2013. március 28., csütörtök

Hóember, porszívó és egyebek.. :)

A gyerekeknek a tegnapi nap újdonságot hozott, pontosabban azt, hogy idén először építettek hóembert. :) Hógolyózás már volt, de más nem.. Most eljött az ideje, meg is csinálták Apával, sajnos erről kép nem készült, csak arról, amikor már készen volt a "mű" és lehetett előtte pózolni. :) Persze volt ott fetrengés meg minden, szépen beállás is, ami mondjuk Mamának nem jött össze, mert ahogy oda állt, a gyerekek egyből elrántották, így kicsit megfürdött a hóban Mama. :)) Levike nagyon segítőkész volt, Livike csak nevetett, pedig ketten biztos könnyebben fel tudták volna segíteni Mamát.. :)
Sajnos a nap folyamn olvadni kezdett a hó, délutánra már féloldalas lett a hóemberünk, kiestek a szemei meg az orra is, ma reggelre pedig totál elfeküdt... :( A gyerekek nap közben többször percekig álltak az ablakban és nézték, sajnálkoztak, ahogy megy tönkre. Nade bánom is én, nem kell már ide hó, jöjjön inkább a tavasz, a jó idő! :) Majd lesz hóember jövőre, amikor itt lesz az ideje naptár szerint is! Remélem...

Egyébként megvagyunk, jól vagyunk, pár orrszívás, néhány köhintés és kb ennyi a betegség is szerencsére.
Rosszaság, ellenkezés, könyörögtetés megy ezerrel, tegnap pl teljesen fura volt, hogy amikor szóltam, hogy jöjjenek orrot szívni, egy szóra jött mind a kettő. :))) Persze ezt nem ismételték meg utána, visszatért minden a régi kerékvágásba. :))
Gyurma, kirakó, építő, rajzolás, ezekkel elvannak kis ideig... A laptopom kihasználtsága 90%-os, most is pihenhetne, erre én nyüstölöm... :)))

A porszívóm megadta magát. :(( Pontosabban ez Mamáé, vagyis úgy lett az enyém, hogy Ő annak idején vett magának újat, hogy ezt ide tudja adni. (mint sok minden mással is, így csináljuk, ha már mi nem tudunk újat venni, megkapjuk a használtat, ami még persze tökéletes, és nekem nagyon is jól van ez így.... szóval nem panasz, csak megjegyeztem a menetét.. ) Elég régen forrósodik a motor, a teljesítmény szabályozó gombját eltörték a gyerekek, vagy nem tudom mi lett vele, de egyszercsak nem lehetett állítani..., úgyhogy azóta olyan háromnegyedes állásban volt, hogy porszívózni is lehessen vele, de ne is menjen ezerrel az orrszívás miatt. Namost.. mivel hónapok óta napi szinten többször szívunk orrot, tuti nem használt Neki.. meg mondhatjuk ezt évek óta időszaknak is, tehát mióta nálunk van a gép, mindig volt orrszívás vele.
Már tegnap délután kezdett fura hangokat kiadni magából, bekapcsoláskor meg leálláskor kb mint a repülők hajtóműve, úgy visított, ma pedig a harmadik vagy negyedik alkalommal, hogy szívattam az orrukat, egyszercsak valami félelmetes krákogó hangot adott és kezdett büdös lenni, na mondom kikapcs, mert ennek annyi. A Mamáé nemrég ugyanígy járt, kiderült, hogy csapágyas lett a motor. Gyorsan kiszellőztettem, szétszedtem a porszívót, hadd hűljön ki, bíztam a csodában, hogy utána majd jó lesz, de nem. Pedig egyszer már volt vele olyan, hogy túlmelegedett, büdös volt, de akkor nem adott csúnya hangot, ahogy kihűlt jó lett.
Azt hiszem a családban - most úgy értem Mamáékkal együtt, tehát mióta én emlékszem - a vasalók után a porszívó viszi a díjat a "legtöbbet vásárolt háztartási eszközök" versenyében.
Én azért sajnálom. Nekem minden a szívemhez nő, ami évekig megvan és kiszolgál. Vigyázok rá... Nem csak sima tárgy, hogy ha elromlik kidobom, ha megunom lecserélem. A telefonokkal is mindig úgy vagyok, hogy OK, van új, de azért sajnálom kicsit a régit, a megszokottat. Hülyeség, tudom. :)
Szóval délután ha Papa hazajön vidékről akkor valószínűleg nyakunkba vesszük a várost és keresünk valami olcsó de jó gépet.. - van ilyen egyáltalán? -, amivel tudok normálisan porszívózni, de ha egy-két év műlva kipurcan a sok orrszívástól akkor se legyen az, hogy na, oda van a méregdrága porszívóm. :(
Bízom abban is, hogy ahogy nőnek a gyerekek és megtanulják jól kifújni az orrukat, majd nem kell annyit szívatni, de azért gondolom ez még nem most lesz. Hiába ügyesen fújják, mégis rengeteg kijön még a szívóval. Nem tudom írtam-e már, hogy egy időben nagyon büdös volt a porszívó, mire jó sokára rájöttünk, hogy azért, mert a csőbe bele megy az orrszívóból a trutyi, megrakodik, majd rámegy a por, stb.. na ettől lesz büdös. Ki lett takarítva, azóta úgy használom az orrszívót, hogy a porszívó csöve meg az orrszívó csöve közé teszek egy két rétegbe hajtott textil pelenka darabot, és bizony max két szívást bír, már rajta a trutyi, ami ugye ha nincs pelenka, megy a csőbe! Fene gondolná, hogy odáig lemegy.. de lemegy. Nah.. ezt csak azért írtam, hátha valakinek hasznos infó lesz mert pl hasonlóan járt már mint mi.

Azt hiszem ennyi most, még a képeket belinkelem és megyek, mert Livike felkelt, ha jól hallom Levike is, úgysem írkálhatok már itt tovább. :)

Ime a képek albumban, szokott módon, most feliratok nélkül, az album leírásnál van pár sor, de azt ide is leírtam magyarázatként még az elején. :)
Tavaszi hóemberes képek (2013. március 27.)

2013. március 26., kedd

Mindenféléről...

Nézzük, mi is történt mióta utoljára írtam. Gép közelben persze nem voltam, vagyis úgy nem, hogy ide is ülhessek, mert a gyerekek folyton lefoglalják, este meg már vagy nem jövök, vagy ha mégis akkor nem írok. :( Nos.. volt ugye a múlt hét, végig jártak a gyerekek oviba, alap náthával ami egyre jobban erősödött, pénteken már Levike nem is aludt az oviban, mert bedugult az orra. Szerencsére a fülükre nem ment rá, de a hétvégén mindketten eléggé betaknyosodtak, köhögtek is, Livikénél megint majdnem baj lett azzal az állandó jellegű eröltetett köhögésével, mégis megúsztuk szerencsére. Főztem égetett cukor-hagyma teát, estére Claritine szirupot kapott vasárnap már, attól jól aludt éjjel, nem kellett köhögnie.
Hétfőn mégis úgy döntöttünk sok hezitálás után, hogy ovi helyett inkább meglátogatjuk a gyerekorvost, hogy adjon a köhögésre valamit, Livikénél száraz, Levikénél felszakadó volt, meg ugye jó, ha meghallgatja a tüdejüket is, nagyén rég náthásak már gyógyszeres kezelés nélkül, jobb, ha látja orvos Őket.
El is mentünk, nincs baj, tüdejük tiszta, Levikének adjak reggel Sinupret cseppet és háromszor 1 kávéskanál Rhinathiol szirupot. Livikének csak a Sinecod szirupot, az száraz köhögésre való. Kizárólag arra, ha hurutossá válik akkor abba kell hagyni és akkor kapja azt, amit Levike. Namost.. egyelőre ott tartunk, hogy már nem is köhög Livike, így tegnap és ma kapott, Levike pedig csak napi egyszer kapja a Rhinathiolt, mert amúgy tuti meghányatná, felszakad Neki anélkül is, de már nem jellemző a köhögés egyáltalán.
Szóval jól vannak, ahhoz túlságosan jól is, hogy itthon legyenek, de most már mindegy, a héten maradnak.
Az oviban is alig van gyerek, mindenki beteg, ráadásul a két konvektorból is rossz az egyik, ki tudja mikorra javíttatják meg, nem úgy van, hogy bárki szerelő odamehet, csak az, aki szerződésben áll az igazgatósággal.
Csütörtöktől amúgy is csoportösszevonást terveznek, mivel iskola szünet is lesz, de szerintem már előbb megcsinálják, ha ilyen ütemben jelentik be, hogy nem megy x meg y gyerek, mint ahogy akkor tették, amikor hétfőn reggel bementem szólni.

Még két nap sem telt el a hétből, de már nagyon elég volt, annyira elevenek, rosszak, nem fogadnak szót, ráadsul jön ugye a Húsvét, amire azért kellene készülni, még ha nem jön senki, akkor is. Nagytakarítás pl tuti nem lesz, még kicsi sem biztos, hogy csináljam meg a gyerekektől? Ablakot pucolni mondjuk teljesen felesleges, mert a hó után az esőt mondja, az meg tuti összekeni.
Tegnap nagyon sok hó esett, hát milyen időjárás már ez így március végén? Nagyobb a hó, mint március 15-én ami volt. :((
Ma voltunik kint egy fél órát, persze nem akartak bejönni a gyerekek, hiába voltak már szétfagyva. :((
Most aludniuk kellene, de Mamáék nincsenek itthon, nekünk meg a világ könyörgésére vagy bármire sem fognak elaludni. :(((
Nagy nehezen kiharcoltam a SAJÁT gépemet, hogy írhassak ide pár sort... Amikor már megunom eleve azt, hogy valamelyikőjük állandóan itt ül, elveszem az egeret aztán mehet a hiszti, nem érdekel.. megérthetik, hogy nem való annyit gépezni még Nekik.. A felnőtteknek sem jó, nem hogy az ilyen kicsi gyerekeknek. :(
Szerencsére már nem csak a Mentő botok mennek állandó jelleggel, hanem van sok, direkt kicsiknek való játék a neten, Livike nagyon szeret játszani.. baba öltöztetős, főzős, golyólövöldözős játékok ezek. :))
Ideig-óráig elvannak azzal, hogy építünk, kirakózunk, labdázunk, szóval valami mást csinálunk a másik szobában, de általában mégis az a vége, hogy ide jönnek, sokáig nem bírom a folyamatos kántálást, meg könyörgést, meg nyekergést. :(((
Ha nem egyeznek, hogy ki üljön a géphez, akkor elmegy mind a kettő és kész. :)) Néha muszáj bekeményíteni, csak annak általában sírás a vége. Mindenki részéről. A gyerekek a hisztitől, én a dühtől meg a tehetetlenségtől. Amikor egy egyszerű orrszívásért fél órát könyörgök és a végén a képembe röhög, akkor az már több, mint sok, és ezt napjában sokszor megcsinálják. De legyen ez egy evés utáni kézmosás kérése, a reakció ugyanaz. :(( Miért nem JÓÓÓÓ gyerekek? :(( Miért nincs még mindig több türelmem? Már lassan feladom, hogy valaha is lesz... :( De akkor ez így nagyon nehéz SOK év lesz még előttem. :( Nahh.. nem nyavalygok, hosszú oldalakat tudnék azzal kitölteni. :((
Most is mit csináljak? Kergetik egymást.. rosszalkodnak alvás helyett. Apa bent van, de minek? Nem hallgatnak Rá sem. Csak Mamára.. mármint bepróbálkoznak persze Nála is, de azért még az Ő szava használ... senki másé. :((
Be is fejezem ezt most itt, valahogy le kell csendesíteni a társaságot, bár aludni már lassan felesleges lesz, legalább este előbb elalszanank. Vagy nem. Nem törvényszerű, hogy ha kimarad a délutáni alvás akkor este korábban alszanak, de azért esélyes. Az is, hogy 17 óra körül már az elviselhetetlenségig fajul a nyekergés, a semmise jó és a hiszti faktor az álmosságtól. Na majd meglátjuk hogy lesz.
Most, hogy mégis kinyavalyogtam magam, megyek is és következőleg remélem már vidámabb témával tudok jönni... bár hosszú lesz a hét, az biztos. :(

2013. március 17., vasárnap

Tavaszi havazás képekkel és egy kis helyzetjelentés. :)

Bár szerencsére itt nem volt olyan hóhelyzet, mint a Dunántúlon, azért felénk is esett a hó március 15-ére.
A gyerekek nagyon élvezték a helyzetet, bár már nem az első havas élményük, még mindig furcsa Nekik, hogy a hó az márpedig hideg, sőt nagyoooon hideg! :) Ennek ellenére órákig képesek lettek volna kint lenni, amit persze nem engedhettünk meg, mert csurom vizesek voltak, Levike kívül-belül, mert Ő le is izzadt.. átöltözés és hajszárítás lett a móka vége. :) Remélem csak ennyi és nem betegszenek meg jobban, mint eddig.
A nátha csillapodott, bár most meg kezdenek kahácsolni, van, hogy egész nap semmi, de délután és este alvás előtt rájuk jön lightosan, na majd meglátjuk, hogy alakul a helyzet.

Készültek képek, most, hogy alszanak ki is tudtam válogatni, vagyis inkább selejtezni, mert kétszer ennyi kép volt, de minek tegyek fel három-négy szinte ugyanolyat, persze mind más kicsit, de akkor is. :))
Úgyhogy válogattam, feltettem albumba, ahogy szoktam. :)

Tavaszi havas képek (2013. március 15-16.).
 

Egyébként elvagyunk, holnap már ovi, ahova nem igazán akarnak menni, minden reggel megkérdezik, hogy megyünk-e oviba, és amikor mondom, hogy nem, majd csak hétfőn, az x nap múlva lesz, akkor azt mondják, hogy de jó, de ez a "jó" ez arra vonatkozik, hogy itthon lehetnek.
Na majd meglátjuk, holnap szerintem rá tudjuk venni Őket a menésre, mert ha szép idő lesz akkor ki fognak menni megnézni a megkoszorúzott szobrot, mivel csütörtökön nem tudtak az eső miatt... tényleg, ne felejtsem el a kokárdákat eltenni. (utó-március 15-e lesz az oviban)

Ennyi is az irományom, Livike már fel is kelt...
(és akkor a face-re még nem is tettem fel a képeket... na majd talán este.)

Jövök amikor tudok.

2013. március 10., vasárnap

Levike a gép-zseni.:-)

Az egy dolog, hogy már simán át tudnak mindketten jelentkezni a saját felhasználó profiljukba, bár jelszó nincs, de hogy még írni is tudnak? :-) Levike a Mentő botokat szerette volna nézni, most az a nagy sláger, amúgy én is szeretem. Szóval kérte, hogy írjam be, állva nem láttam, hogy hol az "ő" betű, csak úgy magamtól kérdeztem hangosan, hogy hol az ő? Erre Levike megmutatta.:-) erről ennyit.:-)
A másik profil pedig azért kellett Nekik, mert folyton átpakolták az ikonokat, megnyitották azt is amit nem kellene, szóval csináltam egy profilt, amire csak azt tettem ki ikonra, ami nekik kell.:-)
update: azóta simán beírja Levike, hogy "me", ami elő is adja a kért mesét, közvetlen alatta a menyhalas horgászatot, ami meg Apa egyik kedvence... :))))

2013. március 9., szombat

Gyors helyzetjelentés

Itt vagyok, nem tűntem el, csak alig jutok a gép közelébe. A gyerekek ha itthon vannak, állandóan mesét akarnak nézni vagy játszani, és ha ez még nem elég, pl Levike itt ül, Livike pedig a telefonommal játszik... teljesen ki vagyok szorítva a technika számomra két legfontosabb eszközéből.. :)
Este ha ide jutok, akkor már nincs kedvem írni, de legtöbbször nem is ülök már ide hanem inkább alszom..

Egyébként rendben vagyunk, volt pár necces nap, amikor az volt, hogy lehet, hogy másnap már nem lesz oviba menetel, mert az állandó taknyolódáson kívül Levike a fülét is kezdte fájlalni. :( Szerencsére eddig kordában tartjuk, nagyon sokat szívatunk orrot, mossuk is, nem is fáj már... amúgy sem volt vészes, csak ugye tapasztalat, hogy az elhúzódó nátha előbb-utóbb rámegy a fülükre.
Szerencsére értik és megértik, hogy ha nem akarnak a fülész doktorbácsihoz menni megint, akkor engedni kell a sok szívást és így csak kisebb harcok vannak csak ezen a téren.

Elevenek, nagydumások, persze most nem tudok idézni semmit... mindig megfogadom, hogy leírom, ha van valami nagyon jó, de ez legtöbbször elmarad. :( Olyan jó pedig mások blogjában olvasni a "gyerekszáj" részeket, próbálok majd én is leírni egy-kettőt.

Hol is tartottunk úgy nagyjából a történetben? Szülinap... volt az oviban is másnap, finom volt a torta azt mondták, de a tűzijáték sajnos ott is besült, mint ahogy az itthoni egyik is. :(
Ha jó idő van és nem vagyok egyedül, akkor szoktuk vinni délután az oviba a bicikliket, hogy azzal tudjnak hazajönni a gyerekek. Edzésnek is jó végig cipelni, még ha nincs messze, akkor is.
Még nem vettem lakatot, hogy le lehessen zárni az oviban a bicikliket, meg ugye ne legyen lehetőleg eső sem nap közben, mert nincs fedett hely erre a célra.
Ügyesen tudnak már tekerni, túl gyorsan is, mert szaladni kell mellettük... nekem ez nem nagyon jó. :(
Kátyús úton borulékony a hátsó kitámasztó kerekek miatt a bicikli, Levike már esett is el így, szerencsére lassan ment, úgyhogy szinte csak az volt, hogy felborult és kész. Ha mindez száguldozva történik, nem ússza meg ilyen könnyen. :(
Az udvaron még mindig a kis lábbalhajtós motor a sláger, azzal könnyen elférnek mindenhol, ahol a biciklivel nem... :))

Szót fogadni még mindig csak Mamának tudnak, én még mindig az ovis játszótárs szintjén vagyok a szemükben, a szavam nem ér semmit, mintha a falnak beszélnék... :( Ez nagyon rossz.....

Ennyi egyelőre, mert fel is ébredt Levike, nem aludt valami sokat, de a semminél ez is több.
Jövök amikor tudok.