2010. szeptember 2., csütörtök

Csütörtöki összefoglaló

Megint jól eltelt az idő, pedig már egy ideje itt ülök a gép előtt, csak mindig mást csinálok, olvasgatok, nézelődök, az írás általában a végére marad. Nade itt vagyok és írom is a mai nap eseményeit. :)

Éjszaka minden rendben volt, a takarót jól tűrték, mondjuk reggelre már nem volt rajtuk, de 5 órakor még igen, amikor Apa felkelt, mert jelzett a telefonja, menni kellett dolgozni.
Mi szerencsére tudtunk aludni, gyorsan betakartam a gyerekeket és én is bújtam vissza az ágyba, annyira hideg volt még, hogy kijönni se volt kedvem...
Aludtunk 8:25-ig. :) Talán ha nem kelek fel akkor vissza alszik Levi is, de így észrevett és jobban felébredt, előtte csak félálomban nyöszörgött. Livike is hamarosan ébredt, kisebb-nagyobb csúszásokkal de kész lettem, - mindig találtam valami egyéb dolgot amit csináljak... - durván 9 órára már készen voltak, sőt már a kajájukat is majdnem megették addigra. :)

Itt volt ma a Dédi Mama is, most Ő segített etetni is, Livike nem akart enni egyáltalán - nálam - de a Déditől megette! Kaja előtt volt séta, mert nem akartak egyből a székeikbe menni, na meg gondolom örültek végre, hogy nincs sár és nagy hideg, lehet járkálni, szaladni, felfedezni dolgokat, még ha csak itt az udvaron is, itt is van elég sok minden. Sajnos sok olyan is, amihez nem igazán szabad hozzányúlni... A kintlét alatt a leggyakrabban használt szavaink/mondataink a gyerekekhez: "Lassan!", "Ne rohanj!", "Nem szabad!", "Dobd el a kezedből!", "Ne vedd a szádba!", "Köpd ki!", "Söpörd le a kezed!", na és persze a harmadik gyerek, Berci is kapja az intelmeket, leginkább a "Menj már arrébb!" és ennek kicsit durvább változatai, annyira nem szeretem, ha megnyalja Őket, ha fellöki, ha odasimul és szőrözik.... Pedig ő is csak játszani szeretne, ott szeret lenni, ahol mi vagyunk és a gyerekek vannak, mégis na! :(
Ma egyébként kissé félve és féltve, de végignéztük ahogy Livike az orrát simogatja a Bercinek, majd hozzábújik, mert a kutty persze hanyatt vágta magát, örült, hogy dögönyözik... Persze ahogy Berci fel akart kelni és fordult oldalra a mellette guggoló Livikét szépen fel is lökte...:) Nem volt sértődés, csak seggrecsüccs, felállt és folytatta volna a simogatást, de ekkor Berci meglátta a labdát és ment azután... :)))
Gyors kézmosás és egyebek, amit lehet megtettünk, de én mondjuk nem venném szívesen, ha pl arcon nyalna úgy direktbe a kutya, mint ahogy még az előző eset előtt is tette Livikével.. A labda volt a bűnös! :) Berci kergette a labdát, Livike is meg szerette volna fogni, meg is fogta, de a Berci közben jól képennyalta... :D Akkor is volt egy lecsücsülés. :)
Úgyhogy Livike azt hiszem ma elég jól összeismerkedett a kutyával. :)
Levike talán kicsit tart tőle... nem tudom miért, de ha megy utána a Berci akkor mindig néz hátra, meg gyorsabban megy.. amúgyis mindig rohan pedig.
A labdát viszi Neki, meg úgy alapban elvan, csak mintha nem lenne olyan bátor, mint Livike.
Amit viszont sürgősen meg kell szüntetni, vagyis le kell szoktatni róla a kutyát is és a gyerekeket is, az az, hogy a kaját kiveszi a kezükből! Sétálgatnak, néha adunk almaszeletet, vagy kekszet, mert pl előtte meglátták a hullott almát vagy valamit és akkor már egyből "nyammnyamm" van, a lényeg, hogy van náluk valami kaja. Berci megy utánuk és vagy csak megnyalja, vagy próbálja megnyalni, vagy el is veszi, persze úgy, hogy odaadják... Namost szegény kutya se tudhatja, hogy most akkor mit csináljon, mert mi szólunk, hogy ne vegye el, menjen arrébb, ne kunyeráljon, a gyerekek meg nyújtják oda a kezükből a kaját.
És akkor döntse el a kutya, hogy elveheti-e vagy sem. :)
Bár ez fordítva is igaz - lenne és szerintem lesz is, ha egyszer véletlen nem figyelünk vagy lassúak leszünk :D - ugyanis ha a Berci táljában van kaja akkor az is a "nyamm" kategóriába tartozik a gyerekeknél és már nyúlnának is érte :)) A kutya vize szintén kívánatos dolog, bár főként kézmosásra szeretnék használni. :)))
A kutya-gyerekek kajája dologhoz még annyit tennék hozzá, hogy abban se csak a kutya a hibás, hogy a teraszon folyton ott van amikor esznek, mert ledobálják, jóhogy megeszi... viszont ha nincs ott a kutya, akkor is ledobálják, tehát ha eddig nem lett volna ott, akkor is odamegy.. és utána már neki dobálják a kaját... :(

Na jólvan, sose végzek a mai nap leírásával, ha ennyit szöszmötölök ezen a gyerek-kutya dolgon. Jól meglegyenek ez a lényeg, de azért normális távolságtartással kellene szerintem.

Ott tartottam, hogy tízórai, ami 10:30-kor volt, utána újabb séta, majd 11:30-kor bejöttünk, ittak teát, majd 11:45-kor letettem Őket, hátha elalszanak... Nem akartam még olyan korán, de már ment a szoba leamortizálása, ágyon rohangálás, karám cibálás, ja és a sötétítő függönyt is leszaggatták tartó sínnel együtt (félig).
Volt egy kevés alvás is, 12:30-tól kb 13:10-ig aludt Livike, majd kb 5 perc múlva Levike is felébredt, úgyhogy most nem mentünk be a Mamáékhoz, maradtunk itt a helyünkön. :) Amíg aludtak kiselejteztem a fiókokba való cuccaimat, kb a fele maradt meg, jobb az arány, mint sejtettem. :D
Visszapakolnom még nem sikerült.. és nem tudom mikor fog, de majd írom ezt is, csak jussak odáig...

Játszottunk, elég jól, viszonylag kevés bosszúsággal, bár a fiókokat kiszedtem, mert majdnem magukra rántották, így jó kis kuckó lett ahova be lehetett bújni, be lehetett tenni mindent és ilyesmi dolgok. :))

14:20-kor kezdtem adni az ebédet, ma is üvegeset ettek, mert elment az idő a ruhaválogatással, na meg nagyon ötletem se lett volna, hogy mi az amit meg is ennének abból a pár kajából, amit meg tudok csinálni és szeretni is szokták....
Elég jól ettek, bár kellett könyörögni, felváltva.. először Livi ette jobban, majd Levi... de végül csak elfogyott! A darázs is megérkezett, úgy tűnik már állandó "vendégünk" lesz evések idejére. (Bár azt nem tudom, hogy mindig ugyanaz a példány jön-e ide, de kitartó és szenvtelen, az biztos!)
Mire végeztünk szerencsére megérkezett Mama és Papa is, úgyhogy nem kellett egyből bejönni, vagy az utazóágyba menni, lehetett sétálni, labdázni, szaladgálni! :))
Ma elég sokszor "messze engedtem" magamtól a gyerekeket, de ez annyira rossz érzés, úgy félek, hogy elesik, hogy a szemem láttára töri magát össze! :(( Két kisebb esés volt Levikének, egyik délelőtt, másik délután, ami pici horzsolással is járt, mindkétszer az ujját ütötte be a betonba, halványan vérzett is, de hamar elállt.. jobban szokott sírni egy sima "nyomtalan" esésnél is, mint ennél...
Biztos rosszul teszi le a kezét esésnél, azért sértette fel a beton. Vagy mert az éle volt éppen...
A kutyás hancúrozás Papának volt köszönhető, mert Mama is és én is azt szerettük volna, ha nem ér úgy annyira hozzá, ha nem bújik arccal a kutyához.. de Papa mondta, hogy hagyjuk, hadd ismerkedjenek, hadd szokják egymást... Hát jólvan...

16 órakor bejöttünk, teáztak, játszottunk... Mamáék megint elmentek egy helyre, majd 17 óra körül jöttek, addig egy alvásfélét is megpróbáltunk, de persze nem aludtak el a gyerekek, csak a kaját ették meg. 16:35-kor tettem le Őket, de a viháncoláson, nevetgélésen, na és persze a tápszer megevésén kívül nem volt más...

Apa 17:30 körül ért haza, hamarosan lejött Papa is és hozzákezdtek a szoba újra bababiztossá tételéhez. Egy része sikerült is.
Először is visszatették a függönyt, (vissza kellett csavarozni a sínt is...)
Majd Papa rögzítette a falba a karám elemet, nem kellett az előzőleg a fal mentén elhelyezett elem, hisz ez a karám olyan, hogy elvileg van falhoz rögzíthető tartozéka, így azzal lett feltéve közvetlenül a falra. Bár Papa fúrt a fém elemre nagyobb lyukat, mert szerinte amúgy nagyon gyenge lett volna - kis csavarral - egyből kitépték volna a gyerekek!
Még nem tesztelték, ha lesz eredmény szólok! Remélem csak pozitív! :))
A szekrényajtók közül a tévéállvány melletti alsó szekrényre szereltek két mágnest, oda egyelőre nem tudnak bejutni most már. A két kétajtós egyelőre maradt, azt talán nem tudják kinyitni - meg eléggé időhiány volt most este már... - a következő fontos dolog a fiókos rész volt. Na igen, ez az, ami egyelőre maradt is. :(
Ugyanis egyszerűen nem lehet felszerelni a mágneseket! Ha kiszedjük a fiókokat, akkor egy üres "kocka" van csak, persze a nútok megvannak, azok tartják a fiókokat, de nincsenek köztes elválasztó polcok. Ha a hátuljához tennénk a mágneseket, akkor meg nem csukódik be rendesen a fiók, a mágnes szerkezet vastagságával előrébb jönne... Engem nem zavarna, de a gyerekeknek tuti az az 1 cm-es fogódzkodó lenne a legjobb megoldás arra, hogy előbb-utóbb kihúzzák a mágnes ellenére is a fiókot.
Szóval valami más megoldás kell. Addig meg kiszedegetem minden nap, mert az az első, hogy húzgálják, egymás kezére csukják.. sőt most este Livike lerántotta az egyiket a saját lábára.. :( Csak az eleje jött le a fióknak, mert ez ilyen... lapraszerelt bútor volt, elengedte az előlapot a ragasztás, bár visszatettem én azt csak úgy simán, de néha csak szétjön.. hát most is szétjött, ráesett a Lány lábujjára, kicsit sírt, utána rohant is tovább. Hihetetlen, hogy milyen gyorsan túlteszik magukat egy-egy fájdalmas esésen, baleseten, ilyesmin.... :)

Amíg Papa és Apa szereltek a gyerekek is meguzsonnáztak, először azt hittem azért megy a balhé a kiságyból, mert ott vannak és nem lehetnek a szobában a földön... de közben ránéztem az órára és már 18:20 volt, hát jóhogy balhéztak, biztos éhesek lehettek már! :)
Gyorsan behoztam a székeiket, meg odatettem a virslit főni - igen, megint... a virsli az jó bónusz kaja, ha nincs itthon más!:) - és hamarosan már ehettek is. :)
Majdnem 4 db-ot meg is ettek, a maradékot és az ötödiket én ettem meg. :)) Kaptak még hozzá sajtot és zsömlét is, majd a végén még háztartási kekszet is rágcsáltak 3-3 db-ot. :) Úgy gondolom most, hogy ez jobb, mint a piskótatallér, talán nem olyan édes.. bár ebben is van valamennyi cukor, az biztos...

19:20-ig a székeikben voltak, azért is adtam már a kekszet is, hogy valamivel ellegyenek még, amíg nem tudunk bemenni, mert az ágyaikba tuti nem tudtam volna letenni Őket anélkül hogy ne lett volna hatalmas ordítás. Így is volt a végén már, unták a széket, unták az egyhelyben létet, máskor ilyenkor már javában rohangálás, játék van odabent.
Mára be is fejezték Papáék a munkát, azt hiszem amíg nem lesz megoldás a fiókok lezárására nem is folytatódik.... amíg megvan ez a módosított karám addig nem fontos lezárni a pelenkázó két még könnyen nyitható fiókját és a szekrény ajtót, bent a 2 kétajtós meg talán még nem akadály. Talán. :))

20 órakor kezdtük a fürdetést, elég simán ment minden, Livike balhézott kicsit már az ágyában, megint bent kellett maradni Vele, ahogy lefeküdtem az ágyra feküdt Ő is és evett. Ha felálltam felállt Ő is és ordított.... Maradtam. :)
Kezdődött a film is, megnéztem, mire vége lett Livike el is aludt. Levike még nem, de 21:15-kor csináltam még egy kis kaját és azzal már alszik is....

Megyek én is, mert megint mindjárt éjfél.... úgy eltelik az idő.. Ilyenkor gyorsan, ha rosszalkodnak a gyerekek akkor lassan! :))

2010. szeptember 1., szerda

Ideiglenes megoldás...- szerda esti dolgok

Ott tartottam, hogy pakoltak ezerrel a gyerekek mindent, de főleg az asztalon lévő dolgokat, a laptop mellett az egeret húzgálták, a kukát nyitogatták, a cipőmet és a kis seprűt a lapáttal hordták szana-szét olyan kevés idő alatt... :)
Bementünk, visszaigazítottam a karámot, de mivel csak a két hordozóval volt kitámasztva azt simán arrébb is tették szinte azonnal és már mentek is a konvektorhoz termosztátot húzgálni. :(
Közben bejött Papa, hogy kitaláljuk mégis hogyan tovább...
Most első körben annyi van, hogy 4 elem megmaradt a karámból, a kiságyhoz van egy rögzítve gyorskötővel, mint régen is, utána jön ugye ami kapu volt valamikor, de már rég nem nyitogattuk, mert a gyerekek is megtanulták nyitogatni, le volt gyorskötőzve az is. Most ez az elem is törött lett, így kicseréltük egy simára... ezután van egy elem a konvektor előtt, majd egy újabb ferdén a konvektor oldalánál a falig, majd a fal mentén egy - törött végű, de az nem baj - a szekrény oldalához bedugva, egyelőre az éjjeli szekrénykével megtámasztva... magyarul a konvektor védve van, és az is, hogy ki tudjanak jönni a szobából. Az az elem ami a falnál van majd oda lesz rögzítve a falra, ez az éjjeli szekrényes megoldás nagyon ideiglenes - kell, hogy legyen - mert szerintem holnap lesz a napja, hogy rájön Levike, hogy az onnan bizony elmozdítható!
A tévé állvány szekrényének két üvegajtaját leszerelte Papa, kipakoltam az ott lévő dolgokat és most a gyerekek játékai vannak benne. Veszélyes dolog az üvegajtó, bele lehet esni, szét lehet törni valamivel, pl hozzávágni vagy ütögetni a műanyag játékokkal, vagy pl erőből odadobni a nagy zenélős vonatot.. több se kellene! :(
Persze amíg a karámot szereltük addig a gyerekek azzal voltak elfoglalva, hogy nyitogatták azt a két ajtót... Legalább elvoltak... de mégis itt voltunk, nem érhette olyan könnyen baj őket, mint pl ha nem vagyunk itt és akkor csinálják ugyanezt...
A szekrényajtók és a fiókok egyelőre várakozó listán vannak, majd ahogy lesz idő, fel lesznek téve a mágnesek.. Lehet, hogy Apa szereli fel vagy holnap délután ha időben végez, vagy pénteken, ha szabad lesz, vagy Papával ketten, mert úgy gyorsabb, ha esetleg Papa is ráér... Nem tudom mikor, de jó lenne minél előbb, mert nem szeretnék még a szekrényekből is mindent kipakolni... már nem tudok hova. :((

19 óra után Mama is megérkezett, játszottunk, nyűglődtek a gyerekek, semmi nem volt jó....
20 órakor kezdtünk fürdetni, minden rendben ment, bár Livikénél ott kellett feküdni először Mamának, majd nekem... Bár én nem sokáig feküdtem, mert kezdődött a film és átültem az ágy másik oldalára, de nem volt gond. A lényeg az volt, hogy legyen bent valaki. :)
Livike el is aludt hamar, de Levike nem akart... végül 21:15 körül Neki is sikerült... Most este rá lett adva a vastag ujj nélküli hálózsák is, de nem tűrte, nyűglődött, nem tudott benne normálisan forgolódni, így levettem... meg is nyugodott egyből. :) A film elején azért feltápászkodott benne hogy táncoljon a zenére :D

Nagyjából ennyi mára, remélem már nem lesz semmi...
Holnap jövök. :)

Ezt jól megcsinálták....

... nehogy véletlenül unatkozzunk.
Igen, még mindig a karám-téma van soron.
Amíg aludtak, nem igazán tudtam semmit csinálni a szobában, úgyhogy minden maradt későbbre. És még sehol nem tartunk. :(

Livike 13:30-kor ébredt, bevittem Mamáékhoz, ott játszottunk a nappaliban...
14:40-kor kijöttünk, mert Mamának el kellett mennie, Levit is figyelni kellett, bár már épp felébredt, amikor kijöttünk. :)
Nem vettem ki Őket a kiságyból... vagyis Levit nem vettem ki, Livike eleve kint volt. Kicsit felfedező körútra indult, tetszett Neki, hogy bemehet oda is, ahova eddig nem tudott.. pl a konvektor elé meg ilyenek. Livit is betettem hamarosan az ágyába, de nem sokáig, mert 15:30-kor adtam is az ebédet Nekik.
Most is idebent, mert hideg van, fúj a szél, esik az eső. :(
Egy üveges kaját ettek meg ketten, sőt még maradt is egy kicsi... :( Az óriás túrórudi bement persze.
Kaja után tea ivást szerettem volna, hogy mindketten az ágyaikban igyanak.. Na persze, csak a visítás ment, jöttek volna ki legalább a szobába, de inkább ki az udvarra! Hát így jártak! Ha nem törik szét a karámot kint lehettek volna!
Így nem.. bár egy kicsit kivettem Őket, de amikor a maradéknak is nekiestek, akkor azonnali hatállyal irány újra a kiságy!
Szétszedtem a karámot, a megmaradt 3 és fél ép elemet bent hagytam. Az egyik a kiságy végénél lévő, meg még másik három is jó, bár annak is az egyik csavarjánál félig be van repedve, de az ragasztható. Talán azt meg tudjuk úgy csinálni, hogy a pelenkázó előtt, a konvektor előtt és félig a falnál legyen. De ehhez is Papa kell, hogy valahogy odarögzítse. Így legalább nem mennek oda télen sem a konvektorhoz és kijönni sem tudnak a szobából. A szekrényekre, fiókokra már megvette Papa a mágneseket, de még nem volt ideje felszerelni őket...
Azt a 4 fiókot elővigyázatosságból kipakoltam - az én fehérneműim és egyéb ruháim szoktak benne lenni - és milyen jól tettem! 5 perc múlva az összes ki volt húzgálva a helyéről.. most a földről szedegethetném fel a cuccaimat. Így meg legalább majd jól kiválogatom őket, kegyetlen leszek, amit nem hordok dobálom kifelé, minek foglalják a helyet? Mindig elteszek ezt-azt, hogy majd jó lesz az még, majd ekkor, majd akkor, aztán soha az életben fel nem veszem, pl ha lyukas egy zokni akkor azt is elteszem, hogy majd megvarrom... na igen.. én meg a varrás.. :)) Rögtön ki is fog derülni, hogy beszerző körútra kell indulnom fehérnemű ügyben.. :)

18 órakor meguzsonnáztattam Őket, most kb egy perce itt rohangál mindkét poronty körülöttem, ugyebár az ideiglenesen odatett és nem lerögzített karám elemek mozdíthatók... kiszabadultak. :)))
Na megyek is mert már a kukában kotorászik Levike....

Szerda - eddig

Az éjszakánk jól telt, néha voltak fent, de nem kellett se kaja, se más.
Reggel 6 órakor mindkettőjüket betakartam mert nagyon hideg volt....
7:50-kor keltünk, jól indult a nap, nem volt semmi gond. Rendrakás és takarítás után a placcra tettem ki Őket, nem a teraszra, mert nagyon fúj a szél és hideg van. :(

Apa 10-re ment dolgozni ma is, bár addigra már kész voltam mindennel, a gyümölccsel is.
A gyerekeket 10:40-kor kezdtem etetni a teraszon, ma is jól beöltöztetve.
Szépen és ügyesen ették, jó sokat megettek egy ide egy oda alapon. :)
Amikor már nem kérték, kijött Mama és Tőle még megették a maradékot, és kekszet is kaptak. :)

Kaja után udvaron séta, tobozok és minden egyéb szemét, gally felszedegetése után 11:30-kor jöttünk be.
Kézmosás, tea ivás, majd játszottunk közösen és csak Ők kettesben is.
Az utóbbi eredménye lett a karámtörés 12:30 körül.....
Csináltam egy kis tápszert és 12:40-kor letettem Őket aludni.
Azt hiszem alszanak is! Legalábbis csend van.

Ennyi egyelőre...
Később jövök. :)

Babakarám - vége. :((

Széttörték. :( Az összerakott 7 elemből, talán ha 2 maradt épen, úgy sikerült behúzni, széttolni, eltolni, hogy több helyen eltörött, nem csak úgy, mint eddig, hogy csak a csavart tekerték ki. :( Ennyi, vége. :(
Nem tudom mi lesz belőle menthető, ragasztható, újra összerakható.
Szerintem semmi. :(
Mindezt 5 perc alatt, mert előtte még rájuk néztem, nem volt semmi rendellenesség...
Épp enni próbáltam....
Nagy reccsenés, káosz...
Mérges lettem, kiabáltam, sírtam kínomban....
Levike odajött, vigasztalt, hozzámbújt...
Livike az ölembe feküdt, bújt...
Pedig tudták, hogy rosszat csináltak!
Akkor már nem tudtam haragudni Rájuk. :(

Most hogyan tovább?
Semmi nincs biztonságban. :(
Fiókok, szekrényajtók, polcok... mindet elérik, nyitogatják, le- és kipakolják ezekután.
Ezekre megoldás: mindenre erős mágnes, mint annak idején a pelenkázószekrény fiókjára, de most nincs itthon, Papa sincs itthon, hogy felszerelje, délutánra pedig valami kellene, mert megbolondulok itt Velük egyedül a sok rámolás miatt. :(
A pelenkázó szekrény a konvektor felől polcos... Tegnap pakoltam bele a maradék pospsitörlő kendőket, van ott még pár dolog, bár el tudom tenni, de akkor minek a polc? Azért lenne elvileg, hogy pakoljunk rá, ne üresen álljon. Most úgy fog. :(
Az amúgyis kevés pakolási felület drasztikusan csökkenni fog. Mármint az, ahova eddig én pakolhattam.

Lassan fűteni kell, a konvektor újra veszélyforrás lesz. Most még csak annyiban az, hogy ott van a termosztát érzékelője oldalt, amit már pici korukban is mindig piszkáltak, húzgáltak. :(

Nem tudom hogy lesz, de megpróbáljuk menteni a menthetőt, ragasztással, gyorskötőkkel, nem tudom mivel...
Ha mégis száműzve lesz a karám - ami maradt belőle - akkor már itt a konyhában se lesz semmi biztonságban. :(
Ide is mágnesek kellenek a szekrényajtókra, fiókokra... A kukát nem tudom hova teszem, na meg ki tudja még mi lesz amit el kell pakolni. :(
A szoba ajtó nem lehet mindig csukva, na meg szerintem nem sok idő kell ahhoz sem, hogy felérjék a kilincset és kinyissák az ajtót. De akkor már a teraszra vezető ajtó sem lesz akadály...
Azt hiszem most kezdődik az igazán neheze....!