2012. május 11., péntek

Helyzetjelentés

Gyorsan pár szó az elmúlt napokról.
Kedden, szerdán Livike ment csak bölcsibe, Levike itthon volt. Vegyesen telt az idő, hol jobban, hol kevésbé, részleteket már nem tudnék mondani...

Csütörtökön végre mindketten mentek bölcsibe. Kb ennyi is volt ebből a fajta időbeosztásból.
Pedig annyi mindent kellene csinálni itthon, amit csak úgy jó, ha egyik gyerkőc sincsen itthon. (vasalás, takarítás normálisan, nem csak végigszaladni a porszívóval ahol a "papok táncolnak" elven, stb... )
Egész délelőtt a gyerekek ruháit válogattam, mit nőttek ki, őszi-téli cuccok leváltása tavaszi-nyáriakra a szekrényben nagyjából, majd a dobozok átnézése, pakolása, mert vasárnap börze lesz és most árulunk is. Legalábbis kimegyünk és kipakolunk, ne legyek ennyire előre, de azért remélem árulunk is legalább egy cipőre valót, mert a Livikéé már igencsak ramaty... az a fránya motor, tönkre tesznek vele minden lábbelit. :(((
14 óra után pár perccel telefonáltak a bölcsiből  - még mindig csütörtöknél vagyunk - , hogy Livike nagyon sír, mióta felébredt és fájlalja a bal fülét...  Na szép... én meg már azt hittem Levikével van valami, így "első" nap, de nem... persze Livikével sem jó, hogy van. :(
Mamával mentünk értük.... Akkor épp nem fájt, bár sírdogált, láza nem volt. Nyomásra nem volt érzékeny.. itthon is elvolt, nem fájlalta majd csak 17 óra után...
18:30-kor kapott Nurofent, el is aludt, de addigra már nagyon kivolt, fájt nagyon a füle. :( Egész jól lehetett törölni a váladékot, később is volt fent, de a hasát fájlalta, pukizott, kakilt is és utána aludt.. a füléből akkor is töröltem elég sokat, a meleg sót is rátettük még kétszer, majd reggel is...

Ma, - pénteken - egész nap szépen elvolt, nem fájlalta... azért a sót nem felejtettük el, ha akarta, ha nem, rá kellett tenni, orrszívás, orrspray, ahogy a doktornő is mondta amikor jártunk hozzá februárban.
Levikét elvittem a bölcsibe, majd hezitáltunk, hogy megmutassuk-e Livikét az SZTK-ban, de kicsi volt az esélye a doktornő bentlétének, bár más épp meg tudta volna nézni... Mivel nem fájlalta és jött is a váladék rendesen, hagytuk, hogy ha esetleg rosszabb lesz délután még mindig elmehetünk a magánrendelésre 17 és 18 óra között, ha meg hétvégére jön elő jobban a dolog, akkor úgyis ügyelet, hiába megyünk mi péntek reggel, ha akkor nem is fáj, mit tudnak csinálni? Szúrni nem kell ilyenkor, mivel távozik a váladék, a többit meg úgy csináljuk, ahogy múltkor is.
Elvoltunk, rendben volt minden.

15 órára mentünk a bölcsibe, mára volt meghirdetve az Anyák napi műsor, valamiért egy héttel tolták, de nem baj az. Mindenki vitt valami rágcsálni valót, üdítőt, mi a gondozónőknek vittünk virágot és bonbont is, más meg nem vitt semmit, én azt hittem úgy illik, de nem baj, örültek és ez a lényeg. :))
Volt egy kis közös éneklés, persze főleg a gondozónők részéről.. :) Majd a gyerekek adtak nekünk anyukáknak "meglepetést", ahogy Livike emlegette... :) közösen csináltak egy kinyitható képeslap-szerű valamit, az elejére egy fél dióból katicabogár van ragasztva, belül idézet és hogy kitől kaptuk, valamint egy szál gerberát is kaptak az anyukák. :) Én persze kettőt mindenből.. :D
Szerintem nem nagyon értették a mieink, hogy most mi is van, hiszen már nálunk megvolt az Anyák napi virágosztás, de azért aranyosak voltak, csak épp nem mondtak semmit. :)
Evés, ivás, majd Livike elkezdett kicsit nyúlkálni a füléhez, hogy fáj, na mondom szép.. előtte mondtam a Tecának, hogy nem fájlalja, de azért kezeljük, hétfőn szerintem jöhet, ha a hétvégén helyre jön. Erre épp fájni kezdett. Itthon persze már nem.. :) Akkor még...
Apa jött elénk, ugye két gyerekkel hazamenni nekem nem egyszerű...
15:45 volt kb...

Udvaron játék, evés, ivás... 18 óra körül jöttünk be. Livike önszántából jött, akkor már fájlalta a fülét. Hirtelen jött és hevesen. Természetesen a doktornő magánrendelésének végén! :(
18:40-ig húztuk, akkor már 38,3 volt a hője és nagyon fájlalta a fülét,,, 6 ml Nurofent adtam, ja meg már délután is elkezdtük a kövirózsa levével csöpögtetni a fülét, elvileg az jó a fülfájásra. Most este is azt csináltam miután elaludt, mert amúgy nem nagyon tűri, nem tetszik szerintem a színe a préselt levélnek... :(
A láz miatt nem tehettem rá a meleg sót.. :(
Livike 19 óra óta alszik, Levike 20:30 óta kb, de 19:20 óta már mellette feküdtem, csak nem akart elaludni..

Reggel jó lenne, ha nem 5:30-kor kelnének, mint az utóbbi két-három napban. :(
Bíztam a kövirózsa erejében, annyian dicsérik, de eddig úgy néz ki nem nagyon jó, mert inkább jobban fájt most este Livike füle, de az lehet az is, hogy este van és nincs köze a kövirózsához. :(
Jó lenne, ha nem kellene megint szurkálni a fülét, hátha kifolyik az összes váladék aminek ki kell így is. :(
Na meg persze a bölcsinek is annyi akkor ki tudja hány hétre...
Remélem, hogy hamar rendbe jön Livike, próbálunk mindent megtenni ennek érdekében, ha nem tetszik a kisasszonynak, akkor is. :)

2012. május 7., hétfő

Anyák napja, Papa szülinapja, ma varratszedés...

Volt itt minden hirtelen... :)
Szombaton szinte egész nap kint voltak a gyerekek, jó idő volt. Egyébként vasárnap is. :)
Ma már esik az eső... :(

Vasárnap itt volt a két Dédi Mama is, készültek képek, csak még nincsenek kiválogatva, hogy fel tudjam tenni. :( Papa szülinapja is vasárnap volt, Őt is megköszöntöttük. :))

Ma reggel Papa és Apa vitték Levikét az SZTK-ba varratszedésre, mire én haza értem a kisboltból miután Livikét elvittem a bölcsibe, már épp jöttek is. :) Rendben volt minden, elvileg három nap múlva már mehet Levike is bölcsibe. Még le van ragasztva a heg, de azt mondták szépen gyógyul.

Apa délre ment dolgozni, Levikével Kisvakondot néztünk, evett, majd 12:45 körül el is aludt. Szerintem mindjárt ébred, de továbbra is bentre szorulunk, mert kint esik az eső...

Holnap van az ovis jelentkezés határideje... muszáj lesz mostmár leadni a papírokat.

Ennyi most, mert tényleg felébredt Levike.
Jövök amikor tudok.

2012. május 4., péntek

Helyzetjelentés

Újra itt vagyok egy rövid összefoglalóra. :) (legalábbis annak indul.) :)
Igazából nincs semmi különös, Livike bölcsiben volt az elmúlt két napban is, Levike pedig itthon. Nagyrészt kint volt az udvaron, hogy is lehetne bent tartani jó időben..! :)
Csütörtök este volt egy nagy vihar, főként villámlás, dörgés, de olyan szinten, hogy már én is féltem....
A gyerekeket kétszer tettük le az ágyukba, mindegyik után rövidesen megint a mi ágyunkon voltak, nem ébredtek fel nagyon, hogy hú de félnek, mégis biztos jobban érezték ott magukat. :)

Levike úgy tűnik nem tanul a sérülésekből, folyton rohan, ugrál, nem hallgat a szép szóra, szóval nem tudom mi kellene még Neki, hogy végre odafigyeljen és szót fogadjon. :( Ma a térdét horzsolta le, de nem kicsit..! :( Nem lett mély seb, de azért jól lement a bőr, fájlalta is nagyon... először menni se nagyon tudott rajta, fél óra sem telt bele már rohant.... este megint fájt, nem is ment bele a kádba, úgy lett lemosdatva.... :(

Mamáék délután ballagáson voltak, Apa dolgozott, Livikét viszont el kellett hozni a bölcsiből. Nade hogy is legyen, mert ugye egy gyerekkel még bírok - jó esetben - de kettővel visszafelé? :( Nem vállaltam....
Felhívtam Erikát, hogy esetleg nem tudna-e eljönni egy rövid időre, meg úgyis folyton jönnek-mennek a 7 hónapos kislányukkal is, hozza akár Őt is, elleszünk itt... Na a lényeg, hogy szívesen jött, bár a végén sietnie kellett haza, de azért a lényeget megoldottuk: hazakerült Livike a bölcsiből.. :))
Én úgy gondoltam, hogy majd itt marad Levivel én meg 10 perc alatt megjárom Livikével a dolgot, de Erika azt javasolta, menjünk együtt, Levike is, Ő is, elvégre ketten leszünk akkor már a két gyerekre. Hát jó, menjünk. Levike egyébként itt a kis utcában esett el, az indok pedig a következő volt: "csak ugrálni akartam kicsit...".
Pff... szóltam pedig sokszor, de nem állt meg, nem ment normálisan, szaladt és ugrabugrált, hát persze hogy jól elvágódott, az aszfalt meg ugye kemény... rövidnadrág volt rajta, azt hiszem több magyarázatot nem igényel az esés... :( Innentől karban vittem, megijedt a felületi vérzéstől is, letöröltem, de azért szivárgott. Vissza már nem fordultunk, mert szinte már a bölcsinél jártunk, Erika pedig sietett, mert felébredt a kislány, Apja volt Vele, de közben el kellett menniük valahova, a lényeg, hogy szeretett volna Erika is oda menni, így siettünk...
Hazafelé Livike szépen jött motorral, Levike már szaladt, mondta is Erika, hogy már érti, miért mondtam, hogy nem merek egyedül jönni a két gyerkőccel..

Itthon megint volt pár percnyi sírás, hiszti, félelem, nem tudom minek mondjam, de a Betadin meg a ragtapasz valami szörnyű dolog, de nincs mese, muszáj megcsinálni. Hiába mondtam, hogy akkor irány a kórház, szerintem még oda is szívesebben ment volna, mint hogy én kezeljem le a sebét. :( A lényeg, hogy megcsináltam, először csak ült és nyüszögött, hogy nem tud menni, majd mikor látta, hogy a Livi megy kifelé az udvarra, Ő is menni akart, a székről már nekem kellett levennem, merthogy nem tud felállni sem, kint sántikált párat, majd már szaladt is, Livikével kergetőztek, amitől én folyton frászt kaptam, hogy mikor esik el megint... :(

17 óra után jöttek Mamáék is, hamarosan be is jöttünk, kezdett hűlni az idő, vagyis inkább a szél fújt, nem volt már kellemes kint.

A fürdés Levikének most rendhagyó volt, Livikét én fürdettem, Levikét Mama. Elég hamar elaludtak. Elmúlt már 21 óra, de később is kezdtük eleve..
Megyek mert Levike nyöszörög, megnézem mi van, na meg ne ébredjen már fel nagyon. :)

2012. május 2., szerda

SZTK és fodrászkodás...:)

Éjjel minden rendben volt. Livike ébredt elsőnek 6:10-kor, már nem is aludt vissza. Kakaó, kicsi pihi, készülődés.. Livikét elvittem a bölcsibe, motorral kellett persze menni, bár nem akartam, de Ő meg nem akart gyalog menni. Rendben volt minden, szépen bement. :)
A kisbolt után jöttem is haza, Levikét is felöltöztettem, orrszívás és indultunk is az SZTK-ba. Apa is jött, busszal és gyalog mentünk. :) Épp jött egy 3-as itt a kis utca végén, azzal bementünk a buszpályáig onnan pár perc gyalog az SZTK. 9 óra után nem sokkal már ott is voltunk.
Rengeteg ember.... 10 órakor még a reggel elsőnek érkezők is várakoztak, a papírjainkat is csak kb fél óra múlva vették be. 11 órakor szólítottak, addig Levike elég nehezen tűrte a várakozást, Apával többször is lementek sétálni, majd találtam a táskámban egy dm-es kuponfüzetet, azt szedte szét lapjaira és a mellettünk ülő csajnak adogatta... :D Legalább telt valamivel az idő. Ettünk közben Fornettit, innivalót vittem, nagyon meleg volt még bent is, hát még kint!
Az orvosnál töltött idő két perc sem volt, gyorsan lecserélték a kötést, betadine, új kötés és viszont látásra! Hétfőn kell menni varrat szedésre... Azt hittem megússzuk a héten pénteken, de nem. :( A kötés jó csúnya és ferde, de azt mondták át lehet kötni itthon majd, mert úgysem bírja ki jövő hétig.

Miután kijöttünk felhívtam Juditot, hogy esetleg nem tudná-e két vendég között gyorsan levágni Levike haját, nagyon izzad, hosszú is már, és mégse legyen már Neki benne csat meg hajgumi, mint az utóbbi napokban.. :) Még a kórházba is úgy vittük vasárnap, elfelejtettük kivenni, aztán meg csodálkoztunk, hogy két helyen is kislánynak nézték.. :D Bár a doktornő szerint az arca és a szeme olyan lányos, nem a haja miatt nézte annak. :))
A hajvágást is ügyesen tűrte, nem kellett ölben ülni, szépen ült a kerek széken és mozdulatlanul várt, amíg Judit levágta a haját.

Hazasétáltunk, dél volt kb mire haza értünk.. nagyon meleg volt, a legrosszabb időben jöttünk. :( Levike amúgy a táv nagy részét Apa nyakában töltötte, mert ha letettük, hogy menjen a lábán, akkor elszaladt, nem érte meg kockáztatni, hogy elesik, kiszalad az útra vagy valami...meg még fussunk is utána. :(

Itthon még megevett pár lekváros fornettit is, 13 órakor pedig végre elaludt. Apa ment dolgozni, dél helyett 13 órára, odaszólt, hogy késni fog. Ha sietett volna beért volna amúgy, de még kávét főzött meg elvolt itthon, úgyis odavolt már a megkezdett órája.. :)

Még alszik, valami kaját kellene gyorsan csinálnom, hogy ha felkel legyen ebéd.. uzsonna vagy akármi, meg Livike is úgyis biztos éhes lesz, ha hazaér..
Vagy én megyek majd érte, vagy Papa, még nem tudom..
Mama Pesten van edzésen.

Ennyi lenne, mutatok pár mai képet a hajvágásról és a végeredményről is. :)







2012. május 1., kedd

Gyors összefoglaló

Levike jól van, a sérülésére folyton mi emlékeztetjük, hogy vigyázzon, nehogy megüsse az állát, a kötés is lehetőleg maradjon már épen, szerencsére vigyázott rá eddig, ma este már kakaót kapott, hogy ha esetleg össze is kenné, holnap úgyis lecserélik. :)
Remélem rendben lesz minden...
Kettejük közül talán Levike a náthásabb, de egyikőjüké sem vészes, úgyhogy ha csak nem rosszabbodik reggelre akkor Livike megy bölcsibe, Levikével pedig megyünk az SZTK-ba kötözésre. Remélem azt mondják majd, hogy pénteken kiszedik a varratot és hogy mehet majd hétfőn bölcsibe.
Úgy tűnik hamar gyógyul, legalábbis nem telt még el 24 óra, amikor már mondta, hogy viszket.. :)
Nagyon vigyáztunk, hogy ne érje por, homok, kaja, víz... persze 100%-ban elkerülni ezeket lehetetlen egy 3 éves gyereknél, úgyhogy várom a holnapot, hogy megnézzék és elmondják hogy is alakul a seb.

A kismotorok jelenleg a garázsban vannak elzárva, ugyanis tegnap Levike megint kezdte a "csak dudálni akartam" produkciót, vagyis hogy elég gyors tempónál nem fogta a kormányt, csak középen, ahol amúgy nincs is duda, hanem a műszerfal lenne, ha nem szedték volna le szinte új korában a matricát róla. Nem vártuk meg, amíg megint elesik.
Livike is elég furán közlekedett, Ő is esett egy közepeset, de csak a két tenyerét tette le, majd úgy csinált, mint akinek hű de fáj. Gondolom azért, hogy ne maradjon ki Ő sem. Az Ő motorja is bekerült, mert ugye akkor Levike is akarta a sajátját....
Nem tudom mennyi ezeknek a műanyag motoroknak a strapabírása, de a 2 éves szülinapjuk óta meg vannak és csak télen nem nyúzták, a Levién már látszik is, hogy kissé ferde az eleje... szerencse, hogy a bölcsibe menetel és onnan hazajövetelek rohanásai alatt nem történt még baj. Úgy mennek, hogy futva alig tudom követni Őket... :( Szerintem gyalog megyünk, bár Livikét még egyedül lehet, hogy jobb motorral vinni, de majd ha ketten mennek, nem tudom hogy lesz. Most egy kicsit megint jobban félek mindentől, hogy mi fogja érni Őket. :(

Annyira meleg volt ma is, hogy azt hittem megsülök, délután már ki sem mentünk az udvarra, mert még 15:30-kor is amikor nagyon rájuk jött, hogy ki akarnak menni, perzselően sütött a nap. Utána meg már valahogy kihúztuk, Mama bent volt, majd Papa is jött később.
Délelőtt már 8 órakor kint voltak kb délig...


Nem nagyon tudok most mit írni, hiába részletezném, hogy nehéz volt a gyerekekkel, mert rosszak, de nagyon... meg ilyeneket, minek. :(

Jövök ahogy tudok, remélem jó hírekkel! :)