2013. július 17., szerda

Szerda délután...

Eddig minden simán ment, oviban minden rendben volt.
Levinek ma csomag érkezett, kereszt-anyuja küldött neki pár nyári ujjatlan pólót, aminek nagyon örült. :) Nem bontottam fel direkt, hiszen az Ő nevére szólt....amikor hazajöttek átadtam és Ő bontotta fel.. :) Meglepetés volt számára, nagyon örült neki. 
Itt is köszönjük kereszt anyu... :) Teszek fel egy képet, de a többi majd a facebokon található meg.


 A kedvenc veterán autójában ül, ami már az "övé", mert ha Papa majd nagyon öreg lesz, úgy is Ő fogja megkapni... :)


Ez lett a kedvenc....le sem tudtuk vetni azután... :)



 Ez is jó lesz...majd oviba...azt mondta... :)





Vacsira sütöttem csirke felső combot, és zöld köretet és Papa hozott dinnyét, most kivételesen egyedül...és hozott még kukoricát , de ez most nem jött be ma. A dinnye az igen...de most bevacsoráztak és nem kértek kukoricát már.  :)
Most mese nézés volt, de ahogy hallom a hálószobában nagy a zsinat, és kicsit elszabadult a pokol....
Ott nézték a mesét, hogy én tudjak itt írni. :)
De inkább az volt a cél ezzel a külön vonulással, hogy kicsit rosszalkodjanak... :)
No, megyek...fürdetés és ágyazás...vagy fordítva...majd ahogy sikerül... :)
Holnap én megyek Budapestre ellenőrzésre (Transzplantációs Klinikára) és azután még egy edzésre (Bowling Mammut) és valamikor ilyen tájt remélem, hogy hazaérek majd.

Ha már nem írnék, akkor minden kedves olvasónak nagyon szép nyarat kívánok és jó egészséget.


Üdvözlettel: Edit Mama... :)
Lívia és Levente minden napjai:  2013.07.12-től.....

Most nem a hagyományos tőlem megszokott módon írom ezt a Blogot, mert időm híján sajnos ez nem működött.
Az Ikrek velünk vannak, a lányomék kicsit elmentek pihenni a Tiszára, az éves nomád életüket élni!
Az emberek zöme azt hiszi, tudja, gondolja, hogy csak külföldön és a tengerpartokon lehet kikapcsolódni és több száz ezer Ft-os költséggel.
Hát....nem! Ki lehet egy sima Tisza-parton is, ahol csak a víz, a madarak és egy csomó szúnyog van, ami egy idő után már nincs, de lehet úgy is szórakozni. Horgászat és bográcsban főzés, fürdőszoba a Tisza...és mégis pihentető. Úgy is írhatnám, hogy csak ez a pihentető! :) Nincs zsinat, nincs tömeg, csend és nyugalom.
 Röviden ennyit a családom nyaralásáról.
Gyerkőcök napjai viszont még Óvodával telik a héten, azután nekik is jön a jól megérdemelt szabadság!
Már nagyon várják!
Múlt hét pénteken mentek el a szülők, az óta még nem volt időm írni, ma sem nagyon...de kikapok ha nem írok pár sort..:)
Szóval: Eddig nagyon jól teltek a napok, nem volt semmi különös, nagyon jól viselkedtek a gyerekek.
Én nem azért írom ezt, mert a Mama vagyok és a kedvenc unokáim, hanem, mert tényleg így volt.
Én nevelős Mama vagyok, nem kényeztetős, de ezt már többször írtam.
Minden nap csináltunk valami kis apróságot, kis programot, mi is bográcsoztunk, tárcsán sütöttünk  husikat, és mindenből kivették a részüket. Ki miben tudott, azt csinálta.
Levi kis kukta volt, Lívia meg nekem segített teríteni, meg  amit épp kellett.
Imádnak segíteni, és ügyesek is nagyon.
Jó ízűen megették amit készítettünk, benne volt az Ő munkájuk is. Nem válogattak, azt ettek amit kaptak. (Anyával ez nem így van! :) )
Asztal leszedésben is nagyok már, étkezés után takarították le az üveg asztalt, és sorolhatnám, hogy mi mindenben benne voltak.
Játszottunk sokat, nagyon ritkán hallották a szomszédok a hangunkat, mert olyan csendben voltunk, hogy azt hitték, hogy sosem vagyunk itthon. Ha kicsit hangosabbak voltak, az csak a Papával volt, mert Ő többet rájuk hagy mint én. Én mindig azt kértem, hogy csak én halljam, hogy itthon vannak, a szomszédok ne tudják...:) Ezt azért írom így, mert egyébként nagyon hangosak, olyan ricsajjal van a két gyerek, mintha egy Óvoda lenne itthon időnként. Én ezt nem hagytam, mert lehet úgy is játszani, hogy ne hallja azt még a 6-ik szomszéd is.  :)
Alvásuk az rendben volt, hétvégén aludtak nagyokat délután. Volt olyan, hogy pl. vasárnap, 14-én, már felköltöttem a Levit, mert 4 óra hosszat aludt, és már lassan esteledett. Ennek ellenére este 22.00-kor már aludt. Ezen nagyon csodálkoztam. Lívia is, de vele alvás szempontjából sosincs gond.
Az éjszakáik olyanok, mint régen, nálunk mindig forgolódnak, nyűglődnek, vergődnek, és hangosan beszélnek, de ez már nem újdonság... :) 
Kicsivel talán többeket alszunk, mint még nem olyan régen is. Biztosan én vagyok nagyon érzékeny erre, a lányomnál is felébredtem még arra is, ha nagyobbat sóhajtott.. :) 
Nem azt mondom, hogy néha nem kellett hangosabban rájuk szólni, de alapjában véve nem voltak eget-verő rosszak, csak olyanok, mint két 4 és fél éves gyerek. És mint a gyerekek. .... :)
Igaz, volt egy olyan nap, amikor minden dőlt-borult, kicsit elszabadult a pokol. Bent voltak és Lívia a virágállványon lévő vizes locsolót leütötte és persze tele volt, és a víz az nagyon beborult mindenhová, vagyis, befolyt... :( Ekkor kicsit mérges voltam, de gondoltam, hogy ezt is oldjuk meg együtt....és gyorsan mindenki rohanjon ruháért, takarítson, amíg el nem ázik a parketta..kicsit azért sikerült beáztatni...de reméljük, hogy majd idővel kiszárad. Egy nagyon nagy hidegfront volt és ezen a napon eléggé elevenek voltak.:) 
Minden nap mentek dinnyét venni Papával és jó ízűen megették, úgy ahogy azt Papa szokta, kanállal és nem szeletben. Erről majd teszek be ide egy két képet. :)
Nagyon ügyesen kezelik már a kocsi ülést, csatolják magukat ki-be. Pattannak bele és már pikk-pakk készen is vannak. Ezt tegnap óta először és hatalmas élménnyel jöttek be, hogy ezt Ők már tudják! :) Jó is meg nem is...de örültek neki. :)
A Lívia már azért várja haza a szülőket, de Levente Ő sajnos nem. Azt mondta tegnap, 16-án, hogy ha elmentek és itt hagytak, akkor maradjanak is a nyaralásban... :) Persze ezt látni kellett volna, és hallani, ahogy Ő a maga nyelvén előadta. Lívia kérdezte tőle, hogy neked nem hiányoznak Anyáék, és erre mondta Ő, hogy nem..... :)
Alváshoz még annyit....hogy megegyeztünk, hogy végig nálunk alszunk, és egyik este Levi, másik este meg Lívia alszik velem, felváltva a szobákat is. Ez két este működött is, de mivel én csak a saját helyemen tudok aludni, így abban maradtunk, hogy csak a gyerekek cserélődnek nálam.
Ez is működött kb. 2este, és azután sajnos Levi már nem volt hajlandó nélkülem aludni. Akkor is nekem kellett altatni, amikor Papával aludt, de legalább elaludt. Tegnap délután megemlítettem neki, hogy ma már Papával kell aludni, mert Lívia is szeretne velem aludni, és tiltakozott ugyan...de később rá sikerült venni. Ez addig tartott, amíg Livikét megfürdettem, Őt is, majd én is...és fekvés volt...majd Papa el is aludt gyorsan..., :), Ő viszont zokogva jött át hozzám a hálószobába, hogy Ő velem tud csak aludni...és potyogtak a könnyei....bújt belém. Mondtam, hogy Livikét elaltatom mindjárt, Ő gyorsan elalszik és átmegyek hozzájuk is és majd elaltatom Őt is. Neki ez nem felet meg, nagyon sírt, hogy Ő Papával nem tud aludni, csak velem. .... :) Livike annyira édes volt, mivel látta, hogy a tesója ennyire sír, kiugrott az ágyból és mondta neki, gyere ide Mamához tesóm, majd én alszom ma is a Papával... :) Összeszedték az ágyneműiket, és vitték-hozták csere-bere és 5 percen belül mind a kettő aludt. Mindig mind a kettő velem akart aludni, de azt meg én nem tudtam bevállalni mint eddig, hogy Ők alszanak a nappaliban és és közöttük, mert mostanában nagyon sokat kínlódok a gerincsérvemmel és ebből kifolyólag fáj a lábam is...és nem tudok úgy aludni, hogy két gyerek között...így maradtunk ennél a felállásnál.
No, így hát a Lívia sajnos eddig egyszer tudott velem aludni.
Tegnap elmentek a piacra ovi után Papával és vettek ugye dinnyét....és hoztak nekem egy szál vörös rózsát is. :) Hozták nagy örömmel, hogy amiért vigyázol ránk, hoztunk Neked rózsát és hogy nagyon szeretünk... :) Megható volt...és nagyon édesek voltak. Jók leszünk....és szót fogadunk ígéretek jöttek ezerrel... :)
Anyától is majd bocsánatot kérünk, hogy rosszak voltunk, és neki azért kellett elmenni, hogy őket kipihenje.... ! Lívia már telefonban meg is tette, amikor épp hívott a lányom.

Érdekesek egyébként nagyon. Amikor itthon van valamelyik szülő, vagy mind a kettő, akkor is állandóan itt vannak körülöttünk és Levi szökik is állandóan át, ha véletlen be lenne csukva az ajtó még akkor is.
Lívia még csak-csak elvan otthon....de a Levi, Ő nem. Állandóan azt figyeli, hogy a Papa dolgozik-e valamit, mert, akkor megy Ő is és segít neki...és mindig nézi mit csinál. Livike még sok mesét néz, Őt még leköti.
Tegnap este felé már de még kint vagyunk, és készülődtünk a vacsihoz, édesen megjelentek kézen fogva, és kórusban kérdezik, hogy Mama, miben segíthetünk! :) :) Olyan tündériek voltak.....hogy nem lehetett nemet mondani....adtam nekik gyorsan valami apró kis munkát....és örömmel teljesítették is.
Amit ez idő alatt ismét leszűrtem a gyerekek viselkedéséből.....
- ha nem azzal kezdik náluk, hogy ide-gyere, ezt csináld, meg azt , akkor Ők nagyon jól viselkednek.
- amennyiben teljes értékű "kisembernek" tekintik őket, nagyon hálásak és segítőkészek.
- szinte mindig az Ő agyukkal kell gondolkodni és nem azt kell nézni, hogy nekem jó legyen, hanem, hogy Ő jól érezze magát.
- én is nagyon sok problémával küszködtem-és küszködök, de Őket ez nem érdekli, vagy nem olyan szinten. Egyébként ha elmondtam, hogy mi fáj, akkor segítettek a legjobban és kíméltek.
- csak azt tudom továbbra is írni, amit a lányom nem szeret.....hogy sok türelem és nem magam kell nézni, hogy én cseléd vagyok, vagy takarító nő, vagy rabszolga...hanem, hogy Ők amíg gyerekek legyen boldog gyerekkoruk, mert az később kihat a felnőtt korukra is.
Ebben mi itthon sosem értünk egyet, de remélem, hogy egyszer majd rá jön az én lányom is, hogy tényleg igazam volt. Évek múlva és nem most.
Visszatérve a gyerekekre:
Minden reggel Papa vitte őket, mert ha én is megyek, vagy én viszem, akkor a Levi nem marad ott.
Ő nagyon Mamás volt amióta csak megszületett és én csak hoztam őket.
Minden reggel hajnali 05.25-30-kor keletek.... :)
No, ez nekem kicsit sokk volt....de nem volt mit tenni....kelni kellett. :)
Hétfőtől ovi van, még a héten mennek, majd szabi.
Ma reggel mentem laborba, nyugodt voltam, mert tudtam, hogy mire mennem kell, rendbe tudom őket tenni, mert azért ez az én feladatom volt.
Ez eddig nem is jelentett problémát....igazából ma sem...csak mikor ha nem ma aludtak tovább... :)
Levit 06.15-kor ébresztettem, aki még aludni akart, de nem volt lehetősége, mert nekem 07.---kor indulnom kellett. Nagy nehezen felébredt, kómásan mosakodás, fogmosás, orrmosás és öltözés. Orrszívásnál ébredt fel Livike, 06.30-kor. Gyorsan Őt is rendbe tettem, így oda értem én is a dolgomra. :) Milyen fura helyzetek vannak, hogy amikor program van, akkor tuti alszanak.....ha meg nincs semmi. akkor már hajnalban fent vannak.
No, ezzel egyelőre zárom soraim, nincs több időm most, jelenésem van egy helyre.
Képet még gyorsan felteszem, amit ígértem. :)
További szép napot minden kedves Blogolvasónak! :)
Edit Mama..



Megy a nagy dinnye evés.... :)



A 3 bohócom.... :)

2013. július 8., hétfő

Fülészeti kontroll meg még ami eszembe jut. :)

Levike most épp alszik, de nem a saját helyén, hanem bent Mamáéknál. Így én itt "őrzöm", közben írok, bár elég hangos ez a billentyűzet, lehet, abba is hagyom és majd folytatom a saját gépemen...
A lényeg kb annyi, hogy ma azért nincs oviban a legény, mert esedékes volt a fülészeti kontroll, amit már említettem párszor, hogy paráztam tőle, mert mi lesz ha csövezni akarja a bal fülét is, a csontkovács meg "szinte biztos" hogy meg tudja csinálni anélkül a fülét.. A legfontosabb az, hogy egyelőre nincs szó műtétről, javult a füle! Sokkal jobb lett a tymponometria is, meg az audio is. A hallásgörbe határozottan görbe most már, nem egyenes és főleg nem a nulla vonalában húzódik, hanem fentebb! Ez jó! Mitől javulhatott ennyit? Biztos nem a kb tízszeri meleg sónak köszönhető, mert a nagy meleg időkben nem tettük rá, máskor meg vagy rátettük este, vagy nem, de semmiképp nem napi ötször.... (esetleg a csontkovács egyszeri kezelése segített?:) )
Most mondhatni egyáltalán nem is náthás, (Livike sem), maradjon is így!
Ugyanis ha minden jól megy, pénteken az esedékes szemészeti kontroll után Apával el tudunk menni egy hétre sátrazni a Tisza partra, sajnos fizetős szállásra nincs keret.... szóval a gyerekeknek nem szabad betegnek lenniük, elég lesz az úgy is Mamának, hogy nem alszik éjjelente... :(((
Ők még kicsik a "kietlenbe" menni, se áram, se víz, mármint ami nem a Tisza, se hűtő, se semmi.. no meg ha ott is a gyerekekkel kell foglalkozni állandóan, akkor minek menjek el? Majd ha nagyobbak lesznek és tudunk mondjuk legalább kempinget fizetni, ahol az alapvető szükségletek adottak..
Én sem szeretem annyira a nomád életet, sőt.. de vagy ez van, vagy semmi. :(
Most ráadásul nem is megyünk messzire, csak ide fel a szabadstrand fölé, tehát még Szolnokhoz tartozik. (Vagy lehet, hogy túl van a táblán, nem tudom..mindenesetre közel van)

Visszatérve a fülészetre. Nagyon-nagyon sokan voltak, sokat vártunk, 9:15-től kb 11 óráig még az orvos se került elő, majd nagy sokára bejutottunk, majd le a hallásvizsgálatra, ott is vártunk, majd fel megint az ambulanciára.. ott is vártunk, hogy megnézze az orvos. A klíma ment ezerrel, Levikének felajánlotta egy néni, hogy üljön az Ő helyére, ahova nem csapódott úgy le a hideg, de az én hátam nagyrészt érte, bár próbáltam úgy ülni, hogy jó legyen meg inkább álltam....
Kb egy óra várakozás után már nem igazán maradt nyugton Levike, és nem vigasztalt az sem, hogy más gyerek is azt csinálta.. mármint rendetlenkedett.
A hallásvizsgálatnál a műszeres most tuti valós értéket mutatott, mert nem mozdult bele, anélkül is görbe lett a vonal.. :) A másiknál pedig ügyesen jelzett.. néha rázta a fejét, azt nem tudom mire csinálta... :)
Busszal jöttünk haza, reggel Papa vitt.
Váltócipő vadászatra már nem vállalkoztam, mert a buszon se nagyon maradt már nyugton Levike. Elfáradt... Bepogácsázott, majd bejött Mamáékhoz aludni. :)
És még alszik....!
Be tudtam fejezni az írást!

Ennyi lenne, nem tudom jövök-e még a héten, ha elmegyünk akkor majd utána írok, ha megjöttünk, nem tudom Mamának lesz-e ideje írni, majd meglátja...
:)

2013. július 4., csütörtök

- 1 váltócipő :( és pár szó úgy általánosságban.

Az alig kéthetes váltócipő szőrén szálán eltűnt az oviban. A Levikéé. :(
Az óvónők, dadusok sem értik, hogy történt... Bár délután az óvónő azt mondta, hogy nem hiába mondják "bizonyos" személyek jelenléténél az öltözőben, hogy mindig legyen ott valaki.
Most meg ugye csoportösszevonások, más oviból is van egy-két gyerek az ügyelet miatt, (bizonyos ovik most vannak zárva, nem július 22-től...) Szóval oda a szép kis cipő:(
Természetesen gyorsan venni akartam másikat még aznap, de miért is lett volna pont ugyanolyan méretben? :( Kisebb, nagyobb, minden volt, de még hasonló fazonút sem láttam, bár azt próba nélkül úgysem mertem volna megvenni.
Ma is néztem más üzletekben, de nem láttam semmi jót... :(
Most az itthon használt papucsa van bent, bár azt nem szabad, megengedték....
Nem a Verdás, azt még inkább sajnálnám, ha lába kélne....
Nem az értéke a lényeg, mert 1300 Ft-os cucc volt, de akkoris! Kinek kell?
Nem lehetett az, hogy véletlen "hazament" benne valaki, hiszen az udvaron voltak délután, akkor még megvolt, hiszen bent az volt rajta, ahogy kimentek és amíg kint voltak akkor tűnhetett el.
Végignéztünk mindent, padok alját, az öltöző fakkokat, az ovis zsákokat is megtapogattuk, hátha... bár miért kerülne bele bárkiébe is? Aki azt elvitte, tuti nem az oviba fogja hordani, hiszen bele volt írva a neve, jele.
Legyen vele boldog! De több se érje! :((

Egyébként elvagyunk, nemsoká mehetek értük...
Ma igazán lightos ebédet főztem, zöldséglevest jó gazdagon és mákos tésztát.. :))
(sajnos csak a leves gazdag zöldségekben, én nem.. :D )
Majd holnap lesz valami húsos étel...

Tegnap este Papa itt maradt altatni, előtte azért nem, mert közben Mama hívta, hogy Skype-oljanak... szóval azért ment ki olyan hirtelen fürdés közben.. :)
Levike így is 22 óra körül aludt el, de legalább a hisztériákat meg a fegyelmezést megúsztam, nem mertek úgy beindulni, mint ha csak velem vannak. Így is délután volt egy-két összezördülés, pl Livike visszafeleselt Nekem, amikor megkértem valamire, tényleg szépen... Papának persze ez nem tetszett, én sajnos már fel se nagyon veszem, hogy hogy viselkednek velem, mert úgyis olyanok. :(
Persze azért Papa még kedvenc, hiába fegyelmez, néha hallgatnak Rá, de néha nem...

Apa ma és holnap nem dolgozik, remélem jön hamarosan, mert most horgászni van, holnap meg vásárlás, főzés...
Én ma is voltam bent a városban, egyrészt a dm-be mentem, mert van 10%-os facebookos kupon ma és holnap, most kivártam, hogy legyen, nem úgy, mint múlt hónapban, hogy megvettem az Aloét és rá két napra jött a kupon. :( Másrészt még váltócipőt néztem, de ugye nincsen....
Szerintem majd hétfőn a fülészet után megint bemegyünk Papával és Levikével és nézünk valamit.. holnapig meg még jó a papucs.

2013. július 2., kedd

Gyorsan pár sor...

Vasárnap délelőtt Mama elindult Székesfehérvárra két másik társával együtt. A gyerekek a nap nagy részét azzal töltötték, hogy Papához szaladgáltak be, jöttek-mentek, ha kint voltak mindketten, akkor csak a rosszaság ment, ha bent voltak mindketten, akkor is... Ha csak úgy voltak, hogy egyik itt, másik odabent, akkor jók voltak. :)) Este szerencsére korán elaludtak, mivel délután egy percet sem sikerült.

Hétfőn reggel ovi, én takarítottam, pakolásztam... Délután ahogy hazajöttek készültünk is és 16:30-ra mentünk a csontkovácshoz. Várni kellett, kb negyed óra volt az egész, de már annyira nem tudott Levike a fenekén megülni, hogy ha még 5 percet várakozni kell, már nem tudom mi lett volna. :( Papával mentünk egyébként, de Rá se nagyon hallgatott Levike. :(
A gyerekek kezelése kb 2 perc volt/fő. Amit láttunk kb annyi, hogy fogta a fejüket, biztos valami energia átadás volt vagy nem tudom, majd párszor hirtelen mozdulattal megütögette oldalt a fejüket, vagy inkább nyomta, és ennyi.. Azt mondja, hogy le van tapadva a fülben az üllő és a kalapács, de javítható, két hét múlva menjünk megint, meg majd még utána is, és szinte biztos, hogy nem kell műteni Levike fülét és Livikének se lesz nagyon gondja, mert Neki is le van tapadva, attól hogy most épp nem fáj.
A baj az, hogy a két hét, az 15-én telik le, de közben egy hét múlva, 8-án kell visszamenni a kórházba, hogy újabb hallásvizsgálat és sima vizsgálat alapján eldöntse a főorvos, hogy kell-e műtét, kell-e cső a bal fülébe is. Szerintem ez az egy kezelés nem fog addig észlelhető eredményt mutatni.. :( Mama szerint nem kell engedni semmiképp a műtétet, várjunk vele, aztán meg majd meglátja az orvos is, ha következőleg már jó eredményt lát. Elmondani persze nem szabad, hogy hova járunk, sajnos a doktornőből kiindulva, aki annakidején majd' levette a fejem a kövirőzsa miatt, már félő elmondani bármiféle alternatív módszert az orvosoknak. :(
A gyerekek után én kövezkeztem egy teljes átgyúrás, nyomkodás erejéig, nem fájt, volt pár pont ami mondjuk határeset volt, de jobban féltem, mint kellett. Azért féltem, mert mondta még múltkor a csontkovács, hogy volt olyan meglett férfi ember, aki zokogott a fájdalomtól és nem tudta végigcsinálni a kezelést, na mondom akkor mi lesz majd velem? Gondolom annak sok baja volt azért fájt annyira. Nekem is van, sok letapadás, gerincferdülés meg ilyenek, én is menjek két hét múlva és megkezel megint. Amúgy tök jól esett az egész meg még most is, egyetlen egy pont fáj azóta is, de az sem folyamatosan, csak ha hozzáérek, a jobb lapockám környékén, ahol be is szokott csípődni néha a hátam, na azt amikor eltalálta, akkor majdnem visítottam.. :)) Olyan rövid volt az egész dolog, hogy mire Papa a gyerekekkel beült a kocsiba meg kikalézoltak, mert kocsival kerülni kell csomót, hogy meg lehessen állni, gyalog meg az épület másik oldalán kijövök és kész, addigra épp összetalálkoztunk, jöhettem én is kocsival. :) (eredetileg az volt a terv, hogy Ők hazajönnek én meg majd gyalog, nincs messze...)

A délután további részében ment a kergülés, kint is bent is, este nem akartak fürdeni és aludni, 22 óra elmúlt, mire Levike is elaludt, Livikének persze nem kellett sok.
Livike reggel nyávogós volt, be volt dugulva az orra... nem akart bemenni az oviba, nyekergett, stb. Remélem nem lesz beteg! Nem jön sok váladék az orrából, remélem nem most fog épp begyulladni a füle.. Kérdeztem Levikétől, hogy mit érzett, amikor kezelte a csontkovács. Azt mondta semmit, a végén picit fájt, de utána nem. Esténként mondja, hogy kalapácsolnak a fülében, tehát dübög.. csak este, máskor nem. Kérdeztem az este, hogy most hallja-e, azt mondta igen. Pedig abban bíztam, hogy talán egy kezeéssel legalább ez elmúlik, mint Mamaának a csengés, és akkor jobb lesz majd a hallásgörbe jövő héten. Na majd meglátjuk.

Megyek, mert már rég a piacon kellene lennem, csak ide ültem Apa telefonjára pénzt tölteni aztán meg gondoltam megírom már mik vannak..
(tudom, piacra korán szokás menni, de csak krumplit akarok venni meg hagymát, az biztos van még ilyenkor is, a húsboltok meg nyitva vannak egész nap, nem úgy van már mint régen, hogy ha 10-ig nem mentünk a piacra már semmi nincs.. :))

Jövök amikor tudok.