2013. február 6., szerda

Fülészeti kontroll - egyelőre utoljára és 33. :)

Reggel 9 óra előtt már ott voltunk a kórházban a gyerekekkel és Papával.
9:15-kor átjött az orvos is, behívtak még pár beteget, jellemzően gyerekeseket, majd mi is sorra kerültünk végre. Majdnem utolsónak. :)
Belenézett mindkettőjük fülébe, közölte, hogy nagyon szép és ennyi. :)
Diktálta az asszisztensnek a kezelőlap szövegét. Látszott, hogy kicsit bajban van, hogy fejből kell mondani az anamnézist, mivel eddig ugye a magánrendelésre mentünk, az nincs benne a gépben, csak mindkettőjüknek korábbi kezelőlapok voltak meg.
Egy hónap múlva mindkettőjükkel kell egy hallásvizsgálat, ha addig nincs panasz akkor nem kell menni. :)
Livikének a vizsgálat eredményétől függ majd, hogy mikor akarja kivenni az orrmanduláit.. :(
10:15-re értünk haza.
Itthon olvastam el, hogy mit is írt. Az a "nagyon jó" azért még nem tökéletes egyikőjüknél sem, Livikénél vékonyodó dobhártya van, Levikénél fényevesztett, tehát nem százas még egyik sem, de nem igényel már kezelést, melegítést, semmit. Az orrmosást és szívatást azért továbbra is csinálni fogjuk legalább reggel és este, mint eddig. Azt nem merjük abbahagyni.
A lényeg, hogy elvileg jövő héten már mehetnek oviba, Mama szerint jobb lenne, ha még nem mennének, mert állítólag most van mindenhol h1n1 és skarlát járvány.
Majd meglátjuk hogy alakul. Pénteken azért elmegyünk a háziorvoshoz igazolásért, de lehet, hogy csak én megyek, majd még kitalálom. :) Nátha sincsen már, jelenleg nem betegek.

A 33. pedig azt jelenti a címben, hogy ma lettem ennyi éves. :) Ettől ugyanolyan nap ez is, mint a többi, csak azért megjegyzem itt is. :))
Majd pénteken főzünk ebédet, akkor "tartjuk" meg a szülinapomat valamint akkor estére ha minden jól alakul kimenőt kapunk Apával, hogy kicsit bemehessünk a városba, a gyerekek meg Mamáéknál alszanak. :) Ha addig Mamáék nem lesznek betegebbek, mert már elég jól állnak, de azért még van pár nap...

Ennyit tudok most írni, Levike már felkelt, nyávog, hogy adjak Neki valamit...
Egyébként voltunk Papával farmert nézni nekem, de egyszerűen vagy mind csípőnadrág, amit én utálok, vagy nagy, bő derékban, még a gyerekcuccoknál is néztünk, de ott sem találtam megfelelőt. :((
A Skálában viszont minden 30-50%-os végkiárusítással megy e-hónap 20-ig, (4-e óta) áll is a kilométeres sor a pénztáraknál..:D oda majd azért még be szeretnék nézni, mert hátha találok gyerekcuccokat is, szoktak jók lenni csak drágán.
Nahh.... ide kell engednem Levikét Állati küldetést nézni a YouTube-on, már nagyon unom, mert mindig sikerül ugyanazt a részt megtalálnia, már kívülről tudom.. :D

2013. február 5., kedd

Mehetünk...

... holnap reggel 9-re a kórházba ellenőrzésre. :) Nagy nehezen elértem az orvost, eleve 10 óra után hívtam, mert azt már tudom, hogy addig esély sincs elérni vizit és egyéb dolgok miatt. Először nem volt bent, hívjam 20 perc múlva. Hívtam.. a nővér kapcsolni akarta a szobáját, de pár gépi "kérem várjon a kapcsolásra" szöveg után egyszerűen letették.. :) Hívom megint.. felveszi egy férfi, aki mint kiderült az ambulancián van, az a másik oldal... mondom ez jó, az előbb még az osztályos nővér vette fel, hogy van ez, ugyanaz a telefonszám egyszer ide csörög, egyszer oda? Nem értette Ő sem, de átkapcsolta a nővérnek, akinek most már sikerült bekapcsolnia a főorvos szobájába. :)
Megbeszéltük, elmondtam, hogy miért nem tudunk menni csütörtökön, de amúgymeg már semmi gond, persze rá kell még nézni, és hogy továbbra is kell-e még a melegítés, így, hogy nem folyik már semmi. Kell. Melegítjük is, mosatjuk is, mindent továbbra is úgy, ahogy eddig.
Estére van még egy adag antibio... a fehér csoki elfogyott, de majd hozok a Sparból. :)

Éjjel rendben volt minden, bár nehezen aludt el Levike most is, utána éjfél körül Livikére jött rá a félhetnék, fognom kellett a kezét és totál belém bújt, mert ha nem érezte, hogy ott vagyok, egyből nyekergett és mondta, hogy fél, de hogy mitől azt nem...

8 órakor keltünk, gyógyszer, evés, stb.. nézték a gépemen a mesét, már nagyon unom, hogy folyton itt tanyáznak.. :) Még csak az hagyján, hogy nézik ezt is meg a tévét is, de hogy mindkettőt nem győzöm halkítani, az már nagyon unalmas.. hogy bírják olyan hangosan hallgatni, nem értem. :(
Voltak kint levegőzni, addig legalább csend volt... :)
Mama most altatja Őket, bár túl sokat nem szoktak aludni, majd meglátjuk.

Ennyi lenne hirtelen, jövök amikor tudok.

2013. február 4., hétfő

Megoldás az antibiotikum beadására... :)

Azt hiszem rájöttem, hogy issza meg Levike is viszonylag gyorsan és könnyen az antibiotikumot.
Kb két cent tej, púpos teáskanál Nesquick kakaó langyosan.. szóval jó tömény, édes, ebbe teszem bele az 5 ml szirupot, ami még így is elég durva ízű, ezt kortyolgatják felváltva kis falatka fehér csokival, ami szintén tömény édes, megkóstoltam.. kb mintha a tubusos sűrített tejet enném magában. Szóval így bemegy...
Olvastam fórumon, hogy a Zinnat szuszpenzió az egyik, ha nem a legrosszabb ízű gyógyszer, amit csak kitaláltak gyerekeknek... szörnyű. Mindenki kínlódik vele, hogy hogy adja be a gyerekének, akik jó esetben csak öklendeznek, rosszabb esetben ki is hányják azt... szóval szerencsénk van még úgy ahogy, Livike kezdettől fogva hősiesen megitta kububan is, magában is, bár már Ő is kezdte, hogy "túl csípős, nem jó", de megitta... Még ma este és holnap reggel-este van, utána vége szerencsére.
Egyébként fura, hogy tejben lehet adni, rajta van a tájékoztatón, akkor gondolom kakaóban is lehet...
Meg fogom mondani az orvosnak, hogy nagyon beválasztott, nem is tudom hogy nem tudta, hog ez ilyen rossz, miért nem írt mást.. a Cedax Baby pl azt hiszem cseresznyés ízű volt, a Sumamed és az Augmentin se volt ilyen rossz, eddig ezeket kapták.. kétszer Livike, egyszer Levike eddigi életük során.

Egyébként különösebb újság nincs, az éjszaka jól telt, bár Levikével volt egy kis baleset, bepisilt.. :( Nem ébredt fel, ilyen nagyon régen volt már... úszott minden, ágynemű, ágy.. na meg a pizsoma. Átöltöztettem, beáztattam amit kellett, majd mellém fektettem a nagy ágyra, a sajátjába nem mehetett de szerintem nem is ment volna már vissza. Livike is jött hamarosan mellém, űgy aludtunk reggel 8-ig.

Reggelire melegszendvicset ettek, ebédre a tegnapi húslevest, uzsonnára vagy vacsorára majd még ki kell találni valami erősebb kaját, bár a leves is jó laktatós volt a sok tésztával, hússal.

Most alszanak, meglátjuk meddig. A fülükre tettem sót, bár már semmi nem jön, azért nem árt, hátha olvad még ki valami... Levikének nagyon be van száradva, de nem jön ki még vizes fültisztítóval sem, nagyon meg ugye nem merünk belenyúlni.
Ma nem megyünk a rendelésre, majd holnap kiderül mehetünk-e szerdán a kórházba. Remélem, hogy igen.

Ennyi lenne nagyjából most, majd írok, ha lesz mit. :)

2013. február 3., vasárnap

Helyzetjelentés

Tegnap délután viszonylag jól elvoltak a gyerekek, tudtam vasalni is, bár mindet nem érkeztem megcsinálni, mert közben éhesek lettek és bundáskenyeret kellett csinálnom. Azt legalább jól ették.
Levikével megint harc volt az antibiotikum megivása, Mamának sem itta jobban, mint nekem, de azért háromnegyede végül csak bement. Ma délelőtt is 10 perc híján két órahossza alatt itta meg. :(
Az egyik üveg most fogyott el, este csinálom a másikat, még ugyanennyit kell meginniuk.

Éjjel rendben volt minden, a helyükön aludtak el mert Mama altatta Őket. Valamikor éjfél után jött Livike Apa kíséretében, hogy már Vele is aludt egy kicsit.. :) Jött mellém... Levike is jött később, de legalább valamennyit alhattam egyedül is az elején.

Reggel már 7:35-kor fent volt Livike, Levike is aludt volna még, na meg mi is, de nem lehetett már.
Délelőtt elvoltak, néha egy-egy összekapás azért volt, de mikor nincsen..
Mamáéknál ebédeltünk húslevest, rántott húst és zöldségköretet.
Most még alszanak...
Esik a hó nagy pelyhekben, de olvad is, előtte eső esett....

A fülük tegnap délután óta egyáltalán nem folyik, de azért továbbra is melegítjük, csináljuk az orrmosást, szívást, amit kell.
Kevesebb már az orrukban is a váladék, ahogy az orvos mondaná: hurutossága csökkent. :)

Elvileg hétfőre rendelt vissza az orvos, de megvárjuk amíg letelik az antibiotikum, láz már nincs, váladék már nem jön.. majd kitisztítja akkor a fülüket, ha kell.
Közben kiderült, hogy csütörtökön Mamáék Pesten lesznek, nem lesz aki elvigyen bennünket a rendelésre. Apa is dolgozik akkor, úgyhogy a gyalog menetel is ki van lőve.
Majd kedden felhívom az orvost, hogy mehetünk-e szerdán az ambulanciára a kórházba, mert ez a helyzet, remélem igen és nem mondja azt, hogy menjünk következő hétfőn a magánra...
Akkor én már oviba szeretném vinni a gyerekeket!
Totál lemaradnak, megvan a havi projekt, hogy mit tanulnak, nem csak úgy eljátszogatnak céltalanul nap-mint nap.
A farsangról semmit nem tudok, pedig ahogy olvasom más ovikban már volt... nem bánnám, ha kimaradnának belőle, nem kellene jelmezekkel kínlódni. :)
Lesz viszont Livikének névnapja 12-én meg a szülinapjuk 26-án, akkor már gondolom menni fognak, gondolkodhatok, hogy mit vigyünk, tortát, vagy csak aprósütit és innivalókat...
Még a januári ebéd sincs befizetve, mert amikor lett volna elmaradt, azóta meg a közelükben sem jártam. Elvileg azt mondták értesítenek telefonon az új időpontról, de ez még nem történt meg. Egyébként ténylegesen Livike 9, Levike pedig 12 napot járt oviba januárban. Decemberről is van még túlfizetés, úgyhogy ha esetleg egyben kell majd kifizetni a februárival, ami amúgy is rövid hónap és ebből is hiányoznak, akkor sem lesz sok, kb átlag havi díj. Ez nem is baj...

Ennyi van most nagyjából, jövök amikor sikerül.

2013. február 2., szombat

Rövidke bejegyzés

Azért rövid, mert nem nagyon van mit írni. A gyerekek füle szerintem javul, legalábbis nem fáj egyikőjüknek sem, lázuk sincs már. Váladék is kevesebb jön, néha olyannyira még melegítés után is, hogy most nem tudom eldöntetni, hogy kifogyott, vagy csak nem akar kijönni ami még bent van. Pedig már elfogyhatott, Levikének is több, mint egy hete folyik, Livikének meg már nem is tudom hány napja... szóval remélem elfogy már....
A kedvük jó, az étvágyuk katasztrófa. :( Livike nagyon rákapott az ivós joghurtra, ami nem baj, csak amellé enni is kellene valamit.
Levikével harc az antibiotikum megivása. Első alkalommal - tegnap reggel - még simán megitták az adagolóból magában, amúgy nem rossz ízű, csak ugye szuszpenzió, túl tömény, por ízű, de amúgy ízesített.
Este már kububa tettem, Livike simán meg is itta,  - hideg volt magában - , Levike kb a háromnegyedét itta meg egy órahossza alatt, könyörgésre, szívószállal, különböző fenyegetéseket bevetve, mint pl megy a kórházba, kiszívatják a fülét megint, stb, de ez sem nagyon hatotta meg. :(
Ma reggel megint ez volt, Livike szépen megitta, Levike felét kb... másfél óra után már kiöntöttem, nem mertem már kísérletezgetni pici kortyokkal sem, mert nem tudom meddig jó, mikor romlik meg ha nincs hűtőben, főleg felhígítva. :(
Most alszanak, Mama altatta Őket, bár Ő is és Papa is beteg lett mára... Hőemelkedés, torok fájás, jó piros mindkettőjüké. Papának még mandulája is van, Mamának már nincs, de ugye nekem sem, mégis szörnyen tudott fájni. :(( Nem tudni, hogy tőlünk szedték-e össze, vagy máshonnan, Papa ugye sok helyen megfordul munkája során, bejár a lakásokba, meg van az esély bármilyen nyavalya összeszedésére. :(
Remélem minél előbb kigyógyulnak, hátha nem fogja le Őket annyira, mint pl engem. Bár azt hiszem az antibiotikum nélkül még én is szenvednék, így viszont már egy nap után jobb volt. Már csak az orrom fújom, lassan elmúlik már a szárazság is a bőrömről, olyan volt az orrom-szám-szemem környéke, mintha hámlana... szerintem a gyógyszer miatt volt, már csillapodott valamennyire.

Ennyi lenne hirtelenjében, vasalni kellene, két adag ruha várja a sorát, ebből kb 20 db póló van meg egy adag vegyes ruha, az a haladósabb, mert annak a fele kb gyerekcucc és az halad.. Végülis haladok a pólókkal is, csak hozzá kell fogni, amiben két dolog is akadályoz: az egyik az, hogy nincs kedvem, a másik pedig az, hogy totál bepárásít a gőzölős vasaló, nyitva kell lennie az ablaknak ha vasalok, akkor pedig minek fűtünk... meg most amíg alszanak nem akarok zörögni sem. Majd utána csinálom, hátha elfoglalják magukat a gyerekek annyira, hogy tudok majd vasalni.
Az eső egész nap esik, szomorú idő van...