Az este Levikét 0:15-kor tettem le a helyére, ott aludt reggel 7:30-ig. Akkor kivettem, vissza már nem aludtunk, én is csak úgy félig.. :) Livike 8 óra körül ébredt, Őt is kivettem, utána már keltünk, mert annyian már nem férünk el az ágyban. :)
Gyorsan rendbe is tettük Őket, szokás szerint hamar telt a délelőtt.
Apa ma is 10-re ment dolgozni, a héten végig így lesz, vasárnap pedig szabadnapos lesz.
A gyerekek ma egész nap elég nyűgöskék voltak valamiért. :(
Ma nem mentünk ki, mert nagyon hideg és éles volt a levegő, majd holnap.
12 órakor kezdtük adni az ebédet Mamával, ma a húslevesből kaptak répát, krumplit, tésztát és levest is, háromszor kellett repeta, de mindig keveset csináltam, úgyhogy kb egy jó adagnak felelt meg mindkettőjük kajája külön-külön. :)
Desszertnek ma is volt túrórudi és egy tejszelet is, majd 12:40 körül mehettek is aludni.
Livike már 13:15-kor fent volt, próbáltam vissza altatni, de nem sikerült. :( Játszottunk, elvoltunk...
Levike jó nagyot aludt, 14:30-kor ébredt fel. :)
Mama lejött, hogy Velük legyen, én pedig elmentem a postára meg a Sparba 15 óra körül.
Majdnem 16 óra volt, mire haza értem, szokás szerint sokan voltak mindenhol. :(
A gyümölcsöt már megették utána, hogy elindultam, Mama adta, én pedig 17:15-kor adtam az uzsonnát, ami ma is sült husi, sajt és zsömle volt. Jól ettek. :)
Desszertnek kaptak egy vaníliás Danettet, ilyet még nem adtam, másfél deci, de szerintem 1 perc sem kellett, úgy ették.. :)) Bárcsak a főzeléket ennék ilyen jól! Nem számított, hogy nem adtam oda a kezükbe, tőlem is simán elfogadták az etetőszékeikben ülve, egy ide, egy oda alapon. :)
Miután ettek és bevittem Őket a szobába, itt rendet tettem, majd játszottunk.
Mama 19 óra előtt jött le, majd 19:20 körül Papa is, fürdésig játék volt, majd 19:50 körül kezdtük Őket fürdetni.
Livikét Mama fürdette és öltöztette, Levikét én, de már Mama öltöztette. Megágyaztam, fürdős cuccot rendeztem, azóta nyugi van, mindketten a helyükön alszanak!
Remélem így is marad reggelig! :)
Ennyi lenne mára, most tényleg röviden és tömören írtam, nem történt ma sem sok izgalmas, csak a szokásos dolgok. :)
Hogy teljes legyen a kép: délután vasaltam is, muszáj rögtön megcsinálni, mert nem tudom hova tenni a vasalni valót miután megszáradtak és kihoztam...
Holnap jövök valamikor.
2010. december 15., szerda
Képek - az első hóélmény :)
Bár tavaly télen is volt hó, a gyerekek akkor még nem tudtak járni, így idén kerültek először testközelbe a hideg, fehér téli csapadékkal. :)
A képek tegnap készültek.
A képek tegnap készültek.
![]() |
| Lívia és Levente (2010.12.14.) Először hóban...:) |
2010. december 14., kedd
Pár szó még mára...
Próbálom gyorsan és tömören megírni a mai nap eseményeit, mert megint késő van, elment az idő most este minden mással, mármint így a gép előtt... Megint a blogírás maradt a végére. :(
Ott tartottam, hogy Livike felébredt, nem is aludt már vissza. Levike 14 óra körül ébredt, vidám volt, nem volt semmi gond. Végülis egész délután elég jók voltak, néhány kis összeveszésen kívül nem volt gond. :)
15:50-ig megebédeltünk Apával felváltva, pakoltam, mosogattam, stb, megcsináltam a gyümölcspépet a gyerekeknek, hogy majd Apa odaadja, majd én indultam is a postára, a gyógyszertárba és a kisboltba.
A kisboltba menetel előtt hazajöttem, hogy ne cipeljem már a tápszert meg a gyógyszereket tovább, épp akkor hívott Mama, hogy jön edzésről hazafelé, kell-e valami a boltból. Hát igazán örültem a felajánlásnak, hogy nem kell újra kimennem, amit nem bántam volna én, ha lehetett volna normálisan menni, nem csak betojt tyúk-szerűen, mert annyira csúszott a járda. :( Komolyan fárasztó volt ennyit is megtenni, én nem szeretek lassan menni, de elesni sem, úgyhogy inkább totyogtam, csak egyszer legyen már vége, és ússzam meg kéz/láb/nyak kitörése nélkül... :D
A gyerekek ügyesen megették a gyümölcsöt Apától, amikor hazajöttem adtam teát, majd 17:20 körül megkapták az uzsonnát is, ami ma sült husi falatkákat, sajtot és zsömlét jelentett. :))
Jól, sokat és ügyesen ettek.
Miután bementünk, játszottunk, - hát mi mást is lehetne csinálni? - majd 19 óra után Mamáék is bejöttek kicsit még fokozni a "hangulatot". :))
Teljesen fel voltak pörögve a gyerekek, seregtek-forogtak, estek-keltek, (néha nem is kicsit.:( ) meg nem akartak állni....
20 órakor fogtunk hozzá a fürdetéshez, Mamáék "megszöktek" gyorsan, de csak egy kicsit panaszkodtak a gyerekek, Livikét vittem is egyből fürödni, jól tűrt mindent, bár most épp az egyik kedvenc zenéjüket tettem be közben itt a gépen, a Gumimacit. :))) Livikének még a pelenkázóról is látnia kellett a gépet - és a képet - , úgyhogy oda lett fordítva felé, és így táncikálva törölköztünk, öltöztünk, közben Apa már Levikét fürdette, akire eléggé oda kellett figyelni, mert képes lett volna kiesni a kádból, annyira táncolt a vízben ülve is. :)))
Mindenki épségben megúszta a fürdést és a többit, hamarosan már az ágyaikban voltak és ettek.
A film ma később kezdődött, Levike még nem aludt sajnos, így mikor bementem, hogy nézem, ki is kéredzkedett.. :( Apa közben itt ült a gépnél, "fejlődik" Ő is, a YouTube-on meséket nézett:DD Na igen, a Gumimacis videó után amiket automatikusan felajánl a gép, azok között válogatott, meg haladt tovább egyikről a másikra. :))))
Levike kapott repetát, majd úgy tűnt el fog aludni, de nem...
22:40 körül még tisztába is tettem, mert miért ne most termelte volna tele.....
Kapott még egy kis kaját, azt szerintem már nem ette meg, most már alszik, egyelőre a mi helyünkön.
Mindjárt megpróbálom letenni, meglátjuk, hogy sikerül-e.
Ennyi mára, - még éppen mára.. :D
Holnap jövök valamikor.
Ott tartottam, hogy Livike felébredt, nem is aludt már vissza. Levike 14 óra körül ébredt, vidám volt, nem volt semmi gond. Végülis egész délután elég jók voltak, néhány kis összeveszésen kívül nem volt gond. :)
15:50-ig megebédeltünk Apával felváltva, pakoltam, mosogattam, stb, megcsináltam a gyümölcspépet a gyerekeknek, hogy majd Apa odaadja, majd én indultam is a postára, a gyógyszertárba és a kisboltba.
A kisboltba menetel előtt hazajöttem, hogy ne cipeljem már a tápszert meg a gyógyszereket tovább, épp akkor hívott Mama, hogy jön edzésről hazafelé, kell-e valami a boltból. Hát igazán örültem a felajánlásnak, hogy nem kell újra kimennem, amit nem bántam volna én, ha lehetett volna normálisan menni, nem csak betojt tyúk-szerűen, mert annyira csúszott a járda. :( Komolyan fárasztó volt ennyit is megtenni, én nem szeretek lassan menni, de elesni sem, úgyhogy inkább totyogtam, csak egyszer legyen már vége, és ússzam meg kéz/láb/nyak kitörése nélkül... :D
A gyerekek ügyesen megették a gyümölcsöt Apától, amikor hazajöttem adtam teát, majd 17:20 körül megkapták az uzsonnát is, ami ma sült husi falatkákat, sajtot és zsömlét jelentett. :))
Jól, sokat és ügyesen ettek.
Miután bementünk, játszottunk, - hát mi mást is lehetne csinálni? - majd 19 óra után Mamáék is bejöttek kicsit még fokozni a "hangulatot". :))
Teljesen fel voltak pörögve a gyerekek, seregtek-forogtak, estek-keltek, (néha nem is kicsit.:( ) meg nem akartak állni....
20 órakor fogtunk hozzá a fürdetéshez, Mamáék "megszöktek" gyorsan, de csak egy kicsit panaszkodtak a gyerekek, Livikét vittem is egyből fürödni, jól tűrt mindent, bár most épp az egyik kedvenc zenéjüket tettem be közben itt a gépen, a Gumimacit. :))) Livikének még a pelenkázóról is látnia kellett a gépet - és a képet - , úgyhogy oda lett fordítva felé, és így táncikálva törölköztünk, öltöztünk, közben Apa már Levikét fürdette, akire eléggé oda kellett figyelni, mert képes lett volna kiesni a kádból, annyira táncolt a vízben ülve is. :)))
Mindenki épségben megúszta a fürdést és a többit, hamarosan már az ágyaikban voltak és ettek.
A film ma később kezdődött, Levike még nem aludt sajnos, így mikor bementem, hogy nézem, ki is kéredzkedett.. :( Apa közben itt ült a gépnél, "fejlődik" Ő is, a YouTube-on meséket nézett:DD Na igen, a Gumimacis videó után amiket automatikusan felajánl a gép, azok között válogatott, meg haladt tovább egyikről a másikra. :))))
Levike kapott repetát, majd úgy tűnt el fog aludni, de nem...
22:40 körül még tisztába is tettem, mert miért ne most termelte volna tele.....
Kapott még egy kis kaját, azt szerintem már nem ette meg, most már alszik, egyelőre a mi helyünkön.
Mindjárt megpróbálom letenni, meglátjuk, hogy sikerül-e.
Ennyi mára, - még éppen mára.. :D
Holnap jövök valamikor.
Levike (is) végig a helyén aludt. :)
Ilyen hónapok óta nem volt, hogy sem este, sem hajnalban nem kellett Levikét kivenni az ágyából ott aludt reggel 8:15-ig! :)
Sőt, ma Livike ébredt korábban, Ő már 7:55-kor fent volt, Levike még javában aludt. :)
8:30-ra már készen is voltunk a szokásos dolgokkal, 9 óra után már a szobában játszhattak.
Apa elment vásárolni - ma szabadnapos -, én főztem a gyerekeknek répás-krumplis főzeléket, de most úgy, mintha pl leves lenne, tettem bele kicsi köményt, borsot és sót, hogy legyen már valami íze is a zöldségeken kívül. Volt még benne egy pici zöldség is - avagy fehérrépa, ki hogy ismeri - közben megpucoltam a húslevesbe való zöldségeket is, mire Apa haza ért már kész volt, már csak bele kellett tennie a levesbe. :)
Gyorsan elszaladt a délelőtt, 11:15 körül mentünk ki a hóesésbe, mert este óta folyamatosan esik, reggel már lapátolni is kellett, de most megint olvad a járdán.
Megvolt tehát az első ismerkedés a hóval. Levike kapásból hasra esett, mindene csupa hó lett, Livike még mászott is a térdig érő hóban. :))
Hamar átfáztak, vizesek lettek, és nem csak Ők, hanem én is nagyon fáztam már, Levike egy kicsit még volt is bent Mamánál melegedni, de utána még Ő is járkált egy kicsit kint a hóban.
Negyed órát lehettünk kint kb.. de nem igazán tudom, ilyenkor a kevés is soknak tűnik. :) Levike volt több ideig, annyival, ameddig Livikét is felöltöztettem.
Készültek képek is, de Mama gépén vannak, majd meglátjuk, hogy sikerültek. :)
Nem tudom, hány óra volt amikor elkezdtünk enni, de 12:05-re mér készen is voltunk, az biztos.
Levike ügyesen evett és jó sokat, azt is mondhatnám, hogy szinte csak Ő evett, Livike jó ha 2-3 kanállal evett a főzelékből. :( Sajnos már nagyon megszokta, hogy desszertnek jön a túrórudi és/vagy tejszelet, már követelte. :( Levike megérdemelten ehette, de Livike nem. Azt viszont nem lehet megcsinálni, hogy az egyiknek adok, a másiknak meg nem. :(
12:10-kor már le is tettem Őket aludni, Levike azóta is szépen alszik, Livike 13 órakor felébredt, kivettem, most a mi ágyunkon fekszik a macin a kajájával, csendben van, de szerintem nem alszik. :(
Itt tartunk most...
Majd jövök még valamikor ma. :)
Sőt, ma Livike ébredt korábban, Ő már 7:55-kor fent volt, Levike még javában aludt. :)
8:30-ra már készen is voltunk a szokásos dolgokkal, 9 óra után már a szobában játszhattak.
Apa elment vásárolni - ma szabadnapos -, én főztem a gyerekeknek répás-krumplis főzeléket, de most úgy, mintha pl leves lenne, tettem bele kicsi köményt, borsot és sót, hogy legyen már valami íze is a zöldségeken kívül. Volt még benne egy pici zöldség is - avagy fehérrépa, ki hogy ismeri - közben megpucoltam a húslevesbe való zöldségeket is, mire Apa haza ért már kész volt, már csak bele kellett tennie a levesbe. :)
Gyorsan elszaladt a délelőtt, 11:15 körül mentünk ki a hóesésbe, mert este óta folyamatosan esik, reggel már lapátolni is kellett, de most megint olvad a járdán.
Megvolt tehát az első ismerkedés a hóval. Levike kapásból hasra esett, mindene csupa hó lett, Livike még mászott is a térdig érő hóban. :))
Hamar átfáztak, vizesek lettek, és nem csak Ők, hanem én is nagyon fáztam már, Levike egy kicsit még volt is bent Mamánál melegedni, de utána még Ő is járkált egy kicsit kint a hóban.
Negyed órát lehettünk kint kb.. de nem igazán tudom, ilyenkor a kevés is soknak tűnik. :) Levike volt több ideig, annyival, ameddig Livikét is felöltöztettem.
Készültek képek is, de Mama gépén vannak, majd meglátjuk, hogy sikerültek. :)
Nem tudom, hány óra volt amikor elkezdtünk enni, de 12:05-re mér készen is voltunk, az biztos.
Levike ügyesen evett és jó sokat, azt is mondhatnám, hogy szinte csak Ő evett, Livike jó ha 2-3 kanállal evett a főzelékből. :( Sajnos már nagyon megszokta, hogy desszertnek jön a túrórudi és/vagy tejszelet, már követelte. :( Levike megérdemelten ehette, de Livike nem. Azt viszont nem lehet megcsinálni, hogy az egyiknek adok, a másiknak meg nem. :(
12:10-kor már le is tettem Őket aludni, Levike azóta is szépen alszik, Livike 13 órakor felébredt, kivettem, most a mi ágyunkon fekszik a macin a kajájával, csendben van, de szerintem nem alszik. :(
Itt tartunk most...
Majd jövök még valamikor ma. :)
2010. december 13., hétfő
A mai képek. :)
Elkészültem az albummal a mai képekből.
Magyarázatok a képek alatt olvashatók. :))
Magyarázatok a képek alatt olvashatók. :))
![]() |
| Lívia és Levente Andiékkal és Judital (2010.12.13.) |
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)


