2010. november 15., hétfő

Még egy kis hétfő... :)

A délutáni alvás igencsak kurtára sikeredett, mert épp befejeztem itt az írást, már fel is ébredtek mind a ketten. Kezdte Levike sírva, majd erre Livike is csatlakozott. Kivettem Őket, de csak nem akartak nyugodni. :( Most Livike feküdt rajtam vagy 20 percen keresztül, Levike a szoba közepén állva ordított, emiatt Livike félt és rajtam hüppögött, Levikét is odahívtam, de nem jött, úgyhogy az maradt, hogy próbáltam nyugodt maradni - nehezen ment - és beszélni Hozzá, hogy abbahagyja a sírást.
Végül abbahagyta, Livike majdnem elaludt rajtam, hát igen, ez a háromnegyed óra elég kevés volt mára alvásnak. :(
14:30 körül ért haza Apa, akkor már simán ki tudtam jönni, a gyerekek nekikezdtek játszani. Percek alatt felfordították a szobát, de legalább nem sírtak! :)

15 óra után pár perccel indultam el itthonról, hogy egy kicsit én is menjek már valamerre.
A postán kezdtem, ahol jól kifogtam, mert egy férfinek épp akkor és ott kellett biztosítást kötnie, amivel úgy negyed órára feltartotta a sort. Épp előttem lépett be az ajtón.... (Miért nem mentem kicsit gyorsabban...?:) ) Így a postáról 15:35-kor szabadultam... Mivel a város közepére szándékoztam menni - a bankba - épp jókor voltam jó helyen, vagyis a buszmegállóban, ahol 1 perc múlva jött is egy helyi járat, nem kellett legalább gyalogolnom, nem mellékesen kb 20 perc időt is megspóroltam. :))
Mire végeztem már 16 óra is elmúlt... Következett egy maratoni, egy órahossza alatt 4 üzlet végigrohanása részemről. :D Sokat nézelődni sehol nem tudtam, - nem mertem, mert nem tudtam itthon milyen állapotok uralkodnak - úgyhogy igazán nem költöttem sokat, - ami nem is baj - csak néhány zoknit vettem Apának és magamnak, na meg Livikének egy harisnyanadrágot. Levikének is szerettem volna venni, de nem volt. :(
17:15-re értem haza....

Itthon minden rendben volt Apa szerint, bár a szoba fel volt fordítva, az összes létező játék, az ágypárnák, az éjjeli szekrény, mind szanaszét voltak. :)
Ettek egy kis gyümölcsöt is, majd ittak sok teát, 17 óra körül pedig meg is uzsonnáztak, két tojásból rántottát. (Apa lelőtte a holnapra tervezett uzsonnaötletemet. :( Mára lett volna még sült hús, na mindegy... )
Gyorsan telt az idő, csináltam magunknak melegszendvicset, mire megettük már ott is volt az idő, hogy lehet fürdetni.
Gondoltam, ma nem lesz gond az elalvással. Végülis, ha azt nézzük már mindketten alszanak és ami a legjobb, a helyükön, még Levike IS! :)

19:30-kor gyorsan előkészítettem a fürdéshez szükséges dolgokat, majd Apa vitte is Livikét fürdeni. Kb ennyit tudott tenni az este további részében, ugyanis a válla oly mértékben megfájdult, hogy felemelni alig tudta, nemhogy gyereket fogni vele. :(
Vagy valami front jön, vagy idegszál becsípődés megint, nem tudom.. szokott ilyen lenni neki. :(
Livikét így én fürdettem, amikor ki akartam venni, nem engedte, hogy a hóna alá nyúljak, mire végül sikerült már annyira kapálózott a Lány, hogy kb egy liternyi vizet tuti kirugdalt. Olyan látvány volt, mint a rajzfilmekben, mikor szaladni készül a figura, de még csak a lába jár, nem halad. :))) Kivettem, megtöröltem, elég jól tűrte, de csak azután, hogy a nagy hisztizése és kalimpálása végett odacsaptam kissé a popójára... Sajnáltam, mert akkor meg azért sírt, nem fájt az annyira, csak ugye szereti magát sajnáltatni... :((( Viszont megértette, hogy miért volt, mert utána szépen tűrte az öltöztetést, és bár először csúnyán nézett Apára - pedig nem is Ő vágott oda, hanem én:) - amikor letettem az ágyába a kajájával már vigyorgott. :) Volt már ilyenre példa, de természetesen nem rendszer ez, hogy fenékre csapással fürdünk, az nem is lenne jó, mert még a végén teljesen rettegésben lenne... de ezekszerint néha muszáj valahogy észhez téríteni a Kisasszonyt, ha szép szóval nem megy, hát így. :(
Levikét is megfürdettem, Vele nem volt gond, ellenkezés, semmi. :)
20:10 körül már meg is ágyaztam, mindketten a saját helyükön voltak és ettek.
Levike próbálkozott párszor, hogy Ő bizony kijönne, felállt, kutyus, kaja bekészítve és rajtra készen állt az ágy végében, de nem vettem ki. Livike is sírdogált, ott kellett mellette feküdni, hogy ne álljon fel és csendben legyen. :(
A filmet is a macin fekve néztem, Livike játszott a kezemmel, Levike kutyájával, a saját hálózsákjával, szóval ami épp ott volt, nem úgy tűnt, mint aki hamarosan elalszik. Levike csak állt, majd nyammnyammolt, de ha odaadtam a kajáját akkor nagyívben kidobta... Hát mondom akkor a kaja ott marad - kevés volt már benne - Ő pedig szépen lefekhet és alhat. Na persze, majd szót is fogad.. :)
A film után kijöttem és csináltam mindkettőjüknek még 90 ml tápszert, bár Livikénél nagyon gondolkodtam, hogy adjak-e még Neki, mert az előzővel is csak játszott már a végén.. Nem tudtam, mivel ad ki fura hangot, hát azt csinálta, hogy a szájába vette a kaját és zubogtatta, majd egy kortyot ki is engedett a szája szélén vigyorogva... :(( Pff.. :) Az új adaggal már nem csinálta ezt szerencsére. Levike kivételesen hamar el is aludt a HELYÉN, (kop-kop:) ), Livike pedig sírni kezdett, úgyhogy oda kellett mellé feküdni és kb 5 perc alatt már aludt is. :)
Ez 21:40 körül volt, azóta nyugalom van.
Meglátjuk meddig...
Levike biztos ki fog kéredzkedni valamikor, remélem minél később!

Ennyi lenne mára, holnap jövök valamikor.

Tavaszias hétfő...

Az időjárás alapján el sem hiszem, hogy november közepe van. :) Szélcsendes helyen rendesen meleg van kint. :))
Jó lenne, ha egész télire így maradna, de biztos nem fog...

Gyorsan pár szóban a mai nap eddig:
Az este miután gyorsan megírtam a bejegyzést én már nem is ültem ide a gép elé, Apa jött nézelődni, majd meguntam várni, hogy visszajöhessek, így 22 óra után nem sokkal le is feküdtem aludni, vagyis egyelőre csak tévézni.
Levike ott aludt mellettem, bár előtte nem sokkal még fent volt, úgyhogy nem mertem letenni. Livike egyébként úgy aludt el, hogy fogtam a kezét és feküdtem mellette a macin, de utána már aludt reggel 7:40-ig.
22:20 körül bejött Apa is, de Levike is maradt közöttünk, mert egyből felébredt és nyekergett, ahogy le akartam tenni. :( Most nagyon kényelmetlenül aludtunk, én is elfeküdtem a vállam/nyakam/hátam, Apa is. Levike nem mondta, de Ő biztos nem feküdte el semmijét, mert épp miatta nem tudtunk mi normálisan aludni. :((

7:40-kor mindketten egyszerre ébredtek, de így már nekünk sem lehetett tovább aludnunk. :(
Kb fél óra hancúrozás után felöltöztettem Őket, kivételesen most Livike nem vetkőzött le, pedig mindig az az első, hogy leveszi a hálózsákot meg a rugdalózót. :)
Apa 10:30 körül kiment horgászni, azt ígérte jön 14 óra körül, ami már nem jött össze, legalábbis a 14 órához közelebbi része nem. :( Így ma már megint nem sok mindent fogok tudni csinálni, jó lett volna kényelmesen, nyugisan bejárni egy két üzletet.. de már sötétben, hidegben, este felé kinek van kedve? :( Nekem nincs, azt biztos.

Időben ki szerettem volna vinni a gyerekeket, de csak elszöszmötöltem az időt evéssel, pakolással, egyebekkel, így 11:30-kor indultunk el babakocsival a játszótérre, csak mi hárman. :))
Most Levike hintázott az ölemben, de annyit, hogy már én fáradtam el benne.. Nem túl kényelmes az a hinta, alacsonyan van, tartani kell a lábam, szóval hosszú távon nem jó, de persze hintáztam Vele ameddig csak szerette volna. :)
Livike inkább homokozott, Levike is, meg a földet túrta... és kóstolta is sajnos. :((
12:30-kor indultunk haza, még maradhattunk volna, ha nem lettek volna éhesek, álmosak és egyre jobban nyűgösek. Jó idő volt, egy szál blúzban voltam, annyira meleg volt. :))

Majdnem 13 óra volt, amikor elkezdtük adni az ebédet. Ma a tegnapit kapták, de nem nagyon ették, legalábbis Livike. :( Levike jól evett, Livike pedig evett zsömlét, amit Mama megkent Neki a főzelékkel. :))
Ittak teát, ettek túrórudit, majd 13:15 körül mentek is aludni.
Itt tartunk jelenleg.
Este majd jövök valamikor...

2010. november 14., vasárnap

Vasárnapi összefoglaló

Az este Levike 23 óra után aludt el, 23:30-kor letettem az ágyába, 1:15-ig ott aludt, majd sírt, de annyira, hogy kb negyed óra kellett, mire közöttünk vissza aludt. :(
Reggel már 7:40-kor felébredtek, pontosabban Livike ébredt, ezáltal Levi is és én is, Apa már korábban felkelt. (Ma szabadnapos, most nem tudott tovább aludni. :D Sőt holnap és kedden is az lesz, ebből az egyik nap talán én is el tudok menni valamerre. Akkor sem egész napra, max 1-2 órára...)

Hiába keltek korán, eltelt egy óra is, mire rendbe tettem Őket, addig játszottak, mesét néztek, elvoltak. :))
Valahogy nem sok kedvem volt a mai naphoz, pedig szép idő volt ma is.
Apa elment vásárolni, készült az ebédünk is, majd Papa megcsinálta a babakocsit, szerencsére sikerült meghegesztenie a tolókart, ami nem alumínium - mint én hittem, mert olyan színűre van festve, - hanem vas. :)))
Ezt mondjuk nem vártuk meg, hogy készen legyen, 11 óra után nem sokkal gyalog elindultunk a játszótérre. Apa is jött persze, egyedül nem mernék nekiindulni Velük. Így sem egyszerű, mert ketten hatfelé akarnak menni, és ez általában nem a megfelelő irány szokott lenni. :) Odafelé még csak-csak haladtunk is, de visszafelé már nagyon másfelé akarták venni az irányt. Most Livike kb 3 percet hintázott velem együtt... :)) (az ölemben ülve), Levike csúszott párat, majd inkább homokoztak, faleveleket és különböző fák terméseit szedegették, elvoltak. :) Na meg persze kukázni akartak.. :( Miért nem tudták azt a kukát kívülre tenni, nem értem. :( Alacsony a kerítés, át lehet nyúlni felette, meg ki is lehet menni, ha valakinek feltétlen ki kell dobnia valamit, de legalább a gyerekek nem szednék ki a szemetet, na meg a csikkeket. Csak tudnám minek van hamutartós kuka, amikor játszótéren tilos a dohányzás!? :(
Úgylátszik egyesek ezt nem veszik figyelembe, mert mindig tele van csikkel...

Miután hazaértünk és megmosakodtunk, átöltöztünk, hamarosan meg is kapták az ebédet. Ma a mi ebédünkből kaptak krumplipürét, a Nekik eltett párolt darálthússal, de persze ez így nem tetszett, úgyhogy feljavítottuk egy kis üveges kajával.
Nem vitték túlzásba az evészetet, pedig itt volt Mama is, hogy segítsen. :( Vagy nem voltak még éhesek, vagy nem erre voltak éhesek, vagy csak már nagyon álmosak voltak...
Livike egyedül megevett egy vaníliás-kekszes krémtúrót, Levike már a nyűgösségében azt sem kérte, vittem is aludni mindkettőjüket 13 órakor.

A mi ebédünk is készen lett, ettünk bent Mamáékkal, de 14 órakor Livike felébredt, így bevittem Őt is, és csipegetett még sült husit és krémest is evett pár falatkát.:) Eddig annyira féltettem Őket az édességtől, de rájöttem, hogy nem kell, mert nem igazán esznek belőle sokat. Pár falat és köszönik, annyi. :)) Jól is van ez így szerintem.
Levike is felébredt kb negyed óra múlva, Ő is csatlakozhatott hozzánk. :)
Közben elmosogattam, telt az idő, mert még a kinti konyhában is kellett és itt is volt pár dolog, közben Mama kihozta a gyerekeket és itt volt, amíg be nem jöttünk Apával. :)
Játszottunk, jól elvoltak, bár Livike eléggé nyűgöske volt egész nap, délelőtt azt hittem azért, mert már nagyon ment volna ki a levegőre, napsütésre, de később Mama is és Apa is mondta, hogy olyan betegnek látszik. A szemén látszik ez, amit én nem tudok meglátni... :( Apa még 17 óra körül is mondta, hogy bár ne legyen igaza, de szerinte estére be fog lázasodni ez a lány.... :( Egyelőre viszont úgy tűnik nem lesz baj, mert már "nem néz ki úgy", a kedve is jó volt, sőt túlságosan is. (=rossz volt, de nagyon). Nem érződik melegnek, így nem is maceráltam a hőmérőzéssel. Ha a szemén nem is látom meg a betegséget, a hőérzetem azt hiszem még nem csapott be eddig. Ha melegnek éreztem, akkor általában volt is hőemelkedés minimum, úgyhogy egyelőre elég a gyakori kézzel/arccal ellenőrzés. Elég lesz akkor hőmérőzni, ha már erős lesz a gyanú a bajra.

16:40 körül megettek egy kis tálka szőlőt, majd 18 órakor uzsonnáztak/vacsoráztak. Jól és sokat ettek: sült husi falatkák, sajt és kenyér volt a "menü". :)
Ittak utána teát, a joghurt kimaradt mert már a teával is bohóckodtak, mindketten sikeresen kiköptek egy-egy kortyot. :( Livike konkrétan úgy, hogy egyszerűen "elfelejtette" becsukni a száját... :D
Játszottunk jó sokat, fárasztottam Őket, bújócskáztak a lábam között, kergetőztek, stb. Ha bedurvultak, mint pl hajhúzgálás, egyszerűen fogtam magam és kijöttem. Megmondtam már többször, hogy ezt nem szabad, és otthagyom Őket, ha folytatják. Hát úgy is lett. Utána meg kórusban kiabáltak, hogy "aja, aja". Pff.... :( Visszamentem, egy darabig ment megint a játék, majd jött a következő "rosszalkodós széria": függöny húzgálás, éjjeliszekrény szoba közepére tologatás, konvektorhoz nyúlkálás, ja és a tévé képernyőjének kemény tárggyal történő ütögetése, ami mind közül a legveszélyesebb, mert akár szét is üthetik és akkor annyi... És nem a tévére nézve a legrosszabb amivel ez járhat. :((

19:30 körül kezdtük a fürdetést, Apa Livikét vitte, minden rendben volt, eltekintve egy kis harccal a törölközésnél, Levikét én fürdettem, most leült, minden rendben volt Vele is. :)
Persze még nem alszanak...
Mindketten kint vannak és randalíroznak..
Mondtam Apának, hogy Livikét minek vette ki, Ő hamar elalszik a helyén.
Erre azt mondta, hogy miért mindig Levivel kivételezek, Livike meg ott sóvárog az ágyban, jönne ki Ő is. Tudom én is. :( De ha odafekszünk mellé akkor 95%-ban elalszik... így pedig megvan az esély arra, hogy majd Ő is mindig kint akar lenni és nem fog a helyén aludni. :((

Épp most kellett Livikére másik alvós rugdalózót adni, mert sikeresen szétszakította a másiknak a cipzárját. :( Mindig vetkőzne....
Csináltam mindkettőjüknek repetát és mentek is a kiságyba. Livike szépen le is feküdt, eszi és szerintem hamarosan aludni is fog, de Levike balhézni kezdett, visított, mindent elkövetett annak érdekében, hogy ki legyen véve újra. :( Hát ki lett... én innen a konyhából nem bírom sokáig hallgatni amit művel, Apa meg ott fekszik mellette... :) Kivettem, most egyelőre fekszik és eszik, de hogy mikor fog elaludni, az még rejtély... Korán van még nagyon.

Azt hiszem ennyi mára és a hétre, sok minden már nem történhet ma.. :))
Holnap jövök valamikor.

2010. november 13., szombat

... és a folytatás

Livike 15 óra előtt pár perccel ébredt, Levike kb 20 perc múlva. Szerencsére nem voltak nyűgösek, egész nap elég jók voltak, csak este, fürdés előtt kezdtek megkergülni és széthajigálni mindent kb fél perccel azután, ahogy összepakoltam. (többször egymás után)

15:40-kor adtam gyümölcspépet, de alig ettek belőle. :( Adtam ivólevet, az ment...:)
A süti egyébként egész jó lett, bár nekem túl édes.. Majd keresek rendes receptet ilyen barnatészára, abban lehet variálni a cukorral is, bár kétségkívül tovább tart megcsinálni, mint így. :) Egynek elment, valószínűleg nem veszek többször ilyet. :)))

A gyerekekkel elvoltunk, egész délután játszottunk, a gyümölccsel is bepróbálkoztam még párszor, de egy-két kanálnyinál nem ettek többet.
17 óra után elkezdtem a melegszendvicskrém előkészületeit. Főztem tojást, majd összetörtem, tettem bele vajat, egy kis majonézt és mustárt, reszelt sajtot és apróra felvágott gépsonkát. Fűszereket nem adtam hozzá, hogy a gyerekek is ehessék. :)
17:30 körül el is kezdtem sütni, persze amint megérezték az illatokat heves nyammnyammolásba kezdtek mindketten. :))))
Végülis két és fél szeletet megettek, bár ez szendvicskenyér volt, tehát nem túl nagy szeletek. A lényeg, hogy ízlett a gyerekeknek. :)
Közben Apa is hazaért, 17:50 lehetett ekkor.
Kaja után kaptak teát, majd 19 óra körül újabb kísérletet tettem a gyümölcsre, ha már megcsináltam ne dobjam már ki... Ekkor elég sokat ettek, pont éjszakára, hát nem tudom mi lesz....

19:40 körül kezdtük a fürdést, Mamáék is akkor értek haza. Egyből jöttek is be, mert nem tudták, hogy Apa itthon van, biztos azért rohantak, hogy hazaérjenek fürdésre, bár amúgyis eléggé elfáradhattak egész nap... :))
Pár perc után mentek is, Levikét ezután fürdettem meg.
Rendben volt minden, mindkét gyerkőccel fürdés és öltözés terén.
Alvás terén viszont nagyon nincs rendben, még egyikőjük sem alszik. :(((
Megyek is, mert úgy látszik most hiába van bent Apa, nem elég... máskor Levike simán elalszik mellette. :(
Talán ha kapnak még egy kis repetát, hamarabb lesz alvás.

Ennyi lenne mára.
Holnap jövök valamikor.

Szombat - eddig

Az este Livike hamar elaludt, Levike nem akart, így melléfeküdtem Megasztárt nézni.. 22:30 körül ért haza Apa, valahogy akörül aludt el Levike is.
23:40-kor le akartam tenni a helyére, hogy majd mi is fekszünk most már, de azonnal felébredt és panaszkodni kezdett, még fel sem álltam Vele... így maradt közöttünk megint :((

Reggel 8:40-kor ébredtünk, ment minden a szokásos módon.
Apa ma is 10-re ment dolgozni, úgyhogy 9:40-től egyedül vagyok a gyerekekkel.
Eddig elég jók voltak, nem panaszkodom.

11 óra körül hívott Mama, beszéltünk pár szót, majd felöltöztettem Őket és elindultunk a játszótér felé, ahová először csak én mentem be, hogy megnézzem, száraz-e a homok... Az volt, így bementünk. Jött egy nagymama egy nagyobbacska kislánnyal, velük beszélgettem, csodálták a gyerekeket... :))
Hamarosan elmentek, csak mi maradtunk. Egy kicsit hintáztunk, egy kicsit csúszdáztunk is, majd délben indultunk haza.

A babakocsi tolókarja, aminek az egyik oldala már félig szét volt törve - az alumínium cső - idebent, ahogy fordultam vele teljesen kettétört. :(( Pedig azt a pár kanyarodást amit kellett tenni, mind úgy csináltam, hogy a lábammal emeltem meg a kocsit, nem a kart nyomtam, de úgy látszik ennyit bírt... Papa azt mondta majd meghegeszti, de nem tudom, hogy így, hogy teljesen eltört még meg tudja-e csinálni. :( Nem igazán lenne jó, ha másik babakocsit kellene venni, mert még a Teszveszen is, használtan 20 ezer körül vannak. :((( Ezt is használtan vettük, de szinte új volt, még azt sem mondhatjuk, hogy agyon volt strapálva... Mi sem használtuk olyan nagyon sokat. :((

Kimosakodás, átöltözés után 12:30-kor megebédeltettem Őket. A tegnapi rizses húst ették ma is, ami maradt a tömény 3 decinyi kajából, azt én ettem meg. :)
Ettek túrórudit is, majd 13 órakor letettem Őket aludni egy kis tápszerrel.
Livike csak kb 20 perc múlva aludt el, de azóta legalább alszik.

Közben sütit sütök, ami nálam nagy szám, mert eltekintve régen egy-két piskótától, még nem sütöttem semmit. :D
Ez most ilyen gyári por, Brownies, csak 3 db tojás, 100 gramm vaj és fél deci víz kell bele, kézi habverővel kellett összekeverni és mehetett is a sütőbe. Még összehajtogatható papírformát is adtak hozzá. Azt hiszem nekem az tartott a legtovább, mire összehajtogattam..:D
Nemsokára kész lesz, hát kíváncsi leszek rá, hogy milyen lesz. :))

Uzsonnára melegszendvicset tervezek sütni, vagy sk feltéttel, vagy gyárival, bár ha a gyerekeknek is azt akarok adni uzsonnát, - márpedig azt akarok - akkor inkább csinálok én rávalót. Főtt tojás, sonkakockák, vaj, majonéz.. nemtudommi... Régen pedig ilyet többször csináltam, de mindig ott volt Mama, már elfelejtettem hogy kell. :( Na majd teszek bele valamit, nagyon nem hiszem, hogy el tudom rontani. :D

Egyébként ebéd közben közösen kergettünk egy legyet. :)) A gyerekek mindig mondták, hogy "hettte" ami a "hess te" lenne, amit még nyáron tanultak meg a szúnyogokra, azóta mindenre ezt mondják ami repül, és mondjuk leütni való jószág. :D
Szóval Ők mutatták, hogy hol van, ha épp én nem láttam, akkor is megmutatták, végül csak leütöttem nagynehezen. :))))

Azt hiszem egyelőre ennyi, mindjárt lejár a süti ideje. :) Mikre jó a mobil... mindig be szoktam állítani a mosógép idejét is, most a sütését is időzítőre.. :)
Ja, ma már mostam is egy adagot, de az még reggel volt...

Na majd jövök este valamikor. :)