd jött oda mellém...
21 óra lehetett ekkor kb, háromnegyed óra múlva tudtam kijönni, addigra aludt el.
Vacsorára is bolognait ettek, többet, mint ebédre. Szerintem holnap is ez lesz az ebéd, remélem megeszik, én tuti nem fogok tudni semmit sem főzni egyedül holnap délelőtt...
Majd ha lesz idebent tűzhely, talán akkor jobban, bár akkor meg az lesz a necces, hogy nehogy hozzá érjenek a forró tűzhelyhez, na majd meglátjuk. Valahogy meg kell majd oldani biztos.
Délután is szívattam az orrukat vagy háromszor, utoljára Levikének vagy 10 percig biztos csináltam, egy mukkja nem volt, tűrte, látszott, hogy jól esik Neki, hogy jön ki egy csomó váladék. Három szívófejet használtam el.. vagyis kettőt csak, a harmadikba nem ment már csak egy picike.
Livikének is sok jött, de Ő most sírdogált közben.
Fürdés után már csak zsebkendőbe fújták, Levikének akkor is sok jött.
Nagyon elég volt ez a mai nap, este már csak bőgtem kínomban, még igazán kiabálni sem tudtam Rájuk, mert nem nagyon jön ki hang a torkomon, de ez ami kijön szerintem rosszabb, mint a rendes.. :(
Nagyjából ennyi lenne mára, megyek és keresek netet az előszobában...
Kedd eddig
A tegnapi router áthelyezés azt eredményezte, hogy lényegében nincs netem, mivel vezeték nélküli és messzebb került, meg több lett a fal is közben, nem nagyon jön át a jel, ha mégis akkor is folyton szakad. :(
Na, majd lesz valahogy.
Éjjel minden rendben volt, 6:45-kor ébredtünk. Ma már bekeményítettem orrszívás ügyben, mert az addig oké, hogy szépen és lelkiismeretesen fújják az orrukat, de mégsem jön ki annyit, mint szívóval. Hadd ürüljön már ki minél előbb!
Ma is eléggé nyűgösek voltak a gyerekek, amikor meglátták, hogy kisütött a nap, egyfolytában ki akartak menni, ami végülis meg is történt, csak kicsit később.
11:30 körül megebédeltek, bolognait csinált Apa, majd 12 óra körül elindultunk az orvoshoz végre. Előtte még mentünk egy kört, így is odaértünk negyed órával rendelés kezdete előtt, de még épp időben, mert 2 perccel utánuk már gyülekeztek a többiek is a váróban.
Levike magától szokatlan módon egy kukkot nem szólt, nem köszönt, nem akarta elvenni a matricát, azt sem köszönte meg, semmit...! Livike sem volt bőbeszédű, de előtte is és utána is a váróban már mindketten dumáltak ezerrel. :D
A lényeg, hogy nincs semmi baj, csütörtökön akár már mehetnének is bölcsibe, de HA nem muszáj akkor elég csak hétfőn vinni, hadd jöjjenek rendesen rendbe.
A doki magától mondta, hogy tudja nagyon jól, hogy a gyerekek fele hiányzik a bölcsiben, a másik fele pedig betegen van bent, de azoknak a szülőknek muszáj vinni úgy is, mert ha kétszer táppénzen van egymás után, harmadjára kirúgják a munkahelyéről. Persze nem helyesli a betegen közösségbe járást, de nem tudnak mit tenni. Ezért mondta, hogy ha nekem nem égetően fontos, tehát nem dolgozom, itthon tudok lenni, akkor most a héten még maradjanak a gyerekek, majd később pedig ha már az első jelét látom a betegségnek azonnal maradjanak itthon, nem kell gyógyszer, semmi, csak ne menjenek közösségbe.
Azt nem kérdeztem már meg, hogy igazolásért akkor is ugyanúgy el kell-e majd vinnem Őket... vagy elég ha én megyek. :)
A "kezelést" jól csináltam, adjam továbbra is a Rinathiolt, valamint Sinupretet is, úgyhogy vettem a gyógyszertárban egy kisüvegeset.
Béres csepp, C vitamint mehet, az jó, ha kapják,
A lényeg, hogy a tüdejük tiszta, még ha úgy is halljuk, hogy húz, az nem onnan jön.
Azt hiszem a legbetegebb jelenleg én voltam, ráment a hangomra és én is köhögök, alig tudtam elmondani amit kellett. :)
Írattam ki Fenistil cseppet is, mondtam, hogy régebben azt kellett adni náthára, de most megtudtam, hogy az száraz köhögéses esetben jó csak, vagy ha nem köhögnek, hurutosnál a Sinupret kell meg a köptető.
13 óra után értünk haza, 13:30-kor aludtak el. Livike már volt fent az előbb, de talán még vissza aludt kicsit. Apa is alszik, 17 órára megy ma dolgozni, holnap pedig reggel 8-ra, de akkor már jön 14 óra után. Jó összevissza beosztás, de legalább van munka! :)
Ennyi lenne egyelőre, jelenleg megint nincs net, 14:55 van.
Egyszer majd csak sikerül kiposztolni.. :(
Na, majd lesz valahogy.
Éjjel minden rendben volt, 6:45-kor ébredtünk. Ma már bekeményítettem orrszívás ügyben, mert az addig oké, hogy szépen és lelkiismeretesen fújják az orrukat, de mégsem jön ki annyit, mint szívóval. Hadd ürüljön már ki minél előbb!
Ma is eléggé nyűgösek voltak a gyerekek, amikor meglátták, hogy kisütött a nap, egyfolytában ki akartak menni, ami végülis meg is történt, csak kicsit később.
11:30 körül megebédeltek, bolognait csinált Apa, majd 12 óra körül elindultunk az orvoshoz végre. Előtte még mentünk egy kört, így is odaértünk negyed órával rendelés kezdete előtt, de még épp időben, mert 2 perccel utánuk már gyülekeztek a többiek is a váróban.
Levike magától szokatlan módon egy kukkot nem szólt, nem köszönt, nem akarta elvenni a matricát, azt sem köszönte meg, semmit...! Livike sem volt bőbeszédű, de előtte is és utána is a váróban már mindketten dumáltak ezerrel. :D
A lényeg, hogy nincs semmi baj, csütörtökön akár már mehetnének is bölcsibe, de HA nem muszáj akkor elég csak hétfőn vinni, hadd jöjjenek rendesen rendbe.
A doki magától mondta, hogy tudja nagyon jól, hogy a gyerekek fele hiányzik a bölcsiben, a másik fele pedig betegen van bent, de azoknak a szülőknek muszáj vinni úgy is, mert ha kétszer táppénzen van egymás után, harmadjára kirúgják a munkahelyéről. Persze nem helyesli a betegen közösségbe járást, de nem tudnak mit tenni. Ezért mondta, hogy ha nekem nem égetően fontos, tehát nem dolgozom, itthon tudok lenni, akkor most a héten még maradjanak a gyerekek, majd később pedig ha már az első jelét látom a betegségnek azonnal maradjanak itthon, nem kell gyógyszer, semmi, csak ne menjenek közösségbe.
Azt nem kérdeztem már meg, hogy igazolásért akkor is ugyanúgy el kell-e majd vinnem Őket... vagy elég ha én megyek. :)
A "kezelést" jól csináltam, adjam továbbra is a Rinathiolt, valamint Sinupretet is, úgyhogy vettem a gyógyszertárban egy kisüvegeset.
Béres csepp, C vitamint mehet, az jó, ha kapják,
A lényeg, hogy a tüdejük tiszta, még ha úgy is halljuk, hogy húz, az nem onnan jön.
Azt hiszem a legbetegebb jelenleg én voltam, ráment a hangomra és én is köhögök, alig tudtam elmondani amit kellett. :)
Írattam ki Fenistil cseppet is, mondtam, hogy régebben azt kellett adni náthára, de most megtudtam, hogy az száraz köhögéses esetben jó csak, vagy ha nem köhögnek, hurutosnál a Sinupret kell meg a köptető.
13 óra után értünk haza, 13:30-kor aludtak el. Livike már volt fent az előbb, de talán még vissza aludt kicsit. Apa is alszik, 17 órára megy ma dolgozni, holnap pedig reggel 8-ra, de akkor már jön 14 óra után. Jó összevissza beosztás, de legalább van munka! :)
Ennyi lenne egyelőre, jelenleg megint nincs net, 14:55 van.
Egyszer majd csak sikerül kiposztolni.. :(
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)