Kedden mindketten mentek bölcsibe, nem volt semmi gond. Éjjel is minden rendben volt.
Szerdán reggel Levike kicsit nyafogott, hogy nem akar menni, de kb ennyi is volt, Livike az úton hisztizett, hogy cseresznyét akar enni az egyébként meggyfáról az út mentén, de a bölcsiben már megnyugodott, hogy ha hazaér majd lesz itthon meggy, mert Apa szed Neki visszafelé. :) Nem is volt semmi baj Livikével.
11:30-kor viszont Levike miatt hívtak, hogy lázas, fájlalja a bal fülét... Ebédelnek, de délre menjek érte, Livikét pedig lefektetik, érte majd délután menjünk. Hát jó... Nem igaz ez a lázas dolog, hogy szombat óta nem volt, most meg megint.. Mondjuk azt tudhattuk, hogy még nem gyógyult meg teljesen csak úgy-ahogy tünetmentes, vártuk a csütörtököt, hogy a másik orvos magánrendelésére menjünk el először, ne mondja már, hogy csak úgy a kórházba megyünk, ahová eredetileg nem lehet, mert az nem járóbeteg rendelés, csak azok járnak oda, akinek már volt dolga ott orvossal, vagy a magánrendelésen mondták, hogy menjenek a kórházba. Hát... mégis kimentünk, nézze meg akkor ott először. Ugyanabban a rendelőben van, mint a doktornő, de szerencsére Ő nem volt ott. Majd holnap biztos összefutunk, mert menni kell akkor is.
Mindkét füle elvileg be van gyulladva, nagy a valószínűsége, hogy szúrni kell.. De ki sem tisztította, semmi, csak megnézte. Kiadta, hogy csináljunk napi 15-szor orrátmosást, de nem sima sóoldatos orrspray-vel, hanem készíteni kellett sóoldatot (1 l vízben feloldani 9 gramm sót, felforralni, kihűteni, majd egy 5 ml-es fecskendővel befecskendezni a hanyatt fekvő Levike orrába hirtelen mozdulattal, ugyanakkor a másik orrlyukát pedig szívatni kell az orrszívóval. Ezután jöhet a Nasivin, majd egy Bioparox nevű antibiotikumos spray és inhalátor, amiből szintén fújni kell, és ezt kell ismételgetni sokszor a nap folyamán.. Namost.. ebből mit tudtunk megvalósítani? Nem sokat sajnos. :( Egyrészt 14 óra körül Levike elaludt, hiszen délben megkapta a 6 ml Nurofent a lázra, azzal kibírta az ovoshoz menetelt, a várakozást, a vizsgálatot, a hazajövetelt.. 16 óra körül ébredt, egyből az udvaron volt, nem akart bemenni, meg Mama nélkül nem is mertem volna én ezt az átmosást megcsinálni elsőre, főleg hogy ha szívatni is kell akkor kétemberes, ha le is kell fogni, mert ellenkezik a legény, akkor meg minimum három emberes, plusz megkockáztatjuk, hogy ezek után még a sima orrsprayt és orrszívást sem fogja engedni. :( Így délután többször fújtunk Sterimar sóoldatos orrspray-t, amit eddig nem engedett, de most muszáj volt, majd este fürdésnél megcsinálta Mama a befecskendezést, de nem hátra feküdve, hanem ülve, előre-oldalra hajolva... a neten egyébként úgy csinálják, mármint olyan leírásokat és videókat találtunk az orrátmosásról, hogy nem hanyatt fekve csinálják, hanem inkább előre hajolva....
Az antibiotikumos cuccot pedig éjjelre nem mertem adni, mert mi van, ha esetleg allergiás a hatóanyagára, ismeretlen dolgok vannak benne, és ugye sose lehet tudni. Majd reggel.
Láza amúgy nem volt azóta sem, a kedve jó volt, egész délután kint voltunk és bent Mamáéknál is, a füle persze be volt dugva és kapucni is volt rajta, de nem volt hideg sem és szél sem fújt.
Ez az orvos is kilátásba helyezte a mandulaműtétet, de Levikénél az orrgarat és a torokmandulát együttesen, mert megint csúnya a torka is.... Mama felvetette, hogy Livikét is megnézné-e, mondta, hogy meg, de sokat nem beszéltünk amúgy sem, mert nagyon sietett az orvos, rohant ebédelni mert már idő volt, az osztályon ellenőrzés volt, oda is rohangált, közben meg a betegeket is lássa el.
Holnap 10 óra, fél11 körül kell menni, megnézi, és hát valószínűleg meglesz a felszúrás is, de egyelőre ez még rejtély...
Itthon rendben volt minden, egész délután kint voltunk, majd a fürdést is később kezdtük, 20 óra is elmúlt.. Hamar elaludtak, nyugalom van.
Jövök ahogy tudok. :)
2012. május 30., szerda
2012. május 28., hétfő
Gyors hétfői összefoglaló
Éjjel minden rendben volt, se láz, se fájdalom nem volt Levike részéről (sem).
6 óra sem volt még, a fiatalúr már fent volt, így én is, bár a pisi-kaki után még kicsit tudtunk pihenni úgy 7 óráig kb, ami egyébként ritka, mert ha egyszer felkel valamelyikőjük akkor ritkán lehet utána visszafeküdni.
Apa 10-re ment dolgozni, előtte sütött palacsintát, ugyanis a gyerekek kórusban követelték, hogy palacsintát akarnak enni... így sütni kellett, különben biztos összedől a világ... :)
Voltam a pékségben friss kenyérért, - jó hely, ünnepnapon is nyitva vannak:) - majd ettünk kolbászos rántottát, amit Mama csinált, a gyerekek egyébként 8:30 körül lettek kiengedve az udvarra, 11:30-ig kint is maradtak.
12 órakor már aludtak, Livike még egy órányit sem aludt, 12:45-kor már fent volt és nem tudtam már vissza altatni a másik szobában sem. :( Mesét nézett a laptopomon, majd 14:30 körül Levike is felébredt és hamarosan megint az udvaron voltunk.
Nemsokára Mama is és Papa is kijöttek, valameddig az udvaron voltunk, majd bementünk Mamáékhoz enni és játszani, közben Papával válogattuk a fényképeket a gépen, 19 óra után kijöttem, előkészültem a fürdéshez, hogy már csak ugrani kelljen a kádba. :)
Úgy is lett, 20 órakor már kész voltunk, hajmosással, szárítással, orrszívással, fülmelegítéssel együtt. :)
Egyelőre még nyugi van...
Holnap elméletileg megyünk a gyerekekkel ahhoz a másik fülész doktorhoz, akit javasoltak... Livikét is érdemes megmutatni, több szem, többet lát... a doktornő meg max. megsértődik majd, ha ott hagyjuk, amitől én tartok, de Mamáék is és Apa is azt mondják, hogy ezen nem kell görcsölni, hiszen nem írtunk szerződést, hogy csak és kizárólag Ő kezelheti Livikét, nyugodtan lehet orvost váltani... Na majd meglátjuk hogy alakul a holnap...
Ennyi lenne mára, jövök, amikor tudok.
6 óra sem volt még, a fiatalúr már fent volt, így én is, bár a pisi-kaki után még kicsit tudtunk pihenni úgy 7 óráig kb, ami egyébként ritka, mert ha egyszer felkel valamelyikőjük akkor ritkán lehet utána visszafeküdni.
Apa 10-re ment dolgozni, előtte sütött palacsintát, ugyanis a gyerekek kórusban követelték, hogy palacsintát akarnak enni... így sütni kellett, különben biztos összedől a világ... :)
Voltam a pékségben friss kenyérért, - jó hely, ünnepnapon is nyitva vannak:) - majd ettünk kolbászos rántottát, amit Mama csinált, a gyerekek egyébként 8:30 körül lettek kiengedve az udvarra, 11:30-ig kint is maradtak.
12 órakor már aludtak, Livike még egy órányit sem aludt, 12:45-kor már fent volt és nem tudtam már vissza altatni a másik szobában sem. :( Mesét nézett a laptopomon, majd 14:30 körül Levike is felébredt és hamarosan megint az udvaron voltunk.
Nemsokára Mama is és Papa is kijöttek, valameddig az udvaron voltunk, majd bementünk Mamáékhoz enni és játszani, közben Papával válogattuk a fényképeket a gépen, 19 óra után kijöttem, előkészültem a fürdéshez, hogy már csak ugrani kelljen a kádba. :)
Úgy is lett, 20 órakor már kész voltunk, hajmosással, szárítással, orrszívással, fülmelegítéssel együtt. :)
Egyelőre még nyugi van...
Holnap elméletileg megyünk a gyerekekkel ahhoz a másik fülész doktorhoz, akit javasoltak... Livikét is érdemes megmutatni, több szem, többet lát... a doktornő meg max. megsértődik majd, ha ott hagyjuk, amitől én tartok, de Mamáék is és Apa is azt mondják, hogy ezen nem kell görcsölni, hiszen nem írtunk szerződést, hogy csak és kizárólag Ő kezelheti Livikét, nyugodtan lehet orvost váltani... Na majd meglátjuk hogy alakul a holnap...
Ennyi lenne mára, jövök, amikor tudok.
Gyermeknapi KÉPEK! :)
Itt vannak a viszonylag friss képek, délután Papával kiválogattuk... :) A többi még várat magára, de legalább már ez meg van. :)
![]() |
| Gyermeknap (2012. május 27.) |
2012. május 27., vasárnap
Gyermeknap
Vagy gyermekórák? Mindegy, hogyan nevezzük, a jeles napról nem feledkezhettünk meg mi sem. Bár szerintem még mindig kicsik a gyerekek az ilyen felhajtásokhoz és pénzkidobásnak tartok mindenféle sergőt és vásári cuccot, dehát.. egyszer van gyereknap, szokták mondani. :)
Livike el is aludt amikor írtam, 14:40-kor ébredt Levike segítségével. Felébresztette. :(
Levikének ma egész nap nem volt láza és a fülét sem fájlalta, esetleg ha kérdeztük akkor mondta, de magától nem nyúlkált oda vagy nem sírt fel a belehasító fájdalomtól, mint eddig.
Nurofennel és lázmérővel azért felszerelkeztem, úgy indultunk el a városba 15 óra körül Mamáékkal, mert persze az Ő ötletük volt, hogy mégiscsak gyereknap van, menjünk ki a városi rendezvényre, sergő meg akármik biztos vannak, hadd örüljenek. Jó, elismerem, hogy szeretik az ilyesmit, a hónapokkal ezelőtti Interspar melletti ugrálóvárat és körhintázást is a mai napig emlegetik, ha eszükbe jut. Csak én valahogy sajnálok 5-600 Ft-okat 3 percnyi bármiért. :( (mondjuk nem én fizettem, de Mamáék pénzét is sajnálom ilyenre, mert lehúzás, kihasználás az egész, hogy a kicsi gyerek mindenre fel akar menni és akkor hadd fizessen a szerencsétlen ember... ).
Először egy kisvonatra ültünk fel, ami körbe ment, de nem szabályos kör volt, rendesen zakatolt meg minden... :D Igen, ültünk, mert Mama is és én is mentünk, ugyanis egyedül nem mertük volna a gyerekeket beengedni, túl nagy hely volt benne, könnyen kiestek volna. Még meg is jegyezte az illető akinél fizetni kellett, hogy a felnőtteknek olcsóbb.. :)) Jahh... így is megéri nekik, majdnem mindenhol ült bent felnőtt is, csak a nagyobbakkal nem.
Kis séta és szétnézés után jött a klasszikus körhinta, kisautókkal, motorokkal,egyéb járművekkel. (a lovacskás, kacsás kicsit normálisabb változata.. azokról simán le lehet esni.) Mindketten motorra ültek, mert az autókat elfoglalták... Ez is 3 perc volt, a fényképek Papa gépén vannak, én telefonnal keveset csináltam, majd teszek fel. (tudom, még az Anyák napi-Papa szülinapi képeket sem tettem fel, de még mindig nincsenek kiválogatva... volt Mamának jobb dolga is mostanában..:) )
Több mindenre nem ültünk fel, tervben volt még a dodgem, de rengetegen várakoztak rá, nem vártuk ki.
Livike kiharcolta a lufit is, pedig van itthon nem tudom mennyi, de Neki olyan kell, amit ott a vásárban lehet venni... Kaptak azt is Papától.... Nos az egyik hazáig bírta, pár perc után kidurrant mert hozzáért a plafonon valamihez, mivel gerendás a mennyezet az előszobában és a nagy szobában is, előfordulhat szálka, ami pont elég a lufinak... Ez volt a Livi lufija... nem nagyon sírt utána, tudta, hogy az Ő hibája volt, mert elengedte, pedig mondtuk, hogy csak a konyhában eressze fel, vagy a kis szobában, ahol sima a plafon... Héliumos lufi. :) A Levi lufija nem durrant ki, viszont összement.. egyszerűen leeresztett. :( Ennyit erről, az újabb pénzkidobásról. :( Egyébként az itthoni lufikat se nagyon becsülik, na most pl két napja felfújtam egyet-egyet, azokkal szépen eljátszanak, dobálják, ütögetik, ma Livikének már fújnom kellett még egyet, de ahogy szaporodnak a felfújt lufik, egyre kevésbé érdekli a gyerekeket, csak pakolgatom Őket és amikor már aszottra fonnyadtak, egy óvatlan pillanatban kiszúrom és kidobom őket.. minek rakosgassam, ha már nem is játszanak velük? :(
Miután meglettek a lufik, amúgy rózsaszín fehér pöttyökkel és ugyanez kékben.. nagyon ment a gyerekek ruhájához.. :D már hajlandóak voltak beülni az autóba és hazafelé jönni. :)
17 óra is elmúlt már...
Uzsonna, tévézés, vacsora csipegetés, tévé és telefonon képek nézegetése, majd fürdés előtt kezdtek megkergülni, Mama ki is akart menni, de ez hatott, úgyhogy gyorsan ugrottak is a kádba fürdeni, majd orrszívás és meleg sók felhelyezése után hamarosan el is aludtak. Én is, de 20:30 kor felébredtem, Mama már nem volt bent, úgyhogy a gyerekek hamarabb elaludtak.. :) Livike amúgy még akkor is cuppogott a kakaóján, nem is nagyon tudtam volna korábban kijönni.
Ennyi lenne mára, többször már nem jövök ma.. :)
Livike el is aludt amikor írtam, 14:40-kor ébredt Levike segítségével. Felébresztette. :(
Levikének ma egész nap nem volt láza és a fülét sem fájlalta, esetleg ha kérdeztük akkor mondta, de magától nem nyúlkált oda vagy nem sírt fel a belehasító fájdalomtól, mint eddig.
Nurofennel és lázmérővel azért felszerelkeztem, úgy indultunk el a városba 15 óra körül Mamáékkal, mert persze az Ő ötletük volt, hogy mégiscsak gyereknap van, menjünk ki a városi rendezvényre, sergő meg akármik biztos vannak, hadd örüljenek. Jó, elismerem, hogy szeretik az ilyesmit, a hónapokkal ezelőtti Interspar melletti ugrálóvárat és körhintázást is a mai napig emlegetik, ha eszükbe jut. Csak én valahogy sajnálok 5-600 Ft-okat 3 percnyi bármiért. :( (mondjuk nem én fizettem, de Mamáék pénzét is sajnálom ilyenre, mert lehúzás, kihasználás az egész, hogy a kicsi gyerek mindenre fel akar menni és akkor hadd fizessen a szerencsétlen ember... ).
Először egy kisvonatra ültünk fel, ami körbe ment, de nem szabályos kör volt, rendesen zakatolt meg minden... :D Igen, ültünk, mert Mama is és én is mentünk, ugyanis egyedül nem mertük volna a gyerekeket beengedni, túl nagy hely volt benne, könnyen kiestek volna. Még meg is jegyezte az illető akinél fizetni kellett, hogy a felnőtteknek olcsóbb.. :)) Jahh... így is megéri nekik, majdnem mindenhol ült bent felnőtt is, csak a nagyobbakkal nem.
Kis séta és szétnézés után jött a klasszikus körhinta, kisautókkal, motorokkal,egyéb járművekkel. (a lovacskás, kacsás kicsit normálisabb változata.. azokról simán le lehet esni.) Mindketten motorra ültek, mert az autókat elfoglalták... Ez is 3 perc volt, a fényképek Papa gépén vannak, én telefonnal keveset csináltam, majd teszek fel. (tudom, még az Anyák napi-Papa szülinapi képeket sem tettem fel, de még mindig nincsenek kiválogatva... volt Mamának jobb dolga is mostanában..:) )
Több mindenre nem ültünk fel, tervben volt még a dodgem, de rengetegen várakoztak rá, nem vártuk ki.
Livike kiharcolta a lufit is, pedig van itthon nem tudom mennyi, de Neki olyan kell, amit ott a vásárban lehet venni... Kaptak azt is Papától.... Nos az egyik hazáig bírta, pár perc után kidurrant mert hozzáért a plafonon valamihez, mivel gerendás a mennyezet az előszobában és a nagy szobában is, előfordulhat szálka, ami pont elég a lufinak... Ez volt a Livi lufija... nem nagyon sírt utána, tudta, hogy az Ő hibája volt, mert elengedte, pedig mondtuk, hogy csak a konyhában eressze fel, vagy a kis szobában, ahol sima a plafon... Héliumos lufi. :) A Levi lufija nem durrant ki, viszont összement.. egyszerűen leeresztett. :( Ennyit erről, az újabb pénzkidobásról. :( Egyébként az itthoni lufikat se nagyon becsülik, na most pl két napja felfújtam egyet-egyet, azokkal szépen eljátszanak, dobálják, ütögetik, ma Livikének már fújnom kellett még egyet, de ahogy szaporodnak a felfújt lufik, egyre kevésbé érdekli a gyerekeket, csak pakolgatom Őket és amikor már aszottra fonnyadtak, egy óvatlan pillanatban kiszúrom és kidobom őket.. minek rakosgassam, ha már nem is játszanak velük? :(
Miután meglettek a lufik, amúgy rózsaszín fehér pöttyökkel és ugyanez kékben.. nagyon ment a gyerekek ruhájához.. :D már hajlandóak voltak beülni az autóba és hazafelé jönni. :)
17 óra is elmúlt már...
Uzsonna, tévézés, vacsora csipegetés, tévé és telefonon képek nézegetése, majd fürdés előtt kezdtek megkergülni, Mama ki is akart menni, de ez hatott, úgyhogy gyorsan ugrottak is a kádba fürdeni, majd orrszívás és meleg sók felhelyezése után hamarosan el is aludtak. Én is, de 20:30 kor felébredtem, Mama már nem volt bent, úgyhogy a gyerekek hamarabb elaludtak.. :) Livike amúgy még akkor is cuppogott a kakaóján, nem is nagyon tudtam volna korábban kijönni.
Ennyi lenne mára, többször már nem jövök ma.. :)
Eddig minden rendben
Levikének ma még nem volt láza, a fülét sem fájlalta. 9:30-kor kimentünk az udvarra, 11:20-kor jöttünk be. Apa 10-re ment dolgozni. Elég jól elvoltak a gyerekek, néha kellett csak rájuk szólni a szokásos dolgok miatt kint.
Jól ebédeltek, majd Levike 12:10 körül már aludt is, Livike még most sem alszik. Többször kértem már, talán most elalszik, legalábbis lefeküdt végre. Meglátjuk. :)
Jól ebédeltek, majd Levike 12:10 körül már aludt is, Livike még most sem alszik. Többször kértem már, talán most elalszik, legalábbis lefeküdt végre. Meglátjuk. :)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)
