2010. október 21., csütörtök

Szerda

Hol is kezdjem? Még nem alszanak. 23:15 van, de még nagyon távolinak tűnik az, hogy mindketten elaludjanak. Livike a zenélős kacsával játszik, Levike pakol... Volt már repeta is, na meg öltöztetés is, mert a zippzáras hálóruhájukat folyton levetik. Livikének nehezített a terep, mert rajta még vastag hálózsák is van, de azt is sikerült levennie az előbb. Egyébként simán járkál benne, nem nagyon zavarja, hogy rajta van a hálózsák is.

Jól elkezdtem a végén, vagyis a jelenlegi állapotoknál. Haladjunk sorban.
Tegnap éjfélkor mindketten kaptak még 90 ml tápszert, Livikét az ágyába tettem, Levikét a nagy ágyra, hamarosan el is aludtak mindketten, Levikét 0:30-kor tettem le a helyére amit egy mukk nélkül tűrt, pedig fel is ébredt egy kicsit.
Reggel 5:30-kor arra ébredtem, hogy Levike sír, és ahogy csak tud kapaszkodik kifelé a kiságyból, úgyhogy jött közénk, hogy még alhassunk mindannyian, korán volt még nagyon. :(
Livike 8:20-kor ébredt, de jól elvolt, 8:30-kor felkeltem, Levike 8:45-kor ébredt Apával együtt, ma is arra, hogy kezdtem pakolászni, Livikét öltöztetni.
Gyorsan rendbe tettem mindkettőt, majd ehették a kajájukat.
Apa 9:45 körül indult vásárolni, főznivaló, tortarendelés, stb intézkedések... :)
A gyerekekkel viszonylag jól elvoltunk, bár délre már azt mondtam elég volt a mai napból velük. :(
Kezdődött azzal, hogy 11 óra körül a közel 20 hónap alatt most először kifogtam Livikénél egy olyan igazi, hátközépig összef.....s állapotot, hogy még a body-t is le kellett cserélnem Róla, azt se tudtam hogy törölgessem meg szegénykémet, hogy ne kenjek mindent össze. :((
Rá fél órára nagy kacagás, megyek be, hogy mi ez a vidámság, hát megtalálták a tegnap esti teásüvegeiket - még nem hoztam ki, mondjuk nem is tudtam hova rejtették el - és azzal szórakoztak, hogy egymás szájából ráncigálták ki és azon kacagtak. Persze mindkettőjükön pulcsi, body, harisnya és nadrág csere kellett, mert csupa tea lett mindenük! :( (már a kimenetelhez voltak öltöztetve.... )

Elmúlt dél is, mire kijutottunk levegőzni. Úgy eltelt az idő, hogy csak néztem, hogy most mi van... :)
Voltunk az utcán is sétálgatni, Livike a szomszéd nagy fekete kutyájának puszikat küldött és vauvauzott neki, erre a kutya sarkon fordult és elment. :D (Kerítésen belül volt persze..)

13:20 körül jöttünk be, a gyümölcsöt ették most, mert az ebéd még nem volt készen.
Nem sok maradt, de utána még ettek a rántott hús panírozásából kimaradt és megsütött "pacsnit" is, ami végülis tojás, liszt és zsemlemorzsa megsütve. Nem tudom ki hogy hívja, egyáltalán meg szokták-e mások ezt enni, mi megszoktuk. :)))
13:45 körül tettem le Őket aludni, pár percen belül el is aludtak mindketten.
Gyorsan hajat mostam, majd bent Mamáéknál megszárítottam, hogy ne itt zörögjek a hajszárítóval, majd kivasaltam a csomó gyerekcuccot, amik már két napja száradtak a fregolin. :)
Livike ekkor ébredt fel, 15 óra körül volt az idő..
Levike viszont megint belehúzott az alvásba, 16:20-kor ébredt, pedig nem voltunk csendben, Livikének se tiltottam meg most, hogy esetleg piszkálja, de most nem akarta háborgatni Levit. :)

Papa is hamarosan haza ért, közben már átcuccoltunk Mamáékhoz, etetőszékek, gyerekek, minden együtt volt. Végre mindannyian ott voltunk, megvolt Mama köszöntése is, majd ettünk. A képek még nincsenek nálam, de egy részét már láttam az iwiwen Mamánál, gyors volt. :)))
Megint lesz egy albumra való azt hiszem, ha végre letöltöm én is, még a múltkori halas képekkel is "tartozom". :)
A gyerekek ettek rántott húst, zöldségköretet, sült krumplit, sőt még tortát is. :)
17:50 körül jöttünk ki, még akkor egy második felvonás evészetet - falatkákat - megejtettek, végülis ilyentájt szoktak uzsonnázni, talán előtte még nem is voltak igazán éhesek, azért nem ettek túl sokat. :( Most ha azt nézzük egy étkezés kimaradt, talán ezért is repetáztak már háromszor tápszerből este, de legalább most már alszanak végre! (23:55) Igaz, még mindketten a mi ágyunkon, de talán ez már a végleges lesz mára. Remélem.

19 óra körül megettek még egy joghurtot is, majd játszottunk fürdésig. A skandináv lottósorsolást mindketten úgy nézték, mint akit odaszögeztek a földre, mozdulatlanul bámulták a tévét. Hogy mi ebben annyira érdekes, csak Ők tudják. :D

20:20-kor kezdtünk Apával fürdetni, a filmre épp végeztünk.
Livike az ágyában volt egész végig, Levike mellettem a nagy ágyon. Úgy tűnt el is alszik, nyugton volt, evett, bújt, szendergett. Később viszont felélénkült.. Livike is rájött, hogy inkább ki szeretne jönni, amíg mi Apával idekint tortáztunk Livike mindenféle menekülési és szabadulási trükköt bevetett, mikor benéztem érdekes látvány fogadott: Livike egy szál bodyban (alvós rugdalózó és hálózsák kihajítva) állt a félbehajtott ágymatracán...! Szerintem a kiságy alján akart kimenni, csak ugye ott nem fér ki..:D
Kivettem, visszaöltöztettem, játszani kezdtek...
Később Levike is levetkőzött, őt is öltöztethettem vissza. Többször is.
Repeta kb háromszor volt, utoljára nem rég, amikoris Levikének csináltam 90 ml kaját, de hiába hívtam, nem jött, Livike meg élelmes volt és elvette, rögtön enni is kezdte a Levi kajáját... Erre Levike szörnyű hangon, azon a szegény, éhenkórász gyermek hangján előadta, hogy "nyammnyamm" szinte zokogva, és bújt oda hozzám... Úgy megsajnáltam. :( Kijöttem, hogy a Livi üvegébe csinálok Neki is kaját, addig persze Ő vissza akarta szerezni a saját üvegét Livitől, de persze a Lány nem adta és jól meg is húzta Levike haját, hát elég durva tud lenni néha. :(( Miután megkapta Levike is a kajáját, szépen lefeküdt Ő is Livike mellé, szerintem már meg sem ették a kaját, de legalább alszanak.

Itt tartunk jelenleg.
Már csak a helyükre kell tenni Őket, remélem minden simán fog menni és akkor alhatunk mi is végre! :)

Belecsúsztunk a csütörtökbe... sebaj. :)
Ma még jövök! :D

2010. október 20., szerda

Köszönöm! :)

Édes kicsi Livikém, Levikém és Szüleitek! :) Nagyon szépen köszönöm a szép kis versikét és a virágot, és hogy vagytok nekem! :) Kívánom, hogy Rátok is nagyon sokáig süssön az a napocska amit ma nekem kívántatok! A világon nekem vannak a legszebb, legédesebb, legügyesebb, legokosabb és leghuncutabb unokáim! :) Természetesen akiknek ezt köszönhetem, az édesanyátok és édesapátok! Köszönöm, hogy két ilyen gyönyörűséges unokát hoztatok nekem-nekünk össze!:) Puszi az egész családnak! :) Mama

Boldog születésnapot Mama! :)

Drága Mama!

"A nap az égen is Neked ragyog,
hisz ma van a születésnapod.
Rövid ez a pár sor, de benne van a lényeg:
Senki nem szeret úgy, mint mi szeretünk Téged."

Születésnapod alkalmából ezúton köszöntünk, nagyon jó egészséget, sok boldogságot kívánunk!
Lívia és Levente
(és a szüleik is ezt kívánják!)

Puszi! :)

2010. október 19., kedd

Még mindig kedd.. és még nem alszanak....

Legalábbis Levike még nem. :( Pár perce Livike is volt fent, kapott még kaját, talán azzal szépen vissza is alszik, bár épp az előbb kop-koppolt a szobaajtó ablakán, úgyhogy lehet, hogy ki is aludta magát 21 óra óta. Későn fürdettünk, de majd sorban írom a dolgokat. :)

Délután Livike 15:15-kor ébredt, Levike kb 10 perccel később. Jó kedvük volt, nem volt semmi gond. Ettek egy kis gyümölcspépet és egy vaníliás krémtúrót is, utána almát szeletelve, adtam én mindent, csak egyenek. :))

Apa 16:40-kor ért haza, Mama kb 5 perc múlva, Papa pedig 17 óra után. Sok jelentősége ennek nincs, hogy felsoroljam, hogy ki mikor jött... :D
Apa maradt a gyerekekkel, Papa bent volt, evett, dolgozott, nem tudom mit csinált, majd 17:20 körül Mamával elmentünk a dm-be, ahol majdnem egy órát elnézelődtünk, majd a Plázába is benéztünk majdnem ugyanannyi időre, pedig ott nem is vettünk semmit. :(
A dm-ben megvolt a pelenkabeszerzés, teát is vettünk meg még pár apróságot, csak ugye most kicsit nézelődtünk is, de még mindig nem annyira, mint "régen", amikor nem kellett sietni, hogy fürdés, stb... meg egyáltalán, nem volt miért, kiért/kikért sietni.

19 órára értünk haza.
Apa szerint jók voltak, nem volt nyávogás, hiszti, semmi.. amikor bejöttem mindketten örültek, köszöntek, integettek, majd Livike megsértődött, hogy nem jöttem be rögtön, hanem pakoltam, kezet mostam, stb...
Mára is megvolt a ruhacsere Livikénél, most nem teával itta le magát, hanem még a sütőtöklével, amit uzsonna után ittak... (még ugyanaz volt amit én adtam oda az itatópoharaikba) Kisblúz, body, sőt még a nadrágja korca is kapott belőle, Apa át is öltöztette, nagyjából kimosta a cuccokat, hogy ne ivódjon nagyon bele az anyagba a lé... az átöltözés eredménye kissé meglepő volt számomra, de kétségkívül jól nézett ki a Lány: előbb a harisnyát adta rá Apa, majd a bodyt, persze nem azért, hogy nem tudta volna hogy kell, direkt adta így rá a cuccokat. :)

Játszottunk, majd hamarosan Mama is bejött kicsit unokázni, fárasztani Őket (vagyis egymást:) )
Mivel ma a film korábban kezdődött, a gyerekek pedig nem tűntek álmosnak, nem is fürdettük meg Őket, csak miután vége lett...
A fürdéssel minden rendben volt, Livike szépen le is feküdt a helyére és enni kezdett, Levike a mi ágyunkra került és szintén evett. Ekkor már 21 óra volt.
Kb fél órán át nyugton is volt Levike, Livike már aludt is....
Utána viszont elkezdett megint szaladgálni, játszani, újabb kaja kellett, egy fél órája pedig Livikét is felébresztette....
Nem tudom mikor fog aludni, de megint felébredt Livike is. :((
Legyen már nyugalom végre, én is szeretnék most már aludni...!

Gyorsan pár szó... :)

Amíg még alszanak...
Játszottunk, játszottak... 11:25-kor mentünk ki az udvarra és Mamával együtt az utcára is sétálni, szaladgálni. Már ügyesen szétnéznek az úton, persze fogjuk a kezüket, de értik, mit jelent az, hogy "nézzünk szét, jön-e autó". :))
Livike már valamelyik nap is ügyesen mondta egy parkoló autót simogatva, hogy "ótó" :))) Persze este amikor Papának is meg akartuk mutatni, hogy mit mondott, Livike azonnal ki akart menni az udvarra, mert nem jó az csak úgy, hogy mondjuk, hogy autó, meg is kell mutatni! :)
12:40 körül jöttünk be, Mama elkezdte etetni a gyerekeket, utána rám hagyta Őket, mert volt még dolga edzés előtt, egyébként pedig a telefon csörgött, azért ment be eredetileg.
Hát.. ettek, ettek, de nem volt az igazi. :( Inkább csak a tarhonyát ették, a főzelék nem nagyon kellett, a túrórudi az igen, két egészet meg is ettek! Tudom, nem jó ez így, de úgy voltam vele, legalább valamivel lakjanak jól, ha már "rendes" kaját nem nagyon ettek. :((
Ittak utána sütőtöklevet, hamár magát a sütőtökös főzeléket nem ették meg. :(
Játszottunk még egy ideig, majd 13:50-kor letettem Őket aludni egy kis tápszerrel, azóta is alvás van, szerintem Livike hamarosan ébred, letelt az egy óra szokásos alvása.
Levike lehet, hogy aludna sokáig ma is, de Livike biztos nem fogja hagyni. Az idő borús, szemel valami eső vagy havas eső-féle dolog, ilyen időben sokat szokott aludni a Fiú.
Apa még nem jött haza... Remélem nem fázik meg megint, vagy még jobban, nem értem, hogy miért ér neki ennyit a horgászat, hogy mindegy milyen idő van, Ő akkor is kimegy, kint marad. :( A gyerekekkel meg kínlódjak javarészt én, ha betegek. :(((
Azért remélem 16:30 körül már itthon lesz, ugyanis Mama ha végez az edzéssel, hazajön, átöltözik és megyünk a dm-be. Ahhoz viszont már itthon kell Apának lennie, hogy vigyázzon a gyerekekre.
Meglátjuk.