2013. július 4., csütörtök

- 1 váltócipő :( és pár szó úgy általánosságban.

Az alig kéthetes váltócipő szőrén szálán eltűnt az oviban. A Levikéé. :(
Az óvónők, dadusok sem értik, hogy történt... Bár délután az óvónő azt mondta, hogy nem hiába mondják "bizonyos" személyek jelenléténél az öltözőben, hogy mindig legyen ott valaki.
Most meg ugye csoportösszevonások, más oviból is van egy-két gyerek az ügyelet miatt, (bizonyos ovik most vannak zárva, nem július 22-től...) Szóval oda a szép kis cipő:(
Természetesen gyorsan venni akartam másikat még aznap, de miért is lett volna pont ugyanolyan méretben? :( Kisebb, nagyobb, minden volt, de még hasonló fazonút sem láttam, bár azt próba nélkül úgysem mertem volna megvenni.
Ma is néztem más üzletekben, de nem láttam semmi jót... :(
Most az itthon használt papucsa van bent, bár azt nem szabad, megengedték....
Nem a Verdás, azt még inkább sajnálnám, ha lába kélne....
Nem az értéke a lényeg, mert 1300 Ft-os cucc volt, de akkoris! Kinek kell?
Nem lehetett az, hogy véletlen "hazament" benne valaki, hiszen az udvaron voltak délután, akkor még megvolt, hiszen bent az volt rajta, ahogy kimentek és amíg kint voltak akkor tűnhetett el.
Végignéztünk mindent, padok alját, az öltöző fakkokat, az ovis zsákokat is megtapogattuk, hátha... bár miért kerülne bele bárkiébe is? Aki azt elvitte, tuti nem az oviba fogja hordani, hiszen bele volt írva a neve, jele.
Legyen vele boldog! De több se érje! :((

Egyébként elvagyunk, nemsoká mehetek értük...
Ma igazán lightos ebédet főztem, zöldséglevest jó gazdagon és mákos tésztát.. :))
(sajnos csak a leves gazdag zöldségekben, én nem.. :D )
Majd holnap lesz valami húsos étel...

Tegnap este Papa itt maradt altatni, előtte azért nem, mert közben Mama hívta, hogy Skype-oljanak... szóval azért ment ki olyan hirtelen fürdés közben.. :)
Levike így is 22 óra körül aludt el, de legalább a hisztériákat meg a fegyelmezést megúsztam, nem mertek úgy beindulni, mint ha csak velem vannak. Így is délután volt egy-két összezördülés, pl Livike visszafeleselt Nekem, amikor megkértem valamire, tényleg szépen... Papának persze ez nem tetszett, én sajnos már fel se nagyon veszem, hogy hogy viselkednek velem, mert úgyis olyanok. :(
Persze azért Papa még kedvenc, hiába fegyelmez, néha hallgatnak Rá, de néha nem...

Apa ma és holnap nem dolgozik, remélem jön hamarosan, mert most horgászni van, holnap meg vásárlás, főzés...
Én ma is voltam bent a városban, egyrészt a dm-be mentem, mert van 10%-os facebookos kupon ma és holnap, most kivártam, hogy legyen, nem úgy, mint múlt hónapban, hogy megvettem az Aloét és rá két napra jött a kupon. :( Másrészt még váltócipőt néztem, de ugye nincsen....
Szerintem majd hétfőn a fülészet után megint bemegyünk Papával és Levikével és nézünk valamit.. holnapig meg még jó a papucs.

2013. július 2., kedd

Gyorsan pár sor...

Vasárnap délelőtt Mama elindult Székesfehérvárra két másik társával együtt. A gyerekek a nap nagy részét azzal töltötték, hogy Papához szaladgáltak be, jöttek-mentek, ha kint voltak mindketten, akkor csak a rosszaság ment, ha bent voltak mindketten, akkor is... Ha csak úgy voltak, hogy egyik itt, másik odabent, akkor jók voltak. :)) Este szerencsére korán elaludtak, mivel délután egy percet sem sikerült.

Hétfőn reggel ovi, én takarítottam, pakolásztam... Délután ahogy hazajöttek készültünk is és 16:30-ra mentünk a csontkovácshoz. Várni kellett, kb negyed óra volt az egész, de már annyira nem tudott Levike a fenekén megülni, hogy ha még 5 percet várakozni kell, már nem tudom mi lett volna. :( Papával mentünk egyébként, de Rá se nagyon hallgatott Levike. :(
A gyerekek kezelése kb 2 perc volt/fő. Amit láttunk kb annyi, hogy fogta a fejüket, biztos valami energia átadás volt vagy nem tudom, majd párszor hirtelen mozdulattal megütögette oldalt a fejüket, vagy inkább nyomta, és ennyi.. Azt mondja, hogy le van tapadva a fülben az üllő és a kalapács, de javítható, két hét múlva menjünk megint, meg majd még utána is, és szinte biztos, hogy nem kell műteni Levike fülét és Livikének se lesz nagyon gondja, mert Neki is le van tapadva, attól hogy most épp nem fáj.
A baj az, hogy a két hét, az 15-én telik le, de közben egy hét múlva, 8-án kell visszamenni a kórházba, hogy újabb hallásvizsgálat és sima vizsgálat alapján eldöntse a főorvos, hogy kell-e műtét, kell-e cső a bal fülébe is. Szerintem ez az egy kezelés nem fog addig észlelhető eredményt mutatni.. :( Mama szerint nem kell engedni semmiképp a műtétet, várjunk vele, aztán meg majd meglátja az orvos is, ha következőleg már jó eredményt lát. Elmondani persze nem szabad, hogy hova járunk, sajnos a doktornőből kiindulva, aki annakidején majd' levette a fejem a kövirőzsa miatt, már félő elmondani bármiféle alternatív módszert az orvosoknak. :(
A gyerekek után én kövezkeztem egy teljes átgyúrás, nyomkodás erejéig, nem fájt, volt pár pont ami mondjuk határeset volt, de jobban féltem, mint kellett. Azért féltem, mert mondta még múltkor a csontkovács, hogy volt olyan meglett férfi ember, aki zokogott a fájdalomtól és nem tudta végigcsinálni a kezelést, na mondom akkor mi lesz majd velem? Gondolom annak sok baja volt azért fájt annyira. Nekem is van, sok letapadás, gerincferdülés meg ilyenek, én is menjek két hét múlva és megkezel megint. Amúgy tök jól esett az egész meg még most is, egyetlen egy pont fáj azóta is, de az sem folyamatosan, csak ha hozzáérek, a jobb lapockám környékén, ahol be is szokott csípődni néha a hátam, na azt amikor eltalálta, akkor majdnem visítottam.. :)) Olyan rövid volt az egész dolog, hogy mire Papa a gyerekekkel beült a kocsiba meg kikalézoltak, mert kocsival kerülni kell csomót, hogy meg lehessen állni, gyalog meg az épület másik oldalán kijövök és kész, addigra épp összetalálkoztunk, jöhettem én is kocsival. :) (eredetileg az volt a terv, hogy Ők hazajönnek én meg majd gyalog, nincs messze...)

A délután további részében ment a kergülés, kint is bent is, este nem akartak fürdeni és aludni, 22 óra elmúlt, mire Levike is elaludt, Livikének persze nem kellett sok.
Livike reggel nyávogós volt, be volt dugulva az orra... nem akart bemenni az oviba, nyekergett, stb. Remélem nem lesz beteg! Nem jön sok váladék az orrából, remélem nem most fog épp begyulladni a füle.. Kérdeztem Levikétől, hogy mit érzett, amikor kezelte a csontkovács. Azt mondta semmit, a végén picit fájt, de utána nem. Esténként mondja, hogy kalapácsolnak a fülében, tehát dübög.. csak este, máskor nem. Kérdeztem az este, hogy most hallja-e, azt mondta igen. Pedig abban bíztam, hogy talán egy kezeéssel legalább ez elmúlik, mint Mamaának a csengés, és akkor jobb lesz majd a hallásgörbe jövő héten. Na majd meglátjuk.

Megyek, mert már rég a piacon kellene lennem, csak ide ültem Apa telefonjára pénzt tölteni aztán meg gondoltam megírom már mik vannak..
(tudom, piacra korán szokás menni, de csak krumplit akarok venni meg hagymát, az biztos van még ilyenkor is, a húsboltok meg nyitva vannak egész nap, nem úgy van már mint régen, hogy ha 10-ig nem mentünk a piacra már semmi nincs.. :))

Jövök amikor tudok.

2013. június 29., szombat

Helyzetjelentés

Mostanában volt itt minden, vidám és szomorú dolgok is, de haladjunk sorban.
Múlt hét pénteken volt Papa névnapja. A szomszéd Erikáékkal volt egy uzsonna/vacsora, köszöntés, kb ennyi.
Még aznap, előtte sajnos temetésre is kellett mennünk, Helga barátnőm édesapja hagyta itt sajnos az élők sorát még azon a héten kedden. :(( A temetésen mindenképp ott szerettünk volna lenni, viszont pont abban az időben volt, amikor a gyerekekért menni kell az oviba, így a szomszéd Erikáék lettek megkérve, hogy hozzák el Őket és legyenek addig ott Náluk, amíg nem jövünk... Úgy is volt. (Apa dolgozott, így Ő emiatt kikerült a képből, mint lehetséges felvigyázó.)
A gyerekek - elmondás szerint - jók voltak, szót fogadtak, hát, hiszem is meg nem is. :)) Bár, rajtam kívül jók Ők mindenkivel, majdnem...

Szombaton szinte végig egyedül voltam a gyerekekkel, Mamáék 19 óra előtt értek haza valami veterános dologól... Apával beszéltük, hogy jó lenne már csinálni egy városba menős estét, hiszen március óta nem voltunk. Egy a biztos, így, hogy előtte dolgozik és 23 órakor végez nem éri meg bemenni, mert akkor későn - korán? - jövünk, keveset lehet aludni. :( Az óra szerinti idő még csak hagyján, de az időjárás is jól betett, bár én még azt hiszem jól meg is úsztam, sok mással ellentétben. Az volt ugyanis, hogy 21 óra körül indultam be a városba, úgyis épp volt a Tiszavirág fesztivál, fellépők, együttesek, tömeg, mi kell még.. szóval hallgattam kicsit a zenét, bár egyedül az sem valami nagy dolog, de mégis, legalább nem itthonról hallottam, mint máskor, amikor valami van a városban és nem vagyunk bent, csak idehallatszik. :)
22 óra körül jött egy hatalmas eső, zivatar, vihar, .. minek hívjam.. jég is esett, de az a rengeteg mennyiségű és nagy intenzitású eső egyszerűen félelmetes volt! Én nem áztam, időben kerestem fedett helyet, bár nem "bent" voltam, csak olyan helyen, ahol nem áztam. Szolnokiak és erre ismerősök tudhatják, ha azt mondom, Árkádok alja.. :)) Egy órát álltam ott, bár az utolsó negyed órában már Apát és a kollégáját vártam, hogy végezzenek a műszakkal, - sajnos nem tudtak korábban zárni, szerintem oda is bemenekültek az emberek az eső elől. - és induljunk valamerre. Jött még két kolléga később, vagyis csak az egyik volt az, aki pincér, a másik illető a barátnője volt. Biliárdoztunk és csocsóztunk is, valahogy most nem akart menni nekem egyik sem, bár máskor se nagyon, de akkor jobban. :( 2 óra körül indultunk haza, mivel Apa biciklivel volt, hamar hazaértünk. (felültem a csomagtartóra ahol nem látta senki:D )

Vasárnap elvoltunk, a gyerekek eléggé nyűglődtek, persze megint nem voltak jók éjjel, nem aludtak jól és ezáltal Mama sem. :( Mikor fognak már "rendesek" lenni, talán akkor gyakrabban elmehetnénk.. így meg rossz nekem is, mert tudom, hogy Mama akkor nem alszik szinte egész éjjel. :(

A következő hét, - a mostani - is eltelt, még van ovi, összevontan, de van. A délutánok sem egyszerűek, de mi lesz majd itt, ha folyamatosan itthon lesznek? :(

Csütörtökön tartottuk meg Levike névnapját itthon, mert Apa akkor volt szabad, pénteken - a napján - pedig dolgozott.
Ovi után megvolt a szokásos étkezés, ami mondjuk ebéd vagy vacsora volt uzsonna időben. :)
Ezután jött az ajándékozás, megint gazdagabbak lettek pár játékkal, mert természetesen Livikének is kellett venni valamit, a legtöbb játék amúgy is olyan jellegű, amit közösen használhatnak.
Mamáéktól kaptak... - ki ne hagyjak valamit! - Levike egy transformers átalakíthatós autót-robotot, egy elemmel működő jelzőlámpát és hozzá kresz táblákat, ebből persze a lámpa a kedvence, mi más.. :), közösen kaptak műanyag golf szettet is, hát mit ne mondjak, nem épp a labdát ütögetik vele leginkább... :/
Tőlünk egyéni ajándék csak egy-egy ugrálókötél volt, - nem találtam mást hirtelen... - közösen pedig kaptak tollasütőt és labdákat, valamint mágneses halas horgászós játékot is. :)

Pénteken vittünk az oviba rágcsálni valót és dobozos üdítőket, hogy ott is meg tudják ünnepelni Levikét! :)
Kapott kinder tojást - csoki nélkül:D - , matricát, kis állat figurát.. Mindketten. :)

A mai nap is korán ébredtek, mint mindig, ha nem kell oviba menni.. :/ 6 óra előtt már fent voltak, így én is.
Mamáék reggel csontkovácsnál voltak, Apa ment dolgozni 10-re, de szerencsére nem voltam most túl sokáig egyedül a gyerekekkel. Helyette elpátyolgattam egy nagy fej karfiolt, aki csinált már rántott karfiolt, az tudhatja, hogy eléggé pepecs munka, főleg ahogy én csinálom, hogy inkább kisebbek legyenek, mint ökölnyi darabok... Finom, csak csinálni ne kellene.. :D Krumplipürét is csináltam, Mama pedig ragulevest főzött, ez volt a kései ebédünk, majdnem 15 óra volt mire a gyerekek megkezdték a délutáni alvásukat.
Ma már jobb idő volt eddig, de most szerintem jön a vihar, a héten eddig elég hideg volt itt is, gondolom másol is...

Mama holnap megy Székesfehérvárra edzőtáborba egy hétre. Jövő hét pénteken vagy szombaton jön, úgyhogy lesz "Mama hiány" azt hiszem! Ez lesz az első felvonás, mert hó végén meg ugye megy a világversenyre Durbanba (Dél-Afrika).

A csontkovácsra visszatérve. Ez az illető egyszerre természetgyógyász, energetikus - vagy hogy hívják.. - és csontkovács. Kijött házhoz is, hogy megnézze van-e vízér meg ilyenek... volt, nem is kevés. Elvileg leszedte a hatását, nem tudom hogy, de a réz pálcája a "kezelése" után már nem pörgött annyira, mint előtte. Ebben nem igazán hiszek amúgy, biztos lehet manipulálni a pörgést, de az egyéb dolgok biztos jók amit csinál.
A vízér hatását nem tudjuk, de ha mást csinált azt ugye lehet érezni. Nekem pl ránézésre megmondta, hogy a gyomrommal van baj, mondom nem fáj.. Jó, de akkor is, sok a letapadás, fel is vagyok fázva, kell csinálni egy telejes béltisztítást is, azt a részét még nem csináltam meg, mert keserű sót kell inni reggel, előtte este meg grapefruit lével krómtablettát... Viszont igyak körömvirág és cickafarkfű teát, mert az jó. 15 nap után váltsak kamillateára. Hát.. azt nem tudom hogy fogom tudni meginni, mert citromlét nem tehetek bele, max mézet, azt meg egyébként sem szeretem. Ez a másik keverék minden nélkül iható. Nem finom, de iható. :)
Tuti vízhajtó, mert nem győzök járkálni kisdologra... :) Konkrétan engem még nem kezelt, nem csinált a csontjaimmal semmit, Mamát és Papát már igen. Persze fáj, főleg Mamának a kezelés is és utána is, de elvileg az a jó, ha fáj, úgy gyógyul folyamatosan. Mamának gerincsérve van, elvileg azt is meg tudja majd "javítani". :) Szintén Mamának a fülfelszúrás óta csengett, csilingelt, zúgott a bal füle... azt is el tudta múlasztani. :)
Azt mondja ez a csontkovács, hogy nagyon sok kisgyereket gyógyított már meg fülbajból.. egész piciket is, egy próbát megér, hétfőn délután visszük a gyerekeket, hátha megúszná Levike a bal fülének becsövezését, Livikét pedig nézze meg, hiszen Neki is szokott vele baj lenni.

Nah.. nagyjából most ennyi...
Jövök amikor tudok.

2013. június 20., csütörtök

Gyorsan, röviden... ovi, fülészet

Lassan két hete készülök írni, na jó, csak egy, mert ugye általában egy hét eseményeit szoktam megírni. Na mindegy, ez már így alakult.
Nézzük, mire emlékszem. :)

Az oviban minden rendben, kb az egész ovi, tehát a három csoport egyharmada jár már csak, most akkor mondhatnánk, hogy a mieink minek, amikor nem lenne muszáj, mert itthon tudok lenni Velük. Na igen. Csak azért szerintem sokkal jobban elvannak ott a többi gyerekkel, még így is nem győzik magukat kitombolni délután itthon, mintha egész nap velem lennének összezárva. Persze a jó idő -ez már túlságosan is jó! :) - beköszöntével szinte egész nap kint vannak az udvaron itthon is, de mégis unalmasabb ez, mint az ovi. :)
Az meg a másik, hogy az óvónőknek, dadusoknak akkor is be kell menniük, ha pl 2 gyerek van, így meg azért vannak elegen, nem a mi kettőnk miatt kell bent lenniük.
A jó idő előnye, hogy már reggel lehet rövidnadrágban menni, nem kell öltözködni, ruhákat pakolászni oda-vissza minden nap. :)

Vettünk végre szandált a gyerekeknek, eddig elvoltak a cipőben, meg amilyen esős nyarat jósoltak, nem is igazán igyekeztem szandált venni, de most már muszáj volt. Benti cipő is kellett már másik, még akkor is, ha év vége van, mert a Levié már nagyon balesetveszélyes volt, felvált az orra is meg a sarka is a mamuszának, így kapott másikat. Livike is, bár az övé még éppen bírta volna, de már kicsi volt, nyomta a lábát egy ideje. Ezek a cipők már tavaly is megvoltak, a bölcsi második felét is kiszolgálták meg most az ovit eddig. :)

Levikével voltunk a fülészeten is, mert csak meg kellett már nézetni a csövet, hogy a helyén van-e, meg hogy nem ment-e bele a múltkor a homok, mert gyanús volt...
Valami keveset törölt ki az orvos, de nem volt vészes, nem is mondott semmit a jobb fülével kapcsolatban, csak annyit, hogy a grommet a helyén, nem is készül még kifelé...
Ellenben a bal füle nagyon nem tetszik neki, behúzódó fényevesztett dobhártya, magyarul gyulladásközeli állapot, nem fáj még, de bármi lehet, meglátjuk a hallásvizsgálat után, ami amúgyis esedékes volt már.
Lementünk az alagsorba, előbb megcsinálták a tympanometriát, az a bizonyos nyomásmérés, ahol a görbe sajnos most is egyenes... majd az audio-t is, amit viszont fáziskéséssel ugyan, de mind jól jelzett Levike, hogy melyik fülében hallja a hangot.
Visszamentünk az ambulanciára, másfél órát vártunk kb az orvosra, mert közben elment műteni, majd mikor bemehettünk, akkor mondta, hogy hát a bal füle nem jó, nagyon nem jó. engem megtévesztett a görbe közepén egy nagy fel-le hullám, de az belemozdulás miatt lehetett, amúgy majdnem teljesen egyenes, magyarul nem hall rá jól teljesen, valami 22%-os a halláscsökkenés, de ezt a másik vizsgálat alapján írták le, szóval nem tudom. Egyébként hallja a suttogást is, ez a gyulladás miatt lehet szerintem, hogy ilyen görbét kaptunk... A lényeg, hogy azt mondta az orvos, hogy majd július 8-án menjünk vissza megint egy kontroll vizsgálatra, és ha akkor is ilyen lesz a görbe akkor megbeszélünk egy időpontot és a bal fülét is becsövezi! :( Pont ezt akartuk már elkerülni, azt szerettük volna, ha a másikban sem lenne, hogy mehessen pancsolni, strandolni, ne kelljen folyton dugdosni a fülét vattával, stb.. :(( Addig pedig melegítsük sóval a bal fülét, hátha helyre jön, bár akkor most már mindig kelleni fog?? Sok orrmosás, orrszívás, orrspray... Eddig azért még együttműködő volt Levike, bár nagyon nem akarom fenyegetni sem, hogy pl ha nem jön orrszívásra akkor majd megy a kórházba, mert ha tényleg menni kell, akkor meg majd nem bírunk vele. :(
Na majd meglátjuk, hogy alakul....

Azt hiszem most ennyi, majd jövök, ha eszembe jut még valami.

2013. június 7., péntek

Gyors összefoglaló többek között az ovis évzáróról is.

Itt vagyok újra, a héten valahogy mindig elmaradt az írás, egyszerűen mindig van mit csinálni amíg nincsenek itthon a gyerekek, utána meg azért nem tudok jönni, mert itthon vannak. :)
Ilyenkor van az, hogy alig tudom már felidézni, amit "pont akkor" biztos leírtam volna, ez leginkább a beszólásokra, kis párbeszédekre, úgy általában a megnyilvánulásaikra vonatkozik. Némelyiket tényleg sajnálom, hogy nem maradnak meg későbbre. Na nem baj, biztos lesz még amit le tudok majd írni. :)

Nézzük az elmúlt másfél hetet, mi is történt. Átgondolva, nagyon semmi. :) Az oviban rendben volt minden, itthon is úgy-ahogy, sajnos abban sincs változás, ahogy hozzám viszonyulnak szófogadásilag.. Tehát egyáltalán nem hallgatnak rám, vagy csak akkor, ha be van ígérve valami "meglepi", azért néha el tudom érni amit szeretnék tőlük. Kár, hogy csak ilyen áron. :( Pedig értik, felfogják, hogy mit kérek, mit szeretnék, és direkt nem úgy csinálják. Direkt csinálják ezt velem. :( Valamelyik este is pl az volt, hogy egyedül altattam Őket, bár itthon volt Apa is, de kint segített valamit Papának az udvaron, én egyedül fürdettem, az nem is szokott gond lenni, de amikor aludni kell, na az már igen! Levike szépen elaludt kb 2 perc alatt, Ilyen sem volt még amúgy, általában Ő alszik el később, de most nem aludt délután az oviban és kifáradt.. Szóval Vele már nem volt gond, de Livikével annál inkább! Miután csomót könyörögtem, hogy feküdjön már végre vissza, ne játsszon, ne fészkelődjön, aludjon, közölte, hogy Ő éhes. Mindezt úgy, hogy kb egész délután és este ettek.. Néha tényleg van, hogy lehet éhes, mert nem evett annyit, de akkor tuti nem. Kifogás, hogy ne kelljen aludni. Utána jön az, hogy szomjas, amit amúgy általában időben megelőzök azzal, hogy készítek be inni, ne kelljen kijárkálni. A lényeg az, hogy elkezdett visítozni, vergődni, mindezt a folyosón, legalább Levit nem ébresztette fel.. erre bejött Mama, hogy mi a baj, bementek, lefektette, hamarosan aludt is Livike. Mama mondta, hogy azt mondta Livike, hogy "először direkt hisztiztem anyánank, de utána nem tudtam abbahagyni" Hát ezaz..!
Mindegy, hagyjuk....

Csütörtökön volt az évzáró rendezvény az oviban. Nem tudom máshol hogy működik egy ilyen, de azért ami itt megy szerintem is és más szülők szerint is túlzás.
Eleve mi szülők vittük be a szendvics alapanyagokat, süteményeket, szörpöt, stb... szóval amiből majd lehet fogyasztani gyerekeknek, szülőknek egyaránt. Igen, lehet. Pénzért! Vegyük meg megint azt, amit egyszer már megvettünk. Mert hogy az ovinak ez a bevétele. (meg az alapítványi bál, amire speciel én nem is mentem, de azért tombolába adtam ajándékot, mert még azoktól is kérték, hogy mit ajánl fel, aki nem tudott - vagy nem akart fejenként 2000 Ft-ért - elmenni. )
Az addig oké, hogy minimális összegekért esetleg árulják a kajákat, de hogy 200 Ft legyen egy kis kocka süti, 50 Ft. egy agyonra felhígított szörp, 400 Ft. az arcfestés, amit egy anyuka csinált, máskor ingyenes szokott lenni, 300 Ft egy zsákbamacska, amire szintén mi vittünk be jó állapotú, de már szükségtelen játékokat, stb... Szóval ez van. És akkor értessem meg a két gyerekkel, hogy nem vehetünk meg mindent, próbáljam Őket fegyelmezni, mert az óvónők csak addig figyelték Őket, amíg a kis műsor tartott, utána minden gyerekre vigyázzon a szülő. Folyton keresni kellett valamelyiket, Levike annyit rohangált, hogy totál leizzadt, örülhetek, ha nem fázott meg. Mert persze a szitáló esőben egy szál pólóban kellett lenni, speciel pirosban, mert a csoport színe az, mindenkinek egyforma kellett. Még mindig jobban jártunk ezzel, mint az akinek kék kellett, a kéknek ezer árnyalata van, tuti nem lesz egyforma, a piros meg azért csak piros.. :) Bár speciel én sem kaptam két egyformát, az egyik inkább bordó, a másik piros.. mert miért is lett volna egy üzletben két egyforma méret?
Még az elején, amikor beszélt az igazgatónő, volt egy rész, amikoris felsorolta minden csoportból azokat a szülőket, akik sokat tettek az óvódáért, a csoportért, oklevelet is kaptunk, Igen, mi is, bár itthon Apával egymástól függetlenül mondtuk ki azt, hogy ezt igazából Papa érdemelte volna ki, Ő tett sokat, Ő vitte a sok papírt a papírgyűjtésre, Ő vitte a sövényeket is az ovinak futóval, bár Apával együtt szedték ki az udvarunkról, de mégiscsak Ő ajánlotta fel és végezte a munka nagy részét.
A pénzlenyúlással kapcsolatban még annyit, hogy értem én, hogy az ovi javát szolgálja, fejlesztenek belőle, meg a gyerekekre költik, nincs is ezzel gond, csak nem tudom miért nem biztosít az önkormányzat vagy az állam - elvégre nem magánovi - elegendő pénzt a működéshez. Soha nincs semmi, mindent kérniük kell az óvónőknek, néha látszik, hogy nekik sem esik jól, hogy kérni kell, de másképp nem megy. :(
Bár a hivatalos évzáró megvolt, ma még mentek a gyerekek, sőt július 22-ig még fognak is, akkortól van zárás. Augusztus 20 után összevont csoportok lesznek, arra az időszakra nem kértem az ovit, majd szeptember 2-től. Elvileg jövő héttől is összevont csoportok lesznek július 22-ig, de szinte mindenki kérte az ovit, úgyhogy szerintem majdnem ugyanúgy fog menni minden, mint máskor. Maximum azok nem viszik a gyereket, akinek van iskolás testvére is, aki amúgyis otthon lesz nyári szüneten. Az úgy nagyon hosszú lenne nekem itthon, hogy június 10-től szeptember 1-ig... Amit muszáj lesz is hosszú lesz... Nem lehet lekötni Őket itthon, vagyis nem mindig, főleg ha esős idő van, márpedig azt jósolnak egész nyárra... :(( Na majd lesz valahogy.

Egészségileg egyébként most úgy állunk, hogy reggel Livike kezdett náthásabb lenni, gondolom a tegnap most jön ki, amúgy már szinte rendben voltak mindketten eltekintve egy kis náthától, ami már-már nem is betegség nálunk, hanem egy állapot.

Be is fejezem, mert még lenne mit csinálni mielőtt megyek értük, de már ezt is meg akartam írni, hétvégén úgysem jutok rá megint...
Jövök amikor tudok. :)