Az este 23 óra után aludtak el mindketten. Livikét betettem az ágyába, mellé feküdtem, úgy aludt el, mint régen. Levike a mi ágyunkon, majd letettem az ágyába Őt is.
Éjjel minden rendben volt, Livike volt fent még 7 óra előtt, de visszaaltattam, utána viszont 8:45-kor ébredtek mindketten. :)))
Mamáék 1 óra körül értek haza, rossz volt az út a havazás miatt, de szerencsére semmi baj nem történt.
A gyerekek ma eddig elég jók voltak, néhány veszekedés azért volt, mert mindig ugyanaz kell, de ezt már megszoktuk. :)
10 óra sem volt még, amikor megettek egy szendvicset.
Apa ma rizses húst főzött, rendes mennyiséget, abból ettek a gyerekek is ebédre. A változatosság kedvéért rizses húst... :) Túrórudit is ettek, teát is ittak....
Délben etettünk, 12:45-kor már le is tettem Őket aludni...
Persze még azóta sem alszanak, Majd gondolom megint 14 óra után alszanak el.
Levegőzni ma nem tudtunk kimenni, mert esett a hó, de közben olvadt is...
Nagyjából ennyi van egyelőre mára... Este majd megírom, hogy mi volt még. :)
2011. március 3., csütörtök
2011. március 2., szerda
Szerda folytatás
Végül 14 óra után aludtak el. Apa 15:30-kor ért haza, a gyerekek 16 órakor ébredtek fel. Livike nagyon sírt, nem tudtunk rájönni mi baja, alig akart lenyugodni kézben is. :(
Utána jól eljátszogattunk, majd 16:30-kor adtam gyümölcspépet, újabb játék, telt az idő.
17:45-kor ettek bundáskenyeret kint az etetőszékeikben. Ittak teát, majd 19 órakor még megettek egy vékony szelet tortát is. Amíg még van és jó is, kapnak... :))
Játék, viszonylag nyugisan telt az este hátralévő része.
A fürdést 20:05-kor kezdtük az Apával szokásos módon. Minden rendben volt. Livike persze már ott toporgott az ágyunk mellett, hogy feküdhessen... :)
Mindketten oda feküdtek, még nem alszanak...
Előbb-utóbb fognak, az biztos. Csak ugye nem mindegy, hogy mikor.
Mama írt SMS-t 17:40 körül, hogy úton vannak Magyarország felé, várhatóan 1 óra körül érnek haza.... úgyis csak reggel találkozunk... Remélem nem lesz semmi baj, mert itt most kb egy órája esik a hó. Tudom, autópálya, takarítják, stb.. de busz. Én ettől nagyon félek, de bízom benne, hogy nem lesz baj....
Holnap jövök valamikor.
Utána jól eljátszogattunk, majd 16:30-kor adtam gyümölcspépet, újabb játék, telt az idő.
17:45-kor ettek bundáskenyeret kint az etetőszékeikben. Ittak teát, majd 19 órakor még megettek egy vékony szelet tortát is. Amíg még van és jó is, kapnak... :))
Játék, viszonylag nyugisan telt az este hátralévő része.
A fürdést 20:05-kor kezdtük az Apával szokásos módon. Minden rendben volt. Livike persze már ott toporgott az ágyunk mellett, hogy feküdhessen... :)
Mindketten oda feküdtek, még nem alszanak...
Előbb-utóbb fognak, az biztos. Csak ugye nem mindegy, hogy mikor.
Mama írt SMS-t 17:40 körül, hogy úton vannak Magyarország felé, várhatóan 1 óra körül érnek haza.... úgyis csak reggel találkozunk... Remélem nem lesz semmi baj, mert itt most kb egy órája esik a hó. Tudom, autópálya, takarítják, stb.. de busz. Én ettől nagyon félek, de bízom benne, hogy nem lesz baj....
Holnap jövök valamikor.
Jó éjszaka, nagy levegőzés, ebéd, és egyelőre nem alvás...
Tömören ennyi a mai nap eddig, bővebben pedig már írom is. :)
Az este Apa 22 óra körül ért haza, a gyerekek még nem aludtak, kellett még egy kis repeta, de azt már meg sem ették, hamar elaludtak, mehettek is az ágyaikba.
Levike valamikor éjjel - nem néztem az órát - bekéredzkedett közénk, de ott aludt tovább 7:30-ig. Livike is akkor ébredt. Apa 5-kor kelt, arra csak én ébredtem fel.
Mama 7 órakor írt egy SMS-t, hogy hamarosan átlépik a határt, szerencsére arra is csak én ébredtem fel. :) 11:30-kor fel is hívott, hogy már ott vannak egy ideje a kiállításon, minden OK. 17 órakor indulnak vissza, majd kialakul, hogy még éjjel hazajönnek vagy csak reggel.
A gyerekek ahogy felébredtek, 10 perc múlva keltem is és készítettem a kaját, öltöztem, stb.
8 órakor már rendben is voltak.
Kiporszívóztam, pakolásztam, telt az idő.
9 órakor megettek egy sonkás szendvicset, most fél óra elég volt rá. :) Ittak teát is, meg még a reggeli tej maradékát is megitták. Ettek kekszet is utána.
Ma megint almafőzeléket csináltam ebédre, majd 11 órakor összekészültünk és babakocsival kimentünk levegőzni.
Először a gyógyszertárba mentünk kiváltani a Vigantolt, amit tegnap a védőnő kiíratott és a receptjét átvitték. Kb 10 percig vártunk az ablaknál kint, Livike mindenkinek köszönt, integetett, egy nővel jól el is beszélgettünk, amíg a biciklijét lezárta, majd amikor kijött a gyógyszertárból és készült indulni tovább. :)
Nagynehezen odaért az ablakhoz a gyógyszerész csaj, kérdezte, hogy csöngettem-e. Mondom nem, nem tudtam, hogy kell. :) Eddig egyszer mentünk így a külső részhez babakocsival, akkor rögtön jöttek... Gondoltam sokan vannak, bár a nőtől megkérdeztem, azt mondta nincsenek.. Na nem baj, gondoltam, ha nagyon türelmetlenkednek a gyerekek, ami igencsak közel volt már, legfeljebb hazajövünk és délután majd visszamegyek egyedül.
Megvolt a D-vitamin, valamint vettem még Cebion 2x Multivitamint, kérdeztem, hogy mit ajánlanak, a Vitacolan-t vagy ezt.. vagy valamit. Mondtam, hogy hozza valamelyiket, ezt hozta. :))) A sima Cebion cseppet ugye eltörtem, de nem is itták meg már az utóbbi időben a Béres cseppel, inkább kiöntötték a teával együtt. :( Hátha ez jó lesz, bár ahogy számoltam kb 1 hónapig elég, szirup állagú, 2,5 ml kell egy gyereknek naponta. Van hozzá adagolópohárka, de ahogy nézem, a 2,5 ml igencsak az alján van, szerintem jobb lesz majd a Nurofen adagolójával adnom, abból mind kijön, a pohárkában meg benne maradna szerintem majdnem mind, nem tudják úgy kiinni.
Még nem adtam, de szerintem hamarosan fogok, úgysem alszanak. Amúgy elolvastam a papírját, nincs rajta, hogy étkezés előtt, vagy után kell-e adni, baj-e ha tejet isznak előtte vagy utána...
Ezután gondoltam mi lenne, ha bemerészkednénk a Sparba... Volt egy sejtésem, hogy a pénztárnál necces lesz kiférni, mert be még csak-csak befér a kocsi a bevásárló kocsik helyén.. Befért, éppen. :) Gyorsan vettem tejet meg sajtot, valamint pár üveg bébiételt is, majd beálltunk a sorba... Már a pénztár elejénél ki volt centizve a hely, de befért a kocsi a két futószalag közé... A végén viszont ott van a biztonsági kapu, ami miatt keskeny a hely.. na itt elakadtunk. Szerencsére ott volt a biztonsági őr, aki már bejövetelkor készségesen nyitotta az ajtót, meg utánam a sorban egy férfi állt, Ők ketten emelték a levegőbe a kocsit gyerekestől és úgy tették ki a pénztáron túlra. :) Rendesek voltak, de az biztos, hogy amíg babakocsizni kell, többet így nem megyünk... 5 cm-rel lenne csak szélesebb a hely a két pénztár között, már nem lenne gond! Persze a pénztáros nő dicsérte Őket, hogy milyen szépek, na meg jó kedvük is volt a gyerekeknek, mert tetszett a "repülés". :D
Indultunk is haza, mire bejöttünk, levetkőztünk, elpakoltam már dél is volt. Tehát durván egy órát voltunk távol. :))
12:15-kor elkezdtem adni az ebédet bent a szobában, jól ették, majd a végén Livike már vonult is be az ágyába és tüntetőleg belekezdett az "Anya anya teeee teeee nyami nyami" szövegébe. :)))
Miután Levike is megette a kaját, már vittem is a tejes tápszert, hogy alhassanak.
Na igen.. megették, de nem aludtak el.
Csináltam még egy adagot, az nem tudom hogy áll, de szerintem megették, és nem alszanak. Játszanak, dumálnak...
Lehet, hogy megint 14 óra után fognak elaludni, mint valamelyik nap.
Nem ártana valamit aludniuk, mert anélkül igencsak hosszú és nyűgös délutánnak nézünk elébe...
Ennyi van egyelőre, este jövök. :)
Az este Apa 22 óra körül ért haza, a gyerekek még nem aludtak, kellett még egy kis repeta, de azt már meg sem ették, hamar elaludtak, mehettek is az ágyaikba.
Levike valamikor éjjel - nem néztem az órát - bekéredzkedett közénk, de ott aludt tovább 7:30-ig. Livike is akkor ébredt. Apa 5-kor kelt, arra csak én ébredtem fel.
Mama 7 órakor írt egy SMS-t, hogy hamarosan átlépik a határt, szerencsére arra is csak én ébredtem fel. :) 11:30-kor fel is hívott, hogy már ott vannak egy ideje a kiállításon, minden OK. 17 órakor indulnak vissza, majd kialakul, hogy még éjjel hazajönnek vagy csak reggel.
A gyerekek ahogy felébredtek, 10 perc múlva keltem is és készítettem a kaját, öltöztem, stb.
8 órakor már rendben is voltak.
Kiporszívóztam, pakolásztam, telt az idő.
9 órakor megettek egy sonkás szendvicset, most fél óra elég volt rá. :) Ittak teát is, meg még a reggeli tej maradékát is megitták. Ettek kekszet is utána.
Ma megint almafőzeléket csináltam ebédre, majd 11 órakor összekészültünk és babakocsival kimentünk levegőzni.
Először a gyógyszertárba mentünk kiváltani a Vigantolt, amit tegnap a védőnő kiíratott és a receptjét átvitték. Kb 10 percig vártunk az ablaknál kint, Livike mindenkinek köszönt, integetett, egy nővel jól el is beszélgettünk, amíg a biciklijét lezárta, majd amikor kijött a gyógyszertárból és készült indulni tovább. :)
Nagynehezen odaért az ablakhoz a gyógyszerész csaj, kérdezte, hogy csöngettem-e. Mondom nem, nem tudtam, hogy kell. :) Eddig egyszer mentünk így a külső részhez babakocsival, akkor rögtön jöttek... Gondoltam sokan vannak, bár a nőtől megkérdeztem, azt mondta nincsenek.. Na nem baj, gondoltam, ha nagyon türelmetlenkednek a gyerekek, ami igencsak közel volt már, legfeljebb hazajövünk és délután majd visszamegyek egyedül.
Megvolt a D-vitamin, valamint vettem még Cebion 2x Multivitamint, kérdeztem, hogy mit ajánlanak, a Vitacolan-t vagy ezt.. vagy valamit. Mondtam, hogy hozza valamelyiket, ezt hozta. :))) A sima Cebion cseppet ugye eltörtem, de nem is itták meg már az utóbbi időben a Béres cseppel, inkább kiöntötték a teával együtt. :( Hátha ez jó lesz, bár ahogy számoltam kb 1 hónapig elég, szirup állagú, 2,5 ml kell egy gyereknek naponta. Van hozzá adagolópohárka, de ahogy nézem, a 2,5 ml igencsak az alján van, szerintem jobb lesz majd a Nurofen adagolójával adnom, abból mind kijön, a pohárkában meg benne maradna szerintem majdnem mind, nem tudják úgy kiinni.
Még nem adtam, de szerintem hamarosan fogok, úgysem alszanak. Amúgy elolvastam a papírját, nincs rajta, hogy étkezés előtt, vagy után kell-e adni, baj-e ha tejet isznak előtte vagy utána...
Ezután gondoltam mi lenne, ha bemerészkednénk a Sparba... Volt egy sejtésem, hogy a pénztárnál necces lesz kiférni, mert be még csak-csak befér a kocsi a bevásárló kocsik helyén.. Befért, éppen. :) Gyorsan vettem tejet meg sajtot, valamint pár üveg bébiételt is, majd beálltunk a sorba... Már a pénztár elejénél ki volt centizve a hely, de befért a kocsi a két futószalag közé... A végén viszont ott van a biztonsági kapu, ami miatt keskeny a hely.. na itt elakadtunk. Szerencsére ott volt a biztonsági őr, aki már bejövetelkor készségesen nyitotta az ajtót, meg utánam a sorban egy férfi állt, Ők ketten emelték a levegőbe a kocsit gyerekestől és úgy tették ki a pénztáron túlra. :) Rendesek voltak, de az biztos, hogy amíg babakocsizni kell, többet így nem megyünk... 5 cm-rel lenne csak szélesebb a hely a két pénztár között, már nem lenne gond! Persze a pénztáros nő dicsérte Őket, hogy milyen szépek, na meg jó kedvük is volt a gyerekeknek, mert tetszett a "repülés". :D
Indultunk is haza, mire bejöttünk, levetkőztünk, elpakoltam már dél is volt. Tehát durván egy órát voltunk távol. :))
12:15-kor elkezdtem adni az ebédet bent a szobában, jól ették, majd a végén Livike már vonult is be az ágyába és tüntetőleg belekezdett az "Anya anya teeee teeee nyami nyami" szövegébe. :)))
Miután Levike is megette a kaját, már vittem is a tejes tápszert, hogy alhassanak.
Na igen.. megették, de nem aludtak el.
Csináltam még egy adagot, az nem tudom hogy áll, de szerintem megették, és nem alszanak. Játszanak, dumálnak...
Lehet, hogy megint 14 óra után fognak elaludni, mint valamelyik nap.
Nem ártana valamit aludniuk, mert anélkül igencsak hosszú és nyűgös délutánnak nézünk elébe...
Ennyi van egyelőre, este jövök. :)
2011. március 1., kedd
Elég jól telt a nap.. :)
A fürdés, amitől tartottam nagyon jól ment, de hogy azért legyen bosszúságom, Levikének csak sikerült felidegesítenie amíg Livikét fürdettem és öltöztettem. :( Az a szokása ugyanis, hogy mióta szabad a ki-be járkálás az ágyakba, Livi ágyában állva folyton az ajtó résébe dugdossa az ujjait... Ma már kétszer rá is nyomta saját magának, mert nem elég, hogy rám a frász jön, hogy nehogy megmozdítsam az ajtót, ha ott van, mert azonnal letörnek az ujjai, Ő saját magának megoldja ezt, mert bedugja az egyik kezét, a másikkal meg mozgatja az ajtót... :( Volt ma délután emiatt kétszer is ordítás, jujjogás, és akárhogy magyaráztam, csak csinálta, fürdésnél is.. Ott könyörögtem, hogy menjen onnan, mert nem tudom bevinni Livikét, csak nem ment.. Hiába ordítottam rá, akkor meg kiröhögött... Persze bevittem Livikét, Ő szépen, türelmesen feküdt és várta, hogy töröljem, öltöztessem, ha még Ő is hozta volna a szokásos hisztis formáját, akkor nem tudom mi lett volna. :( Végül Levike megunta a dolgot, kimászott és elkezdett rohangálni a szobában, ekkor esett egy hatalmasat, mert elcsúszott a padlón... Na, mondom csak összetöri még magát ma este.. de szerencsére semmi baja nem lett, az ujjai is megvannak, a fürdést is szépen tűrte, minden rendben volt. 20 órakor kezdtük, 20:35-re lettem mindennel kész, most a mi ágyunkon vannak, eddig nyugi volt, de most Livikének valami nem tetszik. :( Gondolom jön a szokásos vetkőzés, hancúrozás rész, majd visszaöltöztetem, repeta és alvás. Majd meglátjuk.
Na.. hogy így leírtam a végét, jöjjön a nap többi része.
Ahogy hazaértünk még kicsit kint voltunk az udvaron, de Apának mennie kellett már dolgozni, úgyhogy bejöttünk, Nagy visítás volt, de hamar megnyugodtak, megették a reggeli maradékot, majd kiporszívóztam, játszottunk, telt az idő.
12:20-kor kezdtem adni az ebédet, ami ma üveges répafőzelék volt hússal, tettem bele még rizst. Álmosak voltak, úgyhogy Livike nem is evett, ott nyekergett, hogy "teee teee" ami tejet is jelent, meg teát, meg kekszet... Levike megette a kaja felét, majd 13 órakor csináltam tejes tápszert és letettem Őket aludni.
Nem aludtak el, játszottak, de a tejet megitták...
14 órakor Livike is megette a főzeléket, majd újabb tejes tápszer és mehettek aludni.
Ezúttal el is aludtak hamar. Levike a szoba közepén, de letettem az ágyába.
16:30-kor keltek fel! :D
17 órakor ettek gyümölcspépet, 18 órakor egy sonkás szendvicset is megettek, megint majdnem egy órán át.. ittak kubut, teát, majd 19 órakor még egy vékony szelet gesztenyés tortát is kaptak, a marcipánt nem adtam oda, elég a tészta meg a krém. :)
Fürdésig játék volt, bár előtte amikor Mama hívott, volt egy kis sírás is, mert Levikére rájött a dobálózás, mi mással, mint az építőkockákkal. :(
Mamáék 16 órakor indultak, Budaörsön szálltak meg, mert hajnal 5-kor onnan indulnak busszal Ausztriába. Egy napos szakmai nap, éjfél körül érnek vissza szintén oda.
Majd a fáradtságuktól függ, hogy még hazaautóznak-e éjjel, vagy csak csütörtökön reggel.
Hát ennyi lenne mára, bár még nem alszanak, nagyon extrém dolgok már nem történhetnek, Apa is jön majd 22 óra körül gondolom...
Holnap 6-ra megy, 15 óra után pedig jön. A nap neheze az enyém lesz, meglátjuk hogy alakul. Szerencsére a mai nap nem vette el nagyon a kedvem, most nem tartok a péntektől sem, amikor megint egyedül leszek a gyerekekkel, de volt már ez így máskor is, hogy egyik alkalommal minden simán ment, a következőn meg nem.
Na majd lesz valahogy. :)
Na.. hogy így leírtam a végét, jöjjön a nap többi része.
Ahogy hazaértünk még kicsit kint voltunk az udvaron, de Apának mennie kellett már dolgozni, úgyhogy bejöttünk, Nagy visítás volt, de hamar megnyugodtak, megették a reggeli maradékot, majd kiporszívóztam, játszottunk, telt az idő.
12:20-kor kezdtem adni az ebédet, ami ma üveges répafőzelék volt hússal, tettem bele még rizst. Álmosak voltak, úgyhogy Livike nem is evett, ott nyekergett, hogy "teee teee" ami tejet is jelent, meg teát, meg kekszet... Levike megette a kaja felét, majd 13 órakor csináltam tejes tápszert és letettem Őket aludni.
Nem aludtak el, játszottak, de a tejet megitták...
14 órakor Livike is megette a főzeléket, majd újabb tejes tápszer és mehettek aludni.
Ezúttal el is aludtak hamar. Levike a szoba közepén, de letettem az ágyába.
16:30-kor keltek fel! :D
17 órakor ettek gyümölcspépet, 18 órakor egy sonkás szendvicset is megettek, megint majdnem egy órán át.. ittak kubut, teát, majd 19 órakor még egy vékony szelet gesztenyés tortát is kaptak, a marcipánt nem adtam oda, elég a tészta meg a krém. :)
Fürdésig játék volt, bár előtte amikor Mama hívott, volt egy kis sírás is, mert Levikére rájött a dobálózás, mi mással, mint az építőkockákkal. :(
Mamáék 16 órakor indultak, Budaörsön szálltak meg, mert hajnal 5-kor onnan indulnak busszal Ausztriába. Egy napos szakmai nap, éjfél körül érnek vissza szintén oda.
Majd a fáradtságuktól függ, hogy még hazaautóznak-e éjjel, vagy csak csütörtökön reggel.
Hát ennyi lenne mára, bár még nem alszanak, nagyon extrém dolgok már nem történhetnek, Apa is jön majd 22 óra körül gondolom...
Holnap 6-ra megy, 15 óra után pedig jön. A nap neheze az enyém lesz, meglátjuk hogy alakul. Szerencsére a mai nap nem vette el nagyon a kedvem, most nem tartok a péntektől sem, amikor megint egyedül leszek a gyerekekkel, de volt már ez így máskor is, hogy egyik alkalommal minden simán ment, a következőn meg nem.
Na majd lesz valahogy. :)
2 éves státuszvizsgálat
Megvolt, túl vagyunk rajta. :) Mint sejtettem, nem volt nagy durranás, de majd leírom a kérdéseket, hátha valakinek később jól jön, mert én hiába kerestem, sehol nem találtam meg egy-az egyben a kérdőívet.
Éjjel minden rendben volt. Aludtunk, és aludtunk is volna még, mert miért ne. Ez így szokott lenni, amikor időben kellene kelni, akkor tuti aludnának a gyerekek is még. :( Livike 7:30-kor ébredt, de úgy, hogy én már járkáltam, pakolásztam, erre ébredt fel. Levike csak 8 órakor ébredt, Livikének mondtam vagy háromszor, hogy menjen, ébressze fel. Ment is, bekiabált, hogy "Babiiii", most így hívja épp, meg mikor hogy. :) Utána szokás szerint elvette a kutyáját... Na erre persze felébredt és nyekeregni kezdett.
Livike ekkor már készen volt, Levikét is felöltöztettem, ettek, megvártam, hogy Levike termeljen is, így pontban 9 órakor indultunk el.
Papa elvitt bennünket kocsival, de hazafelé már gyalog jöttünk. Na igen. Apa és én jöttünk, a gyerekeket meg főként kézben hoztuk, mert nem akartak sétálni, vagy ha akartak, akkor csakazértis visszafelé...
Jó, hogy nincs messze a rendelő, mert már majd' leszakadt a karom Levi cipelésétől. :(
Reggel a súlymérést megcsináltam itthon, így legalább nem kellett levetkőztetni sem Őket a rendelőben, meg ugye csak ez a pontos. Nekem. :)
Livike 10470 gramm,
Levike 10440 gramm volt ma reggel, mindketten nagydolog előtt.
Levike még mindig kevesebb, de azért gyarapodott 26-a óta is.
A védőnő szerint nem kevés a súlyuk, mert kis súllyal születtek, meg én sem vagyok valami nagy darab, Mama sem az, genetikailag valószínűleg minket örököltek, nem az Apjukat, bár ahogy mondja kb 15 éves koráig Ő is egyszál bél volt... :)
Szerencsére csak egy kisbabával voltak előttünk, utána mi következtünk.
Először én mentem Levikével, megmérte magasságát valamint a fej- és mellkaskörfogatát, utána ugyanez következett Livikével, majd jött a kérdőív.
A hivatalos megnevezése ennek az iratnak a következő:
Védőnői tájékoztató (igazolás)
2 éves korban végzett területi védőnői szűrővizsgálatról és eredményéről
A személyi adatok után a Testi fejlődés rovatban a következő adatok vannak:
Testtömeg: 10,47 kg (Livi), 10,44 kg (Levi)
Testmagasság: 86 cm (Livi), 87 cm (Levi)
Mellkaskörfogat: 50 cm (Livi), 49 cm (Levi)
Fejkörfogat: 47,5 cm (Livi), 46 cm (Levi)
Van még pár adat, de azokat nem töltötték ki.
Pszichés, motoros, mentális, szociális fejlődés és magatartásproblémák vizsgálata
Összerendezett mozgással jár: igen
Páros lábbal ugrál: igent írt be, de csak próbálkoznak még.
Jól fut: igen
Rajzol (firkarajz): igen
Önállóan eszik: igen (Levike inkább igényli a segítséget, Livike szinte csak egyedül eszik.)
Akaratát érvényesíti: hajjajj! szóval igen. :)
Öltözködésnél, fürdetésnél aktívan közreműködik: igen. (A védőnő viccesen megjegyezte, hogy hátrafelé, ugye? mármint hogy hátráltatnak.. de ez nem mindig igaz, ügyesen tudnak segíteni is öltözésnél.:) )
Összerakós játékokat összeilleszt vagy kockákból épít: igen
Szobatisztaság kialakulóban: nem. (bár szinte mindig szólnak, esemény UTÁN, de a védőnő szerint ez már jó, jön a nyár, lehet próbálkozni! Úgy lesz. :) )
Önmagát nevén szólítja: nem. (Livike ha meglátja magát vagy Levit képen, akkor "baba", Levit mostanában mindenféle néven szólítja, csak a sajátján nem. Levike még nem nagyon szólítja Livikét sehogy, de tudja, hogy Ő a Livi.
Nehezen lehet vele kapcsolatot teremteni: nem (kivéve amikor hisztiznek:D )
"Mi ez"-t kérdez?: Livikénél az igen, Levikénél a nem a lett beikszelve. Pedig Ő is kérdez, de csak annyit, hogy "mi", Livike pedig még mindig a "miaa vagy miee" formát használja.
A szülő elmondása alapján:
Viselkedése általában kiegyensúlyozott: igen (nem értettem, hogy mit akar kérdezni, de a védőnő, mondta, hogy szerinte igen.. :) Végülis igen, csak ne hisztiznének, meg ne lennének ennyire akaratosak. :( )
Napirendje kialakult: igen (ez már a 6 hós kérdőívben is benne volt, azt hiszik, hogy azóta már össze-vissza van minden?:D )
Nehezen fogadja el az új helyzetet: nem (ezt a kérdést nem is tette fel, csak beikszelte:D )
Látás, kancsalság vizsgálata
Rajzolásnál 10 cm-nél közelebb hajol a papírhoz: nem (nem, de nem sok híja... elég közelről nézik..:( )
Hunyorít: nem (mondtam, hogy Livike fényben igen. Erre apa is meg a védőnő is lehurrogtak, hogy most nem arról van szó, hanem az általános nézésről.. jólvanna:( )
Gyakori pislogás van-e: nem (csak amikor hülyéskednek, de már erről is leszoktak szerencsére..:) )
Hallás vizsgálata
Suttogó hangra figyel: igen
Nehezen érti a beszédet, különösen, ha a szobában háttérzaj van (tv, rádió, beszéd): nem
Ugyanolyan hangszínnel utánoz, énekelget: igen (ezt nem is kérdezte meg...)
Beszédfejlődés vizsgálata
Rövid mondatokat alkot (alany, állítmány, tárgy): nem (ha a Papa eeeeeee brümme a legjobb mondat, akkor akár igen, de amúgy nem... )
Ismert tárgyakat megnevez: igen (bár én a felismerre gondoltam a kérdésnél, de ha nem is mondáják mindenre, hogy mi, meg nem úgy, ahogy valójában van, tudják, hogy mi az.... de ezt a védőnőnek is mondtam)
Mozgásszervek vizsgálata (lábstatikai problémák, gerinc rendellenességek)
(Erről nem is kérdezett semmit, nem is nagyon nézte, csak ikszelte... Gondolom ezeket kellett volna az orvosnak megnéznie, de ott sem volt..)
Végtagok alaki eltérése: nincs
Láb deformitás: nincs
Végtagok funkcionális eltérés: nincs
Mellkas elváltozás: nincs
Ennyi...
9:40-re értünk haza, a többit majd írom külön, mert már elég hosszú lett így is.
Összességében azt mondta a védőnő, hogy minden rendben.
A súlyra direkt rákérdeztem, azt mondta nem kevés... mit várok, stb..
A Vigantolt adni kell májusig, mert rákérdeztem már arra is, mivel elfogyott, azt mondta írat ki az orvossal, átviszik a gyógyszertárba, oda meg majdcsak eljutok, akár a gyerekekkel babakocsival is el tudunk menni holnap délelőtt. :)
Azt meg sem kérdezte, hány foguk van....
Na mindegy, ez ennyi volt.
Éjjel minden rendben volt. Aludtunk, és aludtunk is volna még, mert miért ne. Ez így szokott lenni, amikor időben kellene kelni, akkor tuti aludnának a gyerekek is még. :( Livike 7:30-kor ébredt, de úgy, hogy én már járkáltam, pakolásztam, erre ébredt fel. Levike csak 8 órakor ébredt, Livikének mondtam vagy háromszor, hogy menjen, ébressze fel. Ment is, bekiabált, hogy "Babiiii", most így hívja épp, meg mikor hogy. :) Utána szokás szerint elvette a kutyáját... Na erre persze felébredt és nyekeregni kezdett.
Livike ekkor már készen volt, Levikét is felöltöztettem, ettek, megvártam, hogy Levike termeljen is, így pontban 9 órakor indultunk el.
Papa elvitt bennünket kocsival, de hazafelé már gyalog jöttünk. Na igen. Apa és én jöttünk, a gyerekeket meg főként kézben hoztuk, mert nem akartak sétálni, vagy ha akartak, akkor csakazértis visszafelé...
Jó, hogy nincs messze a rendelő, mert már majd' leszakadt a karom Levi cipelésétől. :(
Reggel a súlymérést megcsináltam itthon, így legalább nem kellett levetkőztetni sem Őket a rendelőben, meg ugye csak ez a pontos. Nekem. :)
Livike 10470 gramm,
Levike 10440 gramm volt ma reggel, mindketten nagydolog előtt.
Levike még mindig kevesebb, de azért gyarapodott 26-a óta is.
A védőnő szerint nem kevés a súlyuk, mert kis súllyal születtek, meg én sem vagyok valami nagy darab, Mama sem az, genetikailag valószínűleg minket örököltek, nem az Apjukat, bár ahogy mondja kb 15 éves koráig Ő is egyszál bél volt... :)
Szerencsére csak egy kisbabával voltak előttünk, utána mi következtünk.
Először én mentem Levikével, megmérte magasságát valamint a fej- és mellkaskörfogatát, utána ugyanez következett Livikével, majd jött a kérdőív.
A hivatalos megnevezése ennek az iratnak a következő:
Védőnői tájékoztató (igazolás)
2 éves korban végzett területi védőnői szűrővizsgálatról és eredményéről
A személyi adatok után a Testi fejlődés rovatban a következő adatok vannak:
Testtömeg: 10,47 kg (Livi), 10,44 kg (Levi)
Testmagasság: 86 cm (Livi), 87 cm (Levi)
Mellkaskörfogat: 50 cm (Livi), 49 cm (Levi)
Fejkörfogat: 47,5 cm (Livi), 46 cm (Levi)
Van még pár adat, de azokat nem töltötték ki.
Pszichés, motoros, mentális, szociális fejlődés és magatartásproblémák vizsgálata
Összerendezett mozgással jár: igen
Páros lábbal ugrál: igent írt be, de csak próbálkoznak még.
Jól fut: igen
Rajzol (firkarajz): igen
Önállóan eszik: igen (Levike inkább igényli a segítséget, Livike szinte csak egyedül eszik.)
Akaratát érvényesíti: hajjajj! szóval igen. :)
Öltözködésnél, fürdetésnél aktívan közreműködik: igen. (A védőnő viccesen megjegyezte, hogy hátrafelé, ugye? mármint hogy hátráltatnak.. de ez nem mindig igaz, ügyesen tudnak segíteni is öltözésnél.:) )
Összerakós játékokat összeilleszt vagy kockákból épít: igen
Szobatisztaság kialakulóban: nem. (bár szinte mindig szólnak, esemény UTÁN, de a védőnő szerint ez már jó, jön a nyár, lehet próbálkozni! Úgy lesz. :) )
Önmagát nevén szólítja: nem. (Livike ha meglátja magát vagy Levit képen, akkor "baba", Levit mostanában mindenféle néven szólítja, csak a sajátján nem. Levike még nem nagyon szólítja Livikét sehogy, de tudja, hogy Ő a Livi.
Nehezen lehet vele kapcsolatot teremteni: nem (kivéve amikor hisztiznek:D )
"Mi ez"-t kérdez?: Livikénél az igen, Levikénél a nem a lett beikszelve. Pedig Ő is kérdez, de csak annyit, hogy "mi", Livike pedig még mindig a "miaa vagy miee" formát használja.
A szülő elmondása alapján:
Viselkedése általában kiegyensúlyozott: igen (nem értettem, hogy mit akar kérdezni, de a védőnő, mondta, hogy szerinte igen.. :) Végülis igen, csak ne hisztiznének, meg ne lennének ennyire akaratosak. :( )
Napirendje kialakult: igen (ez már a 6 hós kérdőívben is benne volt, azt hiszik, hogy azóta már össze-vissza van minden?:D )
Nehezen fogadja el az új helyzetet: nem (ezt a kérdést nem is tette fel, csak beikszelte:D )
Látás, kancsalság vizsgálata
Rajzolásnál 10 cm-nél közelebb hajol a papírhoz: nem (nem, de nem sok híja... elég közelről nézik..:( )
Hunyorít: nem (mondtam, hogy Livike fényben igen. Erre apa is meg a védőnő is lehurrogtak, hogy most nem arról van szó, hanem az általános nézésről.. jólvanna:( )
Gyakori pislogás van-e: nem (csak amikor hülyéskednek, de már erről is leszoktak szerencsére..:) )
Hallás vizsgálata
Suttogó hangra figyel: igen
Nehezen érti a beszédet, különösen, ha a szobában háttérzaj van (tv, rádió, beszéd): nem
Ugyanolyan hangszínnel utánoz, énekelget: igen (ezt nem is kérdezte meg...)
Beszédfejlődés vizsgálata
Rövid mondatokat alkot (alany, állítmány, tárgy): nem (ha a Papa eeeeeee brümme a legjobb mondat, akkor akár igen, de amúgy nem... )
Ismert tárgyakat megnevez: igen (bár én a felismerre gondoltam a kérdésnél, de ha nem is mondáják mindenre, hogy mi, meg nem úgy, ahogy valójában van, tudják, hogy mi az.... de ezt a védőnőnek is mondtam)
Mozgásszervek vizsgálata (lábstatikai problémák, gerinc rendellenességek)
(Erről nem is kérdezett semmit, nem is nagyon nézte, csak ikszelte... Gondolom ezeket kellett volna az orvosnak megnéznie, de ott sem volt..)
Végtagok alaki eltérése: nincs
Láb deformitás: nincs
Végtagok funkcionális eltérés: nincs
Mellkas elváltozás: nincs
Ennyi...
9:40-re értünk haza, a többit majd írom külön, mert már elég hosszú lett így is.
Összességében azt mondta a védőnő, hogy minden rendben.
A súlyra direkt rákérdeztem, azt mondta nem kevés... mit várok, stb..
A Vigantolt adni kell májusig, mert rákérdeztem már arra is, mivel elfogyott, azt mondta írat ki az orvossal, átviszik a gyógyszertárba, oda meg majdcsak eljutok, akár a gyerekekkel babakocsival is el tudunk menni holnap délelőtt. :)
Azt meg sem kérdezte, hány foguk van....
Na mindegy, ez ennyi volt.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
