2011. május 4., szerda

Nehéz éjszaka után a nappal sem volt sokkal jobb...

Valószínűleg bujkál a gyerekekben a betegség, vagy a foguk igyekszik már, nem tudom, de valami nagyon nem oké most Velük. :( A betegségről annyit, hogy Apán jött ki hétfő estére egy nátha-féle dolog, ami azóta sem akar elmúlni, sőt most már köhög is és van amikor a torka is fáj. :( (Most nem horgászat közben fázott meg, hisz' nem is volt kint mostanában, hanem valaki bevitte a munkahelyre a nyavalyát, onnan szedhette össze, vagy a levegőben volt, ki tudja....)
Ma estére már a gyerekeknek szükségük volt orrszívásra, pedig már nagyon szépen kifújják zsebkendőbe is, de az csak felületes, kell azért a hatékonyabb változat is. Lázuk nincs, alapban nyűgösek, hisztisek, de ehhez nem kell megfázás sem mostanában. Időváltozás is van, a fogaik is jönnek - egyszer biztos!:) - mindig van ok a nyűgösségre. :)

Na és a tegnap este/éjjel hogy alakult? Rosszul. Egy szóval.
Bővebben pedig úgy, hogy 23 óráig ment a randalírozás, viháncolás, totál felpörögve ágy alatt bujkálás, ágyon és Apán rohangálás, szót nem fogadás...
23 óra után végre elaludtak!
Éjfélkor feküdtem, Levike akkor ébredt sírva, vigasztalhatatlanul. :( Magunk közé vettem... Nehezen aludt el, volt már vagy 1:30.... Tiszta idegben volt, ütött, vágott, csapkodott, tolt le az ágyról engem is meg Apát is, a paplanomat akarta mindenáron levenni, mintha félne tőle, pedig azon szoktak délután aludni, - már amikor összejön - nem hinném hogy olyan rossz élményük van az ágyneművel vagy a huzatával kapcsolatban. :(
Ahogy Levike végre lenyugodott és alhattunk volna mi is, Livike ébredt hasonlóképpen!
Mindketten mellettem feküdtek, Apa először kijött még enni, addig jól elfoglalták a helyét, de legalább megnyugodtak. Mintha Tőle is féltek volna! Én nem tudom mi volt a gyerekekkel... Én sem nyúlhattam hozzájuk, amikor épp rájuk jött ez a fura viselkedés... :( Apa végül keresztben feküdt le az ágy végére, majd amikor a gyerekek elaludtak, - közben azért aludtunk mi is, de mindig arra ébredtem, hogy sír valamelyikőjük...:( - letettem mindkettőt a helyére és így Apa is lefeküdhetett.
Ez már 4 óra körül volt...
5:30 körül Levike sírt, kivettem megint, Livikét közben betettem a helyére mert Ő a macin aludt, azt hiszem kb háromszor pakoltam be a helyére az éjszaka folyamán...
Apa 7 órakor kelt, mi még aludtunk... Livike akkor már mellettem, Levike a helyén.
8:20-kor keltem fel, a gyerekek még aludtak. Pontosabban addig, mert Livike felébredt arra, hogy kijöttem, pedig csendben szoktam közlekedni... Levike még aludt kb 20 percet, utána rendbe is tettük Őket.

Délelőtt is elég nyűgösek voltak, és bár hideg volt kint, azért 10:30-kor felöltöztettük a gyerekeket is kimentünk az udvarra.
12 órakor jöttünk be. Érdekes, hogy kint semmi bajuk nem volt, később sem amikor még kimentünk délután, csak idebent ilyen kis nyavalygósak. :(
Sajnos enni nem nagyon akartak. :( Még Livike csak-csak evett, de Levi semmit nem volt hajlandó elfogadni! :( Délelőtt ettek ugyan sajtos kiflit meg kekszet, sőt vagy két darab csokiparányt is, de ez akkor sem kaja! (az utóbbit nem én adtam...!)
Nagyon álmosak voltak, főleg Levike, aki kikövetelte a tejet, szinte kilökdösött, hogy hozzam már... :) Gondoltam majd eszik ha felkelt, hadd aludjon.
13 óra volt ekkor kb...

Elmentem a tervezett utamra, ami a Brendont és a dm-et jelentette, valamint benéztem a CBA-ba is, 15 órára értem haza.
A gyerekek MÉG nem aludtak. Mellesleg utána sem. :(
Levike annyira álmos volt, hogy amint jött oda hozzámbújni majdnem elaludt menet közben... és mégsem akart aludni. Mivel már elég késő volt, nem is bántam, ha nem alszanak el, mert akkor mi lesz este, csak ugye valahogy ki kellene bírni a nap hátralévő részét!

A gyümölcspépet is csak Livike ette. Levike azt sem kérte! Hát ez nem igaz, hogy semmit nem eszik, csak nyűgösködik meg mérgelődik, látszott, hogy valami nem oké, bár a fáradtságtól is szokott ilyen lenni. :(
16:30-kor megint kimentünk az udvarra. Ott ismét semmi bajuk nem volt, bár azért azt meg kell hagyni, hogy pl Livikére nem szabad rámutatni, hogy valamit nem szabad, mert rögtön olyan hisztit levág, mintha a világ dőlt volna össze! Meg sem kell szólalni, szörnyű érzékeny! :( Ugyanez van akkor is, ha bármi olyan történik, ami ellentétes a kisasszony épp elképzelt álláspontjával. :)
Közben főztem egy paprikás krumplit sok kolbásszal és nokedlivel, Levike abból evett egy elég jelentős mennyiséget kint az udvaron Apától. Végre valami étel, ha nem is ér sokat... !

18:30 körül jöttünk be. Itt már nem igazán ettek az uzsonnára felkínált sajt és felvágott adagokból, bár Livike is evett kint is, meg Ő sajtos kiflit is megevett kint egy jódarabot...
A benti esti evészet joghurt és tea formájában merült ki. :(

A fürdést 19:40-kor kezdtük. Viszonylag rendben ment minden, csak most Livikének nagy szokása lett, hogy a víz Neki mindig "hi", ami hideget és meleget is szokott jelenteni.:D Döntsük el, hogy mire gondol, egyébként pedig ha jó a víz hőmérséklete, ezt akkor is eljátssza a kádba kerülésnél. :)
Ma is többször előadta, hogy " fujj, kaka, fujj!" szigorúan a kaka pelusba kerülése után, vagy épp akkor, ha csak puki jött. :)
Délután is kérdezem, hogy van-e kaka, mert éreztem a szagot, mondtam, hogy jöjjön, vegyük ki. "nem nem nem," és elszaladt, kergetni meg nem volt kedvem. Erre 1 perc múlva jön, hogy "anya, fujj kaka!" és már kapaszkodott is, hogy vegyem fel és menjünk a pelenkázóra. :)
Ja és a kakatémáról még annyit, hogy amikor szedjük össze a kutyagumit a fűben, Livike rendszeresen ott jön mellettünk, és befogott orral mondogatja, hogy "fujj, vau kaka" és azt is szokta, hogy "ejnye ejnye vau!", még inti is a mutatóujjával a jelet..:D :))
A fürdéstől jól elkanyarodtunk, de haladjunk ebben az irányban inkább. :)
20:10-re készen is voltunk. Livike szinte rögtön el is aludt a helyén, Levike pedig a mi ágyunkon.
Azóta persze Livike is volt fent már vagy háromszor, Levike is kétszer, most megint nyekereg.... Szerintem ez az éjjel sem lesz jobb, mint az elmúlt. :(((
Jó lenne pedig többet és huzamosabban aludni! Na meg főleg az, hogy ne legyen komolyabb bajuk, láz meg egyebek!

Megyek is, holnap jövök ahogy tudok..

2011. május 3., kedd

Gyors keddi összefoglaló

Az este Livike 22 órakor felébredt, sírt, eléggé nehezen tudtam csak megvigasztalni. Amikor Apa hazaért, még nem aludt, de 22:30 körül már nyugalom volt újra.
Reggel 5-ig semmi mozgás nem volt, majd akkor Livike kijött az ágyából, feljött a mi ágyunkra, de aztán 8 órakor mégis Apa mellett a földön találtam meg...
Feltettem az ágyra, de erre fel is ébredt, Levike is, úgyhogy reggel 8 órakor kezdődött a napunk. :)
Apa ma 9-re ment dolgozni.
A gyerekek elég jól elvoltak, de 10 óra után már nagyon vágytak ki, viszont meg kellett várni, amíg elkészülök az ebéddel, amihez épp akkor tudtam nekikezdeni.
Pirított tarhonya levest főztem, elég sűrű lett, ez a gyerekeknek csak jó. :)

11:30-kor mentünk ki, jött Mama is segíteni.
12:40 körül ebédeltek meg bent Mamáéknál, mert se kint nem akartak enni, se idebent...
Ügyesen ettek, bár volt egy kis földre potyogtatás is, majd Mama gyorsan főzött egy tejbegrízt, hogy abból is hadd egyenek.
Ettek is, főleg Livike, de azért Levike is evett pár falatot, amin csodálkoztam, mert eddig sem szerette a grízt, most is kiköpte az első és az utolsó kanállal. :) Kakaóval volt összekavarva, látványra nem volt valami szép, de finom volt. :)))

13:30 körül jöttünk ki, mehettek is aludni.
Mama ment edzésre, a gyerekek pedig 13:45 körül aludtak el. Mindketten, egyszerre. :)
Livike egy órát aludt, Levike kettőt. :) Apa is hazaért 15:30 körül, mivel mára nagy vihart jósoltak, így gyorsan leszedtük a sátrat, eltettük, majd levágtuk a füvet bent az udvaron és kint az utcán is.

17 órakor kivittük a gyerekeket még az eső előtt, bár a végén nem lett eső, de ami késik nem múlik.
18:30 körül jöttünk be. Még kint ettek sajtos kiflit, majd idebent megint pirított levest, mert azt kértek, hiába kínáltuk a sajtot meg a felvágottat...
Utána még két túrórudit is megettek, ittak teát, ma már ki tudja hányadik pohárral. :)

Fürdésig játszottunk, eléggé nyűgösek voltak, bár ez kb egész napra jellemző volt ma is az alvási időszakon kívül.

A fürdést 19:40-kor kezdtük, rendben ment minden.
Még nem alszanak, a hálózsákot mindketten levették már, Livike az alvós rugdalózót is le akarta már venni, de épp jókor mentem be...
Mászkálnak az ágyunk alatt, játszanak. Mikor lesz itt alvás? :(
Remélem nem sokára...!

Ennyi lenne mára.
Holnaptól péntekig Apa szabadnapos lesz, nem tudom még mit tervez, nekem mindenféleképpen el kellene jutnom a Brendonba valamikor venni a cumisüvegekbe cumit, mert most már 1-2 hét alatt szétrágják, pedig nagyon ritkán marad náluk mondjuk reggel a cumisüveg, evés közben is rágják sokszor. :(
Kell még fürdőhab is meg majd megint pelenka, a lottót is fel kell adni, szóval épp lenne hova mennem, de ez függ az időjárástól, attól is hogy Apa akar-e menni horgászni, na meg a gyerekektől, hogy mennyire vannak el, mert ha nagyon nyűgöskék akkor nem szeretem itt hagyni Őket... :(

Ennyi egyelőre, jövök ahogy tudok.

2011. május 2., hétfő

Hétfő

Éjjel Livike jött egy kicsit mellém, majd észre sem vettem, de lefeküdt a macira, csak akkor láttam, amikor 3 órakor Levike sírt fel, kereste Livit! Helyére tettem a lányt, Levike is megnyugodott, úgyhogy utána már nem volt semmi mozgolódás, aludtunk.
Apa 8 órakor kelt, én 10 perccel utána..
A gyerekek pedig 9:15-kor ébredtek! :)
Gyorsan rendbe tettük Őket, majd Apa indult is dolgozni, 10-re ment ma is.

Kint eléggé sáros volt még ma is a terület, ami nem betonos, úgyhogy egyedül nem mertem vállalkozni a gyerekek kinti felügyeletére.
Mamáék a városban intézkedtek 10 óra utántól, délben értek haza, úgyhogy csak utána mentünk ki. Papa is itthon volt, hárman is nehezen bírtunk a gyerekekkel, enni sem akartak, csak turkálták a kaját. :(

13:30 körül jöttünk be és már mehettek is aludni a placcra a tejcsivel.
Csend volt egy fél óráig kb, utána se zajongtak, de nem aludtak el...
Egyszer arra jöttem be, hogy Levi Livike hátán ül és lovagol. A Lány először sírdogálósra fogta, majd kacagott... azért persze leszedtem Róla Levikét, ne nyomja már agyon... :))
Alvás továbbra sem volt, pedig repeta tejet is kaptak.
15:30 körül elmentem a kisboltba, amikor visszajöttem, még mindig nem aludtak. Nem kellett itt lennie Mamának, bár a bébiőr valamiért nem akart működni, - kiderült, hogy nem érintkezett rendesen a zsinór a vevő részen... - de ha nagy visítás, ordítás lett volna amíg nem vagyok itt, tuti meg lehet hallani odabent a nyitott ajtón át. :)

Mamáék 17 órakor elmentek Veterános taggyűlésre, ha jól hallottam akkor most jöttek, de nem biztos...
A lényeg, hogy a délután és az este totál az enyém volt, tulajdonképpen nem volt sok gond a gyerekekkel, pedig féltem, hogy nagyon nehéz lesz Velük, mivel egy percet nem aludtak délután!

Ettek almát, sajtos kiflit, párizsit, sajtot, joghurtot, ittak teát, szóval gondolom nem maradtak éhesek estére. :)
19 óra körül rászántam magam a porszívózásra, pedig ilyenkor nem szeretem csinálni, ha nincs aki a gyerekek figyelmét elterelje - és idebent vannak, mert ha délelőtt csinálom levegőzés idején, akkor nincs gond. - meg is lett az eredménye: háromszor annyi ideig tartott, 1000-szer annyi idegeskedéssel....! Zsinór húzogatás, porszívó tologatás, de véletlen sem arra, amerre kellett volna, cső alatt bujkálás, szóval nem volt egyszerű, de megcsináltam. :(

A fürdést 19:40-kor kezdtük. Nem nagyon akartak jönni, de nem volt sok választásuk, hisz' csak én voltam most itt. :D
Minden rendben ment. Livike még szeretett volna pancsolni, mondogatta is, hogy "fü, fü", tehát fürdeni... amikor kivettem, hogy most már törölközni kell. :)
(Mikor mondják már ki a teljes szavakat??:) )
Levike se nagyon akart kijönni, a kukiját sem engedte a vízben megcsinálni, de törölközésnél már sikerült, úgyhogy ez is megvan. :)
20:05-re lettünk készen, meg is ágyaztam, elpakoltam. Levike a mi ágyunkon van, Livike a helyén.
Még nem alszanak, cuppognak a tejen, remélem hogy hamarosan alvás lesz és nem randalírozás, vetkőzés, stb, mint tegnap.
Ha mégsem, majd megírom holnap, hogy mi volt még. :)

2011. május 1., vasárnap

Esős, nyűgös, délután nagyot alvós, sokat hisztizős, este nehezen elalvós - vasárnapi összefoglaló.

Nagyjából ilyen volt a mai napunk.
Az este 23 óra körül aludt el Levike, utána már nyugi volt, vándorlás sem volt, aludtunk reggel 8-ig.
Miután rendbe tettük Őket hamarosan hajat mostam, majd Apa elszaladt a virágboltba, kaptam Anyák napjára virágot a gyerekektől.. :) Na és persze Tőle is... Mamának is hozott, épp mondani akartam, hogy ha tudom, hogy virágért megy, akkor szóltam volna, hogy hozzon a nevemben is Mamának, de Apa mindenre gondolt. :)
Dél körül meg is köszöntöttem Mamát a kis családom nevében Anyák napja alkalmából... :) Apa akkor már dolgozott.

A gyerekek eléggé nyűgösek voltak már délelőtt is, 9:30 körül már mondogatták, hogy "ki", tehát mentek volna az udvarra, de az eső miatt nem lehetett. :( Ma egész nap vagy csak csepergett az eső, vagy rendesen esett... :(
11 óra körül elszaladtam biciklivel az éjjel-nappaliba, mert Mamának tejföl kellett a brokkolikrémleveshez. Egyúttal hoztam friss meleg kenyeret és sonkás meg pizzás péksütit a pékségből. Az eső már akkor is szemelt, de azért megúsztam az igazi nagy zuhit.. :)
Amíg oda voltam, a gyerekeket Papa bevitte hozzájuk, egyből el is kellett pakolni mindent, de még így is találtak olyan dolgokat, amik nem épp Nekik valók.... Mama közben főzött, amikor megjöttem még segítettem krumplit pucolni, szóval továbbra is Papa volt a gyerekekkel, amíg kész nem lettünk az ebéddel.

12 óra körül ettek a gyerekek zöldségköretet, rántott húst, majd a végén a levesből is ettek elég sokat, tetszett, hogy volt benne sok "golyó". :) (levesgyöngy, vagy hogy hívják..)
12:30-kor jöttünk ki, előtte már előkészítettem az alvós terepet, megkapták a tejet, le is feküdtek szépen, fél órán át a hangjukat nem lehetett hallani a bébiőrön át, mert ugye nekünk is ebédelni kellett... Na de utána! Kellett még repeta tej, na meg tiszta pelus is mindkettőnek... Ma kész harc volt mindig a tisztába tevés, én nem értem, miért nem örülnek annak, ha ki akarjuk venni a termést... csak kényelmesebb tiszta fenékkel, száraz pelusban, vagy nem? :) Ezt még nem tudják elmondani, sok minden mást már igen... egyre többet, egyre jobban...!
Levike 14 óra körül aludt el, majd Livike is kb fél-háromnegyed óra múlva. Livike mielőtt elaludt volna, folyton Levit piszkálta... Pl rátette a nagy macit, utána meg kiabált, hogy "Dali, ebúúúú" Mondom mivan? :) Rögtön rájöttem, hogy azt akarta mondani, hogy Levi elbújt, mivel a nagy maci takarta.. :D
Mamáék közben hazamentek a Dédi Mamákat megköszönteni Anyák napján. Úgy volt, hogy megyünk mindannyian, de hát épp akkor aludtak el, így maradtunk. Álmosan, nyűgösen meg nem sok értelme lett volna elvinni Őket, kint úgysem szaladgálhattak volna most az időjárás miatt, na meg a Dédi Mama kertje azóta már be lett veteményezve, hogy utoljára otthon voltunk és simán mehettek bármerre a gyerekek.

Ma igazán jót aludtak a gyerekek, legalábbis időben! Livike 16:30-kor ébredt, így Ő kb egy és háromnegyed órát aludt, Levike is felébredt pár perc múlva, neki két és fél órát sikerült így aludnia. Ettől függetlenül nagyon nyűgösek, sírósak voltak! Nem igazán jöttünk rá, hogy mi is a konkrét bajuk, azon kívül, hogy nem lehetett kimenni... :(
Ittak teát, ettek almát, majd ettek sonkás lepényt is, abból egész nagy darabot!
Közben én vasaltam, mindig olyan nehezen veszem rá magam, aztán amikor már csinálom meg csak nézek, hogy milyen hamar elfogy.. :) Bár épp elég ott ácsorogni annyi időt is, mert azért egy óra mindig szokott lenni minimum! :) (most is másfél volt...)

19 óra körül kiporszívóztam, a gyerekek persze folyton ott tébláboltak, ha elküldtem Őket onnan, hogy ne álljanak már a porszívó háta mögé a kifújódó levegőt szívni, csak vigyorogtak és csakazértis csinálták! :(

19:30 körül jött Mama, mert nem tudta, hogy Apa itthon van. Én sem tudtam addig, amíg haza nem ért 16:15 körül. :))
Mivel Mamát nehezen engedik el, így fürdésre is maradt, ma egyszerűen annyira nehéz volt Velük, hogy még ilyen talán soha nem volt. :( Ellenkeztek, nem akartak se fürdeni, se törölközni, öltözni meg főleg!
Miután készen lettünk Mama kiment, sírtak persze egy ideig utána, de aztán jött a randalírozás.. Hálózsák le, ágy alá bemászkálás, ágyon szaladgálás, meg körülötte is... Livike kétszer is elaludt volna a helyén, de Levi mindig kicibálta! :( Végül Livike 22:40 körül, Levike 23 óra körül aludt el.
Az addig OK, hogy sokat aludtak délután, a semmihez meg fél órákhoz képest legalábbis igen. Az egy másik, hogy nem tudtunk kimenni levegőzni, és ez nagyon hiányzik Nekik. Az viszont a harmadik, hogy fürdés előtt nagyon le lettek fárasztva, hála Mamának. És mégsem aludtak el hamar. :(
Most már minden rendben van, megyek én is aludni...
...és még épp nincs éjfél! :)

Hiánypótlás - Képek

Sok kép megmutatásával el vagyok maradva, ezt igyekszem most pótolni. :)
Még márciusiak is vannak benne, az albumot megnyitva jobb oldalon részletesen is leírtam, hogy melyik mikor és milyen apropóból készült. :)

Vegyes képek (2011.03.13.; 03.05.; 03.17.; 03.25.;04.06.;04.09.;04.25.;04.30.)