2009. december 6., vasárnap

Mikulás. :)

Tegnap este felé hozzánk is ellátogatott a Mikulás. (Mama személyében:) )
Azt hittük meg fognak ijedni a gyerekek, először néztek is csodálkozva, hogy ez meg ugyan ki lehet, de ahogy meghallották a hangját - hiába változtatta el - egyből megismerték. :)

A szükséges dolgokat kapták, mint pelenka, bébiétel, később Papától - mert Ő is hozott csomagot, bár nem öltözött be:) - almát.

A képeken látható egyéb zacskós csomagokat Apa és én kaptuk, persze azok voltak a legérdekesebbek. :)


Már itt is érdekesebb a piros zsacskó, mert jól zörög. :)



KicsiMikulás :)



Livike csak nem éhes ?:))
Nem, nem az, előtte ette magát tele.
Csak ugye meg kell mindent jól nézni. :)



KicsiSzomorúLeviMikulás...:)
Nem volt Ő szomorú, csak itt úgy néz ki... :)



LiviMikulásLány újra a zacskó felé igyekszik :)



Hogy nehezebb legyen a közlekedés, viszi magával a játékát is. :)



Jövök! :)



Újra úton..
Na hova? Hát persze, hogy a zacskóért.. :)



Papa meg ott videózik...:)


Levikének is érdekes a kamera.. :)



Megjött Papa mikulása is. :)



Az almán kívül volt még zöld és kék műanyag repülő is. :)
Amit rögtön meg akartak kóstolni, úgyhogy első útja
a mosogatóhoz vezetett, csak utána kapták meg... :)



Kukucs! :)


2009. december 5., szombat

Elég nyugis... :)

...napunk volt tegnap! :)
A délután is eltelt szépen, csendesen, elég sok alvással, normális evésekkel, vidám játszásokkal, sok nevetéssel, birkózással.

Persze jött utána az éjszakai műszak! Nem volt vészes, de jobban örültem volna, ha ugyanúgy alszanak reggel 7-ig, mint ahogy tették azt már este 8-kor. Na persze, minden nem lehet tökéletes! :)

Levi ébredt először 21 óra körül, de Ő visszaaludt pár perc pesztra után..

Ezután 22:40-kor Apa arra ért haza, hogy Levi a nagyágy közepén röhög, Livi meg az én kezemben pislog nagyokat! :)
Nem ezt szokta meg!
Én sem.

Livike nem akart maradni, ha letettem sírt, ha felvettem se volt sokkal jobb a helyzet, de nem sírt folyamatosan, csak úgy amikor rájött...
Most már biztos, hogy a második áttörni készülő fogacska kínozza szegénykét!
Kézzel már elég jól érezhető, a másik már sokkal nagyobb! Belenézni nem enged!:(
Amikor bekentem az ínyét először szinte felvisított, majd ész nélkül elkezdte rágni az ujjam, ami a már meglévő foga miatt nekem is eléggé fájdalmas volt.

23 óra körül, gondoltam okosabb leszek, beleteszem a hordozóba korábban, mint előző este, hátha elalszik.
Nem aludt. Csak hintázott, és hintázott, és hintázott.... én meg nem győztem mindig visszatenni a szőnyegre, hogy ne kopogjon a padlón, na meg ne menjen neki a konvektornak.... Végül éjfélkor elaludt.
De túl hamar akartam a helyére tenni. Azt mondják a babáknak 20 perc kell elalvás után amíg már annyira mélyen alszanak, hogy nem veszik észre ha áthelyezzük őket máshová. Livi észrevette, hogy a helyére tettem, újból elkezdett keservesen sírni, közben veszettül tömte a szájába a rágókáját.
Szegény kicsiLány, hát most mit csináljak már Vele....
Egy darabig kézben ringattam, persze letettem magam mellé az ágyba is, nem volt jó egyik sem. Végül újból a hordozóban kötött ki, ott érdekes módon nem sírt. Csak hintáztatta magát rendületlenül, pedig szegénykémnek jól meg kellett dolgoznia vele, mert a szőnyegen nehezebb "hajtani" magát, mint a padlón.. Szépen lendíti a lábát és hintázik, de úgy,hogy volt már rá példa, hogy szinte felborult hátrafelé, ha nem vagyok ott akkor koppan... Ki nem esik mert be szoktam csatolni, csak a derekánál meg a lába között, de megfogja az is, ha véletlen ki akarna esni. :)
Persze elaludtam én is, és 2 óra után ébredtem a nyöszörgésére, biztos kényelmetlen volt úgy aludni, hát hogyne lenne az! Nem szeretném, ha megszokná, hogy csak ott alszik el, pedig nagyon úgy néz ki, hogy afelé tartunk! :(
Tehát a helyére tettem, és aludtam tovább én is. :)

Reggel 7:10-kor már magyarázott, jó kedvű volt a Lány. :) Levi is felébredt, úgyhogy nem volt választásom, kelhettem és indulhatott a nap!

Nap, mint olyan ami süt és melegít, nos az ma nem jellemző sajnos.
Van helyette köd, szitáló eső, vagy csak simán köd és hideg. :(
Ebből következik, hogy megint szobafogságban vagyunk.
Nem tudunk kimenni a babakocsiba levegőzni! :(
Pedig a levegő az nagyon kell(ene).
Szellőztetek ugyan, dehát az nem ugyanaz. :(

Ma eddig minden rendben volt, Apa ma korábban ment dolgozni, konkrétan 9-re, bár 8-ra akart csak nem kelt fel időben... (nem késett el, önszorgalomból szeretett volna előbb menni, mert sok a munka mára) így ma Mamával etettünk.
Livike elég nyűgös volt a főzelék evésnél, még Mama ölében se tetszett Neki most az evés... jól szét is köpte a kaját! :( Mit csinált volna nálam? Bele se merek gondolni....

Most "szabadfoglalkozás" van, jól eljátszogatnak, nevetgélve, néha totál csendben, na olyankor tuti benézek, mert itt már elkezdődött, a "gyanús a csend" dolog, Livi legalábbis már próbálkozik pakolni és megszerezni nem Nekik való tárgyakat. :))

Jó lenne, ha a délután (és az este is!) ilyen jól telne!
Álmodozni azért még szabad, ugye? :)))
De a holnapi napnak is nagyon örülnék, ha jól telne, mert akkor meg teljesen egyedül leszek! Mamáék nem lesznek itthon, Apa pedig úgy tudom 10-re megy majd dolgozni... szóval rámfér majd a szerencse, és sok sok türelem... :)

Nahh... egyelőre ennyi, bemegyek egy kicsit hozzájuk, mert ez a kettesben jajj de jó dolog se tart örökké, próbálom megelőzni a sírás-rívást, unatkozásból adódó hisztit, ilyesmit.... :)

2009. december 4., péntek

Front van?

Valamire fogni kell. Biztos, hogy befolyásolja az időjárás a gyerekeket is, mint ahogy mindenki mást, csak nem mindenki van vele tisztába hogy hatással vannak rá a frontok.
Csak gondolom, hogy amiatt lehetett az éjszakai hepaj, mert egyéb okát nem találtam a dolognak.
Az történt ugyanis, hogy este úgy 23:30 körül lefekvéshez készülődtünk, amikor Levi elkezdett sírni. Az este folyamán másodjára. Gondoltam kiveszem és gyorsan visszaaltatom, ahogy már korábban is sikerült. Csak épp ez most nem jött össze.
Livi is felébredt, mondjuk azon csodálkoztam volna ha nem, hisz' Levi úgy visított, hogy szerintem arra bárki felébredt volna.
Jó hogy ketten voltunk Apával, mert így Ő Livit vette ki, én meg Levit.
Fél órás altatási kísérlet után Levi viszonylag megnyugodott, feküdt mellettem, de nem aludt. Livi viszont nem akart nyugodni, sírt. Sehogy nem volt jó Neki. Egyébként ma is még olyan nyűgöske volt.
Valószínűleg a második foga lesz az ok, mivel már kézzel érezni lehet egy pici csücsköt. Az első már szépen látszik, bár érezni jobban lehet, mint látni, főleg mivel nem nagyon engedi megnézni. A nyelve mindig ott van. :) De nagyon éles..
Livi végül az este a hordozóban kötött ki, elhintáztatta magát és kb 1:45 volt amikor elaludt és betettem a kiságyába. Akkor már Levi is aludt, Ő is mehetett a helyére. Nem tudom mi volt ez... Lehet, hogy kialudták magukat 20 órától? A kajáját egyikőjük se ette meg este, de nem is voltak éhesek, mert bár csináltunk éjfélkor egy kis ráadást (az estit már nem lehetett megenni, letelt a 3 óra...) épp csak eszegették. Reggelre mondjuk mindkét üveg üres volt. :))
Épp csak pár óra alvás után, 6 órakor Livi megint felébredt és sírt... na mondom gyorsan kimosom a cumisüvegeket és csinálok kaját, de még jó, hogy benéztem mielőtt megcsináltam, mert addigra elaludt... :)
Így csak 7:15-kor keltem, kicsit odavettem magam mellé a Lányt, de egyfolytában piszkált.. nyúlkált és markolt az arcomba, szemembe, hajamba...
Inkább felkeltem és elkészítettem a reggeli kajájukat, meg a mi kávénkat is közben :) aztán kezdődött a nap.

Nem volt eddig különösebb gond, 10 óra után megették a gyümölcsöt, Livi elaludt a hordozóban, Levi az ágyában, de most úgy hallom ébredeznek...
Kint megint elég ködös nyálkás idő van, szerintem ma nem lesz kint alvás.
Így is elég sok trutyi jön az orrukból amikor kiszívatom, meg hapcizgatnak is rendesen.
Hogy most maguktól fáztak-e meg odakint a levegőn, vagy tőlem kapták el, nem tudom. Remélem inkább az előbbi variáció az igaz, ha már így történt...

Ilyen pici gyerekeknek mit lehet adni az influenza megelőzésére? Béres csepp vagy valami nincs Nekik való? Majd utána nézek neten, mert valamit szerintem kellene kapniuk... A D vitamin meg a vas cseppek nem hiszem hogy elég védelmet nyújtanak...

Egyébként úgy néz ki én megúsztam a nagy náthát, mert szinte semmi bajom nincs már, inkább köhögök, de azt is este meg éjjel... tegnap már Neocitrant sem ittam.

Levi úgy rázza a zenélő-forgót a kiságy felett, hogy biztos fel fogja ébreszteni vele Livit is. :(
Valamelyik nap Livi ágyába tettem be délután Levit, egyszercsak arra megyek be, hogy a zenélő-forgó madzagját eszi, valahogy sikerült leakasztania, meg még ketté is szednie a felső részt... Csak remélem, hogy amikor leszedte (a nagy cibálástól gondolom leakadt) nem verte magát vele fejbe... :)

Szóval ennyi van most hirtelen.
Nem unatkozunk, az biztos. Gondoskodnak róla. :)

2009. december 3., csütörtök

Tegnap és ma...

Tegnap nem sokkal az után hogy ide írtam felébredt mind a két gyerkőc.
Behoztam Őket, Mamával megvolt az ebédeltetés is. 16 óra körül még aludtak is egy keveset, utána is jól elvoltak... 19 óra körül kezdtek nyűglődni, elálmosodni.
A fürdés azért időben volt. :)
Majdnem úgy volt, hogy Levit altatni kell, mert kb fél óra alvás után elaludt ugyan, de utána sírva ébredt, bármit csináltam nem volt jó. Ha járkáltam vele az sem, ha lefeküdtem mellé úgy sem, sehogy.. végül kijöttem, hogy csinálok még egy kis kaját, hátha azzal elalszik, mire visszaértem egy eléggé kitekeredett kiskifli (de hátrafelé!) formában elaludt a nagy ágy közepén... :)) Szépen betettem a helyére a kiságyba, semmi gond nem volt reggelig. :)
Livike is elég jól aludt, az már csak az én lustaságom mostanában, hogy reggel 6:30-kor ma se volt kedvem felkelni úgy végleg, ezért csináltam Neki kaját és aludtunk még egy órát.
Nem lesz ez mindig így, mert ha mindig eszik "ébredés" előtt akkor nem fogok tudni normálisan súlyt mérni. Így is nem mértem őket 26-a óta..:(
Bár szerintem Livi nem igazán hízott, amennyit eszik mostanában! :(
Már eleve kevesebbet csinálok Neki, de általában még azt sem eszi meg.
Vagy lehet, hogy most a fogzás miatt jobban esik neki, ha többször eszik, de kevesebbet? Persze van, amikor simán bevágja a megszokott adagját, de az a ritkább. Na meg az elvileg ugyanakkora body*-k Levire épphogy jók, Livin meg lötyögnek. Na most lehet, hogy mosásnál ki is nyúltak, de az igencsak véletlen lenne, hogy csak a Livié nyúlik.. tehát Ő nem hízik olyan ütemben mint Levi. (Ezt eddig is tudtam, most ezt arra írtam, hogy mérés nélkül is tudható, hogy mostanában nem igazán gyarapszik a KicsiLány:( )

*body vagy bady a neve a kombidressznek? Mert hogy van annak magyar neve is. :) mégis mindenki a másikat használja. Kiejtésben 'badi' ez eddig OK, de mind a két féle leírást láttam már, fogalmam sincs melyik a helyes. Bár nem hiszem hogy nagyon sokszor le fogom írni ezt a szót a közeljövőben. :)

A szóelemzés után térjünk vissza. Ott tartottam, hogy időt nyertünk még egy kis pihenésre reggel, bár az már nem sokat ért, mert Livike miután megette a kajáját nem akart már aludni, Ő úgy gondolta, hogy reggel van, bárhogy is szeretném én késleltetni, elkezdett magyarázni, aztán már panaszkodni is.... Végül rájöttem, hogy lehet, hogy fázik, mert amikor kivettem a kiságyból és betettem magam mellé, jól betakargattam, egyáltalán nem tiltakozott, nem rúgta le a takarót, szépen elvolt.... Hiába akartam még mindig időt nyerni, Levike is kezdett ébredezni, úgyhogy nem volt tovább halogatás, fel kellett kelnem. Livike örömében, hogy mekkora helye lett az ágyon elkezdett ujjongani meg magyarázni, ezzel jól fel is ébresztette Apát is, dehát ez a sors már csak ilyen... Ha a gyerekek nem alszanak, akkor a szülők sem! Mondjuk Livi mellé kell is már a felügyelet, nem maradhat csak úgy az ágyon, mert nagyon hamar a földön kötne ki a nagy hancúrozásai közben. :)

Nap közben elég jók voltak, gyümölcs evés után irány a babakocsi és a terasz, következett egy másfél órás alvás, (elaludni azért nem sikerült rögtön.....)
Miután felébredtek kb fél óra múlva jött a főzelék evés. Most csak egyedül etettem Őket. Nem ez volt az első eset, de ma azt mondtam, hogy lehet, hogy az utolsó... valahogy oldjuk meg, hogy ne egyedül kelljen ezt nekem csinálni, mert képtelen vagyok. :(

2009. december 2., szerda

Rosszalkodás.. :)

Igen, már olyat is szoktak! :)
Tegnap este pl fürdés után, amikor már aludni kellene, arra mentünk be a szobába, hogy mind a ketten hasalnak az ágyban, úgy, hogy lássák is egymást, és kiabálnak egymásnak! :) Hatalmas kiáltások, kacagások, nem egyszerre, egymás után mintha válaszolgatnának egymásnak. :)
Levinek már egy ideje szokása így kiabálni, általában ha jó kedve van és fel akarja hívni magára a figyelmet akkor csinálja, de néha rendesen meg lehet ijedni, olyan erőteljesen, hirtelen és hangosan csinálja. Livitől még nem hallottam ilyet tegnap estig.

Mivel egyikőjük se akart még aludni, kivettük Őket a nagy ágyra. Azt a hencsergést, amit ott lerendeztek...:)))
Nem számított, hogy már vége az ágynak és ha nem kapom el lepottyan, csak forgott Livi minden felé.. :) Levi dobálta magát, közben hangosan nevetett, ujjongott, szóval nem igazán tudtuk, hogy mikor is lesz ebből alvás.
Kb fél óra után Livit le tudtam tenni a kiságyába, elaludt a maradék kajájával. Egyébként is álmos volt már fürdés előtt is, mert egész délután semmit nem aludt, csak délelőtt kb fél órát...
Levi még kitartó volt, próbáltam mindenféleképpen altatni, magamon, mellettem, ölben, kézben, sehogy nem volt jó. Álmos volt már nagyon, akkor nyűglődik ennyit..
Végül szintén a Livi maradékával otthagytuk az ágyon, és 10 perc múlva aludt is. :)

Végre én is megihattam a Neocitranomat. Amíg altattam, addig nem akartam, mert egyébként is előfordul hogy én is elalszom amíg Levit altatom, hát még ha megiszom a Neocitrant.. :))

Egyébként nem történt semmi különös, fénykép se készült pár napja, esetleg a régi videókból tudnék feltenni, ha meg tudnám vágni a felvételeket, bár mivel telefonnal vannak felvéve nem is biztos hogy megéri vele kínlódni. Majd meglátom hogy lesz hozzá kedvem, meg időm. :)

Most alszanak, bár 1 óránál tovább már nem nagyon kellene hogy kint legyenek, nehogy megfázzanak.
Igaz, most jó idő van, de akkor is elég lesz annyi, ami lassan le is telik.
Majd maximum behozom a babakocsival Őket ha nem ébrednek fel maguktól. :)