2011. október 6., csütörtök

Csütörtök - Livike jól ránk ijesztett! :(

Este 8 körül, már fürdéshez készülődtünk, de még nagyon benne voltak a játék hevében, nem akartak vetkőzni, fürdeni menni.
Papa is itt volt, Vele jöttek be a gyerekek, Apa is bent volt. Mama nem jött, mert akkor nem tud kimenni Levikétől.
A nagy ellenkezés hevében gyorsan lekaptam Livikéről a pelenkát, - már csak az volt rajta - , amire úgy behisztizett, hogy nem vett levegőt. Ez még elmegy, volt már máskor is ilyen, de inkább Levikére jellemző, hogy sokszor már kékül a feje is, de utána vesz és semmi baja. Livike viszont nem vett! Én nem tudom mennyi idő volt, soknak tűnt, persze a másodpercek is hosszúak ilyenkor... fújkáltam, piros volt az arca még a hisztitől, majd felkaptam, erre becsukta a szemét, mint aki elájult! Elvileg el is... Apa szerint nem teljesen, mert nem ernyedt el a teste, de azért nagyon ott volt, gyorsan átadtam Papának, maja Apa vette át, függőlegesben tartották, fújták, mittudomén mit csináltak, mire nagy nehezen sírni kezdett! Én meg szokás szerint bepánikoltam és csak sírtam és vártam mi lesz, majd hoztam hideg vizet, hogy kicsit lemossuk az arcát, tarkóját, de akkor már itt volt újra... Kicsit nyöszörgött, majd látszott, hogy nagyon meg van ijedve, de már érdeklődve nézett mindent, én gyorsan lefürdettem Levikét, fogat mostunk, majd Livikét Apa rendezte, hozzám nem akart jönni, azért jól megölelgettem... még lefekvéskor is, hogy nem igaz, hogy így ránk tud ijeszteni. :(( Ilyenkor mindig megfogadom magamban, hogy nem kiabálok majd rájuk meg türelmesebb leszek, csak nehogy bajuk legyen, de sajnos a türelem nem terem magától.. nehéz, de meg kell próbálni, mert biztos ennek is én vagyok az oka, hogy ilyenek vannak... :((
Nekem azért is fura, hogy pont Livikénél jött ez elő, kb ez a második alkalom, mert nem jellemző, Levikére inkább.. mármint a hiszti közbeni levegőt-nem vétel... Na ezt jól megmondtam...  de el még nem ájult soha Levike!
Livikének ilyen első alkalommal még tavaly nyáron volt, egyszer leesett az ágyról, vagy már nem tudom mi volt, akkor volt ilyen, hogy felkaptam és elernyedt, akkor is Apa "élesztette" fel, de az sokkal rövidebb idő volt, kb 5 mp..... akkor is hisztizett, valami nem úgy volt, ahogy szerette volna!

Most írás közben beírtam a Googleba, hogy "hiszti, ájulás", erre kiadott egy cikket az Affektív apnoe-ról.. Ez lett volna most is? :(( Írják, hogy kinövik a gyerekek, de azért én bízom benne, hogy nem lesz sokszor ilyenben részünk!
Itt a cikk, ha valakit érdekel. A többit nem is néztem meg amit kiadott a kereső... majd később még olvasgatok, most előbb megírom a mai nap korábbi részeit, mert megint a végével kezdtem.

Éjjel minden rendben volt, reggel Levike 6 órakor kért tejet, majd vissza is aludt szépen. Livike 7:30-kor kelt, megkapta a kakaóját, befeküdtek mindketten a mi ágyunkba és kb egy órán keresztül itták azt a 150 ml-nyi tejet/kakaót, közben nézték a tévét, a végén már játszottak, hancúroztak, de csak szépen, finoman. Nem akartak öltözködni, úgyhogy 8:45 volt kb, amikor végre kész lettünk és ki tudtunk menni az udvarra.

A délelőtt viszonylag jól és csendesen telt. Ritka eset.. még főzni is tudtam egy borsólevest úgy, hogy egyedül voltam a gyerekekkel.
Apa 11:30 körül ért haza, már korán elment (6-ra) dolgozni egy új helyen, próbamunka.. jó is lenne, lényegében üzemi konyha, csak ugye a piszkos anyagiak...! Képesek 60 ezret fizetni? Milyen világ van? :( Mármint ez úgy jön ki, hogy kézhez 80ezret kapna, de még fizetni kell a gyerektartást... na mindegy, szerintem a 80ezer sem sok heti 170 óráért..! Nem tudom mit fog csinálni, holnap bemegy, próbál egyezkedni, a munkája az kellene, meg voltak elégedve, de fizetni nem akarnak..! Na majd kiderül.. amúgy pedig 5-re kellene járni, nem 6-ra... jóhogy már nem éjjel! :)

Délben etettük a gyerekeket, Livike csak a nokedlit és a levét ette a levesnek, Levike mindent evett, többet is, mint Livike.

13 órakor jöttünk be, hogy alvás következik.
14 óráig Apa próbálta altatni Őket, sikertelenül.
14:40-ig én próbálkoztam, még rosszabb eredménnyel jártam... randalíroztak, kinevettek, rohangáltak.. Livike közben elaludt, Vele nem volt gond, bár már 15 óra volt kb..
Levike nem akart aludni bármit csináltunk!
15:15 körül jött Mama, Levike bement Vele az irodába, ott is maradt..
Livike 16:10 körül ébredt, ment Ő is Mamához, mert épp beindult a Gumimaci, meghallotta, így egyértelmű volt, hogy oda ment és nem ki az udvarra! :)

17 óra körül már mindketten kint voltak, egyre sötétedett, lámpánál ettünk kint a kerti asztalon 18:30 körül közösen. Egyrészt volt a borsóleves, második félének pedig Papa csinált wok-os kaját, ami tulajdonképpen csirkecomb csíkok megsütve, (mint az uncle-benshez is szoktuk), paprika, paradicsom, póréhagyma, vöröshagyma, stb zöldségek lepárolva, lepirítva, összekeverve... kellemesen csípősen, finom! :))
Volt még sült csirkecomb is, a gyerekek azt is ették, majd nekiálltak veszettül motorozni a sötétben.. Mamának is és nekem is folyamatosan az volt az érzésünk, hogy itt ma még valaki fejre áll, komoly baja lesz!
Végül sikerült épségben bejönni, persze Levike idebent a játék hevében vagy kétszer lefejelte az ágy végét, szegény mindig a fejét üti.. mindig a puklijait, mert már van a másik oldalon is. :(( Utána jött még az ellenkezés a fürdés ellen, és az elején említett rémség Livikével.. :((

Fürdés után Levike úgy aludt el az ágyában, ahogy letettem, ki sem jött! Még nem volt megágyazva, de utána is maradt.. cuppogott még kicsit a tejen és utána elaludt. :)
Livike a nagy ágyon aludt el, a film második részén már elaludt, tehát 21:10 lehetett kb.
Megitta a kakaót, megköszönte, majd kérdeztem, hogy betehetem.e az ágyába, igent mondott, betettem. Erre közölte, hogy kér tejet. Kérdeztem, hogy nem kakaót? Nem, tejet.. Jó.. hoztam. Erre persze mégis kakaó kellett, hát legyen, kapott azt.. :))) Beletenni lehet, kivenni már macerásabb lenne... :)
Hamarosan aludt is, meg sem itta szerintem, mindjárt ki is hozom az üvegeiket és elmosom, majd megyek aludni.....

Ennyi volt mára, szerintem épp elég is... :(

Szerda - utólag

Az este nem tudtam megint elküldeni a bejegyzést, álmos is voltam már, nem kínlódtam vele. Megvárt a piszkozatok mappában, így most adom közzé:


Nézzük mi is volt ma. Előre jelzem: nem sok minden. :)
Éjjel minden rendben volt. Levike ébredt 6 órakor tejért, majd vissza is aludt, nem jött közénk, a saját ágyában aludt!
Livike 7:35-kor ébredt, kért Ő is tejet, de már nem feküdt vissza... így felkeltem, készülődtem.

8:40 körül mentünk ki az udvarra, nem nagyon akaródzott a gyerekeknek öltözködni.
A délelőtt hamar eltelt, ma sem úsztuk meg rosszalkodás nélkül, pl Livike kikente magát mésszel és hasonló dolgok... :(

Ebédre öreglebbencset kaptak, előtte diót tört Apa, majdnem jól is laktak azzal.. :)

13:30 körül aludtak el, nem is volt semmi gond, letettem Őket majd kijöttem, de pár perc múlva Levike felkelt és a süss fel nap-ot énekelgette az előszobában.. :)))) Mama altatta vissza.

14 órakor már fent is voltak mindketten... nem aludtak vissza, bár pihentek, néztük a tévét, stb.
16 óra körül mentünk ki az udvarra, ettek almát, szokásos módon telt az idő.

18 óra körül Mamával kimentünk sétálni, mármint a gyerekekkel együtt... nem sokat mentünk, hideg is volt már, csak oda-vissza itt az utcában párszor.
Épp jött a szomszéd taxis, amire Levike egyből meg is jegyezte, hogy "nézd Mama, Taxi!" :) Felismerte az autót, van az egyik kirakóban taxi is, bár nem ilyen, mégis megismerte. :)
Ennél a Sudocrem "elolvasása" tetszik még jobban, kézbe fogja a tégelyt, nézi, forgatja, és mintha olvasná, tagoltan mondja, hogy "szu-do-krém" :)))))

19 óra sem volt még, bejöttünk, játszottunk, majd 20 óra körül fürdettük is a gyerekeket.
Hajmosás...! Nem kellene ugye mindig a homokban lenni... :)

21:30 körül már mindketten aludtak, eddig minden rendben, remélem marad is!

2011. október 4., kedd

Keddi összefoglaló

Éjjel minden rendben volt. Levike 6 óra körül ébredt, kért és kapott tejet, majd közénk feküdt. Jól vissza is aludt, 7:30-kor még nem volt fent, amikor Livike ébredt, 8 óra is elmúlt már pár perccel, amikor végre felébredt Levike is. :) Livikét ekkorra már felöltöztettem, Levike is hamarosan elkészült, mehettünk is ki, volt már vagy fél9. :)

Jöttek a kőművesek, délután pedig az asztalosok is. Ma annyit haladtak, hogy be lett téve nálunk a két beltéri ajtó, persze használni még nem nagyon lehet, nálunk addig nem is érdemes, amíg nincs járólap a folyosón....  Tettek még fel belülre kis keskeny ablakpárkányokat végig az előszobánkra...  Bent Mamáéknál még nem volt jó a két ajtónyílás, oda nem tudták betenni az ajtókat.

A gyerekek elvoltak, szokás szerint csinálták a kis rosszaságaikat. Homok, homok, homok... :( Livike ebéd előtt úgy megdobta Levikét, hogy szeme-szája tele volt, még a pelenkájából is szóródott a homok alvás előtt... vihettem letusolni, annyira sok volt rajta mindenhol. :(

Ebédre öreglebbencset csináltam, a gyerekeknek is azt adtam 12:30 körül. Jól ették. :)
13:45 lehetett, amikor elkezdtem altatni Őket... persze Livike nem volt hajlandó lefeküdni, feleselt, csakazértsem csinálta azt, amit kértem. :( Levike szépen befordult az ágyában a fal felé és aludt is hamar. Mama bejött Livikét altatni, most tart Tőle a Lány, mert leszidta Mama a homok dobálás miatt..  El is aludt hamar. :)

Livike ébredt elsőnek, 14:30 lehetett kb. Nem aludt valami sokat!
Levike 12:45 körül kelt, nem volt ma egyikőjük alvása se valami hűdesok, de most mit tudunk csinálni?! :(

Levike nagyon rám volt szállva, folyton cipelni kellett... Amikor kijött Mama, persze Ő kellett, én már nem.

Nem nagyon tudok mit írni, szokásos dolgok voltak csak, 19 óra elmúlt, ahogy bejöttünk, Levike nem akart fürdeni és belenyugodni abba, hogy Mama kiment és majd Apával  és velem kell fürdeni. Hisztizett, már bele kékült az arca, de nem nem... Hát jó. :)
Mama visszajött, Levikét meg is fürdette és törölte is utána. Livikét Apa fürdette és Apa törölte. :)

20:45 körül már aludtak is. Levike kicsit később aludt el, de ez nem baj.

Ennyi lenne, holnap vagy ahogy tudok, jövök.

Hétfői összefoglaló

Már ha sikerül megírnom, és közzé is tennem. Az van ugyanis, hogy kb egy órája itt kínlódok a géppel, először a Facebookot nem akarta betölteni, vagy ha mégis akkor befagyott, utána a blognál is miután végigolvasgattam a többiek írásait és írtam volna, nem engedett be, meg sem jelent a belépés, úgyhogy valami nagy gáz van vagy a géppel, vagy a nettel, nem tudom. :( Most e-mailben írok, elküldöm aztán majd megjelenik valamikor. Vagy nem. :)

Reggel Levike ébredt elsőnek 6:30 körül, kért és kapott tejet. Livike még aludt volna, de Levike 7 órakor felkelt, Neki ennyi volt az alvás, meg közölte, hogy "kaka van, kivesz!" Miért nem azt mondja, hogy csak lesz kaka és menjünk a wc-re? :( Na mindegy.. mivel nem volt idebent pelenka, előbb magam tettem rendbe, majd hoztam be pelust is, felöltöztettem Levikét, már indulásra kész volt, hogy kimenjen, de még kb 7:45 volt ekkor... Livike akkor nyújtózkodott, ébredezett...
Hamarosan Ő is magához tért és rendbe tettük, mehettünk ki. Mostanában már frissek, csípősek a reggelek, de gondolom ezzel nem mondok újat... Szerencsére még hamar elkezd melegedni, ma is jó idő volt egész nap! :)

Ma sem erőltették meg nagyon magukat a munkások, összesen ketten jöttek, egy kőműves meg egy segédmunkás.. dolgozgattak, előkészítették végre az összes (4) beltéri ajtónyílást, hogy végre holnap bekerülhessenek az ajtók. Délután jönnek az asztalosok és beteszik nálunk a szoba ajtókat, Mamáéknál egy szoba ajtót meg az étkezőét...   Ha minden jól megy. Holnap elvileg nagyüzem lesz, jönnek vagy hatan, csinálják a szigetelést, mert ugye csak a ház hátulja van még meg.. Meg kell még csinálni az utcafronton, itt nálunk az ablakok alatt, a régi iroda elejét is, meg a régi előszobáét és Mamáéknál a bejáratnál is.. a többi azt hiszem marad, ez azt jelenti, hogy egy fal marad ki, az, ami oldalt van ahogy bejövünk a kiskapun, se ablak, se ajtó nincsen rajta, nagy magas háromszögben végződik, hatalmas felület, ami ugye sok pénzbe is kerül.. magyarul meg lesz csinálva, a marad rá...... mert a pénz az nagy úr és még mennyi mindenre kell. :((
Mi itt a konyhában a nagy nejlontól azt hiszem csak akkor fogunk tudni megszabadulni, ha kész lesz a járólapozás is az előszobában.. de előbb a fűtés lesz megcsinálva, ma volt itt Attila a fűtésszerelő, felmérték sokadjára, kiszámolta, hogy hova milyen radiátor kell hőigény meg ilyenek szerint, stb. 19 óra körül ahogy mi bejöttünk a gyerekeket fürdetni, altatni, még Papáékkal beszélgettek, terveztek, nem tudom mikor ment el végülis. Jön a hideg, muszáj most már megcsinálni, ,mert ugye semmi fűtési lehetőségünk nincs jelenleg egy ősrégi áramzabáló hősugárzón kívül... :( Úgyhogy a hét azt hiszem sűrű lesz, meg utána is...

A gyerekek ma sem voltak kisangyalok, de mit várjunk... :( Ma hoztak egy újabb nagy kupac homokot, Livikének több sem kellett... délután már fürdött benne!
Volt ma itt a Dédi Mama is, a földvári. Papa ment érte kora reggel, szemészetre volt időpontja, meg is várta Papa ,9 óra után jöttek.. nem sokáig volt itt, azt az időt is nagyrészt bent töltötte Mamával. Papa vitte is hamarosan haza, úgyis volt pár címe Földváron, persze direkt úgy lett szervezve, hogy ne menjen "hiába". .... :)

Ebédre tarhonyás húst csináltam a gyerekeknek, elég jól ették. :)
12:30 körül aludtak el, Mama altatta Őket. Kb egy óra múlva már fent voltak, vagy kicsit több volt, nem tudom már. Levikét kétszer altatta Mama vissza...
Harmadjára én akartam altatni, persze nem aludt, így kivittem, de ott is Mamáért hisztizett, sírt, nem bírtunk vele ketten sem, végül Mama beengedte Magához... Livike is ébredt nemsokára, ekkor már Levike is kijött, motoroztak, elvoltak, de továbbra is benne voltak minden rosszban. :(

Voltam a kisboltban majd a Sparban is, hoztam Dörmi kismackó szeletet, hát szegény Levikém kezéből a Berci egy az egyben kivette, azt a szívettépő, szájgörbítős zokogást, amit Levi lerendezett! :(( Szerencse, hogy volt még olyan piskóta... Amúgy meg ne tartsa lefelé a kezét, ha van benne valami kaja, mert akkor a kutya azt hiszi, hogy az övé, neki tartja.. :(

Mivel délután megfürödtek a homokban, nem jöttünk be csak fürdésre, előtte ettek, majd fürdettünk, 20 óra körül kész is voltunk, nagyon hamar, kb negyed óra alatt mindketten elaludtak! :)) Ilyen is rég volt már, amikor mi altatunk és nem Mama. :)

Nagyjából ennyi volna a nap... jövök, ahogy tudok. :)


Update:
Az este nem tudtam még emailben sem elküldeni a bejegyzést... talán most sikerül.:)




2011. október 2., vasárnap

Szombat és vasárnap

Nézzük a hétvége eseményeit. Persze ebből a szombat már nem nagyon van meg, de semmi különös nem történt, az biztos.
Reggel 7:30 körül keltünk, gyorsan készülődtünk, hogy ha jönnek a kőművesek idejében ki tudjunk menni, el tudjak pakolni, stb. Hamarosan kiderült, hogy nem jönnek, mert közbe jött valami, pedig annyira szép idő volt, hogy ki kellett volna használni! Na mindegy, így jártunk. :( Nekik is jár a hétvégi pihenő, csak ugye ez egy olyan szakma, amit akkor kell csinálni, amikor munka van és jó idő is, télen majd ülhetnek otthon....

Papa és Apa a nap nagy részében a ház hátuljánál lévő csatornába hordták be az osztályozott sódert, persze a gyerekek is "aktívan" részt vettek, én is megpakoltam pár talicskát, betolni már nem bírtam volna. :)
Ebédre Mama csirkepörköltöt főzött krumplival, a gyerekeket persze korábban megetettük, volt még rakott kel, azt ették és mehettek is aludni 13:30 körül.
Mire mi is megebédeltünk, nem sok idő telt el, már ébredtek is egymás után.

Szokás szerint mindenben benne voltak, lehetőleg a legnagyobb koszba, porba fetrengtek... :( Este felé Papától kikönyörögték, hogy beülhessenek az autóba amíg beáll az udvarra. Persze ment egy kört itt a kis utcákban, amikor tényleg beálltak és ki kellett szállni, az nagyon nem tetszett Livikének, hisztizett is egy sort...

Még délelőtt volt egy vicces jelenet: épp mentem ki valamiért, amikor láttam, hogy jön be mindkét gyerek lehajtott fejjel, kullogva a kapun egy hang nélkül. Kérdezem Papát, hogy mi történt, mondta, hogy semmi, csak épp Livike megsértődött, mert Papa rászólt valamiért, szokás szerint hozta a durcás kullogós figurát, Levike meg szolidaritásból követte.. :D

19 óra sem volt még, már bejöttünk, hamarosan fürdettük is a gyerekeket, a hajmosás ismét felemás volt, Levike tűrte, Livike visított... nem kellene folyton a fejükre szórni a homokot meg a sódert, akkor nem kellene minden nap hajat mosni!

Az elalvás nem volt annyira egyszerű, Livike még kijött Apával enni, Levike bent maradt, de gyakran felébredt, nem igazán aludt még el mélyen.
Én is elaludtam, mikor kijöttem még ettem, tusoltam, eltelt az idő, nem kapcsoltam már be a gépet, hogy írjak. :(

A vasárnap reggelünk korán indult, Levike már 6:30-kor kért tejet, nem is igazán aludt már vissza közöttünk sem. Livike 7:10-kor ébredt, kakaót kért, már este is azt kért, hogy a meglévő, kb 1 decinyi tejébe tegyek kakaót. Reggel már rögtön kérte, hogy nem kell tej, kakaó kell... így most este már egyből azt kapott az üvegébe. :)
Levike este csak majmolásból szintén kért kakaót, tisztában voltam vele, hogy nem fogja meinni, de adtam. Lefeküdt vele, egyből mondta is, hogy nem jó kakaó, tejet kér... Pff.. ja, ez szombat este volt még amúgy. :)
Ma pedig simán megkapta a tejet, Livike pedig a kakaóját. :)

Mamáék is szívesen aludtak volna még, legalábbis Mama biztos, de így nem lehetett. :(
Reggelire fasírt volt, Mama sütötte, mert előtte este elmaradt a kisütése. :)
Közösen reggeliztünk, Livike lekváros kenyérrel ette a fasírtot.:D

A mai program egyrészt udvar rendezés volt, ezt mindenki csinálta. Pakolás, gereblyézés, stb... legyen már valami kinézete az udvarnak, attól, hogy építkezés van. :) Nekem ez a nagyon nem szeretem kategóriába tartozik, minden amit a kertben vagy kint kell csinálni, de ez van, csinálni kell!
Délután Papa szerelte még a villanyt Apa segítségével, most a nagy házban csinálták...
El is ment az idő, 18 óra körül végeztek.
A gyerekek ettek akkor is, amikor mi ebédeltünk, a tegnapi zellerkrémleves és csirkepörkölt volt ma is, a levesből csak a levesbetétet, a gyöngyöt ette Livike, csipegettek még egy kis krumplit és húst is. :)
Nekik ebédre is pörkölt volt, 13 óra körül ettek, 13:30 körül feküdtek, 15 órakor keltek, de egy óra alvás után Livikét vissza kellett még altatni.

Délután először Mamával sétáltak, majd én is mentem, csak teljen már az idő....
18:30 körül Mama bejött a gyerekekkel a szobába és fárasztották egymást fürdésig.
Nem sikerült meglógni, így maradt fürdésre is, Levikét ettől függetlenül én fürdettem és utána is én tettem rendbe, érdekes módon hagyta! :))) Livikét Mama rendezte, majd lefeküdt közéjük, hogy alvás...!
Ekkor 20 óra körül járt az idő. Kb fél óra után ment ki Mama, de Levike azonnal keresni kezdte, még nem aludt rendesen. Másodjára negyed óra kellett, így végül 20:45 körül ment ki Mama, azóta nem volt fent Levike sem.. remélem már nem is lesz, vagy ha igen, akkor sem fog hisztizni.

Ennyi lenne a két nap röviden, igyekszem azért jönni minden nap, de ha nem sikerül az sem katasztrófa szerintem, nem történik velünk semmi egetrengető, hogy baj lenne, ha egy nap nem írok! :))