2010. november 3., szerda

Szerda délután és este...

Livike kivételesen nem visítva és sírva ébredt, hanem szépen és vidáman. Majd mikor bementem hozzá, hogy kiveszem, nagy tudálékos arckifejezéssel közölte, hogy "kaka", amit máskor is mond, ha van az a bizonyos a pelusban, ha nincs. :) Most nem vágott át. :)
Hamarosan hazaért Papa, aki bevállalta, hogy amíg elmegyek a boltba vigyáz a gyerekekre. Ezt úgy oldotta meg, hogy nem Ő jött át, hanem a gyerekeket vittük át hozzájuk, és ott voltak addig a majdnem egy órahosszáig, amíg én a Sparban voltam. (A szokásos sorban állással ment el az idő ennyire.... ja és a gyógyszertárban is volt plusz 10 perc potyára, mert Vigantolt még mindig nem lehet kapni náluk! Annyi időm nincs, hogy bejárjam a többi gyógyszertárat is. Egy-két napra való még van a régiből, majd lesz valami....)

Levikét kicsit megsajnáltam, mert amikor jött Papa, azt mondta ébresszük fel... Tudom, igaza volt ebben, és ideje is volt már felkelnie, lassan 2 órája aludt már, de szokott ő hármat is! :)
Nagyon jót alhatott, mert elég sokára ébredt fel: Livike ott visított mellette az ágyban, mert persze Ő már nem akart visszajönni az ajtóból... mégis percekig csak kábán nézett, a szokásos rajtam pihenést azért megtartottuk, ha csak 1 percig is, de akkor is! Ott szuszogott rajtam fekve, és úúúúgy aludt volna még.. :(
Gyorsan magához tért, örült annak, hogy "megyünk", legalábbis a szandál felvételénél ezt láttuk rajta. :) (ha csak így Mamáékhoz átmegyünk akkor a nyári szandáljukat szoktuk rájuk adni, hogy mégse mezítláb legyenek, a cipő meg sok bentre...)

Ahogy átvittük a gyerekeket, egyből fel is találták magukat, leszedték a hűtőmágneseket meg ilyesmi...
Kijöttem, hogy készítek elő szőlőt, majd megeszik addig, amíg nem leszek itthon. Úgy is volt. Sajnos a szőlőmagozás és pucolás még mindig nem a leggyorsabb művelet...
Gyorsan összeszedtem magam és 15:30 körül elindultam...
16:20-ra értem haza, kisebbfajta csatatér fogadott, amikor bementem, hogy mi újság. :) Papa szerint jók voltak... Én igyekeztem rendet tenni, ne Mama lepődjön már meg hirtelen, ha haza ér. :) Biztos maradt még így is szét pár dolog, azt konkrétan tudom, hogy a hűtőmágnesek nagyon összevissza lettek hagyva, na mindegy már.
A rajzolás még mindig nem az erősségük, pedig gyakran próbáltatjuk... Majd úgy lesz ez is biztos, mint a formabedobózás: Egyik nap még nem érdekli Őket, utána meg hirtelen mégis. :))

Kijöttünk a gyerekekkel, jól elvoltak, kicsit az esett csak rosszul, hogy Papa kiment ahogy behozta Livikét is... utána már itt játszottunk.
Apa 17 óra körül ért haza, így már négyesben voltunk az este hátralévő részében.

Az uzsonnát majdnem 18 órakor kezdtem adni, bár akkor se nagyon kellett volna azt hiszem, mert nem ettek valami sokat. :( A szobában a joghurt azért jól ment, megitták még a maradék őszibarackos ivólevet is később. (Ez gondolom a meggyes joghurttal jó lesz.:D)
Játszottunk, közben Apa látta, hogy van bent vagy 3 szúnyog.
Odaadtam a légycsapót, de Levike elkunyizta, majd Apa instrukciói alapján (hogy merre is van a szúnyog, hol kell nézni...) egy csapásra le is ütött egyet Levike! Nagyon ügyes volt. :)) Előtte én is próbáltam egyet leütni, de elvétettem.. utána viszont én is eltaláltam egyet itt az ajtófélfán... Nna... egyre érdekesebb dolgokról írok már ugye?... :D
Szóval.. fürdés előtti játék, telt az idő..
Hirtelen úgy elszaladt, hogy 20:15 volt amikor ránéztem az órára, gyorsan készítettem a kaját, vizet, a hálóruhákat, stb.... Készen akartam lenni a fürdetéssel a filmig. :)))
Sikerült! :)
Livikét Apa fürdette, nem is láttam mivel tudta kicsalni a kádból, de nem volt visítás, az biztos. :)
Levikét én vittem, minden rendben volt Vele is a fürdésnél és az öltözésnél is:)
Livike szinte rögtön el is aludt az ágyában. Levike evett egy ideig, majd kb a film közepénél kezdett nyekeregni, felállni, visítani.....
Hát... ha azt szerettem volna, hogy legalább az egyik gyerkőc aludjon, akkor inkább kivettem. :( Letettem a nagy ágyra Apa mellé, már jóideje mindketten alszanak.:D
Más kérdés, hogy le fogom-e tudni tenni a helyére.
Meglátjuk majd. :)
Megyek én is hamarosan aludni...
Holnap jövök valamikor.

Eddig elég jól telt a nap. :)

Kezdjük azzal, hogy Levike tegnap este egyáltalán nem kéredzkedett ki az ágyából, aludt reggel 6-ig Livikével együtt. :) (Az a 6 óra lehet, hogy csak 5 volt... még mindig nem tudom kinézni a telefonomon a számokat. Vagyis az 5-6 és a 3-8 a nagyon összetéveszthető számomra ebben a formában, ahogy a telefon kijelzi.:( )
Nincs is sok jelentősége, hogy mikor volt ez, kivettem, aludtunk tovább.
7:30-ig tartott ez az állapot, ekkor már Livike is fent volt, Levike is élénken üldögélt és mászkált rajtunk, úgyhogy eddig tartott a ma reggeli alvásunk...

Gyors rendbe rakás, rend rakás, telt az idő ahogy szokott. Bár ma nem voltam olyan csúszásban szerintem. :) Apa 9 óra körül kiment horgászni...
A gyerekekkel játszottunk, Ők maguk is jól elvoltak amíg tettem-vettem, majd 11 órakor elindultunk babakocsival a játszótérre, megint csak mi hárman.
A játszóteret egy kerítés választja el a bölcsődétől. Épp kint voltak a gyerekek, ment az ismerkedés a kerítésen keresztül. :) Volt két kis 3 éves fiú, Ők nagyon közlékenyek és barátkozók voltak, és nem értették, miért nem válaszolnak Leviék, ha egyszer Ők kérdeznek... :))) Integetés, sziázás persze volt a mieink részéről is. :))
Hamarosan pár percre jött egy másik anyuka két gyerekkel a játszótérre, de nem maradtak túl sokáig, újra egyedül voltunk. Livike is szívesen csúszdázott most, de azért fél kiló homokot ma is hazahoztunk. :D
Mama is utánunk jött kb fél óra múlva, így összesen egy órát voltunk kint.
Haza jöttünk, dél volt éppen...
Szokásos kézmosás, öltözés, kaja előkészítés, stb...
12:20 körül elkezdtem adni az ebédet, ami ma igazi felnőtt kaja volt!
Először kaptak húslevest csigatésztával és zöldségekkel, nem turmixolva csak apróra vágva, ezt nagyon ették, ami nagy szó, mert tőlem fogadták el és nem maguk akarták enni, hanem én adtam a szájukba. :)
Ez után a tegnap esti sikerből kiindulva kaptak megint töltöttkáposzta belsőrészt (vagyis a rizses darálthúst), Livike a végén már levessel kombinálva ette (ez már a második adag leves volt akkor), már Mamától, mert közben szóltam, hogy ha tud jöjjön segíteni, mert a töltelék falatkákat nem nagyon akarták enni a gyerekek. Először legalábbis. :)
Közben én bementem teregetni, majd mikor kijöttem még mindig ettek, volt még krémtúró is, előtte pedig gyümölcslét ittak pohárból, Mamától. :)
Azt hiszem ma igazán kitettek magukért az ebédet tekintve, sokat és ügyesen ettek! :)

13:05-kor tettem le Őket aludni egy kis tápszerrel, el is aludtak mindketten szinte rögtön.
Livike már fent van, de még csendesen nézelődik, pár perce ébredt. Ha meglát, tuti visítás lesz....

Itt tartunk most.
Este jövök.

2010. november 2., kedd

Keddi összefoglaló

Az este Levike 23 óra körül aludt el a mi ágyunkon, 23:20 körül tettem le az ágyába, és ott is aludt reggelig! A reggel az most 6:55-kor kezdődött nálunk, sajnos Livike is felébredt Levi sírására, már nem tudtunk vissza aludni.
7:20-ig még pihengettünk, ment a hancúrozás, játszás még úgy hálóruhában.
Hamarosan készen is lettek, ehették a reggeli kajájukat az ágyaikban.

Apa elment vásárolni, én közben kitakarítottam, játszottunk a gyerekekkel, csináltam Nekik ebédet is, telt az idő...
Mire Apa haza ért már mehettünk is ki levegőzni, Őt vártuk, hogy ne egyedül kelljen megint mennem a gyerekekkel. Először a kisboltba mentünk el babakocsival, majd visszafelé én bejöttem a cuccokkal, Ők mentek tovább a játszótérre. Én is siettem utánuk. :) 12 órakor indultunk itthonról, 13 órára értünk haza. Ebből kicsit több, mint fél óra volt a játszótér... Levike már nagyon nyűglődött, nem volt értelme tovább húzni a dolgot. Egyébként nagyon élvezte a csúszdázást ma is, folyton nyújtotta a karjait, hogy vegyem fel és tegyem fel a csúszdára. :) Elengedtem, Apa alul elkapta. Livike egyszer csúszott csak, óvatosan engedtem, mégse nagyon szereti még mindig. Ő elvan a homokkal, lassan hazahordjuk az összeset nadrágszárban, cipőkben. :D

Miután hazajöttünk, megvolt a szokásos kézmosás, átöltözés, kicsi játék, majd 13:40-kor kezdtük az ebédet. Mama még épp itthon volt, - ment edzésre - így tudott segíteni az etetésben. (Apa főzött a kinti konyhában...)
Miután ettek, tettem is le mindkettőt aludni, ekkor 14:15 volt kb.
Livike 15:15-kor ébredt, ma is nagyon sírt, nyugtalan volt, nem tudom mi van Vele ilyenkor. :( Levikét 15:30-ig hagyta kb aludni a KicsiLány, de pontosan nem is tudom, mert nem néztem az órát. Levikét ahogy kivettem, szokás szerint még magamra tettem és úgy feküdtünk az ágyon... vissza is aludt még úgy nagyjából 20 percre, bár Livike elég gyakran jött zaklatni, rámászott, volt olyan, hogy szegény Levike "szendvicsben" volt, mert ugyebár rajtam feküdt, Livike pedig ráfeküdt keresztben. :))))

Miután Levike is úgy gondolta, hogy most már felébredt és elindult játszani, gyorsan kijöttem és csináltam gyümölcspépet, amit már Mama adott oda 16 óra után, mert kb addigra jutottunk el eddig a pontig. Nem aludt addig Levike, de nem tudtam kijönni, mert ős is sírdogált, hisztizett, ha felálltam, hogy kijövök...

Tényleg, ma olyan volt, ami eddig még nem: ahogy jöttünk a kisboltból, és én jöttem haza, Apa pedig fordult el a kisutcába a babakocsival, Livike sírni kezdett utánam!
Ma este pedig annyira bújós volt, bár Levike is, hogy teljesen meglepődtem Rajtuk... most kezdenek ragaszkodni hozzám? Apa mondta is, hogy Neki pápáznak, ha megy el, utánam meg sírnak... Ezt arra mondta, hogy én mindig mondom, hogy biztos nem is szeretnek engem, mert sokat kiabálok Velük, meg ideges vagyok, mérgelődök, ha "rosszak". :(

A gyümölcsevés után még játszottunk úgy, hogy Mama is itt volt, közben megérkezett Papa is, így Mama ki szeretett volna menni, hogy majd esznek, meg ilyesmi... Persze volt sírás-rívás, ilyenkor azért még kevés vagyok, nem tudom elterelni a figyelmüket arról, ami történik: Mama kimegy.
Végül úgy sikerült megoldani, hogy eléggé ment már a nyammnyammolás 17:15-kor, bár lehet, hogy csak az etetőszékeket látták és azért, mindenesetre elkezdtük az uzsonnáztatást itt a konyhában. Kaptak sajtos kifli falatkákat, egy kis húslevesben főtt karfiolt is - pár falatkát csak így éjszakára -, csigatésztát, valamint töltött káposztából húst... :) Szerencsére nem lett se sós, se erős, se zsíros, így ehetik a gyerekek is. :)
Mindketten elég ügyesen ették kis villával, bár segíteni kellett azért néha rátenni. :) A végén Livike már inkább engem etetett, akkorra már megunta az egészet..
Kaptak még kölesgolyót is, Apa által sütött piskóta tésztát is üresen, majd a szobában joghurtot kicsit később. Tea is volt, Mamánál még nem itták le a ruhájukat, este viszont amikor már Apa és én voltunk bent, szinte az utolsó kortyoknál, de sikeresen leteázták mindketten a blúzukat, bodyjukat, nadrágjukat. :( Lehetett átöltöztetni Őket.. vagyis már csak annyira, hogy ne fázzanak, mert úgyis fürdés jött nemsokára.
Ez a nemsoká mondjuk 20:30 lett, mert közben még a filmet is megnéztük - ma is előbb volt a meccs miatt - , jól eljátszogattunk, viszonylag nyugisan telt el az a szűk fél óra amíg tartott a film.
Levike új játékot talált ki magának, amit a csúszdamániájának lehet tulajdonítani - szerintem legalábbis - , azt csinálja, hogy én leülök felhúzott térdekkel, Ő jön és felhasal a térdemre, majd fejjel a hasam felé lecsúszik.. :D Persze sokszor leborul oldalra közben, de megfogom. Úgy élvezi, hogy csak na! :))

A fürdés rendben zajlott, Livikének ma a sok felkínált tárgy közül az alsó fiókból elővett cumisüveg melegen tartó kis termosztáska jött be, annyira, hogy még az ágyába is vitte magával. :) Van rajta tépőzár és cipzár is, na meg szép piros... :D

21 órakor tettem le Levikét is az ágyába, hogy egyen és aludjon. Ott is maradt, nem balhézott, lefeküdt, evett, és el is aludt hamarosan! :))
Azért, hogy ne legyen minden annyira jó, most Livike nem akart elaludni, felállt, sírdogált, jött volna ki, hiába a termosztáska, meg egyéb dolgok, csak nem akart megnyugodni. :( Végül lefeküdtem mellé a macira, simogattam a kezét, majd csak az volt, hogy fogta az ujjamat és szépen el is aludt. Ez 21:40-kor volt. Legalábbis akkor jöttem ki.

Az előbb Levike nyöszörgött, de szerencsére vissza aludt. Majd biztos akkor kel fel, ha bemegyek én is aludni. :) Ez pedig már nem is lesz annyira soká, ezt befejezem, letusolok és megyek is! :)

Ennyit tudtam mára hirtelen összeszedni...
Holnap jövök valamikor. :)

2010. november 1., hétfő

Nyűgös délután....

Mintha megéreztem volna... Livike kb két perc múlva fel is ébredt, ahogy itt befejeztem az írást. Nagyon sírt, hiába vigasztaltam, simogattam, csináltam bármit, nem nyugodott. Már teljesen belelovalta magát a sírásba, csak hüppögött erőtlenül, de nem hagyta abba. Persze ha a hátam mögé került, akkor egyből elfelejtette, hogy előtte még hogy zokogott, vigyorogva próbálta a hajam húzni! Majd mikor jobb kedve lett, egyből ment Levi ágyához, sikeresen fel is piszkálta, úgyhogy Levike sem aludt tovább, mint még kb plusz 10 perc. Ő is sírva ébredt, ez nagyrészt Livikének volt köszönhető, mert aludt volna még... és mivel sírt, így Livike is újra rákezdett, a következő nemtudommennyi idő azzal telt, hogy mindketten telitorokból ordítottak, másztak rám, bújtak belém, de nem hagyták abba, csak elég sokára. Mondjuk ilyenkor 5 perc is soknak tűnik....de ez több volt. :(
Ahogy picit lenyugodtak, megpucoltam egy almát, amit szépen meg is eszegettek, majd egy körtét is, abból már maradt pár falatka...
Játszottunk, viszonylag jó hangulatban voltak, de azért ez nem volt valami stabil, időről-időre mindig volt valamelyikőjüknek valami nyekeregni valója. :(

Telt az idő, 17:30 körül kaptak uzsonnát, ma tojásrántottát csináltam két tojásból és két karika kolbászból, bár ez utóbbit én ettem meg, csak az íze miatt tettem bele. :)
Egy falat maradt, a többit ügyesen megették, nem volt maszatolás, szétszórás, mert elfogadták tőlem is az etetőszékeikben ülve. Egy falat ide, egy falat oda! :)
Miután elfogyott, kaptak még egy túrórudit, majd pár szem kölesgolyót is, mert már azt sem lehet a szobában odaadni, mint eddig, ha csak nem akarom, hogy minden csupa morzsa legyen. Régen szépen feleszegették, most valamelyik nap pl teljesen tele volt az egész szőnyeg a széttaposott/szétszórt/félig megrágott/szájból kiszedett kölesgolyó maradványokkal. :(
Épp a golyók evésénél tartottunk, amikor jött Mama, hogy játsszunk még egy nagyot fürdés előtt, na meg persze azért, hogy segítsen a fürdetésnél.

Tegnap még a régi idő szerint fürdettünk (19 órakor, mert az már 20 óra lenne), de ma már simán 20 óra is elmúlt, amikor hozzáfogtunk. Reggel úgyis korábban keltek, az evések mondjuk ugyanúgy csúsztak... azt hittem majd hamar alvás lesz.
Livikét Mama fürdette, elég jól viselte a dolgokat a KicsiLány, majd következett Levike, akit én vittem, Vele sem volt gond...
Szépen elkezdtek enni mindketten az ágyaikban, majd hirtelen felálltak és sírni kezdtek... Livikének elfogyott a kajája és le is vetkőzött... Kapott kaját és újra rendbeszedtem, lefektettem, el is aludt hamarosan... legalábbis evett szépen, csendben. Levike viszont nem akart lefeküdni. :( Ma is itt van pedig Mama kardigánja, úgy látszik most nincs "hatása". Nem is ágyaztam meg, kerestem a tévében valami zenés műsort, mert minden csatornán hülyeség volt... így maradt az egyetlen zenés, a VivaTV.... Nem nagy élmény, de legalább nem öldöklős meg nyomasztó műsor megy rajta, mint abban az időben az összes többi csatornán. :)

Apa 21:20 körül ért haza, épp akkor mindketten vadul táncikáltak az ágyaikban, Livike is felélénkült újra, de legalább nem sírtak!
Livike pár perc múlva elaludt, úgy tűnik Neki ennyi volt a mai nap - remélem, hogy igen - de Levike még most sem alszik. :(
Megágyaztam, mert az is mindegy most, hogy ki van-e húzva az ágy vagy sem... és kitettem.
Apa ott fekszik mellette, de folyton magyaráz Levike, nem úgy tűnik, mint aki hamarosan aludna... bár nem lehet tudni, néha egyik percről a másikra nyomja el az álom. Jó lenne, ha ez így lenne most is!

Ennyit tudok most írni, holnap jövök valamikor.

Hétfő - eddig

Az este ahogy itt befejeztem az írást (nem a képeset, az előzőt) mentem és kivettem Levikét a nagy ágyra, ahol hamarosan el is aludt. Sajnos később sem tudtam már visszatenni a helyére, felébredt és sírt, úgyhogy maradt közöttünk reggelig.
Apa 6:45-kor kelt, mi még aludtunk tovább. Hiába volt akkor már nagy hely az ágyon, Levike akkor is folyton engem akart kitúrni...
Végül 7:20-kor ébredtünk, Livike is fent volt, jöhetett Ő is ki egy kicsit hancúrozni. :)
Hamarosan már ehették is a kajájukat, majd kitakarítottam és birtokba lehetett venni a szobát. Csak a délelőtt folyamán számtalanszor rendet tettem, mindig keresni kellett valamit, hol a formabedobó elemeit, hogy a kirakó részit... meg úgy általában ami mozdítható azt mindet kihajigálták a szoba közepére...
Szép idő volt ma is, főleg úgy 10 óra után, sütött a nap, szélcsendes helyen még szinte kellemesnek is lehetett mondani az időt.
Többször mondtam Apának, hogy amíg még itthon van, menjünk ki a gyerekekkel levegőzni, vagy a játszótérre, de szerintem nem volt kedve, vagy nem tudom, de nagyon nem mozdult rá. Egyébként idebent nagyon jól elvoltak a gyerekek, játszottunk, jó kedvük volt.. Ahogy telt az idő egyre nyűgösebbek lettek, miután Apa elindult dolgozni (11:30) már alig bírtam Velük. :(
Papa az udvaron dolgozott, Mama főzött, úgyhogy nem kis unszolásra részükről, végül babakocsiba tettem a gyerekeket és elmentünk a játszótérre csak mi, hárman...
Tartottam tőle, hogy bírok-e majd Velük, bár a játszótér zárt, a visszaúton még épp lehetett volna visítás vagy bármi hiszti, de szerencsére nem volt.
Levikét jó sokszor lecsúsztattam a csúszdán, már csak az egyik kezét fogtam, úgy csúszott. :) Livike nem akart, egy picit hintázott, de az is csak fél perc volt kb, Ő inkább homokozott... Mivel eleve 13 órakor mentünk ki, már nagyon ebéd- és alvás időben voltunk a régi számítás szerint, úgyhogy az első jelnél, amit Livike adott, hogy menjünk már, jöttünk is haza. Konkrétan azt csinálta, hogy odament a babakocsihoz, ütögette az ülést, hogy oda akar ülni, majd mászott volna fel. A kérdésre, hogy menjünk-e, bólogatott. :)) Levike szerintem még maradt volna, de azért szó nélkül tűrte Ő is, hogy a nagyja homoktól megszabadítsam és beültessem a babakocsiba. Fél órát voltunk a játszótéren, majd még mentünk egy kört két kisutcányi részen és úgy jöttünk haza. Livike már majdnem el is aludt még a babakocsiban.

Itthon gyors vetkőzés a teraszon, kézmosás, átöltözés és irány a szoba. Közben jött Mama, úgyhogy amíg elpakoltam a cuccokat és készítettem a kaját, addig Ő volt Velük.
Hamarosan ebédelhettek is a gyerkőcök. Volt répa-krumpli, vágtam fel fasírtot is, de ezek nem nagyon mentek most, Mama hozott ki nokedlit pörkölt szafttal, azt keverte bele a répás kajába, így ezt ették ebédre. Livike jól evett, Levike kevésbé. A desszertnek adott joghurtot pedig inkább Levike ette jobban.
14:20 körül tettem le Őket aludni, Livike kicsit balhézott, de odafeküdtem mellé a macira és ezután már hamar elaludt Ő is.
Gyorsan bementem és megebédeltünk Mamáékkal, majd kijöttem...
Még alszanak. Livike várható, hogy hamarosan ébred, már lassan másfél órája alszik, igaz, hogy nagyon elfáradt, korán keltünk, jót szaladgáltak, játszottak... Ha felébrednek ma már csak enni és játszani kell, na meg majd fürdeni és aludni.. :))

Ennyi lenne hirtelen, este majd jövök a további eseményekkel. :)