2010. február 13., szombat

Alvás után lefárasztás. :)

Livike 16 óra körül aludt el végre, de ez nem tartott túl sokáig, 16:40-kor felébredt, meg már előtte is többször fent volt... Elhintázgatott még itt egy kicsit, 17 órakor Levi is magyarázgatott már, abból tudtam, hogy ébren van. :))
Elvoltunk még egy darabig, végül kb 17:30-kor adtam Nekik oda az uzsonnát, ami ma tejpép volt, ügyesen megették mind a ketten. Livike kevesebbet evett, amikor megunta, szépen megfordult a hordozóban - nem volt bekötve - és "letolatott" róla... kutyázott egy kicsit még támaszkodva a hordozó ülő részén, utána letette a kezét is és ment "dolgára" :)) Levike még megette a maradékot, azért egy kevés maradt a tálban, de az nem baj... a tejpépnél egyszerűen nem tudom kiszámolni, hogy mennyit csináljak, nem tudom mikor mennyit fognak megenni, van, hogy kevés, de ha csinálok még utólag akkor tuti már egy kanálnál több nem fog belőle kelleni, ha eleve többet csinálok, akkor meg legtöbbször marad belőle. Ritka esetben fogy el az összes. :))
Na miután ezt jól kirészleteztem, - mert olyan fontos :))) - következhet a többi - hasonlóan fontos - dolog. :)))

18 óra után nem sokkal Mama is megérkezett hozzánk, innentől fürdésig játszottunk, Levi most is sokat felült és megült, volt több olyan helyzet, amiből pár napja még simán hanyatt esett, most meg szépen ült.. :) Nem tudom mikor tanulják már meg, hogy nem mennek egymáson keresztül.. meg nem tenyerelnek bele a másik arcába meg mindennébe.. nézni is rossz, hogy csak úgy mennek mint a kis tankok, nem nézve senkit és semmit....

Fürdésidőre Livike már nagyon álmos volt, mégis kb 20:30-körül aludt el, de addig se volt semmi gond, csak beszélgetett magának, vagy valami játéknak, nem tudom. Bár éjjelre nem kapnak a kiságyba játékot, kivéve mikor Levi leszedi az éjjeli fényre akasztott plüss állatot, néha a fénnyel együtt rántja le. :( a lényeg az, hogy nincs játék, az éjszaka az alvásé. Ettől függetlenül még láthat Livike is bármit, aminek tud magyarázni... :)

Megint esik a hó. Szerencsére olvad is, a járdán legalábbis nem nagyon látszik meg... még ilyen formában sem hiányzott, jöhetne már a tavasz, a melegebb idő...

Nagyjából ennyi mára, ha egyszer nem nagyon történik semmi, nem tudok mit írni. Ennél jobban már nem tudom ragozni a semmit :))) A lényeg, hogy rendben volt minden, viszonylag kevés nyűglődéssel, - volt azért persze... - Livikének valószínűleg jön megint valamelyik foga, mert egész délután a szájában volt a keze, azt rágta, pedig volt elég rágni való dolog körülötte...

Ül :)

Igen, eljött ez az idő is, hogy elmondhatjuk, Levi egyedül fel tud ülni, nem csak úgy, mint eddig, hogy segítettünk felülni, és utána ült. Ül a földön, ül a kiságyban, sőt a hordozóban is. Ezt úgy értem, hogy nem támasztja ki a hátát, hanem egyenesen, vagy előre hajolva ül benne. :))

Az éjszakánk jól telt, nem kellett egyszer sem felkelni hozzájuk, 7:20-kor ébredt Levi, majd Livi is pár perc múlva. :)
Gyorsan lezajlott a szokásos tisztába tevés, öltözés, kaja, pakolás, gyümölcs készítés, stb...
Apa ma 9-re ment dolgozni, a gyümölcsöt Mamával adtuk a gyerekeknek, elég ügyesen meg is ették, elfogyott mind! :)

11 óra előtt kicsivel már kint voltak a babakocsiban, nagy nehezen el is aludtak.
Közben elszaladtam a kisboltba, kellett pár dolog a mai ebédhez. :)
Miután haza értem nem telt bele 5 perc, és fel is ébredtek... 11:40 volt ekkor, hát majdnem egy órát azért mégis voltak levegőn. :)

Az ebédet Mama készítette a gyerekeknek (is meg nekünk is), brokkoli, sárgarépa, krumpli meg csirkemáj volt benne (talán nem hagytam ki semmit...) a brokkoli volt a fő eleme az ételnek. A végén kis gyenge rántás és Aktívia került még bele.
Lett annyi, hogy még marad ebből holnapra, mivel kb egy tálnyit ettek meg ketten, de szerintem elég laktató lehetett ez így is, plusz még a 2 túrórudi is lecsúszott. :)
Azon kívül amit ma ettek, van még egy másik fajta ebédnek való is a fagyóban (most már ott van:) ) ennek tényleg a java brokkoli, de van benne pici sárgarépa is. Ehhez még krumplit kell főzni, meg esetleg még répát, vagy bármit.. meg húst kell bele tenni és kész is újabb két napi ebéd. Lesz még ezen kívül sütőtök is lefagyasztva egy pár dobozzal, jó az, ha van itthon ebédnek való a fagyasztóban. :)

Livike annyira álmos volt már, hogy majd leragadt a szeme, erre még most is itt nyűglődik a hordozóban mellettem, folyton ki akar belőle mászni, de fejjel előre! Jó, hogy be van kötve a biztonsági öve....
Jó lenne pedig ha aludna, mert ha nem, akkor úgy járt mint Levi tegnap....

Egyelőre ennyi :)

2010. február 12., péntek

A folytatásban nagy alvás és köszöntés. :)

Délután 15:30 körül Livike elaludt. Levikének viszont egy perc nem sok, annyit sem sikerült aludnia, így, hogy ne csináljon ébresztőt, meg tudjunk mi is ebédelni bevittük magunkkal Mamáékhoz, ott elég jól elvolt. :)
Megcsináltam az uzsonnának való virslit is, Mama megetette Levit odabent, bár akkor már eléggé álmos volt a Fiú.

Apa 17 óra körül ért haza, így már csak Livikére vártunk, hogy felébredjen és "hivatalosan" is meg tudjuk köszönteni. :)
Erre 18 órakor került sor.

Persze Levi is kapott ajándékot Mamáéktól, a "mindig kell" kategóriába tartozó pelenkákon kívül kaptak közösen egy formabedobós vödröt, amit mondjuk még csak kiborogatnank, bár Livi kis segítséggel már bele is tudta tenni a megfelelő lyukba az egyik figurát. :))
Kaptak még egy-egy hintát is, amit egyaránt lehet kint és bent is használni, itt nálunk biztos nem tudjuk hova tenni, de Mamáéknál majd fel lesz szerelve, ha jó idő lesz akkor pedig kint is jó helye lesz. :) Egyelőre úgy próbáltuk ki, hogy beleültettük Őket, és kézben tartva lóbálták Papa, Mama, utána Apa is. :))

Fényképet nem csináltam, csak videót, majd próbálok belőle részeket kiszedni és felteszem, bár azt hiszem nem nagyon sikerült jól a felvétel. Lesz fénykép utólag majd a játékokkal. :)

Livike az uzsonnáját is majdnem 19 órakor ette meg, ilyen jó nagyot régen aludt a KicsiLány. :)
Levike viszont szörnyen álmos volt, ebből kifolyólag nyűglődött, hisztizett, meg mérgeskedett. Többször fel is ült csak úgy magától, nagyon ügyes, és napról-napra látszik a fejlődés Nála. :)
Livinek is kicsit aktivizálnia kellene már magát, bár tudom, erőltetni nem szabad semmit, ha eljön az ideje majd halad Ő is, tudom én, csak már jó lenne, ha a tökéletesre fejlesztett kúszáson kívül már mást is produkálna.

Levi délután felfedező túrát tartott bent Mamáéknál, hálószoba, nappali, minden nagyon érdekes volt, forgott össze-vissza, a sok új dolog nagyon lekötötte a figyelmét. Egyfolytában a te te meg a de de szótagokat ismételgette, ritmusosan, tisztán. :)) Aranyos volt, ahogy a szobaajtóban megtorpant, mert ugye itt nem szabad kijönniük.... (mégis kijönnek...) úgy mondta Mama Neki, hogy nyugodtan mehet tovább, nem kell megtorpanni. :))) A nappaliban azért elég hamar megtalálta a konvektort... :))
A nagy túra után nem soká jöttünk is le, akkor már Livike is fent volt, a többit már írtam fentebb. :))

19 órakor meg kellett fürdetni Őket, részben Levi miatt, de Livi is dörzsölgette már a szemét, el se hittem, hogy megint álmos. Hát nem is volt még szerintem, mert kb 21 órakor aludt el. Addig magyarázgatott, teljesen értelmesen mondogatta hogy nem nem nem, meg dedede, tetete, valamit biztos jól megbeszélgetett magában, utána elaludt. :)))

Nagyjából ennyi volt a mai nap, remélem most már alvás lesz a továbbiakban.
Levike alig evett valamit a vacsorájából, Ő még biztos fel fog ébredni valamikor a közeljövőben. Rendesen beájult ahogy letettük fürdés után... :)

A nap további történései:

Na nem azért, mintha bármi különös történt volna, minden ment eddig a szokásos formájában, azért röviden álljon itt a lényeg:

- Éjszaka jól aludtak, reggel 5-kor SEM volt ébredés, aludtak 7:20-ig! :)
- Mivel szokás szerint elszöszmötöltem az időt, 8 óra körül kapták meg a reggelit.
- Szokásos reggeli dolgok, gyümölcs elkészítése, majd 10:30-kor megetetése, ami most kivételesen MIND elfogyott, pedig normális adagot csináltam. :)
- 11-től kis tápszerrel alvás, kb 12:00-ig, de utána se volt sírás vagy panaszkodás, szépen elbeszélgettek, játszogattak a kiságyukban. :)
- 13:45-kor ebéd, ma az utolsó adag vegyes zöldséges keveréket kapták meg a csirkehússal, 1+3/4-ed túrórudi is lement+tea (Mamával etettük mindkét "kanalas" ételt, szerintem a harmadikat is Vele fogjuk. :) )
- Jelenleg szintén alvás lenne, gyakorlatilag fent vannak, de bízom benne, hogy hamarosan lesz egy kis alvás, hosszú lenne még így a nap....

Az első, és legfontosabb dolog ma...

... az nem más, mint hogy ma van Livike névnapja. :)
Én még mindig úgy gondolom, hogy pár év kell ahhoz, hogy igazán értsék és értékeljék a gyerekek azt, ha valamilyen ünnep van, legyen az karácsony, húsvét, születés- vagy névnap. Azért természetesen szóban már megköszöntöttük, a "tárgyi dolgokat" majd később kapja, (kapják, mert Levike is kap úgyis valamit:) )ezt egyelőre még én sem tudom hogy mikor lesz. Apának is itthon kellene lennie, hátha nem este 10kor végez ma, hanem mondjuk úgy 6-7 óra körül, az még jó lenne a gyerekek szempontjából is. Ha ma nem, akkor holnap reggel, vagy legkésőbb vasárnap délután lesz következőleg alkalom. :))

Bár még van jópár év míg Livike is olvashatja ezt a blogot (lesz ez még egyáltalán akkor?? :) ) de addig is, nagyon boldog névnapot kívánunk Neked KicsiLány! :))